Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) Sokimm válasza Kernel (#63900) üzenetére


Sokimm
senior tag

Hu szuper, akkor már csak kell keresni egy 12V-os, 220VAC-t bíró relét, illetve kézrátételesen a tranzisztort ellenőrizni, hogy bírja-e...
Ha túlságosan melegedne, akkor esetleg a tranyót lehet cserélni izmosabbra szerinted? (ez az utolsó kérdésem :D)

(#63902) Kernel válasza Sokimm (#63901) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehetne akár egy BC639-et, még ha így elsőre gányolásnak is tűnik, de kulturáltan rá lehetne állítani az SMD helyett, ha szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63903) Sokimm válasza Kernel (#63902) üzenetére


Sokimm
senior tag

A gányolás nem probléma, majd lefotózom az egész szettet, amit csináltál nekem! :) (elvégre te tervezted ;] )
Köszi mindent!

szerk: 517-es van itthon, ez is NPN, 1A max. Picit más... Ez nem lehet jó?
datasheet
Vagy van még 547, 549

[ Szerkesztve ]

(#63904) Kernel válasza Sokimm (#63903) üzenetére


Kernel
nagyúr

Utóbiak gyengék, a Darlinton valamivel több bázisfeszültséget igényel, ami valószínűleg nem lenne probléma, a végeredmény egyébként is ellenőrizhető, csak a kollektorfeszültséget kell mérni, hogy sikerül-e leültetni tizedvoltos szintre.

De ilyenkor praktikusabb olyat nézni, amelyiknél középen van a kollektor. Nem mintha nem lehetne kitekerni a lábakat szükséghelyzetben, de így egyszerűbb és esztétikusabb is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63905) Sokimm válasza Kernel (#63904) üzenetére


Sokimm
senior tag

Akkor marad az első ajánlásod, BC639. Köszönöm! Ha kész a termék, megy a gányolás topicba! :) :R

(#63906) Attix70 válasza CPT.Pirk (#63883) üzenetére


Attix70
aktív tag

A GND-ket össze kell majd kötni (mindegy, hogy analóg vagy digitális) de csak egy ponton (hurokgerjedés elkerülése miatt).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63907) tsu válasza Attix70 (#63906) üzenetére


tsu
tag

Milyen hurok gerjed?

×××

(#63908) Attix70 válasza tsu (#63907) üzenetére


Attix70
aktív tag

A hurokgerjedés nem konkrétan azt jelenti a gerjedést, ellenben mindenféle zajok megjelenhetnek (pl.: motortól, relé behúzása, stb.) az analóg körbe.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63909) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Létezik, hogy egy ibiza 300amp-nak ilyen nagy bemeneti jel kell? Egyik ismerősöm vett egyett, meg csináltam neki egy műveleti erősítős hangszínszabályzót +-15v-al működtetve. Tehát csúcsban illene neki leadnia +-12v-ot.
Azt mondja, hogy már torzít a hangszín neki, de a végfok tudna többet is. A végfokon a hangerő maximumon van.

(#63910) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tudja valaki, ezek micsodak?
Plafonon vannak.

Ezek pedig az oldalfalakon, kapcsolomagassagba, olyan 1,5 meteren.

(#63911) PHM válasza tordaitibi (#63910) üzenetére


PHM
addikt

A plafonon szénmonoxid-érzékelők szoktak lenni, esetleg füstérzékelők.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#63912) Kernel válasza tordaitibi (#63910) üzenetére


Kernel
nagyúr

Zumtobel vészvilágítás, ahol fehér középső rész világít, zöld LED a készenléti jelző:

https://www.zumtobel.com/hu-hu/products/resclite.html

(#63909) gyenesmartin

Életszerűtlen még anélkül is, hogy látnám az adatlapját, vagy még a hátát sem kell ehhez látni.

Végfokoknak vonalszintű bemenete szokott lenni, valami más gond lesz ott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63913) tordaitibi válasza Kernel (#63912) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszi, tenyleg.
A.ket piros meg ismeretlen.
A Loxone, azt mgtalaltam, epuletautomatizalassal kapcsolatos.

PHM, igen de azok nem ilyenek, vannak azok is , felismertem a fust es tuzerzekeloket. De a ket piros azt meg sose lattam.

[ Szerkesztve ]

(#63914) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Még totál új vagyok ebben a témában, de ma megérkezett a teljesítményszabályzós pákaszettem Kínából. Már egy potit kiszedtem és egy másikat beforrasztottam helyette.

