Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2551) nolika válasza tothbe (#2543) üzenetére


nolika
aktív tag

Amúgy a samsungommal eddig semmi problem nem volt, mondjuk nekem inkább maxtor áldásom volt sokszor :((( Nemtom h került bele az a pár bad szektor...

(#2552) Amazonas válasza nolika (#2550) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ez pontosan hogy néz ki? :)
Tudnál képet készíteni? Nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#2553) Dr. Romano válasza nolika (#2550) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi a tippet!

Azonban a szobaventi is fog rajta jó 5 fokot, ami elég jó eredmény :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2554) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na a HDD Regenerator nálam nem akar működni rendesen... :(

Elindítottam a tesztet, majd 4 óra után megdöbbenve láttam hogy leállt 32255 MB-nál. Elindítottam megint a tesztet, de most kezdésnek 32250-et adtam meg, de ahogy elérte megint a fent említett értéket megint megállt.
Miért csinálja ez? A legújabb 1.51-es változat van fent, de az 1.4-es is ugyanazt csinálja... :(

Írtam e-mailt a készítő(k)nek, de még nem jött rá válasz. A hdd-m slave van, de kipróbáltam masterre kötve, akkor is ua. a gond.
Próbáltam a boot image-t floppyról és cd-ről is, de ua.
Nem tudom mit kéne még kipróbálni...
Ez a progi lassan már idegesítőbb tud lenni, mint a Windows :D :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2555) lazydog válasza Dr. Romano (#2554) üzenetére


lazydog
addikt

Lehet, hogy meg kéne vásárolnod. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2556) Dr. Romano válasza lazydog (#2555) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elméletileg a demóban a limit annyi, hogy csak 1 szektort enged javítani.
De gondoltam rá én is, hogy hátha a demó hibája, ezért khmm.... hát ''megvettem'' ;] de az sem segített rajta semmit :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2557) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Próbáltam most úgy is, hogy a Particion Managerrel a hdd-t két részre osztottam, majd azt a részt ahol a hiba van egy teljes formattal újranyomtam, de hiába... :(

Most fut a HD tune, megnézem hogy ő még kijelzi e a hibát. Ha igen teszek még egy próbát a regeneratorral és ha úgysem megy, akkor nem tudok mit csinálni.... Legyőzött 4KB! :D :O :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2558) Pilács válasza nolika (#2534) üzenetére


Pilács
senior tag

Nekem is hasonló a hiba Samsung vinyó 160 Gigás... Nekem is többszöri kékhalál, majd 2 BAD szektor.. ill 15 reallocated szektor a SMART szerint 88%-os, hétfőn viszem gariztatni, samsung gari van rajta, aszonták a boltban, hogy küldik a samsunghoz, kb 1 hónap :( és nem biztos hogy kicsrélik. Elég elszomorító ha ezt nem cserélik ki gariban, hogy megbízhatatlan a vinyó. DOS alól próbáltam tesztelni lazán kibubik a hibás szektor, zakatol a vinyó amikor oda ér. Particionáltam újra stb, de a hiba ott marad. Valamikor 1 szektor hibás, valamikor 2 is, de az néha több próbálkozás hatására olvasható. Ez elég gáz. Maxtorral sincs jó tapasztalatom sajna, marad a Seagate?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2559) lazydog válasza Dr. Romano (#2557) üzenetére


lazydog
addikt

Csak találgatok.
Mi van, ha azért száll el azon a bizonyos helyen, mert nem tud mit kezdeni a lemezhibával. Esetleg egy hibátlan vinyón kéne futtatni próbaképpen. .

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2560) Dr. Romano válasza lazydog (#2559) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 40gb-os Seagate hdd-men (amit a hd tune és a chkdsk hibátlannak jelzett) simán megy a regenerator. Bármilyen MB-ot megadhatok neki kezdésnek, elkezdi szépen keresni, tehát azzal nincs gond...

