Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) mezis válasza csabyka666 (#63750) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Schottky diódákkal kb 0,3V-onként tudod a feszültséget csökkenteni és még a polaritással sem lesz gondod.

mezis

(#63752) csabyka666 válasza mezis (#63751) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez igaz, végülis ha sok az a +0,6V, akkor ezt is meg lehet lépni. Szerinted, szerintetek sok lenne a motornak?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63753) mezis válasza csabyka666 (#63752) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem nem, legfeljebb hamarabb veszíted el a gatyádat.... :DDD ;]

mezis

(#63754) tordaitibi válasza csabyka666 (#63752) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mint irtad hamar lezabalja az elemeket, raadasul 4 darab se veletlenul van benne, valoszinusitem a boven 1-2 A feletti aramfelvetelt, ezt a nokia tolto nem fogja tudni leadni. Nem a 3,6 volt lesz sok hanem a terhelhetosege lesz keves.

(#63755) Aryes válasza csabyka666 (#63752) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem a 3,6V lenne a sok, hanem a 4,2V, amit egy ilyen li-ion akksi feltöltve produkál. Már ha van benne vmi uC, ami a túlfeszültségtől tönkremehet.

(#63756) terapeuta007 válasza Aryes (#63755) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

3,7v os zener dioda a gép bekapcsolója után. (parhuzamosan a tápra) de egyebkent lehet mukodik anelkul is. attol fugg van e benne komolyabb vezerlo elektronika. ahogy irtak is gyorsan leugrik a fesz. nagy terhelesnel.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63757) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok

segítségeteket kérném,
Van 1 irányfény a gyerekeknek, azt vettem észre, hogy alig pislákol.
Szétszedtem egy "capacitive droppert" 4 diódából álló hidat 100u F kondit és egy talán zenert találtam a LED mellett.

Kék LEDen 3.0V mérek. A zéner párhuzamosan van kötve a LEDel. Ha jól tudom ennek inkább 3.4V környékén kelne lennie.

A két ellenállást a kisebbik kondit ellenőriztem értéknek megfelelő.

Ötletet szeretnék, hogy mit nézzek meg.

Danke

Release the Beast....

(#63758) tordaitibi válasza Tankblock (#63757) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A ledet nézd meg.

Ha a kapacitív előtétellenállásba nem találtál soros ellenállást, valószínűsítem hogy a csúcsáramoktól a led elhalálozott.
100 mikrós kondit vagy rosszul nézted, ha puffer akkor is kell lenni egy 100-470 nanofarádos 400V soros kondinak még, ennek a drasztikus kapacitáscsökkenése is ezzel jár amit leírtál. Vagy ezt nézted 100mikrósnak.

[ Szerkesztve ]

(#63759) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi mindenkinek a választ!

@ (#63753) mezis: Ja benne van a pakliban, de a többiek is. ;)

@ (#63754) tordaitibi: Lehet én írtam félreérthetően, de nem töltőről, hanem akksiról szeretném üzemeltetni.
Hamar lezabálta, de az is igaz, hogy olyan AA-s akksikkal próbáltam csak, amik nem voltak újak, szóval lehet nem fogyaszt annyit, igazából meg kellene mérnem, akkor tudnék pontosabbat mondani.

@ (#63755) aryes: Nem szedtem szét a gépet, de szerintem ez egy sima motor, amit "kb. 3V-ra" méreteztek. Semmi komoly dolgot nem sejtek benne, de szétkapom hamarosan.

@ (#63756) terapeuta007: Az lesz a legjobb, ha megmérem, terhelve mennyire esik vissza az akksin a feszültség. Mivel a telefonban hirtelen nagy terhelés nem lép fel, szerintem eléggé vissza fogja vetni a feszt rajta. Lehet ezzel kellett volna kezdenem, mert ha pl visszaesik 2V-ra, kapásból felejtős a dolog.

A lényeg az lenne, hogy Nokia akksim van, AA-s akksikat vennem kellene, nem is a pénz itt a lényeg, de van, hogy sokat állna a gép, azt pedig az AA-s akksik nem szeretik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63760) Tankblock válasza tordaitibi (#63758) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Azt értettem "capacitív dropper" alatt 1 nylon kondi meg vele párhuzamosan 1M ellenállás.

a 100uF kondi a puffer. Szerintem a kondik jók. A Ledet megnézem még, csak nincs itthon másik kék....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#63761) mezis válasza csabyka666 (#63759) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak olyan AA-s akkuk, melyeknek alacsony az önkisülési árama....".....Ezek az akkuk 5 év tárolás után is megőrzik töltöttségük 70%-át...."

mezis

(#63762) Lompos48 válasza Tankblock (#63760) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet fehér is. Nagyjából ugyanakkora a nyitóirányú feszültsége.

