Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) adalbert1 válasza liksoft (#3200) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi szépen!

Akkor a lehetőségek tárháza elég széles, ha jól tudom a kábelen eredetileg optikai drive volt, ami eddig hiba nélkül üzemelt (persze ettől még lehet ez is a hiba).
Az SP rövidítés jelen esetben mit jelent (nekem a service pack ugrik be róla alapesetben)?
Most melózok, de délután vagy este ránézünk akkor a get data back-kel, úgy ahogy javasoltad.

(#3202) liksoft válasza adalbert1 (#3201) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ha SP2 alól sima OS alá nagy winyót teszel, érdekes dolgokat tud művelni. :D [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3203) lazydog válasza emre33 (#3198) üzenetére


lazydog
addikt

Felhívnám a figyelmed a TLER fícsörre.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3204) Latsza


Latsza
aktív tag

Üdv!

hogy lehet egy maxtor diamondmax vinyó udma módját módosítani (emelni egyet rajta), milyen program kell hozzá?
hirens boot cd-n van hozzá kellék?

illetve raid-en keresztül megoldható egy samsung spinpoint ugyanezen babrálása?

[ Szerkesztve ]

(#3205) emre33 válasza lazydog (#3203) üzenetére


emre33
addikt

Aha, akkor már csak egy WD raid edition 500-as tipus szám kellene, melyik a leggyorsabb ujabb? Mert van több is és elveszek az adatok közt...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3206) lazydog válasza emre33 (#3205) üzenetére


lazydog
addikt

A WD5000ABYS a legújabb ebben a méretben.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3207) khalim


khalim
csendes tag

hello,

bugyuta kérdés, köszi a segítséget előre is.
egy sata2 vinyóval szerelt gépre szeretnék átrakni dolgokat egy messze sata előtti időkből származó gépről. megoldható az, hogy simán csak rádugom a régi vinyót erre a rendszerre (tehát visszafelé kompatibilis a cucc), vagy nem ilyen egyszerű a dolog? nagy mennyiségű adatról van szó, kiírni stb. nem hangzik jól...:)

köszi

(#3208) lazydog válasza khalim (#3207) üzenetére


lazydog
addikt

A régi PATA vinyód simán működni fog az új alaplapon, és hozzáférsz a rajta lévő adatokhoz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3209) khalim válasza lazydog (#3208) üzenetére


khalim
csendes tag

nagyszerű, köszönöm :))

(#3210) skyboi


skyboi
tag

Sziasztok! Vásároltam nemrégiben Samsung 500Gb-os Sata2-es vinyót. A problémám az,hogy rettenetesen hangos. Kerreg, mintha swappelne egyfolytában vagy 10 éves lenne. Ez már a 2. belőle, az elsőt azonnal kicseréltettem. 3 napon belül voltam. De ez is kezdi. Giga DS3-as lapban van. 2 giga ram van a lapban, nem lehet, hogy ennyit swappeljen. Amikor másol, olyan hangja van, hogy néha arra gondolok, menten megadja magát. Gondoltam rá, hogy kicseréljem. WD-t ajánlottak. Volt egy régi ATA-s 250gb-os vinyóm Samsung. Az olyan csendes volt, hogy félelmetes. Nem értem, mi történt. Mondtott valamit a srác a boltban a síkcsapágyakról. Hogy ezek az új vinyók már ilyen hangosak... Gondolom, ez baromság. Ha valaminek ilyen a hangja, az ingyen se kell, nemhogy 25 ezerért. Hozzáteszem, a gépem nagyon halk.

Szerintetek érdemes kicserélnem a vinyót egy WD 500asra? Vagy bármilyen másra? Köszi a tanácsokat előre is! :R

True story.

(#3211) emre33 válasza skyboi (#3210) üzenetére


emre33
addikt

Most nagyon megilyesztettél. Épp most készülök 2 darab 500-ast venni. :O

Csapágyas dolog hatalmas baromság.

WD elvileg lasabb, samsung gyorsabb. Nehezen hihető de kifogtál (remélhetőleg) 2 darab hibás példányt.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3212) skyboi válasza emre33 (#3211) üzenetére


skyboi
tag

:W Nekem is ilyen barbárságnak hangzott. Nehogy már visszafejlődés legyen. Remélem, hamarosan megszabadulunk a vinyóktól és az adattárolókban nem lesz mozgó alkatrész egy darab sem. Akkor aztán nem lesz hang sem. Még körbekérdezek, mielőtt lecserélem a vinyót. Nincs értelme, ha a többi is ilyen hangos. Persze, lehet, hogy csak irdatlan peches vagyok. Nem lenne meglepő. :O

[ Szerkesztve ]

True story.

