Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) Djuree


Djuree
félisten

hát nagy szarban vagyok.
elindítottam a hdd regeneratort. 34 óra alatt nézte volna végig és javította volna ki az 500 gigás winyót. ez nem lett volna probléma, megvártam volna. de 2 giga után csonttá fagyott a gép :W
mégegyszer nem merem elindítani mert ha 30 óra után fagyna le akkor a földdel tenném egyenlővé a gépemet :DD
mit csináljak?
van másik megbízható bad sector javíjjó progi?
thx

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3252) Sárpac válasza Djuree (#3251) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szia!
Ha nem fontos az adat akkor a Data lifeguarddal dosossal formatáld le jó eséllyel mindet kijavítja!
A regenerátor semmi mást nem csinál csak 32 féle mintával felülírja a hibás részt ezért baromi lassú!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3253) Djuree


Djuree
félisten

a gyári progi nem javítja meg:
lefutott 3 óra alatt a gyári progi és még mindig szar a winyó.
lefutattam a hdtune-t is (ez is 3 óra volt :) ), ezt mutatja:
[hdtune]
mivel tudom én ezt megjavítani?
fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3254) Bonyi


Bonyi
csendes tag

Üdv, srákok, a problémám a következő:

Új konfiguráció: asus p5b, 2*1 gb ddr, asus en8800gts, asus dvd író és egy 500gb-os samsung merevlemez.
Erre pattintottam fel a vindózt, de a merevlemezt csak 130 megabájtosnak látja. Hogy lehet ezt orvosolni?

Köszi!

(#3255) Thrawn válasza Djuree (#3253) üzenetére


Thrawn
félisten

Fizikai hibát szoftveresen megjavítani? Szerintem sehogy...

Bonyi: 130 megabájtra nem menne fel a Windows hacsak nem 3.1-et tettél fel rá :) Gondolom GB-ot akartál írni. Tedd fel az SP2-t akkor látni fogja a maradékot is. Jobban tennéd ha szereznél egy olyan XP telepítőt amibe bele van integrálva az SP2, vagy csinálj egyet.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3256) Bonyi válasza Thrawn (#3255) üzenetére


Bonyi
csendes tag

:D ofkórsz az ott gigabájt akart lenni, ehhehe.

ilyen jóféle sp2-es telepítőt hogyan csinálhatok?

(#3257) Thrawn válasza Bonyi (#3256) üzenetére


Thrawn
félisten

Google a barátod ;) Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3258) Bonyi válasza Thrawn (#3257) üzenetére


Bonyi
csendes tag

na, tessék, most megkaptam, amit mindig mindenkinek az orra alá dörgölök :D

köszi! ;)

(#3259) lazydog válasza Djuree (#3251) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt megtetted?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3260) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Üdv.

Van egy fővinyóm(master, gépházba beépítve) amit mindennap használok, és van egy kisvinyóm(slave, MobileRackben) hobbira.
Eddig, amikor át akartam mászni az fővinyóból a kisvinyóba, akkor úgy oldottam meg, hogy a fővinyóból kihúztam a kábeleket, és rack-be bedugtam a kisvinyót, és Power ON.
Hogy tudnám ezt megoldani annélkül, hogy a fővinyóból állandóan ki kelljen húzogatnom
a kábeleket, és legföljebb csak a rack-be dugnám be a kisvinyót?
BIOS-ban nem tudtam beállítani, hogy mindkét vinyó szerepeljen a boot prioritás beállításokban.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#3261) Djuree válasza lazydog (#3259) üzenetére


Djuree
félisten

meg. és nem csinált semmit :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3262) kem válasza kem (#3241) üzenetére


kem
addikt

nahh megvettem a hdd-t végülis.
Az normális, hogy copy disk-el 120Gb-ot 10óra alatt másol át MBR-el együtt(vagy hogy mondjam, szal kvázi leklónoz) egy 200-as Hitachiról, egy 120-as WD-re?

Köszi!

(#3263) kem válasza zvaragabor (#3260) üzenetére


kem
addikt

a rack vinyódon is van egy oprendszer?
A fővinyódon lévő rendszerről látod a rack-et?

Köszi!

(#3264) atala


atala
addikt

Hali!

Tudtok ajánlani olyan HDD klónozó progit, amivel meg tudnám azt csinálni, hogy amikor felraktam az új Windowst, és a progikat, akkor azt lemásolnám, hogy a legközelebbi windows cserénél ne kelljen újra felpakolni.
Úgy tudom van ilyen.

(#3265) lazydog válasza atala (#3264) üzenetére


lazydog
addikt

Többek között ilyen az Acronis TrueImage és a Ghost.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3266) zvaragabor válasza kem (#3263) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Igen, rackvinyón van egy DOS. :)

Fővinyóról látom.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#3267) zvaragabor válasza zvaragabor (#3266) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Megoldottam(ták) a dolgot, mindkét vinyó a helyén, alapból a fővinyóról bútolok, de ha át akarok mászni a kisvinyóba, akkor POST-nál F11, és bootolok a kisvinyóról.

