Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) liksoft válasza peterzonex (#2800) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elsősorban a szép magyar beszédre. :o
Kérdezd mástól. Én befejeztem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2802) peterzonex válasza liksoft (#2801) üzenetére


peterzonex
tag

Bocsánatot kérek a helytelen írásomért. :(

[Szerkesztve]

(#2803) liksoft válasza peterzonex (#2802) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na jó. A kipontozott erős volt, ez itt a Fórumon nem szokás.

A boot loader a partíciós tábla mellet a wincheszter első szektorában lévő program, mely az OS betöltését elindítja. Az fdisk programnál (98 esetén) a /mbr opcióval kerül fel a helyére. Az aktív meg annyi, hogy a fő partíciós táblába helyezhető (szabványosan) 4 bejegyzésből (egy-egy OS-t vagy partíciót jelöl), melyik töltődjön be. Szintén kiválasztható az fdisk programból.

Tudtommal a PM is megteszi, de nem használom, így nem tudom hogyan. (Munkám miatt saját progival oldom meg. Sorry.)

Mára zártam a gépem, Mások tudnak majd segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2804) peterzonex válasza liksoft (#2803) üzenetére


peterzonex
tag

liksoft: Még egyszer bocsánat, csak már több napja szenvedek vele.

Talán 1 órája néztem meg megint a telepítést de megint ugyan az van, kiírja a 190GB-ot, majd arra felmásolja a dolgokat és az 1. újraindulásnál aminél szerintem, már a winchesterről kellene betölteni-e nem megy neki. Akkor fdisk nevű programra lesz szükségem?, és floppyra rakjam rá?

[Szerkesztve]

(#2805) peterzonex


peterzonex
tag

Átraktam másik gépembe, ott sajátgépbe megnéztem és a windows mappa 490Mb, annyit telepített fel, amíg újra nem indul. Utána már nem tölti be ezt a windows mappát, mert arról menne tovább,

(#2806) peterzonex


peterzonex
tag

Észrevettem hogy lassan másol a 200GB-os winyóm. Létrehoztam egy 108Mb-os szöveges dokumentumot a 40GB-os winyómon, majd átmásoltam a 200GB-os C:-re, max. 5.000kb/s-el helyezte át, a 200-as C:-ről a D:-ére 5500kb/s-el helyezte át. Majd visszaraktam a 40GB-os winyómra és 16~32.000kb/s-el helyezte át.
Magyarul nagyon belassult a winyó, lehet hogy a végét járja? :( :F

[Szerkesztve]

(#2807) SteeWe válasza mcmike (#2793) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Megméztem a progival, amit ajánlottál. Komdiciora azt irja ki, hogy 99, most reggel meg 100
%
Két szoveget irt ki:
'' A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat. ''
majd toredezetség mentesitettem a C-t
'' A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
''
Van még egy másik bejegyzés talán Telejsítmény arra meg 100% ot ir.
Ezek szerint akkor nem lehet nagy baj a vinyoval? Egyedul az tunt fel, hogy ha viszonylag (kb 10mb) kis állományt másolok vagy mozgatok egyik particiorol a masikra total commanderrel, akkor hamar kiirja hogy 100%-ot átmásolt de viszonylag sok ideig vár még utana.

(#2808) KTU válasza peterzonex (#2806) üzenetére


KTU
addikt

Amúgy nekem is ugyan ez a problémám egy 80as WD HDD-vel ATA, telepítéskor mikor merevlemezről boot-olna azt írja: Hiba a rendszer betöltéskor! és ennyi :F
egyszer már írtam de nem tudtam vele foglalkozni meg nem is igazán értettem amit válaszoltak.
ird le légyszi ha rájössz mi van :R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2809) Icewind


Icewind
aktív tag

Hi

jobb topickot nem találtam :)

Kicsit naív kérdés, de szerintetek a mai vinyókra is még károsan hat ha levisszük metrózni? Régebben ezzel probléma volt a mágneses hatások miatt :D

(#2810) fagy53 válasza Icewind (#2809) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Most vettem egyet és az M3-as vonalán 40 percet utaztunk és egyikünknek sem lett semmi baja. ;]
Mivel a mágneses erővonalakat záró házban vannak v. van a tányér és a fej-ek nem hiszem, hogy ez gondot okoz akár a napi többszöri utazgatás.

