Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2651) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Sziasztok!
Az én vinyóm (WD 160GB). azt csinálta hogy, jatszok vagy netezek vagy bármi, kattan eggyet es lefagy, nem mozdul se a kurzor se semmi. Ilyenkor újra kellet mindig indítanom.
A legutóbbi ilyennél, viszont már nem állt fel a rendszer és azóta se. Elkezdi tölteni a windowst és mintha resetet nyomtam volna, újraindul. Elözö vinyónál is ugyanez volt, de szerencsére garis volt.
Mit tudnék vele csinálni?

(#2652) liksoft válasza .:Richie:. (#2651) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Először célszerű lenne az ismétlődő winchesterhalál okát kideríteni, orvosolni. Majd reménykedni, hogy garanciában cserélik a második drive-ot is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2653) .:Richie:. válasza liksoft (#2652) üzenetére


.:Richie:.
tag

Hát igen. Én a tápra gyanakodnék, mert nem igazán minőségi. De még az alaplap is lehet, ezt azért gondolom, mert néha bekapcsolom csipog, mint állat és nem indul, ilyenkor a memoriát megmozgatom, meg játszok vele, utána jó. De ez lehet a memória hibája is.
Nemtom mivághatja haza a vinyót, de az a hang ahogy kattan eggyet, azt hallani kéne, mert sztem lehet belőle következteni valamire, csak én nem tudom mire.
Most linux knopixrol tolom, ez egy cdről menő oprendszer, itt beletudok kukkantani a vinyóba, a filmek mennek, meg amit ez le tud játszani.

(#2654) Nordik válasza liksoft (#2647) üzenetére


Nordik
őstag

Sima ATA-s vinyóm van, Seagate. UDMA 5-ben képes működni. Hűteni hűtöm rendesen, egy 8 centis venti forog alatta maxon. Így mindig 28 és 30 fok között mozog a hőmérséklete a vinyónak. Egyik nap igazából kicsit húztam a gépet, lehetséges hogy a sok újraindítástól stb. megsérült a fájlrendszer vagy ilyesmi. :F
Régebben volt olyan gondom, hogy több DVD-t is olvashatatlanul írt meg a gép, aztán ez idővel eltűnt, mostmár semmi ilyen hiba nem áll fent.
Bár ahogy a meghajtó SMART-ját nézem van itt egy olyan sor, hogy Ultra DMA CRC Error Count, és ez 48-on van. Igaz hogy nem változik, de ha jól tudom ezek az adatok utalhatnak kábelhibára esetleg, és én is arra gyanakszom. :U

(#2655) liksoft válasza .:Richie:. (#2653) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy gyenge tápegység az indulásakor képes csúnya ingadozásokra (amíg az elektrolit kondenzátorok rendesen be nem állnak). Így annak cseréje mindenképp szükséges minőségire, pláne ha 1-2 éves vagy idősebb. Utána a rendszer teljes tesztje ajánlott. (Winyó is.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2656) dany27


dany27
őstag

hi

egy olyan gondom van h kaptam ma egy 20as seagatet rackben berakom a és nem ismeri fel se slave se cable selecten!!

Mi lehet a gond?? pedig tuti h jó! még nem tom mért ha aracket a DVD író alá lógatom, fel akko nem megy a HDD de ha csak simán berakom a házba és úgy kötöm alá úgy meg megy! :F

(#2657) KTU


KTU
addikt

Segítséget kerek!
WD vinyóra nem tudok win xp-t telepíteni, mikor újraindul a gép és hdd-ről indulna azt írja: Hiba a rendszer betöltéskor
már mindenfelét cseréltem most már oda jutottam másik gépbe raktam jumperoltam már több módon, az eredmény ugyan az!
Mit tegyek a vinyó: WD800BB
ja az első gép másik vinyóval jól megy a telepítés is.
A válaszokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2658) KTU válasza dany27 (#2656) üzenetére


