Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Ribi válasza t72killer (#63600) üzenetére


Ribi
nagyúr

De ez melegszik folyamatosan?
Nem csak akkor pár másodpercre amikor egy felhő arra téved?
Mert úgy nézem, hogy csak akkor kell amikor betakar valami és kevesebb mint 0,4-0,6V feszt ad le az a napelem.
Vagy valamilyen szinten folyamatosan használatban van?

Ehh szerkesztettel :)
Szóval a bypass akkor nincs csak ritkán használatban, de a blokkolós folyamatos.
Bypass kevesebb feszt kap, és pont ahova kellene, a blokkolósba oda meg kevés lehet a 30V.
Ezt vajon hogy oldjak meg tényleg nagyobb feszültségű tábláknál.

[ Szerkesztve ]

(#63602) t72killer válasza Ribi (#63601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, mivel ez a fővonal, a déli órákban ezen megy a 6-8-10stb Amper, amíg csak dől a napfény - mondjuk 3-4órán keresztül. Azért 6-8W műanyagba húzva nulla hőleadó felülettel sztem tud melegedni, pláne ha a környezet se egy árnyas jégszekrény... Hasonlatképpen a telefonok procijai kevesebbet esznek+jó nagy a hőleadó felület (műanyagcsőhöz képest), mégse tudod megfogni a telót ha nyáron 1-2 órát navigál a szélvédő mögött a napon.

Mivel ezek kínai vackok, teszt vagy hasonló nemigen van róluk...

"Ezt vajon hogy oldjak meg tényleg nagyobb feszültségű tábláknál."
100%, hogy nem ilyen gumibahúzott cuccokkal, hanem pl hőbordás Schottky-val. Amúgy nagyobb áramerősségre már a kínaiak is lépnek egy normálisabb tokozással:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63603) tordaitibi válasza Ribi (#63601) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs nagyobb feszultsegu tabla. 28-31v koruliek, uresjarasba se megy 40 fole. Jellemzo meg a 17-20v uzemi feszultseg tablankent ( un. mobil panelek, hajo kemping stb).
A nagyobb teljesitmenyu panel is 31voltos csak nem 8,3/hanem 9,8A a max. arama.
Kiveve a CIGS rendszereket (Solyndra) ezek 70v uzemi es 100v uresjarasi, nem sok helyen talakozol veluk.)

(#63604) t72killer válasza tordaitibi (#63603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bár nem ez lesz, de sokáig nézegettem ezt a panelt - Vmpp=38.4V, Voc=48.3V. Azaz a munkafeszültsége egymagában is simán 30V fölé megy. Benq paneleket akcióztak nemrég egy ismerős boltban, na ott még durvább a helyzet. - szóval nem mondanám, hogy annyira ritkák a 30V fölé mászó panelek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63605) vizimento válasza Kernel (#63599) üzenetére


vizimento
senior tag

Tehát pl egy ilyennel?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#63606) tordaitibi válasza t72killer (#63604) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom a felvilagositast, en par eve foglalkoztam ezzel es akkor a 300W panel is ritka volt, most meg mar van 360W sot.nagyobbak.

(#63607) Kernel válasza vizimento (#63605) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor már inkább olyat, ami ventilátorhoz van, az induktív terhelést hátha jobban bírja:

https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Ceiling+Fan+Speed+Control

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63608) t72killer válasza tordaitibi (#63606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a mostani világ természetes, mert csak mostanában kezdtem komolyabban foglalkozni a témával. Az mondjuk bennem is tudatosult, hogy a gyakorlati hatásfok (W/ panel m2) kb negyedével-harmadával javult az elmúlt 10 évben, de a technikai részleteket csak most ismertem meg. + a melóhelyi parkolóház egyik oldalát telerakták napelemekkel és szoktam nézni, h mennyit termel felhős időben a naposhoz képest.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63609) Ribi válasza t72killer (#63602) üzenetére


Ribi
nagyúr

Arra gondoltam, hogy tényleg nagy telepeknél, vagy hasonlóknál.
Gondolom ott valamilyen kraftosabb bypass dioda megoldást használnak, esetleg combosabb fettel, esetleg külső vezérléssel.
Vagy mindenhol ennyi a veszteség és kész?