Még tesómnak szeretném a régi Ozone Rage ST mikrofonos fejhallgatóját megjavítani. Az a baja, hogy a jobb oldal egyáltalán nem szól, a bal pedig akkor, hogyha a rajta levő potmétert majdnem a maxra tekerem. Kb. középállástól hallok valamit, ahogy tekerem a potit erősödik, de a max. előtt egy kicsivel hirtelen megszűnik. Ezt a poti hibája okozza? Ha igen hogyan tudnám megcsinálni? Forrasszam össze direktbe a vezetékeket vagy a potival lehet valamit kezdeni? :F A mik. része nem érdekel, csak a két oldal szólna normálisan :((

És még annyi kérdésem lenne hogy van itthon egy PC tápból kiszerelt 8 cm-es venti, amire ez van írva: 12V DC 0.18A. Ezt egy olyan tápra ráköthetem bármi ellenállás, stb nélkül amire az van írva, hogy 12V DC 300mA?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63915) gyenesmartin válasza Kernel (#63912) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kíváncsiságból rákötött egy 2x25W-os hifi fejhallgató kimenetét az ibiza bemenetére. A hifi-t simán fel lehet hangosítani 3/4-re is akár. De ez már legalább kihajtja szerinte. Ha jól tudom ezeknél a régi hifiknél (lemezjátszó felül), a fejhallgató része egy ellenállással van rákötve a hangszóró kimenetre. Tehát kb olyan, mintha az ibiza bemenetét a hangszóró kimenetére kötötte volna. Azért ez eléggé érzéketlen vonalbemenet lévén.

(#63916) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, az lenne a kérdésem, mi történik akkor ha veszek egy ilyet, és nem 3,7es hanem kevesebb Vos speckó akkukat teszek bele, fog működni? (lifepo4,lto pl....) :R

[ Szerkesztve ]

(#63917) kisninja válasza tordaitibi (#63910) üzenetére


kisninja
őstag

No a fehér kör ahol egy zöld világít az egy vészvilágítás és rendben működik.
A piros kupakos egy letakart Bosch O420 as füst érzékelő a katvédesek erre szép büntit írnak. Mellette egy úgynevezett másodkijelző van... az álmennyezet felett is van egy ugyan ilyen érzékelő és ha füstöt érzékelne az világítana plusz fenn az érzékelő.
A loxone meg valami automatizálási cucc kapcsoló vagy rfid

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#63918) hentes555 válasza hentes555 (#63914) üzenetére


hentes555
senior tag

További fejlemények: Gondoltam kipróbálom, hogy ha így a nyákon a forrasztásokat közvetlen összekötöm egy kábellel akkor vajon hangosabb lesz/szól-e.
Összekötöttem az R-in és az R-outot, erre a bal hangszóró hangosabb lett. Ha az L-eket kötöttem össze akkor semmi változás. Ez most hogy van, hogy a jobb oldal kábelét kötve a bal lett hangosabb? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63919) terapeuta007 válasza GIJoe (#63916) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

lifepoval mukodik majd. csak kell +ba vedelem mert túltölti.

ltoban en még nem láttam rúd cellát csak laposat. azt egyebkent is sorba kéne kötni. és úgy nem lesz elég az 5v a tolteshez

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63920) terapeuta007 válasza hentes555 (#63918) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

vágd le a jack dugot és rakj a helyere egy új "szerelhetőt" elektronikai boltban kapsz.

levagod a jackdugot blankold meg a kabelt és látsz 3-4 kábelt. ezeknek a legvégét gyufával égesd meg. mert lakkozva van. aztan picit tisztitgasd meg a koromtol hogy tudd forasztani.

ezutan multimétrrel kiméred melyik az a 3 kábel ami kell. 18ohm korul kell kapnod az erteket oankor megtalatal egy csatornát. lesz egy közös kábel amit ha az Lcsatorna kabelhez vagy az Rcsatorna kabelhez mérsz mindket esetben 18ohm korul kapsz.

ha esetleg nem tudnád ezt a 3kabelt raerositeni megfeleloen a szerehleto jack dugora (mondjuk szar helyre kotod a közös kabelt akkor irj.

ha nem a jacknel van a probléma(teljesen kusba van vmeik hangszoro
akkor azt a fejet szét kell szedni és megnezni a cinzést a hangszoron. (lehet nem tudod szetszedni roncsolas nelkul oankor az a helyzet hogy beszoptad.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63921) Kernel válasza GIJoe (#63916) üzenetére


Kernel
nagyúr

18650 LFP adatlapokat megnézve 3,6 esetleg 3,8 V-ig tölthető típust is látok, a power bank viszont 4,2 V-ig tölt. Legfeljebb úgy lehetne használni, hogy valami mással töltöd.

