Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) Kötelező válasza Kötelező (#2900) üzenetére


Kötelező
senior tag

(#2902) Thrawn válasza Kötelező (#2900) üzenetére


Thrawn
félisten

Kipróbálhatsz egy másik kábelt is, futtass le egy lemezellenőrzést is. Esetleg töredezettség mentesítés.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2903) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Szasztok!
Vettem egy Hitachi SATA vinyót, 500 GB.
Gépembe van egy IDE 80as és egy Sata 160as.
Az új vinyót everest ismeri, eszközkezelő ismeri, de se sajátgépben se commanderben , semmi ilyesmiben nem látom. Mivel nem kaptam hozzá semmi papírt így azt sem tudom hogy direkt van-e rajta egy 4-pines áramdugasz megy egy SATA-s is. Tehát hogy szükség van-e mind2re. Vagy le kellene huznom valamit? Ezt is megtettem, lehuztam a SATA-s dvd írómat, de így is semmi. A BIOSom is néha kiírja (Phoenix; Abot AB9Pro) néha nem, hogy látja-e. Bezzeg a 80as IDE-set mindig emlegeti.
Mit kéne tennem? :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2904) Thrawn válasza raskolnikoff (#2903) üzenetére


Thrawn
félisten

Nehogy mindkét tápcsatit bedugd!
A DVD írót dugd vissza nyugodtan. Valószínűleg azért nem látod sehol a vinyót mert nincs partícionálva és formázva. Tehát:
Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép kezelés -> Lemezkezelés
Itt már látnod kell a vinyót. Jobbklikk, partíció létrehozása (elsődlegeset ha lehet) és formázd is meg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2905) raskolnikoff válasza Thrawn (#2904) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ok, próbálkozom. köszi szépen a tanácsot.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2906) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Na hát hála egyes kedves emberek segitségének már megismeri az xp a winyót )telepitő és a 80asra telepitett verzió.
Csak egy baj van hogy nem akar bootolni a satas winyóról.Bejön az XP loading képernyő,kicsit tölt aztán kékhalál :(
Most mit csináljak
Ja és nagy köszönet azoknak akik segitettek :R :R :R

(#2907) Thrawn válasza bogarfx (#2906) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld meg jumperelni az itt leírtak szerint.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2908) bogarfx válasza Thrawn (#2907) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Már jumpereltem de nem akar müködni :(

(#2909) Thrawn válasza bogarfx (#2908) üzenetére


Thrawn
félisten

Esetleg próbáld meg úgy a telepítést, hogy a 80-as vinyó nincs bent.
mod: a floppys dolog hogy működött? Hány eszközhöz volt driver a lemezen? Ha jól tudom mindegyiket be kell adagolni az XP-nek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2910) bogarfx válasza Thrawn (#2909) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Csak ugy próbáltam...
Mondjuk mikor telepitettem az xp-t akkor nem tudta feltenni azokat a fajlokat amik a floppyn voltak de csak mikor telepitte mert előtte ment mert csak igy olvasta be a satas winyót

(#2911) Thrawn válasza bogarfx (#2910) üzenetére


Thrawn
félisten

Ööö mi? Nem tudta feltenni a fájlokat?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2912) bogarfx válasza Thrawn (#2911) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Hát F6 nyomása után igen de mikor kezdte másolni a fájlokat uj windowsra akkor már nem tudta felmásolni :(

(#2913) Thrawn válasza bogarfx (#2912) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs több floppylemez a közeledben?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2914) bogarfx válasza Thrawn (#2913) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Hát csak egy volt :)
Miért az lehet a rossz?
Nem lehet valahogy felmásolni azokat a fájlokat máshogyan pl:hdd-ről?

(#2915) Thrawn válasza bogarfx (#2914) üzenetére


Thrawn
félisten

XP csak floppyról tud drivereket beolvasni telepítéskor.

Tipp1;)róbáld meg átmásolni a 400-asra a system32 könyvtárba a fájlokat.

