Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) True válasza Henryk (#3099) üzenetére


True
aktív tag

Ugyan Patánál, de cimbimnek ugyan ez volt a baja egy 120-as Maxtorral.
Boot, majd amikor esetleg fel is állt a rendszer, ahogy eszközkezelőben, vagy csak commandert inditva, hozzá akart nyúlni az OS a vinyóhoz rögtön összeesett...
Mire rájöttem hogy az a vinyója csinálja, már majdnem szétvágott az ideg!!!
Kiszedtem hazavittem, és az én gépemben is ugyanezt produkálta...
Nó pánik, elfekvőben van itthon egy Maxtor Raid kari, arra dugtam rá, és csodák csodájára az adatokat le tudtam menteni... Ezután mivelhogy mit veszithetek: Mélyformat, majd NTFS filerendszer, és láss csodát a vinyó a mai napig is remekül muzsikál...
SATA-nál hasonló trükköt kellene megpróbálnod ha tényleg fontosak voltak a cuccok, viszont ha Full meredek illegál volt rajta, én biztos inkább szétverném kalapáccsal minthogy akárhová is küldjem... ;]

Ui: Neki is letöltő vinyó volt, ami nem csoda hogy szétcseszi a hdd-t mivel állandó üzemet okoz a hdd-nek a 4kb-os darabák mentegetésével... Én ezt DVD Rammal küszöböltem ki, ugyan kicsit macerásabb a hely miatt, de egy ODD nem is olyan fontos mint egy fullrarakott vincsi...
Remélem ha megoldást nem is, de valami ötletet sikerült adnom... Üdv All..

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3102) True válasza Henryk (#3099) üzenetére


True
aktív tag

De találtam neked egy ilyent is... RSE Biztos olcsó... :Y

Mod:És igy kell elküldeni...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3103) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ciao All.
Van egy Samsung 400GB-os SATA2-es winyóm...
A HD Sentinel szerint 93-93%-os, mert van rajta 2db hibás, és 6db gyenge szektor!
3év gari van még rá (1hónapos a winyó)....
Kérdésem az lenne, hogy mely esetekben cserejogosult egy winyó?
Esetleg az én esetemben?
Köszönöm! :R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3104) lazydog válasza s7evcsenko (#3103) üzenetére


lazydog
addikt

Csak akkor ismerik el a cserejogosultságot, ha a gyártóspecifikus tesztprogram (Hutil) szerint hibás a drájv.
Ha a HdSentinel valamelyik S.M.A.R.T. sora vörös X-el jelölt, akkor valószínűleg a Hutil szerint is jogosult leszel a cserére.
Jelenleg ettől még nagyon messze vagy, a 93%-os állapot alapján.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3105) Chandler


Chandler
senior tag

hali

nemrég, pár hetet vettem egy vinyót.
a HD Sentinellel szokott futni háttérben és néha megnézem a vinyók állapotát, és nemrég az új vinyónak a teljesítményére csak 67 %-ot írt ki. ez mit jelent pontosan?
a teljesítmény milyen adatot mutat? (szóval mit takar az pontosan hogy teljesítmény egy vinyónál)
és még volna 2 problémám is a másik 2 vinyóval :o
az egyiknek a kondíciója már csak 27 %-os, az egyik partíció rajta meg már nagyon rossz, csomószor elromlanak rajta az adatok
aztán a 3. vinyó pedig vmiért kb 3-4 mb/s-el tud csak másolni, ennek a teljesítménye pedig 50 %-os :S
valaki tud segíteni ezen problémákban? köszi

[ Szerkesztve ]

(#3106) s7evcsenko válasza lazydog (#3104) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát ez érdekes!
Ezt a programot be lehet szerezni? (na mindjárt utánanézek)
Köszönöm.... :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3107) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Megtaláltam a Hutil-t, de nem megy a 64bit-es Vista alatt! :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3108) Thrawn válasza s7evcsenko (#3107) üzenetére


Thrawn
félisten

A Hutil-t floppyról vagy cd-ről kell futtatni és nem Windows-ból hanem bootnál. ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3109) liksoft válasza Chandler (#3105) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a maximális UDMA módban futnak. Legtöbbször átviteli hibák, hibás tápellátás, bizonytalan vagy túlhúzott gép okozza. A leglassabb PIO módban mehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3110) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

sziasztok!
lehet nem jo helyre irok.....
arra lennék kiváncsi hogy az ilyen raid edition-ös winchik mivel tudnak többet a simáknál?
és érdemes e össze füzni két egy forma winyot?

