Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3651) liksoft válasza 04ahgy (#3648) üzenetére


liksoft
nagyúr

Érdemes lenne kipróbálni a SATA1 állapotot és az AHCI beállítást is. Valamint a különböző változatokhoz más-más driver szokott tartozni. Jó drivert választottál a lehetségesek közül az installnál?

Nem tudom jók-e, csak találgatok. A saját munkagépemet is közel két hétig teszteltem különböző vezérlőkkel, rendszerekkel. Amikorra beállt, akkor telepítettem újra, majd ezután alakítottam ki ugyanilyenre a többi munkagépet is. Tudom, kicsit macerás és a mai szabványosított világban furcsa, hogy ennyire nem megy minden mindennel. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3652) kenguru99 válasza liksoft (#3649) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A bios látja a vinyót. Ettől fügetlenül próbáltam neki beadni floppyn sata drivert de az eredmény ugyanúgy fagyás. 400-as nem gagyi tápegység van a gépben. Ráadásul van még egy teljesen ugyanilyen konfiguráció csak nem hitachi hanem excelstore vinyóval. Ugyanúgy nem lehet rá telepíteni semmit.

(#3653) liksoft válasza kenguru99 (#3652) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az, hogy 400-as semmit nem jelent. Az Excelstore az IBM-től vette a licenszet. Vagyis a közös ős (IBM) ugyanaz, ugyanolyan áramköri elemeket tartalmaz.

Meg kéne nézni, van-e újabb BIOS és/vagy driver a gyártó honlapján. Ha ilyen jellegű eszköz ütközés van egy terméknél, azt javítani szokták újabb programmal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3654) kenguru99 válasza liksoft (#3653) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Mi lehet a baj a táppal mert a válaszodból nekem nem érthető.

Az alaplap biosát természetesen frissítettem még a legelején. Az excelstore oldalán csak diagnosztikai programokat találtam.

(#3655) liksoft válasza kenguru99 (#3654) üzenetére


liksoft
nagyúr

A nem korrekt táp azt jelenti, hogy feszültségben nem a névlegest adja le, vagy rossz szűrés miatt sok zavart tartalmaz. Mindkettő hibás működést eredményez az említett winyók esetében. Drivert meg az alaplap gyártó oldaláról kell letölteni, nem a winyóéról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3656) kenguru99 válasza liksoft (#3655) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Értem.

Megnéztem az asrock oldalát. Nincs semmilyen hdd driver. Ennyi. Én kifogytam az ötletekből

(#3657) tPedro_ válasza liksoft (#3650) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia!

Köszönöm, a sípolást remélem így meg fogom tudni oldani.

Nem hiszem, hogy a táp határértéken dolgozna, eddig volt a gépben egy plusz CD író is és ment évekig hibátlanul. (400W-os, jelenleg 2 winyó (illetve most egy), dvd-író, 2500+ barton és egy 9600xt videókari van benne)
Esetleg lehet az, hogy a táp nem tudja leadni azt amit kéne, mert elöregedett, és így valóban határértéken dolgozik?

Tegnap még 2x leállt mikor az említett winyó benne volt, nem mozgattam semmi kábelt.
Most nincs bekötve, azóta nem volt leállás.

[ Szerkesztve ]

(#3658) liksoft válasza kenguru99 (#3656) üzenetére


liksoft
nagyúr

Intel ICH7 vezérlőhöz kéne találni. Van ahol azt írják nem kell, van ahol igen. Az Intel oldalán meg csak Win alól induló készletet találtam. Így több ötletem nekem sincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3659) liksoft válasza tPedro_ (#3657) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet winyó is, akár annak a tápcsatlakozásánál tört meg a panel. De több éves táp is lehet ludas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3660) tPedro_ válasza liksoft (#3659) üzenetére


tPedro_
őstag

A winyó paneljára én is gondoltam, látható sérülés nincs rajta.
Ki lehet valahogy deríteni, hogy a táp vagy a winyó a ludas?
Potyára azért nem szeretnék új tápot venni, és a winyót sem szeretném más gépébe tenni, nehogy tönkretegyen valamit.
Esetleg valami méréssel?

