Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) Cadal


Cadal
őstag

Hi! Nekem is memória bővítéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Jelenleg 1 db. Samsung (m471b5773dh0-ch9) 2GB-os modul van a gépben. Tech infók a linken, és van kép is. CPU-Z kép.

Annyi lenne csak a kérdésem, hogy ha más gyártótól tennék bele (pl: Kingston) egy hasonló (2GB 1333Mhz CL9) modult akkor az megfelelően működne-e a gyári értékeken dual channelben?

Vagy keressek bele hasonló modult?

[ Szerkesztve ]

(#22252) [O]-[C]-[B] válasza Cadal (#22251) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Keress, de ha nem találsz próbálj bele mást, de én ragaszkodnék az ugyanolyan modulokhoz.

(#22253) Cadal válasza [O]-[C]-[B] (#22252) üzenetére


Cadal
őstag

Okés, köszi. Lehet inkább nézek bele valami új 2x2GB ki-et. :R

(#22254) Chaser válasza audi100td (#22247) üzenetére


Chaser
titán

Most hogy mondod a desktop bill-em is ilyen ;)

Ebből meg tudjátok mondni, hogy ez gyári v utángyártott? Az FRU azonosításból gondolom gyári, de azt hittem csak sanyo van a thinkpadokban.

Cadal: Cadal 99% hogy menni fog együtt pl egy kingmax-szal.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22255) dbius válasza Chaser (#22254) üzenetére


dbius
veterán

Az szerintem gyári, ráadásul a panasonic cellás akkuk jobban szoktak teljesíteni a sanyonál. Ez nem személyes tapasztalat, mivel nekem Sanyo cellás az akkum, de a neten olvasgatva - ill. itt is - ezt szűrtem le.

(#22256) audi100td válasza Chaser (#22254) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, gyári, ráadásul a jobbik fajtából :)

(#22257) Chaser


Chaser
titán

dbius
audi100td
:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22258) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Múltkor volt valakinek problémája azzal, hogy az ultrabayben lévő winyót nem állítja le a win eltávolításkor... ezt sikerült megoldani valahogy? (nem találom sehol)

(#22259) Peter M válasza mitulabattyi (#22258) üzenetére


Peter M
tag

Ha van rajta bármilyen system rész: pagefile, hybernation vagy bármi akkor nem fogod tudni szabályosan eltávolítani.
Nálam még ha vmilyen program cache könyvtárnak az ultrabay vinyó van megadva akkor sem lehet eltávolítani "on the fly".

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#22260) lapa válasza mitulabattyi (#22258) üzenetére


lapa
veterán

devcon.exe?

(#22261) audi100td


audi100td
nagyúr

BGA hibás T4x esetén innen még megérheti alaplapot venni: [link]

szállítás 14 EUR, a lapokra egy év garit adnak

[ Szerkesztve ]

(#22262) mitulabattyi válasza Peter M (#22259) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nincs rajta semmi ilyesmi, úgy értettem, hogy ha a biztonságos eltávolítást választom, akkor ha sikerül, és kiírja, hogy mostmár biztonságosan eltávolítható, akkor is pörgeti tovább a lemezt, és amikor kiveszem, akkor hallom ahogy leáll. De szerintem ez nem túl egészséges.
Közben eszembe jutott, hogy nem 2nd HDD adapterrel volt ez valakinek a problémája, hanem USB-s HDD-vel.

(#22263) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Feltettem a TPFanControlt (0,62v).
Jól értem, hogy az alapbeállítások jók T61hez?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22264) franc0 válasza sniphoe (#22263) üzenetére


franc0
őstag

Én is tegnap tettem fel T61-hez, Windows8 alá.
Az alapbeállítás abszolút megfelelő, bár az én ízlésemnek kicsit sok hőt enged, ezért belenyúltam.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22265) audi100td


audi100td
nagyúr

Elhoztam szervizből az X200s-t, kapott egy új szalagkábelt, végre a kamera működik faszán. Ha esetleg valakit eddig ez tartott volna vissza a vásárlástól. :)

[ Szerkesztve ]

(#22266) sutszi válasza audi100td (#22265) üzenetére


sutszi
veterán

Végre...csak nem szoftverhiba volt... :U

Sok vevőt kívánok! :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22267) Hunter2 válasza audi100td (#22261) üzenetére


Hunter2
addikt

ezek javítottak?

