Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) liksoft válasza misu (#3848) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az MBR egy szektor. Átviteli sebességen nem változtat. Azt kéne kideríteni, hogy drive vagy gép okozza. Szinte biztosan csak másik gépben tesztelve a winyót lehet ezt eldönteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3852) misu válasza liksoft (#3851) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Egy barátom most vitte el...
Kíváncsian várom Nála mit mutat...

Ha van vmi írok!

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#3853) Lejszi válasza liksoft (#3842) üzenetére


Lejszi
senior tag

Olvastam, ment is a valasz. ;)

(#3854) Lejszi válasza Lejszi (#3853) üzenetére


Lejszi
senior tag

Felteszem a crack-es sentinelt es meglatjuk mi lesz....

(#3855) liksoft válasza Lejszi (#3854) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bravo. A fejlesztőjének én adom az adatmentésen átesett winyókból miszedett SMART információkat. Vagyis valamilyen szinten részt veszek a fejlesztésben.

Akkor most tisztázzunk valamit. Én az időmet a családtól, a gyerektől veszem el, és megpróbálok segíteni. Ezért nem kapok pénzt. Kenyeret se. De vásárolt vagy fejlesztett programmal mentek adatokat. Mert a másik is szeretne kenyeret enni. A Sentinel írója is. Az a program a hibakereséshez mindent tud az ingyenel változatában, a honlapról letöltve is. A fizetős szolgáltatások rendszergazdáknak, folyamatos mentéshez kellenek. Nem otthoni alkalmazáshoz.

A program ára pár ezer forint ha valakinek az ingyenes nem elég. Sorry.

+1:amit tiltunk fórumunkban rész.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3856) Cickánykoma válasza lazydog (#3849) üzenetére


Cickánykoma
tag

A Vistát azért tettem fel mert valamivel működtetni akarom tűrhetően a gépemet és az XP-t sehogy se sikerült feltelepitenem úgy, hogy kielégitően működjön (fagyások, újraindulások stb.).
Nincs SP2-s telepitőm, sima régi XP-s telepitőm van, utólag szoktam rárakni az SP2-t.

Hozzátenném, hogy nem az ötszöri telepités kutyult, hanem már rögtön az ELSŐ alkalom tette tönkre az adataimat.

Hibaellenőrzésemből kiderült, nagy a valószinűsége, hogy a RAID kártyám művelte problémát.
Ezzől függetlenül lehet a memória vagy az alaplap is rossz. Ezt csak ünnepekkor tudom majd letesztelni ha hazaviszem Mo-ra a gépet.

"A feltelepített XP-d első változat ami nem tudja kezelni a nagy winyókat. Itt olvashatsz a problémáról."

Érdekes, mivel mióta ez az XP telepitőm van meg eddig soha nem volt gondom a nagy vinyók kezelésével. Az Xp nem egyszer lett újratelepitve és mindig látta megfelelő méretben és adattartalommal a nagy vinyóimat. :F

" A HDSentinellel kikapcsoltatni az automatikus CHKDSK-t (ne tegyen még nagyobb kárt). Feltenni a GDB-t. Berakni és formázni a célwinchestert."

Bocs, de ez a rész szinte kinaiul hangzott.
1. Hol kapcsolható ki a CHKDSK a Sentinelben?
2. Mi az a GDB???

"Az alap hiba viszont valahol a gép hardware-e. Memóriahiba, stb... "

HDsentinel és mások is a memóriára tippeltek a Hdsentineles topikban. Végül sikerült letesztelnem a memóriát DOS módban javasolt programmal, de nem talált semmit. Szerintem meg az alaplap hibás v. a processzor.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3857) lazydog válasza Cickánykoma (#3856) üzenetére


lazydog
addikt

Arra nem gondoltál, hogy oka lehet annak, hogy nem sikerül az XP telepítés? Ilyenkor nem az a legjobb megoldás, ha egy bonyolultabb, ráadásul enyhén szólva is még kiforratlan op.rendszerrel erőlködsz.
Arról én is meg vagyok győződve, hogy már az első SP2 nélküli telepítési kísérleted elvégezte a rombolást. :D
Éppen itt az ideje leszoknod az eddig követett hibás gyakorlatról, és telepítőbe integrált SP2-t használni. Az utólag telepített SP2 csak üres vinyóra telepített XP esetén használható megoldás.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3858) Cickánykoma válasza lazydog (#3857) üzenetére


Cickánykoma
tag

Használnék integrált telepitőt, ha volna. De nincs, csak ez a régi alap XP.