Végül is hasonlót te is rakhatsz be.

(#63610) t72killer válasza Ribi (#63609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bypass (normális esetben) már a panelek csatlakozódobozkájába van építve, és 1-2000V körüli feszre van hitelesítve (legalábbis gondolom innen jöhet, a szám, hogy "1000V-os rendszerfeszültséget bír a panel". Ha ezt + az értelmes kábelméret melletti áramerősséget elérték akkor kell egy vezérlő és lehet továbbépíteni a telepet.

A blokkolót is a rendszerfeszültségre kell méretezni, egy 1000V-os Schottky 1$-ba kerül:))

Köszi a linket, ennek annyira nem alacsony a feszültségesése (0.8-9V), ez szimpatikusabb, kb feleakkora veszteséggel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63611) (jan)


(jan)
őstag

Szert tettem pár darab 18650 NiMh akkura.

Szeretnék belőle 24 voltos pakkot építeni, jó lenne 40 darabbol, hogy legyen azért kapacitás is. kérdés:

lehet ezeket a cellákat párhuzamosan kötni ?

Milyen karakterisztika szerint (cc, cv, töltőáram, stb) kell tölteni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63612) Ribi válasza t72killer (#63610) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja azt csak azert linkeltem, mert nagyobb a feszultsege.
Mondjuk amit linkeltél, az nem tudom elbír-e ténylegesen 10A-t, és nem lesz belőle pirítós?
Illetve az értékek érdekesek, mert fura, hogy annyira keveset írnak rá.

(#63613) bibi55


bibi55
tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jártas az elektronikában, de hirtelen nem tudtam jobb helyet, hogy feltegyem a kérdésemet.

Adott egy Phillips kazettás autó rádió. Az a problémám vele, hogy nem tudom bekapcsolni, viszont a bekapcsoló gombja világít, ergo áramot kap, így gondolom a biztosíték rendben van.

Van esetleg valahol online (gyorstalpaló féleség) info, hogy mint laikus miket kellene megnéznem, kirpóbálnom hogy működésre lehet-e bírni? Vagy itt tud-e valaki lépéseket ajánlani? Persze ha semmi nem segít, vennék egy új fejegységet, de addig is legalább a rádió állomásokat lehetne hallgatni az autóban.

(#63614) t72killer válasza Ribi (#63612) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezen én is elgondolkoztam, egyenesen 15 Ampert írtak rá. Ennek a pici hengeres háznak elég húzós lehet a 15*0.46=7W, ez pont annyi, mint a kínai ebayes cuccok szintje 10A-nél.

Viszont az ilyen hosszúlábú kivitelezést tudnám könnyen beszerelni. Vagy kell valami házikó, amibe bele tudok tenni egy TO-220-as tokocskát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63615) mezis válasza bibi55 (#63613) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kezdetnek: Mi a pontos típus ?

mezis

(#63616) tordaitibi válasza t72killer (#63614) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Meg mindig nem ertem miert kell neked 1000 voltos dioda.
A bypass diodakon 10-15, a teljes panel bypass fesz. max. a panel feszultsege, 40-50v. Ha meg kiesett egy panel a termelesbol vagy a panelon belul leallt egy sztring, akkor a dioda feszultsege a vezetesi feszultseg, azaz 0,5V koruli. Ha sorbakotsz annyi panelt hogy a ket vegen 1000V lesz, az 1 diodara eso feszultseg akkor se lesz tobb mert ugyan sorbakotottel 30 panelt de egyuttal sorbakotottel 90 diodat is amin eloszlik.

A bypass dioda miertjerol itt van egy jo leiras.

Az 1000V maximalis rendszerfeszultseg egyebkent koszono viszonyba sincs a diodak feszultsegevel, ez a panelben levo alkatreszek es a keret kozotti feszultsegtures, azaz eddig garantalt a szigeteles, az atutesi feszultsegtures.

