Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) lazydog válasza Midway (#2750) üzenetére


lazydog
addikt

Állítsd be az általad használt fájlkezelő programot úgy, hogy mutassa a rejtett fájlokat is. Ekkor le tudod törölni az előző XP telepítés minden maradékát, többek között az NTLDR-t is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2752) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.adott egy 80GB-os vinyo.ket particio van rajta.egy 8gb-os ezen van a win,es egy 70-es.na a problem az hogy a c-n ami a 8gb-os nem lat csak 33mb szabad helyet :F mi a franctol van ez.a documents and settings-ben van az administrator mappa es az 2,55gb-os :F WTH :W pedig csak 50 mega van benne :W :( segitsetek mert nem enged semmit csinalni mindig irkalja a keves helyet :( :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#2753) dany27


dany27
őstag

hello

nekem egy olyan hibám van hogy nem tudom DMA-ra állítani!
Kép: [link]

Meg azt nem értem mért van két elsődleges ide csatornám és mindegyiken egy eszköz amikor csak egy ODD-m van IDE-s!

Előre is köszi!

(#2754) Midway válasza PPSH (#2752) üzenetére


Midway
senior tag

Rendszer visszaállítás biztos be van kapcsolva és attól van a sok plussz.
Kapcsold ki,total commanderben (rejtett fájlok megjelenítése) töröld a RECYCLER könytárból amit lehet és utána kapcsold vissza.

(#2755) Dr. Romano válasza dany27 (#2753) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nézd meg a BIOSban, hogy ott mi a helyzet a beállításokkal. Ha ott minden oké, akkor itt az eszközkezelőben töröld ki az elsődleges és másodlagos IDE csatornákat, majd indítsd újra a gépet.
Nekem is ue. volt régen és ez bevált.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2756) Midway válasza lazydog (#2751) üzenetére


Midway
senior tag

Ok megpróbálom. :R

Melyik tesz progit ajánljátok a vinyó állapotának felmérére?
Régi ez a maxtor 80gb-os sztem már. x((

[Szerkesztve]

(#2757) Midway válasza dany27 (#2753) üzenetére


Midway
senior tag

Próbáld meg amit Dr. Romano írt.
A másik lehetséges ok: Van alcohol 120% telepítve,mert az szokott bekavarni még,akkor volt nekem is ilyen,mert saját IDE drivert telepített magának.

(#2758) dany27 válasza Midway (#2757) üzenetére


dany27
őstag

csak daemon tools van fenn most meek el de ha hazajövök megpróbálom

kösz minden eddigi segítséget! ;)

(#2759) lazydog válasza Midway (#2756) üzenetére


lazydog
addikt

A HDSentinel-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2760) galuszp


galuszp
csendes tag

Mit tudnék csinálni,hogy a WIN 98 SE felismerje a 200GB-os Wincsesztert,vagy hogy tudnám FAT32-re formattálni?
Kérem aki tud segitsen!
Köszönettel:galuszp@freemail.hu

gp

(#2761) sksporky


sksporky
tag

Sziasztok!
Van egy 80GB-s Samsungom,eleinte tök gyors volt most meg hogy van jó pár prg rajta olyan trotty lassú,meg néha újra is indul a gép a winyo miatt,a lassulás emiatt is lehet(olyan lassú,mint a régi 5400rpm-es Maxtorom kb)?+ba milyen beállításokat ellenőrizzek?SATA-s vinyó.

(#2762) Amazonas válasza sksporky (#2761) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia!
A meghajtótömörítés ugye ki van kapcsolva?
Egyébként SATA1 vagy 2-es?
Honnan tudod biztosra, hogy a vinyó miatt indul újra a rendszer? Ilyen alapon táp is lehet...
Táp felé SATA-s csatival, vagy hagyományos négytűssel csatlakozik?

(#2763) Dr. Romano válasza sksporky (#2761) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor valszeg azzal az 5400-as Maxtorral is volt valami gond.