(#3661) liksoft válasza tPedro_ (#3660) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha több éves a tápegység, akkor egy mai minőségi táp vásárlása nem kidobott pénz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3662) kicsitomi88 válasza liksoft (#3640) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Uj vinyo vasarlasa es adatmentes(ami meg ep volt) megtortent, koszi.

90 87.5 87.8 87.5

(#3663) Hitman válasza liksoft (#3644) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszi a segítséget/javallatot ! :R :R

(#3664) Daert


Daert
őstag

Sziasztok!
Most közvetlen játék után vettem észre hogy a winyóm marha meleg,Everest szerint 46C.
Ez normális?? :F
A winyóm:WD2500KDS Western Digital 250GB SATA
Még garis.
Az előző PATA-s Samsungom sokkal hűvősebb volt 30-egynehány fokos.
Légyszi segítsetek

(#3665) Daert


Daert
őstag

Sziasztok!
Most közvetlen játék után vettem észre hogy a winyóm marha meleg,Everest szerint 46C.
Ez normális?? :F
A winyóm:WD2500KDS Western Digital 250GB SATA
Még garis.
Az előző PATA-s Samsungom sokkal hűvősebb volt 30-egynehány fokos.
Légyszi segítsetek.
Néhány percel játék után már 50C,a ház oldala nincs is rajt.

(#3666) liksoft válasza Daert (#3665) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A drive-ok hőmérséklete 50 fok alatt jó. Természetesen nem célszerű a maximum környékén használni. Vagyis a Te 46 fokod még jó. Arra viszont figyelni kell, hogy a drive-ok hőszenzora csal. Van, hogy csak 1-2 fok, de van, hogy 10-et is téveszt. Ezt érdemes elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3667) HunD18


HunD18
csendes tag

Sziasztok!!!

Van egy samsungSP0802n 80gb típusu winchesterem és lenne egy vele egy kis gond.
Vettem uj gépet és a régiről erre mentettem le a lényeges adatokat. Az új gépben mellette egy 320 gb sata samsung található amin a windows van. Amikor fel akartam rakni a windows-t nem engedte addig amíg a 80 gb-os vinyo rá volt dugva az alaplapra . Lehúztam róla felraktam a windows-t utána visszadugtam és nem látom windowsban. A bios érzékeli. A jumpereket állitottam már slave-re is meg masterre is. Probáltam másik gépben de ott sem látom windowsban csak biosban valamint ott az everest is érzékeli....

Légyszi segítsetek mert nagyon kellenének az adatok... :(

Előre is kösz

(#3668) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Sziasztok!

Hát hol is kezdjem... van egy darab 160GB-os Samsung vinyom, ami nem egészen úgy műxik, ahogy kéne neki. Szóval beraktam a gépbe ( csak ez az 1 vinyo volt bent ) és elinditottam a windows installt ( lehet h itt rontottam el? :D ) na szóval! hardware-ek vizsgálata stb...stb.. aztán ott vagyunk h particionálás, csináltam egy 15 és egy durván 140gigás particiot, de nem is figyeltem azt a területet, amit nem particionalt a telepitő. Ez után ugye format > fájlok másolása > gép restart na és itt jött a bibi, ugye ilyenkor csak nézni kell mintha várnánk arra h betöltsön a windows, de nekem egy ilyen kellemes szöveg jelent meg a képernyőmön: "Hiba a rendszer betöltésekor.." Hát végig jártam pár dolgot( windows cd -> semmi baja; cd-rom ugyszintén jo; stb... ) amikor eszembe jutott h ugye particionalaskor 8MB-ot békén hagy, mert ugye ennyi kell a BOOToláshoz. Na megnéztem h mennyi volt ez a 8MB... 2MB azaz kettő MB. Gondoltam ez lesz a baj, meg is próbáltam kijavitani, de egyszerűen nem lehet, pedig magátol fent kéne hagynia 8megát, de nem teszi.