(#63617) t72killer válasza tordaitibi (#63616) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem 1000V-os kell, hanem kb 40V-os, és nem bypass hanem blokkoló, mivel bypass a mai panelekben már van. A "szomszéd" panel (másik párhuzamos ág) teljes feszültsége ellen, ahogy a #63591-be linkelt rajzon van. A "szimpatikus dióda", amit a #63610-ben linkeltem amúgy 45V-ot bír, ha meg lehet oldani a hőleadást, akkor tökéletes.

Az 1000V ipari méretekre vonatkozik, Ribi kolléga felvetésére reagáltam:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63618) bibi55 válasza mezis (#63615) üzenetére


bibi55
tag

Szia!

Sajnos nem tudom. Jelenleg nem vagyok az autó közelében. Próbáltam a neten megkeresni, de sehogy nem akadok rá. Majd talán 1-2 napon belül tudom megmondani a pontos típust.

Akkor típus nélkül felejtős? Gondoltam hátha vannak általános lépések amit meg lehet nézni. :)

(#63619) bibi55 válasza bibi55 (#63618) üzenetére


bibi55
tag

Találtam a neten egy hasonlót:

kb. ilyen, csak nem CD-s hanem kazettás

(#63620) Kernel válasza (jan) (#63611) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ni-MH akkut is lehet párhuzamosan kötni, de ha már használt, akkor párba válogatva van értelme.

Legegyszerűbb a gyári adatlapokon is szereplő standard töltés, vagyis C/10 árammal 150 % bevitele, azaz 15 óra. Ez nagyjából kiegyenlíti a soros cellák nem egyforma töltöttségét is, ami ilyenkor előfordul. De C/10 áramot még a telítődés után is el kell viselnie, ezért nem gond, hogy némelyik cella már 15 óra előtt tele lesz, ami általában megkerülhetetlen.

Tehát ennek megvan a logikája, másik topikban hiába is vitatkozott ezzel nemrég a krónikus negatív áspiskígyó troll.

Feszültséget ekkor nem fontos kontrollálni, csak az áram van meghatározva ennél a töltési módnál. Párhuzamosított celláknál értelemszerűen többszörös áram szükséges.

imax B6 gyorstöltéshez 1C-2C áramot javasol és cellánként 1,5 V-ig engedi a feszültséget. Utána lekapcsol, csepptöltést sem alkalmaz.

Ez persze nem zárja ki, hogy C/10 normál töltés ennél is beállítható, de akkor előfordulhat, hogy a 1,5 V lekapcsolási értéket akár 15 óra alatt sem érik el a cellák, végül manuálisan kell levenni. Mindamellett ez csak 15 celláig tölt (18 V névleges / 22,5 V végérték).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63621) kjani18 válasza bibi55 (#63619) üzenetére


kjani18
őstag

A típusa kellene, rá van írva! A képen, amit betettél RC679

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#63622) (jan) válasza Kernel (#63620) üzenetére


(jan)
őstag

Értem!

Mekkora árammal lehet terhelni ezeket a méretű cellákat ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63623) Kernel válasza (jan) (#63622) üzenetére


Kernel
nagyúr

A nagyobb biztonsághoz típus szerint kellene adatlapot nézni, de ez például 3C.

C/10 töltést néha 16 órára írják, máskor 14, átlagban 15, ezért szoktam én is erre hivatkozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63624) (jan) válasza Kernel (#63623) üzenetére


(jan)
őstag

Akkus fúróba szerinted be lehet tenni ezeket a cellákat? Kibirhatnak csúcsban picit több áramot?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63625) Kernel válasza (jan) (#63624) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ni-MH akkut kevésbé strapabírónak tartják a Ni-Cd-hoz képest, belső ellenállás szempontjából is jobb az utóbbi, vagyis terhelésre jobban tartja a feszültséget. Ettől még vannak persze Ni-MH szerszámgépek is, de ahhoz úgy van méretezve a motoráram, hogy illeszkedjen.

