Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Teszla_ válasza lm83 (#23250) üzenetére


Teszla_
senior tag

Általában igen. Sikerült már több olyan szettet vennem, ami le volt értékelve webshop árra és még lejött 20% a kedvezményes napon :)

(#23252) lm83 válasza Teszla_ (#23251) üzenetére


lm83
őstag

Ha tudtam volna, nem csak egy ilyet veszek :)

(#23253) C4mp3r


C4mp3r
addikt

akit erdekel hulkbuster mar viheto 37k-tol nemelyik boltban, remelem marad igy vagy megy lejjebb jovo honapig, elegge faj ra a fogam

(#23254) Teszla_ válasza lm83 (#23252) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én egy 31078-at vettem, mert volt kuponom, így webshop ár alatt voltam. Meg 3 minifiget :) múltkor a 20%-os kedvezménynél 2 nagy mülleres szatyorral mentem haza :DDD

(#23255) lm83 válasza Teszla_ (#23254) üzenetére


lm83
őstag

Amúgy mindig van egy-egy akciós modell ott ami megérheti.
Most hétfőtől a sarkvidéki helikopter lesz 10290 :D helyett 6790 a legolcsóbb helyeken is 7500 körül van.
Múltkor egyik idei Speed Champions volt 5490 helyett olyan 3300 körül. Meg is vettem volna, ha lett volna belőle...

(#23256) Djuree


Djuree
félisten

voltam pénteken az auchanban lego kiállításon, 20% volt minden legóra.
na mit újítottam? :DDD

ezt már régóta nézegettem, lányos oké, de viszont nagyon tetszik a téma. át akarom építeni warhammer 40k-s orc járgánnyá. :DD
a figek nem érdekelnek vkit? Freddy?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23257) Freddy76 válasza Djuree (#23256) üzenetére


Freddy76
addikt

Megvan a hajó, megvannak a figek, és van egy egész gimnáziumra való friends figünk. Megszállnak mindent. Ott ülnek a Porschéban, a Mack kamionban, a halászboltban, de még a Ninjago hajóban is vannak vagy ketten. Múltkor az egyik friends fig, Olivia, Darth Vaderrel hajózott.

Szóval tartsd távol tőlem a figeket...

Amúgy kifejezetten ötletes téma, jópofa építeni. Már amennyire láttam, mert a lányom építette.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23258) Jim-X válasza Freddy76 (#23257) üzenetére


Jim-X
őstag

:C :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#23259) Djuree válasza Freddy76 (#23257) üzenetére


Djuree
félisten

valami hasonló választ vártam kb. :DDD
de akkor mi a szart csináljak ezekkel? :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23260) lord.lakli válasza Djuree (#23259) üzenetére


lord.lakli
őstag

A fiúk biztosan örülnének egy húginak ;]

(#23261) Djuree válasza lord.lakli (#23260) üzenetére


Djuree
félisten

szóval azt mondod inkább tartsam meg, hátha jól jön majd? :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23262) Teszla_ válasza Djuree (#23259) üzenetére


Teszla_
senior tag

Valami Warhammeres külsőt ők is kaphatnának :D

(#23263) #75376384 válasza Djuree (#23256) üzenetére


#75376384
törölt tag

ilyen színek mellett, hogyan képzeled az átalakítást? vagy a warhammeres járgány is ennyire cuki pink?

(#23264) Djuree válasza #75376384 (#23263) üzenetére


Djuree
félisten

hát cserélnék egy jópár alkatrészt sötétebb színre, már amiből van éppen az ömlesztettben. de az még odébb lesz. lehet vennem is kell ezt azt hozzá.

Teszla_: fel lehetne matricázni őket. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23265) Janaboy válasza Djuree (#23256) üzenetére


Janaboy
veterán

En meg Back to the future brickheadzet vettem, nagyon cool, pedig annyira nem vagyok oda a BHert. :)

Janaboy

(#23266) koncsik válasza Janaboy (#23265) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

hol hol hol? Müllerben? :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#23267) Peathee


Peathee
aktív tag

A tatabányai Intersparban Ninjago és pár Star Wars készlet 40%-os leárazásban van. Ha esetleg arra jár valaki és érdekli érdemes beugrani.

