Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) jaysee13 válasza liksoft (#3900) üzenetére


jaysee13
tag

Bocs ha nem egyértelműen fejeztem ki magam!

Eszközkezekőben a SATA controllernél kell néznem, ugye?
Mert ott van egy olyan a Transfer mode:

legördülő menü
alatta: let BIOS select transfer mode, amig elötte van a pipa addig nem látszik hogy milyen módban van ha innen kiszedem a pipát akkor tudom választani a legördülő menüt. Abban ezek vannak:
SATA 1-1.5G
SATA 2-3G
PIO mode
A legfelsőn van kiválsztva.
UDMA módok csak a PATA controllernél vannak az eszközkezelőben.

Bocs hogy bénázok, remélem most már érted a helyzetet. Köszi

(#3902) liksoft válasza jaysee13 (#3901) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Akkor UDMA módban megy, nem PIO-ban. Csak így írta ki. Lemez töredezettsége? Egy fizikai drive-on belül másolsz? Víruskereső vagy más alkalmazás nem fut?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3903) jaysee13 válasza liksoft (#3902) üzenetére


jaysee13
tag

Nem értek hozzá, de a vinyó vadiúj hétfőn vettem, frissen formatált 1 partíció van rajta(tehát másik fizikai drive-ról másoltam volna rá), így is lehet töredezett? Amúgy egy másik 200GB-os SATA-s Maxtor helyére lett bekötve. Azt visszadugva arra ill. arról teljesen jól lehet másolni. Ezt csak azért írom hogy lásd a környezeti feltételek jók (pl. vírusirtó). Arra gondoltam, hogy talán SATA 2 módban akar menni ó, de azt az alaplap nem tudja. Szedtem le a Samsung honlapjárol utility-t hozzá ami boot CD-t csinál és DOS-os progit futtat. Ebben próbáltam transfer mode-ot állítani. Az UDMA módokat meg SATA 2-t engendi beállítani SATA 1-et nem :(. Próbálkoztam volna jumperrel is, de nincs rajta a vinyón a jumper ábra, és nincs is egyik tűre se rárakva és nem is adtak hozzá. Lesz egy utam vissza a boltba?

Amúgy kösz az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3904) liksoft válasza jaysee13 (#3903) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3905) jaysee13 válasza liksoft (#3904) üzenetére


jaysee13
tag

Köszi!

Megpróbáltam a jumpert. Nem használt. Az eszközkezelőben van egy speed test.

Theoretical limit : 150 Mint a másiknál
Burst speed : 120 ez is ugyanannyi
Substained speed: 10 a másiknál ez 60

Gondoltam hátha ez alapján eszedbe jut valami

(#3906) liksoft válasza jaysee13 (#3905) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Másik gépben is meg kéne nézni ezt a winyót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3907) jaysee13 válasza liksoft (#3906) üzenetére


jaysee13
tag

Bingó!

Másik gépben tökéletesen működik.

(#3908) jaysee13


jaysee13
tag

De akkor mi lehet a baj?

(#3909) gardener


gardener
senior tag

Vettem egy 73Gb-scsi vinyót:
HITACHI ultrastar IC35L073UWDY10-0

A serverben lévő vinyót akarom erre áthostolni majd ezt rakná be annak a helyére.

Hogyan kell ez átjumperelni,hogy lássa 2. vinyónak amíg átghostolom?

(#3910) liksoft válasza gardener (#3909) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive ID-n kell állítani jumperrel.

A mostani winyó is SCSI?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3911) liksoft válasza jaysee13 (#3908) üzenetére


liksoft
nagyúr

Próbálj meg az alaplap témájánál érdeklődni a többiektől. Hátha tudnak valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3912) jaysee13 válasza liksoft (#3911) üzenetére


jaysee13
tag

Köszönöm szépen!

Néha mennyi időbe telik kizárni egy hibaokot :D

THX!

[ Szerkesztve ]

(#3913) gardener válasza liksoft (#3910) üzenetére


gardener
senior tag

Igen. Az egy 18as.

Itt látok olyan juper sort (érdekes módon az elektronika-nyák tengely felé eső végénél),
ahol egy matrica a következőt írja:

1 ID BIT 3
2 ID BIT 2
3 ID BIT 1
4 ID BIT 0
5 FORCE SE
6 TERM POWER
7 LED OUT

Most a 6oson van egy jumper.

kép a vinyó aljáról

Jól gondolom,hogy a bal oldali 1-4 juperrel állítom be az ID-ket és ennek a 4 jumpernek a 2. hatványon beállított variációjából jön ki a 16 lehetőség amit a vezérlő kezelni képes?