Mint mondtam, a Vistát kényszerből tettem fel, valamire akarnám használni a gépemet, ha már megvan. Mivel XP nem megy fel, Linuxhoz meg nem értek.

Üres vinyóra telepitett....-> Formázott vinyó nem annak számit?

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3859) ssolitude válasza lazydog (#3857) üzenetére


ssolitude
őstag

Két merevlemez van egy rendszerben, ebből az egyik 100%os (30G PATA Maxtor) , a másik 70-71%-os (120G PATA Maxtor) HDSentinellel tesztelve. Gyakorlatilag minden hibalehetőség kizárva, a rendszer mégis rendszertelen időközönként kékhalálozik. Jellemzően 3D játékok alatt(TombRaider, FEAR,stb.) , amik a 120-asra vannak telepítve. A kérdésem, okozhat-e ilyen kékhalálokat egy nem 100%-os vinyó, egy írás-olvasás folyamat végződhet-e kék halállal?
(Több órás Orthos, memtest sem talált hibát, a gép nem húzott, a 3DMark akár 5-ször egymás után is lefut hiba nélkül. A rendszerből még nem volt lehetőségem kivenni a hibás HDD-t, ez lesz a következő lépés.)

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3860) lazydog válasza Cickánykoma (#3858) üzenetére


lazydog
addikt

Az XP-m amikor behalt megkutyulta a az egyik vinyómat is -fogalmam sincs hogyan. Összeomlott és újratelepitettem (1.próbálkozás). Ekkor első bejelentjezéskor a 300 GB-os szinte adattal teli levő WD ATA vinyómat csak 127 Gigásnak látta és tök üresnek. Ráeresztettem a Runtime Getdataback 3-asat de nem tudom hogyan lehetséges, a fizikailag 300 Gigás vinyón egyszerre látott 127 és 300 gigás NTFS "réteget". aztán annyira elkutyuldhattak az adatok h. amiket meg tudtam menteni, azok nagy része sérült volt (értsd. képek nagy fehér semmik, mp3-t nem játssza le, Videó Cannot load hibaüzenet) vagy 0 kbyte méretű.
Hiogyan lehetne visszamenteni az adataimat úgy, hogy ne vesszek el belőlük sokat?

Én itt úgy láttam, hogy nem egy üres vinyó adatait vesztetted el. ;]
Részletkérdés hogy esetleg nem erre a vinyóra telepítettél SP2 nélküli XP-t. Éppen elég, hogy be volt kötve ez a vinyód is, akár a telepítés alatt, akár csak utána. Az adatokkal teli vinyót csak akkor csatlakoztathattad volna büntetlenül, ha ezt megelőzően telepíted az SP2-t.
Tegyél róla, hogy legyen normális telepítőd! Amíg nincs, inkább maradj veszteg, illetve a fentiek szerint próbálkozz. Ellenkező esetben biztos lehetsz abban, hogy nem ez volt az utolsó nagy adatvesztésed.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3861) lazydog válasza ssolitude (#3859) üzenetére


lazydog
addikt

Nem valószínű, hogy a vinyó lenne a hunyó. ;)
A Sentinel szerinti 70%-os állapot ellenére a programok által használt területe a vinyónak még 100%-os. Annyi történt, elkezdődött egy olyan folyamat aminek a végén, ha már teljesen elfogytak a tartalék szektorok, megjelennek a használatban lévő adatterületen is a hibás szektorok.
Futtasd a HDTune, vagy HDTach programot felületellenőrzés üzemmódban. Ha ez nem talál bad-sectort, máshol keresd a hiba okát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3862) Lejszi válasza liksoft (#3855) üzenetére


Lejszi
senior tag

SRY ha vkit megsertettem volna ezzel.

