Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) liksoft válasza jasonka (#3143) üzenetére


liksoft
nagyúr

1. Az XP-d nem SP2-es.Itt olvashatsz a problémáról.

2. A 98 alaplapi controller-en CSAK 128GB-ig kezeli a drive-ot! Ennél nagyobb partíciót NE tegyél a 300-as winyóra (annak is legelöl kell lennie). Gyakorlatilag is csak 256GB-ig kezeli korrekt módon, de csak megfelelő driver-rel ellátott vezérlőkártya esetén.

Vagyis: A 300-as elején az első 128GB-ból tudsz csak hibamentesen használható területet allokálni FAT32-nek, hogy a 98 is tudja kezelni. Ez megköti a kezed, kompromisszumokra kényszerülsz. Célszerű előre végiggondolni, ne utólag kelljen átalakítgatni.

A 40-es adatait mindenképp helyezd biztonságba DVD-n (visszaellenőrzött valódi biztonsági megtéssel (nem 20x tempóval írva!!!)) vagy harmadik winyón amíg a telepítést végzed. Könnyű elcseszni akaratodon kívül is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3152) liksoft válasza D_r_u (#3147) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gondold végig mennyire fontosak és pótolhatatlanok az adatok. [link] Nem véletlenül vannak adatmentő cégek. Speciális szerszámok és szaktudás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3153) gyulabs válasza liksoft (#3150) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! Ugy gondoltam hogy jasonka gondjaira komplex megoldast tudok adni, es ne szamitson reklamnak ezert kuldtem privatban :R

(#3154) jasonka válasza liksoft (#3151) üzenetére


jasonka
aktív tag

Őszintén köszönöm a segítséget - de éppen hogy egy SP2-vel integrált (?) - szóval összefésüléssel kiegészített - telepítő CD-vel csináltam - akkor hogy lehet ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3155) qMAGICq


qMAGICq
tag

Nos, nem tudjátok mitől lehet ez a kerregés töltésnél? :(
Vagy ez a nomrális?

Köszi!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3156) just


just
aktív tag

Hali. Ma vett egy barátom egy 160gb-os sata2-es samsung winyót, a 40gb-os ata-s mellé.
Nos, a problémája a következő: Post képernyőnél még felismeri mind2 vinyót, de miután belép a windowsba akkor már csak a 40gb-osat ismeri fel, a samsungot pedig csak úgy mintha egy pandrive lenne(tehát biztonságosan el lehet távolítani, de belépni rá nemlehet, nem is látni a sajátgépen) Sacondary-nak van beállítva a 40gb-os, a samsung pedig nincs bejumperolva, így elvileg annak kellene lennie az elsődlegesnek. Abit KN8 Ultra alaplapja van, biosba nem állított semmit. Mi lehet a baj? :F

Two things what i hate. People that can't count...

(#3157) TSanya válasza TSanya (#3133) üzenetére


TSanya
aktív tag

3133 -ra senki? :F

(#3158) tsar válasza gyulabs (#3148) üzenetére


tsar
aktív tag

Ha vinyó be van kötve be se jött a kép, vinyót lehúzva hibátlanul indul.
Sajnos nem tudom mióta van ez a hiba, mert egy ideig elég sokat ment a gép ezért nem volt áramtalanítva. Csak mostanában ritkábban használom ezért van lekapcsolva és így vettem észre ezt a hibát.
Leteszteltem, hibátlannak írja. :F

(#3159) M6454


M6454
tag

Hello!

A roblémám a következő: van egy 3-4 éves gépem és sorra mennek tönkre benne a vinyók: 80Gb IBM, 200Gb Seagate, most meg egy 250 Gb Samsung. A probléma minden esetben ugyanaz: a gép lefagy, reset után meg kiírja h "disk boot failure". Ezek után, ha a gépet kikapcsolom és újra be, akkor a gép egy pár percig hajlandó menni, utánna megint lefagy. Ha a vinyókat átrakom másik gépbe akkor egy pár percig szintén mennek, aztán utánna nem lehet velük kezdeni semmit. Extra hűtéssel ( venti a vinyó aljára irányítva, vagy jég akku a vinyó tetejére) tovább működnek, de egy idő után akkor is leállnak. Mi okozhatja ezt a problémát???
A gépen egy 1,8 GHz-es P4, ASUS P4B266-E lap, valamint egy 300W-os Mercury táp!

Köszi a segítséget!

(#3160) TSanya válasza M6454 (#3159) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Attól,hogy máshol is ezt csinálják a winyóid,én a gépedben levő tápot nagyon gyorsan eltávolítanám.

