Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49951) spanyoll válasza Chapel (#49950) üzenetére


spanyoll
addikt

Hivatalos verzió / varázsmódszer nincs arra, hogy hogy kerülj fel explorera. A legjobb persze, ha berakod a képed kb 3-5 groupba, kulcsszavazod rendesen, aztán annyira rohadt jó, hogy mindenki elkezdi favolni, megosztani, terjeszteni. Akkor garantált a "siker" úgy érzem :) No persze nem mintha számítana...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49952) tragiQss válasza Chapel (#49950) üzenetére


tragiQss
tag

Biztos, hogy rosszul, mert nekem - amíg még megvolt a flickr galériám - kétszer volt képem az Explore-ban, mindegyik 0, max 1-2 hozzászólással és max. 5-10 látogatóval. A hozzászólások száma, nézettség és egyebek csak akkor kezdtek emelkedni, mikor kikerült az explore-ba.

(#49953) Chapel válasza tragiQss (#49952) üzenetére


Chapel
addikt

Hát akkor viszont végképp nem értem az értelmét...mind1, ahogy írtam nekem ilyen rémlik ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#49954) D4rkm4n válasza m3ss (#49938) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Gyönyörűek a színek, és nagyon jó a kompozíció az összes képnél! Izgalmassá és látványossá teszi ezt az egyébként nem túl mozgalmas témát! :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#49955) m3ss válasza D4rkm4n (#49954) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. eloturtam meg egy multkori cseppeset, auto wbre rabokve jol elkekitette nekem, meg is tetszett rogton :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49956) atok666 válasza m3ss (#49945) üzenetére


atok666
őstag

Nekem az egyik kepem az elsok kozul kerult a featured kepek koze a googlen.
5.3m+ view lett belole :D

Atok

(#49957) spanyoll válasza atok666 (#49956) üzenetére


spanyoll
addikt

Googlen hol? Feldobom azon nyomban a jobb képeim :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49958) m3ss válasza atok666 (#49956) üzenetére


m3ss
veterán

wow. 5.3m? melyik kep? es azok honnan valogattak be? picasa, vagy mi a google kepmegosztoja?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49959) Throme válasza m3ss (#49955) üzenetére


Throme
veterán

Nekem vízcsepp nélkül is tetszene. Bejövős ez a piros-kék kompozíció!

(#49960) atok666 válasza m3ss (#49958) üzenetére


atok666
őstag

Igen, picasa. Felraktam, egyszer csak jott egy level vmi picasa teamtol, miszerint
"Congratulations, your photo was chosen as a featured photo!"

rakerestem, hogy mi alapjan valogatjak a featured kepeket es ezt talaltam
..."Hi there, I'm Brian from the Picasa team. View count, comments, and Likes are indicators that help us choose Featured Photos at http://picasaweb.google.com/lh/featured?feat=featured_all#, but we also judge photos based on artistic merit and photo quality. Our team selects these photos as a group, so it's not an exact science by any means"...

Bar erdekes amit ir, mert az en kepemet max 20an lattak mielott featured lett belole :)

Atok

(#49961) spanyoll válasza atok666 (#49960) üzenetére


spanyoll
addikt

Grat utólag is. Az már valami :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49962) j.bravo válasza atok666 (#49960) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha húszan látják de azt két percen belül, az elég lehet... legalábbis régen olyasmit írtak hogy ugyanannyi látogató rövod idő alatt sokkal röbbet számít mint hosszú idő alatt; és elvileg ha már rég fent van a képed de hirtelen rákapnak és gyorsan sokan megnézik, az is ér...

Nekem öt volt anno. Egy-két általam jónak tartott is van közte, de olyan is ami semmi különös.
Franc érti.

Whatever.

(#49963) L4mie válasza j.bravo (#49962) üzenetére


L4mie
veterán

teee tigrincs :d te imádod magad fotózni :D

amúgy a futós kép télleg jó

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#49964) bigmasterg válasza m3ss (#49945) üzenetére


bigmasterg
addikt

Most nézem, hogy nekem volt egy másfél éve és csak 53 megtekintése volt. :)

(#49965) Chapel válasza j.bravo (#49962) üzenetére


Chapel
addikt

Tényleg jó az a futós! Látod mindig írod hogy nem is tudod hogy idevalók-e a képeid, tessék nekem nincs ex.-om mégis rakok... :D :B
Amúgy a koncert képek között is van sok jó!