(#63763) Tankblock válasza tordaitibi (#63758) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Köszönöm a tippet,

Kiszedtem és 5V stabil mellett is a fényereje szinte semmi.
Kezdhetem a vadászatot egy másik után.

@(#63762) Lompos48 : Neked is köszönöm szépen!!!

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#63764) mezis válasza Tankblock (#63763) üzenetére


mezis
nagyúr

Én inkább egy csavaros foglalatba való, 1 - 3 W-os LED-es fényforrást működtetnék dupla kapcsolóról.
Az egyik kapcsoló sorba kapcsolna a LED-el alkalmas méretű (és váltó feszültségű) kondenzátort. Ez csökkentené a fényerőt éjszakaira. (100 - 300 mikroF).
A másik kapcsoló meg a 230V-ot kapcsolná a LED-es "izzó"-ra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63765) csabyka666 válasza mezis (#63761) üzenetére


csabyka666
addikt

Ismerem, nekem is van SONY-ba ilyenem, de használatban van vezeték nélküli billentyűzetben.

Első körben a 0 forintos megoldást akarom kipróbálni, de nem titok, hajt a kíváncsiság is. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63766) Tankblock válasza mezis (#63764) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Az irányfény már több mint 7 éve megvan....

Cseréltem benne LED-et de csak RGB common katódos volt. A másik két színhez tartozó lábát levágtam.

Mivel ez nagyobb mint 5mm common a fényereje is jóval nagyobb :DD

A cél most csak a régi állapot visszaállítása volt. A gyerkőcök megszokták h az ajtó melletti konnektorba van állandóan.

Én csak a LED re nem gondoltam. Az 50.000 [h] szerintem megvolt. [~ 5év 8 hónap és 12 nap] ennél többet elment....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#63767) Aryes válasza csabyka666 (#63765) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem fogja bírni a nagy áramot, fel fog forrósodni. Nincs benne védőáramkör a túlmerítés ellen sem, csak azt veszed észre, hogy felpuffad és tönkremegy.

(#63768) csabyka666 válasza Aryes (#63767) üzenetére


csabyka666
addikt

Kipróbálom, ha a motort nem károsítja persze. Túlmerítés ellen annyi a módszerem, ha gyengül a gép, nem erőltetem.

Igazából időszakos lenne a használat, mondjuk 5 percenként menne 10-20 másodpercet.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63769) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!

Van egy IKEA-s bontott led lámpám (csak a led, meg a gégecső(?), nyak), amit fel szeretnék szerelni egy munkagépre (oszlopos fúró), de elbizonytalanodtam, mivel 3*1,2V os cerka elem volt benne. 3.6V al elég gyér a világítása, és labortáppal picit feljebb tekerve (5V) már elég kielégítő a fénye.

A kérdésem: Mennyire lehet ezeket felhúzni? (a led meddig bírja, maradandó károsodás nélkül?)

IKEA Sunnan

update: Mennyire fontos az áramkorlátos meghajtás? Hogyan tudom kimérni a "csúcs" áramát, ha egy CC CV-s step down-al hajtom?
Mert stabkockával fix 5V-al könyebb lenne a meló.
Azt se tudom, mennyire igényli az áramgenerátoros hajtást. A feszültség alapú nem jó megoldás itt?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#63770) Kernel válasza Sokimm (#63769) üzenetére


Kernel
nagyúr

A panelon lévő A705N 190 mA áramgenerátoros meghajtást biztosít, vagyis ez már adott, nem kell külön áramgenerátor.

Magát a panelt táplálhatod fix 5V-ról, akkor is csak 190 mA-t kap a LED. Hogy efelett mennyit bírna, azt nem tudhatjuk, ennyire tervezték, valószínűleg ennyit bír tartósan. Vagy manapság már az sem biztos, ha szándékosan korlátozott élettartamban gondolkodtak.

Vagy lehetne beépíteni jobban terhelhető LED-et, de akkor a fokozódó melegedés miatt esetleg jobb hűtés is szükséges, illetve a 190 mA-es szabályzó helyett is valami más.

Mindamellett ez egy disszipatív szabályzó, minél nagyobb feszültséggel táplálod, annál többet kénytelen elfűteni az A705N. Konkrétan a rajta eső feszültség és a 190 mA szorzatát. Ezt lehet érzékelni a melegedés alapján is. Amíg tűrhető, addig jó.