Hátigy röviden ennyi lenne, ha akárki tud vmit hozzászolni tegye meg! Szivesen várok mindenféle jotanácsot :)

(#3669) Pero


Pero
senior tag

hi,
volna nekem egy 30Gb-os quantum fireball, illetve egy 40GB-os Maxtor diamond max plus8 as vinyóm, a probléma az ha ma reggel még mind2 ment külön gépben, vettem egy ABit LG 95C lapot egy Celeron D420assal 1GB ddr2 667es memóval vedi új FSP táppal, és amióta betettem őket a gépbe semmi, még bootolni sem tudok róluk. egyszer eljutottam odáig h a saját gépemben a 30asra friss xp felment de utána megint ugyan az a "hiba"jelenség.
Vkinek vmi 5let?

(#3670) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv népek!

Egy kérdéssem lenne, asus p5b deluxe c2d-s alaplapban rackben használom az idés vinyómat, a hd sentinel és a hdtune programokat próbáltam ki, és egyik sem képes adatokat kiolvasni a vinyóról :F nem irja ki a hőmérsékletet, semmit míg a benti gépemben ami egy 478-as lap ott megy rendesen mindkét program, gondolom valami biosban kéne átállítani :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3671) liksoft válasza animatrix11 (#3670) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha már semmi sem segít, vedd elő a kézikönyvet: [link] :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3672) animatrix11 válasza liksoft (#3671) üzenetére


animatrix11
őstag

sztem az alaplapi beállításokkal van a baj :(
viszont sehol nem találok smart beállítást :W

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3673) liksoft válasza animatrix11 (#3672) üzenetére


liksoft
nagyúr

A linkelt cikk "A problémák" #6-os pontja okozza a gondot Nálad. Végig olvastad a cikket? :(

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3674) animatrix11 válasza liksoft (#3673) üzenetére


animatrix11
őstag

igen elaolvastam próbáltam is telepiteni valamilyen drivert, de egyik sem segített, az alaplapon beállításoknál nem raid mode-ban használom :W
de most az alaplaphoz kéne frissteni drivert? vagy a samsung oldaláról szedjek le valamit? mert az alaplaphoz nem találtam semmi okosat

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3675) liksoft válasza animatrix11 (#3674) üzenetére


liksoft
nagyúr

Alaplap controller. Csak nativ módban lesz jó (ha jó lesz egyáltalán) RAID és AHCI módban nem szoktak működni a driver-ek. Ha semmilyen beállításban nem megy, akkor az nem a Te hibád, hanem a driver íróinak felelőtlen lustasága.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3676) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. van egy seagate winyóm és ma reggeli indítás után elkezdett bizonyos időközönként csipogni, majd lefagyott a gép. Újraindításkor már az xp-se jött be majd a következő indításnál chkdsk 4file írt ki amit nem tudott kijavítani. ekkor határoztam el magam hogy letörlöm a winyót, a teljessel nem sikerült de a gyorssal sikerült ráraknom az xp-t. A partition table doktor 4 bad sektort írt ki. hogyan lehet ezeket úgymond kivágni hogy ne legyen baj többet a winyóval?

(#3677) liksoft válasza peterzonex (#3676) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gyártó oldaláról letöltött tesztprogram segítségével. Többszörí felületi írással és olvasással. A SMART fogja rendbetenni ha tudja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3678) peterzonex válasza liksoft (#3677) üzenetére


peterzonex
tag

Köszi, bár amennyit én az angolhoz értek :F, nem tudnád leírni pontosan hogy mire is menjek?

(#3679) liksoft válasza peterzonex (#3678) üzenetére


liksoft
nagyúr

:O

Ha ennyire jártas vagy a számítástechnikában, inkább vidd szervizbe, vagy a szomszédhoz aki tudja mit kell ilyenkor tenni, vagy elég ennyi leírás neki. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3680) peterzonex


peterzonex
tag

nagyon köszönöm :(

(#3681) Daert válasza liksoft (#3666) üzenetére


Daert
őstag

Köszi!
Megnyugtattál.

(#3682) Amoroso


Amoroso
aktív tag

A bad sectorokat nem lehet valahogy eltunteni, vagy olyat, hogy ne irjon oda a vinyo.

