Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Ragnar95 válasza icecave (#38350) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a gond,h az se biztos,h kaja :( Bár elég valószínű, mert pl repülőn is elő szokott jönni, ahova azért nehezebben jut be pollen, meg csomószor kajálás után kezdek el tüsszögni...
Ennyit azért nem áldoznék egy vizsgálatra... :D De most ajánlottak valami gasztroentológust, vagy mit, remélhetőleg ő majd megállapítja, mi a probléma :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38352) mondomén válasza icecave (#38350) üzenetére


mondomén
őstag

Én is Endomedixbe jártam a laktóz allergiámmal.:D Szerencse, hogy van ilyen egészségbiztosítós kártyánk... Amúgy muterom elsőre pont ilyen habiszti helyre vitt el. A lényeg, hogy van egy gép amiből kijön 2 vezeték. Az egyiket megfogod, a másikkal meg a kezeden és a lábadon bökdösnek, a gép meg jelez mikor baj van. 2 hónapig szedtem a bogyókat amiket adtak, azóta is gyógyulok tőlük...:D Már az elején mondtam, hogy fszság, ne költsünk erre, de anyám minden ilyen kamu dologban hisz (homeopátiás vackokra is elköltött egy valag pénzt). Na 2 hónap után mondom ennyi, ugyan úgy fosok meg fingok, ideje igazi orvost nézni.:) Gyorsan ki is derült, hogy laktóz...

@Ragnar95
Icecave is azt linkelt, ott is gasztroentológusok dolgoznak.:) Bár ha tüsszögsz, akkor nem biztos, hogy kaja lesz a ludas. Bár nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38353) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megvan a gép! Nagyon szar volt szerelni ebben a kicsi házban, viszont gyönyörű így egyben, és halk!! Hangosabb a vinyó, mint a táp+cpu+vga. A házhűtőt nem kötöttem be, mert minek.

Viszont hülye windóóz, nem enged telepíteni, mert nem MBR, hanem GPT partíciót lát a C-re (elméletileg az UEFI miatt van ez a kavar), úgyhogy most mentek 400gb adatot egy külső lemezre, és utána teljes format, particionálás és úgy install... Ma már ebből nem lesz gép. :((

(#38354) icecave válasza Ragnar95 (#38351) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha engeded, hogy "bökjön slaggal alul-felül"... ránézésre, meg hasnyomkodásra ő sem fog tudni mondani semmi érdekfeszítőt. A laktózt meg a glutént teszteltetném a helyedben genetikai alapon, ár nem tudom, tb állja-e. Bár mindkettőnek egyértelműek a tünetei, még marad a lektin, ami a legtöbb gabonában van (plusz a zöldségek közül a paradicsom, paprika, padlizsán), annak lehetnek allergia szerű tünetei is. Ezeket pl. az gasztrósok nem igen szeretik elismerni, mert a legtöbb a szervi elváltozásokra megy rá, ha semmit nem találnak, akkor meg IBS-el diagnosztizálnak és elküldenek békével.

[ Szerkesztve ]

(#38355) Ragnar95 válasza mondomén (#38352) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Majd lehet, megnézem azt is, ha akit ajánlottak, nem segítene, de ez az 50ezres teszt kicsit durva, bár nyilván nem csak ezt kínálják :D
Elvben keresztallergiától lehetnek ilyen tünetek, de én sem vagyok orvos, úgyhogy csak amiket olvastam infókat ezzel kapcsolatban, azokra tudok hagyatkozni :)
r3dsnake: grat hozzá :) Nekem is csak akkor van hangja a gépnek, ha beindul valamelyik külső vinyó, amúgy simán alszom úgy,h be van kapcsolva a gép, ami az előzővel nem volt kivitelezhető, mert olyan hangos volt kb, mint egy fűnyíró :DDD
icecave: laktóz, glutén már megvolt vérvétellel és negatív lett. Az ilyen "alap" dolgokra már kb mindre leteszteltek és semmi, de sajna ennek nem tudok örülni, mert a tünetek ugyanúgy megvannak, de gyógymód semmi, mivel diagnózis sincs :(((

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38356) madgie válasza Ragnar95 (#38349) üzenetére


madgie
titán

Tizensok éve szívok ezzel ,a laktózt nagy nehezen megtalálták (körbejártam azért is vagy két megyét), azóta magamtól jöttem rá szép lassan, hogy sok "savas" cuccot nem bírok: lecsó, kávé, hagyma nyersen, paprika stb.