Kisütés nem lenne probléma, mert 2,5 vagy 2,0 V-ig meríthető típus is van, miközben a Li-ion védelmek lekapcsolási értéke 2,5 V szokott lenni, vagyis annál lejjebb nem meríthet a power bank sem.

Itt legfeljebb az kellemetlen, hogy ha 2,0 V-ig meríthető, akkor marad még benne kihasználatlan töltés.

(#63915) gyenesmartin

Egy végfokot standard környezetben használnak, olyannak nincs értelme, hogy van egy erősítő, amit nem is lehet használni semmivel gyakorlatilag.

Vagy akkor a terheléssel nem stimmel valami (pl. impedanciában nincs leterhelve rendesen a kimenet) vagy belső hiba, ami viszont általában féloldalasan szokott jelentkezni először, de ez is olyan dolog, hogy meg kell vizsgálni alaposabban, kiderülhet akármi.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63922) hentes555 válasza terapeuta007 (#63920) üzenetére


hentes555
senior tag

Tegnap szétkaptam a jobb oldalát, de a hangszóró körül látszólag minden ok, a kábel is jól tart. Csak egy nagy gáz van, hogy nincs multiméterem, azt még vennem kell majd :(( Utána ráméregetek majd, de van egy olyan érzésem hogy ott a hangerőszabályzó körül lesz sz*r valami

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63923) GIJoe válasza terapeuta007 (#63919) üzenetére


GIJoe
addikt

elvileg ő azt árul, azon agyalok LTOval már érdekelne egy DIY powerwall, így már látom értelmét...
Viszont akkor már lehet ez jobban megérné csak nincs félkész cuccok hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#63924) hentes555


hentes555
senior tag

Közben a 2.1-es rendszerben kicseréltem a potit, de írtam a másik baját, hogy a forrszem két forrasztásnál feljött, erre írtátok, hogy azt meg lehet úgy oldani, hogy a nyákról a lakkot felkaparom, aztán egy drótszállal ráforrasztom a sávra a lábat. Annyi kérdésem lenne, hogy a lenti képen be tudnátok jelölni, hogy pontosan hol lenne célszerű felkaparni a lakkot és forrasztani a vezetéket? :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63925) mrobes válasza hentes555 (#63924) üzenetére


mrobes
tag

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha a legközelebbi forrasztási ponthoz tennéd a vezetéket.
Szépen le lehet követni, hogy honnan indult a kivezetés.

Mondjuk ide:

[ Szerkesztve ]

(#63926) hentes555 válasza mrobes (#63925) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a segítséget :R

És csak annyi hogy oda beforrasztom a két vezetéket aztán annyi? Mert ez amúgy a mélynyomó hangszórójába megy kábel, csak ott volt egy csatlakozó hogy könnyen le lehessen húzni a mélyet. De ha így lehet akkor megcsinálom úgy hogy a vezetéket ráforrasztom arra a két pontra aztán kész, a csatlakozó nem érdekel, szóljon annyi a lényeg.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63927) hentes555 válasza hentes555 (#63926) üzenetére


hentes555
senior tag

Közben meg is csináltam, működik faszául, csak kicsit halk meg folyamatosan nyomja az 50 Hz-et (brummog) de az lehet gyárilag is olyan volt.
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63928) mrobes válasza hentes555 (#63927) üzenetére


mrobes
tag

Most olvasom, hogy sikerült megcsinálnod, akkor minden oké.
(Csak kint voltam az erdőben tekerni és nem volt térerő :)) )

(#63929) hentes555 válasza mrobes (#63928) üzenetére


hentes555
senior tag

Jól tetted, ilyen szép időben nem is jó bent ülni :)

Úgyhogy igen, azzal minden ok, már csak ezt a fejhallgatót kellene megb*szni valahpgy, de nem tudom mi a kínja. Most az előbb nézegettem még, a jobb oldal sehogy nem akar megszólalni. A bal meg olyan, hogy amint maxra tekertem a potit rögtön elhallgatott. Most kipróbáltam, ha a nyákon összekötöm az R-int a R-outtal akkor csak hangosabb lesz (ahogy alapból szólnia kellene), ha meg az L-outra kötöm, akkor maxra tekert poti mellett is van hangja. Nem tudom mit csináljak vele vagy hol van gond, multiméterem sincs sajnos hogy kimérjem :(((
Lehet majd fogom aztán direktbe összekötöm a kábeleket. Meg ezt nem értem, hogy az hogy van, ha a jobb oldalt érintgetem össze akkor a bal lesz hangosabb, a jobból sehogy nem tudok hangot kicsalni.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#63930) mrobes válasza hentes555 (#63929) üzenetére


mrobes
tag

Ezt passzolom, talán valakinek majd lesz ötlete.

