Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) Vindicator válasza tomta (#2150) üzenetére


Vindicator
csendes tag

Szia!
Köszi :R Tehát a dickwisard setup exe progi jó lesz hozzá? :DD


(#2152) Vindicator válasza tomta (#2150) üzenetére


Vindicator
csendes tag

Szia!
Nagyonszépen köszi a segítséget :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Ez a progi 100%.os :DD nki.
További szép napot mindenkinek. :DD

(#2153) tlac


tlac
nagyúr

[link]
itt volt arról szó, hogy 2 egyforma vinyóból az egyik kisebb
akkor kihúztam őket és nem foglalkoztam velük
most újra volt időm tesztelgetni

Úgy tűnik, hogy amit eddig jónak hittem, hogy azon több szektor van, az kábel hiba volt. Ugyanis vmikor kevesebb, vmikor több szektor volt rajta, de mindig csak 2 érték közül az egyik. Az egyik érték a specifikációban megadott szám, a másik ennél kisebb. Kábel csere után mindkét vinyóm a specifikációban megadott szektorszámtól ugyanannyival tér el. Tehát most mindkét vinyón 625 140 335 szektor van. A doksiban pedig 625 142 448 van megadva.

Helyes lehet a fenti gondolatmenet?
Lehetséges, hogy egy rossz kábel olyan hibát produkált, hogy több szektort jelzett a vinyóra, úgy, hogy az pont egybe essen a doksiban megadottal?

(#2154) tlac válasza tlac (#2153) üzenetére


tlac
nagyúr

nem jött be az előző elméletem

most mindkét vinyó a nagyobb szektor számot mutatja, amit amúgy is tudnia kellene, tehát ez már nem kábelhiba lesz (kivéve ha 3 kábelem is rossz)

összegzés:
van 2 wd3200ys-es vinyóm, amit egy napon gyártottak
specifikációban 625 142 448 szektoruk van
randomra külön-külön vagy ez előbbi értéket veszik fel vagy 625 140 335-öt

4 eset van: (x = 625 142 448, y = 625 140 335)
1. vinyó: x 2. vinyó: x
1. vinyó: y 2. vinyó: y
1. vinyó: x 2. vinyó: y
1. vinyó: y 2. vinyó: x

2 vezérlő van a lapomon (ich8r, jmicron), de minkettővel ugyanazt játsza

(#2155) liksoft válasza tlac (#2154) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen progival nézed? Ugyanis jó lenne eldönteni, a drive vagy esetleg az OS driver-e okozza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2156) tlac válasza liksoft (#2155) üzenetére


tlac
nagyúr

két dolog miatt kizárnám a driver hibát:
egyrészt az ich8r-en és a jmicron vezérlőn is ezt játsza
másrészt a wd Data Lifeguard Diagnostic for DOS (CD) is ugyanezt a méret változást mutatja (ez csak a c,h,s-t írja ki és a cilinder száma változik)
win alatt everest-tel, hdsentinel-lel néztem

(#2157) tlac válasza tlac (#2156) üzenetére


tlac
nagyúr

van vkinek bármilyen ötlete is hogyan lehetne kideríteni, hogy ez a vinyók hibája és nem vmi egyéb dolog miatt van?

még két dolog:
mindig a legújabb bios van fent
tuning nincs, minden alapon

(#2158) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Üdv!
Alaplapvásárlás előtt állok. Mostani vinyóm satás. A következő alaplapon viszont csak sata 2 van. Úgy tudom, hogy egy jumper segítségével ez a probléma maradéktalanul megoldható. Ez 100, hogy minden esetben így van? Nem szeretném, ha nem működne a vinyóm.
Választ előre is köszönöm!

(#2159) lazydog válasza JustMusicFm (#2158) üzenetére


lazydog
addikt

Minden SATA2-es vinyó lebutítható SATA1-re. Egyes típusok jumper-el, mások szoftverrel.
Másrészt a SATA2 alaplapok kezelik a SATA1 meghajtókat is.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2160) Falconer


Falconer
aktív tag

Hi
Valaki tudna winhez vmi külön progit amivel be lehet állítani, hogy a winyo lealljon egy idö utan? Laptoppal van a gond, hogy soha nem kapcsol ki, hiába van beállíva az energiakezelésben, csak pörög és fogyaszt.