A Samsungon a hd tune megint kijelezte a rossz szektort ugyan ott a 107GB-nál: [link]

A regenerator meg megint csak 32255MB-ig vitte az ellenőrzést, aztán megállt. :F

Mondjuk lehet vicces hogy 4kb-ért szenvedek, de mikor erre kerül valami adat és a vinyó megpróbálja leolvasni onnan, lefagy az egész rendszer egy időre és a hdd halkan kattog 3-at.
Tehát idegesítő...

Tehát feladom, de azért köszi a segítségedet!!! :R

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2561) Pilács


Pilács
senior tag

Most beszéltem a samsung-gal, aszonták ha megbízhatatlan a vinyó, akkor csere... persze ha garos... mindegy a bad szektorok száma :))

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2562) c41r0^ válasza Dr. Romano (#2560) üzenetére


c41r0^
őstag

Samsung saját HDD diagnosztikai progiját kéne leszedni (asszem HUTIL), és azzal nyomatni egy mélyformázást, persze előtte minden adatot archiválj.

Ha gariba kerül és el a Samsunghoz, ott is eleve ezzel a progival fogják a diagot kezdeni...ha kiír vmi hibakódot diag során (lásd dokumentáció), akkor télleg rossz és gari, ha csak bad van rajta, megér a mélyformázás egy próbát.

Nekem egy régi Maxtoron a PowerMax így megjavította a lemezfelületet, pedig ott is terjedtek a bad-sectorok...azóta is használom a HDDt letöltős vinyónak és semmi baja, a bad-ek sem szaporodnak tovább rajta.
Azt hiszem lehet logikai és fizikai bad sector is, a logikait biztosan javítja a low-level-format, a fizikait nemtom. Elméletileg a vinyóknak van pár backup-szektora, ami arra van, hogy a rossz szektorokat váltsa fel. Gondolom mélyformázás közben ezt is detektálja a diag-program, és asszem a vinyó firmware-ébe beleírja az infót, hogy ezt a című szektort kizárom (mert bad), helyette ez a cím erre a fizikai szektorra mutasson (backup-szektor). Asszem kb. 120 szektor van így meghagyva backupnak.

Ha vki pontosabban tudja ezt és ökörséget írtam, akkor sorry.

[Szerkesztve]

(#2563) Dr. Romano válasza c41r0^ (#2562) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Már le is szedtem a hutil-t és holnap teszek egy próbát vele.
Össze is gyűjtöttem pár progit, amik badsectort javítanak, de mindegyik fizetős :(

(ja és mellesleg a progik keresése közben tiszteletét tette nálam a Win32 HLLM Beagle nevű vírus, ami picit összegányolta a wint, tehát nem unatkozom :D :( )

A mélyformázást meg lehet hogy végső megoldásként bevállalom, de nem igazán ajánlják: [link]

De azért köszi neked is a segítséget! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2564) lazydog válasza Dr. Romano (#2563) üzenetére


lazydog
addikt

Itt a régi alaplapok BIOS-ának szerves részét képező mélyformázó programokról van szó. Ilyet csak akkor próbálhatnál ki (amivel el is cseesznéd a vinyód), ha volna ilyened és ezen tolnád.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2565) Pilács


Pilács
senior tag

Végig toltam az HUTIL programot, mélyformázással... röpke 2 óra alatt meg is lett, és a végén kiírja hogy nincs semmi baj, ellenőrizzem van e vírusom (csak az az 1 vinyó volt benne) ellenőrizzek kábelt oprendszert stb. Jó duma... de sajna bármi más programmal csinálok szektor tesztet, mindegyik kidob 1 vagy 2 szektor hibát, ilyenkor kerreg a vinyó, gondolom a többszöri olvasás miatt. Mind XP alatt megtalálható a szektor hiba ha nyomok egy felület ellenőrzést, mind pedig DOS os tesztelőkkel egyértelműen meg van a hiba. Hétfőn útnak indítom gariztatni, de nagy cirkuszt csinálok ha ezt a megbízhatatlan vackot nem cserélik ki... Azonkívül mint írtam a SMART infó is tartalmaz 2 olvashatatlan szektort és 15 reallocated-et. :(((
Kíváncsian várom mi lesz vége, majd megírom ide is az eredményét.