(#3213) liksoft válasza skyboi (#3212) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem ez a gond? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3214) adalbert1 válasza liksoft (#3213) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi szépen a segítséget :R , végül getdatabackkel sikerült megoldani a problémát.
Elméletileg mindkét gép SP2-es volt (jó a topicnak a címe, párszor már mosolyogtam rajta :) )Pár kép:
Scan után
Hibaüzenet
Partition magic
Pár bad sector

Amúgy az normális, hogy a scan kb. 5 órán keresztül futott? (ott is dobot hibákat -amiről sajnos nem készítettem képet- ,gondolom a bad sectorok miatt)
Mondjuk maga a mentés is kb. annyit vett igénybe.
Ami még furcsa volt, hogy eredetileg tudtommal 1 partíció volt az egész, itt meg 2-nek látja a partition magic is.
A hdsentineles kép partíciók törlése, új létrehozása és formázás után készült... Ezzel a hdd-vel még lehetne kezdeni valamit? Teszem azt az elektronikáját felhasználni valahogy, vagy valamelyik alkatrészt?
Nekem azt sikerült leszürnöm, hogy a hdd már amúgy is a kipurcanás szélén állt, jelen esetben még jó hogy rásegített a chkdsk, így legalább le tudtuk menteni az adatokat. Az adatok lementése látszólag sikerült, méretre minden megvan, csak pár képbe néztem bele, azok is megvannak, ha valamelyik nap eljön érte ismerősöm, akkor tüzetesebben átrágjuk az anyagokat, hogy minden működik-e (a privát dolgaiba, melóiba nem nagyon akartam belenézegetni).

(#3215) concret_hp


concret_hp
addikt

sata2-es vinyót hogy lehet visszajumperelni sata-ra? (szóval honnan lehet megtudni, hogy hova kéne tenni a jumpert?)
4 jumperhely van, de a papírja alapján még 2 lehetne :U
samsung vinyóról van szó.
a vinyóra magára nincs ráírva semmi meg a jumperek mellett se találtam írást :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3216) dobolan


dobolan
senior tag

Hali,

Van egy maxtor diamondmax plus 9 80GB ATA/133 vinyó. Tegnap még működött, ma rádugtam minden kábelt és fel sem pörög. Mi lehet a baja, javítható vagy kuka?

Kivülről nem látszik rajta semmi változás.

köszi

(#3217) #96302336 válasza dobolan (#3216) üzenetére


#96302336
törölt tag

Gar.

(#3218) Dr. Romano válasza dobolan (#3216) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha a tápkábelen ami a hdd-re csatlakozik van egy Y elosztó, akkor azt vedd le és próbáld úgy.
Ha nincs húzd ki majd dugd be újra a tápcsatit, esetleg egy másik csatlakozóval is próbáld ki.
Ha így sem, akkor nézd meg, hogy másnál is ugyanezt csinálja e.
Ha igen, akkor már az égiek szerverében teljesít szolgálatot...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3219) skyboi válasza liksoft (#3213) üzenetére


skyboi
tag

Köszönöm a tippet, este kipróbálom! Remélem, hogy bejön a dolog. :R

True story.

(#3220) dobolan válasza Dr. Romano (#3218) üzenetére


dobolan
senior tag

Másik gépben is kipróbáltam, ott is ua. Gari már vagy 4 éve nincs rá, 2001-es vétel. :)

Akkor kidobom...

(#3221) #96302336 válasza dobolan (#3220) üzenetére


#96302336
törölt tag

ÁMEN :D

[ Szerkesztve ]

(#3222) lazydog válasza concret_hp (#3215) üzenetére


lazydog
addikt

A 3.-4. tüskére tedd a jumper-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3223) concret_hp válasza lazydog (#3222) üzenetére


concret_hp
addikt

sata táp, sata adat, : : : : -> sata táp, sata adat, : : | |
így? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3224) Djuree


Djuree
félisten

hello.

lenne egy olyan kérdésem, hogy: van egy bad sectoros winyóm és le lehet-e úgy formázni, hogy a bad sectoros részeket kihagyja?
gondolom így csökkene a kapacitás de nem baj.
ha az alap formázással nem tudom ezt megcsinálni de valami progival igen, akkor melyik az?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3225) lazydog válasza concret_hp (#3223) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, ebben a sorrendben a harmadik tüske-párra tedd, ahogy rajzoltad.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3226) lazydog válasza Djuree (#3224) üzenetére


lazydog
addikt

Ha tudod melyik részen van a bad sector, akkor azt a részt partícionálatlanul kell hagyni.
A gyártó oldaláról letölthető teszt programmal is próbálkozhatsz. Itt a teljes törlés, illetve mélyformázás segíthet, de kevés az esélye a tartós javulásnak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3227) Djuree válasza lazydog (#3226) üzenetére