Nekem is volt egy 5400-as Maxtorom és mikor áttártem egy 7200-as Seagatere semmi különbséget nem tapasztaltam a két modell között (sem sebesség, sem akusztika tekintetében -mindkettő ugyanolyan halk volt).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2764) dark2 válasza vazzz (#2732) üzenetére


dark2
tag

Jogos a kérdés, az imént néztem és bizony nem írtam be a konfigomat. Ezt pótoltam, de a fontosabbakat beírom, Liksoftnak is válaszolva a tápkérdésre.
Asrock 939SLI-eSata2 lap, 3200+ A64, 2x512DDR400, egy 80 és az ominózus 120-as Maxtor (2mb cache), FSP400PNF táp - WinXP SP2 - eredeti, csak net híján nincsenek rajta a letölthető javítások.

Felraktam a HD-Sentinelt. Az áttekintés fülén van egy újratesztelés gomb, azt megnyomva van amikor helyreáll a sebessége, de tegnap ez sem segített.
A sentinel szerint teljesen rendben van, hogy egy 120-as ide maxtor 6-8-10MB/s tempóval ír :( (amúgy a 2.08bétát tettem fel, mert az öntesztre kíváncsi lettem volna - csak nem mertem végül neki engedni - hacsak az említett újratesztelés gomb is nem azt csinálja - nehogy elvésszen valami a vinyóról).

A vinyó közben már kapott másik molexet, másik kábelágról, szorul is szerintem rendesen, de a helyzet változatlan - az írása lelassul egy idő után.
A legutolsó alaplapi driver van fenn, de az ide vezérlő drivere a win sajátja, az ulis csomag nem telepít spec drivert.

(#2765) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok

minden Sata2 winyot át lehet jumperelni Sata1-re vagy szoftveresen kell megoldani??

(#2766) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok

minden Sata2 winyot át lehet jumperelni Sata1-re vagy szoftveresen kell megoldani??

(#2767) lazydog válasza zsoleer (#2766) üzenetére


lazydog
addikt

Mindegyiket át lehet állítani jumper-el, a Hitachi-t kivéve, amelyet szoftverrel kell.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2768) sksporky


sksporky
tag

Most hogy említitek,lehet hogy táp gond lehet,kár lenne érte mert elég drága darab(400W Chieftec) megáll a vinyo,fagyás,restart de nem ad éles hangot a vinyo ekkor.Sztem a tápról kap külön SATA csatit mert van rajta,a rendszer betöltődést találom lassúnak igazából,de lehet hogy már nem is emlékszem annyira a régi vinyó teljesítményére. :) De az újraindulás gond érdekelne....Egyéb 5let?Másik gépben kéne tesztelni a vinyót sztem.

Köszönöm a hozzászólásokat!

(#2769) The DJ


The DJ
addikt

Segítsetek légyszi, mert kezdek elveszni. :(

Van egy ASUS K8V-X VIA K8T800-as csipkészletű alaplapom, és elvileg van rajta 2 SATA csati is. Ezen felbuzdulva ma vettem egy 320-as SATA II-es Hitachi T7K500-as 16 mega cache-el rendelkező HDD-t hogy majd most dejó lesz nekem, helyem is lesz és végre gyorsabb is lesz kicsit a másolgatás. A gépben van egy Samsung 120-as rendszervinyó és egy másik 120-as tehát ez csak adattároló lenne. Berakom, összekötöm a SATA kábeleket: ÉÉÉS SEMMI! A vinyó felpörög és ennyi. Érdekes módon ha rákötöm, akkor a Windowsban a VIA IDE RAID driver mellett felkiáltójel van Ha lehúzom a HDD-t akkor meg nincs ott... Újra is telepítettem a drivert akkoris ugyanezt csinálja. Most mi a fene van? Nem támogatja az alaplapom? Pár napja kérdeztem és elvileg én is úgy tudtam hogy a SATA II-es HDD-k tudnak SATA I módban menni ha az alaplap csak azt tudja. Akkor most mit rontok el?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2770) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok!

nekem 1 hitachi 80 gb pata wincsim van és olyat csinál elég gyakran valamit csinálok a gépen pl: netezek és el kezd 1 ismétlödö hangos katoggásba lefagy a rendszer és csak resetel vagy kikapcsolásal lehet orvosolni ujra inditom utána minden 1 darabig minden ok és utána ujra ezt müveli gondolom ez valami fej hiba mivel nem garis igy csere kiváncsi vagyok a véleményetekre mellékeltem 1 hd tune képet teljes tesztet le se tudtam futatni mert el kezd kattogni :(( és pár ilyen ujra inditás után meg a windows betöltési képnél ilyen darálo hangot ad amit csak a win ujra rakásával lehet helyre hozni ezt az elmult 1 hétben csinálja!
[link]

(#2771) Midway válasza zsoleer (#2770) üzenetére


Midway
senior tag

Ha ütemesen kattog kezdj el menteni róla,mert halálán van szegény.