Másik probléma, fővinyóról(XP) látom a kisvinyót, de azt szeretném, hogy ne lássam. Nem kell oda, XP-ről nem akarok semmit sem vele csinálni, fölösleges, és csak extra célpont a kártevőknek, és a vírus/kém keresők is csak plusz területet ellenőriznek így, ami idő.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#3268) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok

jelenleg 3 particio van a gepemen. Egy primary ami 7MBos 12bites fat, ezen vannak a bootolashoz szukseges fajlok. Van ket tovabbi Logical, egy 10giga amin a windows van meg egy 100GB+ adat amin vannak feltelepitett programok is. Nos a nagyobb particio meretet engedi resizeolni, abbol el tudnek venni pl 4 gigat, de a kisebb logicalt mar nem engedi nagyobbra. Pquest partition magic 8at hasznalok.

90 87.5 87.8 87.5

(#3269) zvaragabor válasza zvaragabor (#3267) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Megoldva.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#3270) S3nk|


S3nk|
csendes tag

Üdv!

Van egy Maxtor DiamondMax Plus 9 120GB ATA/133-as vinyóm amivel a következő történt.

A gépem megy napi 24 órában, heti 1-2 újraindítás szükséges frissítések végett.
(A gépem routerként is üzemel, ezért is megy folyamatosan.)
Tegnap előtt mikor haza értem a melóból megnéztem a gépet, ekkor még minden megfelelően működött, elmentem fürödni és mire vissza értem addigra az 1-ik programnak már baja volt "leállt". Megpróbáltam elindítani ezt a progit de nem indult, nem találta az indító file-t. Elakartam indítani a programot az eredeti helyéről, de mikor tallóztam a meghajtó egyik partícióján csak 1db mp3-as file-t találtam rajta.
A Total Commander adatai szerint a partíción a foglalt és a szabad hely annyi volt mint amennyi azelőtt. Ezután eszközöltem egy újraindítást és mikor megpróbáltam a meghajtón tallózni akkor azt írta hogy nincs ilyen meghajtó. Megpróbáltam lefuttatni a hibellenőrzést de indítás után azonnal bezárult.
Itt egy kép a partíciók állapotáról: [link]

Megpróbáltam átrakni másik gépbe. Mikor a másik gépen elindult a windows nem sokkal utánna (kb. 2-3sec) a gép magától újra indult (reset), ezt eljátszotta minden alkalommal mikor a win elindult. Egyszer sikerült elindítani a TC-t és rákattintani a kérdéses meghajtóra, az eredmény: nincs ilyen meghajtó.

Mind kettő gépre ugyanaz az XP SP2 van telepítve.
A vinyó kb. 3 éves lehet, eddig megfelelően működött. Mikor megvettem még akkor vettem rá vinyó hűtő ventit is. A hőmérséklete 15-25°C között volt állandóan.
Számomra fontos adatok vannak rajta amiket nem szeretnék elveszteni, mert nagy része pótolhatatlan.

Valakinek van valami ötlete hogyan tudnám ezt a problémát megoldani adatvesztés nélkül?

(#3271) liksoft válasza S3nk| (#3270) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Ha viszont olvasási hibák is jelentkeznek, akkor inkább szakemberhez vidd.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3272) tope


tope
addikt

Van egy Samsung HD160JJ típusú SATA vinyóm amin XP van. Éppen játszok egy játékkal, amikor fogja magát a gép és újraindul. Újrainduláskor a hőmérsékletek (Everest 4.00.975) a rendszer vinyó 37 fokot mutat a másik vinyóm meg 23 (jelenleg 32 rendszer, másik 23 fok VGA 38 CPU 30 alaplap 32). Tápot cseréltem Q-tec-ről FSP-re a héten.
Milyen hőfok lehet az, aminél újraindulna egy vinyó (lefagyna a gép de annyira, hogy se kép se hang egy pár mp-ig)

(#3273) S3nk| válasza liksoft (#3271) üzenetére


S3nk|
csendes tag

ok, köszi a helpet!

(#3274) Djuree válasza tope (#3272) üzenetére


Djuree
félisten

70-80 fok már nem egészséges neki. ez alatt nem szabad szarakodnia.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3275) tope válasza Djuree (#3274) üzenetére


tope
addikt

Kösz a választ. Valami biztos volt, de sajna nem derült ki mi volt az (remélem nem is lesz ilyen mégegyszer)

(#3276) gyulabs válasza tope (#3272) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Futtass vegig 1 memtesztet is megnyugtataskeppen!
udv:gyulabs

(#3277) Norb87


Norb87
csendes tag

Hali !