(#3863) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

van egy 80Gs Samsungom.
Van rajta pár fájl, főként üres a winyó. 2 partícióval.
(ezt használtam letöltő winyónak)
Van két fájl, amit ha olvasok behal a gép, ill. folyamatosan megy a winyó és lefoglalja gondolom a minden erőforrást, csak a reset segít. :(
A HD sentinel 74%osnak monja a winyót.

A lemez felületén található 23 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
Az szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.

A naplóban ír #5ös hibáról,(2 db) #196(2db) és #198-as (2db)hibáról.

Esély a túlélésre ill használhatóságra ?

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#3864) Cickánykoma válasza lazydog (#3860) üzenetére


Cickánykoma
tag

Rendben, XPSP2 telepitő beszerzését elintézem majd.
Az adatmentést a leirt tükrözéses módszerrel meg megpróbáljuk majd, veszteni nem veszthetek semmit....illetve csak az adatokat ;]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3865) ssolitude válasza lazydog (#3861) üzenetére


ssolitude
őstag

Thx. :R Ezt tesszük.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3866) misu válasza liksoft (#3851) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Sajnos más gépben is lassú.:O
Szerintem a motyó k@k@.
Kérdés, javítható-e?

Esetleg gariztatásban tud valaki segíteni?
Hibátlan, nem buherált külsejű, nincs égve, leejtve, stb.
2007 júl gyártású, de számla nincs.
A többi privátban

Köszi szépen a segítséget! :R :R

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#3867) liksoft válasza lazydog (#3861) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy vizsgálat alatt lévő szektor (197) okozhat rendszerhibát. Ha viszont eldőlt, hogy használható-e vagy inkább nem, és tartalékból helyettesíti a winyó akkor már nem. Vagyis ha csak redirektált (5) szektor van, az működésben elméletileg nem jelenthet gondot. De a vizsgálat alatt lévőek igen. Ezen kívül az átviteli hibák (199) úgyszintén problémásak lehetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3868) liksoft válasza misu (#3866) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor gari. De a beszerzési út lesz a leginkább járható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3869) liksoft válasza Cickánykoma (#3856) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lemezmásolás nem adatmentés. Csak biztonsági kópia, ha valaki elcseszi a mentéses folyamatot, vissza lehessen lépni az eredeti állapothoz. Ha viszont az SP2 nélküli rendszer chkdsk-je végigment és "rendet tett", akkor a 128GB feletti hivatkozásokat lehet, hogy valóban "rendbe tette". Ez csak mentéskor derül ki. A hibás (mentésre szoruló) winyót vedd ki a gépből, tedd fel a polcra, mert csak egyre nagyobb lesz a veszteséged. Az adatmentés folyamatát egy másik winyón modellezd le, ne az eredetin próbálkozz.

1. A Sentinel Beállítások / Fejlett opciók résznél találod meg a kikapcsolást.

2. GDB = Get Data Back adatmentő program.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3870) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Édesapám gépe rakoncátlankodott, visszaállt a vinyó PIO módba. Behergeltem Ultra DMA-ba, de ekkor azt hallottam, hogy sorozatosan leáll és újra felpörög. Átraktam másik tápkábelre, azóta jó. Viszont a SMART értékek furcsák, legalábbis nekem.

A világos értékek folyamatosan nőnek 3-8 ponttal. Ha nem csinál semmit a vinyó, csak nyomok egy F5-öt, akkor is. Viszont Az érték normális, illetve Mindig rendben.
Tényleg normális? A saját gépemen nem nőnek az értékek, és amúgy sem ilyen magas egyik sem.
Köszi előre is.

(#3871) Thrawn válasza lesaux (#3870) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha már a tápkábelt lecserélted, az adatkábelt is cseréld le.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3872) lesaux válasza Thrawn (#3871) üzenetére


lesaux
veterán

Lecseréltem, szakasztott ugyanolyan.

