Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) gyulabs válasza rol33 (#3049) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! Nem biztos hogy feluleti hiba. Particionald es formatald ujra a merevlemezt.az sem baj ha FAT-ra. Majd telepitsd ujra a win-t(gondolom segiteni fog!)! Ja telepitolemezzel minden rendben? nem serult..esetleg?
sok sikert:gyulabs

(#3052) atala


atala
addikt

Van egy érték a vadonat új winyómnál. Megmondanátok, hogy mi az amit sárgával jelez.
Ja, és nincs véletlenül egy leírás ezekről az adatokról, hogy mi mit jelent?
[Seagate ST3320620AS]

(#3053) rol33 válasza anxius (#3050) üzenetére


rol33
aktív tag

hali

ezen kívül még 1 szintén sata-s samsung van

®

(#3054) rol33 válasza gyulabs (#3051) üzenetére


rol33
aktív tag

sztem lemezzel minden minden rendben, fel is ment tegnap szépen, erre ma meg szaraxik

®

(#3055) rol33


rol33
aktív tag

nah tehát az igazsághoz hozzátartozik még h azért kellett új wint raknom, mert tegnapi nap gép müxik mint máskor, erre mondom nyomok egy resit erre mi fogad, h írjam be a felhasznó nevem ill. a jelszót. namost ezeket én sosem állítottam be, ígyhát hiába irogattam akármit nem tudtam belépni a winbe.
még 1 dolog ami azóta keletkezett, vannak a vinyóimon olyan fájlok amik exe-k de nem telepítősek, csak klikk azt indul a progi, namármost ha 1 ilyenre klikkelek az új win óta abban a pillanatban indul is újra a gép.de ha újra letöltöm ugyanazt akkor indul, nincs gáz.szal nem értem mi történhetett egy restart alatt...

®

(#3056) gyulabs válasza rol33 (#3054) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! Most nem ertem tisztan arrol a wincseszterrol nem nyithatok az allomanyok amin az op rendszer van vagy a masik wincseszteren ?A jelszot meg egyebkent halozati uzemmodban szokta kerni. Kuldjel ra valami tuti virusirtot hatha lesz eredmenye(szoftveres problema a telepito win nem virusos?) ! Probald meg ujratelepiteni!
Sok sikert:gyulabs

(#3057) rol33 válasza gyulabs (#3056) üzenetére


rol33
aktív tag

hát ezaz h mindkettő vinyon ez lett a fájlokkal, főleg ezért sem értem az egészet.mondom jelszót meg soha az életben nem használtam, ezért is voltam meglőve h akkor most mit is írjak be.én is gondoltam virusra, de virusírtó nem talált semmit. a telepítő tuti nem mert mindig azt használom, és eddig nem volt gond vele. jah hát tegnap raktam újra, és ahogy akrtam ugye visszarakni a progikat na akkor jelentkezett ez a hiba.ami van a vinyón olyan fájl ami nem installos és exe annak löttek, illetve lövi ki a gépet 1ből.érdekes abbisztos

®

(#3058) gyulabs válasza rol33 (#3057) üzenetére


gyulabs
tag

A prividet nezd meg!!!

(#3059) Zanik válasza gyulabs (#3037) üzenetére


Zanik
addikt

Minek megnézetnem a tápot? Ez egy 350W-os Mercury és van vagy 4 éves! Csoda, hogy eddig kibírta, és amúgy is le akartam már cserélni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3060) gyulabs válasza Zanik (#3059) üzenetére


gyulabs
tag

Ja bocs hogy szoltam vegul is a Te penzed!

(#3061) Zanik válasza gyulabs (#3060) üzenetére


Zanik
addikt

Értem én, hogy jót akarsz, de minek vesződjek vele. Hova vigyem egyáltalán, és mennyibe kerül egy ilyen? És miután megnézik, akkor mit mondanak?: "Hmm, igen, ez valóban gyengélkedik!"

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3062) shuttle


shuttle
tag

Hi all !

Van egy QUANTUM FIREBALLlct20 30 tipusú vinyóm .A mai napig men is jól , de most
azt írja ki , hogy nincs lemez a meghajtóban .
Próbáltam formatálni de lefagy a winfos (kék halál)
A hd smart szerin 100% a vinyó , lefut a teszt is hibátlanul .
Van valakinek ötlete , mivel tudom megmenteni a vinyót és működésre bírni ?

előre is köszi !!