Egyébként azt mondom, amit Icecave: a gasztrón jó eséllyel nem mégy semmire, sajnos :(

(#38357) icecave válasza Ragnar95 (#38355) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezért mondtam,hogy még marad a lektin is, azt jelenleg nem mutatják ki semmivel, neked kell kivonnod az étrendből, amiben van (nyilván ez elég nehéz,főleg,ha menzakaját tolsz). A vérvételes glutén teszt meg ellenanyagot mutat csak ki, így csak akkor hiteles, ha végig fogyasztottál gluténes cuccokat előtte. Bár allergia szerű tüneteket, mint mondtam, előbbi okoz.

(#38358) mondomén válasza Ragnar95 (#38355) üzenetére


mondomén
őstag

Ja amúgy nekem is van másik allergiám. Az ilyen tüsszögős, de jól körbehatárolható, mivel nyár elején jön elő, mikor minden virágzik... Plusz csak 1-1,5 hónapig szokott tartani és az erősebbik Allegra (gyógyszer) meg is fogja.

Mik a tüneteid, egész évben fennáll?

[ Szerkesztve ]

(#38359) Ragnar95 válasza icecave (#38357) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor lehet,h marad a nehezebb része valóban, a legyek okosabb, mint az orvosok dolog és jöjjek rá magamtól,h mire vagyok allergiás :( :DDD Az a gond,h nem vagyok az a tudatos kajáló, amit szeretek, azt eszem, nem nagyon figyelem,h mi van benne és az mennyire egészséges, de a végén még úgy tűnik, kénytelen leszek erre átállni, bármennyire is nehéz, ha jót akarok magamnak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38360) icecave válasza Ragnar95 (#38359) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát sajnos ez van. Nekem is ki kellett kísérletezni, mert jobb nem lett, csak egyre rosszabb. A végén nekem már beszűkítette az életterem is, mert nem mertem menni sehova, nehogy rám jöjjön a f*shatnék. Lehet vicces, de aki átéli, annak nem annyira. aztán szépen megtanultam, mit lehet, mit nem. Nem 100%-os meg a dolog, mert az agyam ugye nehezebben felejt, mint a testem, és előbbi irányít, de lényegesen jobb, és csak jobb lesz. Azt mondom, kezdj el ezzel foglalkozni még most, amíg nem lesz rosszabb, és jársz úgy, mint én. Bár nem fogsz, te tüsszögsz nekem meg random időközönként rámjött a f*sás. Nagy különbség. Még akkor is,ha úgy nézzük, hogy én is tüsszögtem, csak máshol. :D :D :D

Jut eszembe, az E számokkal hogy állsz? Azok egy része is okozhat ilyen, egy egyszerű na-glutamáttól kezdve bármilyen benzoátos tartósítószer, stb. NA ezeket kiszűrni az űberszopó, az biztos. Nekem is nem kevés időm ment rá. Nekem pl. E460-70-ig brutál reakciókat vált ki, amiben van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38361)



őstag

De jó, hogy nem voltam ma, látom nyugger napot tartottatok. :W

Akkor, hogy visszatérjünk a normális kerékvágásba beszéljünk a jövő leglényegesebb technikai szabadalmáról a 3D nyomtatásról. Megint csak borítékolom, hogy ez fogja meghatározni a 21. századot. Azt hiszem el kéne kezdeni vele foglalkozni, mert bevallom ehhez nagyon hülye vagyok. Azt értem, hogy pisztolyt nyomtatnak plasztikból - azt is csak fröccsöntéssel tudom elképzelni. De élő szövetet...???? Nekem egy új szív kéne, mert a régit odaadtam Rékának.