(#2811) fagy53


fagy53
nagyúr

Lenne nekem is egy kérdésem, találkozott-e valaki azzal a jelenséggel, hogy ha az alaplapon levő két SATAI csatiba két vinyót tesz, a floppy csak akkor működik, ha az IDE-ben is van egy ATA vinyó? :F

(#2812) bebar


bebar
aktív tag

Van egy 400GB-os, 16MB pufferes winyóm, és a HDD Sentinel azt írja, (2.08)
2 hibás szektor van, melyek tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

Ez mit takar?

Teljesítmény 100%
Kondíció 97%

(#2813) fagy53 válasza bebar (#2812) üzenetére


fagy53
nagyúr

Használd nyugodtan, összehasonlításképpen nekem van egy Maxtor 40GB ATA négy éves, 268 hibás szektorral és egy gyengélkedővel.
Teljesítmény 100%
Kondíció 29%
Hátralévő napok száma 65
3 évvel ezelőtt már formattáláskor mindig kiírta, hogy hány MB hibás szektor van. Azóta is hibátlanul működik és mind a mai napig nem volt vele semmi probléma.

(#2814) bebar válasza fagy53 (#2813) üzenetére


bebar
aktív tag

Akkor ok, köszi! :)

Ehhez nem értek, azért is kérdeztem!

Mert vittem volna vissza gariba! ;)

(#2815) liksoft válasza fagy53 (#2813) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tisztázzunk valamit! FONTOS!

A felületen több okból keletkezhet hiba. Lehet mechanikai vagy mágneses.

Mechanikai: Felületi sérülés ami folyamatos és lavina szerű további sérülést eredményez, így nem határolható be a drive élettartama, de túl hosszúval nem célszerű számolni. Sokszor másodpercek alatt képes látszólag jó működésből kattogós halálba ''vándorolni''.

Mágneses: Legtöbbször hibás írás következménye. Az így felírt szektor a későbbiekben nem olvasható, de újraírás során hibátlan lesz. Ezért ez nem a drive hibája, hanem az üzemeltetési környezeté. Ilyen hiba kialakulhat hibás tápellátás (rossz csatlakozó, gagyi esetleg öreg vagy aláméretezett tápegység), túlmelegedés (maradandó károsodást is okoz!), SATA esetén alaplap túlhúzása (tuning). Ritkább esetben a gyártó által fel nem derített felületi hiba. Ekkor kerül valóban áthelyezésre a gyenge szektor. Ez nem hiba, pár darab bármelyik winchester-nél előfordulhat.

A fentiek alapján látható, hogy kívülről egyértelműen nem dönthető el. Mivel a drive dinamikus rendszer, így a hibát is dinamikája alapján kell kiértékelni. Ha hirtelen sok hiba keletkezik az gyanús, de ha a hibaforrás megszüntetésével nem gyarapszik, akkor nyugodtan használhatjuk a drive-ot. Ellenkező esetben pánikszerűen célszerű menteni. Ha lassan növekszik, az folyamatos felügyeletre szorul, mert lehet lassú halál előjele.

Adataink csak akkor vannak biztonságban, ha máshol is visszaellenőrzött mentésben is megtalálhatóak. A máshol nem egy drive-on másik könyvtárat jelent, hanem másik számítógépet, vagy gépen kívül másik adathordozót. Vagyis az archiválás nem hagyható el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2816) mcmike válasza SteeWe (#2807) üzenetére


mcmike
őstag

Szia!

Ezek szerint nincs semmi baja a HDD-nek, örülhetsz... ;)

A tünet amit említettél (kicsit vár amikor elérte a másolás a 100%-ot) nálam is jelen van, vadonat új Samsung HD501LJ-nél is (új op. rendszer). Szerintem nincs köze HW-hez, inkább vírusirtó, vagy belső Win sajátosság ez. Ha ezen kívül nem tapasztalsz furcsaságokat / fagyást / lassulást akkor szvsz megnyugodhatsz, minden a legnagyobb rendben van. Legalábbis ami a winchesteredet illeti... :U

Szerk: most gondoltam bele, h ha kb 10MB-os (max 16MB) file esetén jelentkezik, akkor az bőven lehet a HDD cache miatt is. Ugyanis az még pont belefér a cache-be, de ténylegesen csak akkor fejeződik be a művelet, ha a tányérra is felkerül. Talán ez a magyarázat... :F

[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2817) SteeWe válasza mcmike (#2816) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Köszi a választ, rem tényleg nem lesz vele gond :)

(#2818) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Egy kérdés: 200GB ATA Seagate winyóm lassan másol, max. 5mb-al, mi lehet a baj?