Lenne egy kérdésem. Van egy Samsung 120 Gb-os Hdd, Bootolásnál azt írja ki ,hogy S.M.A.R.T Bad, az Everest progival megnéztem az értékeket és ezt adta ki:

05 Reallocated Sector Count 11 1 1 214 Várható meghibásodás: Közelgő adatvesztés jósolható

A többi érték az jó.
Mi lehet a probléma a választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Norberto

(#3278) liksoft válasza Djuree (#3274) üzenetére


liksoft
nagyúr

Helló!

Ez NEM sütöde! A drive-ok maximális hőmérséklete 50 fok lehet a gyári specifikáció szerint, de ez alatt célszerű tartani. Ha folyamatosan 50 fok körül vagy felette megy, gyorsan maradandó károsodást szenved! A Seagate ad 60 fokot pár típusra. Természetesen ATA (SATA) drive-okról van szó. A server kategóriában működő SCSI eszközök többet bírnak, de tartósan 60 fok felett azok is hamar megpusztulnak.

Vagyis kimondható, hogy nagy általánosságban akkor lesz egy drive hosszú életű, ha a nagy nyári kánikulában sem éri el a hőmérséklete az 50 fokot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3279) Djuree válasza liksoft (#3278) üzenetére


Djuree
félisten

persze, de én rövid időre mondtam, ugyanis neki rövid idő alatt szállt el a gépe.
pár percig mehet akár 70 fokon is semmi baja nem lesz, persze hosszútávon tényleg 50 vagy alatta a jó

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3280) liksoft válasza Norb87 (#3277) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Egyszerű, kiírta. A halála előtt van, és ha nem akarsz adatvesztést, pánikszerűen ments róla minden fontos adatot. Lehet, hogy holnap már csak ütemes kattogással jelzi, hogy az örök vadászmezőkre száműzte a rajta tárolt adatokat.

Azért jó lenne tudni, miért hal meg. Hibás tápellátás esetleg, vagy túlmelegedés, esetleg csak egyszerű elhasználódás mert öreg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3281) liksoft válasza Djuree (#3279) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem! A 70 fokot még rövid időre sem érheti el!

A hőmérsékleti csúcs rövid időre is ha 55 fok fölé megy, már kérdéses okozott-e maradandó károsodást. Ugyanis a fej hőmérséklete ennek a többszöröse. Nem mindegy, hogy 50-et vagy 70-et szrzol hárommal vagy néggyel! Vagyis a fejnél SOKKAL nagyobb a hőingadozás, így az fog meghalni! Ugyanis az is félvezető, és így chip szinten szétégeti magát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3282) Norb87 válasza liksoft (#3280) üzenetére


Norb87
csendes tag

Üdv!

400W-os tápom van. 2 éves és még garis a winyom. A hőmérséklete az jó és a tápellátás is megfelelő jelenleg 29 fokon megy és nem ment 33 fok főlé. Elég sok adat van rajta most mentek.
Köszi a segítséget.

Norberto

(#3283) liksoft válasza Norb87 (#3282) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem mindegy a táp minősége sem. Egy "gagyi" kétéves hiába 400W-os, már okozhat működési bizonytalanságot. Sokan azt mondják, a 350-400W szinte mindenhol elegendő. Én ezt nem tartom jónak. Ugyanis a 230V-os hálózaton lévő apró ingadozások és zavarok miatt jó, ha a tápegységben van tartalék. Ez a tartalék lehetőleg minimum 30 százalék legyen. 50% felett viszont már pénzpocsékolás. Ezen kívül a minőségi termékek más (jobb minőségű) alkatrészekből épülnek fel, így a névleges teljesítményüket (és egyéb paramétereiket) tovább képesek garantálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3284) Norb87 válasza liksoft (#3283) üzenetére


Norb87
csendes tag

Hy!

A winyom a 2 éves, a tápom még nincsen 1 éves sem a márkája colorsit.

Norberto

(#3285) liksoft válasza Norb87 (#3284) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól látom ez GABA házzal együtt vásárolható bruttó 10000 alatt. Egy minőségi táp pont innen kezdődik. Vagyis 10000-től célszerű keresni.