Fizikai Lemez Információ - Lemez: #3: QUANTUM FIREBALLlct20 30
Lemez Tulajdonságok

Lemez sorszám : 3
Interfész : IDE/ATA
Lemez modelszám : QUANTUM FIREBALLlct20 30
Lemez revízió : APL.0900
Lemez sorozatszám : 753035365912
Teljes méret : 28623 MB
Jelenlegi hõmérséklet : ?
Mûködési idõ : 52 nap, 15 óra
Becsült hátralévõ élettartam : több, mint 1000 nap

Kondíció :
90 % (Kiváló)
Teljesítmény :
100 % (Kiváló)

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3063) gyulabs válasza shuttle (#3062) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! valamit elneztel "a lemez nincs a meghatojban" egyebkent ha a BIOS felismeri, ajanlok LINUX-LIVE-ot azzal tudsz mindent elmenteni a HDD-rol .sikeres mentest! udv:gyulabs

(#3064) shuttle válasza gyulabs (#3063) üzenetére


shuttle
tag

azt a total commander írja ki :DDD

hogyan tudnám megformázni a lemezt ?

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3065) gyulabs válasza shuttle (#3064) üzenetére


gyulabs
tag

Van boot-lemezed?

(#3066) shuttle válasza gyulabs (#3065) üzenetére


shuttle
tag

mindenki látja a vindóz is , nem cserélte fel a betüket sem
csak ha formázni kezdem lefagy a win és beáll a kékhalál . :((

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3067) gyulabs válasza shuttle (#3066) üzenetére


gyulabs
tag

Lehet, hogy a particio elszallt, particionalni kell eloszor es utana formazhatod

(#3068) shuttle válasza gyulabs (#3067) üzenetére


shuttle
tag

sajna ugy is lefagy :W

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3069) gyulabs válasza shuttle (#3068) üzenetére


gyulabs
tag

hogy? reszletezd!

(#3070) shuttle válasza gyulabs (#3069) üzenetére


shuttle
tag

törlöm a particiót és uj partició hozzáadása , kívánom formázni az uj particot (?) , igen

erre lefagy megint

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3071) shuttle válasza gyulabs (#3069) üzenetére


shuttle
tag

a számítógép-kezelés--
tárolás
lemezkezelés

ott a meghajtóra kattintva már mindent megcsináltam a vinyóval de ha formázni akarok kék halállal válaszol

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3072) gyulabs válasza shuttle (#3071) üzenetére


gyulabs
tag

FDISK-ben?PM-ben?

(#3073) gyulabs válasza shuttle (#3071) üzenetére


gyulabs
tag

FDISK-ben?PM-ben?

(#3074) liksoft válasza shuttle (#3071) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive már igencsak nem mondható mainak. Így ha tönkre ment az íróáramköre, akkor még jó kondíció jelzése esetén is használhatatlan. A drive-ot teljes felületén írásra és utána olvasásra meg kéne vizsgálni (ha jól értettem az adatok NEM fontosak a drive-on). Ha a teszt végén (lehet, hogy többször is végig kell teszteni, hogy a SMART az esetleges hibákat fel tudja dolgozni) is még jónak bizonyul, akkor lehet partícionálni majd formázni.

Én ha már ilyen nem használnám. Amúgy is lassú típus, a maiak sokszorosan megverik sebességben, kapacitásban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3075) atala válasza shuttle (#3071) üzenetére


atala
addikt

Húzzál le minden vinyót a gépről, csak ez maradjon fent. Indítsd újra a géped. Tedd be az Xp telepítő lemezt, és azzal töröld a particiót, majd hozzál létre újat, majd formázd meg.

(#3076) shuttle válasza atala (#3075) üzenetére


shuttle
tag

Köszönöm a gyors válaszokat !!!! :R
végül is az xp telepítő lemez meghozta a várt sikert .
onnan sikerült formázni

Köszi !

