Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) smog86


smog86
senior tag

Nem tudjátok hogy WD3200KS vinyót hogy lehet vissza jumperelni SATA-1re?

(#3502) kem


kem
addikt

Sziasztok!

buffered read érték szokott tesztekben szerepelni.
Egy Sata raid rendszernél nálam ennek gyorsasága 237Mb/sec.
Viszont lecserélném a vezérlőt PCI-os hardveres raid kártyára.
E miatt ez az érték is 133Mb/sec-re fog csökkenni,
ugye a pci foglalat miatt(az max133-al kommunikál).
A kérdésem a következő lenne:
Mikor van ilyen bufferelt olvasás? Milyen esetben/sűrün?
Amikor csak a hdd cache tartalmát olvassa ki?

Előre is köszi a válaszokat.

Köszi!

(#3503) kem válasza smog86 (#3501) üzenetére


kem
addikt

igen

Köszi!

(#3504) Feketelepke


Feketelepke
csendes tag

Sziasztok!Van egy elég fura problémám!Van egy 160 gigás sata-s Samsung vinyóm amit nem tudok semmivel se formázni.Egyszer felismeri a Bios egyszer nem.Azóta rossz amióta a másik ide-s Maxtor vinyomról/ezen van az xp/ próbáltam adatot átrakni erre.Ezután formázás közben vagy ha csak belépek a windowsba kifagy a gép.Ha kiveszem a vinyót akkor működik minden.Mitől lehet ez?Sata nem fér el ide mellett???

(#3505) gyulabs válasza Feketelepke (#3504) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Jumperek, BIOS-beallitasok minden rendben?

(#3506) Feketelepke válasza gyulabs (#3505) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Igen.Itt a vinyóval van baj.Valami hibás adat rajta maradt és ezt nem lehet törölni szerintem.

(#3507) gyulabs válasza Feketelepke (#3506) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Ha adatok kellenek rola. olvass kicsit vissza! Ha nem -Samsung HDD Utility-, de akkor minden adat torlodik!Csak a rossz HDD-t hagyd a gepben, nehogy a masikkal tortenjen valami!!Sok sikert!

(#3508) Feketelepke válasza gyulabs (#3507) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Köszi a segitséget.Megpróbálom de szerintem rossz a vinyó már.

(#3509) gyulabs válasza Feketelepke (#3508) üzenetére


gyulabs
tag

Szivesen!
Legrosszabb esetben is szerzel 1 kis tapasztalatot.

(#3510) kem válasza Feketelepke (#3508) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Nem hinném hogy rossza vinyó, ha felveszel msnre segítek.

Köszi!

(#3511) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok !

Nahh akkor most van teli a t*köm az egész ***** winyó mizériával. Múlthéten a 250es WD mellé vettem egy 500as SEGATE-t is (8 mega kesses, ST3500830AS ). Mindezt azért mert az alaplapom kapott némi italt az arcába 2 hete és az új alaplapra már csak 1 IDE csatit tettek, nekem viszont van 2 régi 120as meg egy 80AS + a DVDíró + a WD 250-es, tehát úgy gondoltam az IDE-s winyókat feltolom az új 500asra.

Olvastam fórumon hogy állítólag ezeknél az új winyóknál a kattogás természetes, ha sok ideig nem csinálsz semmit ami használná (fejleemelés ? vagymi). Mivel nemvagyok pro a témában nemtudom elhihetem-e ezt a kattogós dolgot, kicsit furcsának hat, mert régen az ilyen egyenlő volt a közeledő winyóhalállal).

Lefuttattam a HD SENTINEL nevü cuccot, ami kírta hogy van 46 bad block a winyón meg van amit tartalékba rakott stb. szóval jól hangzik a helyzet, de mondom azért nem 1 programra bízom magam, felteszem a mások által istenített HDD LIfe Pro progit és megnézem azzal is. Ott nem ír bad blockról, és csak töredék infót tud adni Sentinelhez képest. Utolsó választásként felmentem a Segate oldalára és lekaptam SeaTools nevü progit. SHORT GENERIC TEST-en átment, a SHORT SELF DIAGNOSTIC-on viszont bukó (kattog is közben a winyó szépen). A rámásolt cuccaimat gond nélkül visszatudtam másolni a 2db 120as és 1db 80as HDD-re, kattogáskor (tök változó hogy mikor csinálja, még nembírtam rájönni, vn hogy 2-3 óráig 1x sem) max megállt a másolás kicsit aztán ment tovább, írás / olvasás hibát nem tapasztaltam.