Furkoo: Az lehet hogy sok kép van róla, de nem self-ek, szóval Bravo kolléga inkább fényképeztetni szereti magát, ami mondjuk sok fotós ismerős révén, nem is olyan meglepő :))

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#49966) j.bravo válasza Chapel (#49965) üzenetére


j.bravo
addikt

Amikre gondoltok még 2009 elejéről azokhoz oda is írtam, ki készítette :)
Persze akad olyan is amit innen vagy a flickr-ről ismert fotós haverok lőttek, de azért akad self is. A mostani kreatívkodós topikba (azok mondjuk nincsenek a flikkeren) kerültek bő fele is az, a többit pedig a kedvesem kattintotta el miután a lelkemre kötötte hogy mindent állítsak be, neki csak exponálnia kelljen :)
A tag-ekből gyakran kimaradt ez-az :)

Whatever.

(#49967) spanyoll válasza m3ss (#49955) üzenetére


spanyoll
addikt

Nagy sztár lettél fotózzon a képpel, nap képe. Grat. Most láttam arckönyvön :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49968) m3ss válasza spanyoll (#49967) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD ott azert gyakran ossze szokott jonni a nap, het kepe. bar most elegge vegyes a fogadtatasa a gombas/cseppes kepeknek... :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49969) spanyoll válasza m3ss (#49968) üzenetére


spanyoll
addikt

Rég nem voltam már arra... Még mindig hígfos érdekes az egész komment rendszer hozzá nem értő fikázó pixelvadászokkal?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49970) m3ss válasza spanyoll (#49969) üzenetére


m3ss
veterán

hat valtozo. sajnos sokan vannak olyanok mint amiket emlegettel, de ez a pontozasi rendszer miatt is van. de azert vannak hozzaertok is, akiktol lehet tanulni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49971) spanyoll válasza m3ss (#49970) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor nem megyek vissza. Köszi :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49972) tragiQss válasza spanyoll (#49969) üzenetére


tragiQss
tag

Két évvel ezelőtti állapot: a helyzet változatlan, csak a forgalom zuhant a negyedére, ergo heti egy képnél többet feltölteni esélyed sincs, ha őszintén kritizálsz és nem csak nyalogatod a másik alfelét. ;)

(#49973) L4mie válasza tragiQss (#49972) üzenetére


L4mie
veterán

hát én nem igazán chekkoltam le, regisztráltam, és láttam a rendszert, instant gondoltam, hogy na ez nekem kösz, de nem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#49974) m3ss válasza tragiQss (#49972) üzenetére


m3ss
veterán

ja forgalom az tenyleg visszaesett, keves a komment. kepek viszont azert vannak...naponta felraknak vagy 5-10+ kepet tuti, szoval azert ha parat ertekelsz osszejonnek a pontok...
en amugy azt szoktam, hogy sokszor bevarom az ertekelesekkel egyik napot..aztan ha elcsiped a nap legtobbet ertekeloje cimet, akkor kapsz 2.5? pontot alapbol...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49975) tragiQss válasza m3ss (#49974) üzenetére


tragiQss
tag

Amíg hajlandó voltam odajárni... Nos én elég kritikus vagyok a saját képeimmel is, de másokéval is.
Szerinted 10-ből hány értékelésemet fogadták el? :DD

(#49976) m3ss válasza tragiQss (#49975) üzenetére


m3ss
veterán

hmm, pedig el szoktak fogadni a negativ ertekeleseket is, amennyiben jogosak es a pontozasi rendszert is figyelembe vetted...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49977) cOxeR válasza m3ss (#49976) üzenetére


cOxeR
Ármester

Dehogy szokták... ezért vannak xar túlértékelt képek...

[ Szerkesztve ]

(#49978) tragiQss válasza m3ss (#49976) üzenetére


tragiQss
tag

Mesélhetnék. :))
Hacsak nem történt valami csoda és megváltozott a látogatók összetétele/hozzáállása.

Két pontra a legfinomabb reakció: "Csinálj jobbat!" - amikor meg valóban jobbat mutatok, akkor fikázza...