(#2772) liksoft válasza The DJ (#2769) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplap témájában (topic) tedd fel a kérdést. Ott pontosabb választ kaphatsz.

Általános: Ha a vezérlő tud RAID-et, akkor több típusnál akkor is meg kell határozni a drive üzemmódját, ha egyedül van. Ezt a vezérlő BIOS-ából tudod megtenni. Ott kell meghatározni, hogy egyedüliként, vagy egy RAID valamelyik darabjaként szeretnéd használni.

Elképzelhető, hogy Nálad is ezt kell tenni. A további alaplapfüggő, és nekem nincs ilyenem, így segíteni sem tudok tovább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2773) liksoft válasza zsoleer (#2770) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem túl bíztató az állapota. Ami fontos, mentsd.

Sok átallokált szektorod van, és még több vizsgálat alatt. Ezen kívül átviteli hibák (UDMA) is voltak élete során. Két lehetőséget látok. Vagy valamikor ''megfőzte'' magát, vagy a tápellátása nem korrekt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2774) Kicsiszösz válasza mh197 (#1) üzenetére


Kicsiszösz
csendes tag

Hi, igen van néhány program....amit erre találtak ki. De nekem nem segített.

Csak meg jobban szétkapta vinyót....mert ha már a tied is így kattog, akkor megsérült a fej...és azon mar egy progi nem segít....
Nekem a dimploma dogám volt a gépen, persze sehol mashol nincs biztonsági mentés, mert miért is lenne... :((( ...El kellett vinnem spec.-hez...megérte...Mert így még idoben le tudtam adni....Kemény volt.
Itt a címuk, hidd el jobban jársz, meg mielott elszáll az egész: www.rsedata.hu

CSok


(#2775) The DJ válasza liksoft (#2772) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm válaszod. Rákérdeztem az alaplapos topikban is, egyenlőre semmire nem jutottunk. Az alaplap támogatja a raidet, 2 sata csatlakozó van rajta, ebből az elsőre van kötve a HDD. Alaplap kézikönyve azt írja hogy induláskor TAB-ot nyomva jön be a raid menü. Hát ez nem nyert ugyanis nyomogathatom, rá is fekhetek ez nem fog csinálni TAB-ra semmit.

Biosban be van kapcsolva a sata bootrom, de a vinyót még sehol se sikerült látni. Letöltöttem a Hitachi szoftverét, kiírtam boot cd-re és még az se találja meg a vinyót, tehát gondolom ha nem rossz (ami elég fura lenne mivel zsír új) akkor valószínűleg az alaplappal van valami gond. De mi? :F
A HDD Sata II-es, azt is olvastam hogy át kell rakatni Sata I módba mivel az alaplapom csak ezt támogatja, de hogy rakjam át ha nem is látja semmi? :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2776) liksoft válasza The DJ (#2775) üzenetére


liksoft
nagyúr

Letöltöttem az angol kézikönyvet. 3.4.2 és 3.5 pontokat célszerű megnézni, az tartalmazza a SATA csatira helyezett drive-ok inicializálását. Kell BIOS beállítás és driver is hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2777) The DJ válasza liksoft (#2776) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, ezen én is átrágtam magam már párszor, mindent meg is csináltam, de TAB-ot nyomva nem jön be semmi (Raid menünek kellene).
Fogalmam sincs mivel lehet a baj és nem is nagyon tudom hol kipróbálni, mert senkinek az ismerősi körömből nincs Sata II-es alaplapja. Lehet, hogy visszaviszem még benne vagyok 3 napban... :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2778) zsoleer válasza liksoft (#2773) üzenetére


zsoleer
senior tag

köszi az infot! mind1 mert holnap wincsi csere lesz szval igy jo:) lecserélem valami 160gb-ra
amugy meg mi az hogy megföztem??:)