KTU
addikt

Másik vinyó megy a rackben?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2659) vazzz válasza KTU (#2657) üzenetére


vazzz
őstag

A biosban nincs véletlenül bekapcsolva az AHCI mód? Ilyen esetben a win telepítésekor kell az AHCI driver, egyébként nem műxik a dolog. Vagy telepítéskor tedd fel az AHCI drivert, vagy kapcsold ki biosban. Lehet, hogy a boot-szektor szállt el, ilyenkor egyik esetben egy teljes formázás megoldotta a problémámat, másszor viszont egy új partíció létrehozása segített. Persze más probléma is lehet, de ilyennel már találkoztam... Majd a nálam okosabbak megmondák, ez csak egy tipp. :R

(#2660) .:Richie:. válasza liksoft (#2655) üzenetére


.:Richie:.
tag

Amugy szerintem nekem is csak a fájlrendszerem sérült a sok winyó fagyástól és emiatt nem indul az XP-m. Szóval nem is igazán az indulásnál van a probléma, mert az csak a következménye. Ettől függetlenül én is a tápra gyanakszom továbbra is, szóval mielöbb cserélem és visszatérek és tesztelem a rendszert. Ebben majd kérném a segítséged liksoft, mert nemtudom melyik erre a legmegfelelőbb progi.
Köszönök mindent! :R

(#2661) dany27 válasza KTU (#2658) üzenetére


dany27
őstag

nos ez nagyon érdekes mivel eddig úgy ment a rack h ugye van a lapomon egy ide kör amit az intel csip ad meg kettő amit az ite az intelesre ugye rányomtam a DVDRW-t gondoltam alá fel lógatom a racket hát cseszett menni de ha egy ITE-re rakom magába akkor megy de optikai alatt nem de ha csak ala natúr berakom alá HDDt úgy meg megy :F

De nincs itthol több IDE kábelem és szükségem lenne a Rackre :O

(#2662) vazzz válasza dany27 (#2661) üzenetére


vazzz
őstag

ITE-re rakd a dvd-rw-t, az intelesre pedig a racket. Egy próbát megér... tudomásom szerint az ITE ODD-hoz lett anno kitalálva... Milyen ide kábeled van? A dvd-rw-hez ajánlott a 40 eres, hdd-hez pedig a 80 eres.

(#2663) dany27 válasza vazzz (#2662) üzenetére


dany27
őstag

ez érdekes mert az ITE az mondja h ő csak HDDt hajlandó hajtani amúgy 80eres asszem!

De ha nem rackel hanem csak simán berakom akko meg megy!

[Szerkesztve]

(#2664) vazzz válasza dany27 (#2663) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor nem vágom... :U lehet, hogy hibás a rackben a kábel... :F

(#2665) KTU válasza vazzz (#2659) üzenetére


KTU
addikt

Formáztam már de ua.
ez az AHCI másik vinyónak nem hiányzik?
És a másik gépben is ua. a probléma?
Nem értem?
Most hdd teszt megy de megnézem a biost megint.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2666) KTU válasza KTU (#2657) üzenetére


KTU
addikt

Fejlemény UHU linux gond nélkül felmászik rá, HD sentinel, HD tune szerint semmi probléma a ki is írja boot particio.
Win XP-t már több lemezről több fajtát megpróbáltam telepíteni de HDD-ről nem bootól.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2667) liksoft válasza .:Richie:. (#2660) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tesztelés miatt inkább mr_ricsi-t ajánlanám. Neki ebben nagyobb a tapasztalata.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2668) liksoft válasza dany27 (#2663) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem válaszoltál Magadnak. Vazzz is írta.

Ha a rack-ben nem megy anélkül meg igen, akkor a rack, vagy a konfiguráció darabjai (IDE meghajtó (alaplap), kábel, rack, eszközök) nem szeretik egymást. Megoldás: másik kábel vagy rack, esetleg mindkettő cseréje szokott segíteni.

(Alkatrész nélkül ritkán lehet javítani.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2669) liksoft válasza KTU (#2666) üzenetére


liksoft
nagyúr

Próbáld meg a gyártó (vagy más) programjával a teljes felületet felülírni (partíciós táblától az utolsó szektorig! Elképzelhető, hogy valamilyen adminisztrációs hiba (szektoron belüli adatmaradék) miatt történik a gondod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2670) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözletem minden fórumozónak!

