Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Gus válasza Kernel (#62499) üzenetére


Gus
aktív tag

"Nyilván a bevitt teljesítményből, ami nem alakul mechanikai munkává, a maradékból hő lesz. Mivel terhelés nélkül nem olyan sok az előbbi, így nagyrészt az utóbbi lesz belőle."
Nem így van.Főleg a második mondat butaság. Induláskor a motor relatíve nagy un. indítási áramot vesz föl a hálózatról. Utána üresjáratban a motor kis teljesitményt vesz föl, mert csak a surlódást és a fordulatszám fenntartásához szükséges minimális erőt kell lekúzdeni. Amikor nekitolod a munkadarabot, akkor a surlódás miatt megnő a nyomatékigény és a motor több áramot vesz föl. Mivel a leadott hő az árammal négyzetesen arányos, nagyobb terhelésen jobban melegszik.
;)

(#62502) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi a gyors választ mindenkinek!

@ (#62497) tordaitibi: Elolvastam többször ide, de őszintén szólva nem értem. Mit jelent ez számokban az én esetemben?

@ (#62498) Gus: Igen, ezzel tisztában vagyok, épp ezért számítottam 300-350W mért értékre, ehhez képest a 110W nagyon kevés. Nyilván az mutatja majd meg a valóságot, hogy dolgozok a géppel, és valaki nézi a műszert.

@ (#62499) Kernel: Ezt úgy kell érteni, hogy bekapcsolom a gépet, és végtelen ideig bekapcsolva lesz, viszont a használat rövid? Hú, bajba vagyok ezekkel az elnevezésekkel... A táblázat alapján 1,25 percet terhelhetem, majd meg kell várni, amíg visszahűl? De ez a terhelés is relatív, mert ha nekinyomok egy nagy munkadarabot, akkor nullára is le tudom fékezni, esetemben egy kés élét nyomom oda, de inkább csak érintem hozzá, az nem ugyanaz szerintem.

@ (#62500) pjen: 60 fok azért már elég sok, az már "szúr", a kéz nehezen állja el. Ez még a közelében se volt. Én még mindig ott tartok, hogy a mérőműszer nem mutat nagyobb terhelést, és a logika azt mondja, hogy 250W-on végtelenségig használhatnám - aztán nem tudom, azért kérdezlek benneteket.

@ (#62501) Gus: Ezt bevallom én se tudtam értelmezni. Hogy lesz hő, ha nem terhelem?!
Indításkor kell az áram, ez tiszta, kézzel meg szoktam indítani a korongot, hogy nulláról ne a motornak kelljen kimozdítani. Terhelésre megnő az áramfelvétel, ez is tiszta. A kérdésem igazából az, hogy ha terhelve se éri el a 250W-ot, akkor biztonsággal használható-e a gép - feltéve, hogy nem melegszik "olyan" mértékben, ami károsítaná?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62503) #90088192 válasza Kernel (#62495) üzenetére


#90088192
törölt tag

A lenyeg amit talaltam, ebben benne vannak az osszehasonlito gorbek, a "2-2 motor tipusra" kivetitve. Remelem segit :)

[ Szerkesztve ]

(#62504) pjen válasza csabyka666 (#62502) üzenetére


pjen
félisten

Hidd el,hogy nem lesz baja 60 fokon.

(#62505) csabyka666 válasza pjen (#62504) üzenetére


csabyka666
addikt

Annyitól nem hiszem, de azért nálam lesz az infrás hőmérő, monitorozom a burkolatot, és a teljesítményt is mérem. Mivel most kezdem a használatot, az elején kellenek az adatok, aztán már - magamat ismerve - érzésre menni fog.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62506) Kernel válasza Gus (#62501) üzenetére


Kernel
nagyúr

Főleg a második mondat butaság.

Szerintem te valamit nagyon benéztél. Erről volt szó:

...de pár másodperc múlva beáll 110W környékére, szóval a gyári teljesítmény felét se veszi fel üzem közben. Nyilván, ha leterhelem, ez felmegy

Tehát ezt értelmeztem én üresjárási teljesítményfelvételként.

Bemegy 110 W, kijön a mechanikai teljesítmény, meg a hő. (Utóbbiba nyilván beleszámít a súrlódás, tekercs, tehát minden leadott hő, még mielőtt szóvá tennéd).