[ Szerkesztve ]

(#3914) liksoft válasza gardener (#3913) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Arra vigyázz, hogy két azonos ID nem szerepelhet egy csatornán. A controller is rendelkezik ID számmal, hiszen az is egy eszköz ezen a csatornán. Az ID foglaltságot a SCSI vezérlő BIOS-ba belépés után meg tudod nézni. A másik fontos, hogy a kábel két végén lévő eszköznél kell a terminálást (lezárást) használni. Ez a jel visszaverődését akadályozza meg.

Szerk: Fontos! Milyen sebességűek? Ugyanis nem biztos, hogy összeköthetőek !!!! :(

A 320-as drive-ot csak 320-as controllerre jó tenni, ugyanis nem szokta szeretni az LVD (alacsony feszültségű) csatlakozása a standard (régi magasabb feszültségű) meghajtást. A 160-as drive általában mindkét feszültségen tud dolgozni.

Milyen a környezet?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3915) liksoft válasza gardener (#3913) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Ezt érdemes átolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3916) gardener válasza liksoft (#3914) üzenetére


gardener
senior tag

seagate cheetah 36es st318406lc 18gb 10000rpm ultra 160
és
HITACHI ultrastar IC35L073UWDY10-0, HDD Server HITACHI GST Ultrastar 146Z10 (73.4GB 10000rpm 8MB cache U320 SCSI HD 68-pin)

Egy Fujitsu Primergy serverbe mennek.

(#3917) liksoft válasza gardener (#3916) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HITACHI 320 és 160 üzemmódokat tud. Így legalább a 160-at kell tudnia a controllernek. Ezt ellenőrizd le. Lehet, hogy a BIOS-ban kapsz erre is választ. A winyó gépkönyvét az előbb linkeltem.

Szerk: A 183.-184. oldalon találtam érdekességet. Mintha 320-as létére tudna minden üzemmódot? :F Lehet, hogy igen, akkor meg király winyó. (Ritkán futok bele SCSI cuccba. A piac "kicsit" árérzékeny. Ez a mentéseken is meglátható.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3918) gardener válasza liksoft (#3917) üzenetére


gardener
senior tag

Thx. Később leállítom servert, és belenézek a biosába.
Most sajnos nem tudom leállítani még.

Nem gondoltam,hogy scsi-t ennyire megbonyolították.

Sebaj. BIOS-ra fel! :)

(#3919) liksoft válasza gardener (#3918) üzenetére


liksoft
nagyúr

Leállítás előtt egy teljes mentést csinálj. Folyamatos üzemű eszközöknél kritikus lehet egy leállás!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3920) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Attol tud a vinyom nagyon swapelni(pl: valamit megnyitok, elinditok egy progit stb,) ha a vinyon nagyon sok a töredezett fájl?(Fájlok 76%-a ilyen)
Melyik progi ajánlott rá és oda kell valamire ilyenkor figyelnem?Valamilyen gubancot tud ez a müvelet a rendszerben okozni?
Elörei köszi

WOT: kissio

(#3921) liksoft válasza Dr.Én (#3920) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Okozhatja. A programra való kérdést meg az OS témájában tedd fel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3922) Dr.Én válasza liksoft (#3921) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszi

WOT: kissio

(#3923) Thrawn válasza Dr.Én (#3920) üzenetére


Thrawn
félisten

Beépített töredezettség mentesítő, vagy PerfectDisk.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3924) tapys2


tapys2
csendes tag

Hali!Az történt hogy vettem egy konfigot, egy WD 320 Sata 2 es vinyóval, és nem akart rendesen működni a rendszer.Először is, nem engedte lassan formázni az első partíciót.Ez kezdett gyanus jel lenni.Aztán mikor nagy nehezen felállt a rendszer akkor olyan volt a gép mint egy 200as pentium kb.Aztán feltettük a windowst egy másik partícióra, és ott simán futott.De egyre lassabb a gép,napról napra.Ez egy tipikus winyó gond?vagy csak velem fordult elő?Még garanciás, úgyhogy visszaküldöm,csak valaki meg tud erősíteni benne hogy szar a winyóm?Köszi szépen

Intel Core2 quad Q6600/8m/1066 Go stepping, Gigabyte GA-P35-DS4 1333 FSB, 2 db 1GB/1066 Mhz DDR2 Kingmax Mars, Asus GF 8600GTS 256 DDR3, Chieftec 450w GPS 450 AA, WD 320/Sata2/16M (WD3200KS)

(#3925) japy


japy
őstag

Hali! Érdeklődni szeretnék hogy lehet hogy a 250 samu gyorsabb mint amit nekem ajánlottak 320-as amibe már 16Mb cache van ? :O

(#3926) Kicsiguszti válasza tapys2 (#3924) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Nekem is pont ilyen winyóm van 2 partícióra osztva. Nekem rendesen üzemel, viszont a teljes formázás 1,5 óráig is eltartott szerintem. Nekem más gondjaim vannak, de azt majd a következő hozzászólásban írom meg.
Szerintem nem típushiba.