Elnézést ha tévedtem volna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3286) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy p3as gépet, a hirdetés szerint 15 gigás vinyóval. A probléma az hogy a windows 7 gigásnak látja! A kérdés az hogy létezik-e hogy igazából 15gigás, de valamiért csak ennyit lát a winfos(Ha létezik akkor mi az oka) vagy csak simán elirták( vagy be lettem csapva :U ) Viszont arra emlékszem hogy a hirdetésben le volt irva a típuszáma, és utána néztem és a típusszám alapján tényleg egy 15 gigás vinyóról van szó! A gépen lefuttattam a HD sentinel-t és az is ugyanazt a típuszámot irja, de ő is csak 7 gigának látja! Köszi szépen! :R

(#3287) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! A porblémám az alábbi lenne:

A gépemben egy ASUS P5K premium alaplap van. WD raptort(37gb) használok a rendszernek mint HDD és vettem mellé egy 400as WD-t a többi dolognak. Nos a gépem felismeri mind2-t vinyót meg minden de csak a kicsin lehet dolgozni mivel a nagyot nem tudom megformázni meg nagyon lassan lehe rá file-okat másolni. A számtechnikus elvitte a a nagy HDD-t meg formázta a saját gépével és dolgozott is vele tehát nem volt vele gond. Visszahozta a HDD-t hozott uj kábeleket meg minden de ugyancsak nem mőködött rendesen...megint elvitte a WD helyett Samsungot hozott hátha a WDal volt gond de ez sem működik... mi lehet a probléma?? segítsetek légyszives...nagyon fontos lenne...

előre is köszi

(#3288) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy a most 43 fokon menő system vinyó, nyáron mennyire fog felmenni (nincs légkondi a szobába)? Mert ha nagyon, akkor be kell építeni egy plussz ventit előre? Amit nem tervezek, mert baromi macerás. A vinyó tartót, meg mindent szét kell csavarozni hozzá, és valami gépi csavarhúzót is kéne szereznem, mert kézzel én nem bírtam kicsvarni 1 darab csavart se, pedig adtam neki rendesen :D.

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#3289) anxius válasza qMAGICq (#3288) üzenetére


anxius
aktív tag

Szerintem jobb ha többet melózol!Inkább melózz rajta,és aztán biztonságban tudod a gépet :)

(#3290) MZsoltee válasza dave93 (#3286) üzenetére


MZsoltee
veterán

Töröld az összes partíciót és formázd újra, ha így sem lesz 15GB körüli, akkor sajna át lettél verve!

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3291) Sev!er


Sev!er
aktív tag

#3287 légyszi

(#3292) anxius válasza Sev!er (#3287) üzenetére


anxius
aktív tag

Rendszer reinstall-t javasolnék,és a nagy vinyót is lekéne formáznod!

(#3293) gyulabs válasza dave93 (#3286) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
A BIOS mennyi GB-nak latja?

(#3294) raskolnikoff válasza Sev!er (#3291) üzenetére


raskolnikoff
őstag

vagy nem gyorsformázással kéne formázni. :F én soha nem így csinálom. nemrég vettem egy 500as Hitachit. Végigvártam. ez van ;)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3295) gyulabs válasza Sev!er (#3287) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Reszletezd a configot, hova mi van bekotve (master, slave stb !

(#3296) liksoft válasza dave93 (#3286) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy pontos típusszám azért nem ártana. Ha lct15, az nem kapacitás, hanem sorozat azonosító. Abból bolt 7,5; 8,4; 15 GB változat is.

A HDSentinel megmondja az LBA szektorok számát. Oszd kettővel, annyi kB kapacitású a winyó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3297) Djuree válasza Norb87 (#3284) üzenetére


Djuree
félisten

colorsit=színszar :C :C :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3298) Hitman


Hitman
aktív tag

Probléma:
120GB-os maxtor 6Y120LO P-ATA vinyót windows vista nem ismeri fel helyesen.
Első alkalommal P-ATA-SATA átalakítóval használtam, így nem ment (látja hogy HDD a cucc, de drivert kér, ami természetesen nincs), most átraktam a P-ATA DVD-író mellé, hátha megy, de így is telepíteni akar valamit, de nem leli a drivert...
Az alaplapi vezérlők driverei a legfrissebbek, most volt win telepítés, XP alatt minden rendben, csak a pista vacakol. Jöhetnek az ötletek :U

(#3299) Thrawn válasza Hitman (#3298) üzenetére


Thrawn
félisten

Adagold be telepítés közben az IDE drivert (JMicron ha jól tudom)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3300) Hitman válasza Thrawn (#3299) üzenetére


Hitman
aktív tag

Ha jól értem most telepítsem újra a vistát? nincs valami egyszerűbb megoldás, leszámítva, hogy dobom a maxtort kifele ebből a gépből (a másikba).
A legjobb megoldás az lenne, ha az ide-sata adapterrel menne a dolog. Megnéztem XP alatt felismeri mindkét módszerrel, ha átalakítóval sta-ra van kötve, illetve, ha az ide csatolón csüng az optikai meghajtó mellett.
De szeretem amikor ilyen problémák jönnek elő.... :)) :(((

szerk:
Ha a külső ide vezérlőre van kötve az optikai, és a maxtor, miért írja azt a feladatkezelő, hogy scsi eszközök ? (amikor IDE, vagy P-ATA vagy mi...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.