(#2779) liksoft válasza The DJ (#2777) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor feltételezem valami nem működik korrekt módon Nálad. Vagy beállítás, vagy BIOS hiba, vagy az alaplap vacakol. Lehet winyó is, de ritkábban hinném. Sajna innen távolról több ötletem nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2780) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Lenne egy probléma megint:D,
A 200GB-os Seagate ATA winyómat kettépartícionáltam (Partition Magiccal)
kb.: C:90GB - D:90GB arányba. Utána direkt megnéztem a Partition Table Doctor-al
/surface test/, de eggyik partícióra se írt ki hibát. HDD masterba, ODD slavebe. Elindul az xp telepítés (ki se írja hogy nyomjon meg egy gombot)...........majd amikor választani kell hogy melyik partícióra akarom rakni az xp-t, akkor a D:-re Ismeretlen formátumot ír ki. Akkor rámek a C: re arra NTFS-t ír ki, enter majd kiírja kb: ''hogy nem tartalmaz olyan partíciót amire felmenne az xp''. Pedig NTFS a C, aztán ott le is töröltem a partíciót, de nem is lehet ott megformázni. Szal a végére mind a 2-t ismeretlennek írta ki. Mi lehet a gond?

A gép a következő: Gigabyte 965P-DS3, E2180 2GHz, 2x512mb Kingmax 667MHz, Asus x550 256mb, 350W FSP

(#2781) Thrawn válasza peterzonex (#2780) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért nem a Windows telepítővel formáztad meg? Van valami adat még a vinyón?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2782) peterzonex


peterzonex
tag

Nem nincs, full format volt előtte. hol formáztam volna meg?

(#2783) Thrawn válasza peterzonex (#2782) üzenetére


Thrawn
félisten

Amikor betölt a telepítő, megkérdezi melyik vinyóra akarsz telepíteni, és ott létrehozhatsz partíciókat, formázhatsz stb. Amit a Win csinál arra fel szokott menni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2784) peterzonex


peterzonex
tag

Eddig (tudom) szokott olyan lenni hogy a windows telepítés közbe amikor partícióválasztás van meg lehet formázni a partíciót gyors vagy teljessel. De mintha kimaradt volna ez a rész. Hiába néztem a szöveget csak a törlés volt leírva,, a kívánt partícióra telepítés (enter),, meg a létrehozás. Ennyi.


Ha letöröltem a D-t akkor ugye létrehozás és ennyi volt, kiírta hogy Ismeretlen abba a listába ahol sorjába le vannak írva a partíciók.

[Szerkesztve]

(#2785) Thrawn válasza peterzonex (#2784) üzenetére


Thrawn
félisten

Na, ott letörölsz minden partíciót, és létrehozol neki egy x gigás kuckót amire telepíted.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2786) peterzonex válasza Thrawn (#2785) üzenetére


peterzonex
tag

ok, megnézem,

(#2787) Jarod1


Jarod1
addikt

progi ami ellenőrzi a wincsid sebességét
[link]

(#2788) peterzonex válasza Jarod1 (#2787) üzenetére


peterzonex
tag

Miért lassú vagyok?:D
Közben más dolgom is volt, na ott tartok hogy letöröltem a partíciókat majd a 200GB-ból 131GB-ot ismert fel, azt formáztam és most másol rá,

(#2789) Thrawn válasza peterzonex (#2788) üzenetére


Thrawn
félisten

Hajajj, minimum SP1-es de inkább SP2-es telepítőd nincs?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2790) peterzonex válasza Thrawn (#2789) üzenetére


peterzonex
tag

de asszem sp2 van, ezt jobban szeretem, meg a régi gépen simán megy a telepítés, csak itt nem. na majd holnap délután,

(#2791) Thrawn válasza peterzonex (#2790) üzenetére


Thrawn
félisten

Végülis, ha felmegy rá a Win és utólag felteszi updateről az SP-ket, akkor a maradék részt is látni fogja. Lemezkezelőben meg rakni kell rá egy partíciót, megformázni és kész.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2792) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok!