(#22268) Hunter2


Hunter2
addikt

ha ccfl-es lcd helyett IPS-t akarok bele tenni egy gépbe akkor kell cserélnem invertert is?

(#22269) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!
Légyszives mondjatok valami árat a következő konfigra, mert lehet el fogom passzolni:

ThinkPad R61 (7732-1EG)
Operating System: Windows XP Professional
T7100(1.8GHz), 3GB RAM, 320GB 5400rpm HD, 14.1in 1280x800, Intel X3100, CDRW/DVDRW, Intel 802.11abg wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, 9c Li-Ion akku

WinVista Business 32 recovery cd-vel. 2009-es vétel, alig volt hurcolva, csak a gombok fényesek, amúgy sérülésmentes.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#22270) sniphoe válasza riszter (#22269) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Ha magyar a billentyűzet akkor max 50e, de a reális inkább 40-45e.
SZERINTEM!

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22271) riszter válasza sniphoe (#22270) üzenetére


riszter
senior tag

Igen magyar. Max 50k? Azta mindenit, ennyire elértéktelenedett a thinkpad? Vagy csak azért, mert régebbi típus?

Vivere militare est

(#22272) sniphoe válasza riszter (#22271) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Nincs pénzük az embereknek, nem vásárolnak annyit, mint tavaly ilyenkor szerintem. Aki eladni akar annak nincs más választása, leviszi az árakat. Talán ez az oka. Nézd meg ezt: [link] Kb karcmentesek ezek is, egyetlen "hibájuk", hogy német a billentyűzet. Te melyiket vennéd? A sajátod 50ért vagy egy ilyet 56ért? :)

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22273) riszter válasza sniphoe (#22272) üzenetére


riszter
senior tag

Jó a kérdés, mert én is épp ezt a hirdetést nézegettem az ára miatt. Az enyémben +1GB RAM és +200GB HDD van és ez is bír 2-3 órát, valamint nincs rá már gari, de én tudom hogy teljesen hibamentes, csak nem T hanem R... Szóval az enyémet venném akár 56k-ért. De amúgy értem amit az elején írtál, sajnos.

Vivere militare est

(#22274) franc0 válasza riszter (#22273) üzenetére


franc0
őstag

Igazából a memória és a vinyóméret pont az, ami keveseket érdekel a használt ThinkPad vásárlói közül.
Típus, CPU, VGA, felbontás, akku. Ezek a legfontosabbak.
Az a T61-es elég olcsó volt annyiért, még én is vettem egyet pedig egyáltalán nem volt tervben.
Szerintem 50-55-öt ér most a géped.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22275) sniphoe válasza riszter (#22273) üzenetére


sniphoe
aktív tag

A T-ben meg erősebb CPU, 1440x900as LCD, dokkoló, kinek mi a fontos ugye..
Mindenesetre sikeres eladást kívánok!

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#22276) riszter válasza franc0 (#22274) üzenetére


riszter
senior tag

Értem, köszi! Meg is hirdetem annyiért, aztán majd meglátjuk.

Sniphoe: Köszi! :R

Vivere militare est

(#22277) buvartacsko


buvartacsko
addikt

megoldódott az X200T-n a rossz felbontás probléma windows boot előtt. magától. no comment. :)

(#22279) Chaser válasza mitulabattyi (#22262) üzenetére


Chaser
titán

Én desktopban kb pendriveként használom a sata vinyókat, de a p-atakat is. Először táp rá, aztán adat, új eszköz kezelés és ott van. Levételkor adat le, aztán táp, egyiknek se volt még ettől baja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22280) lapa


lapa
veterán

azt mondja nekem ma a t43p, hogy egyrészt marha lassan posztol (illegál ssd van benne, de szerintem régen nem várt fél percet, csak 7-10 mp-t).

