Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van egy Maxxtor 80GB-os winyóm, amely UDMA-5-ös adatátvitelre képes max (100MB/s)
Ha a főwinyóm mellé (az UDMA-6-os) teszem akkor UDMA-5 módban megy.

Azonban ha a dvd íróm mellé akkor csak UDMA-2 módban (33MB/s) megy.
Ez azért van mert a dvd író IDE kábele csak ATA-33as? (csak mert mikor a dvd írót vettem vele együtt vettem a kábelt és ATA-133ast kértem, lehet átvertek......)

Vagy pedig lehet ATA-133as a kábel, csak a DVD-író lelassítja a winyót?
A dvd író amúgy egy LG GSA-H44N

Bocsi, ha nagyon gagyi a kérdés....

(#3752) Thrawn válasza kory24 (#3751) üzenetére


Thrawn
félisten

A vinyó legyen a kábel végén.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3753) kory24 válasza Thrawn (#3752) üzenetére


kory24
őstag

Akkor jó lenne a sebessége?

(#3754) Thrawn válasza kory24 (#3753) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld ki :)
Kábelből a 80 eres legyen rajtuk.
Ja, és a jumperelés is legyen jó (HDD -> master, DVD -> slave)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3755) kory24 válasza Thrawn (#3754) üzenetére


kory24
őstag

Nekem fordítva van.

A DVD író a master (úgy hallottam így ajánlott)

A winyón meg nincs jumper. Így SLAVE

(#3756) Thrawn válasza kory24 (#3755) üzenetére


Thrawn
félisten

Épp ezért fogja vissza a vinyót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3757) kory24 válasza Thrawn (#3756) üzenetére


kory24
őstag

Ok, megpróbálom!

Köszi!

(#3758) kory24 válasza Thrawn (#3756) üzenetére


kory24
őstag

ha SLAVE-be lesz az író, akkor is tudok majd vele ugyanúgy írni dvd-t?
Akár 16x-osan is?
Minden ugyanúgy jó marad vele?

(#3759) Thrawn válasza kory24 (#3758) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nem a vele egy kábelen lévő vinyóról fogsz adatot írni akkor szerintem igen. Próbáld ki egy újraírhatóval.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3760) kory24 válasza Thrawn (#3754) üzenetére


kory24
őstag

Kipróbáltam.

Ha csak egyedül van a winyó a kábelen masterben akkor is csak UDMA-2 módban megy...

Sajna ez van :(

Majd kipróbálom másik kábellal

(#3761) Thrawn válasza kory24 (#3760) üzenetére


Thrawn
félisten

Neked a sűrűbben erezett (80 eres) ATA100-as vagy ATA133-as kábel kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3762) kory24 válasza Thrawn (#3761) üzenetére


kory24
őstag

Szerintem az van....

Az nem lehet hogy az alaplap (ASUS P4P800) IDE-1-es (Secondary) csatlakozója csak UDMA-2-öt tud? :)

Mennyire lassú ez a mód?

(#3763) Thrawn válasza kory24 (#3762) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem valószínű :)
A BIOS-ban látod hogy milyen módban dolgozik? Mert ha ott stimmel a sebesség és csak a Windows-ban nem, akkor eszközkezelőből távolítsd el az IDE vezérlőket, majd csinálj egy restartot. Remélhetőleg ezután rendesen felismeri.

Ez a mód egy DVD-író/olvasónak elég de egy HDD-nek már nem.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3764) kory24 válasza Thrawn (#3763) üzenetére


kory24
őstag

BIOS-ban is néztem ott is UDMA-2-öt ír....

Köszi azért

(#3765) Thrawn válasza kory24 (#3764) üzenetére


Thrawn
félisten

És minden IDE vezérlőhöz tartozó beállítás AUTO-n van?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3766) kory24 válasza Thrawn (#3765) üzenetére


kory24
őstag

Igen, minden Auto-n van

(#3767) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Felraktam a Hdd Tune-t , infonál ezt írja: Supported UDMA MODE 7 /Ultra ata /512 /
Active Udma mode 6 /Ultra Ata /133 /

Egy Samsung 200 GB.os/SP 2004 C / vinyóról van szó , Abit KN9 Ultra lapban .