Tipp2: Egy megoldás még lehetséges, de kissé körülményes. A 80-ason lévő XP-t amire felteszed a SATA drivereket leghostolod, és ezt teszed fel a 400-asra. Jobb ötletem nincs :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2916) raskolnikoff válasza Thrawn (#2904) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Köszi!
Így még nem partícionáltam. Hálám örökké Tied. :C :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2917) Thrawn válasza raskolnikoff (#2916) üzenetére


Thrawn
félisten

A hálád tartogasd a csajoknak :DDD :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2918) OddMan


OddMan
őstag

Tudtok ajánlani egy kiváló HDD tesztelő programot? :U
A HDTune-t már ismerem, az sem rossz de jó lenne még egy jó progi.
Fizetős is érdekel.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2919) Drizzt válasza Kötelező (#2897) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha valamid húzva van, akkor vedd vissza. Tipikusan tud instabil proci is okozni tömörítéssel kapcsolatos hibákat. Más: én felraktam Vistát, s kb. amióta fent van, a winyó egyfolytában dolgozik. Érdekes a szitu... Meg törlök csomó mindent, s a szabad helynél nem jelez ki eleget, s azt írja, hogy nincsen baja a lemeznek.
Hd-sentinelben miért nullázódik sokszor az, hogy mennyi ideje megy a winyó? És miért csak 93%-ot ír a teljesítményre, mit lehet ez ellen tenni? Ez utóbbiak persze mindenkinek szólnak.

I am having fun staying poor.

(#2920) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ha Udma5 módban megy a winyóm, pedig tudna Udma7-ben is, az a gyakorlatban jelenthet akár minimális sebességcsökkenést?

I am having fun staying poor.

(#2921) AMD Power


AMD Power
titán

Néha olyan hangot ad a gép mintha "megcsúszna" benne valami. Szerintem ez a hang a HDD-ból jön. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2922) CséZé válasza OddMan (#2918) üzenetére


CséZé
őstag

HDSentinel

(#2923) Chandler


Chandler
senior tag

sziasztok

volna egy naagy nagy nagy problémám:
úgy kezdőtött az egész, hogy leégett a tápom, vettem újat, a gép vígan futkosott, úgy tűnt nincs is semmi probléma.
utána történt hogy valami baja lett az alaplapi chipset hűtőjének, zúgott búgott, ok azt is kicseréltem.
most pedig a legzavaróbb baj, ez az előtt kezdődött kicsivel, hogy kicseréltem a chipset hűtőt (a hőfok mostmár jó, azzal nincs baj), egyszer csak úgy dönt a windows, hogy nem kapcsol be, kékhalál aztán újraindul a gép. ezt egyre gyakrabban csinálja, legutóbb tegnap. ezután mindig formázom azt a partíciót, amin a winfos van. felraktam aztán egy ideig ment. a telepítő amikor formáztam ismeretlen partíciónak ismerte.
beraktam egy másik gépbe, és ott is formázatlannak mutatta a vinyónak azt a partícióját (a másikat nem és mindig csak az romlik el amelyiken a windows van) akkor ez egyértelműen vinyó probléma? a hd sentinel ezt írja ki erre a vinyóra: "A lemez felületén található 456 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez felületén található 5 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."
ezenkívül a kondícióra 29 %-ot ír ki...
ez egyértelműen vinyó probléma ugye? mert vki azt mondta hogy lehet hogy az alaplapi ide port elszált amikor leégett a táp

(#2924) CséZé válasza Chandler (#2923) üzenetére


CséZé
őstag

Próbáld ki egymásik winyóval és akkor egyértelmű lesz a válasz.

(#2925) Chandler válasza CséZé (#2924) üzenetére


Chandler
senior tag

2 vinyó van a gépben, a másiknak semmi baja... vagy rakjam arra a windowst?

(#2926) CséZé válasza Chandler (#2925) üzenetére


CséZé
őstag

Mind a kettő IDE kábellel van az alaplahoz kötve?

(#2927) ngdr88


ngdr88
tag

Hello!

Az előbb történt vmi furcsa a gépben...
Egy Samsung SP1613N vinyóval.(160GB IDE)
Volt egy olyan jelenség hogy mint mikor flepörög a vinyó és kikapcsol (mint a régi Quantum vinyónál.)

Meg régebben játék közben volt valami kattogás a gépben(de nemtom h mi)
És egyszer indításkor olvasási hibát írt ki.