még ennél is rosszabb, hogy a biosba belépve vége a dalnak, semmire nem reagál többet.

az a marha mákja van hogy elindul és elvileg működik, egyébként már ágyelőt csináltam volna belőle.

van valakinek ötlete mi ez? merjem tetézni a dolgot egy moddolt biossal? azért ez eléggé nem normális. vagy csak várni kell a bios főképernyőnél is még egyszer ugyanannyit a whitelist miatt? bevallom percekre nem hagytam ott.

ez most tán fájni fog egyeseknek, de meggyőződésem hogy ez a gép még a t61 szériához képest is hulladék. a palmrest mozog és recseg minden kézrárakás-levételkor, a billzet sokkal nyilvánvalóbban flexizik, mint a többi általam ismerten, zúg mint állat (ebbe még tán belemagyarázom a linux drivert), elhullott már a kijelzőn is pár sor pixel... értem, hogy nem mai gép, de ilyeneket azért nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#22281) mitulabattyi válasza Chaser (#22279) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nem Y-kábeles a winyó, csak egy sima miniUSB, így nem tudom külön lehúzni. Ez még nem is probléma, mert ha óvatosan húzom ki a csatlakozót, akkor elsőnak az adat-rész szakad meg és csak utánna a powa. Viszont ultrabaynél ezt nem lehet megcsinálni, ezért hiába a biztonságos eltávolítás, a lemez pörög tovább, néha a fej is kattan egyet amikor kiveszem...

(#22282) dbius válasza mitulabattyi (#22281) üzenetére


dbius
veterán

Ezt nem próbáltad esetleg?

(#22283) [O]-[C]-[B] válasza lapa (#22280) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Mutass egy bármilyen 7/8 éves notebookot ami legalább egyben van és esetleg bekapcsol.
HDD-vel mit csinál? Másik SSD-vel? Szerintem controllerprobléma.

(#22284) lapa válasza [O]-[C]-[B] (#22283) üzenetére


lapa
veterán

ha jól tudom a release date 2005 volt, szóval ha ez az első darab is csak 6 éves. de a t21 műx és nem recseg. tény, hogy a billzete annak már annyira nem jó, de a t43p-n új bill van. nem mintha bármit mondana ez statisztikailag.

nem tudom megnézni mit csinál, mert egy negyed órát töltöttem a géppel, elég messze van.

(#22285) Gondwana válasza lapa (#22280) üzenetére


Gondwana
addikt

A BIOS az én méréseim szerint (X31, X32, T42, T60, T61... X201) 12 sec.
Nem próbáltam, csak valahol olvastam, hogy CD-ről BIOS-update tartalmaz valami force flash opciót, ami ugyanolyan verziószámkor is újrarakja az Embedded Controllert is, meg a BIOSt is. Én mindenesetre a CMOS elemre is rámérnék és 2.9V alatt kapna egy CMOS-Resetet, mert akkor lehet, hogy hülyeségre emlékszik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22286) [O]-[C]-[B] válasza lapa (#22284) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Igen a T43 modell 2005 Q2-ben jelent meg valóban, így legrosszabb esetben is 6 és negyed éves valóban.
Nem is azon az egy éven van a hangsúly, hanem, hogy 6 éves modellről beszélsz. Szerintem ez önmagában szép teljesítmény, az, meg hogy a gyártása után 4 évvel piacra dobott eszközökkel nem teljesen boldogul, szerintem szintén normális.
A T43 az utolsó 100%-ban IBM gyártmány, ami 100%-ban eltalált minőség, egyedül a 3 USB portot nem tudom hova tenni. A T60-nál voltak átfedések, de azt minden tekintetben nem mondanám IBM-nek, inkább 40-60%-ban IBM/Lenovo.