Azt szeretném tudni , hogy a lap tud ennyit , vagy valami rosszul van beállítva ? A lap manualja szerint a Sata sebessége 3 GBs .

Az élet kegyetlen .

(#3768) lazydog válasza lsc (#3767) üzenetére


lazydog
addikt

A 3 Gb/s csak az elméletileg maximálisan lehetséges sebesség. A valóságban ennek a felét sem érik el a mai vinyók.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3769) lsc válasza lazydog (#3768) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Akkor ezek szerint így jó ?

Az élet kegyetlen .

(#3770) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

A köv. lenne a problémám: beszereztem a WinXP Crystal Edition-t, feltelepítettem a sata-s HDD-re ami az előző WinXp verzióval szépen működött...! De a jelenlegi Win (Crystal) miatt-e vagy mi miatt állandó fagyások voltak..., 15perc után vagy 1-2 óra müködés után vagy volt olyan, hogy kibírt majd egy fél napot is és utána már olyan drasztikus dolgok jöttek elő, hogy már a RESTART sem segített csak a reinstal (Ghost)...! Elegem lett és feltelepítettem a Win-t (Crystal) az ATA-s HDD-re és már vagy két hete gond nélkül müködik...! kop-kop-kop :DD
Mi lehet erre a magyarázat? Járt már valaki hasonló képpen?

Előre is köszönöm a válaszokat...!

Üdv...

S.L

(#3771) Dojec


Dojec
csendes tag

Hali!
Tudna valaki ajánlani valamilyen winyó matató programot amivel kilehet zárni a bad sectorokat?

(#3772) v.tom válasza kory24 (#3751) üzenetére


v.tom
őstag

Hát elvileg egy ATA csatornán az adatátvitel mindig a leglassúbb eszköz sebessége lesz, tehát ezért nem nagyon érdemes vinyó mellé kötni cd meghajtókat meg ilyesmit, mert pl ha a cd UDMA 66-os a vinyó meg 100-as, akkor a vinyó is UDMA 66-on fog menni. Én úgy tom ez így van, persze semmi sem biztos. Viszont kábelből nem szabadhasználni a régieket, csak 80 ereset. Sok alaplap nem is megy nélküle, de legalábbis kiírja hogy hoppá ez nem stimm.

(#3773) v.tom válasza lorant80 (#3770) üzenetére


v.tom
őstag

Lehet hogy a Crystal edition-nek gondja van a sata-val, nekem a Blade edition sem szuperált rendesen.

(#3774) lorant80 válasza v.tom (#3773) üzenetére


lorant80
tag

Én is valami hasonlóra gondolok, ezért folyamatban van a Black Edition-nek a letöltése, hátha avval nem lesz gond.

Üdv...

S.L

(#3775) 4d


4d
aktív tag

Hello!

Segítséég!! Van egy Sata II 80gb seagate vinyóm amin egy vista oprendszer volt. A vinyó formázás közben kiírja h az Xp (én ezt használok) nem tudja befejezni a formázást! most az a helyzet h a particion magic se tudja újraparticionálni mert a formázás ott se megy! a pm azt írja a vinyóra h BAD, sárga keretben. Semmi ötletem nincs kérlek segítsetek! Megoldás lenne szerintetek ha vista alatt próbálnám meg formázni?? Ja még annyit h a vinyóra a hd sentinel 100%ot ír de van rajta valami elképesztő mennyiségű, több 42 millió!! hibás és gyenge szektort ami szerintünk lehetetlen. Lehetséges, h a pm az egész vinyót bad szektorosnak látta és ezért nem tudok most hozzáférni? A kezelőben látom a H: meghajtót de nem lehet hozzáférni.

(#3776) liksoft válasza 4d (#3775) üzenetére


liksoft
nagyúr

A zároltban adtam választ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3777) 4d válasza liksoft (#3776) üzenetére


4d
aktív tag

Elolvastam, köszi! Nem vagyok guru a pm kezelésében tudnál segíteni? A gondom az, hogy ha jobb katt egérrel a sárga keretes BAD feliratú vinyóra (itt nem látható a partíció) akkor csak a format, a properties és az advanced aktív. Most akkor hogy?? A H: meghajtó látszik a commanderben és a windows file kezelőjében is, de ha meg akarom nyitni akkor azt írja hogy nincs ilyen meghajtó.