Ja, szerinted kijön még más formában is, a szénkefék szikrázása által előállított fénymennyiséget szándékosan nem említettem, ami bevilágítja a szobát, de nem gondoltam volna, hogy ez butaságnak számít.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62507) Kernel válasza #90088192 (#62503) üzenetére


Kernel
nagyúr

Köszönöm, de őszintén szólva nekem ebből már kijutott, amikor erősáramot, villamos gépeket tanultunk, úgyhogy nem érzek ingert a részletes tanulmányozására.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62508) csabyka666 válasza Kernel (#62506) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem úgy értette, ahogy én is, hogy 110W bemegy, a maradék 140W-ot meg elfűti. De ez nyilván nem így van, csak én így értettem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62509) #90088192 válasza Kernel (#62507) üzenetére


#90088192
törölt tag

Anno nekem is volt, de sokaig semmire sem hasznaltam, ezert mindent vadaszhatok ossze ujra,
a lenyeg kb: Kap start kap uzemu motor eseteben a bikkenesi nyomatek kornyeken nincs 20% kulonbseg ami ugye kb a szinkronfordulat 80%, de ahogy no a slip, ugg nyilik ki ez az ollo, kb 60% slipnel 100% elteres tapasztalhato indito kapacitassal es nelkule a leadott nyomatekok kozott. A tobbit meg mar leirtad, hogyan szarmaztatjuk az aramot a nyomatekbol, vagy forditva. Remelem ezt volt a kerdes

(#62510) Gus válasza Kernel (#62506) üzenetére


Gus
aktív tag

Ha vitázni akarunk, maradjunk a az általam idézett két mondatnál. :-)
Mondjuk én nem akarok.
A szénkefék szikrázását nagyvonalúan elhanyagolom, nem is írtam ilyesmit.
A kérdező láthatóan megértette, amit írtam, úgyhogy öröbódottá.

(#62511) Gus válasza csabyka666 (#62502) üzenetére


Gus
aktív tag

Terhelve el fogja érni.

(#62512) csabyka666 válasza Gus (#62511) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, és mekkora tűrés engedhető meg? 250W felvett teljesítmény a gyári, ezen gondolom használható folyamatosan (vagy 1.25 percig, aztán pihenő)...szóval hol kezdjek gyanakodni, hogy netán túl van terhelve?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62513) Kernel válasza Gus (#62510) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jó is lett volna, ha annál maradtál volna, felesleges volt kiselőadást tartani az "un. indítási áramról", meg a többiről, ha nem egy laikushoz beszélsz.

Akkor miért nem tudtál a tőlem idézett terhelés nélküli állapotnál maradni, ha most hirtelen ennyire ragaszkodsz hozzá? Legközelebb, ha nem értesz valamit, akkor inkább kérdezz, mert eszerint neked volt szövegértelmezési problémád, amit elkönyvelhetsz persze butaságnak is, ha ennyire szigorú vagy önmagaddal.

Ha komolyan gondolod, hogy meg akartam hazudtolni az energiamegmaradás törvényét – amivel még egy jobb érzésű kisiskolás is tisztában van –, az egyszerűen a másik hülyének nézése. Vagy nem tudom, mit gondoltál, ezt már te tudod.

A szénkefék szikrázását nagyvonalúan elhanyagolom, nem is írtam ilyesmit.

Hogy te milyen nagyvonalú vagy, de hol élsz amúgy, valami más dimenzióban, az iróniadetektorod is hibás, szöveget sem tudsz értelmezni, viszont kapásból lebutázod a másikat.

Legközelebb, ha nem értesz valamit, akkor inkább kérdezz!

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62514) Gus válasza Kernel (#62513) üzenetére


Gus
aktív tag

peace. ;)

(#62515) Gus válasza csabyka666 (#62512) üzenetére


Gus
aktív tag

Legegyszerűbben egy fogyasztásmérőről megtáplálva tudod kitapasztalni. Pl: [link]
A Lidl-ben is szokott lenni. Aztán a végleges verziónál egy hőkioldót tennék a körbe. Mondjuk 3A-est. Ilyeneket régi szünetmentes tápokból lehet menteni. Ha postát fizeted, szívesen küldök egyet.