[ Szerkesztve ]

(#49979) Marky21 válasza m3ss (#49938) üzenetére


Marky21
aktív tag

Gomba szezon,jipijééééééé
a második tetszik nekem a legjobban ,jó az nagy gomba a háttérbe

(#49980) mefistofeles

Itt a profik között is megkérdezem...
Nincs meg véletlenül valakinek az Adobe Lightroom gyorstalpaló DVD amitől egy megbeszélt összegért megválna? Gondolom akik ide raknak képeket azok már bőven túlléptek rajta és nem használják semmire.....
Sajnos az eredeti ára 11-13K nekem jelenleg túl sok.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49981) cOxeR válasza mefistofeles (#49980) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tele van a júúútúúúb ilyen talpalókkal... ha nem akarsz annyi pénzt kiadni érte.

(#49982) mefistofeles válasza cOxeR (#49981) üzenetére

Van abban valami amit mondasz, de egy full kezdőnek (mint én) azok a videók ahol pikk-pakk ide oda kattintgatnak és 25 másodperc alatt kész egy tökéletes kép nem olyan informatív és a tanulást sem segíti úgy, mint egy tematikusan az alapoktól felépített oktatóanyag.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49983) rumos14


rumos14
nagyúr

gondolkodtam, h érdekes lehet-e itt, de azért megosztom.
3 hetet Kínában voltam "hivatalosan", főleg kompakttal tudtam lövöldözni, nem volt nagyon időm, lehetőségem pepecselni, így a képek inkább turistafotók...
lista: [link]
slideshow: [link]

(#49984) spanyoll válasza rumos14 (#49983) üzenetére


spanyoll
addikt

No offense, de mit vársz most tőlünk? Képenként véleményt? Csak kérdezem :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49985) rumos14 válasza spanyoll (#49984) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen! esszé formában! :D
ok, alapvetően egyesével szokás itt képeket megosztani, ráadásul "magas színvonalúakat". ehhez képest én hoztam egy raklapnyi "fészbukra sem elég jó" képet, bocsi ;)

(#49986) spanyoll válasza rumos14 (#49985) üzenetére


spanyoll
addikt

Félreértesz. Nem én vagyok a helyi profi, aki most leolt, hogy takarodj a kompaktos képeiddel (tessék megcáfolni, hogy igenis naaaagyon profi vagyok és buksisimi :DDD ) Én csak érdeklődök, mert ha pl összességében kérsz véleményt a képek alapján leszűrt esetleges technikai tévedéseidről (de szépen fogalmaztam :DDD ) , akkor az is megoldható, meg 1-2 kiemelt kép is, csak akkor úgy nézem én is meg mások is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49987) rumos14 válasza spanyoll (#49986) üzenetére


rumos14
nagyúr

na ezért estem gondolkodóba, hogy egyáltalán megosszam-e. mert ezek nem "olyan" képek, amiket nagyon elemezgetni lehet. ott voltam, amennyi időm volt, meglőttem a zsebgéppel a témát (van azért nagy géppel készült is egy pár köztük).
leginkább azért linkeltem be a képeket, hogy akit érdekel Kína (nagyon kis része), nézze meg. élvezzétek :) (tudom h hemzsegnek a képek a hibáktól.) hát ennyi. de talán ez a topik nem erről szól :U

[ Szerkesztve ]

(#49988) Real_Necro válasza rumos14 (#49987) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megjegyezném, hogy a kis tengeri ugráló dolgot garnélának hívják. :U A képekre nem tudok mit mondani, többségük sima turistafotó számomra, de biztosan nagy élmény volt.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49989) spanyoll válasza rumos14 (#49987) üzenetére


spanyoll
addikt

Valld be, azért nem mertél nagy masinával fotózni, mert akkor újságírónak néznek, és beraknak egy internet nélküli cellába vagy 1000 évre, tudás és külső kontakt nélkül elrohadni :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49990) rumos14 válasza spanyoll (#49989) üzenetére


rumos14
nagyúr

elvittem a tükröst, de legtöbbször nyűg lett volna magammal cipelni.
amúgy ha van ideje az embernek, rengeteg jó "street photo" téma van, de ezzel meg az a baj, hogy a kínaiak szemében te vagy a látványosság, így nem lehet elvegyülni, lesifotózni. főleg ha öltönyben járkálsz, egy 1,96 magas férfi és egy 1,80 (+magassarkú) magas csinos nő társaságában, ahogy én tettem.
Real_Necro: igazad van.