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#3111) s7evcsenko válasza Thrawn (#3108) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hm...
Mekkora láma vagyok... :W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3112) Chandler válasza liksoft (#3109) üzenetére


Chandler
senior tag

kifejtenéd egy kicsit bővebben? :B
nem igazán tudom mi az az UDMA meg PIO mode...
azt tudom hogy az új vinyó van primari masteren (aminek 67 %-os a teljesítménye) és primary slave-en a "3-4 mb/s-es vinyó" (ennek 50 %) :DDD
a harmadik meg valószínű halott eset, az egyébként egy dvd iroval van együtt, a vinyo van masteren
egyébként meg a gépem nincs túlhúzva, a tápellátással sztem nincs baj, FSP 350 W-os táp, egy abit nf7, amd athlon xp 2400+, geforce ti 4200, 3 vinyo, 1 dvd iro-ra
a "bizonyotalan gép" esete fennálhat mert pár hónapja leégett a tápom, aztán elromlott az alaplai chipset hűtője, aztán pedig a most rosszul működő vinyo romolhatott el, de lehet leégés nélkül is ugyanitt tartana a vinyo...

mod: lehet alaplapi ide port probléma?

[ Szerkesztve ]

(#3113) liksoft válasza Chandler (#3112) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HDSentinel beállítások / teszt riport küldése menüpontban készíts egy riportot, majd e-mail-ben küld el nekem. Abból többet, és pontosabban tudok majd mondani. Lehet, hogy csak holnap válaszolok, mert mára kezdem bezárni a "bazárt". :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3114) Chandler válasza liksoft (#3113) üzenetére


Chandler
senior tag

mail ment,
és köszi a helpet :)

(#3115) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Vettem 2 új SATA Maxtor160-t és egy 20 fokos szobában ( még nincs fűtés ) egy jól szellőző gépben, az everest szerint már 45 fokosak alapból. Ez elfogadható vagy tegyek be eléjük ventit ( nem akarok felesleges zajt ) ?

A válaszokat kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3116) Kartács


Kartács
aktív tag

Aloha!
Kis gondom adódótt...
1. Crysis Béta download (download cliens) reggelig hagytam lekúszni
2. Reggel gép restart
3. Vinyó maxon ég azóta és van hogy 10p alatt áll fel a rendszer!

kb 2hete volt winreinstall új gép miatt, 2db 160GBos (seagate) SATA-ról van szó és mikor betölti a win-t a vinyó elkezd dolgozni abban a pillanatban mint a barom (CPU 1-2% ez idő alatt RAM: 200-300mb szóval nem ez a gond).
Nyomtam már többször töredezettségmentesítést de tökéletes a vinyó alig használt (spantól szerváltam), letoltam már 3-4x a hibaellenörzést (rendszer felállás elött végzi el kb 30p) olyankor jó lesz 2. indításra és lehet mindent csinálni szépen de amikor a tálcára kihelyezett pl Totalcommanderre v. Intézőre kattintok "megfagy" a gép 2-3percre :((

Tehát:
-Vinyó használt de szinte zsír új (töredezettségm.-nél gyönyörű folytonos stb)
-Beszerelés és WinreInstall után tökéletes volt a Crysis installig! (letöröltem már és utánna is ezt csinálja)
-Most dobhatom ki a vinyót mert volt aki aztmondta lehet meghalt v. mit tegyek? WinReinstall megoldhatja?