(#63931) terapeuta007 válasza GIJoe (#63923) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

veszel egy muanyag dobozt ebayen és beleraksz egy step upot lehet oat kapni amiben micro usb töltő rész is van egyben. csak ugye ahogy már irtuk cellánkent védelem kell ha parhuzamba kötöd.

-de ugy lehet jobb ha sorba kötöd es ugy egyetlen darab védelembe bekotod minda 4-5 cellát.
-csak akkor 5v step down kell. nem step up(ugyanugy 90% hatasfok szoval nem vesztessz energiát a step up hoz viszonyitva)
-meg veszel egy 0v-24v alithato step upot és azzal megoldod a toltést 5v-rol.(itt viszont már vesztesz 10%toltőáramot a parhuzamos koteshez viszonyitva
a step up hatasfok miatt )
-de érdemes mellécsapni ilyenkor egy female dc csatlakozot is ha van 12v+ tápod akkor gyorsabb toltést folytathatsz le
-(ez viszont előny a parhuzamos koteshez képest )( 5v 2A ről mire feltoltod azokat az akukat az nem keves ido,de 12v+ feszrol és ugyanugy 2A rol már más tészta.)

Kernel: LFP akku 3,2v-on adja le energiája 80%át szoval ami nergia kinyerheto belole 2,5v alatt az szerintem a tarolhato energiajanak 1%a korul lehet

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63932) Mentát


Mentát
csendes tag

Sziasztok!

A javaslatotokat szeretném kérni a következő problémára.
Építettem egy pedelec bringát, aminek van egy vezérlőpanelről kapcsolható 6V kimenete a világításhoz.
Sajnos a kimenet nem bírta el a 2,4W első halogén, és a 0,6W hátsó izzókat. Vettem ezért két 1W-os ledet, és lecseréltem az izzókat ezekre. Még ezeket sem bírja el, mivel a ledek csak felvillannak szabályos időközönként, de nem világítanak folyamatosan.
Ezért azt találtam ki, hogy kéne egy külön áramátalakító, ami a 36V-ból 6V-ot csinál, és egy relé, ami kapcsolja az áramforrást az áramátalakító és a dinamó között. Meghagynám ugyanis a dinamót is, mivel ha lemerül az aksi, akkor is kellhet világítás.
A vezérlőpanel által kapcsolható 6V-os kimenet kapcsolná a relét, azt remélem elbírja.
Abban kérem a segítséget, hogy hol, és milyen relét vegyek (mechanikus, szilárdtest, stb?) ami kevés áramot fogyaszt, és milyen áramátalakítót, aminek jó a hatékonysága.

Konverternek ezt találtam, hol kapok ilyet itthon?

[link]

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood bekaphatja...

(#63933) Attix70 válasza Mentát (#63932) üzenetére


Attix70
aktív tag

Magamnak a 36V Li rolleromba ezt a dc-dc átalakítót (a vezérlőbe) építettem be. 14V-ra állítottam be, irányjelző miatt (a beépített alapba közel 90mA-t evett). Első lámpa ez került rá direktbe az akkura (brutál fény).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63934) Sokimm


Sokimm
senior tag

Újabb projekthez szeretnék egy kérdést feltenni.
Vettem nagyon régen pár ilyet: aliexpress 230VAC 30W és 50W led
És nem tudom, hogy mennyire szabad nyersen rákötni (egy kapcsoló után) a hálózatra?
Mennyire stabil a mi 230V-unk? Hogy lehetne hosszú életű a led? (akár fesz csökkentés is játszhat, mert túl erős is lehet talán)

Szerk: Mert itt nyersen rákötik, csak a hőfokra figyelnek...
youtube

[ Szerkesztve ]

(#63935) tordaitibi válasza kisninja (#63917) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm, lepattintottam a pirosat és így már felismertem a füstérzékelőt. Vissza is tettem, az épületben van ilyen vagy 100 darab és azért van még rajtuk mert még nincs befejezve az építkezés, védőkupak.
Köszönöm a részletes magyarázatot.

(#63936) tordaitibi válasza Mentát (#63932) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben a két izzó helyére simán betetted a 2 ledet, akkor itt nagyon át kéne tervezni az egészet mert a 6V sok bármilyen lednek, talán szerencséd volt és a kimenet kis terhelhetőségű és van valamilyen korlátozás benne, másrészt a dinamó 100% hogy kinyírja mindkét ledet ha direktbe van kötve.