(#3873) liksoft válasza lesaux (#3870) üzenetére


liksoft
nagyúr

Seagate esetén ezek szoktak változni. A SMART csak keretszabvány, a gyártók egyedi módon használnak több értéket, ráadásul nem egyszer típusonként máshogyan. Ezt érdemes elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3874) lesaux válasza liksoft (#3873) üzenetére


lesaux
veterán

Meg fogom nézni, köszönöm.

(#3875) kiborg válasza kiborg (#3863) üzenetére


kiborg
aktív tag

valaki ???

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#3876) liksoft válasza kiborg (#3875) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ürítsd le teljesen, majd a gyártó oldaláról letöltött tesztprogrammal írásra és olvasásra teszteld le. Ha van hosszú teszt, arra is küldd rá. A drive belső SMART-ja helyre kell, hogy hozza a hibákat, vagy kidobja használhatatlannak a drive-ot.

Természetesen korrekt tápellátás és meghajtás mellett szabad csak a tesztet végezni, és elfogadni annak végeredményét.

Szerk: Látom megtaláltad a program témáját is, így inkább ott célszerű tovább kérdezned.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3877) Rive


Rive
veterán

Van egy 200-as Maxtorom. A BIOS még jól detektálja, de a SMART nem olvasható, a badblocks pedig alapból hülyeségeket ír ki a maximális blokkszámra - mintha TByte méretű lenne a lemez...

Ötlet? Tipp? További tenni/megnéznivalók?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3878) liksoft válasza Rive (#3877) üzenetére


liksoft
nagyúr

Használható? Amit felírsz rá az újraindítás után jól jön vissza? (Video, foto jó a teszteléshez.) Ha nem, akkor bithibás az interface. Ha igen, akkor RAM hibás lehet. Vagy egyéb......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3879) Rive válasza liksoft (#3878) üzenetére


Rive
veterán

Jelenleg nincs rajta partició. A helyi particionálóprog pedig azt írja ki, hogy 65537TB méretű a lemez, azaz várhatóan nem is lesz rajta partíció -> nem tudok rá írni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3880) liksoft válasza Rive (#3879) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor kábel vagy interface probléma lehet. Bithiba. (Gondolom PATA.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3881) Rive válasza liksoft (#3880) üzenetére


Rive
veterán

PATA, igen. Kábel jó, előtte és utána is több vinyót kiszolgált, jól.

Ez az 'interface probléma' nagyjából mit takar, mit lehet vele kezdeni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3882) liksoft válasza Rive (#3881) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egyik vagy több tűn nem megy a jel. Forrasztási vagy panelhiba, vagy a vezérlő chip hibás (szakadt vagy zárlatos) belül. Ha chip, nem érdemes foglalkozni vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3883) GReddy válasza skoos (#3043) üzenetére


GReddy
tag

Szia!

A nyolc mega NTFS 5.0 (vagy frisebb) alatt paritás miatt van, azaz szektorcsoport hibánál innen vesz el a windows "helyet" a bad sectorok helyett. Elvileg a rendszer működéséhez (az első hibás szektor megjelenéséig ) nem kell.

Üdv

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3884) Rive válasza liksoft (#3882) üzenetére


Rive
veterán

A panelon nem látszik semmi :(

Azt nem értem, hogy ha valamelyik jelvezeték hiccent meg, akkor a saját nevét hogyan tudja közölni az alaplappal :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3885) GReddy válasza kiborg (#3863) üzenetére


GReddy
tag

Próbálj meg egy low level format-ot. Az a hibás szektorokat hibásnak markolja, és meg sem próbál írni rá. Ha nem segít, akkor kuka.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3886) liksoft válasza Rive (#3884) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hibás bit a névben 1-ben van. Így nem látod, de a kapacitás értékénél "kicsit" nagyobbat ad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3887) liksoft válasza GReddy (#3885) üzenetére


liksoft
nagyúr

A low level format drive-onként máshogyan van kialakítva. Van amelyik nullázza a szektort, de van amelyik figyelmen kívül hagyja az utasítást, és hibajelzés nélkül elvégzettnek mutatja. A második esetben a felületre NEM történik írás, így a felületet nem is teszteli.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3888) Rive válasza liksoft (#3886) üzenetére


Rive
veterán

Fura... No mindegy, megy a levesbe, kösz.