Van 2 db Samsung 80-as SATA2-es winyóm, teljesen azonosak. Mindkettő rendszert hordoz, az egyik működik, a másik kábele lehúzva, pihenget. Az egyikkel nincs gondom, a másik érdekes dolgot produkál.
2 napja minden bootolásnál azt mondja, hogy nyik, nyikinyik, gondolom a fej cirkál a lemezen. Utána vagy behúz, vagy lelassul az egész, eszközfelismerésnél kakukk. Kikapcsol, kábel ki a lapból, vissza, bekapcsol, indul a rendszer. Ez is érdekes, mert behúz, megjelenik a kék háttér, és várni kell, hogy megjelenjenek az ikonok az asztalon.

Ez fizikai winyó hiba, vagy elég, ha veszek új SATA kábelt? Esetleg elég egy scandisk futtatás?

A válasz(oka)t előre is köszönöm.
:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2671) Jarod1 válasza Vakegérke (#2670) üzenetére


Jarod1
addikt

A nyik nyik már nem túl jól hangzik, ez már fizikai probléma lesz ments mindent amilyen gyorsan csak tudsz... :Y

(#2672) Vakegérke válasza Jarod1 (#2671) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ.
Minden fontos dolog egy 200-as winyón van, még a levelezés is. Azonban hogy tudnék meggyőződni róla, hogy jó-e még a winyó? Van valami progi rá?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2673) Jarod1 válasza Vakegérke (#2672) üzenetére


Jarod1
addikt

hard disk sentinel, hd tune,

(#2674) Vakegérke válasza Jarod1 (#2673) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, megpróbálom.
Talán megnyugtató, lefuttattam a chkdsk-et, előtte defrag. Vagyis mondtam neki, hogy spuri. Jó, de újra kell húznia. Húzz. Húzott, ellenőrzött, a disk tiszta. Reboot, nincs nyikkenés. A következő indításnál kiderül, hogy van e még baj.
Ettől függetlenül ráeresztem a két ajánlott progit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2675) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egyébként az Everest ezt mondja: [link]
Talán mégse kell gariztatnom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2676) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy vadiúj Seagate 7200.10 750GB-os SATA2 vinyót. Beszereltem, bekötöttem mindent frankón. Windows Vista Home Premium betölt, látja, hogy új cucc van, telepíti, és kiírja, hogy használatra kész. Na mondom király, nyitom a sajátgépet (mondjuk Vista-ban már számítógép, de mind1 :) ), és NINCS OTT A VINYÓ! Újraindítom, akkor sem változott semmi. A bios látja, a windows eszközkezelőben is megjelenik - még a típusa is pontosan- , de a sajátgépben nem látszódik. Megnéztem a lemezkezelőben, ott is megjelenik, de azt írja, hogy ''ismeretlen lemez, nem inicializált.

Mi lehet a probléma, vagy mit kellene beállítanom?

Egyébként lenne egy ötletem, de ebben vannak ellentmondások.
Az alaplapom egy ASUS K8V-XE, és ez a lap hivatalosan nem támogatja a Vista-t, és semmilyen driver sincs hozzá. De eddig minden rendesen működött, az integrált hálókártyát is magától felismerte a windows. Ezen a lapon 4 sata port van, és ezek csak SATA1-esek, de úgy hallottam, hogy nyugodtan rá lehet kötni SATA2-es vinyókat. Eddig is volt rajta SATA eszköz, mégpedig egy NEC DVD-író, és azt is magától felismerte, és ment. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gáz.


Légyszi mondjatok valami megoldást!