(#62516) csabyka666 válasza Gus (#62515) üzenetére


csabyka666
addikt

Van ilyenem, ezzel mértem eddig is. Az arányok, százalékos eltérések érdekelnek elsősorban, de kíváncsi vagyok, a nagy tárcsával, leterhelve mennyire fog felmenni a "watt".

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62517) pjen válasza csabyka666 (#62516) üzenetére


pjen
félisten

A nagy tárcsával önmagában szinte semmi nem változik.A terhelés a lényeg.Ha akarod kis tárcsával ugyanúgy le lehet terhelni.

(#62518) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziaszok egy kis segítséget kérnék.

Vettem kínából egy okosórát, aminek valószínűleg hibás az akuja, az eladó nem foglakozik velem.
Megtaláltam egy fórumon hogy milyen akuk rakhatóak bele: [link] vagy [link]
Google fordító segítségével ezt hámoztam ki:
A Li-Polymer hátránya, hogy ha túltöltődik akkor megduzzad és felrobbanhat, ne hagyja az órát egész éjjel Töltőn .
Használjon Li-Polymer akkumulátor töltő, az akkumulátort a vezérlőt biztosíték 2A, így meg kell tölteni a kisebb áram 500-1000mA

Ti mernétek ezt az akkut karon hordani? Ha igen milyen töltőt vegyek mellé amivel biztonságosan tölthető?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#62519) Kernel válasza Gyb001 (#62518) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az igaz, hogy ilyen akkuk fel tudnak fúvódni, akár túltöltéstől, akár belső átvezetés miatt, de az esetek többségében ebből még nem lesz robbanás. Bizonyos százalékban persze el is durranhat, de a reakció hevessége függ a túláram (belső vagy külső) nagyságától is.

Normális töltő viszont nem tölti túl, akármeddig maradhat rajta. Ha nem megbízható szerkezet van valakinek, legfontosabb a töltési végfeszültség ellenőrzése az akkun, ami 4,2 V-nál nem lehet több.

Tehát részemről ezen múlna, hogy merem használni vagy nem.

Normálisabb akkun védelem is van, ami nem engedi 4,25 V fölé töltődni. Amit linkeltél, annál ez nem látszik, pedig ilyen apróbb méretekben is létezik, a sárga szalag alatt szokott lenni egy kis elektronika.

450 mAh kapacitású akkut 450 mA árammal illik tölteni legfeljebb. Ha 5 V-os USB-tápról beszélünk, az viszont nem töltő, és lehet 10 A-os is, lényegtelen.

Utána van a töltésszabályzó, az órán belül, amire az USB-t dugod. Tehát ez a belső töltésszabályzó felelőssége / hibája, ha túltölt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62520) Gyb001 válasza Kernel (#62519) üzenetére


Gyb001
senior tag

Rendben, Köszönöm a segítséged.
Az említett sárga fólia alatti elektronika hasonlóan néz ki? [link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#62521) csabyka666 válasza pjen (#62517) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is ilyen logika mentén haladtam, sőt a nagyobb tárcsa nagyobb lendületet is ad neki.
Az már más kérdés, hogy könnyebb leterhelni, mint kisebb tárcsával, de mivel kést akarok élezni rajta, azt úgyse nyomom neki ész nélkül.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#62522) Kernel válasza Gyb001 (#62520) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valami látszik, de eBayen fotóval bármikor átvernek, épp volt másik topikban a fém tolómérő (fotón), de ilyenkor a cím és a leírás a lényeg. Ott meg már "carbon fiber", fekete műanyag, talán egy szénszál sincs benne, annyi pénzért.

Itt a címben ugyan nem szerepel, de a leírásra tudsz hivatkozni, ha nem ezt küldené:

9. Built-in protection circuit PCM for prevent over charging or over discharging.

10 A terhelhetőségű tápot természetesen csak azért írtam, hogy érzékeltessem, nem ez a lényeg, amíg jó minden. De egy zárlat esetén 10 A már kiégetne akármit, ezért nem lenne célszerű.