(#49991) Chapel válasza rumos14 (#49987) üzenetére


Chapel
addikt

A képekre leírták előttem a lényeget, ahhoz nem tudok hozzáfűzni többet; ellenben Mr. Simpons színével vetekszem Kína miatt...kevésbé választékosan megfogalmazva kurv@ra irigyellek! ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#49992) rumos14 válasza Chapel (#49991) üzenetére


rumos14
nagyúr

Mr. Simpson, de ez lényegtelen :D
hehe :) hát töredelmesen bevallom, saját pénzből vszleg nem mennék ki, vagy nem oda mennék, de főleg nem 3 hétre és főleg nem kínai kaját ennék 3 hétig :D
na elnézést mindenkitől, akkor máskor nem rakok fel szar képeket. és ezt felírom 100x a táblára, ahogy Bart szokta tenni a Simpsons epizódok elején a főcímzene alatt :D

(#49993) m3ss válasza rumos14 (#49992) üzenetére


m3ss
veterán

en vegigneztem a slideshowt, kina az klassz lehet. de a kepek azok nekem egyaltalan nem jonnek be. egy ket kiveteltol eltekintve (nagy fal, par alulnezetes epuletfoto) total semmilyenek. kicsit csodalkozok is a tobbi keped latva. nem is tukros hianyarol van szo, inkabb nem vmi atgondoltak a kompok...gondolom nem volt idod fotozgatni, kar :(

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49994) tragiQss válasza rumos14 (#49983) üzenetére


tragiQss
tag

Úgy a képek harmada olyan, amilyeneket szeretek nézegetni. Elsősorban azok, amik amolyan streetfotó jellegűek.

(#49995) kiskornel válasza rumos14 (#49992) üzenetére


kiskornel
addikt

Én is már 2x beírtam a lesújtó véleményemet, de mindannyiszor bezártam... egy-az-egybe egyetértek m3ss kollégával. A topic célja meg az lenne, hgoy gyakorlással elérjünk arra a színtre, ha ilyen helyre kerülünk, akkor ne poit-and-shoot képeket készítsünk. Azok tetszenek, ahol kicsit kreatívkodtál.
Window of the World VII; Great Wall I; Somewhere in Shenzhen jók.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#49996) rumos14 válasza m3ss (#49993) üzenetére


rumos14
nagyúr

vettem az adást, kiskornel, a tiédet is. szánom-bánom.. tényleg ennyire tellett az időből, a gépből, a tudásomból. de világos, akkor ezt nem kell itt megosztani.

(#49997) Chapel válasza rumos14 (#49992) üzenetére


Chapel
addikt

:D

Jaja elírtam, amúgy meg nem mondtam egy szóval sem hogy szarok lennének, ahogy írták turista filing ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#49998) cOxeR válasza rumos14 (#49996) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én a szokásos színvonalú képeket vártam elsőre, de ez tényleg csak a loholásból összeálló képsorozat. :) Ez van, én ilyenkor már nem is fotózok... ha nincs kellő időm... mert utána csak ideges leszek, hogy mekkora kép lehetett volna ha... ;)

(#49999) rumos14 válasza cOxeR (#49998) üzenetére


rumos14
nagyúr

loholás, igen, az volt.
amúgy meg én örültem h volt nálam kis gép (Canon S100 amúgy), ami a zsebemben észrevétlenül elfér, mert ha nincs, akkor maradt volna a mobil - bár azzal ti jártatok volna jól, mert mobilos képeket biztos nem osztanék meg itt :D (számomra ezek a képek emlékképek, örülök h elkészültek. de így csak a családom fogja értékelni meg 1-2 Kína buzi :)

[ Szerkesztve ]

(#50000) rumos14 válasza tragiQss (#49994) üzenetére


rumos14
nagyúr

a többi pedig olyan mint a nicked? :B

(#50001) cOxeR válasza rumos14 (#49999) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) azért az is jó, ha az ember eljut egy ilyen helyre... még ha fotózni nem is volt ideje... de azért amit az ember a saját szemével lát, az is rettentően értékes! Max. másoknak nem, na bumm... ők voltak ott vagy Te? ;)