(#23268) Janaboy válasza koncsik (#23266) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem, a Lego butikban :)

Janaboy

(#23269) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az összevadászott lego hajók totál eladhatatlanok. Ezt nem gondoltam volna, hogy itt fognak porosodni a polcon. Legalább kettőt el kéne passzolni, elég nekem a Carribean meg a Barracuda.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23270) Teszla_ válasza Janaboy (#23265) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem ezek jöttek ma, meg Lego Chess :)
De sajnos a Jurassic Park és az egyik ajándék doboza nyomi lett, majd írok az ügyfélszolgálatnak :(

(#23271) koncsik válasza Janaboy (#23268) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hah, benézek, köszi.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#23272) Djuree válasza Victoryus (#23269) üzenetére


Djuree
félisten

dehogy eladhatatlanok. minden eladható. én már eladtam vagy 40-50 összevadászott szettet.
nem jó helyen hirdeted és/vagy nem jó áron.
nézd meg bl-en mennyi a doboz és leírás nélküli hajó. ne írd a hirdetésben hogy ugy vadásztad az alkatrészeket hozzá, ezzel nem csapsz be senkit, tök ua. mintha dobozból raktad volna össze. hirdesd bl-en, ebayen is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23273) lm83 válasza Peathee (#23267) üzenetére


lm83
őstag

Milyenek, vagy melyikek voltak azt lehet tudni?
Tudom nehéz ha csak épp nézegette az ember...
Erre nálunk most kb semmi nem az, most töltötték fel az egészet az idei készletekkel...

(#23274) csubi82


csubi82
kezdő

Ha már összevadászott készlet ,íme egy Classic Space készlet amit soha nem adtak ki : https://brickset.com/sets/1526-1/Unknown
Namost ezt árulja valaki doboz , leírás nélkül a magyar aukciós oldalon 23 ezer ft-ért...Kérdezem én,tênyleg ennyire hülyének kell nézni az embereket?! Semmi nem indokolja a magas árat-ami indokolná az a leírás,vagy doboz megléte...

(#23275) Victoryus válasza Djuree (#23272) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Renegade runnerért 17e-t kérek, az hiánytalan, Armada flagshipért is 16 körül. Utóbbi színcserés. Vitorlák utángyártottak mindkettőnél, de az armadáé még nincs kész. Végül is szépen mutatnak a polcon, de kéne a hely... Más is hirdetett ilyen hajókat, 25e körül,de azokra se voltak érdeklődők.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23276) Szabip válasza Victoryus (#23275) üzenetére


Szabip
csendes tag

Ez kb a két legkevésbé keresett hajó a kalóz témakörben és ezekből van a legtöbb eladó is.

A Renegade Runnerből elég sokat láttam az elmúlt 2 évben én egy teljesen patentet Ausztriából 18e ért vettem eredeti leírással hibátlan vitorlákkal fényes nem karcos elemekkel (nem, nem volt szállítási költség)
Itthon a hiánytalanokat 18e től szoktam látni de 25 körül már volt dobozos is, szóval ha te utángyártott vitorlákkal árulod 17 ért akkor azt kell, hogy mondjam sokat kérsz érte, a vitorla ami pont megnyomja az árat. Ennek a hajónak a vitorlája a halálfejes 4e indúl... Nekem, mint gyüjtő nem kéne az utángyártott...

Az Armada Flagship szintúgy szép számmal előfordúl azt én DOBOZOSAN hibátlan gyüjtői állapotban vettem 28e ért itthon a Sárga emberkétől... Ezeket nem dobozosan 22-25e körül szoktam látni nem utángyártott vitorlával eredeti összerakásival.

(#23277) Victoryus válasza Szabip (#23276) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az utángyártott vitorla se jön ki sokkal olcsóbbra, mert volt vele szerkesztései munka bőven. Az csak alapnak jó, ami az eurobricksen van. Ennél olcsóbban meg ráfizetéses lenne eladni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23278) Szabip válasza Victoryus (#23277) üzenetére


Szabip
csendes tag

Én értelek, de a vevőt történetesen pont nem érdekli, hogy a replika vitorla mennyibe került ha neki eredeti kell, ezért gyüjtő, ha meg a gyereknek kell, mint játék akkor meg bőven drágállni fogja, mert neki a karcos színcserés 8e ért is bőven jó lenne.

