Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) A214 válasza tordaitibi (#63300) üzenetére


A214
aktív tag

Jogos, akkor bocs, csak ötleteltem. :B

(#63302) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Sziasztok!

Tudnátok tippet adni, hogy klasszikus CCFL csövet monitorba honnan tudnék beszerezni? A 22"-os Samsungom elsötétült.
Sajnálnám átadni az enyészetnek.
Köszönöm

Kin

(#63303) Kernel válasza Kin Tan Te (#63302) üzenetére


Kernel
nagyúr

Képcső hibája meg lett állapítva, vagy csak rámondás alapján? Nem ez a jellemző oka egy hirtelen elsötétülésnek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63304) Kin Tan Te válasza Kernel (#63303) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Már szétszedtem a kijelzőt és sajnos az egyik cső kivezetése lepörkölődött. Egy másik, működő csövet (19") belepróbálva rendben elindult. Szóval direkt-indirekt módon is körbejártam.
Tényleg az egyik cső a ludas.

(#63305) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

(#63306) Kernel válasza Kin Tan Te (#63304) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vissza az egész, eltájolódtam valamiért, azért írtam képcsövet, de nyilván nem arról van szó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63307) Kernel válasza A214 (#63297) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyforma panelok, csak a LED és előtétellenállás sorrendje van felcserélve az egyik fajtánál, aminek nincs jelentősége.

Meg az egyiknél feltüntetik a self reset bekötését, másiknál nem, de ha ennyire egyforma áramkör, akkor mindkettő alkalmas ilyen bekötésre elvileg:

Nulla közös a panelon, ez látszik a másik képen. Két lehetőséged van:

A modul állandó AC betápot kap, a ventilátort pedig a "reset" nevű nyomógombbal indítod, illetve újraindítod (gyakorlatilag lehet egy visszabillenő kapcsoló, ami csengő, lépcsőházvilágítás stb. célra is használatos).

Nincs reset, csak egy kapcsoló van a betápnál. Egy idő után megáll. Ha ismét akarod indítani, egy ki-be kapcsolás szükséges.

Idézőjel pedig azért, mert ez inkább az öntartás indításának egy módja, reset nem a legjobb szó erre, de mindegy végeredményben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63308) A214 válasza Kernel (#63307) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi szépen. :R

Az elképzelhető ,hogy ez más feszültséget is tud kapcsolni vagy csak kontaktust ad. NC,COM,NO
Ellenben ezzel ami csak 230V kapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#63309) mezis válasza Kin Tan Te (#63304) üzenetére


mezis
nagyúr

Hacsak nem grafikus, színhelyes,..., igényes helyre kell, akkor én inkább LED strip-re cserélném.
(Annak ellenére, hogy a fényerő lehet, hogy fix lesz.)

mezis

(#63310) Kernel válasza A214 (#63308) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jobban megnézve van eltérés:

A relé érintkezőinél is látszik eltérés. Az alját tükröztem (így szoktam összevetni a felülnézettel):

Amelyiknél a COM középen van, azok független érintkezők, amivel bármit kapcsolhatsz, viszont a reset gombos alkalmazáshoz már ilyen kell:

Hogy még komplikáltabb legyen, nem is a verziószám számít, hanem a panel színe:

V1.0 és nem középen van a COM. A kék panelnél van középen, az is V1.0, de QF1022 számú.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63311) A214 válasza Kernel (#63310) üzenetére


A214
aktív tag

De ebben nincs COM. Ezért gondoltam hogy csak 230V tud kapcsolni.

Én nem találom V1.0 ahol nem középen van a COM. Belinkelnéd.

Köszi, nagyjából értem . :R

[ Szerkesztve ]

(#63312) Kernel válasza A214 (#63311) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amúgy ott is van COM, csak a 230 V tápágba kötve, ezért attól nem függetleníthető, ezek a zöld panelok (QF1021).

A kéknél elszigeteltek a relé érintkezői, de annál meg a reset trükk nem alkalmazható.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63313) A214 válasza Kernel (#63312) üzenetére


A214
aktív tag

Stimmt ,oké köszi a segítséget. :R

(#63314) M@nH. válasza Kernel (#63272) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Értem, túl egyszerű lett volna :( Akkor majd üzem közben méregetek. Köszönöm a választ.