(#50002) Chapel válasza rumos14 (#50000) üzenetére


Chapel
addikt

50000.- hsz :C

Függetlenül attól hogy ide valók e vagy sem, én örömmel néztem végig, pont a miatt mert nagggyon vágyom abba a régióba. Egyszer össze is jön, max mivel a fotóscuccot kéne eladnom, így nem lesznek képek. :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#50003) rumos14 válasza cOxeR (#50001) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaja, én is ezzel nyugtattam magam. örökre szóló élmény. legalábbis remélem h a kaják okozta sokkon túlteszem magam és csak a jó fog tartósan megmaradni :)
látom, bár a képek gyengék de azért mégis sokakat érdekel a téma, írtam a családnak, barátoknak egy kis élménybeszámolót, a mazochisták itt elérik :) [link]

Chapel: wow, kerek szám, nem volt szándékos :B
és igen, ez már felmerült h akkor most a fotós cuccra érdemes költeni vagy inkább elutazni az árát :U

[ Szerkesztve ]

(#50004) bigmasterg válasza Chapel (#50002) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor valszeg' hamarosan zárják a topicot és újat nyitnak.
Legalábbis a fejhallgatós topicot 50ezernél zárták.

[ Szerkesztve ]

(#50005) #31757056 válasza rumos14 (#49999) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem ez tenyleg attol fugg, hogy milyen szemmel nezzuk oket, a legtobben sot ugylatom mindenki kritikusan tekint ezekre a kepekre. En ferretettem ezt a szemleletmodot es csak ugy vegigneztem oket, nem tobbet varva mint amilyen celbol keszitetted oket, ezert nekem slideshow-kent nagyon tetszettek, mert valami szokatlant es ujat lattam. Nyilvan ha akarnek en is majdnem mindbe bele tudnek kotni, de szuksegtelen lenne.

(#50006) tragiQss válasza rumos14 (#50000) üzenetére


tragiQss
tag

Fogalmazzunk úgy, hogy nekem nem jönnek be ;-)

(#50007) cOxeR válasza bigmasterg (#50004) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez így van, nullázódni fogunk.

(#50008) gab.m válasza cOxeR (#50007) üzenetére


gab.m
senior tag

:O

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#50009) L4mie válasza gab.m (#50008) üzenetére


L4mie
veterán

hmm hmm sebaj, frissek leszünk, üdék és kívánatosak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#50010) gab.m válasza L4mie (#50009) üzenetére


gab.m
senior tag

Yee! Máris jobban érzem magam :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#50011) kiskornel válasza rumos14 (#50003) üzenetére


kiskornel
addikt

Neeem. Nem úszod meg ilyen könnyen. Szóval a legtöbb képnek csak az a baja, hogy nincs utófeldolgozva. Némelyik nagyon helyesen kicsit nagyobb látószöggel készült, mert ott helyben nem volt időd végignézni a terepet. Na de otthon már igazán megvagdoshattad volna a képeket. Pl. gondolkodj 16:9 és 16:10-ben, mert némelyik képen csak az ég, vagy az előtér túl nagy.
Kontraszt, színezet, hőmérséklet, vágások... Én kapásból így ugrottam volna neki.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#50012) rumos14 válasza kiskornel (#50011) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól beszélsz. na szóval az úgy volt, hogy bár a képek raw-ban készültek, de valóban nem nagyon foglalkoztam velük, még ott kint, amikor ráértem, mert tudtam h ha hazajövök 900 raw-val, otthon nem lesz időm feldolgozni őket, vagy 2 hétig húzom (ahogy az már megtörént korábban). de megvannak a raw-k, ha egyszer nagyon kedvem lesz pepecselni. pl. a Somewhere in Shenzhen-nel "lett foglalkozva", látszik is rajta.

(#50013) Sucuka


Sucuka
senior tag

Üdv! Nem nagy dolog, de nekem egy örök élmény: 1 képem itt.

(#50014) cOxeR válasza Sucuka (#50013) üzenetére


cOxeR
Ármester

Grat! :)

(#50015) L4mie válasza Sucuka (#50013) üzenetére


L4mie
veterán

Grat, meg lett egy új portré rólad :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#50016) Real_Necro válasza Sucuka (#50013) üzenetére


Real_Necro
veterán

Grat a képhez! ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#50017) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A topicot zártam, kérem erre fáradni szíveskedjetek: [link]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.