Az akku felfúvódását pedig okozhatta a saját hibája is (selejt), ezért is kell rámérni, hogy mi a helyzet a töltéssel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62523) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

megcsináltam ezt:
rákötöttem a tda 7293 erősitőre és a hangszóró a kimenetén búgott viszonylag hangosan.(bemeneten semmi se volt) és 2-3 sec múlva kattanó hang és büdösség. egyből lekapcsoltam.

pontosan úgy csináltam ahogy a rajzon volt. Én a diódákra gyanakszom, nem tudtam leellenőrizni őket mert még nem jött meg a multiméter.Pedig ha lett volna multiméter megmértem volna legalább a kimenetét és észrevettem volna hogy vmi nem fasza.(olyan fogyasztóm nincs ami mehet 28 voltrol max sorba tudtam volna vmiket kötni és úgy kiprobalni dehát a lustaság győzött.

a szag nem volt túl durva semmi füst, izzás szemmel nemlátható semmi elváltozás. a szag mostanra egyátalan nem érződik.

szerintetek lett baja? ic bedögölhetett? nem tudtam kiszagolni hogy honnan jött a szag de úgy az erősítő közepe,onnant jobbra.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#62524) Kernel válasza terapeuta007 (#62523) üzenetére


Kernel
nagyúr

Műszer nélkül ilyenbe nem szabad belefogni, persze nem mondom, hogy "poénból" nem ugorhatnék neki, bizonyítva magamnak, hogy több évtized után miket tudok. Csak emögött tapasztalat is lenne.

Egyébként teljesen ellenjavalt, már csak azért is, mert a hangszórót soha nem szabad elsőre ráakasztani. Hiba esetén a kimeneten megjelenik a DC-táp, ami a hangszóróban már búgásként jelentkezik, a membrán kiakadása, majd leégése mellett.

Azért búg, mert a túláram miatt a kondik szűrőhatása ilyenkor már nem érvényesül annyira.

Ekkor jönne a trükk, ha nincs műszerem, menne egy izzólámpa a kimenetre, az is kimutatná a káros feszültséget.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62525) terapeuta007 válasza Kernel (#62524) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

a hangszoro amit rákötöttem teljes mértékben feláldozható. amugy 220as izzot ráraktam de semmi kulönoset nem láttam alig világitott.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#62526) Kernel válasza terapeuta007 (#62525) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyáltalán nem világíthat, még egy kisebb izzó sem, DC 0 V-nak kell lenni a kimeneten.

Sőt, olyan is előfordulhat, hogy egy végfok nagyfrekvencián gerjed (AC), amit mi nem hallunk, de az izzólámpa arra is világít. Oszcilloszkóp helyett is megmutatja a gerjedést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62527) terapeuta007 válasza Kernel (#62526) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

jah kimenet azthittem a tápra gondolsz hiába kimenetet írtál az előző hsz.ban, szövegértés lv99. amúgy tényleg teljesen feládozható hangszóróval csináltam.
az erositonek akkor nem lett baja vagy miért nem írsz azzal kapcs.ban?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#62528) Attix70 válasza terapeuta007 (#62527) üzenetére


Attix70
aktív tag

Műszer nélkül nem lehet sem feléleszteni sem diagnosztizálni ilyen elektronikai kütyüt. A távdiagnosztika sem működik (nálam biztosan) :Y

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62529) Kernel válasza terapeuta007 (#62527) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt így távolból nem lehet kitalálni, hogy mi baja lett, vagy nem lett, égett szag jöhetett a hangszóróból is. Vagy milyen elkötés okozta a DC-t a kimeneten.

Hangszóró hiába értéktelen, a fellépő áram a végfokot is károsíthatja, ezért ilyenkor mindig előbb mérni kell a kimenetet, csak utána rátenni a hangszórót.

De lehet persze olyan is, hogy túl gyenge a trafó, erősebb a végfok, így nem bírja tönkretenni, amellett van integrált védelem is, ami megkímélheti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62530) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Korábban írtam, hogy a mosógépünk néha megbolondul ezért a kondikat kicserélném.
Most jött el az ideje, és a panelon találtam egy nagyon fekete alkatrészt is. Szerintetek ez a feketeség "gyári" vagy a motorból jövő szénportól lett ilyen, vagy lehet más oka is ? Még nem forrasztottam ki, de ha jól látom 100R 10% van ráírva. Ez csak egy sima ellenállás ??