(#2161) tothbe válasza Falconer (#2160) üzenetére


tothbe
addikt

mondjuk a swap fájl is mozgatja a vinyót. Meg ha van defrag idle módban, az is. ezeket kell megszüntetni, és máris leáll az a vinyó, ahogy kell.

By(e) Tothbe

(#2162) tlac válasza tothbe (#2161) üzenetére


tlac
nagyúr

idle defragot hol lehet kikapcsolni? (registry?)

(#2163) Falconer válasza tothbe (#2161) üzenetére


Falconer
aktív tag

És ezeket hogyan lehetne kilöni?

(#2164) tothbe válasza Falconer (#2163) üzenetére


tothbe
addikt

sajátgép/tulajdonságok/speciális/környezeti változók/teljesítmény/speciális/módositás/n legyen lapozófájl.
A másikhoz meg a jó öreg [kép] nagy segítség. [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#2165) zippofcy


zippofcy
senior tag

Abit KV8-Pro alaplap, 2 SATA csati (1esek, jumperelni kell a HDDket) az egyikrol lehúztam a 250 GBs Samsung HDDt, rádugtam egy új 350GBs Samsungot, alapból persze nem látta, computer managementben új partíció + quickformat, rámásoltam a cuccot, aztán gép leállít, visszadugtam az előző Samsungot, a BIOS látta, az XP már nem jelenítette meg, computer managementben látta, de foreignek írta, rányomtam egy import disk-et, erre most unallocatednek jelzi rajta mind a 250 GBt.
NTFS fájlrendszer volt rajta, biztos hogy hardveresen tökéletes, 4 hónapos sincs, sose volt mozdítva, csak most az egyszer lehúzva. Lehet az volt a baj hogy nem basic hanem dynamic disknek kezelte a comp. management / system storage? Vagy ilyen bármikor előfordulhat a SATAnál?

A kérdésem az lenne hogy a Getdataback for NTFS nevű programon kívül van még valami amivel meg lehet próbálkozni hogy leszedhessem róla az adatokat? Esetleg vhogy megcsinálni hogy újra lássa a rendszer?

Előre is köszi.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#2166) liksoft válasza zippofcy (#2165) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a progi nagyon jó erre a feladatra. Ugyanis nem ír vissza a winyóra. Ha valaki elkezdi babrálni a winyót mondván, hogy majd úgy jobb lesz, általában nagyobb slamasztikában találja magát.

Vagyis előbb egy biztonsági mentés (GDB), majd utána a babrálás. De ha az adatok megvannak, akkor meg már felesleges. A dinamikus disket meg felejtsd el. Több a hátulütője mint az előnye.

A csatolási felületnek semmi köze az egészhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2167) Falconer válasza tothbe (#2164) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na akkor megválaszolom magamnak, hátha vki másnak is ez kell.
TweakUI-General fül-Optimize hard drive when idle kikapcs

(#2168) tlac válasza liksoft (#2155) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet driver lesz: linux kernel...

és azt hiszem kikapcsolásig nem is áll vissza, ezért aztán dos, win alatt is ugyanazt az értékeket kapom

de ez még elmélet

(#2169) Mauzes


Mauzes
őstag

Helló!

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy melyik partíció legyen elsődleges, logikai, rendszerindító, stb? Ugyanis ez a problémám:

''Üdv!

Sürgősen megoldandó gondom van.
Már számtlanaszor telepítettem XP-t, de olyen még sohasem volt. 2 partícióm van, C - rendszer, és D, ahol tárolok. De valahogy megkavarodtak a dolgok, telepítésnél a kék képernyőn a D volt a kisebb, a rendszer, és a C a nagyobb. Megnézem a lemezkezelőt, hát ez a kép fogadott: [link]
Felfoghatatlan, hogy hogyan lett elsődleges rendszerlemez a D-ből, oda még soha nem telepítettem semmit. És emiatt nem tudom megváltoztatni egyik partíció betűjelét sem, márpedig a telepítő szerint nekem a D-re kellene telepíteni (legalábbis ő azt mondja, hogy ami nekem eredetileg C, és ahová mindig is telepítettem, az most a D).
De most ez mégis micsoda?
Lécci segítsen valaki, eléggé sietve kellene telepítenem a rendszert!

Köszi!''