Én kétféle képpen veszem a régi szetteket:

1, vagy legyen patent akkor mehet a magasabb ár (de itt is lehet simán hiány vagy kopott elem)
2, vagy legyen hiányos de akkor nyomott ár és beszerzem én ami hiányzik vagy kopott.

Azt viszont nem értem, hogy miért vettél utángyártottat 4 e körül mikor annyiért eredeti is van a BL-en nem is egy?

Ha meg eladásra veszel egy hiányosat és te fel akarod újítani, hogy eladd haszonnal, elötte a BL-en át kell nyálazni, hogy mibe kerülhet a pótlás...

(#23279) Pötyi válasza Victoryus (#23277) üzenetére


Pötyi
őstag

Az a vevőt rohadtul nem érdekli, hogy te egykor mennyiért vetted és az ügylet mérlege a végén neked ráfizetéses lesz-e? Ezt hívják árfolyam-ingadozásnak.

A vevőt csak az érdekli, hogy az állapota szerinti ár az most hogy viszonyul a BL átlagárhoz.

Ezek a kapitalizmus farkastörvényei.

:DDD

QNX is cool!

(#23280) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Utángyártott vitorlák miatt nem viszik el valszeg. Egy hajóban a vitorlák érnek a legtöbbet, mert sok készlet exkluzív. :K

Szerintem nagy részt gyűjtők vásárolnak régi hajókat a pirates témából, nekik pedig fontos hogy eredeti legyen minden a szettben. :(

Apropó ha valakinek van dobozos 6286 az dobjon már rám egy privit! :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#23281) access_denied válasza csubi82 (#23274) üzenetére


access_denied
senior tag

Hát egy soha ki nem adott Lego esetében tényleg növelné az árat a doboz vagy a leírás. Ha jól láttam, a hirdető feltüntette, hogy maga csipegette össze az alkatrészeket.

#23280 R3ĐßuŁŁ

6285 már összejött?

[ Szerkesztve ]

(#23282) Victoryus válasza Szabip (#23278) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát itthon nem nagyon van 4e-ért, a Runnerre két vitorla lenne 6000+5000+posta. Ha lenne, mert általában halálfejes nincs. Ez sok egy hajóra, és lehet foltos, sárgult, szakadt stb.
Inkább gyártottam újakat. Sőt, találtam az első verziónál jobb nyomdát, vékonyabb anyaggal. 1nm anyag+nyomtatási költsége 10e forint, de ennyiből sok hajónyi vitorla kijönne. Még nem adtam le a rendelést. Legfeljebb eladom a hajókat vitorlák nélkül akkor, aztán akinek kell vesz magának valahonnan eredetit rá. Kalkuláltam előzetesen költségeket, csak közben megugrottak az árbóc árak, volt olyan is amikor nem is volt BL-en. Meg folyamatosan változnak a készletek, és amikor kalkulál az ember akkor még megvan, utána meg máshol kell megvenni stb. Ez ilyen... Másik hobbit kell keresni :) Inkább robotozni fogok, az olcsóbb.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23283) Pötyi válasza access_denied (#23281) üzenetére


Pötyi
őstag

Nemrég olvastam a jatekokapolcrol.blogon, hogy az egy olyan készlet volt, ami hivatalosan soha nem jelent meg, viszont Dániában is vannak olyan éber kollégák, akik a social engineering egyik módszerét alkalmazva átnézték a Lego-gyár kukáit és állítólag ott, a szemeteskonténerekben találták meg ennek az 1526-os mohácsi vész számú készletnek az ÜRES dobozát. Dehát nem volt túl bonyolult a képek alapján összerakni, nincs olyan rejtett részlet, ami nem kitalálható. Lehet, hogy sokkal több készletet terveznek, mint amennyit ténylegesen kiadnak. Lehet, hogy ez is ilyesmi volt. Minden lehet.

Itt az említett cikk, keressetek rá az 1526-os számra, ott el tudjátok olvasni a sztorit.

QNX is cool!