''A lemez felületén található 15 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.''
HDD sentinel

Uff :)

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2566) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!
szóval, samsung winyó, elvileg hibátlannak kellene lennie, de illegal boot signature, változatlanul.
És érdekes módon, ata133 helyett az alaplap ata100-nak ismeri fel....
A boot-block-ban az a bizonyos 55AA a hunyó, az utsó bájt 2. bitje nem emelhető logikai 1-re.
Mi a fene okozhatja ezt?
Abit nf7 alaplap, sil680 ide raid kontroller a gép...

[ Szerkesztve ]

(#2567) liksoft válasza poffsoft (#2566) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűséggel érintkezési (kábel (csere), csatlakozó (forrasztási hiba)), vagy elektronikai (controller, winyó elektronika) hiba okozza. Gondolom minden második byte 2. bitje így viselkedik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2568) c41r0^ válasza poffsoft (#2566) üzenetére


c41r0^
őstag

Még annyit plusszban liksoft után (mert neki van szakértelme a hibához), hogy a vinyók UDMA értékét meg lehet változtatni a saját diag programjukkal (Samsung - hutil, Maxtor - PowerMax..stb.)
általában a Seagate és Samsung vinyók firmwarejében UDMA5 beállítás van aktiválva, így kerülnek a kezedbe ha kihozod a boltból.
Ha megváltoztatod UDMA6-ra, akkor max. a burst speed gyorsul, lényegében pedig nem fog a drive gyorsulni működés közben, mert maga a mechanika (lemezek adatsűrűsége, fordulat) a szűk keresztmetszet, nem az adatáteresztő közeg. Tehát hiába max 133 MB/sec az áteresztő képessége a kábelnek és a vinyónak, mert jó, ha max. 60 MB/sec-et tud a vinyó produkálni lineáris olvasásnál, tehát maradhat UDMA5 is (ATA100).

[Szerkesztve]

(#2569) c41r0^ válasza c41r0^ (#2568) üzenetére


c41r0^
őstag

azt kifelejtettem, hogy a kábel hosszától is függhet az UDMA sebesség meghatározása, pl. van egy hosszú IDE kábeled, a vinyó UDMA6ban megy (BIOS kiírja POST során és a firmwarejében is úgy van beállítva), de az oprendszer (pl. XP) van olyan intelligens, hogy a max UDMA sebességet visszaveszi (persze erről jelez az eszközkezelőben és a hibanaplóban), mert úgy érzékeli, hogy a drive-on UDMA6-ban nem írható/olvasható az adat biztonságosan (túl hosszú kábelnél gyengül a jel)

(#2570) c41r0^ válasza Dr. Romano (#2563) üzenetére


c41r0^
őstag

a vinyó diag progijában használatos low-level format teljesen biztonságos (már ha az adatok le vannak mentve :D)

(#2571) Pilács


Pilács
senior tag

[link]

Itt olvastam okosságokat a bad szektorok működéséről... Csak azt nem értem, hogy nekem miért nem javítja ki magát a vinyó, azaz miért nem helyezi át a bad szektort olyan területre ami erre a célra van kijelölve. Azaz a smart szerint van 2 db, de amikor formázok meg tesztelek, akkor is előjön 1 amit jelez az oprendszer stb program. Na már most ha a linkben leírtak szerint működne a vinyó, akkor ezt zárolná és átcímezné, de nem így történik. Miért? Vagy mit nem értek?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2572) Nortid


Nortid
aktív tag

Hali!

Nagyon hangosan rezeg a seagate 7200.10 vinyóm, szeretném ezt megszüntetni, de úgy, hogy a hűtése is meg legyen oldva, mert így is hogy egy 12cm-es venti fúj rá 36-40 fokos...