Bocs ha már volt rola szo.
Van nekem egy WD3200AAKS tipusu vinyom kb 1-2 honapos.
A vinyok monitorozasahoz az O&O driver led nevu progit hasznalom. Abban van olyan opcio hogy quick ill. detailed S.M.A.R.T self test. Ez tegnap hibat irt ki, aszonnya '' uncorrectable(d) write (vagy read) error ''.
Feltettem a HDD life nevu progit az azt irja hogy life:76% performance: 96%
Toredezetség mentesitéshez az O&O progiját használom, most nem jut eszembe a neve. Abban van olyan lehetoség hogy az adott particiot analizálni, ami a win chsdisk (lehet hogy nem ez a neve, de most nem jut eszembe) progiját futtatja, ez a C particion hibát jelez, monnyuk ugy 95% ban mindig. A C particio az elso particio a merclemezen. De probáltam parancssorbol is futtatni a progit ott nem jelzett egyszer se hibát.
Megmagyarázhatatlan fagyásokat nem tapasztaltam, kiv. 1-2-t amiota megvan.
Kérdésem, a fent leitakbol mire lehet kovetkeztetni, mennyi idelye lehet még a vinyonak hátra? Mert ilyen indokkal nem vihetem vissza, hogy bizonyos progik hibát jeleznek :(

(#2793) mcmike válasza SteeWe (#2792) üzenetére


mcmike
őstag

Szia!

Használd a Hard Disk Sentinel nevezetű programot. Az minden információt megad a HDD-d kondícióját illetően. Nem tapasztaltál jelentős lassulást a HDD-n? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2794) SteeWe válasza mcmike (#2793) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Szia!

Jelentos lassulást nem tapasztaltam. Thx a tippet, megnézem a progival is.
Jah még azt elfelejtettem irni, hogy a driver led progi esetében '' corrected read erros: kb 1000 '', '' corrected write errors: kb. 20 '' (ezt tegnap vettem észre, ugyhogy ez az utobbi 3-4 nap termése lehet, read errosnál már a kezdetettkor is volt bejegyzés)

[Szerkesztve]

(#2795) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Na itt vok. sp2-es xp-t elkeztem telepíteni a partícióválasztásnál törlés majd létrehozásra mentem, utána NTFS teljes format, ami a hosszabb ideig tart arra mentem. majd felmásolta a dolgokat rá, és utána újra kell indítani a gépet akkor kiírja hogy
Boot from cd/dvd:
Cd-rom-ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot....._ és ennyi, megáll az egész nem megy tovább, vártam vele kb. 10 percet de semmi se történik.

Erre mit lépjek akkor?

(#2796) KTU válasza peterzonex (#2795) üzenetére


KTU
addikt

BIOS-t nézd meg, boot sorrend, meg hogy a hdd-t felismerte-e

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2797) peterzonex


peterzonex
tag

Biosba sorrend: 1. cd 2. hdd, igen a biosba kiírja az adatait, meg a cylinder, head stb.-t meg hogy 200GB, meg telepítésnél is, 190GB-ot felismert, szal látja az egészet,

(#2798) liksoft válasza peterzonex (#2797) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor aktívvá kell tenni a partíciót, és ha hiányzik a partíciós táblából, a boot loader-t pótolni kell.

Lehet, hogy a kezdeti más programokkal való próbálkozás következménye, hogy a mostani installnál ezek nem történtek meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2799) peterzonex válasza liksoft (#2798) üzenetére


peterzonex
tag

Amikor telepítésnél ki kell választani a winyót ott kiírta a 190GB-ot, meg is formázta,

na, megnézem, ;)

(#2800) peterzonex válasza liksoft (#2798) üzenetére


peterzonex
tag

Leírnád hogy pontossan mire gondolsz?
''Akkor aktívvá kell tenni a partíciót''?
''hiányzik a partíciós táblából''? - ez a telepítés közbe van amit írtam? amikor partíciót kell választani? hogy mire rakod fel az xp-t?
''boot loader-t pótolni kell ? '' - em meg mi a f.sz ?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.