Olvastam a fórumokon hogy aki tudja kerülje a SAMSUNGOT (500as kellene cserébe ugye), ezért a 250es WD-mből kiindulva berendeltem cserébe egy 500as WD-t. Utána jöttem szétnézni HWSW-re hogy miket írogattok a témában és mit látok ? Van 500as WD fikázás is bőven (nyilván jogosan ha bukod az adatokat és nem azt kaptad a pénzedért amit szerettél volna)

Mostmár végképp nemtudom mi a francot vegyek, a Samsung olcsóbb és van rá 3 év GAR, a WD meg drágább, állítólag csendesebb stb. (Segate-t ezek után HA TÉNYLEG HIBÁS) nem mernék kérni helyette meg nincs is most a boltban.

Remélem lesz valami überokos agytröszt aki tud mondani bíztatót hogy akkor most melyiket vegyem (SAMSUNG vs WesterDigital)a 2 közül amiktől vagy itt vagy máshol óva intik az embert...

Előre is köszönet !

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#3512) kem válasza gabrielarky (#3511) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Nekem eléggé úgy tünik, hogy a tápoddal van gond.
Én ugyanezért kell hogy visszavigyem gariztatni.
A sata ágon nem ad rendesen áramot,
ezért néha kattog a vinyóm, és megáll
a másolás, aztán folytatja. tellljesen randomra.
másik csatlakozóval átalakítva satatápra meg nem csinálja,
illetve már ott is néha csinálja, és ha megmozgatom akkor
azonnal kikapcsol meg bekapcsol. Próbáld meg
megmozgatni a tápcsatlakozót menetközben.

Amugy én csak Hitachit veszek pár éve.

Köszi!

(#3513) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Hétvégén kapom meg az új vinyómat! És sajna mivel senki nem ér rá akkor, ezért nekem kell beépítenem a gépbe. :( Ami azért rossz mert nem igazán értek hozzá. Valami hozzá értő segíthetne. Egy másik kisebb 30 gb-os vinyó van már benne. Hogyan kell berakni a másikat? Gondolok itt a pickupokra? Kell valami sorrend az IDE kábelekben, vagy egy "szálon" csak egy vinyó lehet? Nagyon noob vok hozzá. Valaki legyen oly kedves és lépésről lépésre leírná a teendőket.
Előre is köszi.

(#3514) Feketelepke válasza kem (#3510) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Köszi de már sikerült megoldanom.A Samsung hdd utility programmal le tudtam formatálni.

(#3515) warrior28 válasza kem (#3512) üzenetére


warrior28
aktív tag

Nálam is hasonló a probléma, csak nálam nincs a tápnak sata csatija, hanem molexról van átalakítva. Nemtudom, hogy azzal (táp) van-e a probléma... Mostanában már nagyon sokszor csinálja (van, hogy egymás után is), hogy kapcsolgatja magát a vinyó és lefagy a gép 1 percre, aztán megy tovább minden. Mondjuk játék alatt elég idegesítő... Esetleg gariztassam én is a tápomat vagy más ötlet? Talán alaplap probléma nem lehet? Nem érzem a stabilitást a gépben, akármikor lefagyhat... :(

[ Szerkesztve ]

(#3516) gyulabs válasza warrior28 (#3515) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Szerintem eloszor a bizonytalan tapellatast kell megszuntetni.A tapot erdemes megnezetni, de eloszor a csatlakozokat neznem meg mert amennyi csatlakozo, atalakito annyi+ hibalehetoseg

:K

(#3517) kem válasza warrior28 (#3515) üzenetére


kem
addikt

próbáld ki egy másik táppal.
Nálam volt 3hétig egy kölcsöntáp, egyszer se kattant a vinyóm.
Most meg az elöbb 5x indult újra.

Köszi!

(#3518) liksoft válasza kem (#3517) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor sürgősen vegyél egy minőségi stabil tápot. Mielőtt hazavágja az egész gépedet!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3519) n00n


n00n
őstag

Tudom, h nem illik reklamálni ha nem válaszolnak a kérdésemre. De valaki tényleg segítsen, fontos lenne. És ma délutánra kéne. :(

A kérdés kb 3-4 hszel feljebb olvasható.

(#3520) Thrawn válasza n00n (#3513) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom PATA vinyód lesz, ezeket rakhatod egy kábelre csak a jumperelésre kell figyelni. A kábel legvégén lévő meghajtó lemez legyen masterre jumperelve a közepén lévő pedig slavere. Hogy melyiket hogy kell beállítani, az a rajtuk lévő matricán szokott lenni. Ne felejtsd el a tápot is rádugni. Ha minden stimmel, akkor Windows-ban a Lemezkezelőben tudod partícionálni és formázni az új vinyót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3521) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Úgy tudom, az XP csak 130 GB-ig fogja fel a vinyókat.Legalábbis öcsém 160 gigását ennyinek látta.
Ezért kell floppy is Windows XP telepítésekor.
Vagy van más megoldás is? (Vista telepítésen kívül)

Előre is köszi!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#3522) n00n válasza Thrawn (#3520) üzenetére


n00n
őstag

Nagyon szépen köszi. Remélem menni fog. :)

@csaabz:
Pont tegnap olvastam erről a problémáról. Azt írják sok helyen ha raksz egy SP2-t (service pack 2) a windowsra jó lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3523) kem válasza csaabz (#3521) üzenetére


kem
addikt

Service pack a megoldás

Köszi!