(#63937) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Mi lenne a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb módja annak, hogy valahogy detektáljuk egy szivattyú/kompresszor/valamilyen elektromos motor működését és ezt jelezzük egy pc/mobil/tablet felé?
Tehát azt kéne tudni, hogy éppen be van-e kapcsolva az eszköz avagy sem.

Esetleg az is jó, ha van olyan eszköz, ami net kapcsolat képes és neten keresztül tudná elküldeni ugyanezt, ezzel kiváltva pct/mobilt/tabletet.

Köszönöm

(#63938) mezis válasza Sokimm (#63934) üzenetére


mezis
nagyúr

Közvetlenül a 230V-os hálózatra köthetők. A LED mátrix mellett ott vannak az egyenirányító, áramszabályozó elemek. A megfelelő hűtést és fém burkolat esetén az érintés védelmet kell megoldanod. (Nagyon vékony az a szigetelő hordozó lapka, egy komolyabb zárlatnál átéghet.)

mezis

(#63939) Sokimm válasza mezis (#63938) üzenetére


Sokimm
senior tag

Jójó, figyelek erre, köszi! :R

(#63940) (jan) válasza [KgP].Robot (#63937) üzenetére


(jan)
őstag

https://www.kerlan.hu/hwg_monitoring

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63941) Mentát válasza tordaitibi (#63936) üzenetére


Mentát
csendes tag

Ez nem sima led, hanem direkt 6v-os izzók helyére tervezett. Lehet hogy van benne eleve egy feszültség átalakító. Túlfesz védelem biztosan van benne.

Clint Eastwood bekaphatja...

(#63942) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Épitett vagy gyári erősítők vizsgálatára/ mérésére egy gw-instek gag810 megfelelő lehet?
25 ezrest megérhet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#63943) pataslogeza válasza Kernel (#63892) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Sikerült megcsinálni :)
Köszönöm a segítséget!

(#63944) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Kellene egy kis segitseg. :)
Van egy regi generatorunk amin a tachometer bedoglott.
A motor nem reg lett felujitva. 61 ora volt benne. Vettem egy uj
tachometert aminek a kabelet ugyanugy a gyertyakabel kore kell tekerni.
Mukodik is, viszont beleszeretnem tekerni azt az extra 61 orat.

Hogyan tudnek hasonlo jelet generalni, mint amit a gyertyakabelen keresztul kap?
Van egy kis jel generatorom(555 ic) ami jol is mukodik, de ugye ezt nem tudom hasznalni, mert nem nagyfeszultsegu. Valami otlet?

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#63945) Lompos48 válasza Dr.Burn (#63944) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Direkt kell/lehet kötni a tachométer bemenetére, ne csak az elektromágneses teret gyűjtse.

(#63946) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

Hol lehet venni jó áron műszerész hőlégfúvót?

Kína nem játszik, mindenféleképpen valami belföldi bolt kell.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63947) Kernel válasza (jan) (#63946) üzenetére


Kernel
nagyúr

Forrasztóállomás és hőlégfúvóként próbáld inkább keresni, úgy jobban vannak találatok.

Magam mégis inkább Kínából rendeltem, de csak a kézi egységet, mert vezérlővel együtt a vámhatár fölé esnek ezek a szerkezetek, viszont én nem akartam vámeljárásba bonyolódni.

Ezért inkább drótoztam hozzá egy szabályzót:

https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_61821-61821.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63948) Dr.Burn válasza Lompos48 (#63945) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szia,

Hiaba kotom direkt a jel generator kimenetere, nem csinal semmit :(.
(Ha erre gondoltal).

Szerk.: Mukodik. :R

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#63949) csaby9 válasza (jan) (#63946) üzenetére


csaby9
tag

Igaz ezek is kínai cuccok de garanciával itthonról.
Én már vásároltam itt teljes megelégedéssel, garanciális gondom még nem volt.
[link]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#63950) Kernel válasza gordonfreemN (#63942) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez mindig azon múlik, hogy valaki mennyire tudja kihasználni. Mindenesetre építettem valamikor erősítőket, nem volt hozzá szükség ilyenekre.

Egy erősítő vagy működik normálisan vagy nem, különösebben nincs mit vizsgálgatni rajta, ilyen szempontból legalábbis (DC-ellenőrzés szükséges, hangszórót nehogy leégesse, illetve egyéb károk kivédésére, a beüzemelés során). Javítás is hasonló.

Az egységek összeépítése, földhurok és egyéb zavarforrások kivédése persze külön feladat, de ahhoz sem kell jelgenerátor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.