Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) stangli válasza liksoft (#3693) üzenetére


stangli
senior tag

Köszi a segítséget, megnyúztam egy picikét és most semmi baja... akkor lehet hogy maga a film xarkxik, amit természetesen csak biztonsági másolatként tárolok a vinyón ;)
maga a film másolásakor ugyancsak kiírja hogy megtelt a lemez... ha másikat másolok akkor simmán csusszan nem... szal... a film lehet a hunyó :W

(#3702) emre33 válasza liksoft (#3700) üzenetére


emre33
addikt

hm?

500-as hdd-ból eddig egyetlen egy fajta létezett 16MB cache-val.

Viszont van már 32MB-os is..
erre lettem volna kiváncsi hogy eltér-e még valamiből.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3703) liksoft válasza emre33 (#3702) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rendben. Viszont ha valaki szívesen utána néz, de nem tudja a pontos típust (mert nem a legújabb cuccokkal foglalkozik nap mint nap) (és még Ő is találkozik kakukktojással nap mint nap) akkor segítség egy típusjelzés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3704) emre33 válasza liksoft (#3703) üzenetére


emre33
addikt

[link]

Ez a rendes 500GB 16MB cache verziós hdd

[link]

Ez pedig az új F1-es széria!

F1 ez már a merőleges rögzítésú hdd? Érdekes itt nincs szó 32Mb verzióról

Új F1 széria gyorsabb mint a régi?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3705) liksoft válasza emre33 (#3704) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A letöltött adatlap alapján a T166 az utolsó hagyományos fejjel rendelkező széria. Az F1 kapott a PMR-ből, de már nem a kezdeti, hanem a tovább fejlesztett változatból. Ugy tűnik számomra a Samsung egy lépcsőt kihagyott. Kivárt mi lesz egyáltalán a PMR technológiával hosszabb távon, majd utána hozta ki a hőkompenzációs PMR fejet.

Az 501 - 502 esetleg 503 a kapacitást és cache méretet jelöli (1=8MB, 2=16MB, 3=32MB).

Egyébként itt is volt tesztelésen, és úgy látom fLeSs egészen utána járt a dolgoknak.

Igen, gyorsabb. Az adatlap is írja, hogy a felület maximális átviteli sebességét (lemez legszéle) 135MB/sec-ről 175MB/sec-re sikerült feltornázni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3706) emre33 válasza liksoft (#3705) üzenetére


emre33
addikt

PH tesztbe még a régi fajta (nem F1-es) széria szerepelt.

Magyarországon ezt kb mikortól lehet kapni? Mert neten még sehol se találtam meg.

Pedig 2 darab kellene.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3707) liksoft válasza emre33 (#3706) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pont azért említettem a tesztet, mert ott a régi van, hagyományosként említve. Vagyis megerősítve az adatlap tartalmát.

Nem tudom. Nem vagyok kereskedő. Csak régebbi winyók adatmentését végző szaki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3708) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Van nekem egy régebbi wincsim. Maxtor 300Gb SATA1, DaimondMax 9, ha jól tom . Már lassan 1 éve hogy van rajta egy hibás szektor, az nem is zavart, de mostanság egyre több baj van vele. HD Sentinel szerint felpörgési gondok vannak és 2 újabb szektor ment tönkre + 2 lett gyenge, így 93%os elméletileg a wincsim. 805napja üzemel és most esett le becsült hátralévő élettartama 1000ről 881napra. A felpörgést magyarázhatja a tápegység(szimpla Chieftec 360Wos), vagy valószínűbb, hogy a wincsi a bajos. 4 wincsi van elvileg a gépben. Elvileg, mert azt tapasztaltam, ha 3nál több van bekötve, akkor véletlenszerűen megszűnik az egyik wincsivel a kommunikáció, általában azzal, amit épp nem nagyon használok(tehát Master soha nem esik ki, ill ez a 300as is csak akkor, ha a letöltés lassú, vagy ha SETI(at)home nem megy, így a 2 újabb 500as, főként tárolónak használt, közül az egyiket szokta „kidobni”).
Tehát itt nem csak a wincsi a hibás, hanem a táp is? Készüljek egy új wincsit venni?