(#63315) Kin Tan Te válasza mezis (#63309) üzenetére


Kin Tan Te
tag

fontolóra veszem, köszönöm a tippet!

Kin

(#63316) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni a következőkben:

Van egy Bravo hibrid csöves fejhallgató erősítőm.

Az lenne a gond, hogy nagyon hangos, (30 db.) még a 250 Ohm-os Beyer 990-el is.

Sajnos a forrás kimenete fix, így azt nem tudom lehalkítani.

Így viszont nagyon hangos.

Azt mondták, hogy a hangerő poti elé be kell kötni egy-egy ellenállást. A potméter 10 kOhm-os.
Az a gond, hogy az erősítőn kívül semmi mással nem rendelkezem. Se munkaállomás (páka), se tudás... :)

És ebben kérném valakinek a segítségét.

Segítene valaki beforrasztani 2 ellenállást a megfelelő helyre?
Természetesen minden költséget állok.

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#63317) Mortel


Mortel
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#63318) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsi 300W körüli napelemes rendszert tervezek, amit idővel lehet bővítenék, akár dupláznék. Kérdés: mennyire bukta, ha a kezdetektől egy nagyobb MPPT vezérlőt teszek bele, mennyivel rosszabb alacsony termelésnél egy nagyobb vezérlő hatásfoka?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63319) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Van egy Magnat Rave 220 autós erősítőm aminek két kapcsolója rakoncátlankodik, van hogy nem szól csak az egyik csatorna, van hogy csak recseg. Eddig ha ide oda váltottam a kapcsolóval rendbe jött pár hétig, de már nyomkodni szórakozni kell vele, így meguntam.
Erről a két kapcsolóról lenne szó:

A képen nem látszik, de a kapcsoló fekete része 13 mm kb,

Kapható ilyen kapcsoló?

Köszi előre is!

(#63320) Kernel válasza flegga92 (#63319) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régen a szervizgyakorlatban nem nagyon kellett cserélni ilyen kapcsolókat, miután kontakt spray-től megjavult, onnan kezdve teljesen felesleges ezzel foglalkozni.

Nem mondom, voltak kivételek, például áramot kapcsoló, kondenzátortól szikrázó és emiatt beégő kapcsolók, de az nem olyan, hanem csak oxidréteges elvileg.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63321) Gyula84 válasza flegga92 (#63319) üzenetére


Gyula84
veterán

slide switch néven keresd

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#63322) mezis válasza Kernel (#63320) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Láthatatlan oxidréteg: kifolyt elem miatt korrodált érintkező lemezeket nagyon kíméltem és csak ultraderm-el, fogpasztával tisztítottam. Szemre nagyon szép, tiszta, fényes volt, csak éppen a Volt-okat nem engedte át. Műszer zsinór tapogatójával sem sikerült érintkezési pontot találni. A smirgli hozta helyre.

Hasonló tapasztalatom van egy vércukor szintmérővel. Elemfeszültség hiba üzenet. Elemfeszültség a műszer terhelő áramával mérve is 3,15V. Már a garanciális javíttatásra akartam vinni, amikor mégis megcsiszoltam az érintkező lemezeket a legfinomabb polír papírral. Azóta is ugyanazzal az elemmel működik.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63323) tordaitibi válasza t72killer (#63318) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Batran lepd meg, persze gondolom nem tobb nagysagrend elteres lesz, pl. most 300w es veszel egy 15kw mppt toltot :) 1kw toltovel 2-3% hatasfokromlasod lesz kb.
Mppt ala ne add, plane ha 1kw korul lesz a vegen, a mezei toltokhoz kepest 20-50%-al tobbet tudsz kivenni adott napelemmezobol. Ne halgass a "nem kell draga toltesvezerlo, rakotjuk az akksira oszt jonapot" kezdetu okosokra, valoban igy is mukodik a napelem aramgeneratoros jellegebol fakadoan de csak verofenybe es akkor is szar hatasfokkal.
A Panelectron (IVT) toltok eleg jok, itthon gyartjak oket, aranylag jo arfekvesbe vannak. Ha maximalista vagy, hajra Steca, de nem kell ez kezdesnek.