A mosógép megy, csak néha ma is lenyomott két mosást.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62531) CPT.Pirk válasza rostiron (#62530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az az ellenállás elszenesedett. Az egyik lábát forraszd ki, aztán tegyél rá műszert és nézd meg, hogy még működik-e mint ellenállás.

Ha 100R, akkor ez egy 100 ohmos ellenállás, így a kinézete alapján 1-2W körüli típus. A csere példány legyen legalább 5W-os.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62532) rostiron válasza CPT.Pirk (#62531) üzenetére


rostiron
őstag

Kiforrasztottam és a műszer szerint jó. 200 ohm állásba kapcsoltam a műszert és 99,5 mutat.

A multiméterem 200uf -ig mér kapacitást, ha a kiszedett kondi még jó rakjam vissza vagy mindenképp csere ?
A 400V 10uf -es kondira 10.5uf mutat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62533) CPT.Pirk válasza rostiron (#62532) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jó, akkor jó. De azt az ellenállást azért megérné cserélni egy nagyobb teljesítményű példányra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62534) rostiron válasza CPT.Pirk (#62533) üzenetére


rostiron
őstag

Kicsit csalódott vagyok, az 5 kicserélt kondi között nem találtam rosszat. A 3 db 220uf nem tudtam pontosan mérni mert csak 200-ig mér a műszer, de mivel kiakadt ezért gondolom azok is jók. A fekete ellenállás is jó, úgyhogy továbbra is sötétben tapogatózok. :W :W :W

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62535) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#62533) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tekercselt huzalellenállás, amelyik még pirosan izzva is rendben van, mégha le is ég rajta a festék. A nagyobb teljesítmény jó ötlet, de ajánlatos a paneltől néhány miliméter magasságban beültetni, mert az is ugyanazt a hőt fogja termelni, mint az eredeti.

(#62536) rostiron


rostiron
őstag

Visszatettem a fekete ellenállást, mert nem találtam másikat. Összeteszem mert kell az asszonynak a masina.
Ez egy rejtély.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62537) Kernel válasza rostiron (#62534) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig ez kódolva volt, elkókra nem jellemző ilyen hiba. Ez érvényes még akkor is, ha a beavatkozás után esetleg megjavulna, mert olyan is van, hogy a bolygatás miatt valami történik.

A motor irányváltó reléjét lehetne például megnézni, hátha beégett, motoráramkört lekövetni, triac stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62538) rostiron válasza Kernel (#62537) üzenetére


rostiron
őstag

De ezek tudnak ilyen hibát produkálni ?? itt írtam a tünetet. Mert akkor a legközelebbi szétszedésnél megpróbálom megnézni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62539) Kernel válasza rostiron (#62538) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt láttam én is.

Olyan mintha lekapcsolnám. Az előlapon a ledek világítanak, de áll.

Pont ugyanúgy világítanak leállás után, mint előtte?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62540) darvinya válasza rostiron (#62538) üzenetére


darvinya
titán

Nem akartam írni, de megkérdezném, hogy a panel véletlenül nem 2-nél több réteges?
Ha igen, akkor belső réteg rövidzáros, ez nem nagy teljesítményű részen van, hanem procin.
Pont telefonom is ilyen lett, látszólag minden működik, de mikor bármilyen felvételt készítek sípol a hang alatt folyamatosan, és WiFi fél perc után alig tud jelet fogni és ekkor döccen is.
Viszont nincs melegedés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62541) rostiron válasza Kernel (#62539) üzenetére


rostiron
őstag

Igen, ugyan azok a ledek világítanak, mosás közben a dobforgás megy plusz egy keringtető szivattyú. Mind a kettő művelet leáll. így néznek ki mosás közben a ledek. Legutóbb mikor megállt megnyomtam a zöld play/pause gombot akkor a hozzá tartozó led villogni kezd ( pause) még egyszer megnyomtam (play) ment tovább. De olyan is volt hogy csak akkor indult el, ha átléptettük a következő fázisra. Asszony szerint olyan is van, hogy öblítési fázisban áll meg.
Van valami ötleted azért kérdezed a ledeket ??

Ennek a végén van valami rajz ami nektek talán többet mond. rajz

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62542) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!
Van valami amit nem értek. Ezen a rajzon szereplő R26-27 áramfigyelő ellenállások nem jók, helyettük csak 1db 0R22van az áramkörben. Elvileg 0,66V-nak kéne rajta esni 3A-en. De nem esik rajta csak fele, kb. 0,3V. Miért?