A feszültség másik része esik a LED-en, ami a cikk szerint 2,42 V, de ez kevésnek tűnik, fehér LED-nél 3 V körül szokott inkább lenni, illetve ennyi áramon még több is. Ebből következik az is, hogy a nyitófeszültségnél valamivel több betáp szükséges, különben nem jön létre a 190 mA sem.

Tehát az érthető, hogy kell legalább 3,4 V betáp nagyjából. Az már kevésbé, hogy utána miért esik vissza az áram. Elvileg ennél sokkal pontosabban kellene határolnia, hiszen ez nem egy bonyolult és nehezen megoldható feladat. Talán valami mérési, összeállítási hiba zavarta meg, esetleg a cikkben említett hiányzó kondenzátor miatt gerjedés áll elő, ezt így látatlanban nem tudni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63771) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

led tv-ből bontott led-et mekkora árammal lehet megkergetni üzembiztosan ?

egy darabra gondolok, nem az egész "szalagra" :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63772) Kernel válasza (jan) (#63771) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindegy, mert sorosan vannak kötve, vagyis egy áram folyik rajtuk, néhányszor 100 mA általában.

Viszont egy tokban lehet szimpla vagy dupla, ettől függően nevezik 3 vagy 6 V-osnak. Ami persze csak kerekített érték, a formaság kedvéért, hiszen egyébként a LED-eket áramra kell meghajtani, a feszültség ehhez képest csak kialakul.

Vagyis elvileg, aki kicsit is ad magára, nem nevezhetne egy LED-et 3 V-osnak, mégis az egyszerűség kedvéért szoktuk így mondani.

Addig nincs is gond, amíg valaki tudja is, hogy miről van szó. Sőt, még az is hagyján, ha egy laikus nem tudja, nem is kötelező neki. Engem inkább csak az szokott zavarni, amikor például állítólagos TV-szerelőknek fogalmuk sincs, ilyen elemi dolgokról.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63773) Sokimm válasza Kernel (#63770) üzenetére


Sokimm
senior tag

Lehet nem jól fogalmaztam, de nincs már semmiféle elektronika, csak maga a két tyúkbél, meg a led (a házban).

Ezek alapján akkor a mondandód azon része vonatkozik rám, hogy "ennyire tervezték, korlátozott élettartam miatt".

Az egyetlen reményem, hogy tucat ledet tettek bele, tehát lehet valamit tuningolni rajta, elvégre a 190mA nem sok.

(#63774) Kernel válasza Sokimm (#63773) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindenképpen áramra lőném be, alapból mondjuk 200 mA (az a kicsi amúgy sem számít), majd ezt növelve, melegedést is megfigyelve, ha tuningolni akarnám.

Ha nagyon komolyan venném magam, lézeres hőmérővel kontrollálva stb., de nincs kéznél egyébként ilyen, valamint a kritikus hőmérsékletnek is utána kellene nézni.

Ha nincs korrekt áramgenerátor, az pedig a hőmegfutás szempontjából lehet érdekes. Ha az áram nem növekszik, akkor elmehet igénytelenebb meghajtással is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63775) Sokimm válasza Kernel (#63774) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm, akkor CC-zek! :)
0.2A 3.1V
0.5A 3.8V és nem melegszik, kéz-rá-tételes technikával ellenőrizve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63776) tordaitibi válasza Sokimm (#63773) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha stabil a feszultseg amirol mukodne akkor szerintem nem kell ennyire tulbonyolitani.
Egy ellenallasal beallitod a 180-200mA-t es kesz, en 1 led miatt nem allitanak csatasorba egy cc modult az holtbiztos.
Ha nagyon preciz akarsz lenni, egy lm317 beallitva 200mA-re de szerintem ez is felesleges.

(#63777) Sokimm válasza tordaitibi (#63776) üzenetére


Sokimm
senior tag

Attól félek, hogy (most teszteltem labortáppal, cc korlát nélkül), felkúszik az áram.
Ahogy melegszik, 0.01A-eket emelkedik, fél óra alatt 0.02A-t, majd lekapcsoltam. Ha üzemszerűen menne pár órát, nehogy nekem túlfusson, félek. :)

A táp meg egy elég megbízhatónak mondható labortáp volt, tehát tartja a feszt szépen, de a munkaállomáson nem erről hajtanám, hanem egy igénytelen stepdown-ról.

