Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2451) liksoft válasza zaba (#2449) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ne a rendszer visszaállításával foglalkozz. Mi kell Neked? A rendszer, vagy az adatok? :F A CHKDSK-t én csak adatgyilkosnak hívom, mert mindig a kritikus helyzetben vét hibát. Nem Ő tehet róla, hiszen hibátlan szektort olvas, csak az a szektor adattartalma sérült. Így logikus, hogy hibázni fog! (Olyan mintha a benzinkútnál felcserélték volna a tartályokban a gázolajat és a benzint. Ekkor dízelt tankolva nagyon hamar szét fog robbanni a motor, és nam a tankolást végző vagy a vezető a hibás.)

A Get Data Back fizetős adatmentő programmal tudod a még adminisztráció alapján elérhető adataidat másik drive-ra átmásolni. FONTOS! A forrás és céldrive nem lehet azonos, mert ha igen, akkor mentés közben felülírja a mentendő adatokat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2452) liksoft válasza mazda323 (#2447) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem ez nem csak winyóhiba lehet. Első körben én a BIOS-ban default-ra állítanám a rendszert (nem tudom, túl van-e húzva), és a tápellátást ellenőrizném le. Gagyi tápegység vagy érintkezési hiba, vagy kiszáradt alaplapi processor tápfeszültséget szűrő kondenzátorok esetén is hasonló a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2453) liksoft válasza Philippe (#2450) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor az egyik drive működése során annyi hibát szedett össze, hogy a gyártó már nem garantálja a további hibátlan működését. Vagyis a drive lehet a halálán is, csak még működés közben nem érzed. Ellenőrizd le a Hard Disk Sentinel [link] programmal. Olvasd el a menüsor végén a SMART pontot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2454) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!!

Minden kedves fórumlakó segitségéet szeretném a kövi ügyben:
Számomra életbe vágóan fontos 100giga fontos adat elveszéséröl van szó.
Nos: Partition magic 8.0, a winyó 120 GB samsung, adatokkal teli. 2 partició(6 giga és kb 110) amit összeakartam merge-elni. és a folyamat közben ERROR lett. Ezután ugy néz ki a winyóm hogy van rajta a 6 gigás partició és 110 gigányi UNALLOCATED . és ezen vannak életbevágoan fontos adatok.
Van rá progi amivel visszatudnám az adatot hozni róla?..pliiiz HELP HELP
akár privi mailben is : maci84@vnet.hu

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#2455) liksoft válasza medvezsolt (#2454) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt olvass egy kicsit vissza. Nagy valószínűséggel csak szakember segítségével sikerül róla korrekt módon adatokat menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2456) medvezsolt válasza liksoft (#2455) üzenetére


medvezsolt
senior tag

hát lehet hogy mnost én vagyok a lusta..de sajnos nem vagyok ebben a topicban jártas.és nem sok kedvem van több ezer hozzászóllást végig olvasni
nem fejtenéd ki picit hogy lehetne tenni?szakember alatt mit értesz?..mit csinál a winyóval egy szakember?:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#2457) Kriza válasza medvezsolt (#2454) üzenetére


Kriza
őstag

Na haragudj a kérdésért, és sem vagyok ebben a topicban jártas, de az jutott eszembe, hogy miért kezdesz ''életbevágóan fontos'' adatokat tartalmazó lemezen olyan műveletet, ami előtt erősen ajánlott a biztonsági mentés?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2458) liksoft válasza medvezsolt (#2456) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod, én nem vagyok lusta. De nem több ezer hozzászólásra gondoltam, csak 10-20 darabra. Megtalálod bennük a választ. Nem vagyok lusta, mert dolgozom (adatokat mentek) és nem ''formanyomtatványként'' írom be a fórumba 20-30 hozzászólás után ugyanazt a szöveget, mert Valaki lusta visszaolvasni.

Az adatmentéses szakember meg szaktudása és a neten fel nem lelhető programokkal és esetleg szerszámokkal visszahoz olyan adatokat, melyeket ''földi halandó'' ''konyhatuning'' módszerekkel nem tud. Nézz rá a honlapomra, talán ad egy kis plusz információt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2459) trev


trev
csendes tag

Sziasztok.Vki segítsen nekem pls.Az a bajom hogy sztem kaptam tegnap egy vírust, és elküldte a gépem majd amikro újra formáztam a winyót és tértem volna a második űújratelepítési szakaszra akkor azt írja ki a gépem hogy hiányzó:NTLDR vagy iesmit és alatta emg csak annyi van hogy újraindítás CTRL+ALT+DEL majd amikro újra indítom sehogy se akarja a monitor a képet beadni.Valaki tudja hogy miért lehet ez? :O

(#2460) Jarod1 válasza trev (#2459) üzenetére


Jarod1
addikt

nekem ugyanez volt, a telepítőről minden NTLDR file felmásoltam a céllemezre ennyi :B :P

(#2461) trev válasza Jarod1 (#2460) üzenetére


trev
csendes tag

De nekem azóta még a monitorom se ad képet.