Köszi

ImI

(#2677) Thrawn válasza ImI87 (#2676) üzenetére


Thrawn
félisten

Lemezkezelőben formázd meg.
A SATA2-es vinyókat jumperelni kell SATA1-re ebben a lapban ha nem akarsz bonyodalmat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2678) Vakegérke válasza Jarod1 (#2673) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos, lefuttatva mindkettő.
Hard disk sentinel: [link]
Hd tune: [link]
Ezek szerint megnyugodhatok? Létezik, hogy csak káosz van a winyómon? Akkor viszont miért van (vagy csak volt) a nyik-nyik a bekapcsolásnál?
Kérdezem ezt úgy, hogy fogalmam sincs, mit produkál a winyó a következő boot-nál. Nagyon remélem, hogy nem lesz gond. De ha gond is lenne, illő tisztelettel köszönöm a segítséget.
:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2679) liksoft válasza Vakegérke (#2678) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Számomra az a 48 fok nem túl jót jelent. Lehet, hogy túlhevült állapotban írt az induláshoz szükséges adatot, majd azt a nem tökéletes írás miatt nehezen olvasta fel. A drive-ok üzemi hőmérséklete mindenképp50 fok alatt legyen. Most hideg van, és így 48 a Tiéd. Ha ehhez hozzáteszem mennyit ''csal'' a Samsung hőérzékelője [link], akkor már bőven 50 felett vagyunk. Lehet, hogy nyáron nagyon elege volt a működésből?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2680) Vakegérke válasza liksoft (#2679) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Az Everest szerint ugyanakkor 43 C° volt. Ez a része a dolognak igazából nem idegesít, téves mérés lehet. Mivel 5.25-ös helyre van beszerelve, van a winyó előtt egy 3 ventis spéci előlapi hűtő. A jelek szerint teszi a dolgát. Ház oldala leszedve, dőnként taperolok mindent, és a winyó alig melegebb, mint mondjuk a homlokom. Egyébként sok helyen olvastam, hogy a Samsungok hajlamosak a forrósodásra. Hál' Istennek ma nem volt gond az indításnál. Régi a rendszer, tervezek egy reinstallt, aztán vagy taj, vagy tutaj.
Ettől még lehet, hogy a 40 fok fölötti időkben besokallt. Garis, és ha feladja, akkor most tegye, ne akkor, amikor már csak kidobni tudom.

Köszönöm észrevételed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2681) dany27


dany27
őstag

hi

nah a Rack probláma megoldva most meg olyan hiba jött elő h ha pl DVD-t írok vagy telepítek vmitCD/DVDről vagy akaár csak másolok fel úgy meg akad a zene h csak na meg akér az a hang si tökre akad amiko az MSNbe belép vki vagy ír! pedig csak 40%ra használja ki a HDDt meg régebben sem volt ilyen hiba...
nem csak egy pillanatra kad ha nem egy jó darabig majdnem amíg be nem fejezi a spin up time az nem gas ha egyre magasabb?? vagy az mindenkinél így van??
kb 12E volt eddig most meg kb 15E :Y

[Szerkesztve]

(#2682) liksoft válasza dany27 (#2681) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na ezt fordítsd le légyszíves magyarra. Ugyanis a mottóm nem tiltja, hogy elolvassam és értelmezzem a hozzászólásokat. Viszont a Tiédet így sem értem. Legalábbis nem egyértelmű, hanem kapkodó, kusza, több lehetőséget tartalmazó.

Ha a gépet is a fogalmazásodhoz hasonló odafigyeléssel javítod, akkor nem szeretnék a helyében lenni. :( :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2683) dany27 válasza liksoft (#2682) üzenetére


dany27
őstag

nem azt mindíg pontosan nagy oda figeléssel javítom :D
De fogalmazás nem az erősségem!
Nah szóval azt vettem észre az utóbbi pár napban hogy amikor munkát adok a vinyónak példáúl: DVD írás, másolás CD/DVDről gépre vagy akár telepítek valamit példáúl az előbb Photoshopot CD-ről és azon kaptam fel a most is a cukrot hogy elindul és olyan színten meg akadt minden hogy csak na a zenét amit hallgattam azt olyan színten meg akasztotta h tisztára akadozva jétszotta le amíg dolgozott a telepítő. De amint nem kapott semennyi terhelést a HDD semi gas nem volt szólt rendesen.
De példáúl tegnap írt ki egy DVDre pár dolgot akkor is meg akadt a zene is meg akkor még példáúl az MSNnél ami van hang ha üzi jön az is vagy kb 5-6ms alatt játszotta le szó szerint nyújtva!
De most direkt néztem miközbe telepített hogy a HDD kihasználtság nem volt 50% felett!
Vagy tévedne a HDsentinel? És 100%on használta bár azt kétlem mert eddig még gameltem is DVD írás közbe! És lag mentes volt minden!

(#2684) éN79 válasza dany27 (#2683) üzenetére


éN79
addikt

Nem tudom hogy van-e hozzá köze de az odd UDMA módban van?