(#2170) Mauzes válasza Mauzes (#2169) üzenetére


Mauzes
őstag

Na, most már egyáltalán nem az eddigiek a legnagyobb problémám. Ugyanis Partition Magic-kel a D-t átjelöltem H-ra, csak próbaképpen. Újraindítanom kellett, de ezután az fogadott, hogy mikor kezdett volna boot-olni, akkor azt írta, hogy ''Hiányzó NTLDR. Újraindítás ctrl+alt+del.''
Na most ez elég érdekes, ugyanis így se telepíteni nem tudok, se az eddigi Win-t használni. És ez azért már sokkal inkább zavaró...
Valami ötlet?

(#2171) True válasza Mauzes (#2170) üzenetére


True
aktív tag

Én csak egyszerű halandóként ilyenkor az emlékezetemben élő rendszermeghajtóra simán újratolom a rendszert, part magic már nyirt ki nekem 250Gb-nyi NTFS-en tárolt adatomat. Végső esetben is csak akkor használom ha mindegy az adatoknak...

Mod: Sztem a MB Record falcolt meg valamiért, nálam virus nyomott már ilyet...

[Szerkesztve]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2172) Obus


Obus
tag

Mi okozhatja azt a jelenséget, hogy Win XP SP2 mellett a 250GB-os SATA Maxtor 10-edére lassult, mind olvasásnál, mind írásnál, tehát akkor is, amikor RÁ akarok másolni vlamit, meg akkor is, amikor RÓLA másolok valamit?
Mellette van egy 120-as ATA, és egy 160-as SATA,, s azok 10X olyan gyorsan hajtanak végre bármilyen műveletet./ pl egy 700 MB-os file másolása ebben az esetben 50-55sec, míg a ''lelassult'' HDD-nél 6-8 perc is lehet/

Csökkentett módban mindegyik vinyó ugyanolyan lassan másolt, mint amelyik Normál módban is lassú.

És ha mégis másolok a lassú HDD-ről, vagy arra rá, és közben mondjuk lejátszok egy filmet a másik, tehát a gyors vinyóról, akkor szakadozik, recseg a hang, és kicsit a kép is.

Mindez a jelenség egyik napról a másikra történt, addig kifogástalanul ment a 250-es HDD legalább fél évig.

Elindítottam egy lemeztöredezettség mentesítést, s kb 4-5%-nál járt, amikor kaptam egy hibaüzenetet, hogy nem tud valamilyen file-t átmásolni valahova, aztán megszakadt a töredezettségmentesítés, és eltűnt a meghajtó szőrén-szálán a Total Commanrderből, az Intézőből, meg mindenhonnan.

Valami ötlet? Tapasztalt ilyen jelenséget valaki?

[Szerkesztve]

Honnan tudod, hogy tudod?!?

(#2173) lazydog válasza Obus (#2172) üzenetére


lazydog
addikt

Töltsd le a HDSentinel-t, és vizsgáld meg vele a vinyót.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2174) lazydog válasza Obus (#2172) üzenetére


lazydog
addikt

Kétszer sikerült.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2175) Obus válasza lazydog (#2173) üzenetére


Obus
tag

Pontosan mit vizsgáljak vele? Mert azt ugyan mutatta, hogy 100%-os a kondíciója, és kiváló, de a sebességét ugyanolyan kevésnek látszott, mint amennyit a TC is ír. :W .

[Szerkesztve]

Honnan tudod, hogy tudod?!?

(#2176) lazydog válasza Obus (#2175) üzenetére


lazydog
addikt

Pontosan azt, amit vizsgáltál, hogy rendben van-e a vinyód.
Szerencséd van, innentől már nagyobb baj nem lehet. Valószínűleg csak annyi a gond, hogy átment PIO-módba, ezért lassú.
Megoldás: az eszközkezelőben Lemez meghajtók, majd kiválasztod a vinyódat, jobb egérgomb, uninstall. Ezután az XP újraindításával nagy valószínűséggel visszaáll UDMA módba.
Ha a gond nem szűnik meg, vagy ismétlődik akkor érdemes adatkábelt is cserélni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2177) gepa24


gepa24
csendes tag

Egy olyan problémám van, hogy adott egy AMD gép 1600-os procival, 512 DDR2 memória. Van egy dvd író meg egy 60 Gbos vinyó benne. Egy kábelen van mivel nincs két IDE az alaplapon.
Tegnap lett telepítve rá minden hibátlanul felment minden nem volt probléma, folyamat ment a gép nem volt gond. Ma délután behalt a windows, majd a windows újratelepítése után (nem formáztam le a winyót második telepítésnél) Egyszerüen nem lehet feltelepíteni az officet. Más nagyobb progit most nem próbáltam, de az officre folyamat azt írja ki, hogy hiba az írás folyamán nem írható. DVD író új. Az office cd megint csak jó mivel lett tesztelve tegnap ugyanerről simán feltettem.
Winyó probléma lehet? Vagy sztetek mi a gond? Köszönöm a segítséget előre is.