Utaánanéztem a topic-ban, egy ilyet találtam ([link])
de ha 5,25-ös helyen van nem tudom hogyan lehetne majd hűteni...
Valaki tud jó megoldást? Köszi

[ Szerkesztve! ]

(#2573) liksoft válasza Pilács (#2571) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak többszöri írás / olvasás után allokálja át. Ugyanakor van olyan hiba melyet nem tud átallokálni (legtöbbször servo hiba).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2574) Pilács válasza liksoft (#2573) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszönöm, remélem garanciában kicserélik, de majd kiderül...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2575) poffsoft válasza c41r0^ (#2568) üzenetére


poffsoft
addikt

akkor is, ata133 a winyó, 2 db van benne a gépben, az egyik hibátlanul megy, a másik pedig szar@xik, és ő ata100-nak mondja magát biosnak....

[ Szerkesztve ]

(#2576) poffsoft válasza liksoft (#2567) üzenetére


poffsoft
addikt

nem, kizárólag ez az egy byte nem írható. És már a második, teljesen azonos winyóval csinálja nekem ezt.
Bármit tudok írni a lemezre (pl:diskeditorral), csak a boot signature-t nem tudom érvényesíteni, a8 marad....

[ Szerkesztve ]

(#2577) liksoft válasza poffsoft (#2576) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis csupa AA AA AA AA (vagy FF FF) beleírható a szektorba, csak a 0-ás szektor vége hibázik? Ilyennel nem találkoztam. Vagy az egész hibás, vagy jó volt csak a gyakorlatomban. A következő szektort hibamentesen tudod írni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2578) poffsoft válasza liksoft (#2577) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, egyedül ez az egy byte áll ellen valamiért... és már a 2. winyó...
Lehet, az nforce2-t nem szereti valamiért???

[ Szerkesztve ]

(#2579) liksoft válasza poffsoft (#2578) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem nem, vagy vírus vagy gyári számra beállítorr raid védelem (nem ismerem az alaplapod lehetőségeit, de ha tud raid-et, akkor ez is szóba kerülhet, és ebben az esetben a bios-ban kell valahol a megoldást keresni).

Ilyennel nem találkoztam! :( :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2580) poffsoft válasza liksoft (#2579) üzenetére


poffsoft
addikt

oprendszerem nincsen fenn, live!-vel piszkálom.
raid-ban egy sil680-on próbálom(pci kari), viszont ha az abit nf7 lapra ide-re rakom, akkor is ugyanez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#2581) nolika


nolika
aktív tag

Most már romlott a HDD-m állapota :(
86 %-os lett, 14-re nőtt a gyenge szektorok száma :O (9 volt még 2 napja)
Holnap meg party, szval ott nem halhat meg a kicsike... :O
Vmi ötlet??

(#2582) liksoft válasza nolika (#2581) üzenetére


liksoft
nagyúr

Térdre, imához!

A hűtését tessék biztosítani, és reménykedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2583) liksoft válasza poffsoft (#2580) üzenetére


liksoft
nagyúr

pasz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2584) nolika válasza nolika (#2581) üzenetére


nolika
aktív tag

Elolvastam, amit kellett, prohardveren szépen gyűjtötték...Nos akkor van most 4 hibás szektorom, 14 gyenge szektorom, és 3 nappal ezelőtt csak 9 gyenge szektorom volt...A merevlemez hőmérséklet nem érte el sose a 50 fokot, általában 42-46 fok között van

Kérdés: mennyire veszélyes ez? :O

Mod: egyszerre írtunk :)

Akkor a válaszom: Oks a hűtéssel 30-36 fokra megy fel, akkor azt biztosítom. 1 hetet minimum bírnia kell, vagy még többet, hirtelen 100gb-nyi adatot nemtudok sehova se tenni :O
''''''''''''''''''Mi atyánk ki a mennyekben van,
szenteltessék meg a te neved,
jöjjön el a te országod
legyen meg a te akaratod,
amint a mennyben, úgy a földön is.[...],''''''''''''''''''

[Szerkesztve]

(#2585) cucclee


cucclee
tag

Hello!
Egy elég fontos problémám van. Újra akarom telepíteni a winXP-t(sp1-es) és sajnos nem érzékeli a satas maxtor vinyóm. Utánaolvastam és ha jól tudom a helyes eljárás ,hogy
1. felteszem a vinyó driverét egy flopira és a telepítésnél f6-pt nyomok ,és érzékelni fogja.

több probléma is van. Egyrészt ez a megoldás nem megy. Azt írja ki txtstup.oem hiányzik.