(#3524) warrior28


warrior28
aktív tag

Köszi a megerősítést! Akkor szerzek egy kölcsöntápot, aztán megnézem azzal mi a helyzet.

(#3525) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lenne az alábbi összeállítás már nem tudom mi lehet a gond at PATA133 PATA100 PATA66 PATA33 szabványok elvileg visszafelé kompatibilisek, kábel PATA66 -tól 40 eres helyett 80 -as kell, de nekem csak a RAID PATA133 indúl csak el (be is bootol szépen felismeri a rendszer master -re) a következő összeállítás egy (LBA módok PIO módok számítanak?) :

IDE- CF átalkítóval
Sandisk CompactFlash Extreme IV 2GB

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3526) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Chilligreen 250GB 3.5 7200rpm- Bovebb infot tud valaki rola?

(#3527) kem válasza liksoft (#3518) üzenetére


kem
addikt

Nahh elszaladtam venni egy FSP 350W-osat.
Na nem azért mert tele vagyok lével,
hanem mert ugyis építenem kell egy konfigot decemberre.
Betettem a gépembe.
Azóta semmi kattogás, és még halkabb is mint az ami az adataimnál van táp.
Viszont alig van kábele(rövid+kevés)

A Chieftec-emben meg nagyot csalódtam.
Hangos, és nem adja le az áramot már szinte egyik ágon se rendesen.

Köszi!

(#3528) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!
Van két ide winyom. 40 van a win a másik csak tároló.

Olyan gondom van hogy pl áramtalanítom a gépet vagy most éppen ramot tettem a gépbe és azt csinálja hogy nem ismeri fel a wines winyom amikor hozzá se nyúltam.
Ide kábel ki aztán be és látja de disk error-al nem bootol be. Ilyenkor mindig benyomok egy jumpert a tárolo winyoba hogy secondary slave legyen és indul. Ebben az a furi hogy a wines winyo ide1en van a másik meg ide2, szóval nem is kéne jumperelnem.

Van valami program amivel le tudom ellenőrizni a winyót, gyanítom hogy haldoklik ugyanis ez a 3. alaplapom amiben ezt csinálja. Nincs időm most olvasni utánna örülök hogy egyáltalán elindult.

(#3529) kem válasza mergal (#3528) üzenetére


kem
addikt

Ha legközelebb kikapcsolod a géped érdemes lenne megpróbálni azt, hogy megcseréled a 2 IDE kábelt. Amugy a vinyód gyártójának a honlapján a downloadsnál van tesztprogram.
HDTune se rossz, de ezek nem komplett tesztek, csak badsectort náéznek, meg SMART adatokat olvasnak ki. Elég ritkán írja ki azt, hogy HIBÁS a merevlemez. Azt csak sejteni lehet smart értékekből.

Köszi!

(#3530) mergal válasza kem (#3529) üzenetére


mergal
aktív tag

Értem, köszi megnézem akkor a neten.

(#3531) gyulabs válasza mergal (#3530) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
En megprobalnam IDE1-en WIN-es HDD master. masik slave.ugy hogy muzsikalna?

(#3532) liksoft válasza csaabz (#3521) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az elejét olvasd el: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3533) Feketelepke


Feketelepke
csendes tag

Sziasztok!Újabb problémám lenne a vinyómmal/samsung 160giga sata/.Megcsináltam rajta a low level formatot és úgy nézett ki letörölt mindent.Megpróbáltam telepiteni a windowst de telepités közben egyszer csak megáll minden.Se dvd-olvasó,se vinyó nem reagál semmire.Ide-s dvd olvasó bezavarhatja a sata-s vinyót?????/Gigabyte M61SME-S2 alaplapom van/.Ja és lefuttattam egy vinyó diagnosztikát ami surface scan vizsgálatnál errort irt ki.Mi lehet a gond????Tudna valaki segiteni mert már elegem van??????

(#3534) Thrawn válasza Feketelepke (#3533) üzenetére


Thrawn
félisten

A lemez felületén fizikai hibák vannak, ha garanciális akkor vidd vissza a boltba.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3535) Feketelepke válasza Thrawn (#3534) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Nem hiszem hogy garanciás.Akkor dobhatom ki?????