(#2685) dany27 válasza éN79 (#2684) üzenetére


dany27
őstag

ez érdekes nézem eszközkezelőben már az érdekes h mindek van két elsődleges ide csatorna mikor és ráadásúl az mind2n van egy egy akítv eszköz az egyiken udma módban van a másik meg PIO de mi van akko PIOban mikor csak egy IDE cuccom van az íróm :F

(#2686) Madárpók válasza lazydog (#2472) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Az utolsó mondathoz annyit fűznék hozzá,hogy egy gépben vinyó szerelés közben az amúgy iszonyú szűk házban sikerült ''szerencsésen'' megütnöm a vinyót... :W Az ütéstől valószínűleg szétment pár helyen a mágneses réteg, mert utánna a winxp megtagadta az indulást, mondván hogy lemezolvasási hiba történt. Az adatok nem voltak annyira fontosak, jó részükről mentés is volt, tehát a cél csak az volt,hogy a vinyó üzemképes legyen. Nos aztán valahogy végülis üzemképes lett, egy xp telepítő cd segítségével, igaz az eredetileg 80GBos vinyó most ~32GB nagyságú, de jól megy. És ami a lényeg: erre az ominózus vinyóra a sentinel 100%ot ad és azt mondja,hogy nincs hibás szektor :DDD

(#2687) woodbear


woodbear
addikt

Hello mindenki! A probléma a köv.: egyszer csak kapcsolnám be a gépet és meg sem nyikkan a winchester. fel sem ismeri a bios sem. olyan mintha nem kapna áramot. de nem égett meg sehol, sőt még szaga sincs. mi lehet a baja? az adatok menthetők?? mert azokat nagyon sajnálnám !!! köszi :O :O

Oldalam: www.swsfoto.de

(#2688) liksoft válasza Madárpók (#2686) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kis ütéstől (hacsak nem ment) nem keletkezhet ilyen hiba.
A Sentinel meg azt értékeli ki (algoritmus is kiválasztható benne) amit a winchester ad magáról. Így ha nem kap valós adatokat, akkor mi alapján tudná megmondani a valóságot? Csak azért írtam, mert sokan (Nálad ezt az írásodból NEM érzem), programot okolnak egy eszköz hibás működéséért. És nem csak a Sentinelnél. Tisztában kell lenni a működéssel, hogy kritizálni lehessen.
A belső SMART ha szektorhibás a hátsó rész, csak akkor fogja tudni javítani, ha többször írás/olvasás fut végig a felületen. Sajnos nem minden javítható. De ha a redirekciós területbe belefér a hibás terület, akkor látszólag hibátlan még lehet a drive. Ha viszont mechanikai hiba (felület) miatt hibás az a rész, akkor indulás/megállás során többször el fog menni ott a fej, és szépen lassan tönkre megy majd.
Egy alapos teszt során vagy ''megjavul'', vagy ''meghal''. Lehet, hogy megérné keményen letesztelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2689) Szten Márs válasza woodbear (#2687) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Előzmények ehhez a kérdéshez, avagy meddig jutott a dolog egy másik (önálló) totyikban:
[link]

(#2690) liksoft válasza woodbear (#2687) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet tápellátási gond, elektronikai hiba, motorhiba, fejek letapadása.

Az elsőt tudod orvosolni, a többihez inkább szakembert ajánlanék. Igaz, az nem olcsó. Érdemes végiggondolni mi veszett el, és az mennyit ér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2691) woodbear válasza liksoft (#2690) üzenetére


woodbear
addikt

Akkor ezt egy egyszerű panelcserével esélytelen orvosolni? vagy az is drága mulatság?

Oldalam: www.swsfoto.de

(#2692) liksoft válasza woodbear (#2691) üzenetére


liksoft
nagyúr

Utólag megtaláltam a másik fórumot is.

A Samsung sok firmware-t adott ki minden típusához, azokon belül is nem egy gyári számmal összeköti a mechanikát az elektronikával. Így elméleti esélyed lehet, gyakorlatilag sokkal kisebb.