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#3117) Henryk válasza True (#3102) üzenetére


Henryk
aktív tag

köszi a tippeket, de nálam már asszem ezsem segít :W
hát az adatoknak már úgyis mindegy rajta, leszedni nemtudtam, de elkezdtem reggel nyomatni a maxtoros full mély törlést (ami teljesen 0ra ír mindent) de mire hazaérek suliból látom hogy ilyen meg olyan hiba és 1/3 ánál nemment tovább a format, a boltos csávó aztmondja tuti valami hardveres hibája van.
de átment rajta 1 gyors format meg az 1/3-a üres, amilyen drágák a visszaállítások gondolom nem azzal szórakoznak majd hogy a maradék szemétből kiderítsék mik voltak rajta (legalábbis bízok benne :D )
csomagolásnak egy egyszerű buborékos borítékot gondoltam :B

(#3118) Henryk válasza F.B.I. (#3115) üzenetére


Henryk
aktív tag

heló, nekem is van/volt 2 új sata maxtor 160as, vagyis az egyik ugye nemjó.. na mindegy
szóval nekem venti nélül jól szellőző chieftec házban voltak olyan 35-40 fokosak(20fokos szobában) aztán kapott oldalra 3 ventit 9centis csili vili világítós stb, leszabályoztam mind 3at 700-800 rpm re és 25-30 fokosak és a vinyók hangosabbak mint a 3 venti szóval semmi felesleges zaj, ésmég jól is néznek ki, jahmeg az előlap alatt is van 1 ugyanolyan leszabályozva.
bár háztól függ hogy jól vannak-e elhelyezve, de ha jó helyre betudsz rakni egy pár leszabályzott ventit hangban nem veszed észre, sőt ha szánsz rá pénzt még jobban is néz ki tőle :)
bár attól a 45 foktól még nemfog megolvadni a lemez :)

(#3119) liksoft válasza Kartács (#3116) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hello!

A SMART mit mond? Pl: HDSentinel-lel kéne ellenőrizni. Az hiba esetén segítséget is ad, ráadásul magyarul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3120) liksoft válasza Henryk (#3118) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a lemez olvad meg, hanem 50 fok felett a félvezető a frekventált pontokon 200 fok fölé is megy, így rácsszerkezeti átalakulás indulhat el. Vagyis a természetben olyan jól ismert kiegyenlítődéses folyamat. Az viszont egyenlő a chip halálával. Vagyis a hőmérséklettel célszerű finoman bánni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3121) Kartács válasza liksoft (#3119) üzenetére


Kartács
aktív tag

SMART? nem ismerem és ezt a HDSentinelt sem... ez 1progi vagy ugyanaz?
Ingyem letölthetők mert akkor megkeresem és tesztelem!

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#3122) liksoft válasza Kartács (#3121) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART egy analizáló rendszer ami a drive-ban van. A HDSentinel egy program ami a SMART által készített adatokat elemzi. Itt a PH!-n a témája. A progi alapfunkciói ingyenesek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3123) Kartács válasza liksoft (#3122) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi szépen ráállok a dologra! ;)

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#3124) Henryk válasza liksoft (#3120) üzenetére


Henryk
aktív tag

Pont ezt akartam mondani!
najó inkább hasonlót, vagyis hát izé..:D
inkább nem merek belekötni olyan szakszerűen elmondtad.. :B
de a lényeg azért ottvolt, nemjó ha a vinyón sütünk, főzünk.

melleslg még próbálkozok visszahozni valahogy a vinyóm, eszembejutott valami azt próbálgatom, remélem lesz belőle valami

(#3125) liksoft válasza Chandler (#3114) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lemez: #0: Maxtor 6Y120P0
PIO módban fut, vagyis minden byte átvitele a processor feladata, nem az UDMA controller-é. Így a sebessége az elméleti hatoda, míg a processor tapos a nyelvén malmozás helyett. A drive egyéb állapota kiváló.

Lemez: #1: HDT722525DLAT80
UDMA 6 helyett UDMA 2-ben megy, így 133MB helyett csak 33MB-ot visz át másodpercenként az IDE csatorna. A drive egyéb állapota kiváló.