GA

(#3709) liksoft válasza G.A. (#3708) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive hibáit táphiba is okozhatta. Sőt, a több winyót nem bír állapot is inkább a táp felé mutat. Szerintem egy 450-es minőségi táppal kéne először próbálkozni, utána csak a winyóval. Minden esetre ami fontos, ne csak azon tárold.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3710) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Lenne egy olyan problémám hogy, új gépet vásároltam, de a vinyokat a régiböl meghagytam.A rendszert ujra raktam, de amiota uj a rendszer azota azt hallom sokszor hogy a vinyom pörög de nagyon és ekkor a rendszerem belassul, valamit meg akarok nyitni akkor feltünik a homokóra és akkor is pörög a vinyom nagyon.
Már probáltam a drivereket cserélgetni, virusirtokat lefuttatam, de semmi javulás.Ez mitöl lehet?Valami megoldás?
2db Maxtor 80GB IDE 4éves

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#3711) liksoft válasza Dr.Én (#3710) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Hibalehetőségek: A winyó sz@r@kszik, rossz a tápellátása, eszközönk nem kompatibilisek, egy alkalmazás futása miatt swap-el állandóan, defragot csinál a háttérben, .....

SMART mit mond a winyóról?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3712) G.A. válasza liksoft (#3709) üzenetére


G.A.
aktív tag

Most újraindítottam a gépet(ledobta a 300ast). Furcsa mód, megint nem észlel felpörgési problémát, így wincsi kondija 96%os és 939napig életképes, a jóslat szerint :U .
Ja, amit lehagytam, mielőtt ledobja a wincsit, a meghajtó mintha felpörögne, majd kattan egyet és ez ismétlődik, közben a windos megáll, majd ismét megy és újra megáll, majd a wincsi eltűnik és a ciklus is abbamarad és a win ismét megy.

Egy 500as Libertyn gondolkodom...

(#3713) Dr.Én válasza liksoft (#3711) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Uj táp dugot dugtam rá és azzal most megszünt a swapelés.De majd a Smartot még letöltöm és megnézem mit ír.
Köszi

WOT: kissio

(#3714) L.T. válasza liksoft (#3707) üzenetére


L.T.
aktív tag

Csak régebbi winyók adatmentését végző szaki.
Kürt?

(#3715) ngdr88


ngdr88
tag

ezt a kérdést feltettem a milyen winchestert vegyek? topicba csak nem kaptam rá választ

Hello!
Szerintetek most milyen márkájú vinyót érdemes venni? SATA2 160-250 körül
egy boltban aztmodták h csak Seagate-t
Jelenleg egy Samsung 160Ide-m van 1 éevs hibátlan, csak a "minőségi" codegen táp szivatta, de az már megoldódott.
A topicokat olvasva mindgyikkel volt pozitív és negatív tapasztalat is, de azért melyik a legmegbírhatóbb??
:R

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3716) OBrien


OBrien
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, a helyzet a következő: egy kedves barátom külföldön tartózkodik, és a magával vitt vincseszterre nem tud írni, se róla adatot törölni. A messzi távolból nem tudok neki segíteni, mert ilyet még sose tapasztaltam. Az alábbi körülmények adottak:
- 80 gigas 2,5"os Samsung vincseszter
- VIPower külső rackben
- a gépen amin használja(ná) WinXP van, de nincs rendszergazdai jogosultsága a felhasználói fiókjának (hátha ez fontos)
- csatlakoztatáskor a gép felismeri, olvasni tud is róla, de írni/törölni nem
- viszont bármilyen más külső, usb-n csatlakoztatott dologra van írási joga (mp3 lejátszó, pendrájv)!

Ha van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt az írásvédettséget, vagy pontosan milyen beállitások megtételére kéne megkérni a gép rendszergazdáját, kérlek osszátok meg velem!

Előre is köszönöm a válaszokat, további szép estét kíván:
OBrien

[ Szerkesztve ]

(#3717) liksoft válasza L.T. (#3714) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. Nézd meg az adatlapomat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3718) liksoft válasza ngdr88 (#3715) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért nem kaptál rá választ, mert lehetetlen pontos választ adni. Ugyanis a drive-ok olyan mértékben változnak a folyamatos fejlesztések miatt, hogy lehetetlen egy-egy típus hibáját, rendszeridejét előre megjósolni. Ezen kívül van gyártási hibás darab is. Na akkor most melyiket? Majd 2-3 év múlva megmondjuk. Igaz, akkorra már nem lesz kapható.

Válasz: Hosszabb garanciával rendelkező típust olyan forgalmazónál aki várhatóan még üzemel a gari lejártakor is. A fontos adatokat meg archíválni kell. Ebben az esetben csak kellemetlen lesz egy esetleges winyóhalál, de nem katasztrófa.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3719) liksoft válasza OBrien (#3716) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet jogosultság, és a drive íróáramkörének hibája is.