:K

(#3161) M6454 válasza TSanya (#3160) üzenetére


M6454
tag

Köszi!

Azt megtudnátok mondani, h konkrétan mi lehet a táp hibája?

(#3162) True válasza M6454 (#3161) üzenetére


True
aktív tag

A márkája, már ha nevezhetjük annak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3163) M6454 válasza True (#3162) üzenetére


M6454
tag

Ok! Azt sejtettem! :DDD

A kérdés arra irányult h feszültség ingadozás, túlfesz vagy mi volt az ok?

A 3 említett vinyóval lehet vmit kezdeni v azok végleg halottak?

(#3164) True válasza M6454 (#3163) üzenetére


True
aktív tag

Egyszerüen ócska anyagok vannak benne, és ezáltal már a stabil körökre sem mondhatnánk hogy stabilak... Lehet hogy csak egyszer fog 30Volt egyenáramot a lapra engedni, de az visz majd mindent... Egy aki mindent visz.... ;]
Szóval az hogy a HDD-k még lehetnek-e jók azt szerintem még Gyurcsok sem tudná igy megmondani... Első lépésben ments róla mindent, és ha normál formázás után is huncutkodik, még mindig adhatsz neki egy LOW Level Format-ot...
Ha eztán is gáz a dolog, akkor valszeg a HDD elektrónikai áramköre (vezetők/félvezetők) valahol elfáradt, és az üzem közben bekövetkező hőtágulás eredményeképp valami megyszűnik vezetni... De ez csak 1-a 100-ból ami lehet...

Mod: Ebbe a kategóriába tartozik a Codegane, vagy hogy hivják táp is, ugyhogy ha cserére szánod el magad, nehogy ilyet rádtukmáljanak...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3165) M6454 válasza True (#3164) üzenetére


M6454
tag

Köszi!

Most már nézegetem a tápokat, meg a tápos topikokat, majd keresek vmi jót!

(#3166) True


True
aktív tag

Hozzáértők!!! :

A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ez a HDsentinel üzi egy Low Leel Format után is megmaradna? Thx. :R

Mód: M6454 nincs mit, de a tápcsere már nem biztos, hogy az eddig esetlegesen elhalálozott HDD-ket megmenti, csak a jövőben nem nyirja ki...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3167) lazydog válasza True (#3166) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon valószínű, hogy legalább átmenetileg eltűnne.
Érdemes megpróbálni. Nekem egy Hitachi vinyóm 26% Health-ről 100%-ra javult, és már majdnem egy hónapja stabilan ennyi.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3168) liksoft válasza lazydog (#3167) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a gyári programmal végezted a formatot, az a SMART-ba is képes bizonyos hibáknál (vizsgálat alatt lévő szektorok) belenyúlni. Átlagos esetben a SMART által már átallokált szektorok nem javulnak meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3169) True válasza lazydog (#3167) üzenetére


True
aktív tag

Köszönöm! Jó tudni. :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3170) lazydog válasza liksoft (#3168) üzenetére


lazydog
addikt

Igen így volt. Az egyik Hitachi vinyómat kezeltem a gyári Feature Tool programmal.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3171) qMAGICq


qMAGICq
tag

Kérlek segítsetek, hogy normális-e a kerregés ha tölt a vinyó..
Félek nehogy valami rossznak az előjele legyen.
Köszi.

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3172) Thrawn válasza qMAGICq (#3171) üzenetére


Thrawn
félisten

Régebben is kerregett? Vagy csak nemrég kezdte?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3173) qMAGICq válasza Thrawn (#3172) üzenetére


qMAGICq
tag

Fentebb írtam, hogy a régi gépben raktár funkcióval volt és nem csinálta fél éves kb.
Most lett átrakva az új gépbe, itt system vinyóként. És alkalmazások, winamps, médiaplayer, akár netezésnél, Amikor tölt valamit a windows akkor kerregve teszi..

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3174) Thrawn válasza qMAGICq (#3173) üzenetére


Thrawn
félisten

Szóval nem túl régóta csinálja.
Telepítsd fel a Hard Disk Sentinel-t és néz meg nem ír-e valami csúnyát a SMART értékek alapján. Én fontos, pótolhatatlan adatot már nem bíznék rá :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3175) qMAGICq válasza Thrawn (#3174) üzenetére


qMAGICq
tag

De nem tudod mitől szokott ilyet csinálni?
Mert egyébként teljesen jól működik, halk alap állapotba stb.
HD Sentinelt honnan tudok lehúzni?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3176) lazydog válasza qMAGICq (#3175) üzenetére


lazydog
addikt

Például attól csinálhat ilyet, hogy Vista-t telepítettél rá, ami állandóan kavar a meghajtón.
Sentinel