Lemez: #2: Maxtor 6Y080L0
Átviteli sebessége hibátlan, viszont a felületén 465 hibás szektor van, 14 szektor vizsgálat alatt. Ezeken kívül is egy-két érték azt mondja, ez a drive sokat megélt, a rajta tárolt adatok nem biztos, hogy biztonságban vannak.

Hibaforrások: kábelek, controller, tápellátás, melegedés. Az átviteli sebesség helyreállítása csak a rendszer ellenőrzése és javítása után lehet hatásos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3126) Chandler válasza liksoft (#3125) üzenetére


Chandler
senior tag

privi ment

(#3127) Henryk válasza Henryk (#3124) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na.. nem hiába állt meg a mély format is 1/3 nál.
a format után eltűnt teljesen a meghajtó, ekkor egy xp cd-vel csináltam rá egy új partíciót, winben gyorsforázás átment, a lassú 1/3nál megállt elkezdett kattogni, majd befejezte, deekkor már tudtam pakolni rá tesztelni dolgokat(2db zeneszámot) és nem kattogott, a hd sentinel a meghibásodástól ezidáig 100%ról lecsúszott 77%ra, volt 2hiba, meg kiirta hogy egy pár része meghibásodott a lemeznek, restart után a lemezellenőt hagytam dolgozni, tele vinyóval már az adatellenőrzésnél befagyott, mostviszont végigment rajta, leellenőrizte mind a 2 fájlt ami a lemezen volt(ugye a 2zene) majd beállt a szabad terulet ellenőrzésének 1/3 ánál...
ezután erősen gondolkodva arra jutottam hogy a lemez 1/3-a fele van a nagy hiba :DD
így sajnos nem sikerült a kis légbuborékos boríték árát megspórolnom, és feladtam..
sokat szerintem nemlehet már ezek után megtudni az eredeti tartalmáról, viszont tudnak róla zenét hallgatni :DD

(#3128) luci


luci
tag

Hi all !

A vinyommal a következő problémák léptek fel kb 5 honap használat után :Y
Egy Samsung 320gb -os (16mb) sata2-es-pontos tipust megnézem -vinyórol lenne szó .
Eleinte a másolás olvasás közben lassulást okozott ,hiába volt renszeresen defragolva ,meg scandiskelve :(( .
Következőkben bizonyos fájlokat nem vagy csak hibásan nyitott meg .
Legujjabban terheléstől függetlenül ,kattanást követően "kékhalál" hibaüzetben szokásos szöveg .Bootkór eggyértelműen halható hogy ujra felpörgeti ,ekkór többnyire be is jön a win de volt már ,hogy csak másodjára .

Ismerős szerint szektorhibás lehet ,én is erre gyanakszom !

Szerintetek mit kellene tenni ,vagy mi lehet a baja ?-még bőven garis -.

:U :R

...

(#3129) Latsza válasza liksoft (#3125) üzenetére


Latsza
aktív tag

Akkor ez a PIO mode okozhatta a procim végnélküli max leterhelését. A folyamatokban semmi se használt az adott időben 10%nál többet a proc kihasználtságából, ámde a gráfon a plafont verdeste a usage, és nem tudtam mire vélni a helyzetet :Y

Voltak pillanatnyi rendszer-megállások (akad minden, egér "megfagy", stb). De már nincs, és vinyó sincs, és cserevinyó sincs még egy hete :(((

(#3130) hurkatronic


hurkatronic
csendes tag

betettem ma egy seagate vinyót. megy is, de tetű lassan. Biosban a dma autora volt állítva, beállítottam udma-ra. swdma-ra kellene? vagy mit kellene beállítanom, hogy szupergyors legyen?

Hurkatronic 2007

(#3131) Geli


Geli
senior tag

Sziasztok!
Egy vadonatúj, 7órás winyón miért van 30 seek error? :F :U Ez normális? Vagy már nem újat kaptam? [link]

(#3132) Chandler válasza hurkatronic (#3130) üzenetére


Chandler
senior tag

hol lehet állítani a DMA módot?

(#3133) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy a rendszerpartíció méretét szeretném növelni,de a Partition magic 8 a következő hibát írja ki:
"Too few clusters" :Y

Mit lehetne ezzel kezdeni?