(#2462) lowbass válasza medvezsolt (#2454) üzenetére


lowbass
csendes tag

Próbáld meg ezt talán segít:
[link]

Nálam segített ott is ahol a partition magic megadta magát.

Anyag Erő Energia

(#2463) Philippe válasza liksoft (#2453) üzenetére


Philippe
csendes tag

Felraktam a HDSt,és nem csinál semmit a vinyómmal.A rendszer vinyót kezeli,teszteli,meg mutatja az értékeit,de a másikkal nem csinál semmit.
Ez nem jelent túl jót,igaz?

(#2464) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha 3.5 hdd-t belepakolom egy usb-s külső ide(külsős mobil rack cuccba,azt le fogja kezelni a notebook is,ha rá dugom?

(#2465) liksoft válasza Philippe (#2463) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát nem! Leginkább azért, mert ha nem írja ki, akkor nem is tud a létezéséről. Ennek driver probléma lehet az oka. Vagyis olyan controlleren van, melynek drivere nem ad vissza SMART információt. Vagyis nem program, hanem OS gond. Így viszont tesztelni sem lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2466) liksoft válasza dodopek (#2464) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem winyó kérdés, hanem USB-s. Ha szabványos USB van az asztali gépen és a notebook-on is, akkor már csak OS és driver kérdése. Nem szabványos USB-vel meg nem találkoztam. Vagyis a válasz IGEN, ha az OS is tudja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2467) dodopek válasza liksoft (#2466) üzenetére


dodopek
addikt

és gondolom az XP SP2 vel nem lesz gond... Az fut a pc-n,és azt akarom tenni a notebookra is.Tehát akkor igy menni fog,ugye?

(#2468) liksoft válasza dodopek (#2467) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ha kap külső tápot is. A 3,5''-os drive tápellátása nem oldható meg csak az USB-ről. (Sok esetben még a 2,5'' esetén is bizonytalan.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2469) dodopek


dodopek
addikt

persze.úgy adják a boltban a cuccot.köszi az infót.

(#2470) Borosz


Borosz
senior tag

Segíccsetek:
akkor mi van ha olyan, mintha seek-elne a vinyó halkan és tik-tak-tikitak ütemet mormol ekkor egész halkan? 5 percenként csinálja kb és a led olyankor nem villog.
Amúgy megy, meg gyors is. Sentinel szerint 100%-os.
Mentsek mint atom?

ST3160023A
160GB, 8M cache

(#2471) Borosz válasza Borosz (#2470) üzenetére


Borosz
senior tag

Lejárt a mod...

#,Attribútum,Küszöb,Érték,Legrosszabb,Adat,Státusz
1,Raw Read Error Rate,6,67,63,000002ED5D01,OK
3,Spin Up Time,0,96,96,000000000000,OK (Mindig rendben)
4,Start/Stop Count,20,100,100,000000000008,OK
5,Reallocated Sectors Count,36,100,100,000000000000,OK
7,Seek Error Rate,30,87,60,00001EBF2614,OK
9,Power-On Time Count,0,85,85,0000000035A1,OK (Mindig rendben)
10,Spin Retry Count,97,100,100,000000000000,OK
12,Drive Power Cycle Count,20,99,99,000000000547,OK
194,HDD Temperature,0,39,51,000000000027,OK (Mindig rendben)
195,Hardware ECC Recovered,0,67,63,000002ED5D01,OK (Mindig rendben)
197,Current Pending Sector Count,0,100,100,000000000000,OK (Mindig rendben)
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,000000000000,OK (Mindig rendben)
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,000000000000,OK (Mindig rendben)
200,Write Error Rate,0,100,253,000000000000,OK (Mindig rendben)
202,Vendor-specific,0,100,253,000000000000,OK (Mindig rendben)

A vastagított értékek nem gyanúsak? Úgy értem túl nagy a ''szám''. :U

[Szerkesztve]