Ugyanakkor nem mindegy a kapacitás, illetve a belső felületek kialakítása, olyan is lehetséges, hogy kisebb kapacitáshoz nagyobb terhelhetőség tartozik és fordítva, ezért kell inkább adatlapot keresni hozzá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63626) netseft válasza netseft (#63576) üzenetére


netseft
aktív tag

Valaki? Vagy senki nem használt itt pákát? :P

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#63627) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Mi lehet az oka annak, ha a kávédaráló lapátja szorul? Alig forog. Pár hónapos Bosch MKM 6003 kávédaráló.

Egyszer csak nem mozdult, csak "morgó" hangot ad. Leszedtem róla a házat, a motor valamiért szorul. Van ötlet hogy miért lehet? Eddig csak a szénkeféket vettem ki, de semmi hatással nincs rá, máshol lesz a baj, de teljesen még szedtem szét, mert nem tudom leszedni a forgó kését, nem tudom milyen trükkel lehetne.

(#63628) Sokimm válasza dangerzone (#63627) üzenetére


Sokimm
senior tag

A garira vigyázz! Ha pár hónapos, és most szorul, küldeném vissza a helyedben, mielőtt jobban szétszedném!

(#63629) Attix70 válasza netseft (#63576) üzenetére


Attix70
aktív tag

Hobbira jó bármelyik ezek közül (a 2.-nak a pákája nekem nem teszik kialakításilag).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63630) dangerzone válasza dangerzone (#63627) üzenetére


dangerzone
addikt

A számla, garilap eltűnt, úgyhogy nincs mit veszteni. :)

(#63631) darvinya válasza dangerzone (#63627) üzenetére


darvinya
titán

Csapágyazása kinyiffant, ekkor ne erőltesd villanymotort, mert menetzárlatos lesz utána, már tényleg kuka.

Ha préselt, műszer olajjal megkenheted, de ha műanyag, akkor végleg tönkre ment a csapágyazás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63632) FireKeeper válasza netseft (#63576) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én körülnéznék a helyedben a használtak között is, ha mindenképp ebben az árkategóriában szeretnél maradni. megbízható, ismert márkák, Weller, Hakko, ERSA, JBC. egyrészt azért mert ezek tényleg minőségiek és sokáig elkísérnek, másrészt alkatrészt (hegy, fűtőszál) is könnyebb találni ha egyszer mégis meghal benne valami, mint az ilyen noname pákákhoz. mondjuk 15 körül egyedül a kattogós Weller szokott lenni használt piacon is, ami mondjuk nem rossz, de nem tudod állítani a hőmérsékletét csak hegy cserével.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#63633) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Adott egy három cellából álló 10.8 Voltos Lithium elem.

A három cella sorosan van kötve. Az egyik cella két pólusa közé be van forrasztva egy 4007-es dióda?

mi célt szolgál a dióda a rendszerben?

(#63634) FireKeeper válasza DrojDtroll (#63633) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

polaritás védelem? ha rossz irányba dugod be, ne robbanjon fel. de ez csak tipp.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#63635) Kernel válasza DrojDtroll (#63633) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor a leggyengébb cella lemerül, átfordulna rajta a feszültség (mintha megszakadna lényegében), emiatt a másik két cellában maradó energia sem használható ki. Diódával is átfordul ugyan, de az legalább 0,7 V körül behatárol.

Ennek viszont úgy lenne értelme, hogy mindegyik cellára diódát tenni, egyébként honnan lehet tudni, hogy melyik fog először lepusztulni?

Meg itt hangsúlyozottan elemről van szó, gondolom (amit nem kell védeni túlmerítés ellen), tehát nem akku.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63636) DrojDtroll válasza FireKeeper (#63634) üzenetére


DrojDtroll
addikt

emlékeim szerint a rajta lévő csatlakozó ezt már megoldja

(#63637) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok 2sb1490 és 2sd2250 tranzisztorokat lehet helyettesíteni valamivel? itt a kapcsolási rajz egy kenwood kr-a5020 erősítőbe kellene. Ebay-en 9 ezer a kettő ettől olcsóbban nem lehet megúszni?