[ Szerkesztve ]

(#38362) korpicschess válasza icecave (#38357) üzenetére


korpicschess
veterán

Édesanyám glutén érzékeny, persze nem az orvosok mondták.. Nem a szokásos, hanem kiütéses tünet. Mindenfélével próbálták kezelni, még a manduláját is kivették ennyi idős korában...
Aztán találkozott valakivel, akinek ilyen problémája volt, és ő mondta.
Nagyon nehéz kiszűrni az étrendből. Ráadásnak amit valósan megállapítottak, hogy epoxigyantára (lakkok stb) is érzékeny, azt meg pláne.
Sajnos sokkal nagyobbat is hibáztak az orvosok, mint ez... de az már egy másik történet. :((

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38363) ittakary válasza r3dsnake (#38353) üzenetére


ittakary
nagyúr

Milyen gep lett? :) kepek?

(#38364) r3dsnake válasza ittakary (#38363) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Itt a config: Steam

Képek lesznek, csak még nagyon benne vagyok a telepítésben. :) Az első észrevétel, hogy repül, kattintok, és egyből ott is van. Nem ehhez vagyok én szokva. :DDD

(#38365) DanielK


DanielK
addikt

De beteges mindenki! ;]
Nekem vesekövem volt már 21-22 évesen. Legutoljára tavaly volt egy, amit sikeresen kipisiltem (az előzőeket zúzni kellett). :D

(#38366) Onderon válasza DanielK (#38365) üzenetére


Onderon
senior tag

Aú!

(#38367) icecave válasza DanielK (#38365) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem karcolt? :D

(#38368) Ragnar95 válasza mondomén (#38358) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak most olvastam a szerkesztést :D
Szóval tüsszögés, orrfolyás, orrdugulás egész évben, de nyáron fokozottan és a tüsszögés 1:1-ben allergiás tüsszögés, amikor sok egymás után jön...Ezen kívül random időközönként hasmenés, de úgy, h olyankor hetekig-hónapokig, aztán elmúlik és pár hónap múlva visszajön...Szerencsére nekem annyira nem durva, mint icecave-nek, mert anno táborokban megedződtem, kibírtam 3-4napig simán a mosdó meglátogatása nélkül, szóval nekem ha menni kell, akkor is kibírok még pár órát, bármilyen durva is a helyzet :DDD Mondjuk anyám szerint a hasmenés a sok idegeskedés miatt van, sajna könnyen felhúzom magam dolgokon, úgyhogy sokat idegeskedek, de ki tudja, orvosok nem, annyi már benizonyosodott :DDD
icecave: nem tudom, azokkal mizu, mint mondtam, nem nézem, mit eszem, csak legyen finom :P De akkor majd azokkal is kísérletezgetek, hátha, most nyáron még úgy-ahogy meg is valósítható a szigorú étrend, évközben lesz nehéz a menza miatt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38369) mondomén válasza Ragnar95 (#38368) üzenetére


mondomén
őstag

Hu, hát sok sikert, hogy kitaláld mi bajod.:)
Hasmenés lehet a stressztől. Ha meg ennyire kiszámíthatatlan és igazából semmihez sem nagyon tudod kapcsolni, akkor nem kizárt, hogy tényleg attól van. Bár manapság már ki tudja, lehet a mosószertől fosol.:D

(#38370) DanielK válasza icecave (#38367) üzenetére


DanielK
addikt

Nem volt kellemes. :D

(#38371) Bling95


Bling95
őstag

Nemtudtok herpeszre vmi hipergyors megoldast ?