Djuree
félisten

olvasgatva a fórumot a hdd regenerator program jó lehet?
letöltöttem a demót de az csak az 1. bad sectort javíjja ki. nekem van 600db egy 500gigás winyón :)
kéne ennek a proginak a fullos verziója de megvenni meg nem akarom :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3228) lazydog válasza Djuree (#3227) üzenetére


lazydog
addikt

HDD Regenerator állítólag bajt is okozhat, én még nem használtam. Bár nagy előnye, hogy nem törli a vinyón lévő adataid. A vinyó gyártók programjainak használata előtt mentened kell az adataid, viszont alaposabb munkát végeznek, és rizikómentes a használatuk.
Milyen vinyód van?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3229) skyboi válasza liksoft (#3213) üzenetére


skyboi
tag

Lecsekkoltam. Minimumra van véve. A HD Sentinel nem jelez gondot. Le fogok tölteni valami jobb windows alóli diagnosztikai progit, hátha mutat valamit. Talán megint gariztatni kéne:(

True story.

(#3230) True válasza adalbert1 (#3214) üzenetére


True
aktív tag

Ta wazzeg, a vinyók hőfokát látva majdnem leestem a székről... Szerintem neked az is hozzájárul az elhalálozáshoz... :(((

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3231) Lejszi


Lejszi
senior tag

Tud vki ajánlani vmi fasza vinyo tesztelő progit?

Ha venni akarok egy vinyót és tesztelni akarom akkor melyik progit hivjam segitségül????

Legjobb vmi olyan lenne amit ha kiirom CD-re es arrol bootolok akkor ugyan ugy mint a memoriaknal a mem teszt86+ elindul es mar megy is a tesztelés

SEGITSETEK, FONTOS LENNE!!!!!
THX :R

(#3232) Thrawn válasza Lejszi (#3231) üzenetére


Thrawn
félisten

Minden gyártónak van saját programja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3233) Lejszi válasza Thrawn (#3232) üzenetére


Lejszi
senior tag

de nincs vmi univerzalis?

(#3234) Thrawn válasza Lejszi (#3233) üzenetére


Thrawn
félisten

A Hard Disk Sentinel meg tudja mondani a SMART adatokból ha valami gondja van a vinyónak. Bad sector stb. De az nem floppyról és cd-ről megy.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3235) Djuree válasza lazydog (#3228) üzenetére


Djuree
félisten

WD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3236) Lejszi válasza Thrawn (#3234) üzenetére


Lejszi
senior tag

Akkor csak rádugom az aktuális vinyot slave-re es xp alatt megvizsgálom ennek a proginak a segitsegevel....

thx :R

ez mennyire uj verzio: ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3237) Lejszi válasza Thrawn (#3234) üzenetére


Lejszi
senior tag

neztem a honlapodat.
ezt a progit honnan tudom letölteni? :
Putrawriter 1.9

késziteni akarok en is weboldalt

(#3238) Thrawn válasza Lejszi (#3236) üzenetére


Thrawn
félisten

A legújabb.
A programot már nem fejlesztik tovább (sajnos), letölteni már nem tudom honnan töltöttem le. De tessék, feltettem tárhelyre.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3239) Lejszi válasza Thrawn (#3238) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszi szepen, majd ha lesz egy kis idom a melom mellett akkor neki esek :)

(#3240) lazydog válasza Djuree (#3235) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt ki kell írni egy CD-re, és utána erről boot-olni.
Data Lifeguard Diagnostic

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3241) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Raid0 miatt vennék mégegy hdd-t, és ehez kérnék egy röpke segítséget.
Találtam valahol ugyanolyan vinyót mint az enyém, de meg kellene néznem az enyém
P/N számát, mert ha az nem egyezik meg, akkor nem veszem meg.
Ez megoldható valahogy everestből?
Mert nem szeretném szétbontani a gépem, a vizhütés miatt bonyolult lenne nagyon.

Köszi!