(#3683) hugos válasza Amoroso (#3682) üzenetére


hugos
csendes tag

ha S.M.A.R.T támogatásu a vinyód és az alaplapod is akkor ezt a funkciot engedélyezd a biosban és automatikusan kihaggya a hibás részeket
ha viszont nem akkor be kell azonosítani a hiba helyet és szét kell particionálni a vinyót
pl 80 gigás vinyó 20gb-2mb-60gb azt hiszem a legkisseb particionálható 2mb ez lessz a hiás részed ,értelem szerüen ha a hibás rész ennél nagyobb akkor, akkora méretü részt kell kihagyni ,természetesen a hibás rész ne formázd le

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#3684) Amoroso válasza hugos (#3683) üzenetére


Amoroso
aktív tag

És azt hogy tudom ugy particiozni, hogy pont ott hagyja ki?
Kell hozza valami spéci progi?

(#3685) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Ha a hdsentinel 99%os kondiciót jelez csak egy ide-s vinyóvál ami kb 1 napot ment lehet ami att hogy a rack amibe raktam csak ata33-as?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3686) liksoft válasza animatrix11 (#3685) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kondíció nem a teljesítmény. A teljesítmény csőkken ha nem a maximális sebességgel hajtod meg. Az meg nem a fióktól, hanem az átviteltől függ.

A kondíció számítását a HELP-ben meg tudod nézni. Az alapján meg ki tudod deríteni mi történt a winyóddal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3687) animatrix11 válasza liksoft (#3686) üzenetére


animatrix11
őstag

Igen-igen közben elolvastam rendesen mit ir ki:
asszondja van egy gyenge szektor a vinyón :W
ahoz képest a hdtune nevű progi 100%-an végig tesztelte, a vinyó zsir új, nálam ment 1 napot
amugy a sentinelben van vinyó teszt? mert én sehol nem találtam meg...
illetve beraktam most egy másik vinyót, kiirja hogy kondició 100%, de a működési időre, és a becsült hátralévő időtartamra nem az t irja ismeretlen :F
a vinyó max 1-2 hete ment

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3688) liksoft válasza animatrix11 (#3687) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a drive olvasás közben többszöri próbálkozással tud csak egy szektort beolvasni, akkor az a külső szemlélő számára (mert olvasható volt) nem hiba, de a drive megjegyzi, hogy gyenge. A későbbiekben figyeli, hogy csak írási hiba történt-e, vagy valóban a felület a hibás. A SMART-on keresztül meg lekérhető a drive mit talált magában.

Teszt nincs a progiban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3689) animatrix11 válasza liksoft (#3688) üzenetére


animatrix11
őstag

Aha, de tulképpen ez hiba, illetve későbbiekben lehet hiba?
mert gari és vissza tudom vinni
vagy csak a hdsentinel túl paranoiás :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3690) liksoft válasza animatrix11 (#3689) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy paranoiás, de ez a drive tiszta teres mentésen esett át. (Az oldal alján a példát célszerű megnézni.)

A 220V-os hálózaton lévő erős zavar (nem rendesen szűrt esetben) is okozhat írási hibát, hiszen a tápegységen keresztül (bár jelentősen csökkenve) de eljuthat a drive-ig. Ez viszont nem a drive hibája. Arra a szektorra ismételten írva kiderül, hogy a felület sérült, vagy tápellátási esetleg túlmelegedési pillanatnyi hiba okozta a szektor bizonytalanságát.

A drive garira csak akkor lesz érett, ha valamelyik kritikus SMART érték a küszöbszint alá csökken. (Sentinelben piros X.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3691) animatrix11 válasza liksoft (#3690) üzenetére


animatrix11
őstag

tulképpen akkor a vinyó jónak mondható particiót töröltem, végig formáztam, hdtune-el végig teszteltem az teljesen jó

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3692) stangli


stangli
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem tudok filmet másolni a vinyomra? Olyan 20-30%-nál kiírja, hogy megtelt… habár még van rajta bő 26gigányi hely… Én két dologra tudok gondolni, egy beszart a vinyó, 2 a másolandó film ragaszkodik jelenlegi helyéhez. :F