(#3927) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Valaki tudna segíteni? A helyzet a következő. Vettem egy új konfigot, SATA2 winyóval. A régi winyót is beleraktuk egy rackkel, ami IDE-s. Namost az akarom elérni, hogy ha nincs bent az IDE-s, akkor a SATA-ról bootoljon, ha benne van, akkor az IDE-sről. A lényeg, hogy ne kellen állítgatni a BIOS-ban a prioritási sorrendet!!!
Az a baj, hogy ha azt beállítom, és legközelebb visszatesszük a winyót, akkorra elfelejti azt, és beteszi a sor végére.

Számít, hogy hogyan kötjük be a cuccokat? SATA0, SATA1, stb...
Most az IDE-s winyó Masteren van, a dvd-író pedig Slave-en. Jó ez így?

(#3928) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Szoval van 1 Seagate 250GB SataII vinyom es ugy erzem, hogy lassu. Gondolok itt olyanra, hogy a asszony IDEs gepe 2x olyan gyorsan felall gyengebb konfiggal, mint a sajatom(E6400, P5b-D, 4GB). TCban a masolas 15k-20k kozott mozog. A vinyo nem PIOn van. Elmeletileg driverek rendben, bar a win nem friss telepites. Igazabol nem nagyon ertek hozza, igy megszeretnem kerdezni, hogy milyen progival tudnam letesztelni, es milyen ertekeket kellene latnom egy ilyen vinyonal. THX

(#3929) japy válasza M3oH (#3928) üzenetére


japy
őstag

Everest disc benchmark!

(#3930) liksoft válasza tapys2 (#3924) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? Adatátvitel milyen üzemmódban megy? A HDSentinel ha tud ötletet is ad a hibakezelésre. Nézd meg azzal.

japy: Tőled is ezek az információk kellenének!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3931) liksoft válasza M3oH (#3928) üzenetére


liksoft
nagyúr

A felületen az adatok töredezettsége is lassíthat. Sőt! Ha nem natív módban fut a winyó, lassabb lehet a rendszer. Valamint az sem mellékes milyen komponensek és programok lettek feltelepítve, hányan futnak a háttérben. Vagyis sok változós. Te is nézz rá a Sentinellel. Hátha talál valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3932) liksoft válasza Kicsiguszti (#3927) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos nagy valószínűséggel nem fogsz tudni változtatni a mostani helyzeten. A BIOS érzékeli és menti a változásokat. Vagyis a boot sorrendje szinte mindig állítandó lesz. Hacsak nem sikerül egy boot managert beszerezni és telepíteni ami ezt is tudja. Viszont én ilyent nem ismerek (nem is használok ilyent), csak ötletként merült fel bennem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3933) Kobe


Kobe
veterán

na, beírom ide is mert elgondolkodtam a nálam fellépő problémajelenségeken
mitől lehet az, hogy egy cmos hiba után a winchester sebessége drasztikusan visszaesik ?
7végén ujrarakom géept szal kiderül a turpisság, de multkor volt egy ilyen hasraesése a gépnek...azóta belegondoltam mi a problémák forrása, és a vinyóról való töltögetés az ami minden esetben egyezik - máslás, ki és becosmagolás, hihetetlen lassu lett, de még a zene lejátszás is mintha swappelnie kellene

valakinek van tippje?

amugy a vinyó sata samsung egy via chipsetes chaintech lapban

[ Szerkesztve ]

(#3934) liksoft válasza Kobe (#3933) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3935) Kobe válasza liksoft (#3934) üzenetére


Kobe
veterán

különösebb hibát nem jelez - legalábbis kondícióra azt írja tökéletes és smart ban sem látok figyelmeztetést vagy bajos részt, akkor lehet hogy túl öreg és programoktól túlhajtott win-telepítés lenne az oka ?

ha kell, nyomok egy részletes screenshotot smartrol, sentinellel emgnéztem

(#3936) liksoft válasza Kobe (#3935) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a teljesítmény?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3937) GReddy válasza Kicsiguszti (#3927) üzenetére


GReddy
tag

Régesrégen csináltam már ilyent. Valami bootmanager progival (sajnos a nevére nem emlékszem) de vigyázni kell vele. Nem írtad milyen alaplap.. nem tud olyant, hogy tegye be az F8 bootmenüt induláskor? Mert akkor meg van oldva.