A jogosultsági kérdést a rendszergazdának segítség nélkül is meg kell tudni oldania. Ha meg nem teszi, annak valószínűleg oka van.

Ha hibás a drive, akkor beállítások nem segítenek, csak az adatok mentése mielőtt meghal az olvasó áramkör is.

Innen távolról nem tudom megmondani melyik a valódi hibaok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3720) enamessias


enamessias
aktív tag

Hi all!

Mi az a konzekvenciális hiba???

Van egy 80-as vinyóm és az egyik alkalommal mikor elinditottam a gépet, az xp elindulása közben ezt a hibát állapitotta meg és elkezdte kijavitani. Eredmény az lett, hogy a 2 particiom közül az egyik elérhetetlen lett, és ha a vinyó benn volt a gépben, akkor 2 másodpercenként kerreget egyet és belassította a rendszerem. Minden inditásnál megállapította a konzekvenciális hibát. Mia szösz ez?

Hibát orvosoltam Particiom Magic-el: töröltem a meglévő particiókat és egy ujat csináltam. Kerregés megszünt, konzekvenciális hiba nem jelentkezik, adatott lehet rá másolni és olvasni is. Viszont a sajátgépen ha jobb klikkelek rá, akkor a "Megnyitás" helyett "??(O)" szöveg jelenik meg! :Y :F :Y :F
Hibaellenőrzést futtattam rajta, de nem talált hibát!

Mi a szösz van a vinyómmal? Még használható, vagy már az utolsókat rugja? Könyvelést nem fogok rajta menteni, az biztos.... :DDD

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3721) liksoft válasza enamessias (#3720) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? (PL: HDSentinel)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3722) enamessias válasza liksoft (#3721) üzenetére


enamessias
aktív tag

nem talál semmit! 100%, hőmérséklet rendben.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3723) enamessias


enamessias
aktív tag

képek a hibáról:
[link]
[link]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3724) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

A SMART szerint a HDD-m döglődik, pedig látszólag nincs is semmi baja. :F
Ezt írja a HD Sentinel:

Meghibásodás várható - Attribútum: 5 Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 1023 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

0% kondíció... :Y

Egy hete kaptam, eddig semmi bajom nem volt vele, nem melegszik, nem fagy a gép, és a SMART szerint is eddig még csak 22 órát pörgött. Szóval nagyon nem értem mi van... :F :F :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3725) lazydog válasza lezso6 (#3724) üzenetére


lazydog
addikt

Sürgősen ments róla, ha van valami számodra értékes rajta!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3726) G.A. válasza liksoft (#3711) üzenetére


G.A.
aktív tag

Üdv!
Este ismét elvesztettem a wincsim, de most már csak az volt bekötve a Raptor mellé... A baj az hogy közben a 3 hibás sectorból lett 18 és a 2 gyengéből lett 19. Így is valszeg a táp a hibás? Szerezzek be egy új wincsit?

GA

(#3727) misx


misx
senior tag

Lassan egy hónapja vettem egy Samsung 320 gigás vinyót az eBoltból (SATA2, 16MB Cache), aminek kattogott a fejegysége (win telepítőben formázás meg is állt), visszaküldtem, kaptam helyette egy WD-t, ugyanilyen paraméterekkel (a beszállítójuk nem tudott samut küldeni) és ez is rossz. Sőt rosszabb, mivel első alkalommal látta a BIOS, majd mikor kiléptem belőle és újraindult a gép - hogy wint telepítsek a lemezről - akkor a telepítő be sem jött, a hardvervizsgálatnál lefagyott. RESET, majd elöjött az azóta fenálló probléma, hogy a bootnál KÉPTELEN felismerni a vinyót, FAILURE a válasz és nem enged tovább, F1-re WAIT... felirat és áll, BIOS-ba nem enged belépni. Visszatettem a régi vinyót is, az sem segít, mégha az van a bootra állítva, akkor sem.

A hiba egyébként mechanikai eredetű ennél is, mert a lemez felpörög, de utána mintha leállna és nyekereg egy picit (hasonlít a fejkattogáshoz, csak halkabb).

Na és most jön a KÉRDÉS:
1. verzió: ilyen szerencsétlen vok és a csere vinyóm is döglött, ergo gyári hibás. Mehet vissza . :W
2. verzió: Lehet-e hogy az én gépemben van a gond? Eléggé kizártnam tartom a táphibát, a gép tökéletesen működik a CHIEFTEC GPS350EB 101A tápommal, meg akkor sztem az ATA vinyó is kipurcana. Egyébként kipróbáltam utána ATA-SATA átalakítóval is, hátha szar a SATA tápkábel, de ugyanaz a helyzet. :(

Szal ha a 2.verzió esetleg vmilyenképpen életképes lenne, akkor szóljatok lécci. Thx.