[ Szerkesztve ]

(#63778) Attix70 válasza Sokimm (#63777) üzenetére


Attix70
aktív tag

AMC7135 - 350mA

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63779) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, döbbenetesen láma kérdésem lenne. közepesen nagy halom utp kábelből szeretném kitalálni, hogy melyik melyik, gondoltam összekötöm egy-egy szálát és egy multiméterrel a másik végén ugyanazon színekre rámérve kiderül, hogy hol érek körbe.
na de milyen módban és hogyan kell a multimétert használnom? (ilyen amúgy)
nekem kicsit túl multi.

köszönöm

- no es importante -

(#63780) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#63779) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ügy értem, hogy ha pl legkisebb osztáson mérnék ellenállást, akkor azon látnom kellene, hogy jó vezeték van-e a kezemben, igaz?

- no es importante -

(#63781) PHM válasza Sixkiller6 (#63780) üzenetére


PHM
addikt

Próbáld meg diódamérés állásban, akkor lehet, hogy sípolni fog
rövidzárnál, így a kijelzőt sem kell nézned.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#63782) Kernel válasza Sixkiller6 (#63780) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az sajnos pont az a fajta (DT-830B klón), ami nem sípol, ezért nem ajánlott típus, az eBay-topikban is szokták kérdezni időnként.

Így mindig figyelni kell a kijelzőt, ami alkalmi használatra elmegy éppen, de nem praktikus. Lehet 200 ohm vagy diódavizsgálatra is kapcsolni ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63783) Sixkiller6 válasza Kernel (#63782) üzenetére


Sixkiller6
őstag

köszönöm urak, bár nem sípol, de diódamódban és 200 ohmon mérve is mutat dolgokat. a célnak pont megfelel. nagyon köszi

- no es importante -

(#63784) tordaitibi válasza Sokimm (#63777) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem jól értelmezed a ledek meghajtását.
Nem feszültség hanem áramgenerátoros táplálásra van szüksége, és ezt egy soros ellenállás tökéletesen ellátja, míg egy atomstabil labor cv táp soha.
Hidd el hogy a környezetedben található ledek 50%-a mezei ellenállással van korlátozva, és hibátlanul működnek.
Bizonyításképpen próbáld ki a labortápodról, állítsd 12 voltra és köss sorba a leddel egy 47ohm 2W ellenállást. És nézegesd az áramfelvételét. Valahol 180mA körül lesz és stabilan ottmarad, pár mA ingadozással. Az 1,6W amit az ellenállás elfűt, azt egy cc modul is simán elfűti.
12V felett már meggondolandó a cc modul használata, de csak a disszipáció csökkentése miatt.

(#63785) Kernel válasza tordaitibi (#63784) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az csak teszt volt gondolom, a kezdeti elképzelés kipróbálására.

Asztali lámpába én is egy CV-modult tettem (az volt kéznél) és 10Ω / 1W ellenállást.

Trafós, teleszkópos lámpa, 12 V halogénizzó helyett kezdetben egy hűtőcsillagos LED-et használtam. Az is jó volt, csak az érdekesség kedvéért rendeltem később egy ilyen 3W-os példányt, ami névlegesen 9V / 300 mA lenne, de nincs kihajtva teljesen, mert nem kellett olyan erős fény.

Trafó --> Graetz-híd --> 2200 μF / 25V puffer --> LM2596 --> 10 Ω

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63786) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

valaki tud olyan ragasztót ami olcso( nagy feluletre kell) festett acéllemezre. teknokol az jo lenne, de tulsagosan kemény és letoredezik. szoval vmi puhább kéne de azert egyatalan nem szilikon szeru.
nem ártana ha oldaná a festeket mint a teknokol.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63787) Kernel válasza terapeuta007 (#63786) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mennyire ismerős a klasszikus Palmatex, illetve újabb nevén Henkel Pattex Palmatex, kapható kisebb és nagyobb kiszerelésben is.

Meg azt sem tudom, hogy megfelel-e a célra, legfeljebb ha veszel egy kisebb tubust, ki lehet tapasztalni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63788) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Kis segítségre volna szükségem tőletek. Az alábbi rajz alapján szeretnék egy RTC áramkört csinálni egy régi eszközhöz, de a 3db dióda típusa sehol nincsen feltüntetve. Mi a véleményetek, melyik típus volna megfelelő?

Valami Schottky-ra tippelek, de bizonytalan vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#63789) Kernel válasza #68216320 (#63788) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általában épp a 4148 vagy ekvivalens típust nem mindig szokás feltüntetni, ami egyfajta alapnak számít, standard. Ha a szokásoktól eltérően, Schottky típust igényelne, azt viszont illene feltüntetni.