[ Szerkesztve ]

(#63638) DrojDtroll válasza Kernel (#63635) üzenetére


DrojDtroll
addikt

igen elemről van szó nem aksiról

csak az egyiken van :(

mellékelek pár fotót

(#63639) Kernel válasza DrojDtroll (#63638) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán nem véletlenül néz ki másképp az egyik. Lehet, hogy szemre megtévesztő a kötés, miközben valójában sorosan van egy dióda, ami nem engedi a visszirányú rátöltést. Alábbi doksiban soronként ajánlanak egy leválasztó diódát, tehát így nem csak az áramkörből esetleg visszafolyó áramot zárja ki, hanem még azt is, hogy a gyengébb sorra rátöltsön az erősebb:

Amellett itt szerepelnek azok a párhuzamos diódák is, amit előbb említettem.

Forrás: http://www.tadiranbatteries.de/pdf/Technical-Brochure-LTC-Batteries.pdf

(#63637) sanyie70

Itt is vannak Darlingtonok.

Annyiból kellemetlen a helyzet, hogy az erősítő átkapcsolható táppal működik:

8 Ω --> 104 V
4 Ω --> 78 V

Ha esetleg 220 V-ra készült, akkor még ennél is feljebb megy. Így 100 V-os tranzisztorok nem jók hozzá, ezért használnak 140 V-os példányokat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63640) darvinya


darvinya
titán

Gondolom ilyenkor LED-en kékes fényt kellene látni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63641) Kernel válasza darvinya (#63640) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy fehér, csak világítson. LED forrasztásának ellenőrzése, hozzávezetések szakadása, hajszálrepedés stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63642) darvinya válasza Kernel (#63641) üzenetére


darvinya
titán

Kösz átnézem, s nem én vagyok béna miért nem működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63643) dik


dik
őstag

Nekem is volt ilyen távirányítóm. De sohe nem derült ki mi a baja sokan átnézték és kínai csoda lett helyette azzal tökéletes lett a TV.
De arra nem jövök rá az biztos az mitől van másiknál majd kiszakítom a gombot a távirányítón alulról és akkor is csak nehezen vált vele. Mintha gyenge lenne(alig pislog halványan), persze új ellemel is hasonló a gondja. Számomra felfoghatalan ez már. :)
+ valaki véletlenül nem tudja hol tudnék fejhallgatóhoz 5 eres valami vékonyt kábelt venni ami oda jó lehet?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#63644) mezis válasza darvinya (#63640) üzenetére


mezis
nagyúr

Szín mindegy, amikor egy gombot nyomva tartasz a távirníyítón, akkor ott elől az infra LED-nél világos foltnak kellene látszani (esetleg vibrálva).
Azért próba egy másik, biztosan működő távirányítóval, hátha ellátták a kamerát nagyon hatékony infra szűrővel. (Nem fényképezgetjük a kolléganőket alig ruhában. ;] )

mezis

(#63645) darvinya válasza mezis (#63644) üzenetére


darvinya
titán

Jó, hogy írod, mert telo 2 kamerás, s normál kamerán nem látható, másikon igen.
Tehát jó a távirányító. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63646) Kernel válasza darvinya (#63645) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez csak egy információ, ami jelez valami működést, de még nem 100 % bizonyíték.

Például leejtik a távszabályzót, vagy egyéb okból elhangolódik benne a kerámia rezonátor, ami az időalapot adja. Akkor is világít, de nem jó frekvencián, nem is működik rendesen.

Van még az AM-rádiós teszt, de az sem árul el többet. (Ferritantennás rádióhoz közelítve rázavarnak a LED áramimpulzusai, illetve a panel vezetékszálai antennaként sugároznak.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63647) darvinya válasza Kernel (#63646) üzenetére


darvinya
titán

Nincs benne külön rezonátor, csak 1 nagyobbacska fekete paca.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63648) mezis válasza darvinya (#63645) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha régi a távirányított szerkezet, akkor előfordulhat, hogy belülről kell tisztítani a "szeme" előtti ablakot.

mezis

(#63649) darvinya válasza mezis (#63648) üzenetére


darvinya
titán

Nincs ablak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63650) mezis válasza darvinya (#63649) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az a környék, ahová a távirányítóval célozni kell ?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.