A vicces az, hogy a fentebbi sok-sok tera után odaírja, hogy meddig is tart a sávszám - egytől mínusz egyig :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3889) F e Z o


F e Z o
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, ha egy 1,5 éves 160Gb-os Samsung vinyón 42 badsector van, akkor az lehet-e ok, hogy kicseréljék nekem a boltba. Asszem erre még 3 év garancia van.
HDD Sentinel szerint a kondícíó 58%.
"A lemez felületén található 42 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata)."
A táp egy FSP Bluestorm 350, az idekábel meg kb egy hónapos, szal sztem sem a táp, se a kábel nem lehet probléma. Lehet, hogy haldoklik a vinyóm?

H2O über alles!

(#3890) liksoft válasza F e Z o (#3889) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hőmérséklete?

Lehet, de garira érett akkor lesz, ha a SMART a küszöbértéket átlépi, vagyis piros X lesz a drive-nál a Sentinelben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3891) Matthew válasza Matthew (#3834) üzenetére


Matthew
senior tag

Melóhelyen kipróbáltuk egy teljes formázás után (előtte sajna nem) és tökéletesen működött, gyorsan lehetett rá írni (60MB/s). Hazaérve ismét ugyanaz a jelenség (~5MB/s). :(
Az olvasás 80-90MB/s...

(#3892) F e Z o válasza liksoft (#3890) üzenetére


F e Z o
veterán

30-35 C szokott lenni, nincs még piros X.

H2O über alles!

(#3893) liksoft válasza Matthew (#3891) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor nem a winyó. Driver, segédprogram, controller.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3894) liksoft válasza F e Z o (#3892) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a hőmérséklet jó. Tápellátás? Nem csak a tápegységre, hanem a tápcsatlakozóra is gondolok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3895) jaysee13


jaysee13
tag

Heló

Samsung HD250HJ winyó, vadiúj. Alaplap Asus K8N.
Bekötöttem, lemezkezelővel inicializáltattam, partició, format. Total commanderrel fájlt másolnék, 2,5MB/s írás 11MB/s olvasás. Mi lehet a baj?

(#3896) liksoft válasza jaysee13 (#3895) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

PIO módban mehet UDMA helyett. Nincs tuningolva (túlhúzva) az alaplap? Ha igen, vedd vissza. Az eszközkezelőben az IDE csatorna megmondja az üzemmódot. Ha nem sikerül beállítani, akkor a drivert az eszközkezelőben töröld. Az újraindításkor detektálja ismét, és remélhetőleg jó UDMA módban hajtja majd meg. Természetesen ehhez a BIOS-ban is jó beállításúnak kell lennie.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3897) F e Z o válasza liksoft (#3894) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem sokat szedegettem le róla a tápcsatit, megcseréltem, de semmi változás.
Néha 3-4 naponta egyszer csak felörög, s valamikor kékhalál is van utánna. Modnjuk azt hozzá kell tenni, hogy 7/24-ben megy.

H2O über alles!

(#3898) jaysee13 válasza liksoft (#3896) üzenetére


jaysee13
tag

Köszi!

Megpróbáltam a drivertörlést, nem segített. Az eszközkezelő szerint mindkét SATA winyó
ugyanolyan módban van és a bios beállítások is mindkettőnél azonosak. A másik egy 120GB Seagate, két partícióval, egyiken a winfos és tökéletesen működik. További ötlet esetleg?

(#3899) Matthew válasza liksoft (#3893) üzenetére


Matthew
senior tag

Valóban, ma ismét bevittem melóhelyre, ott ismét gyors volt. A vinyó kizárva, alaplap felé megyek majd.
Köszi a segítséget! :R

(#3900) liksoft válasza jaysee13 (#3898) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem érdekel, hogy SATA. UDMA vagy PIO módban megy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.