(#2819) #96302336 válasza peterzonex (#2818) üzenetére


#96302336
törölt tag

Adataid alapján egy 965-ös lapod van. A Jmicron drivert feltelepítetted? Mert nélküle csak PIO4 módban tud dolgozni a lap, és az ATA eszköz

(#2820) peterzonex válasza #96302336 (#2819) üzenetére


peterzonex
tag

Nem csak nálam van ilyen probléma vele, átraktuk egy régebbi gépbe is, abba is lassú,

(#2821) fagy53 válasza liksoft (#2815) üzenetére


fagy53
nagyúr

Neked teljesen igazad van, mindennel amit leírtál egyetértek.
De,.... nem írta, hogy garis, így ha további romlást tapasztalna azonnal vigye vissza.
..... ellenőrzött körülmények között használja, HD Sentinel.
..... legalább akkora esélye van a további használatnak, mint amekkora állapotot jelölt a HD Sent.

Két évnél tovább soha nem használok rendszervinyót részint az általad leírtak miatt, részben meg a sokszor mikron potossággal dolgozó, írdatlan üzemórát teljesítő mechanikában soha nem bízom meg, még annyira sem mint a tisztán elektronikus szerkezetekben.
Háttértárolónak, mint a 100%-os teljesítményú hibátlanul dolgozó Maxtorom, két év után is elmegy. Egy hete vonult nyugdíjba. :D

(#2822) liksoft válasza fagy53 (#2821) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Én mondjuk inkább az adataim winyóját cserélném ilyen időközönként. A rendszer nem képvisel értéket, csak a beállítások miatt kényelmi oldala van, ha nem kell ''naponta'' újratelepíteni.

A mechanika viszont gorombább mint írtad. [link] A maiak 3-4-szer kisebb értékekkel dolgoznak. Az oldalon szereplő értékek 40GB/oldal kapacitás mellett hagyományos fejnél igazak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2823) bebar


bebar
aktív tag

Kezdett megállni a szívem ma reggel.

XP tölt, majd megáll, a winyó meg kattan 1-2-t, aztán 5-ödikre betöltött.
Lementem a notira az adatokat, aztán visszaviszem.
3 hetes egyébként, most sikerült kifognom egy hibás Samsung-ot, eddig semmi gondom nem volt velük.

És 2 hibás, valamint 5 gyenge szektort ír a Sentinel. Eddig csak a 2 hibás szektor volt.

(#2824) KTU válasza KTU (#2657) üzenetére


KTU
addikt

Probléma megoldva, Kill Disk-el formáztam egy gépben raid kártyára kötve (de ennek szerintem nincs jelentősége) aztán windows is hajlandó volt HDD-röl indulni, végre :C
nem csak a linux.
azért az érdekes hogy a gyári WD progi nem tudta formázni :F


[Szerkesztve]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2825) liksoft válasza KTU (#2824) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyári proginak nem csak a winyót kell ismernie, hanem a működési környezetet is. Minden mai kontroller máshogyan kezelendő.

Haladunk előre a szabványok világában. Hihi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2826) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. Van egy régi Seagate 9 GB-os winchesterem.
Amin két partíció van. C: 2,92 GB, és egy D: 6,38 GB.
Na, a C:-vel nincs is gond. De, a D: partíció full üres és 6,38GB helyett 4,25 GB-ot ír ki üres helynek, vagyis a maradék 2,13 GB foglalt. De ha nincs rajta semmi? Akkor mi foglal annyit?

[Szerkesztve]

(#2827) lazydog válasza peterzonex (#2826) üzenetére


lazydog
addikt

Nézd meg, mondjuk Partition Magic-el, hogy nincs-e valami rejtett partíciód is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2828) peterzonex válasza lazydog (#2827) üzenetére


peterzonex
tag

Légyszi nézd meg ezt, Partition magicba csináltam:
[link]

(#2829) peterzonex


peterzonex
tag

Na megnéztem PowerQuest File Browse-al, és talált egy pagefile.sys nevű file-t, 2,09 Gb, rendszerfile-nak írja ki, Akkor ez mi?

(#2830) lazydog válasza peterzonex (#2829) üzenetére


lazydog
addikt

Ez az XP által használt virtuális memória. Ha nem te helyezted ide, akkor töröld le, oszt jónapot.
Nincs értelme mindenáron logikai partíciót használni, jobb volna, ha a D:\ is elsődleges (primary) lenne.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2831) peterzonex válasza lazydog (#2830) üzenetére


peterzonex
tag

Köszi, azóta rájöttem, ki is kapcsoltam a virtuális memót.

