Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Djuree válasza bobafett (#18749) üzenetére


Djuree
félisten

akkor te vetted meg. én is gondolkodtam rajta, de arra jutottam h annyit se ér, nem szép sajnos.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18752) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Van valahol olyan bolt,ami nagyon jól felszerelt és árakkal sincs elszállva?Esetleg apró technic alkatrészeket is lehet venni?
A gyereket el akarom vinni egy komoly lego boltba,csak más az amikor Ő fedezi fel a boltot és fossa össze magát a polc előtt,mintha megjön internetről,de nem is feltétlen szeretnék ez miatt 20ezerrel drágábban venni egy technic legot.
Előre is köszönöm!

ui.: Bács-Kiskun megyei vagyok,szóval Pest megyétől messzebb nem mennék

Mr.Brightside

(#18753) unclefucka válasza Pocee (#18752) üzenetére


unclefucka
senior tag

Kockajáték LEGO bolt.
Van minden, mi szem-szájnak ingere és az eladók is jó fejek.
Elég sok alkatrészük is van. A nagyobbik része mondjuk csak webshoppon keresztül elérhető, de elég sok minden van kitéve fiókokban.
Lehet előrendelni egy párat és a személyes átvételkor meg tobzódni a fiókokban.

Van egy-két nagy láda tele használt alkatrészekkel. Abban lehet túrni rendesen. :))

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#18754) Pocee válasza unclefucka (#18753) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm :R

Mr.Brightside

(#18755) unclefucka válasza Pocee (#18754) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szívesen.
Majd írd meg, hogy milyen volt a látogatás. ;)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#18756) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok! Van e valakinek 42025 teherszállító repülője jó áron? Ma tisztáztuk az igényeket a gyerekkel :DDD

Mr.Brightside

(#18757) hulp01


hulp01
senior tag

Na, jönnek a hivatalos 2018-as képek:

Technic
Creator
City

Bár nem gyűjtöm a City készleteket, de ezek baromi jól néznek ki. Legjobban a helikopterszállító kamion tetszik.

És ha valaki nem tudná elhelyezni a Falconját.

(#18756) Pocee Jó választás, a héten én is összeraktam és nagy élmény építeni. A végeredmény pedig nagyon jól néz ki és eléggé arányosra sikerült.

(#18758) R3ĐßuŁŁ válasza hulp01 (#18757) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A méhkas mennyire menő már. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18759) Saccco válasza hulp01 (#18757) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gyerkőc meglátta az első City-s képet, egyből kiabált, hogy ilyennn Legóóóóóóóót szeretnék. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18760) Saccco válasza hulp01 (#18757) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Helikopterszállító kamion (60183) szerintem két régebbi szett összegyúrt verziója. :))

1988 - 6357

1993 - 6670

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18761) Saccco


Saccco
nagyúr

Volt már? :DDD
M-Tron Millenium Falcon

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18762) hulp01 válasza Saccco (#18760) üzenetére


hulp01
senior tag

Jaja, de eléggé durva szteroid-kúra után. Azért az általad említett szettek 25-30 évesek, szóval ez szerintem azért megbocsátható a Legonak.

Én is felkiáltottam a Technicek láttán, hogy mi a fene ez már megint? :) De ezek a kis készletek amúgy sem nekem valók. Majd meglátjuk milyenek lesznek a nagyok.

Igen, jól néz ki az a méhkas, de a szett azért eléggé érdekes összeállítású: Kis hegyi kunyhó, egyszerű homokfutó autó, egy medve, bankrablók és mindehhez egy böszme nagy tandemrotoros helikopter. Szóval itt azért feltenném a kérdést, hogy mire gondolhatott a költő?

[ Szerkesztve ]

(#18763) thomeef


thomeef
őstag

UCS Slave I hamarosan nyugovóra tér ha jól nézem, ugye?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#18764) bobafett


bobafett
tag

Na, ez viszonylag jó ár lett volna, nem?

(#18765) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#18764) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szerintem igen :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18766) Throme válasza hulp01 (#18757) üzenetére


Throme
veterán

A creator szettek egész jók. Nem én fogom venni őket, de tetszenek.

A technic-ből én is a "nagyvadakat" várom.