(#2178) liksoft válasza gepa24 (#2177) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézd meg a SMART alapján a Hard Disk Sentinel mit mond a winyóra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2179) adik


adik
őstag

Hali,
csak dióhéjban néztem végig a totyikot, a nagy kérdésem pedig megvan: miként tudok áramkört cserélni vinyón? shimán csak füstölt egyet (5 éves Chieftech táppal, komoly :( ) az egyik chip a hdd nyákán, természetesen maxszar, 20g/5400rpm merevlemez lenne. megvan az elektronika hozzá, csak át kellene raknom, de mivel még nem csináltam ilyet, kérnék egy megbízható linket, hogy mire figyeljek. köszi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2180) liksoft válasza adik (#2179) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontos típus? Elfüstölt alkatrész? Esetleg foto? Ugyanis van, hogy a belső elektronika zárlata okozza a füstölést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2181) adik válasza liksoft (#2180) üzenetére


adik
őstag

köszi a gyors reagálást! :)
feltöltöttem egy képet: [link] (220K), be karikáztam a kiégett chipet
a másik oldalon, ami érdekes lehet: 2b020h1110511 maxtor 541dx, 5400rpm (20gb)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2182) liksoft válasza adik (#2181) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a mototvezérlő. Ha a motor hibás, akkor is tönkre mehet. Arra vigyázz, hogy ugyan ilyen 2b020h1 elektronikát tegyél rá. Ami másik típusú, hiába jó a mechanikára, nem megfelelő hozzá. 4csavar le, panel át, csavar vissza. Csak a statikus kisülésre vigyázz. Vagyis műszálas ruha felejtős, a széken meg tilos feszengeni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2183) adik válasza liksoft (#2182) üzenetére


adik
őstag

Okés, köszönöm a tippeket! Holnap beszerzek egy csavarhúzót és megműtöm :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2184) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Az miért van, hogy a Rack-ben lévő vinyómról ezen a gépen (amin netezek) a másolás elfogadható gyorsaságú, de az enyémen marha lassú. Pl. ha dvd-t írok a Rack vinyó adatairól az kb. 20 perc! :F

Töredezettségmentesítés, víruskeresés, scandisc, format megvolt... Táp és alaplapkábelt is cseréltem. Ez akkor eszközhiba, szoftvereshiba, vagy WTF lehet? 80 GB-os vinyó, 40-essé butítva (hiszen a régi gépemben az alaplap is régi). Szerintem 2 éves lehet, Maxtor 6l040L0. De az a furcsa, hogy más gépekben tényleg gyors, még ha meleg is volt (ami nem kizárt ilyen időben). Előre is thx!

(Remélem most jó helyre írtam. ;) )


[Szerkesztve]

(#2185) rdi válasza sum-blink (#2184) üzenetére


rdi
veterán

és az otthoni gépeden a megfelelő merevlemezmeghajtó van beállítva ?
egyedül van a vinyó a csatornán, vagy másik eszközzel?


[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2186) sum-blink válasza rdi (#2185) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Igen, eddig jól is működött.Második kérdés is igen, a rendszervinyóval egy kábelen van. (Remélem jól értettem a kérdést.) :F

(#2187) adik válasza adik (#2183) üzenetére


adik
őstag

Sikerült :)
köszi mégegyszer!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2188) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!

Van egy samu 80gb ata winy, scandisk, smart szerint rendben van, de nem tudok rajta partíciót létrehozni (pqmagic) '#1500:Invalid boot signature byte error' hibával, (néha i/o error), illetve bármit írnék az mbr-be, fat-ba, nem változik semmi a winyón.
Mi lehet a baja, és hogyan gyógyítható?

Köcce!