(#3242) Djuree válasza lazydog (#3240) üzenetére


Djuree
félisten

letöltöttem win-re. dos-ra jobb lett volna de mostmár mind1. fél óra és vége a tesztnek. kíváncsi leszek az eredményre :)
ja amúgy kösz :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3243) Djuree válasza lazydog (#3240) üzenetére


Djuree
félisten

na végigment a progi. hajnali 2-ig ment :)
a smart teszt már az elején kiakad valami hiba miatt.
az enchanted test pass lett. DE! elvileg azt írja a help, hogy ha bad sector van akkor rákérdez minden egyes bad sec előtt hogy javíjja-e. nekem nem kérdezett semmit sem, csak végigment. most akkor javította a bad sectorokat vagy sem? nem vágom :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3244) Gaben01


Gaben01
őstag

Hali!

Adott két IBM Deskstar 41GB-os hdd,az egyiknek valószínűleg az elektronikája szállt el,mivel a bios-ban látszik a hdd,a mechanika dolgozik,de a windows már nem látja.Ha a másik működő vinyó elektronikáját átteszem a problémásra,akkor le tudom majd menteni az adatokat róla,vagy kell vele csinálni vmi mást is?
Capacity, P/N, LBA,MLC,CHS számok megegyeznek.Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Gábor

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#3245) Gaben01


Gaben01
őstag

Helyesbítenék,windows alatt is látszik a meghajtó,de ha rákattintok akkor a "nem érhető el" hibaüzenet jön.Olvasófej?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#3246) lazydog válasza Djuree (#3243) üzenetére


lazydog
addikt

Szerencsére nem volt még szükségem erre a programra, így nincs vele tapasztalatom.
Mindenesetre futtasd le a DOS változatot, mert ilyen jellegű programok esetén csak az a nyerő.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3247) qMAGICq válasza skyboi (#3229) üzenetére


qMAGICq
tag

Szia Skyboi!

Ha visszaolvasol, láthatod én is hasonlóan megilyedtem a vinyómmal kapcsolatban.
Amióta system vinyónak használom a SEEK je nagyon hangos, a régi vinyóimnál
sokkal hangosabb. És ez egy WD3200KS szóval, szerintem lehet benne valami, hogy ezek az új vinyók hangosak, mivel minden rendben van vele és alap állapotban nem is hallani.
Vagy neked nem csak seeknél hangos, hanem folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3248) adalbert1 válasza True (#3230) üzenetére


adalbert1
veterán

Ááá, ezek azért voltak olyan melegek, mert ott melegített mellettük tizenpár órán keresztül a rossz hdd folyamatosan kerregve, amúgy van venti előttük (meg amúgy is lakótársam gépe).
Nekem meg még mindig működőképes az a 120 gigás seagatem, ami már ~5 éve megvan, ebből vagy 3-at ment egy rosszul szellőző házban kb. ekkora vagy magasabb hőfokon.
Az elhalálozott hdd meg egyik ismerősömé volt, kb. 4 éve ezt használja, és elég sokat hurcolta ide-oda is, gondolom a szektorok nagy része abba pusztult bele. :F

(#3249) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Azt hiszem nagy szarban vagyok, plz segítsetek!
Egy hete megmurdelt egy vinyóm, vettem helyette újat, WD 160-ast. Csakhogy az új vinyó nem akart úgy elindulni, hogy a DVD író is be van kötve mellé. Ha floppyról olvasott a gép, akkor meg újraindult az eégsz masina. Ebből arra következtettem, hogy ez táp hiba, és nyilván azért halt meg a másik vinyó is. Rákötöttem hát a viyót egy másik tápra, régi 200wattos AT-s micsodára. Csakhogy azzal el se indult. nézem, táp bekapcsológomja benyomva, de meg se mukkan, nem pörög fel a venti. Lehúztam a molexet a vinyóról, erre azonnal elindult a táp, felpörögtek a ventik. Ebből arra következtettem, hogy zárlatot okoz a vinyó. Ezután már DVD nélkül sem akart elindulni a vinyó, nem látta a gép. gondoltam sikerült kinyírnom, fasza. Utolsó próbaképp kiszereletem a házból, és letettem a szőnyegre. Erre simán elindult. Aztán viszakötöttema DVD-t, és most együtt mennek, így hogy a vinyó kint van a gépből, a szőnyegen. Nem merem visszatenni. Mi a lófasz okozhatja ez az anomáliát?

Beauty is pain

(#3250) True válasza Narancs (#3249) üzenetére


True
aktív tag

Szerintem valamelyik forrasztás a gyárban kissé megcseppent, és a házban letesteli...
Müszerrel mérd ki mi van a ház, és a HDD között feszkóban (bekapcsolt, müködő állapotban)... Ha nulla akkor ez ki van zárva és passz hogy mitől van ez...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.