Mindent ötletet megköszönnék

Üdv

(#3134) Dr. Romano válasza Chandler (#3132) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az Eszközkezelőben itt

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3135) Dr. Romano válasza hurkatronic (#3130) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nézd meg hogy XP-ben is DMA mód van megadva. Az XP felülbírálhatja a bios beállításokat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3136) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!
Vettem új gépet és a következő vinyók vannak benne.
WD 3200KS 320 GB SATA2 (A régi gépemben raktárként működött, most ezen van a Win)
WD 3200AAKS 320 GB SATA2 (Új vinyó, raktár funkcióval)
A következő lenne a problémám:
Amikor tölt a HDD valamilyen programot, windowst, stb-t, elég hangosan "KERREG".
A régi gépemben nem tapasztaltam ilyet, ott minden vinyó tök halkan működött.
Kérem segítsetek, mi lehet ennek az oka, vagy ez normális?
Nagyon köszönöm előre is!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3137) tsar


tsar
aktív tag

A géppemmel a következő probléma van:

-Teljesen feszültségmentesítés utáni indításkor, ha kb. félpercen belül kapcsolom el a gépet nem indul el rendesen ventik forognak, 5V, 12V rendben, de nem megy tovább csak resetelésre.
-Ha várok fél percet elindul bár kissé soká (kb. 6-8s) és ilyenkor egy kattanó hang hallatszik a vinyóból.
-Ha nincs teljesen feszültségmentesítve, szintén így indul.

Némi vizsgálódás után rájöttem, hogyha vinyó nem sata csatlakozón kapja az áramot, hanem a 4 tűs periféria csatlakozón akkor "rendben" elindul a gép (a 6-8s ilyenkor is megvan) teljes áramtalanítás után.

A vinyó típusa: Hitachi HDT722516DLA380

Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#3138) Chandler válasza Dr. Romano (#3134) üzenetére


Chandler
senior tag

wáááá köszönöm :DD
mostmár az összes vinyóm max sebóval tud menni, eddig szar PIO módban ment az egyik és 3 MB/S-re volt képes :DDD

(#3139) Dr. Romano válasza Chandler (#3138) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szívesen! ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3140) gyulabs válasza tsar (#3137) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!A Sata wincs. kozvetlenul kapja az aramot a taptol, vagy IDE=Sata atalakitoval?

(#3141) gyulabs válasza qMAGICq (#3136) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! Az uj wincs. vagy a regi "kerreg"?

(#3142) jasonka válasza mh197 (#1) üzenetére


jasonka
aktív tag

Üdv !
Segítsetek kérlek ! :O
Két winchesterem van - egy 40 GB-os Seagate, amin WIN'98SE van - dugig adatokkal - ezt meg is akarom tartani: őkelme a primary FAT 32-es.
A másik egy új 300 GB-os PATA-s Samsung 300 LD secondaryként - erre szeretnék XP-Prof-ot telepíteni DE szintén FAT32-essel, hogy szükség esetén át tudjak nyúlni 98-ból.
ÁMDE: XP telepítés elindul, de a Samsungon csak 131 GB-ot lát - holott még nincs particionálva a Samsung ( még csak most szeretném 3 részre osztani és formázni ). Emellett még pluszban " további öröm", hogy a telepítéskori partícionáláskor csak az NTFS-et ajánlja fel, azt meg nem szeretném.
Partition Magic-ot csak ezért külön nem vennék...

1./ Miért csak kb. a felét látja a winch-nek az XP telepítő is - mikor még semmi sincs rajta és az alaplap felismeri, kiírja a 300 GB-ot ? Mivel-hogyan szabdalhatnám és formázhatnám meg mind a 300 névleges GB-ot ( gondolom effektív lesz kb. 260 GB - mindegy...- szóval az egészet ) ?
2./ Mért nem ajánlja fel / engedi az XP telepítő FAT32-vel a telepítést - amikor korábban egy 40 GB-osnál választhattam, hogy NTFS-sel vagy FAT32-vel kérem ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3143) jasonka


jasonka
aktív tag

(Bocsánat, elkeveredtem az előző hsz-om nem válasz volt....) Sorry...