2. a másik hogy átállítom az alaplap bioszát asszem raid-ról ide-re ,vagy valami ilyesmi ,csak ezel az a baj ,hogy nekem egy elég régi Abit KG7-es alaplapom van ,amin nincs serial ata csatoló ,helyette van benne egy pci kártya.

most fogalmam sincs hogy akkor mit tegyek fel arra a flopira és hogyan érzékellje ezt a windows. Előre is köszi a segítséget

(#2586) poffsoft válasza liksoft (#2583) üzenetére


poffsoft
addikt

feladtam.
Halottnak nyilvánítva....

Hutil selftest : 1.) DMA read: failed, sector read error.

3.) Write : sector 0: Write verify error: OEM error code: 79.

asszem ez nem jelez jót....
ja, és szintén hutil szerint, bár ata133 a cimkéje szerint, ata100-ra volt állítva.
(apropo,mit jelent az a volitile - non-volitile mód vajon???)

A párján minden stimmelt (2 tökegyforma winyóval dolgoznék..)

nolika: megbuktál, nem azonos könyvből dolgozunk: amint a mennyben, úgy a földön is.[...],'''''''''''''''''' > miképp a mennyben, azonképpen itt a földön is..... :DDD :)


Azért kösz a segítséget...

Esetleg garit nem tud valaki? (SP0842N, 2006.11.)

[ Szerkesztve ]

(#2587) poffsoft válasza cucclee (#2585) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem pontosan jól jársz el, a floppyra a sata drivert kell felnyomnod(az alaplapét, nem a winyóét), ami nem ugyanaz mint a win sata drivere, szvsz abittéknál megtalálod.
A raid-ről meg a lapod manual-jában olvashatsz, de szvsz nem feltétlen kell a raidot letiltanod, mert tömbösítés nélkül is mennie kell sima sata eszközként...

körülnéztem abitéknál.
Első kérdésem:
ugye a kg7-raid -ról van szó?
Hogyan kötöttél rá sata winyót, amikor ez csak ide-t fogad?
Külső sata kártyával?
Akkor annak a vezérlőjét kellene felmásolnod a floppyra....
Viszont ha raid driver kell, szerintem HPT37x Driver lesz itt:[link]

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#2588) cucclee


cucclee
tag

Bocs hogy kifelejtettem a részleteket. Sima abit KG7 és van hozzá egy VP-9601 (ViPowER) 2 portos kártya amire a vinyó van csatolva (maxtor 6y120mo). Ezek szerint akkor a Vipower kártya driverét kell flopira menteni. ok már le is szedtem. próba...


(#2589) poffsoft válasza cucclee (#2588) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen, annak úgy kell lennie!
Arra figyelj, hogy a floppyt csak akkor nyomd be neki, amikor a telepítés közben konkrétan kéri (mert különben hibaüzenetekkel fog traktálni), persze az elején az f6 kell...

[ Szerkesztve ]

(#2590) hanka


hanka
tag

Mitől van az, hogy kattog a vinyó? Javítható vagy kuka? :U

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#2591) poffsoft válasza hanka (#2590) üzenetére


poffsoft
addikt

közelebbről mi a gondja? milyen winyó? smart mit mond? mikor kattog, hogyan kattog?

[ Szerkesztve ]

(#2592) hanka válasza poffsoft (#2591) üzenetére


hanka
tag

Ha bekapcsolom a gépet egyből kattog. És nem ismeri fel a BIOS sem. :(
Régebben szektorhiba volt rajta sok, de egyszer csak elkezdett kattogni. Ez egy Maxtor 40GB. Ütemesen kattog :) és folyamatosan...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#2593) poffsoft válasza hanka (#2592) üzenetére


poffsoft
addikt

aha, akkor ő meghalt, kuka...