(#3536) mergal válasza mergal (#3528) üzenetére


mergal
aktív tag

Hát HDtune szerint nem hibás egyik winyom se. Akkor nem tudom mi lehet ez.

(#3537) gyulabs válasza Feketelepke (#3535) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
A tapod birja a terhelest?Veletlenul nem tapellatasi gondod van?

(#3538) Feketelepke válasza gyulabs (#3537) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Erre még nem gondoltam de szerintem egy 400 wattos codegen tápnak elégnek kell lennie.A hiba elött egyébként vagy 2 hétig működött a vinyó

(#3539) gyulabs válasza Feketelepke (#3538) üzenetére


gyulabs
tag

XP SP2.ot akarsz feltenni?A SATA Drive-ot tartalmazza?Probald meg a HDD-t masik gepben ott is rosszalkodik ?!

(#3540) Feketelepke válasza gyulabs (#3539) üzenetére


Feketelepke
csendes tag

Próbáltam már sp2-vel,Vistával de egyikkel sem működött.Más fórumon olvastam hogy valakinek ugyanez volt a gondja és vihette vissza kicserélni a vinyót.Van garanciám rá mégis,elviszem és remélem kicserélik.Köszi a segitséget!

(#3541) gyulabs válasza Feketelepke (#3540) üzenetére


gyulabs
tag

Sok Sikert!

(#3542) littlelion21


littlelion21
addikt

Hi!
Most jött meg az usb-s vinyóm, a probléma "csak" az, h hiába dugom be az usb portba, nem jelenik + az ikonja sem a sajátgépben, sem a TC-ben. Ha bedugom világít a led, és a tálcán is +jelenik a "hardver bizt. eltávolítása" felirat, de mégsem látja a gép. Már több gépben is próbáltam - semmi eredmény. Van hozzá install cd, de csak win98-hoz /én Xp-t használok/. Korábban a mp3 lejátszóval volt ilyen probléma, de azt más gép látta, csak ez nem,ami előtt ülök.
Mi lehet a probléma?

(#3543) qtrica válasza littlelion21 (#3542) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ezek szerint vissza kell vinned.

Yoda Jr.

(#3544) liksoft válasza littlelion21 (#3542) üzenetére


liksoft
nagyúr

2,5" vagy 3,5"-os? Kap elég tápot? Lemezkezelő (nem intéző) látja? Partícionálva, formattálva van?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3545) littlelion21 válasza liksoft (#3544) üzenetére


littlelion21
addikt

30Gb-os IBM Travelstar, 2,5"-ös. Használtan vettem /itt a ph-n/, így gondolom formattálva van. Nem tudom, h kap-e elég tápot, sulis gép, úgyh gondolom a táp nem 1 csúcsminőség (nézem a hátulját, de nincs ráírva)... Az mp3 lejátszó, amit mondtam az is töltődött róla, csak nem látszott az ikonja. Lemezkezelő = Lemez-karbantartó? Mert ha igen, akkor az se látja. Ha nem akkor hol keressem?

Most is be van dugva, langyos és nagyon picit 'remeg' - tehát műxik.

[ Szerkesztve ]

(#3546) liksoft válasza littlelion21 (#3545) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az IBM 2,5"-os winyóknak erős tápellátás kell (1A áramfelvétel csúcsban!). Vagyis két USB-re kell kötni (hátsó, alaplapra forrasztottra!). Az egyik kábel az adatcsatorna, a másik a kiegészítő tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3547) littlelion21 válasza liksoft (#3546) üzenetére


littlelion21
addikt

Ááá, akkor azért van hozzá 2 ágú usb-kábel! Kipróbáltam - nagynehezen - hátul is, de hiába, így sem látja... (Egyébként miért fontos,h hátulra kössem?)
Hú, de kezdek ideges lenni...

(#3548) liksoft válasza littlelion21 (#3547) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mert a forrasztott csatlakozó biztosabb tápellátást ad mint az előlapi aminek belső kábelét egy plusz csatlakozóval kötöd az alaplapra. Minden csatlakozónak van átmeneti ellenállása, és plusz hibaforrás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3549) littlelion21 válasza liksoft (#3548) üzenetére


littlelion21
addikt

Akkor kipróbálom az otthoni gépemben...a 400-as Bluestorm II 'ereje' már csak elég neki...
Mondjuk ez jó nagy szívás, mert pont azért vettem, h a sulis (letöltős :D ) gépről haza tudjam hurcolászni a több giga cuccot. De így...
Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget! :R
Esetleg egyéb ötlet?

(#3550) liksoft válasza littlelion21 (#3549) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy nagy kapacitású pendrive. Kisebb áramfelvétel mellett stabilabban dolgozik több környezetben.

Szerk: Ha otthon sem dolgozik (kérdéses a partícionálás és formattálás), akkor vissza az eladónak.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.