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3177) qMAGICq válasza lazydog (#3176) üzenetére


qMAGICq
tag

Eszem ágába sincs Vistát feltenni még.
Régi jó öreg eredeti XP SP2 van fennt.
Itt a dos ost töltsem le? Az az ingyenes?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3178) lazydog válasza qMAGICq (#3177) üzenetére


lazydog
addikt

A Win-est. Az is ingyenes.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3179) qMAGICq válasza lazydog (#3178) üzenetére


qMAGICq
tag

Fenn van 41/44 fokosak 100% osak, mit kéne nézni még?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3180) qMAGICq


qMAGICq
tag

Esetleg a Page file nál lehet valami?
Mert ha másodszor nyitom meg mondjuk a
winampot akkor már simán behozza kerregés nélkül.
3070 currently allocated / 6140 maximum a C-n (2gb 1066 os ram)

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3181) Thrawn válasza qMAGICq (#3179) üzenetére


Thrawn
félisten

A problémás vinyóra kattintva, az Áttekintés fülön nem ír semmi problémát?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3182) qMAGICq


qMAGICq
tag

Nos, propálgattam progikat futtatni, és közbe ment a HD Senti.
Elég világos, amikor indítok egy progit amit előbb nem, nincs benne a memóba,
akkor 100% ra felugrik a USAGE. És ilyenkor kerreg.

A Temperature 44 fokos a bizonyos meghajtón. Ez nem tudom sok-e, még sose mértem, vagy okzhatja-e a gondot. A régi házban volt a vinyók előtt hűtő, ebbe most az oldallapon meg hátul van, elöl nincs.

Persze nem valami félelmetes kerregésről van szó, csak iszonyat halk a gép alapjáraton és ezért hallatszik ki eléggé. De a régi se volt hangosabb sokkal és ott nem tapasztaltam ilyet.

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3183) qMAGICq válasza Thrawn (#3181) üzenetére


qMAGICq
tag

Nem, Minden tökéletes.
Futott idő 40 nap. minden pipa, zöld és 100%.
Temp 44 ez nemtom jó e

[ Szerkesztve ]

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3184) Thrawn válasza qMAGICq (#3183) üzenetére


Thrawn
félisten

Kicsit lehetne hűvösebb, de belefér. Egy ventit odatehetsz a közelükbe. A kerregés úgy néz ki a vinyó seek hangja lesz, ami egy természetes dolog, minden vinyó kerreg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3185) qMAGICq válasza Thrawn (#3184) üzenetére


qMAGICq
tag

Értem. Akkor a page file nak nem lehet köze hozzá?
Igen tudom hogy mindegyik kerreg, a régi maxtor 5400RPM es vinyoimank
volt legutóbb ilyen hangja amiknél tök nomrális volt.
Csak aztán seagate barracudát használtam és annak is volt, de alig hallatszott ki a gép alaphangjábol ha töltött.
Most halkabb a gép és lehet hogy a WD3200KS meg hangosabb..

Jelszót nem lehet valahol változtatni a forumhoz?

[ Szerkesztve ]

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3186) Thrawn válasza qMAGICq (#3185) üzenetére


Thrawn
félisten

A lapozófájlnak nincs köze hozzá. Jelszót fönt a fekete sávban, az Adataim menüben tudsz változtatni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3187) qMAGICq válasza Thrawn (#3186) üzenetére


qMAGICq
tag

Nagyon köszi a helpet!
Azért megnyugodtam! Jobban fogok aludni! :D
Jóccakát!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3188) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Erre senkinek sincs ötelete?

" Olyan problémám van,hogy a rendszerpartíció méretét szeretném növelni,de a Partition magic 8 a következő hibát írja ki:

"Too few clusters"

Mit lehetne ezzel kezdeni "

Megköszönném a segítséget,ötleteket.

Üdv:
S

(#3189) Thrawn válasza TSanya (#3188) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbálj ki más partícionáló programot, pl Acronis Disk Director.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3190) M6454


M6454
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, h HD Sentinellel lehet e vhogy RAID-be kötött vinyókat figyelni, mert nekem nem engedi!

Köszi

(#3191) liksoft válasza M6454 (#3190) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM!