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#3077) Midway


Midway
senior tag

Hi!
Mobil rack hátulján van ugynevezett "usb" csati.(5 tűs)
Kérdés:Milyen kábel kell hozzá és kiváltja-e az IDE kábelt ha pl usb-re összeköthető? :F

(#3078) atala


atala
addikt

A múltkori kérdésemre tud esetleg valaki választ adni?
[3052-es hozzászólásom]

(#3079) Thrawn válasza atala (#3078) üzenetére


Thrawn
félisten

Felpörgetési próbálkozások száma.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3080) atala válasza Thrawn (#3079) üzenetére


atala
addikt

Az mit jelent, 97-szer nem sikerült felpörögnie 7200-ra? Ez mitől lehet, és lehet ebből baj? Esetleg gariztatni kell?
Bocsi a sok kérdésért, de nem értek hozzá. :(

(#3081) Thrawn válasza atala (#3080) üzenetére


Thrawn
félisten

A Current a jelenlegi állapot ami 100
A Worst, ami a legrosszabb szintén
A Treshold a határérték amit a gyártó adott meg 97

Ezek a számok nem a felpörgések számát jelzik, hanem az újrafelpörgetési próbálkozásokat, és viszonyszámok (nem db).
A felpörgések száma, a Start/stop count.
A vinyód teljesen rendben van :)

Ha felrakod a Hard Disk Sentinelt, ott magyarul láthatod melyik érték mit jelent.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3082) atala válasza Thrawn (#3081) üzenetére


atala
addikt

Köszi!

(#3083) Henryk


Henryk
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nagy problémám:
van egy Maxtor diamondmax 10es 160 gigás vinyóm ami úgy fél órája megadta magát, úgy indult hogy kifagyott a gép, majd reseteltem és mikor a vinbe belépett elkezdett kattogni, de akkor még láttam ami rajtavolt, kábeleket megigazítottam, kicseréltem másikéra is, de ugyanúgy kattogott aztán restart után a merevlemez ellenőrzőben felakadtam vele

még megpróbálom azt átugorva lementeni valamit de volt rajta vagy 90gb és a többi vinyó szinte televan.
az 1éves garancia egy hónapja járt le...
milehet vele? régebben a kábelével voltak gondok, az házilag össze lett ragasztva, de a másikkal se megy pedig annak jónak kell lennie, hisz aza vinyó mostis jól megy vele, nemértem.
szervízbe kell vinni mindenképp? ha nekem nemmenne ott letudnák menteni róla az adatokat?

(#3084) Midway válasza Henryk (#3083) üzenetére


Midway
senior tag

Ha kattog az valószinű vége van. Az adatokat a szervizben sem mentik le neked erre vannal cégek ,de nagyon drága.
A vínyót maxtor gyári gariban még ki tudod cserélteni. (3 vagy 5 év)

(#3085) gyulabs válasza Henryk (#3083) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! a BIOS felismeri?

(#3086) Henryk válasza Midway (#3084) üzenetére


Henryk
aktív tag

sejtettem... egy pár percig win indítás után még látni mivan rajta mielőtt teljesen bekattan, arra volt időm hogy pár screenshotot nyomjak a tartalmáról, ez a torrentes vinyóm volt, jelenlegi letöltésekkel, meg vagy 70gb program... idővel pótolhatók, ha lesz hová tenni, játékok meg fontos dolgok másik 2 vinyón vannak szerencsére.

aza gyári gari az hogyvan? azt hol tudom elintézni?
és a khm.. hibás vinyó tartalmával mitcsinálnak? mert aza sok letöltött program ha esetleg mégis kiváncsi lesz valaki mivolt rajta... (a programok fele egymagában is a gép árának többszöröse) nem néznek esetleg csúnyán utána? vagy van valami amivel ilyenkor fullra kilehet esetleg pucolni még? vagy nem is foglalkoznak vele?

(#3087) Henryk válasza gyulabs (#3085) üzenetére


Henryk
aktív tag

na gyorsba visszadugdostam meg resi.. a BIOS-ban ugyanúgy normálisan mutatja minden adatát mint a működőnek, semmi különbség köztük

mod: ha nem nyomom ki a lemezellenőrzést akkor a 2. lépésben kiakad és 0%on áll, ha továbbengedem akkor win betöltés után amint valamit keresne rajta, vagy én nézelődnék rajta bekattan, kb 1percig kattog(másodpercenként kb) ha időben lehúzom még megmarad a windows, ha nem akkor kifagy

[ Szerkesztve ]

(#3088) gyulabs válasza Henryk (#3087) üzenetére


gyulabs
tag

lehet hogy csak a MBR adta meg magat, vagy a particiotabla. esetleg valami live op.rendszered ami tud dvd-t irni?