(#22287) Gondwana válasza [O]-[C]-[B] (#22286) üzenetére


Gondwana
addikt

(más konzumerebb márkáknál (acer, msi, apple, FuSi ...) elfogadom, hogy öjömbódottá, ha három év után még bebootol, de tudtommal a ThinkPadek picit máshogy lettek megépítve)
A T42 volt az utolsó teljesen IBM ThinkPad, a hugom T43-ja is már Lenovo, illetve az X32 is Made for Lenovo.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22288) Magnat válasza [O]-[C]-[B] (#22286) üzenetére


Magnat
veterán

Mi a gond a 3 usb porttal, kevés?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22289) Giovanny


Giovanny
őstag

Felhívtam a szervizt,és azt mondták hogy vegyem le a billentyűzetet és lehet hogy van valami kosz a ventibe, szóval tudna nekem segíteni valaki hogy kell levenni a billt? Ha esetleg van egy videó vagy bármi ami segítene a szerelésben.

Zero Defect.No Compromise !

(#22290) soldi3r válasza Giovanny (#22289) üzenetére


soldi3r
veterán

tessék

ha nem tablet, akkor a bal oldalon navigálódhatsz

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#22291) Giovanny válasza soldi3r (#22290) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm! Nem tablet,de gondolom hasonló a levétele.

Zero Defect.No Compromise !

(#22292) [O]-[C]-[B] válasza Magnat (#22288) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Igen.

(#22293) ixtom válasza [O]-[C]-[B] (#22286) üzenetére


ixtom
tag

"egyedül a 3 USB portot nem tudom hova tenni"

Három?
Csak kettő van, nem? (T43 esetén)

(#22294) lapa válasza [O]-[C]-[B] (#22286) üzenetére


lapa
veterán

félreérted: eddig működött rendesen. nem arról van szó, hogy beleraktam és nem működik vele.

mindamellett én még mindig fordítva élem meg a minőség változását, esetleg a t21 az üdítő kivétel.

@Gondwana: erre gondoltam, csak a megvalósításra nincs ötletem, lévén a biosban semmit sem tudok csinálni. elem lehúz + fél órát vár, vagy mi ilyenkor a protokoll?

[ Szerkesztve ]

(#22295) Fifi válasza [O]-[C]-[B] (#22283) üzenetére


Fifi
őstag

Hát én 5 éve vettem egy új Asus A3Vc 5003 notebookot és a mai napig ezt használom Debian Linux-szal. Egyszer kapott egy új akkumulátort, mellyel most is elmegy kb. 1,5-2 órát és a RAM lett benne max.-ra bővítve.

Egy kicsit a csuklótámasz és néhány bill ki van fényesedve, de azon kívül semmi baja sincs.

Igaz vigyáztam rá, de pl. gondoskodást soha nem kapott: nem volt szétszedve, kitakarítva, újrapasztázva stb. Lehet, hogy megérdemelné és még további 5 évig kiszolgál? :U

Pedig ez nem egy prémium gép!

[ Szerkesztve ]

(#22296) audi100td válasza Hunter2 (#22267) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem tudom

(#22297) audi100td válasza Gondwana (#22287) üzenetére


audi100td
nagyúr

jaja, T43 már lenovo, X41, X41 tablet is

(#22298) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!

Van gy x60s laptopom, amibe egy Intel Wireless 1000 N-es wlant akarok beletenni.
Na most emiatt egy Zender biost próbálok felrakni a notira. De sajnos a képen látható hibával elszáll.

Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a megoldás?

A vicces az, hogy a bitlocker be sincs kapcsolva. Egyébkén egy Win7 Ultimate van a gépen.
A bios frissítés pendrive-ról menne.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#22299) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Ujonnan, nemzetkozi garanciaval, 200k korul mit tudnatok ajanlani? Hetkoznapi felhasznalasra lenne, es cserelnem benne a HDD-t egy SSD-re. Az ar Win7-tel egyutt ertendo.

Elore is koszonom!

Szereted az állatokat?

(#22300) Flashcash válasza McSico (#22298) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Biosban a security menü alatt próbáld kikapcsolni a TPM security chipet, és engedélyezd a bios update-et is, esetleg próbáld meg CD-ről is ha van dokkolód.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.