[ Szerkesztve ]

(#2594) Cl1nt


Cl1nt
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: van egy LG DVD író és egy olvasó a gépemben (tehát két lemezmeghajtó), és nem tudom őket használni. A meghajtók tudom hogy működnek mindjárt kiderül miért, nem ezek romlottak el. Ha berakok egy lemezt felpörög, tehát a táp kábel helyén van, bátyám pedig állítólag 3 IDE kábelt is kipróbált, hátha ezzel van a gond. A BIOS-ban amikor megnézem a Primary/Secondary Slave és Master jumpereléseket, mindegyik OFF-on van tehát valamiért nem látja hogy be vannak kötve a meghajtók, a Windows-ban pedig jelenik meg meghajtó, de ezek viszont nem azok (Az eszközkezelő nem az eszköz nevét mutatja hanem az van ott hogy ''DVD-meghajtó'').
Tudnátok segíteni mi lehet a gond/megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm.

hááá

(#2595) poffsoft válasza c41r0^ (#2568) üzenetére


poffsoft
addikt

sorry, hiba.

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#2596) poffsoft válasza Cl1nt (#2594) üzenetére


poffsoft
addikt

sokat segítene, ha a gépedről is mesélnél: milyen alaplap, hogyan vannak rádugva az eszközeid, biztosan jó a jumperelés az odd-ken?
autodetect be van kapcsolva? ide-k engedélyezve vannak?
Ha a lemez felpörög, az táp szempontjából ok, de kommunikáció terén semmit nem jelent..

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#2597) Cl1nt válasza poffsoft (#2596) üzenetére


Cl1nt
csendes tag

Dell Dimension 8300-as alaplap, az imént körbenéztem a BIOS-ban, viszont a winchesterek S-ATÁsak. Na most, én nem találtam az IDE-k engedélyezésére vonatkozó beállítást a BIOS-ban, de valószínűlet itt lesz a probléma gyökere.

hááá

(#2598) hanka válasza poffsoft (#2593) üzenetére


hanka
tag

Köszike :D mindjárt gondoltam a legelején...
De itt a tárcsánál, fejnél van a gond és a panel még jó lehet benne. Ezt azért kiveszem belőle a többi meg csattanhat a padlón egy nagyot :DDD és mehet a szemetesbe...
Hát igen: ami meghibásodhat az előbb-utóbb meg is hibásodik. Már csak ilyen az elektronika.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#2599) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

sziasztok

megint porbléma lépett fel winyómmal
van 4 gépünk, mind a 4 gépet én partícionáltam partition magic-kel ebből 1 gép fél éve (1 hónappal a partícionlálás után) elszállt fájlrendszer hibával (ujraindult folyton, a végén pedig már be se lehett kapcsolni). 2 másik winyó tökéletesen működik
és most a 120 gigás usb-s vinyómat partícionáltam meg ugyan ilyen módon, és elromlott
azaz ma megtörtént a művelet, aztán leformáztam őket, scan disk mind2 partíción, semmi hiba, majd xp telepítése
ott szétszedtem a partíciót mivel a c meghajtónak a 90 gigát írta aminek nem örültem úgyhogy töröltem őket és csináltam 18 gigás c-t és a maradékot d-nek
feltelepítettem a xp-t meg minden programot, épp végeztem és ugyan olyan problémával zárta le a napomat mint amit az előbb említettem.
mit lehet ilyenkor csinálni?
nem akarom szervízbe vinni, mert nem hiszem el hogy nemtudok partíciót csinálni már :O
tudtok segíteni, hogy ne legyen ilyen problémám?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#2600) lazydog válasza SunBreeze (#2599) üzenetére


lazydog
addikt

Alapvető hiba, hogy a PM-et erőlteted.
Partícionálj az XP telepítővel, majd ezután, az esetleges további partíciókat, a feltelepült XP ''Lemezkezelő''-jével hozd létre. Az SP2 gondolom telepítve van?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.