Szóval mégegyszer - ( az előző ballépést pedig törölheti a MODI ÚR )

Üdv !

Segítsetek kérlek !
Két winchesterem van - egy 40 GB-os Seagate, amin WIN'98SE van - dugig adatokkal - ezt meg is akarom tartani: őkelme a primary FAT 32-es.
A másik egy új 300 GB-os PATA-s Samsung 300 LD secondaryként - erre szeretnék XP-Prof-ot telepíteni DE szintén FAT32-essel, hogy szükség esetén át tudjak nyúlni 98-ból.
ÁMDE: XP telepítés elindul, de a Samsungon csak 131 GB-ot lát - holott még nincs particionálva a Samsung ( még csak most szeretném 3 részre osztani és formázni ). Emellett még pluszban " további öröm", hogy a telepítéskori partícionáláskor csak az NTFS-et ajánlja fel, azt meg nem szeretném.
Partition Magic-ot csak ezért külön nem vennék...
1./ Miért csak kb. a felét látja a winch-nek az XP telepítő is - mikor még semmi sincs rajta és az alaplap felismeri, kiírja a 300 GB-ot ? Mivel-hogyan szabdalhatnám és formázhatnám meg mind a 300 névleges GB-ot ( gondolom effektív lesz kb. 260 GB - mindegy...- szóval az egészet ) ?
2./ Mért nem ajánlja fel / engedi az XP telepítő FAT32-vel a telepítést - mint korábban egy 40 GB-os HDD-nél - ahol választhattam, hogy NTFS-sel vagy FAT 32-vel kérem ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3144) gyulabs válasza jasonka (#3142) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! Nezd meg a prividet!

(#3145) tsar válasza gyulabs (#3140) üzenetére


tsar
aktív tag

Közvetlenül a tápról kapja.
A táp típusa: Chieftec GPS-350EB-101A, kb. másfél éves.
A vinyó pár hónapos.

(#3146) qMAGICq válasza gyulabs (#3141) üzenetére


qMAGICq
tag

Szerintem a régi. Mivel azon van most a Win.
És legtöbbször akkor kerreg amikor a win tölt
mondjuk egy alkalmazást, vagy indít egy progit.
Hiszen a másikhoz nem is nagyon nyúlhat, azon
zene van, meg videók. Szóval azokat nem nagyon
kell tölteni, ha nincsenek használva.
És mivel egymás alatt vannak, nem tudtam kiszűrni
melyikből jön.. :)
De az érdekes, hogy ez a vinyó a régi gépben teljesen halk volt.
Mondjuk ott nem system vinyó volt, nem tudom ez számít-e.

Egyébként a kerregést az 6-7 éves Maxtor 5400 RPM es vinyóim töltéséhez tudnám hasonlítani. De akkor ez természetes hang volt. Az újabb vinyóim (Seagte Barracudák) halkan töltögettek, és ezért megüti a fülem.

Köszi szépen a segítséget!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3147) D_r_u


D_r_u
tag

Hello!

120gb-s Seagate vinyom pentek este elhalalozott, es vitt magaval kb 60-70gb potolhatatlan adatot. Mit tudok tenni az adatmento cegeken kivul, ha meg akarom menteni ezeket az adatokat? A vinyot a bios felismeri, viszont windowsig el se jutok, ha be van kotve a hibas vinyo is.

Kosz a valaszokat.

(#3148) gyulabs válasza tsar (#3145) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! A BIOS lefut rendesen? Ha igen gondolkozz nem telepitettel, toroltel programot a hiba jelentkezese elott?Teszteld le a HDD-t!
udv:gyulabs

(#3149) gyulabs válasza qMAGICq (#3146) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! En lehuznam az uj HDD-rol a kabeleket, es ugy is megprobalnam!

(#3150) liksoft válasza gyulabs (#3144) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ehhez a problémához nem kell warez cucc. Így az információkat ne privátban add, hanem oszd meg a többiekkel. :K Különben a Fórum nem éri el a célját. :(

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.