(#23284) Djuree válasza Szabip (#23276) üzenetére


Djuree
félisten

ki ez a sárga emberke? valami kínaira utalsz ezzel gondolom. de az hogy hogy nem lepint árul? :DDD
viszont ha vannak jó áron legói akkor leírhatnád hogy hol lehet megtalálni a fickót. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23285) Pötyi válasza Djuree (#23284) üzenetére


Pötyi
őstag

sargaemberke.hu

Egy használt Lego bolt a Bajza - Damjanich sarkán.

QNX is cool!

(#23286) Djuree válasza Pötyi (#23285) üzenetére


Djuree
félisten

aztaq! :DDD így már rémlik valami, nem is emlékeztem már rá hogy van ilyen bolt. szét is nézek az oldalon.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23287) Szabip válasza Victoryus (#23282) üzenetére


Szabip
csendes tag

BL en vannak vitorlák, az egyik helyen van 3800+2200 ért vitorla.
Ennél a szállítási költség nem sok, mivel kicsi borítékba is belefér.

Ez egy ilyen kategória, nem egy vitorlát vettem külföldről, a legdrágább 5e körül volt, képet kell kérni én is azt tettem.
Mint mondtam a gyüjtőket nyilván ha ad magára eredeti szép vitorlákkal fogja csak megvenni.

Én nem tudom milyen árbóc árakat néztél, de ennek a régi árbóc elemei nem különösebben ritkák vagy drágák 200-500 ft között bőven találni.

Én a saját 6274-emet javítottam fel, ráfizetés volt az is, de nem érdekelt mert eszmei értéke volt számomra, mindezt úgy hogy van mellette még egy patent.

Ezeken pénzt keresni szerintem nem lehet ha igen nagyon keveset. (persze ha ma veszel egyet és 10 évre elrakod akkor lehet sokat fog érni de az egy másik történet)

(#23288) Szabip válasza Djuree (#23284) üzenetére


Szabip
csendes tag

Teljesen korrekt bolt, néha van nála felszámolt gyüjteményből szettek, ezeket (is) árulja relative korrekt áron.

Nem hiszem, hogy kínai a faszi (nem én vettem át a hajót) és nem is Lepin volt :D

(#23289) LÁZ válasza Djuree (#23286) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pedig az összefoglalóban is benne van :P :D

másegyéb

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23290) balint82 válasza Teszla_ (#23270) üzenetére


balint82
senior tag

Hogy hogy 2 db Andersen jött? :O

Google Pixel 4a

(#23291) turikoczka válasza LÁZ (#23289) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Yoda lett a legjobb :D

(#23292) LÁZ válasza balint82 (#23290) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gondolom 2 külön rendelés, csak egyben küldték, nekem is volt olyan régebben

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23293) Teszla_ válasza balint82 (#23290) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ahogy LÁZ is írta, két rendelés volt. A back to the future backorder volt, mégis megérkezett időben. Viszont a microscale lego shopról lemaradtam :(

(#23294) LÁZ válasza Teszla_ (#23293) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a shop-ot külön is meg tudod venni, mert bár ajándéknak volt híresztelve, de aztán normálisan árulták a SAH-ban is, store-ban biztos van, meg sztem fészbukon is előkerül belőle pár, majd nekem is le kéne vadásznom 1-2 darabot belőle.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#23295) Teszla_ válasza LÁZ (#23294) üzenetére


Teszla_
senior tag

Addig tököltem a második rendeléssel, hogy out of stock lett Sah-on :/

(#23296) [CsuCsu] válasza Teszla_ (#23295) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Most is van S@H-on, siman lehet rendelni.

(#23297) Teszla_ válasza [CsuCsu] (#23296) üzenetére


Teszla_
senior tag

És tényleg. Délelőtt néztem, akkor out of stockot írt. Majd holnap rendelek belőle, csak nem fogy el addig :)

(#23298) Freddy76


Freddy76
addikt

A vasárnaphoz képest a szerda az még "mostanában", vagy az már inkább a "jó darabig" után van?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23299) Saccco válasza Freddy76 (#23298) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem az első.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23300) Freddy76 válasza Saccco (#23299) üzenetére


Freddy76
addikt

Én is ettől tartok... Feleségem azt mondta vasárnap pincerámolás közben, hogy "mostanában, jó darabig" ne vegyek Legót...

Majdnem megvettem a Bugattit, de péntektől van hozzá az ajándék Andersent, szóval pénteken veszem meg. Az más nem mostanában...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.