Ezekböl mire lehet következtetni? :F
(Active Smart 2.6 nem írt ki hibajelenséget.)

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2928) Chandler válasza CséZé (#2926) üzenetére


Chandler
senior tag

igen

(#2929) ngdr88 válasza ngdr88 (#2927) üzenetére


ngdr88
tag

És a hsz írása után pár percel jobbklick frissítés és egy kattanás és kifagyott.
Reset, elindult xp betölt, és egy kék képernyő, aztán újraindult.
Xp reinstall, most működik.
de azóta már volt 1 kattanás (de sztem nem vinyó volt), aztán mégegy de nemtom h mi mer nemjól hallottam

Ilyenkor mit lehet tenni??

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2930) varjan01


varjan01
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis (nagy) problémám. Adott egy IBM "Deskstar" vinyó.
A probléma az lenne, hogy nem tud BOOT-olni a gép valamikor. Enyhe kattogás halható ilyenkor. Ha megmozgatom kicsit a vinyót a probléma megszünik.
Viszont most nagyon úgy tünik, hogy ez a javítási mód nem jó. Egy másik gépbe belerakva a BIOS felismeri, de a Windows betöltése után nem látható a merevlemez. Közben az alany konfigurációba behelyezve, nem akaródzik betölteni. Van valamilyen megoldás erer a problémára? :F

(#2931) Amazonas válasza ngdr88 (#2929) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerintem a tápod nyírogatja ki a gépedet. A vinyónak valószínűleg már bekínált egy kis túlfeszt.
Tedd fel itt a kérdésedet.
A Codegen-t mindenesetre cseréld mielőbb. Nem egy életbiztosítás.

(#2932) Amazonas válasza varjan01 (#2930) üzenetére


Amazonas
senior tag

Valószínűleg kontakthiba volt a vinyó és a táp között.
Erre utalhat, hogy mozgatás után a kattogás megszűnt.

(#2933) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap töröltem az egyik partíciómról két filmet, méretük összesen kb 2,2 Gb. Total Commander shift efnyolc kombinációval történt a művelet. A két fájl el is tűnt, viszont a szabad hely mérete nem változott... :( Eltelt egy nap, és ez cirka 2giga még most sincs meg. Tudnátok valamit tanácsolni? Találkozott már valaki ilyennel?

előre is thx a választ

(#2934) varjan01 válasza Amazonas (#2932) üzenetére


varjan01
csendes tag

Más lett a probléma. Közben egy másikgépnél sikerült a HD Tune nevű programmal megnézni a vinyót. 2 hibás szektor található rajta. Az egyik valószinűleg a Boot szektor, mert legelől van a hiva a lemez felületén. Végig futattam rajta a HDD Regenerator programot és elvileg kijavította (elvileg). Viszont a másikprobléma, hogy a BIOS és a különböző HDD-s programot látják, de a Windows nem igazán szeretné. Vagyis a sajátgépbe nem jelenik meg. Már csak adatmentést szeretnék rajta végezni, de miért is menne egyszerűen az is....
Hogyan tudnám a Windows-al elfogadtatni a vinyót?

(#2935) liksoft válasza varjan01 (#2934) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha a hardware eszközöknél megjelenik, akkor a GDB is fogja látni. Azzal le forod tudni menteni. Egyre vigyázz! A sérült winyóra semmit ne írj, tilos formázni, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2936) varjan01 válasza liksoft (#2935) üzenetére


varjan01
csendes tag

Hardware eszközöknél? Mármint az eszközkezelőbe?
"akkor a GDB is fogja látni" Mit értesz ezalatt?
/bocsi a tudatlanságomért!/

(#2937) liksoft válasza varjan01 (#2936) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2938) varjan01 válasza liksoft (#2937) üzenetére


varjan01
csendes tag

A lemezkezelőbe megnézbe a "nem foglalt" jelzést kapta. A 2 partíciót sem találja. Azon gondolkodtam, hogy jó lenne egy Scandisket futtatni rajta, de mivel a Sajátgép nem látja ezért nem tudom betemezni sem.