Tessék elolvasni a program magyar nyelvű segítségét (HELP), és a honlap SMART menüpontját. Mindent tartalmaz! :(((

A program témája: [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3192) desiato


desiato
csendes tag

Szaisztok!
Lenne egy nagy problémám, azt hiszem meghalt a vinyóm...
160gigás samsung vinyó, 2 partíció volt rajta, ntfs mindkettő. Bootolni már nem tudok róla, második vinyónak betéve az XP csak a kisebbik partíciót látja, arról adatokat is tudok másolgatni. Nagyobb partícióról megpróbáltam GetDataBack progival adatokat visszanyerni, de azt mondja nem találja a szektorokat, nagyon minimális számú fájlt tudott visszanyerni. Mi lehet a gond? Mit lehet csinálni?

(#3193) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok,

Én vettem a PH!n tesztgyőztes Samsungot (T166) .

DE munka közben néha hatalmas kattogás kíséri működését. Nem sűrűn, naponta talán 1-2, de olyanok ezek, hogy a szívem megáll. Normális ez vagy csak nem tudok valamiről.
Filmezés közben ez olyan mintha megakadva picit a film

Mi lehet ez?

Amúgy stabil, gyors, szép

Where you go how is up to you

(#3194) gyulabs válasza desiato (#3192) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Szerintem eloszor probald meg TC Powerpack-kal megnezni felismeri.e az adott hibas particiot Ha sikerul tudsz vele masolni anyagot a mukodore. Onnan meg kiirhatod.1 probat meger!

(#3195) emre33 válasza pubwart (#3193) üzenetére


emre33
addikt

Szerintetek is a Samsung 500/SATA2/16M (HD501LJ T166) a legjobb 500-as HDD?
Jobb mint a WD raid edition hdd-i?

két darabot vennék raid tömbb lesznek... Nforce4 lappal.

Tesztek alapján a samsung olcsób és gyorsabb...?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3196) pubwart válasza emre33 (#3195) üzenetére


pubwart
aktív tag

Gyors mint a szél, és a HDD sentinel szerint nincs semmi gond

Where you go how is up to you

(#3197) lazydog válasza emre33 (#3195) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem is így van.
RAID tömb esetén mégis a WD-t választanám. Az RE előnyösebb erre a célra, mivel pont erre gyártják. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3198) emre33 válasza lazydog (#3197) üzenetére


emre33
addikt

csak kérdés hogy ebből mennyi a marketing és a valós különbség.

500-as WD-ből is van vagy 2-3 fajta. Melyik az amelyik az igazi, legjobb/gyorsabb RAID Edition ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3199) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!
Most hívott az egyik ismerősöm az alábbi problémával, talán ti tudtok valami megoldást rá, ill. hogy mi a hiba oka.
Adott egy IDE hdd, amit ismerősöm mindenfel hurcolászik, ugye ez már önmagában egy hibalehetőség.
Belerakta az egyik gépbe (nem rackben, hanem kábellal), és ahogy indította újra a gépet, elindult a win lemezellenőrzése, viszont nem a szokott módon, hanem elmondása szerint "őrült gyorsan elkezdtek lefele pörögni a sorok, megállás nélkül", el se tudta olvasni hogy miket ír.
Ezután winben nem látja a hdd-n lévő adatokat, viszont az alaplap megismeri a driveot, eszközkezelőben látszik, de ha rámegy a tulajdonságokra, akkor az írja, hogy 0 byte szabad és 0 byte foglalt? :F

Szerintetek van még lehetőség valamilyen adatmentő programmal a hdd-n lévő adatok kinyerésére? (Természetesen nem, hdd-n kívűl nem mentjük le máshova a fontos adatokat, munkákat. :W )
Ill. így látatlanban mi lehet a hibás (tudom hogy ez nem így megy, de csak kb. tipp szintjén)? A hdd (ha sokat hurcolta ide-oda, nem kizárt, viszont ez a lemezellenőrzéses hülyeség csak most jött elő ebben a formában elmondása szerint, és előtte pont a gépéből vette ki, a másik gép meg ott van nála, szóval nem ment vele jelen esetben messzire), a kábel, esetleg az alaplap (ez is furcsa lenne, a rendszer hdd-vel nem csinált még ilyet)?

(#3200) liksoft válasza adalbert1 (#3199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A CHKDSK eléggé szépen képes gyilkolni. :O Feltehetően a kábel környékén bithiba, átviteli hiba, vagy nem megfelelő SP használata okozhatta. Az info is kevés, a sérülés is lehet igencsak változatos. Más-más hibához más mentési stratégia tartozik. Így valóban jól érzed, az elmondottakra nem lehet korrekt választ adni.

Az eredeti helyére téve egy GDB megpróbálható, de előtte a chkdsk automatikus indítását tiltsátok le. A HDSentinel elméletileg be tudja állítani a tiltást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.