(#3728) OBrien válasza liksoft (#3719) üzenetére


OBrien
csendes tag

Az, hogy rendszergazda, kimerül abban, hogy rendszergazdai fiókja van a számítógépen. Egyébként ha lehet még laikusabb mint a barátom. Oka pedig nincs rá, hogy ne tudjanak írni a vincseszterre, egyszerűen ő sem tudja, mi a baj.

Ez a két lehetőség (jogosultsági kérdések, hibás meghajtó) merült fel bennem is, éppen ezért kérdeztem, hogy _konkrétan_ hol lehet windózban egész meghajtóra terjedő jogosultságokat állítani. Ugyanis ilyen beállítást itthon nem találtam. Ha tudnám, hogy hol lehet ezeket állítani, kiszűrhető (vagy még jobb esetben orvosolható) lenne ez a fajta hiba, vagy pedig legalább biztosra lehetne mondani, hogy a drive rossz.

Köszönöm, hogy időt szakítotok rám:
OBrien

[ Szerkesztve ]

(#3729) lazydog válasza misx (#3727) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem sokat segítene a problémádon, ha SATA1-re jumper-elnéd a vinyókat. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3730) misx válasza lazydog (#3729) üzenetére


misx
senior tag

Jumper nem járt hozzá, levettem a samuról, és rátettem a neten talált infó alapján az 5-6 pinekre (ahol írja a 150MB/s engedélyezését). Helyzet ugyanaz.

(#3731) lazydog válasza misx (#3730) üzenetére


lazydog
addikt

Így működnie kellene.
Továbbra is úgy gondolom, hogy az alaplapoddal van valami baj. Esetleg egy BIOS frissítés lehet megoldaná a problémát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3732) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Hali! Lenne egy kérdésem:
Vettem egy új gépet, és a SATAII-s winyómat, ami fixen van a gépben (nem rack-es), úgy érzékeli az xp, mintha ideiglenesen lenne csatlakoztatva a géphez, és így a jobb alsó sarokban ott van, hogy hardware biztonságos eltávolítása. Rámegyek, és mit látnak szemeim? Hát a fix winyót a két partíciójával.
Valaki segíccsen plíz, mert nagyon zavar!

(#3733) ssolitude válasza Kicsiguszti (#3732) üzenetére


ssolitude
őstag

Xp alatt ott is lesz mindig. Esetleg majd az SP3-al eltűnik.
Vista alatt már nincs ilyen.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3734) Kicsiguszti válasza ssolitude (#3733) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Köcce!

Ez csak SATAII-s winyókra igaz, nem?
Mert a régi gépemben is több winyó volt, de az mind IDE-s porton volt.

(#3735) lazydog válasza Kicsiguszti (#3734) üzenetére


lazydog
addikt

Nem, ez kizárólag nForce chipset-es alaplapoknál tipikus.
XP alatt is megszabadulhatsz ettől, ha az Eszközkezelőben uninstallálod az nForce drivert.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3736) ssolitude válasza lazydog (#3735) üzenetére


ssolitude
őstag

No, ezt nem tudtam. :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3737) Devastator


Devastator
tag

Hy. Hogy lehet a legegyszerübben leformázni egy vinyót? :F Gyorsan kéne.

(#3738) Thrawn válasza Devastator (#3737) üzenetére


Thrawn
félisten

Lemezkezelőben?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3739) Dr.Én válasza Devastator (#3737) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Én a másodlagos vinyomat ugy formáztam le hogy:Beléptem a Sajátgépbe Rákattintotam a második meghajtora a jobb egér gombal és Formázás parancsra kattintotam.

WOT: kissio

(#3740) Mr-Pamacs válasza misx (#3727) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Esetleg megpróbálhatod azt is h beteszel egy IDE-s vinyót amin van rendszer , be bootolsz róla és megpróbálod rádugni a Sata kábelre a Sata vinyót, vagy próbáld ki egy másik gépben. Talán az utóbbi a biztos.Nekem is volt már hasonló esetem csak ott el-el vesztek a fájlok a vinyóról (160-as Sata). Egy másik rendszervinyóról sikerült beolvaastatni aztán egy kedves ismerősöm elintézte a sorsát egy kis túlfeszültséggel és már cserélték is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3741) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem olyan problémám lenne hogy van egy IDE-s rackem. Ha simán kábelre van téve a vinyó gond nélkül megy minden, ha a rackbe van téve akkor:
-van amikor felismeri,
-van amikor nem,
-van amikor felismeri és elindul a win betöltés de a csíknál felakad, és
-van amikor gond nélkül bejön, de nincs DVD író.