(#18767) [CsuCsu] válasza hulp01 (#18762) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En siman vennem a kunyhot es a medvet a rendoros unalom nelkul. Ez zavar a dzsungeles sorozatban is, az allatok kellenek, de a jarmuvek abszolut nem izgatnak.

(#18768) Pötyi válasza [CsuCsu] (#18767) üzenetére


Pötyi
őstag

Ilyenkor szoktunk közös vásárlást hírdetni és felosztani a készlet moduljait azok közt, akiknek szükségük van rá...

:D

QNX is cool!

(#18769) Djuree válasza bobafett (#18764) üzenetére


Djuree
félisten

jó bizony!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18770) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A bricklink miért mutatja hogy van a kosaramban egy csomó minden amit már kifizettem?

(#18771) Djuree válasza Fr0z3n (#18770) üzenetére


Djuree
félisten

hát ez jó kérdés. annak el kéne tűnnie ha megrendeled. az ordersben ott van?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18772) Fr0z3n válasza Djuree (#18771) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Olyan mintha 2 szedte volna a rendelést. Meg van amiből 3at rendeltem, 2 látszik csak. Van ami benne sincs. Vissza lehet vajon mondani vagy módosítani amit már 1x kifizettem? Írtam az eladónak, meg magyar is szerencsére. De hétvégén nem hiszem, hogy válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#18773) Djuree válasza Fr0z3n (#18772) üzenetére


Djuree
félisten

ment pü.
eladótól függ, nekem volt már h nem adta vissza a pénzt, mondván én rendeltem szarul, de az nem magyar volt. sztem magyar visszaadja.
amúgy szar a beállítása a bricklinknek, ha wanted listből rendelsz és nincs külön beállítva, simán lerendeli ha nincs is meg a kellő mennyiség. a régebbiben nem volt ilyen szarság...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18774) Peathee válasza hulp01 (#18757) üzenetére


Peathee
aktív tag

A Technicből tuti megveszem a vitorlást és a kék dózert is. A Cityből meg a zöld erdészeti traktort. Az pont passzol majd a polcon a Xerion mellé :)

(#18775) bobafett válasza Peathee (#18774) üzenetére


bobafett
tag

Nekem ebből az eresztésből eddig semmi...

(#18776) b12gege


b12gege
csendes tag

Volt ma egy "kis" meló. Egymásba kellett néhány dobozt pakolni, mert nem nagyon akartak elférni. :))

A kép szokás szerint kaputelefonnal készült...

(#18777) r.levente75 válasza b12gege (#18776) üzenetére


r.levente75
addikt

Van itt egy jópár gyöngyszem. :Y

(#18778) Djuree válasza hulp01 (#18757) üzenetére


Djuree
félisten

gyenge mint a harmat...ezek a gyári szettek nemhogy fejlődnének, inkább visszaesnek. mint a kinder tojás játékok...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18779) Revolit


Revolit
senior tag

Volt egy 42056 Technic porsche összerakva a kezembe. Erősen gondolkozom egy vételén, de én szeretném motorizálni. Mondják, hogy inkább kiállítási darab. Mikor közelebbről megvizsgáltam, valóban nem tűnt túl alkalmasnak a motorizáláshoz. Lötyögő kerekek, hátsó is! Eléggé lent van az egész kocsi, felfüggesztésnek minimális mozgástere van. Kézbe fogva az egész kocsi deformálódik, még az ajtó záró pöckök is kijönnek a helyükről.

Kérdésem, hogy tényleg ilyen törékeny/érzékeny lenne? Tényleg inkább polcra való?

[ Szerkesztve ]

(#18780) [CsuCsu] válasza Djuree (#18778) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En azt figyeltem meg, hogy valoszinuleg rotaljak a designereket a temakon aszerint hogy eppen melyik van a beka segge alatt. Viszont ilyenkor a jo temaktol kerulnek at a designerek, igy azok jutnak szomoru sorsra. Peldaul a tavalyi Marvel Super Heroes es Technic eresztesen ezt latom, annyira gagyi lett a tema, hogy be kellett hozni extra eroforrast a kikalapalasara.

A City es Creator temaban egyebkent van par jo aprobb szet, de amugy igazat adok. Sok a felejtos.