(#38372) válasza Bling95 (#38371) üzenetére



őstag

Hajlítsd meg a teret pár héttel előre. De jó rá a csepfolyós hidrogén is. :D

[ Szerkesztve ]

(#38373) mondomén válasza Bling95 (#38371) üzenetére


mondomén
őstag


:P

(#38374) Blyan válasza Bling95 (#38371) üzenetére


Blyan
félisten

Herpesztapasz és rúzs? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38375) Bling95


Bling95
őstag

viccesek vagytok nagyon :D nemtudom mivan amugy soha életembe nemvolt a számon ( orrom alatt amikor nagyon beteg vagyok ) mostmeg az elmult 3 hétben ez a 2. hogy előjön pedig semmi bajom nincs...

aztán így menjen este bulizni az ember:D...

(#38376) kali válasza Bling95 (#38375) üzenetére


kali
legenda

immunrendszer erősítése?
a herpatch aktív gél jó, gyógyít, elszigetel és részint láthatatlanná is teszi.

(#38377) Bling95 válasza kali (#38376) üzenetére


Bling95
őstag

immunrendszert kéne erősíteni, kb 1 éve volt mononukleózisom azóta elég ramaty

(#38378) -Ben- válasza Bling95 (#38377) üzenetére


-Ben-
veterán

A mono az nem semmi. Havernak volt nemrég, eléggé be is voltam szarva, nehogy már én is elkapjam.... ;]
Igaz, már 4 hónapja volt beteg, de még mindig csak 2-3 méterről beszélek vele... :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#38379) Blyan válasza -Ben- (#38378) üzenetére


Blyan
félisten

A havertól? :D Vegyél neki maszkot. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38380) Bling95 válasza -Ben- (#38378) üzenetére


Bling95
őstag

hát igazándiból nekem csak baromira fájt a torkom meg az immunrendszerem került padlóra... májfunkciók szarok ilyenkor meg edzésre nem lehet menni ilyesmi de ezek visszaállnak gyorsan

láz stb nekem ezek elmaradtak szerencsére

am haverral csaknem smárolsz:D

[ Szerkesztve ]

(#38381) icecave


icecave
nagyúr

Feszegetek gyors egy örökös kérdést: fájdalomcsillapítóra lehet inni? 2 órája vettem be egy advil ultrát. Ibuprofen hatóanyagú, tehát nem cumi elvileg, mint a paracetamol alapúak, ami mivel szintén a májban bomlik, így szopó szegények együtt bontani azt és az alkoholt.

Nyilván a legjobb megoldás a nem ivás lenne, viszont születésnapi buliban kell ugye valamennyit, és a gyógyszert is azért vettem be, mert annyira fájt a fejem, hogy az is kétséges volt, hogy megyek.

(#38382) Solar_Wind válasza icecave (#38381) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

"születésnapi buliban kell ugye valamennyit"

Ez hol van megírva? :)

(#38383) Blyan válasza icecave (#38381) üzenetére


Blyan
félisten

Ennyi idő után már lehet rá inni, ne aggódj, persze azért ha lehet ne a legdurvább töményet fogyaszd literszámra, de szerintem nincs miért félned.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38384) bigdady válasza icecave (#38381) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nyugodtan. ÉN is szoktam rá :DDD

(#38385) korpicschess válasza icecave (#38381) üzenetére


korpicschess
veterán

Lehet, ne aggódj. ;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#38386) icecave válasza Solar_Wind (#38382) üzenetére


icecave
nagyúr

Falun! :D

(#38387) Ragnar95 válasza mondomén (#38369) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, asszem kelleni is fog :DDD
Ha meg a stressztől van, arra nem nagyon van gyógyír, max ha nyerek a lottón és valami trópusi szigetre költözöm :)) ;]
icecave: persze, h lehet, különben hogy létezne a VBK? :D Persze a vodka, bomba, cataflamra gondolok ;] :P

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#38388) joey04


joey04
titán

(#38389) whitezo88 válasza joey04 (#38388) üzenetére


whitezo88
nagyúr

wtf is this?! - gondolta a kisgyerek :D

(#38390) vadászcsiga válasza joey04 (#38388) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez is azt jelzi hogy az iOS felnőtt korba lépett.