Nektek valami ötletetek? :)

(#3693) liksoft válasza animatrix11 (#3691) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Nem. Talán. De igen! De NEM! :W

Honnan tudjam? :F Van egy szektor ami jó vagy nem. Ez eddig biztos. Ha azt a szektort megnyúzod (írásra - olvasásra), akkor ki fog derülni. Majd. Ha megnyúzod. Írásra is, nem csak olvasásra. Ki fog derülni, mert a SMART vagy hibás szektornak fogja jelölni, vagy kiveszi a vizsgálatból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3694) liksoft válasza stangli (#3692) üzenetére


liksoft
nagyúr

A második. Palmatexel odaragasztották. :K

A nagy kapacitású partíciók adminisztrációjában a szabad helyet külön változóban tárolják. Ennek értékét a rendszer folyamatosan karban tartja. Viszont rendszerhiba (fagyás, újraindulás, stb...) esetén hibásan található a winyón. Ilyenkor lehet, hogy látszólag sok a szabad hely, valójában alig van. Lehet, hogy csupa szemét ami fogja a területet. Egy lemezellenőrzéssel (Win esetén CHKDSK) az adminisztráció konzisztenssé tehető. Utána a felesleg törlésével a hely felszabadítható. Vigyázat! A "feleslegbe" fontos adatok is kerülhetnek. Tehát nem elég csak azt megnézni, hanem a fontos adatokat le is kell "leltározni" a törlés előtt. Nagyon "összezuhant" adminisztráció esetén ronthat is a CHKDSK a helyzeten. Ezért a létfontosságú adatainkról fizikailag másik winyóra célszerű az ellenőrzés előtt biztonsági másolatot készíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3695) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdvözlök mindenkit!

Van egy 120 GB-os Maxtor ATA winyóm, ami köbö fél éve +halt, vagyis szerintem. Történt ugyanis, hogy amikor rendet raktam a gépházba, a 120as winyóm 1ik kábele véletlenül ráért a videokarimra, és ezt akkor nem vettem észre. Amikor elindítottam a gépet, fél perc múlva kikapcsolt magától, benéztem a gépházba, és 1 kis füstfelhőt láttam (:D ) :(( Nah, 1ből észrevettem, hogy a winyó kábele megégett 1 kicsit, és a winyó ráadásul azóta nem működik, vagyis nem ismeri fel a gép. 1ébként felpörög a winyó rendesen, csak a gép nem ismeri fel.. :( Volt még a gépbe egy 200 as samsung winyó is, de annak semmi baja nem lett. Légyszi adjatok már tanácsot, mit lehet ilyenkor csinálni, hogy felismerje a gép a winyót. Előre is köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#3696) L.T.


L.T.
aktív tag

Hello Mindenkinek!

Kérdezném a vinyóban jártas szakértőket: elhelyezési problémák miatt (értsd bútor a lakásban :) )a jelenlegi álló házamat fekve kellett elhelyeznem. Okoz-e ez valamilyen problémát a HDD-k működésében? :F Egy Samsung Spinpoint T166 500 Gigásom és egy Maxtor 6l300r0 300 Gigás vinyóm van.
Köszönöm a választ előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#3697) lazydog válasza L.T. (#3696) üzenetére


lazydog
addikt

A vízszinteshez képest 90 fokonkénti elforgatás nem okozhat problémát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3698) L.T. válasza lazydog (#3697) üzenetére


L.T.
aktív tag

Köszi a válasz :R

(#3699) emre33


emre33
addikt

SAMSUNG 500GB 7200RPM SERIAL ATA-II 32MB 45 144 Ft 2 ÉV
SAMSUNG 750GB 7200RPM SERIAL ATA-II 32MB 45 778 Ft 2 ÉV
SAMSUNG 1TB 7200RPM SERIAL ATA-II 32MB 70 435 Ft 2 ÉV

Ezek valami új szériás samsung hdd-ék?
Teszt van roluk?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3700) liksoft válasza emre33 (#3699) üzenetére


liksoft
nagyúr

Típusszám nélkül szerinted kinek lesz ötlete?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.