(#2472) lazydog válasza Borosz (#2470) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem nincs semmi baj, ha ez a rendszervinyód. A háttérben töredezésmentesít, indexel, adminisztrálgat magának az XP. Ezt hallod, mert túl jó a füled. :)
A Sentinel meg nem osztogatja potyára a 100%-okat, tehát szinte biztosan jó a vinyód.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2473) Borosz válasza lazydog (#2472) üzenetére


Borosz
senior tag

Huh... Akkor most sem csalódtam a Seagate-ben, mint ahogy eddig sosem. Köszönöm! :R

(#2474) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Adott egy Seagate Barracuda 7200.7 120 GB-os PATA vinyó (ST3120026A model), ami egy ITE RAID vezérlő kártyára volt dugva egy másik vinyó mellé, így a SMART infókat nem tudtam belőle kiolvasni, pedig lehet jól jött volna, mert...

A mai este elkezdett működés közben kattogni és megakasztotta az oprendszert, ezért rebootoltam, a kattogás maradt. Lehúztam mindent az alaplapról, csak ezt a vinyót hagytam rajta a tápon (ATA kábelt sem dugtam rá) és a tünet a következő:
felpörög a lemez, majd kb. 2 mp-ként kattan egyet. Olyan, mintha az olvasó-író fej le lenne tapadva, vagy nem is tudom...nem áll pályára...értelemszerűen a BIOS és a RAID kártya BIOSa sem ismeri fel.
A vinyó langyos, olyan 32 fokos lehetett, teljesen hűs volt a 40 GB-os Maxtor mellett.

A vinyón pótolható, de 100GB (ISO-k és filmek) adat van.
Már próbáltam rázogatni a vinyót áram nélkül, ill. utána áram alatt is, de semmi...

valami tipp, mivel próbálkozhatnék? Elektronika vagy fejhibás lehet?

(#2475) c41r0^ válasza c41r0^ (#2474) üzenetére


c41r0^
őstag

hát jól sejtettem a letapadt fejet...

leejtés 20 cmről áram alatt módszer bevált

most mentek róla, mint a güzü :D gondolom nem lenne szerencsés megtartanom...

(#2476) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Tudom hogy már lerágott csont a merevlemezek tényleges kapacitása de mennyinek kellenne lennie egy 250Gb merevlemeznek, mert nekem 232,88Gb?

WD 250Gb -> 232,88Gb
Hitachi 160Gb -> 153,38Gb

(#2477) lazydog válasza Poiro7 (#2476) üzenetére


lazydog
addikt

Az általad írt értékek tökéletesen megfelelnek a tényleges kapacitásnak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2478) Speed® válasza Poiro7 (#2476) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

250GB marketingnyelven 250x1000^3, tehát 250 000 000 000 byte.
Csakhogy a marketingnek köze nincs a számtechez, aholis 1024 a váltó ugye.
Tehát 250 000 000 000 : 1024^3 = 232.83GB


lazydog Nos igen, te a könnyebbik utat választottad :D

(#2479) liksoft válasza Speed® (#2478) üzenetére


liksoft
nagyúr

Miért a könnyebbet választotta? A hivatalos magyarázatot adta. Ja, hogy többünknek nem tetszik? Tessék a gyártóknál reklamálni. De sajna úgy tűnik nincs dunsztosüvegünk, így szél ellenében nem kéne próbálkozni......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2480) Speed® válasza liksoft (#2479) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem érti.. :o Azért a könnyebb utat választotta, mert nem magyarázta el Prohardver27nek hogy miért van ez, csak egyszerűen azt mondta: aha, jók a számok. Ez meg ahhoz vezet, hogy jön a következő agyas és meg fogja kérdezni miért 298.02GBos a 320GBos v. miért csak 465.66GBos az 500as vinyója? :O

Amúgy tényleg faszok a gyártók, de a marketing minden felett...
Érdekes, volt egy 80as Samu 7200/8M vinyóm, az ténylegesen 80GBos volt. :U