PATA busz alapismeretek: A parallel ATA egyik legnagyobb baja, hogy ha két eszköz lóg a buszon, akkor a busz sebességét (értelem szerűen) a lassabb eszközhöz állítja. Azaz, mivel nálad egy kábelen lóg a HDD meg az Optikai, ezért a HDD nem fog az optikainál gyorsabban működni, ha bakot ugrasz, egeret szülsz, akkor sem. Tessék külön kábelre tenni őket. SATA-nál mindegy, hogy melyik eszközt hova dugod, mivel SERIAL a busz, semmi más eszközzel nem kommunikál. Egyedül a boot-order miatt illik a rendszertöltőt a 0-ra tenni, de természetesen oda teszed, ahova szimpi. Nálam pl a 4. a rendszertöltő.
A problémádra pedig valami boot manager kell. (mivel a BIOSba ír, nagyon nézd meg mit teszel fel, agyonvághatod az alaplapot..) Mit is haszáltam régen... kavinton kellene. :Y

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3938) Kobe válasza liksoft (#3936) üzenetére


Kobe
veterán

ott az írási sebesség előtt piros pötty kandikál, kipróbáltam terheléssel - file kicsomagolás, néha fel felugrott de mindkettő olyan 2-3000 KB/mp közötti értéken van, 2300-2400 as átlaggal..szal vmi gebasz van, vagy windows tette oda magát, nem tom

(#3939) GReddy


GReddy
tag

Kéne nekem is egy kis segítség HDD mágusoktól. Milyen szoftverrel lehetne megnézni egy HDD-ről, hogy milyen állapotban leledzik? Sajátjaimat tesztelném eladás előtt, hogy ne akarják visszahozni, és biztos lehessek benne, hogy full hibátlan amit árulok. Köszönettel!

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3940) Kobe válasza GReddy (#3939) üzenetére


Kobe
veterán

hdsentinel.com

(#3941) liksoft válasza Kobe (#3938) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mail-ben küldj egy riportot. Szerintem a BIOS átállítása után a SATA controller más üzemmódban fut, a driver ezt nem igazán tolerálja, és PIO üzemmódban dolgozik csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3942) GReddy válasza Kicsiguszti (#3927) üzenetére


GReddy
tag

Link

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3943) liksoft válasza GReddy (#3939) üzenetére


liksoft
nagyúr

Átköltözött a www.hdsentinel.hu -ra (inkább vissza - vagyis csak megtartotta ezt a kettő közül, mert innen indult). Tudom javasolni akár a DOS-os változatot. Az CD-ről indítva a gépet hamarabb ad gyors választ. Teljes felületi teszthez meg úgyis a gyártó tesztprogramját célszerű letölteni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3944) Kobe válasza liksoft (#3943) üzenetére


Kobe
veterán

nagyon lámi kérdés jön, de neked küldjem át vagy a hdsentinelnek ? :DDD

(#3945) liksoft válasza Kobe (#3944) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem, mivel a történetet én ismerem. Ha nem boldogulok, küldöm tovább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3946) M3oH válasza liksoft (#3931) üzenetére


M3oH
addikt

Hat toredezettmentesitest havonta 1x lezavarom, sztem az miatt nem lehet. Hdsentinel szerint: -A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort. A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek). Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat. Nincs szükség beavatkozásra. SMART fulnel minden ok.
Everest: read test suite: Lin. read middle: 66,9-68,1MB/s, random read: 73.4-74,7MB/s, Buffered: 190,9-192.7MB/s, Read acc: 14,4-14,8ms.
Lehet , hogy a windows kezd behalni?

(#3947) liksoft válasza M3oH (#3946) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy sokan vannak a háttérben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3948) cirkus


cirkus
aktív tag

napi 8-10 óra folyamatos töltés a netről mennyire árt a winyó élettartalmának ??

(#3949) GReddy válasza liksoft (#3943) üzenetére


GReddy
tag

Köszi!

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#3950) Integrale


Integrale
veterán

Hy! Vinyó vásárlás elött állok kiszemetek közé csak Hitachi tartozik (2db) mind2 160G
az egyik 1 lemezes a másik 2

a jelöltek:
1. Hitachi Deskstar 7K160 (HDS721616PLA380)

2. Hitachi Deskstar 7k250 (HDS722516VLSA80)

3. Hitachi Deskstar T7K250 (HDT722516DLA380)

ezekközül melyiket?

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.