(#3089) Thrawn válasza Henryk (#3086) üzenetére


Thrawn
félisten

A Maxtor saját kis programját (Powermax?) futtasd le rajta, és ha hibakódot ír ki azt jegyezd fel valahova. Aztán a support részlegnek írj egy levelet, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Elvileg RMA-ban visszaküldheted nekik, és kapsz egy újat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3090) Henryk válasza Thrawn (#3089) üzenetére


Henryk
aktív tag

köszönöm, ennek utánanézek (már töltöm le a progit) aztán meglátjuk...

(#3091) liksoft válasza Henryk (#3087) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 0%-ot a HDSentinel adja? Ha igen, akkor hacsak nem a tápellátás a hibás, a winyó mehet gariba, vagy a kukába.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3092) Henryk


Henryk
aktív tag

ize..
táphibát kizárnám, 400as Chieftec, és a másik csatlakozóval se ment amivel a másik megy.
a hd sentinelben 100% volt mint az összes többi meghajtóm is, viszont végignyomattam a Powermaxot és a hosszas teszt után valóban kaptam egy hibakódot meg egy aranyos szöveget hogy keressem fel a gyártót, gondolom van Magyarországon is valamije a Maxtornak ahova küldeni lehet, vagy nem?
és attól nemkell félni hogy a rajta lévő adatokat felhasználják?

[ Szerkesztve ]

(#3093) Thrawn válasza Henryk (#3092) üzenetére


Thrawn
félisten

Nagy hirtelen ezt találtam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3094) Henryk válasza Thrawn (#3093) üzenetére


Henryk
aktív tag

köszönöm,
hasonlót olvastam a maxtor, vagyis seagate oldalán, végigmentem a visszaküldési kitöltögetős lapokon, meg is találtam, 2009ig garanciás még.
valami olyat irtak hogy amikor megkapják letesztelik és full leformázzák utána, meghogy előtte mentsük le az adatokat.. de ha nemjó hogy mentsem le? az oldalukon nem találtam erre való programot, van valami ilyen?

(#3095) Thrawn válasza Henryk (#3094) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy másik gépbe próbáljátok betenni, hátha úgy még megmenthető róla valami. Vagy ha több vinyód van, akkor az egyikre tegyél fel rendszert.
Adatmentő progi pl a GetDataBack, de az is csak működö vinyóknál hasznos ha véletlen letöröltél valamit amit nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3096) Henryk válasza Thrawn (#3095) üzenetére


Henryk
aktív tag

köszia gyors válaszokat. =)
másik gép egy p1es ami itthon van, az tuti nemlesz jó mert sata-t még nem látott =/
több vinyó van, és nem ez volt a rendszer (még jó..)csak egy tároló
sajnos nem igazán mondható működőnek a fagyás miatt.
azt nemtudom hogy maga a seagate vállal-e garancia mellé adatmentést, erről eddig nem találtam semmit, pedig úgy illene ha az új vinyóra átpakolnák a régi tartalmát, de még csak egy Magyar telefonszámot sem találtam ahol érdeklődni lehetne, kis homályban vagyok a csomagküldésnél is, ez az első ilyen cuccos amit gyártónak kell visszaküldeni.

(#3097) samuRaihax


samuRaihax
csendes tag

Asus P5K Premium WIFI LAP EGY RAKAT FOS gyárilag hibás sata2es vinyókat nem bir kezelni 900kbs a másolás , nagykerben közölték 10böl 9szar, csak nem értem miértnem akkor mikor eladták :D

(#3098) Midway válasza Henryk (#3096) üzenetére


Midway
senior tag

Budaörsön van a képviselet ha jól tudom.
Kérdezd meg őt:[link] nekem is intézett már hasonlót. Megadja az infókat a gariról.

(#3099) Henryk válasza Henryk (#3096) üzenetére


Henryk
aktív tag

végülis elintéztem a céggel akitől rendeltem, majd felküldöm nekik aztán majd lesz vele valami

(#3100) skoos


skoos
őstag

segítenétek AHCI-ben?[kérdés]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.