Kicsit off, nem tudom megvan meg a jofogason az emberke aki hasznalt, 90-95%-os paneleket arult felaron? Jopar darabot vettunk ismerosokkel tole evekkel ezelott, azota is hibatlanul mukodnek. Kezdo hobbyzashoz nagyon ajanlom.

(#63324) t72killer válasza tordaitibi (#63323) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp MPPT lesz, amúgy 15 és 30A-es Victron-ban gondolkozom (15A kb= 85€, 30A kb= 200€), ismerősnél láttam hasonlót lakókocsis felállásban. Olyasmit mesélt még, hogyha az egyik napelemnél berondít időnként az árnyék, akkor jobb lenne külön-külön vezérlőre akasztani őket. Ez mondjuk nálam is téma lehet, a kempingek sokszor nem 100%-os tűző napon vannak egész nap.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63325) flegga92 válasza Kernel (#63320) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi szépen mindkettőtöknek! Gondolom WD 40 felejtős, valami olajmentes kellene. Isopropyl alkohol van itthon, az jó lehet?

(#63326) Kernel válasza flegga92 (#63325) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha kevés vizet tartalmaz, meg lehet próbálni, fecskendővel belőni, bár nem biztos, hogy jó lesz. Nemrég ezen lepődtem meg, hogy milyen gyorsasággal szüntette meg a kontakthibát, épp csak befújtam (pumpás flakonnal), már jó is lett:

https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_60012-60012.html

Régen szükségmegoldásként használtuk néha a sebbenzin-műszerolaj keveréket is, vagyis az olaj nem gond egyébként, inkább jobb. De WD40-nel én soha nem foglalkoztam, nincs róla tapasztalatom.

Kontakt spray is volt kétféle: száraz (elpárolgó) és kenő (olajszerű maradvánnyal), utóbbi sokkal hatékonyabb volt.

Utána jól meg kell járatni, hogy lekopjon az oxid, utána megint fújni, hogy kimenjen, tisztuljon.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63327) (jan) válasza flegga92 (#63325) üzenetére


(jan)
őstag

Én merem ajánlani a wd-40 sparyt. Nekem eddig bevált.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63328) Attix70 válasza Mortel (#63316) üzenetére


Attix70
aktív tag

A hangerő szabályzóval mi a baj ? Mi az hogy nagyon hangos, nem lehet lehalkítani ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63329) tordaitibi válasza t72killer (#63324) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jól leírja itt ezt a bekötési módot.

(#63330) flegga92 válasza Kernel (#63326) üzenetére


flegga92
senior tag

Ilyen van itthon, elméletileg vízmentes. Szélvédő takarításra, matrica leszedésre használom, műanyagot nem bántja.

(#63331) Upo válasza (jan) (#63327) üzenetére


Upo
addikt

wd40 van vagy 50 féle, nem ártana pontosan fogalmazni. Kenőanyagok, zsírok, rozsdaoldók, csavarlazító, korrózió helyreállító, tisztítószerek, zsíroldók, sampon, láncápoló-kenő-tisztító, védőlakk, stb. [link]
[link]
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#63332) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Segítségeteket szeretném kérni. Telekom előfizető vagyok és az oszlopról bejövő kábel egy ilyen multimedia splitterbe csatlakozik amiből a tv illetve data vezetékkel jön le a vezeték. Ha jól tudom a data részből jön a kábel a sagemcom fast 3686 modembe és abból tudok lan kábellel netet vinni mindenhova. A kérdésem az lenne, hogy valahogyan el tudom osztani azt a data szálat két felé? tehát ha egy sima elosztót rádugok a splitter data részére és abból az egyik szál ugyan úgy lejön a sagemcomba, a másik pedig egy másik sagemcomba menne ami a ház másik részén van, akkor elvileg mindkettő képes lenne wifi jelet sugározni?

multimedia splitter

ketté osztás

(#63333) Kernel válasza SPeti1984 (#63332) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem így működik, a Sagemcom HGW (home gateway) az előfizetésedhez hardveresen kötődik. Az jelentkezik be a Telekomhoz és azonosít. Kábelmodem lényegében, csak ez kiszolgálja a VOIP telefont is.