Nem mondom, ha pont 5V tápot kap, akkor már működés szempontjából határeset lenne, de az sem kizáró.

μA tápáramokról beszélünk, ilyen szinten egy 4148-on 500 mV esik nagyjából.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63790) #68216320 válasza Kernel (#63789) üzenetére


#68216320
törölt tag

Találtam egy másik képet, ami szerintem hasonlít erre, csak furatszerelt IC-vel van. Nem túl jó a kép sajnos.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#63791) (jan) válasza terapeuta007 (#63786) üzenetére


(jan)
őstag

Vezetekcsatorna ragasztasnal bizonyitott: http://www.tytan.hu/hu/termekek/tytan-professional-szerelesi-ragaszto-classic-fix/ meglepoen eros kotest ad.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#63792) Kernel válasza #68216320 (#63790) üzenetére


Kernel
nagyúr

BAS86 létezik, életszerűnek is látszik.

1N4140 is létezik, de ezt már nem mondanám életszerűnek (3A és nem SMD).

Pedig a képen a 8-as egyértelműen megkülönböztethető, 0 is látszik, ami viszont áthúzott lenne elvileg:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63793) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Kérdésem lenne.

Adott egy kimenő ágon 1,72 V....de azt szeretném, hogy 1,35 V legyen mérhető a vezeték végén.

Mekkora ellenállást kössek be sorba? Vagy más megoldás is érdekel.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63794) terapeuta007 válasza Attix82 (#63793) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

diodákat rakj ra sorba. ellenallas nem jo otlet szerintem

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#63795) Kernel válasza Attix82 (#63793) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontosan 370 mV-ot nem tudsz belőni egy diódával sem, ráadásul azt is részben áramfüggő, ellenállás meg pláne.

Tehát nem mindegy az áram sem, de még több körülmény lehet, ami az optimális megoldás kiválasztásában szerepet játszat ilyenkor.

Másképp fogalmazva a kontextus nagyon nem mindegy.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63796) Attix82 válasza Kernel (#63795) üzenetére


Attix82
őstag

Lényeg az, hogy van egy jeladó amibe bemegy 5 V és a test. Kijön belőle egy generált feszültség ami jelenleg 1,7V....de ezt szeretném, hogy 1,35 V legyen.

(#63797) Ribi válasza Attix82 (#63796) üzenetére


Ribi
nagyúr

A generált feszültségen mit értesz?
Az egy sima DC fesz, vagy valamilyen periodikus jel?
Esetleg 2 ellenállásos fesz osztóval?
Amibe bekötöd az mi? Annak változik a paramétere? Mekkora áramról van szó?
Kicsit több konkrétummal tényleg több segítséget kapnál, mert ez így vaktában...

[ Szerkesztve ]

(#63798) Kernel válasza Attix82 (#63796) üzenetére


Kernel
nagyúr

Túl sok a lehetőség még így is. Kimeneteknek is van bizonyos természete, felhúzó, lehúzó, forrásimpedancia, bemenet is lehet sokféle.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63799) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ilyen csatlakozast hogy lehet javitani?

Lapos szalag es egy csatlakozoba csuszik be amin le kell hajtani egy kis fulet.
Elqurtam a szalag veget es emiatt nem akarnak kidobni egy monitort.

(#63800) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

adott xtp8871 2db ezekkel hogyan hajtsak meg 3db hangszorot?

amibol 2 egyforma a 3.az kulonbozik.
2x5w + 1x2w

+adott a sztereo bt atjatszo kimenete.

hogyan oldanád(tok) meg a helyemben?

azon gondolkodám hogy a 2 erosito kimenetét parhuzamositom és monoba megy mindharom hangszorora és a gyengébbik (hangsz.) elé rakok ellenállást

ez esetben a bemenetnél vagy közösítve (ha ide ez a jo szo) kotöm be a csatornákat vagy pedig csak az egyik csatornát kötöm be.

utobbival az a probléma lehet hogy halk lesz.

a kozosites pedig esetleg elronthatja az erositoket.
(ez már megtörtént egy tpa3118ammal)

egyebkent még nem ismertem a palmatexet. kiprobálom. kösz a tanácsot)

tordatibi.: ribbon / flat cable szavakra keresnek a helyedben ebayen vagy iesmi helyeken
még lehet mellécsapni azt a szót hogy connector de lehet talalsz megfelelo egész kábelt.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.