[ Szerkesztve ]

(#2189) liksoft válasza poffsoft (#2188) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A fejszerelvény íróáramköre a hibás. Kuka. Írás után nem tartalmi, hanem crc ellenőrzést végez minden drive. Mivel így a tartalom nem, csak az írás minősége ellenőrizhető, jól működőnek érzi magát, nincs mit adminisztrálnia (SMART). A változás meg (ami észlelhető írás során) nem a hibás fejhez tartozó oldalon történik. Vagyis tud is írni, meg nem is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2190) poffsoft válasza liksoft (#2189) üzenetére


poffsoft
addikt

köcc! :O

[ Szerkesztve ]

(#2191) slett27


slett27
addikt

A problémám a következő lenne :

Ma amikor hazaértem úgy fogadott reggel - még windows alatt működő - gépem, BIOS képernyő és a HDD felismerésnél áll. :F Mondommi a f..., mi történt. Reset, majd indítás, windóóóz betöléts kb 3 perc a konfigomon, már újraakartam indítani a gépem hogy lefagyott, de aztán elindult. De feltűnően lassú lett a gép. elkezdtem másolni egy filmet, a Samsung SpinPoint SP120-as 250SATA2 HDD-m 2,5MB/s-el másolt. :Y
Na ettől kezdve tanácstalan vagyok, mert ilyen hibával még nem találkoztam. Hardveres hiba lehet vagy vmi Windows hiba ? Amúgy a HDD működik, csak úgy mint egy régi 4,2GB-os Quantum.

Köszi a segítségeteket előre is !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2192) lazydog válasza slett27 (#2191) üzenetére


lazydog
addikt

HDSentinel-el nézd meg milyen állapotban van a vinyód.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2193) slett27 válasza lazydog (#2192) üzenetére


slett27
addikt

Már töltöm, közben segítettek hogy van ez a progi. thx :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2194) slett27 válasza lazydog (#2192) üzenetére


slett27
addikt

Nah, a vinyó az 98%-os, úgyhogy itt valami más lesz... :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2195) poffsoft válasza liksoft (#2189) üzenetére


poffsoft
addikt

Annyi változott, hogy írni tudok diskedittel a winyóra, de valami miatt azt a bootbyte-ot 55 aa-ra nem lehet átírni, mindig 55 a8 lesz, minden számnál ez a helyzet, a 2. bitet nem lehet 1-re írni. Annyit tudok, h. videokamerában volt a vinyó, lehet hogy az kavart be neki?

[ Szerkesztve ]

(#2196) liksoft válasza poffsoft (#2195) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor azt kell megnézni, a csatlakozón egy tüske nincs-e leszakadva. Vagy a kábel illetve csatlakozója hibás-e. Ha ezek jók, akkor az elektronikán a processor bus interface áramkörében található a hiba. A 16 bitből az az egy csak amelyik nem jó? (Csupa 0 és ff teszt megmondja.)

Viszont ez nem az a hiba mint amit legelőször leírtál. Ha szerencséd van, szériaazonos panellal (sok változatot adott ki a gyár) van esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2197) lazydog válasza slett27 (#2194) üzenetére


lazydog
addikt

Cseréld ki az adatkábelt. Az is lehet, hogy átállt PIO-módba.
Ahhoz, hogy visszaállítsd UDMA-ba, a Vezérlőpult Eszközkezelőjében válaszd ki a vinyódat, majd jobb-click, és uninstall-al távolítsd el. Újraindítás után esélyes, hogy megjavul.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2198) poffsoft válasza liksoft (#2196) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, az az egy, ami mindig 0 marad, bármelyik bit írható.
Az nem lehet, hogy valami 'védelem' van aktiválva benne (a videokamera miatt)?

[ Szerkesztve ]

(#2199) liksoft válasza poffsoft (#2198) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen védelemmel nem találkoztam (ott van a password), viszont bithiba rendszeresen előfordul mentések alkalmával is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2200) poffsoft válasza liksoft (#2199) üzenetére


poffsoft
addikt

viszont kizárólag ez az a bit, amit sehogy sem lehet 1-re írni, a winyó bármelyik blokkjában, bárhol tudok bármit beleírni bármelyik byte-ba, és visszaolvasni, kizárólag ez a 'kritikus' bit nem írható, a bootsignature-ben....... (diskedit).
Viszont így használhatatlan marad a winy..... :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.