Nem is tudom, milyen másikat gondoltál rákötni, vagy honnan veszel ilyet? Ha a Telekom adja, ők intézik a bekötést is, de az már egy külön előfizetés, másik telefonszám.

A médiasplitternek csak az a szerepe, hogy a TV felé menő koax. ágat ne zavarja a HGW visszirányú kommunikációja, mivel az nem kis jelszint, hiszen "épségben" el kell jutnia a szolgáltatóig (legközelebbi erősítőig).

Vagyis ez a splitter csak a TV zavartalan működéséhez szükséges, a HGW-nek mindegy lenne, hol ágazik el (akár előtte is), persze egy normális, F-csatlakozós splitterrel, de a fentiek miatt ennek úgysincs értelme.

(#63330) flegga92

Ártani nem árt, legfeljebb elpárolog, de azt se feledjük, hogy a csúszókapcsolók öntisztítók. A "bejáratás" hatására lekophat az oxidréteg egyébként is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63334) SPeti1984 válasza Kernel (#63333) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Neten hírdetnek ilyen eszközt. Igazából csak wifi miatt gondoltam venni elsőkörben mert 5ghz-et is tud és megy vele a max sávszélesség. Aztán továbbgondoltam a dolgot, mert van egy olyan problémám, hogy az udvaron nagyon gyenge a wifi jel ezért arra gondoltam, hogy a padláson elosztanám a data részét a bejövő kábelnek majd egyik menne ugyan úgy a házban levő sagemcomba másik meg a padláson elhelyezett sagemcomba és ebből egy lan kábellel áttudnék menni a garázsba ahol wifi routert kötnék rá és akkor ott is megoldódna a jel kérdés.
Az a probléma, hogy a házban ahol van a sagemcom amit hozott a telekom onnét a szekrény szétszedése nélkül (végig hátlapja van a szekrénynek így nem érem el azt a csövet amin keresztül feltudnék huzni a falban egy lan kábelt ) nem tudok visszahúzni a padlásra lan kábelt.

Tömören nekem az lenne a lényeg hogy a padlásról ahol a data koax kábel csan onnét tudnék egy lan kábellel átmenni a garázsba.

Vagy mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#63335) mezis válasza SPeti1984 (#63334) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy a sagemcom fast 3686 modem megy föl a padlásra (tápegység is) vagy belőle egy UTP kábel vissza a padlásra, illetve tovább a garázsba.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63336) SPeti1984 válasza mezis (#63335) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ezt tudom, de ehhez szét kellene szedni az egész szekrényt amihez annyira nem füllik a fogam. :)

És szerintetek ha veszek egy ilyen második sagemcom eszközt és csak úgymond wifi routerként akarom használni és összeközöm lan kábellel a két sagemcomot, akkor az a része sem működne? vagy net csak a koax bemeneten keresztül lenne azon keresztül is?

[ Szerkesztve ]

(#63337) Kernel válasza SPeti1984 (#63334) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vannak ilyen dolgok az ócskapiacon is, UPC DVB-C box, Telekom IPTV-box, semmire nem jó hulladékok, ami a szolgáltatónál rég le van tiltva, senki nem fog rá ingyen műsort adni.

Másik WiFi-routert (de nem ezt a típust, ami nem erre való) lehetne például kirakni, odébb valahol, ahol jobban sugározna.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63338) t72killer válasza tordaitibi (#63329) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, tökéletes:R szinte sejtettem, hogy több akksi esetén érdemes valamit bepakolni a vezérlők és az akksik közé, Lítiumnál ugyebár az ember fejébe verik a balanszert, de nem árt az az ólomakksiknak se.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63339) Bolber válasza SPeti1984 (#63334) üzenetére


Bolber
csendes újonc

Nem tudom segítene e egy repeater? Nálam egy kis olcsó van, de az antennát belőttem az udvar vége felé és egész jó jel van még 40 méterre is.
Pl.: Itthon is van sokfelé

Meg persze kínában is.