(#38391) joey04 válasza whitezo88 (#38389) üzenetére


joey04
titán

Hát ja. Ebben minden benne van. Hogy miért volt jó a régi és miért szar az új.

(#38392) Blyan válasza joey04 (#38391) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk ez csak azt mutatja, hogy a gyereknek tök idegen a dolog, nem tudja mit kezdjen vele, mert nem ehhez van szokva. Egy év múlva egy másik ennyi idős gyereknek nem okoz majd gondot.

De trollkodásnak király. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#38393) icecave


icecave
nagyúr

Na hazaértem. Nagyon megérte és rám is fért. Olyanokkal tölthettem az estét, akik gyerekkori barátaim és mindig számíthatok rájuk. Miattuk is akarunk hazaköltözni vidékre egyszer. Megbántam volna,ha kihagyom.

(#38394) joey04 válasza Blyan (#38392) üzenetére


joey04
titán

Szerintem nem. Ez ösztön kérdése, ha látok egy csúszkát, benne egy nyíllal, akkor azt elhúzom. A mostani feloldóképernyőnél screenshot alapján még én is azt hittem elsőre, hogy wp szerűen kell ezután feloldani, főleg a CC kis jelzése miatt. A szkeumorf ikonok, meg a kezelőfelület egyéb részeire is ösztönből ráérzett idáig az ember, hiszen a valóságban is így működnek a dolgok. Vagy hasonló elvek miatt fontos az is, hogy egy gombnak legyen kerete, emelkedjen ki a környezetéből. Nem csak szebb, de sokkal egyértelműbb is.

[ Szerkesztve ]

(#38395) bigdady válasza joey04 (#38388) üzenetére


bigdady
nagyúr

:))

(#38396) vadászcsiga válasza joey04 (#38394) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Túl konzervatív vagy, mar 3 hét eltelt mióta kijött a 7 es te még mindig az ui-n rugózól. A kisgyereken egyértelműen látszik hogy kb szazadszorra oldja fel a telefont hiszen rögtön a fényképekbe ugrott, elég lesz egyszer megmutatni neki az új feloldast ami nem is annyira új es legközelebb már maga csinálja. A többi ugyanott van. Hat kerek éve volt az iOS felhasználóknak hogy eligazodjanak ebben a végtelenül egyszerű rendszerben, gyakorlatilag végeredményben olyan lett mint egy fullos intézmény amiben nyilak mutatják mit hol merre, ahol meg nem, ott tökéletesen egyértelmű a lépés akár egy lapozas a könyvben. Most elérkezett az idő hogy bonyolultabb megoldások legyenek. Tény hogy ami evidenciakat a gombokkal kapcsolatban leírtál igaz, de nincs szabályba fektetve, az Apple amúgy is szereti felrúgni ezeket.
Egy cégtől aki nagyon komoly irányt mutat a dizájn világában amúgy sem várhatod el hogy leragadjon egy féle ötletnél, nézőpontnál.

(#38397) joey04 válasza vadászcsiga (#38396) üzenetére


joey04
titán

Pont ez a lényeg, hogy semmi nem változott a kezelésben, csak a cc lett új. minden mozdulat maradt a régi, így nekem pl megy a kezelés. csak ott a bökkenő, hogy nem azért mert egyértelmű, hanem mert az évek alatt berögzült. Ezt művészet volt így megcsinálni, hogy felrúgták az egész eddigi kinézetet, mégis igaza van azoknak, akik szerint semmi fejlődés nem történt.

(#38398) vadászcsiga válasza joey04 (#38397) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor keseregj még ezen kicsit :N

(#38399) joey04 válasza vadászcsiga (#38398) üzenetére


joey04
titán

ok

(#38400) r3dsnake válasza ittakary (#38363) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Itt vannak az ígért képek a PC-ről (és egy bónusz a "játéksarokról"): Klikk

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.