(#18781) Freddy76 válasza Revolit (#18779) üzenetére


Freddy76
addikt

Valami hiba lehet a rendszerben. Az autó értelemszerűen ültetett, így nincs két centi rugóút, de a felfüggesztés rendben van. Az enyém tavaly karácsonykor lett összerakva, azóta sokszor játszottak vele az unokaöcséim (5-8 közötti fiúk), rendszeresen le-, és felpakoljuk, de semhol semmi nyaklás, elemkiesés, stb. Éppen ellenkezőleg, merev és stabil.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18782) Saccco válasza Freddy76 (#18781) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet, hogy nem LEGO volt az a LEGO a kezében. :P ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18783) LÁZ válasza Saccco (#18782) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

még az is lehet :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#18784) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Lego Bréking Videjó, Taj Mahal back in tha business, dec 1..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#18785) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#18784) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Minek új ötleteket kidolgozni ha fel lehet használni a régebbieket is újra és újra? :D Kám on Lego annyi jó épület lenne még... :O

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18786) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#18785) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

aszonta a srác a fészbukos videóban, hogy annyi request volt a fan-októl :D

de az is lehet, hogy viccesbe lesznek, és az Architecture-ba adják ki :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#18787) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#18786) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Értem én, de annyi épület van még amit meg lehet lőni mint a rosseb. Minek még egy Taj Mahal? Nem volt soha etalon készlet és soha nem volt akkora hype körülötte, mint a Falcon körül.

Na mindegy megveszem, de sokkal jobban örülnék valami újnak. :U

Jövő évi modularról tudtok valamit?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18788) hulp01 válasza Freddy76 (#18781) üzenetére


hulp01
senior tag

Ezt én is csak megerősíteni tudom. Az enyémnek is hasonló az életútja. Ilyen szempontból a Technic sokkal jobb mert sokkal ellenállóbb a kicsik játékával szemben.

(#18784) LÁZ Nem is tudom, hogy ennek most örüljek-e vagy ne. Nincs meg a készlet, szóval jó, hogy meglesz a lehetsőgém a megvételére, ugyanakkor annyira nem vonz a dolog. Majd meglátjuk. Legalább nem egy újabb angol épület. Viszont jó lett volna valami másik épület. Bár azt nem tudom, minek örülnék igazán. Mondjuk egy berlini fal? :D Az legalább annyira kreatív mint egy korábbi készletet újrakiadni. Na jó, az Országháznak örülnék, de azt soha nem fogja kiadni a Lego. Mondjuk egy Hoover-gátat (a híddal együtt) azért megnéznék Legoból.

(#18789) aboutterms


aboutterms
csendes tag

Saturn V elörendelhető a SAH-on! :))

(#18790) Freddy76 válasza R3ĐßuŁŁ (#18785) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, kiadhatnák pl. a Kheopsz piramist, 6.000 darabban. Vagy Stonehenge-t 4.500-ból. Nagyjából ennyi értelmét látom a Taj Mahal-nak is. Azt a készletet láttam több helyen összerakva, és mindig az jutott eszembe, hogy milyen tömény unalom lehetett rakni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18791) R3ĐßuŁŁ válasza Freddy76 (#18790) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Akár, nekem is a piramis jutott először eszembe. :D

Unalmas bizony, persze azért nagyon szép a végeredmény. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18792) hulp01 válasza Freddy76 (#18790) üzenetére


hulp01
senior tag

Ez tök vicces, nekem is a piramisok meg a Stonehenge jutott először eszembe. Mókás lenne 6k darabos készletben. Meg más színekkel mindjárt mehetne a Minecraftok közé is. :)

Pont a nemrég beszéltük, hogy ezek a nagy Architecture készletek nem feltétlenül az építési élményről szólnak. Talán a Sydney Operaház a kivétel, de az még a dobozában várja a sorsa jobbra fordulását. Összeépítve viszont nagyon szépek. De a képek alapján nekem a Taj Mahal valamiért nem annyira jön be. Nekem ezen már tök látszik a közben eltelt majdnem 10 év. Valahogy túl egyszerűnek tűnik. A "legjobb" az, hogy még a számát se változtatják meg. Szerintem találtak a raktárban pár ezer dobozt, megnézték, hogy mindegyik öntőforma használatban van-e még. Mivel a válasz igen volt, már a tettek mezejére is léptek. :) Legalább kicsit áttervezték, frissítették volna.

(#18793) [CsuCsu] válasza R3ĐßuŁŁ (#18787) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Taj Mahal nem volt etalon keszlet? Ezzel azert vitatkoznek.