(#2939) liksoft válasza varjan01 (#2938) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK ÍR a lemezre. Akkor ezek után is rá szeretnéd engedni? Én a GDB-t javasoltam, ott van, linkeltem a témáját is. Kapkodás helyett tessék olvasni és gondolkodni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2940) varjan01 válasza liksoft (#2939) üzenetére


varjan01
csendes tag

Nem néztem a privát üzeneteket. Onnan ered a félreértés. :)

(#2941) varjan01 válasza liksoft (#2939) üzenetére


varjan01
csendes tag

Ezekszerint esélytelen a másik gép rendszerének a visszaállítása? Öcsém ki fog nyírni, mert oda lett a FM2006 mentése :(

(#2942) liksoft válasza varjan01 (#2941) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy mentesz a GDB-vel, vagy egyéb "gyógyprogramokkal" kisérletezel. Azokat viszont Neked kell megkeresned. Van szó pár darabról itt a Fórumon is. Jó kutatást. (Én sajátot használok kifejezetten adatmentésre. Viszont többe kerülök mint a fellelhetőek zöme. Megkeresni viszont nem fogom Helyetted azokat.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2943) varjan01 válasza liksoft (#2942) üzenetére


varjan01
csendes tag

Persze! Kösz az eddigi segítséget!

(#2944) ngdr88 válasza Amazonas (#2931) üzenetére


ngdr88
tag

De monjuk tápcsere után még jó lesz a vinyóm vagy ez már selejt?

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2945) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello mindenki!
Remélem van megoldás a problémámra:Van egy Samsung 160GB SATA2 HDD a gépemben,3 felé partícionálva,XP SP2 van rajta.Beszereltem egy WD 6GB PATA HDD-t amire Ubuntu Linuxot telepítettem.Ha elindítom az XP-t akkor a legtöbb startup progim hibát jelez és leáll,illetve a WiFi sem működik[ :F ].A Win szépen feltelepíti(szépen:akad...; kb. 30perc) és használatra kész (szerinte) de leállítani nem lehet a gépet rendesen,mert a kijelentkezésnél megáll és nem csinál semmit.Emiatt minden bekapcsoláskor ismeretlen eszközként újra fel kell telepíteni...Mit tegyek? Előre is :R :R

(#2946) Rent


Rent
senior tag

hali, tortent az, hogy legujabb utorrenttel toltottem egy legalis 4gb os filet, ami 40,7% nal megallt a kovetkezo hibauzenettel: A kért szektor nem elérheto. (es kozbe kattogott a vinyo)

400gb samsung ATA, kb 2 honapja vasaroltam nagykerben. Hd tune futkos most le kb 112 percnel jar, de az 1harmada fele, latok egy piros blockot. biztos hogy akkor bad sectoros?

ugye le lehet gariztatni? es szerintetek mi van olyankor ha, most jelenleg 250gigas a legnagyobb vinyojuk idebol?

(#2947) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Van egy winyóm és le van törve az egyik tüske a hátulján az ATA csatlakozó részénél, A winyó garis jövő májusig. azt kérdezném hogy szerintetek kicserélik? Nem nagykerbe/kiskerbe vettem, hanem normál átlagos számtek boltban. Egyszerűen nem akarja betölteni az xp-t, meg eltűnik róla a partíció stb.

(#2948) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Van nálam egy 40GB-os Seagate Barracuda 7200.7 HDD de nem tudok bele életet lehelni rakcben nem se annélkül se slaven se masteron nem tom mi lehet vele úgy kb egy éve áll azóta nem volt beindítva!
Elindítom csak azt hallom hogy cikk cikk és keresi a HDDt egy csomó ideig aztán kidobja hogy none!

Mi lehet a gond?

Olvastam itt olyant hogy valakinek már volt itt valami ilyesmi gondja és ő valami limit jumpert rakott rá amivel max 32GBos lett! De mivel nekem mivel még nem volt seagateom azért nem tudom hohy hogyan kell limitre rakni a jumper(eket) Mert a rajz az egyiket folytonosa vonalal keretezi a másikat meg pontozza csak!

Előre is köszi!

(#2949) Thrawn válasza dany27 (#2948) üzenetére


Thrawn
félisten

Seagate honlapján semmi infó a típusról? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2950) Amazonas válasza ngdr88 (#2944) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hát ezt abszolút nem lehet így megmondani. Ki kell próbálni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.