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#62543) Attix70 válasza bandi94 (#62542) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ohm törvénye alapján lehetetlen amit írsz, biztosan nincs benne még 1 db 0.22 Ohm (vagy ami benne van az 0.1 Ohm)

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62544) Kernel válasza rostiron (#62541) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak annyi, hogy ha változnak a LED-ek, akkor a processzor reagált vagy csinált valamit, de akkor eszerint semmit, legalábbis látszólag.

Ha egyszerre két vezérelt eszköz is leáll, ami közös fázist kap és 1-1 triac kapcsolja őket nullára, az arra utal, hogy mindkét triac lekapcsolt. Azok kapuelektródáját viszont a processzor kimenete vezérli. Azt sem mondhatjuk, hogy elment a közös fázis, mert arról megy a kis tápegység is, akkor az is leállna.

Amellett figyeli még a kapcsolt ágakat is (sensing), ezt mondjuk nem lehet tudni, hogy csak a 0 vagy 230V állapotot csatolják vissza, vagy esetleg triacon, az áram hatására eső feszültség is számít a processzornak, amiből értelemszerűen az áram folyására tudna következtetni.

Inkább úgy tűnik, mintha semmi sem számítana, vagyis lefagy egy időre. Így viszont nem utal reléhibára sem.

K4 kapcsolja a fűtőbetétet, K1-K2 az irányváltó, K3 a "sebességváltó", ami az állórész tekercseit kapcsolja át.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62545) bandi94 válasza Attix70 (#62543) üzenetére


bandi94
tag

Nem kérdeztem volna, ha érteném. Az ellenállásra 0(omega)22 5W J van írva.Adatlap 300PPM/C-t ír. Ekkorát szórna? Ja amúgy kint van 0fokban. Nincs alatta zárlat sem, már majdnem hornyot reszeltem a nyákba.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#62546) bandi94 válasza bandi94 (#62545) üzenetére


bandi94
tag

Sorba kötöttem 2db 0.22ohmosat, így 3amperen 530mV esett a kettőn. Ha ezt visszaszámolom ohmra, akkor az 0.0883R. Itt valami biztosan van ami nincs figyelembe véve.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#62547) (jan)


(jan)
őstag

https://villanyautosok.hu/2018/01/27/tesla-fedelzeti-tolto-javitas/

Erdekes erdekes...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#62548) Kernel válasza bandi94 (#62546) üzenetére


Kernel
nagyúr

0,53V / 3A = 0,176 Ω lenne, de valamelyik mérés nem pontos, az áram vagy feszültség.

Az ellenállás J = 5 % tűrésű, de gyakorlatilag lehet ennél pontosabb is, legtöbb esetben.

Azt sem lehet mondani, hogy talán kiiktattad az ampermérőt és utána mérsz külön feszültséget, mert attól legfeljebb nőhetne az áram (műszerzsinór stb. csökkentheti az áramot).

Sima DC lévén hullámzás vagy impulzusok sem befolyásolhatják a mérést.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#62549) rostiron válasza Kernel (#62544) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Ezeket a dolgokat egyébként ki lehet úgy mérni, hogy csak a panelt viszem el mondjuk egy szerelőhöz ?
Vagy menet közben kell mérni ?
Az az érdekes hogy kb 1-1.5 éve van ez. Ez idő alatt kb. 6 alkalommal, úgy hogy min. heti 2 mosás van.
A hibában annyi változott, hogy talán az első 1-2 alkalomnál, egy csipogó (pik-pik-pik... ) hangot is adott mikor leállt. Mostanra már nem csipog.
A motor szénkefe csinálhat ilyen hibát ?
Érdemes amúgy foglalkoznom vele, vagy várjam meg még megadja magát végleg ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62550) bandi94 válasza Kernel (#62548) üzenetére


bandi94
tag

Igen, azt az értéket elosztottam kettővel, mert kettő van sorba, szóval darabonként akkorára jön ki az ellenállás. Az áramot két műszerrel is mértem, mindkettő 3ampert mért. A feszültségre még rámérek másikkal is, mert csak egyel mértem.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.