Egyebkent ez a keszlet amolyan extra, nem egy masik exkluziv helyere jon. Ebben a honapban nem szokott D2C keszletet kiadni a LEGO. Mivel ujratervezes sem volt, a designerek is mason ugykodnek. Valoszinuleg azert adtak ki, mert tenyleg nepszeru, Lepin-eknel top-seller, es az alacsony elemvariacio miatt olcso a gyartasa. Ertsd: minel tobbfele elemet tartalmaz egy keszlet, annal koltsegesebb a belso logisztika miatt. Ez a keszlet hihetetlen homogen elemek es szinek tekinteteben, LEGO-nak megeri kiadni es akik lemaradtak orulhetnek.

En nem bankodnek a keszlet miatt, max azoknak art, akik megvettek neppertol magas aron.

[ Szerkesztve ]

(#18794) R3ĐßuŁŁ válasza [CsuCsu] (#18793) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Csak az elemszám miatt volt az, más szempontból nem volt etalon. Soha nem volt akkora szenzáció ha valakinek megvolt mint pl a Falcon. Ezzel persze arra akartam utalni legfőképp, hogy a Falconnál megérti az ember hogy 10 év után csinálnak egy újat, a Taj Mahal-nál nem feltétlenül gondolnám hogy akkora volt rá az igény. Persze ez csak az én véleményem. :D

Nem feltétlenül csak azoknak árt, egy 6k-s elemszámú Creator szett jöhetett volna ki helyette. Kb ez olyan mint pár éve a 10249-es Toy Shop, annak sem volt semmi értelme azon kívül hogy vártak a gyűjtők 1 évet hogy kijöjjön az egyik legnépszerűbb témából valami király szett, aztán jött egy remake.. :D

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18795) Throme válasza R3ĐßuŁŁ (#18794) üzenetére


Throme
veterán

"10249-es Toy Shop, annak sem volt semmi értelme"

De volt, hogy nekem meglegyen :B :P

(#18796) R3ĐßuŁŁ válasza Throme (#18795) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jóvammána. :DDD

Mindenesetre remélem ilyenek nem nagyon lesznek a jövőben, vagy ha már lesznek akkor legyenek felturbózva vagy valami. Hát ez a Taj Mahal kb full ugyanúgy fog kinézni. :O

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18797) [CsuCsu] válasza R3ĐßuŁŁ (#18794) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Toy Shop egy uj WV keszlet helyere jott, ezert volt miatta idegeskedes. Ha egy uj keszlet mellett jelent volna meg, azokon kivul akik dragabban megvettek senki egy szot nem szolt volna. A LEGO nyiltan elismerte ezt a hibat, es tanult belole. Ez alapjan en nem szamitok ra, hogy a Taj Mahal hatraltatna akarmit is.

Ezzel osszhangban a Taj Mahal semmi helyere nem jon, nem johetett volna ki helyette masik keszlet. Novemberben egyutt jon az uj Batman D2C es a Taj Mahal, mikor adtak ki ket ekkora keszletet egyszerre? A valasz: soha. Erre 0 designer idot szantak, es nagyon valoszinutlen, hogy a LEGO ilyen elavult epitesi technikakkal akarna kiadni a legujabb nagy Creator keszletet. Ez egy gesztus azoknak akik lemaradtak, egyertelmuen fuggetlenitve az exkluzivok megjelenesi ciklusatol.

[ Szerkesztve ]

(#18798) Fr0z3n válasza [CsuCsu] (#18797) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Én végig olvastam a kommenteket és a legtöbben a haunted house-t szerették volna. Ezzel egyet tudok érteni, meg az egész monster sorozattal. Nagyon egyedi az egész és per pillanat nagyon aktuális. Én ezzel párhuzamosan állok neki a héten jack skellington házának. Ha érdekel titeket, rakok fel képet amint kész lesz. Remélem holnap/csütörtökön megjönnek a cuccok hozzá. Nem teljesen lesz olyan mint a képen, de igyekszem :)

(#18799) Janaboy válasza LÁZ (#18784) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt a felrevezetest.
Mikor november 27 :DDD
[link]

Janaboy

(#18800) LÁZ válasza Janaboy (#18799) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azt megmondom, pláne, hogy az ofisöl videjóban írták :DDD

én kérek elnézést :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.