Holnap délután leszek legközelebb gépközelben, vagy holnap telefonon el tudsz érni. Mára vége, elfáradtam, vár a család. Jó éjszakát Mindenkinek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2693) Madárpók válasza liksoft (#2688) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Igazából szerelés közben nagyon megszenvedtem vele ugyanis a csavarjait a tuskósok úgy rakták bele,hogy még véletlenül se tudd kiszedni légkalapács nélkül, és azért sikerült elég rendesen megütnöm, de ez csak az én ügyetlenségemről szól...amúgy nem tudom ismered-e az ExelStor márkát mert ez a bizonyos vinyó bizony ezt képviseli, de még nem hallottam rólla, igaz még nem gugliztam rá. Szóval a lényeg,hogy lefuttattam a fixbootot és a fixmbrt, utánna chkdsk, majd format, utánna partíció törlése és újrapartícoinálás és formázás, winxp fel, nem megy, chkdsk 2x, partíció törlése,újrapartícoinálás és formázás, winxp fel és így ezután már volt nincs hiba egyenlőre...igaz a kapacitás több mint felét elvesztettem(gondolom a sérült részeket lezárta) de megy.

(#2694) woodbear válasza liksoft (#2692) üzenetére


woodbear
addikt

akkor megy vissza gariba:( ezvan, ez az élet a fősulis munkáimat bánom nagyon,meg a where is it adatbázisomat :O :O :O

Oldalam: www.swsfoto.de

(#2695) KVamikaze


KVamikaze
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni abban a problémámban, hogy van két Raid0 -ba kötött Maxtor 160-as winyóm, egy 80 és egy 227Gb os particióval. Újra szeredtem volna rakni a rendszert és win telepítésénél megformáztam a 80 Gb-os pertíciót amin a rendszer volt. Elméletileg formáztam is, de nem tudtam rátelepíteni a windows-t a XP cd hibája végedt. Vettem egy másik Samsung winyót, és arra raktam fel egy rendszert, de a Raid-be kötött wincseszterekről eltünt a fájlrendszer, vagyis formázatlannak látja. Egy restartnál CHKSK vagy mi a pontos neve :) program elindult és a rendszer particiót visszavarászolta egy 3 óra alatt. Így az adataim egy része meglett, de a másik partíción voltak számomra fontosabb videók is. Nem szeretnék barbár módon semmivel nekiesni, hátha azokat az adatokat is vissza lehet varázsolni. Ha valaki segíteni tud, hogy milyen programmal lehet próbálkozni, ami hasonló esetekben segíthet, az legyenszíves segítsen. Előre is köszönöm.

(#2696) delirobi


delirobi
tag

Sziasztok!
2 vinyó van a gépben.
1. 80Gb-os Seagate
2. 250Gb-os Samsung

Na most kb 2 hete kezdődött néha mikor beindítom a gépet akkor ilyen hangos zúgás jön a gépből ezt még egy-egy ütéssel, rúgással elhalgattattam (azt hittem valamelyik venti rossz) de mostmár miközben megy a gép akkor is elszokta kezdeni és már egyre nehezebb hallgatásra bírni, aztán múltkor néztem és minden venti ment miközbe zúgott és a zajt is a vinyótól hallom, szerintem a seagate lesz a hunyó.
De mi okozhatja ezt a zúgást?
Tudok vele valamit csinálni? Van esetleg vmi program amivel megtudnám nézni hogy mi a baja vagy elhalkítani?

Gyorsan mert ha így haladok még 1 hét és szétverem a gépet. :DDD

(#2697) liksoft válasza delirobi (#2696) üzenetére


liksoft
nagyúr

HDSentinel

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2698) delirobi válasza liksoft (#2697) üzenetére


delirobi
tag

hát ez nem jelez semmi hibát

(#2699) Aranygyerek válasza delirobi (#2696) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Nézd meg ,hogy nem csak rezonál-e valami.Húzd meg a csavarokat,ha a vinyó nyekegne az inzultálásra nem gyógyul.Amúgy rugdosd nyugodtan azt pont a vinyók szeretik nagyon :Y .

Privire válaszolni illik.

(#2700) delirobi


delirobi
tag

hát nem tudom lehet hogy mégis a proci hűtőventije de fogalmam sincs
az mitől hallgatna el néha? vagy az annyira szabályozva van hogy folyamatosan változtatja a sebességét?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.