(#2481) liksoft válasza Speed® (#2480) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ja...... Az még ''békebeli''. :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2482) lazydog válasza Speed® (#2478) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, a széles utat választottam, a keskeny helyett. :) Ezzel nagy valószínűséggel megnyugtattam a kérdezőt, így már nem éltem hiába.
A te válaszod szakszerű és mélyenszántó, bár nem teljes. Az 1024-et, mint váltószámot nem magyaráztad el. :D
Szélmalomharcot folytatunk. Nem lepne meg túlságosan, ha még ezen az oldalon találkoznánk ismét totál ugyanezzel a kérdéssel. Ha így lenne, és válaszolnék is rá, kérlek nézd el nekem, ha nem írok belőle diplomamunkát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2483) Speed® válasza lazydog (#2482) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ejj, hogy egy poénre mi kerekedett :B A váltószámot magyarázza el neki ált. isk.ban a matektanára :D És valóban szélmalomharc, tudom jól, azokban a topikokban is ez megy ahol ''tekintélynek'' tartom magam, elég unalmas sok 100X feltett kérdésekre magyarázattal szolgálni..de mivel Bővebben:[link] kolléga a jog átruházása nélkül hagyta itt a fórumot, nem cselekedhetek íly egyszerűen :o Ide meg csak hajnaltáji unalmam vetett ;) A jövőben is szívesen olvasom egy-egy mélyenszántó hsz.edet :R üdv.

(#2484) Daert


Daert
őstag

Sziasztok.
Nincs időm végigolvasni a topikot,de légyszi segítsetek.
Néha a SMART beriaszt hogy 45C a vinyóm hőmérséklete.Egy új WD2500KS-ről van szó.Aggódjak vagy a hagyjam a fenébe?

(#2485) lazydog válasza Daert (#2484) üzenetére


lazydog
addikt

Állítsd magasabbra a riasztási küszöb értékét, vagy tegyél be egy vinyóhűtő ventit.
Egyébként 50 C még elfogadható hőmérséklet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2486) Daert válasza lazydog (#2485) üzenetére


Daert
őstag

Köszi.
50 fokra van állítva a riasztási érték,de valami ''temperature'' meg ''airflow....''-ra panaszkodik.Képet sajna nem tudtam készíteni,vmi miatt a fraps nem mükszik. :F
Akkor majd legfeljebb a SpeedFan-ban nézem a főmérsékletét.
:R

(#2487) csaboo


csaboo
tag

Sziasztok!
Attól tartok vmi komolyabb gond van a vinyómmal...250GB-os Seagate sata2-es a cucc. A következő történik: megy kábé 10 percig, aztán befagy az OS, dob egy kék képernyőt, aztán alig lehet újraindítani a gépet. Nekem úgy tűnik, mintha egy idő után túlmelegedne. Egyébként 5 hónapos még csupán, a ház front ventije is hűti jól, nemtom mégis mitől halt be így...most betettem az asszony 1000 éves WD 20 gigás vinyóját, ezzel egyenlőre gond nélkül zajlik minden.
Ha vki tudja mit érdemes tenni ilyen esetben, az kérem írja meg! Mindenesetre a backup-ot elkezdem már ma... :O

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2488) liksoft válasza csaboo (#2487) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

SATA csatlakozás esetén jelenthet gondot egy esetleges túlhúzás a gépben. A tápellátás szintén kérdéses. Kék halál lehet memória, video gond is. Azzal meg, hogy winchestert cseréltél, megmozgattad az alkatrészeket is. Így egy érintkezési hiba megjavulhatott. Vagyis további tesztelés nélkül nem dönthető el egyértelműen a hiba valódi oka. A mentés egyértelmű, szükség van rá. Azt kéne tudni, a drive saját belső öntesztje mit mutat (SMART). Erre tudom javasolni a Hard Disk Sentinelt [link].

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2489) csaboo válasza liksoft (#2488) üzenetére


csaboo
tag

Helló!

Túlhúzva egyáltalán nincs a gép, és természetesen első dolgom a kábelek ki-be dugdosása, átnézése volt, de ezek nem változtattak a problémán. A Sentinel-t felrakom, aztán megnézem mit mutat.

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2490) csaboo


csaboo
tag

Háát, tuti van vmi ezzel a vinyóval...az előbb kattant egy olyat, aztán szokás szerint befagyott, de legalább pár dolgot át tudtam róla másolni.
Szóval a Sentinel szerint nincs baja, indult a hőmérséklet 32 fokról, aztán pár perc után gyorsan felment 45-re, másoltam a cuccokat, kattant-lefagyott (kékhalál most nem volt). Ha egyéb probléma (memória, miegyebek) lenne, akkor most sem futna normálisan ezzel a másik vinyóval, nem? Márpedig a Seagate vinyó nélkül jól működik minden...

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2491) liksoft válasza csaboo (#2490) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a gépből kivéve, alátámasztva, ventillátorral ''megdolgozva'' (vagyis erősen hűtve) próbáld meg a mentést. Ritka, de van olyan hiba amikor a drive befagyás miatt nem ír vissza a gyári területre. Ilyenkor természetesen ''hibátlan'' állapotot mutat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2492) csaboo válasza liksoft (#2491) üzenetére


csaboo
tag

Próbálkozom majd vele. Ha meg a táppal volna gond, akkor meg gondolom vinyótól függetlenül is lennének problémák...tehát csak a hdd a hibás...(?)