[ Szerkesztve ]

(#63340) Mortel válasza Attix70 (#63328) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

A baj az, hogy a leghalkabb állásból leheletnyi (pár mm) elfordítása is olyan nagy hangerőt produkál, hogy egy Beyer 250 Ohm-os fejhallgató is lehullik a fejemről... :)

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#63341) Attix70 válasza Mortel (#63340) üzenetére


Attix70
aktív tag

Szia,
Esetleg ebbe is érdemes lenne gondolkozni. Átalakítás nélkül járna.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63342) bandi94 válasza Attix70 (#63341) üzenetére


bandi94
tag

Szerintem inkább az a baja, hogy lineáris a poti, ami általában pont így szokott viselkedni. Neves erőlködőgyártó termékében is láttam, vakulj paraszt módjára belehajítottak egy lineáris potit, a vevő meg csak néz, hogy ez aztán az erőlködő, még ilyen kicsi potiállásnál is ilyen hangos.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#63343) FireKeeper válasza bandi94 (#63342) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kéne keresni bele egy logaritmikus potit aminek ugyanolyan a footprintje.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#63344) Kernel válasza bandi94 (#63342) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mint a példád is mutatja, attól még nem lesz használhatatlan, csak kicsit másképp szabályoz, ami fel sem tűnik mindenkinek. Próbáltam én is valamikor, mondhatni nekem sem tűnt fel, dolgát végezte.

Ilyen durva kellemetlenség viszont durva illesztetlenségre utal, amire még az ellenállás sem a legjobb megoldás. De ehhez az egész rendszert kellene átlátni, esetleg "átfogalmazni".

Például szakmailag nem szép dolog egy jelet feleslegesen erősíteni, utána visszaosztani, minőségrontó. Vagy a bemenet legyen kevésbé érzékeny, tehát a végfok ne erősítsen túl sokat, illetve annak előfoka.

De ez nem kellene, hogy probléma legyen, normál vonalszint környékére illesztett rendszernél, vagyis a szokásos, néhány 100 mV nagyságrendben.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63345) bandi94 válasza Kernel (#63344) üzenetére


bandi94
tag

Ez is igaz, de azért van szubjektív, ízlésfüggő tényező is a dologban. Ha a kolléga nagyot hall, akkor brutális jelet kap az erősítő, de ha érzékeny a füle, akkor lehet simán csak poti gond is.

Kérdés, hogy milyen jelforrástól kap jelet.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#63346) (jan)


(jan)
őstag

Valaki linkelt régebben egy litium akkumlátor "tesztelő" kapcsolást, ami fix árammal terhelte a cellát.
Ha itt van az illető, meg tudná ismételni, sajnos nem találom :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63347) Kernel válasza (jan) (#63346) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt írtam róla, de később kiderült, hogy 200 mA kevés, ezért 1 A-re növeltem a kisütőáramot, ami már jobban kimutatja a cellák közötti különbséget, amit a belsőellenállás megnövekedése okoz és jellemző problémája ezeknek az akkuknak. 200 mA-en tesztelve szinte egyformán jónak mutatkoztak (18650).

Ehhez 3,3 és 0,82 Ω source-ellenállás kellett párhuzamosan (0,66 Ω). Igaz, kapható 0,68 vagy 0,47 Ω, csak nekem nem volt kéznél, ezekkel is lehet próbálkozni, utána mérni.

5 V táppal is kipróbáltam, amihez 5 V-os relé kellett és 100 Ω felhúzóellenállást raktam be.

Valamint elírtam a rajzon, piros LED-re vonatkozik az 1,65 V nyitófeszültség.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63348) (jan) válasza Kernel (#63347) üzenetére


(jan)
őstag

Koszonet!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63349) 4ron


4ron
senior tag

Gyors segítség kéne: egy zsinórközi kapcsolót kell tennem a LED tápegysége és a konnektorba dugott dugó közötti kábelre.

A képen lévő módon kell bekötni? Illetve a 0 állás legyen a konnektor felől?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#63350) kjani18 válasza 4ron (#63349) üzenetére


kjani18
őstag

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.