Próbáltam már kábel cserét, be jumperolni mindent (Író, vinyó).
Az lehet a gond h egy villámcsapásos gépből maradt meg a rack és nem 100%-osan úszta meg az esetet?

[ Szerkesztve ]

(#3742) v.tom


v.tom
őstag

Helo! Remélem tud segíteni nekem valaki. Van 250 gb-os Seagete SATAII HDD-m, három partícióra osztva. Bekapcsoltam a gépet és az egyik partíció (110gb) egyszerűen eltünt. Sehogy sem látom. Először persze megpróbáltam elindítani a getdataback-et, de nem indul el a legfrissebb verzió sem, ebben lehet hogy a vista 64bit a ludas, de azért ez is furcsa. Próbálkoztam Partition Magic-kel, ez partíciós tábla hibát irt és nem tud csinálni semmit. A hard disk sentinel semmi hibát nem talál a lemezen, az állapota 96%.
Előre is köszi a segítséget. :R

(#3743) Mr-Pamacs válasza v.tom (#3742) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A HD sentinel nem is fog,nem ezt vizsgálja.
Sztem a fájl leíró sérülhetett meg, nem volt az előző leállásnál áram szünet vagy mondjuk csak "úgy" lehúztad a gépről menetközben?
Próbáld meg az OnTrack Easy Recovery-t [link], nekem tegnap is segített egy ilyen partícióról visszahozni 100 Gb adatot.

[ Szerkesztve ]

(#3744) v.tom válasza Mr-Pamacs (#3743) üzenetére


v.tom
őstag

Nem volt semmi áramszünet vagy valami, egyszerű szabályos windows leállítása volt. A HD Sentinel a hdd fizikai állapotát vizsgálja ha jól tudom, csak azért írtam hogy nem az a hiba forrása hogy fizikailag sérült. Köszi az ötletet, remélem segíteni fog. THX :R :R

(#3745) v.tom válasza Mr-Pamacs (#3743) üzenetére


v.tom
őstag

Nos kipróáltam. Valahogy az Easyrocovery sem csinál semit. Mikor elindítok rajta valamilyen diagnosztikát vegy egyéb feladatot akkor szó nélkül kivág. Na mindegy. Megnéztem és a Window teleptőlemez formázatlan területként látja az elveszett partíciót(legalábbis a helyét). Ha nem marad mád megoldás újrapartícionálom, de nme szeretném az adataim elveztését. Ha van valakinek ötlete azt nagyon szívesen venném. :O

(#3746) liksoft válasza Mr-Pamacs (#3741) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha rack nélkül megy, akkor egyértelműen az a hibás. A rack amúgy is hibaforrásnak számít, csak megkönnyíti sokszor az életünket. De mint minden kényelmi eszköznek, ennek is vannak hátulütői. Esetleg (ha van) próbáld meg másik csatornára tenni, hátha annak a kimenete ennyire érzékeny.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3747) liksoft válasza v.tom (#3745) üzenetére


liksoft
nagyúr

XP (szigorúan SP2) alatt kéne megpróbálni a mentést. Ott GDB-vel kezdeném. (Rendszergazdai jogosultság ajánlott!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3748) Mr-Pamacs válasza v.tom (#3745) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Milyen Wint-t használsz?
Ha kell el tudom küldeni az én verziómat hátha az elindul.
Az adataid sztem még ott vannak csak a fájl leíró szált el,szóval még menthető.

(#3749) v.tom válasza liksoft (#3747) üzenetére


v.tom
őstag

Már gondolkodtam rajta, lehet hogy megpróbálom egy másik gépben XP alatt. Nem értem miért nem fut a GetDataBack, amikor pont egy olyan verziót kerestem, ami Vista kompatibilis. Rendszergazdai jogkörrel nincs gond, az megvan. Remélem segít. Köszönöm szépen. :R :R

(#3750) v.tom válasza Mr-Pamacs (#3748) üzenetére


v.tom
őstag

A win-em egy Vista Home Premium 64 bit, eddig szerencsére nem volt vele kompatibilítási gondom, csak pont most amikor a legnagyobb szükségem lenne rá, akkor hagy cserben. Neked milyen verziójú GDB van meg?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.