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2493) Scarface88


Scarface88
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, remélen tud valaki segíteni.
Van három winchesterem, ebböl jelenleg kettőt is használok és a harmadikat mobil racként szeretném használni, de a gépem nem ismeri fel a két másik vinyó + a dvd írom mellett. Jelenleg egy IDE kábelre van kötve a két vinyo + egy IDE kábelen van a harmadik vinyo + a dvd író. Ha például lehuzom a kábelt a dvd íróról vagy az egyik vinyoról akkor gond nélkül felismeri a rendszer a mobil racket, viszont ha rajta van az összes meghajtó akkor csak a mobil racket nem ismeri fel. Nem a jumpereléssel van a probléma mert aszerint ismeri fel a meghajtókat a rendszer ahogy jumpereltem, egyedül a mobil rack nem megy! Ha valaki tud segiteni azt előre is köszönöm!!!

(#2494) Scarface88


Scarface88
csendes tag

Athlon 3000+ 64bites processzor, Gigabyte GA-K8Ns alaplap, 350W-os táp, ATI Radeon 9600Xt videókártya, Samsung160GB vinyo(ez müködik) Maxtor40GB vinyo(ez is müködik) Maxtor40GB vinyo(ez az ami nem müködik) LG DVD iró 2*512mb ddr400+mhz memoria a configom.

[Szerkesztve]

(#2495) Poiro7 válasza Speed® (#2478) üzenetére


Poiro7
aktív tag

THX

(#2496) Archer


Archer
őstag

Üdv! Lenne egy kis problémám. Vettem egy 320gb-os WD vinyót. Particionáltam, felraktam az XP-t, nForce drivert meg pár progit(Winamp, Firefox, stb.). A probléma az, hogy baromi lassan bootol be az XP(megy a töltő csík, de a vinyó nem csinál semmit egy jó darabig) és miután bebootol az XP, indokolatlanul sokat használja a gép a vinyót(mondjuk ha semmit nem futtatok akkor is). A Maxtorommal nem volt ilyen gond, pedig ua. a programokat használtam. Valamilyen beállítási hiba lehet vagy valamelyik program zavarhat be?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2497) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok mesterek!

Mostmár kezd egy kicsit elegem lenni, úgyhogy beírok, és tippeket várnék!

Van a konfogom, egy 200GB-s Maxtorral. Elkezdte azt csinálni, hogy vagy menet közben újraindúlt agép vagy bekapcsnál kiírta, hogy nem tud bootolni. Fekete képernyő meg minden. Lecseréltem a Satakábelt, semmi. Rájöttem, hogy az áramellátással lehet a gond. Megpiszkáltam a tápcsatiját, és csodák csodája, működött...pár napig, aztán megint. Ezt játszottam egy darabig, aztán lekötöttem az ágról a vinyóhűtőt, hátha az. 2 hétig tökéletesen ment, majd megint. Lekötöttem a neont is, 4-5 napig ment, majd megint. Most kicsit átkábeleztem a gépet, és rádugtam másik ágra a vinyót. Egyelőre működik. De mi lehet a hiba oka? Elképzelhető, hogy meghal a vinyó tápcsatija? Vagy a kábellel lesz gond? Esetleg táp?

Leteszteltem a vinyót HD Sentinellel (asszem így hívják) 100% mindkét érték, várható élettartam több, mint 1000 nap. Hmm?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2498) Amazonas válasza Archer (#2496) üzenetére


Amazonas
senior tag

Azt nem írtad, hogy milyen csatolófelületről megy az új. Pedig lényeges a probléma megismerésében.

(#2499) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem!
Még uj vagyok es egy probláma adódott az egyik vinyómmal.
Az lenne a gond, hogy bármilyen adathordozóról vagy épp a másik vinyóról másolok rá valamit, néha egyszerűen csak kék halál lesz. :( De ha arról másolok bárhova bármit akkor jó! :) Még akkor is kiakad ha arról csatlakoztatom daemon-ba a képet és játék közbe csatolva hagyom. Próbáltam már formázni, ide-t is cseréltem, de ugyanaz, néha jó néha nem.
Help!

(#2500) Archer válasza Amazonas (#2498) üzenetére


Archer
őstag

SATA2

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.