Mert az gyorsabb vagy mi? Nekem így is jó,

[Szerkesztve]

(#2832) lazydog válasza peterzonex (#2831) üzenetére


lazydog
addikt

Nem érdemes kikapcsolni, hacsak nincs vagy 4 GB RAM-od. Előfordulhat, hogy szükség van rá, mikor az XP úgy gondolja.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2833) fagy53 válasza liksoft (#2822) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Kösz a linket, ez ill. ennek a harmada tényleg durva!
Eddig is csodáltam a finomechanika világát, de itt le a kalappal a fejlesztők és gyártók előtt. :C
Viszont ezt megérezve vettem 160MB tányérral és nem 300MB-tal a vinyót, mert úgy még tovább feleződnének ezek a paraméterek, nagyobb terhet róva a fejpozíciónálásra, érzékenyebbé válna a mechanikai kopásokra.

A rendszervinyón jelennek meg előszőr a fontos adatok, ezért nemcsak kényelmi szempont nálam ennek az üzembiztos volta.Olyan vinyóra mentem ki innen őket, amelyik csak az áttöltés idejére van bekapcsolva, a netet meg sohasem látja. ;]

(#2834) liksoft válasza fagy53 (#2833) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A képek több mint 2 évesek. Sajnos hiába vannak azóta ''szebbek'' is, a család és a napi munka mellett nem volt energiám a fényképek frissítésére.

Szerk: Kopással nem igen kell számolni, a mai mechanikák ha elkezdenek kopni, akkor végük is van. A felületi servo miatt meg mindig pontosan állnak sávra. (Kivéve ha leejtik őket és a lemez elmozdul a középpontból. Akkor ugyanis excentrikussá válnak a felírt jelek melyek ilyenkor már olvashatatlanok. - Jó ''melódia'' visszatenni az eredetihez közeli pozícióba.)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2835) fagy53 válasza liksoft (#2834) üzenetére


fagy53
nagyúr

Bizony nincsenek irigylésreméltó helyzetben a HDD javítással foglalkozók!
Az első merevlemezes háttértároló amit láttam akkora volt mint egy nagy kutyaház,70-80 kg, a lemez egy nagyobb pizzára hasonlított, de cserélhető volt!
Azt még lehetett szerelgetni, de ezekre az apróságokra rá sem merek nézni, nemhogy szétszedni!

A srácnál látom megjelentek a gyengülő szektorok is, igazad volt, ez az eset amikor, ha garis haladéktalanul vissza kell vinni, és olvasom így is tesz.

(#2836) tzimash


tzimash
őstag

hali!

egyik haveromnak akadt egy kis problémája:
berakott a rackba egy régi 8 gigás vinyót, felismerte a win, de másolni nem lehetett róla, chkdsk-val meg akarta vizsgálni sajátgépből, de már akkor hibát észlelt az explorer.
ezután gép restart, chkdsk lefutott pár hibát talált, win bejött. másolás továbbra sem ment.
újra chkdsk, win megint lefagyott. restart után chkdsk ezzel az üzivel jött: nem windows alapú hdd, vagy valami ilyesmi. aztán már a win sem jött be. 2x restart ugyanezzel az eredménnyel.
8-as vinyó rackből ki. windows feláll, de a 250-es maxtor vinyó nem látszik. restart. biosban látszik a vincsi. pm 8 unallocatednek jelzi.
pls valaki segitsen, meg lehet-e menteni a particiót, vagy felejtse el haver a rajta lévő adatokat?

(#2837) TaliGa


TaliGa
aktív tag

60GB-os IDE felületű Maxtor winyóm beadta a kulcsot. Rackben használtam, sztem alig ment 200 üzemórát a 4-5 év alatt. A hiba másolás közben jelentkezett - folyamatosan villágító HDD led, csontra lemerevedett rendszer. Újraindítás után néha még feláll vele a Windows (van hogy a BIOS-nál leáll, vagy a konzisztenciaellenőrzésnél egyből reset), a lényeg, hogy ha a Winxp megzabálja, akkor a könyvtárakban tudok lépkedni, de a legelső műveletnél - törlés, másolás - azonnal resetel a rendszer.
A NAGY KÉRDÉS: Van remény a gyógyításra, vagy kuka?

[Szerkesztve]

"So say we all"

(#2838) liksoft válasza tzimash (#2836) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Van remény, ebben a témában [link] megtalálod a megoldást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2839) liksoft válasza TaliGa (#2837) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fontos adatokat amígmég lehet menteni kell.

FONTOS! A rack-ből a mentés idejére is ki kell már venni! Utána érdemes nekiereszteni egy gyári tesztet, hogy csak a keret okozott gondot, vagy tényleg haldokli? Ha döglőik, akkor felejtős. Nem javítható, illetve a 4-5 éves MAXTOR nem ér meg annyit még ha javítható is lenne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2840) tzimash válasza liksoft (#2838) üzenetére


tzimash
őstag

köszi, látom egész ügyes progi. holnap kipróbáljuk. közben visszaolvastam a hsz-em, elég furán fogalmaztam, szóval, a 8 gigás vinyó nem érdekes, a 250-esről kellene visszanyerni az adatokat. ha igy értelmezted, akkor nem szóltam :)

(#2841) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 500 Gb-os Samsung Sata 2-es vinyóm. Az a problémám, hogy az egyik partícióról a másikra irdatlanul lassan másol:( Kb 30 MB/s. Ez miért lehet :F ? Driverek fent vannak, konfig: P35C-DS3R, E6750, 2 GB ram.... stb.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#2842) Thrawn válasza Newlocal (#2841) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem értem ez miért fura neked, ugyanarról a vinyóról olvas és ír egyszerre.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2843) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Help! Ma reggeltől törölt index hibák szállták meg a vinyómat, scandisk kiírja, hogy törli őket, de mégsem törlődnek. Mit lehet csinálni, vagy milyen programot lehet segítségül hívni? Egyébként az egész gép meg van őrülve, a weblapok is tök furán jönnek be, meg minden más is. Valami nagy gebasz van...
Csoda, hogy a ph bejön jól. :R

I am having fun staying poor.

(#2844) Drizzt válasza Drizzt (#2843) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A HDsentinel mindenre azt írja, hogy fasza, ha jól látom, kivéve ha nem tudom jól értelmezni a dolgokat. Milyen cuccot lehetne akkor a scandisk helyett használni, ami tényleg kijavítaná a hibát? Közben nyomok vírusírtót, de szerintem nem fog találni semmit. Fontos lenne gyorsan valami program neve, mert tanulnom kéne a gépen. :U

Bár teljesítményre csak 93%-ot ír a Sentinel most, meg zöld pipa nincsen mindenhol, de gondolom ha nincs semmi piros se ott, akkor nincsen gond...

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#2845) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up.

I am having fun staying poor.

(#2846) Newlocal válasza Thrawn (#2842) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Nekem lassúnak tűnt. Ha ennyit tud hát jolvan. Köszi :R

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#2847) Thrawn válasza Newlocal (#2846) üzenetére


Thrawn
félisten

Kis fájloknál ez még kissebb akár 2-3 MB/s is lehet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2848) Drizzt válasza Drizzt (#2844) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na hát én ezt nem értem, végül sokadik eltávolításra már ment, viszont windowsom teljes halált szenvedett, pedig vírusirtó, meg semmi nem talált semmit. Most mindenesetre felrakom a Pistát majd szerintem, elég volt az XP-ből egy időre.

Más: azt nem tudjátok, hogy miért lehet, hogy van egy 8 megás formázatlan rész a vinyómon? Most láttam a win installnál. Előzőleg úgy emlékszem, hogy az xp installerrel formattáltattam. Most format nem volt. Hogy győződhetnék róla meg bizonyosan, hogy okés a vinyóm? Mert a chkdsk egy hatalmas kalap kakinak tűnik... :U

I am having fun staying poor.

(#2849) Thrawn válasza Drizzt (#2848) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam is kimaradt egy 8 MB-os darab. Engem nem zavar, nem azon a 8 MB-on fog múlni ha nem férek el :D
Ha a HDSeninel nem írt rá bizonytalan vagy rossz szektor(oka)t akkor olyan nagy baj nem lehet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2850) Drizzt válasza Thrawn (#2849) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ok, de fura ez a progi, nem is csinál semmit, úgy értem, elindítod, s bejön egy ablak, ami kiírja mindenre, hogy oké, illetve van ahova nem tesz pipát, de honnan tudja ilyen gyorsan? Azt gondoltam, hogy végigkerregteti a winyót legalább, vagy valami.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.