(#3778) liksoft válasza 4d (#3777) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én NEM a PM-re, hanem a rendszer lemezkezelőjére gondoltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3779) 4d válasza liksoft (#3778) üzenetére


4d
aktív tag

liksoft dobtam neked egy pü-t.

[ Szerkesztve ]

(#3780) 4d válasza liksoft (#3778) üzenetére


4d
aktív tag

áhh én azt hiszem feladom. nem engedi újraparticionálni.

(#3781) liksoft válasza 4d (#3780) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajátgép (jobb klikk) / Kezelés / Lemezkezelés -nél találod.

Küldj egy Sentinel riportot mail-ben. (Legyen tárgy, mert különben a szűrőm spam-ként kidobja!)

Dolgozom is, nem tudok azonnal válaszolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3782) ANT


ANT
őstag

Samsung HD501LJ-t hogyan kell SATA1-be jumperelni? Leírásban, vinyón semmi utalás nincs erre. A leírás ráadásul vmi szoftvert emleget, amit a Samsung oldalról kell letölteni. Most akkor szoftveres vagy jumperes beállítás a nyerő? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3783) liksoft válasza ANT (#3782) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 401-es fedelén "1.5G mode" feliratot találtam. Nálad nincs? Mert ez jelzi a limitálást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3784) 4d válasza liksoft (#3781) üzenetére


4d
aktív tag

ááá nem sürgetni akartalak, csak már 2 napja próbálkozom vele és belefáradtam. De hála Neked úgy tűnik sikerül!!! Nagyon köszi!! :R :R :C

Ja és ment a mél.

[ Szerkesztve ]

(#3785) ANT válasza liksoft (#3783) üzenetére


ANT
őstag

A címkén semmi utalás nincs, a másik oldalra a csatlakozótüskék vonalában pedig csak egy vonalkódos matrica van ragasztva. :O

Szerk: és a 401-en a "1.5G mode" melyik érintkezőpárra vonatkozik? Lehet, az lesz a nyerő nálam is.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3786) liksoft válasza 4d (#3784) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megkaptam. Nem vagyok túl boldog. Nincs tuningolva a géped? Ha igen, vedd default-ba és úgy használd. (Bár átviteli hiba nincs és ez erre szokott utalni.) Túl sok vizsgálat alatti szektorod van. Tápellátás is lehet ludas! Ez vagy igaz és akkor gáz van, vagy a SMART táblázata sérült a winyónak. Mindenképpen egy teljes felületi írás / olvasás tesztet rá kéne ereszteni a drive-ra. Ezt a gyártó oldaláról letölthető programmal célszerű elvégezned. Teljes teszt után lehet, hogy újra kell a lemezkezelőben inicializálni, partícionálni és formázni a drive-ot. Persze, ha hibátlan.

A riportot meg elküldtem a program írójának, mert a 100% érdekes ennél a winyónál. Én inkább programon belüli aritmetikai hibára gyanakszom. Hiszen ki is írja a vizsgált szektorok irdatlan mennyiségét.

Örülök ha tudok segíteni. ....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3787) liksoft válasza ANT (#3785) üzenetére


liksoft
nagyúr

[tápcsati] [adat] : : : : - alapállapot
[tápcsati] [adat] : :[:]: - 1,5G (jobbról a második pozíció állított jumper)

Teteje felül, elektronika alul, csatlakozók szem előtt. Remélem érthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3788) xlalix


xlalix
tag

hi!a köv a probléma:
adott egy hp nx 6310-es laptop és szerintem hal megfelé a winyo...
60 gb-os fujitsu mhv 2060bh pl winchester van benne.2 particióra van osztva (20-40) és a 20 gb-osat nem tudom megformázni mert formázásnál mindig megáll!Probáltam cskdsk /r-t de az is leáll!A másik partición a chkdsk lefut jó minden, még xp-t is sikerült telepítenem rá..gondolom bad sector lett rajta és azt szeretném hogy azokat ne vegye figyelembe!most ha bekapcsolom akkor azt írja hogy hiányzik a hal.dll.
Ötleteket várok ezzel kapcsolatba vagy vmi segítséget h még működjön:)
ja és van egy hirens boot 9.3cd-m.ezzel kapcsolatban is segítséget kérnék mert nem nagyon értek angolul h mit hogyan kell csinalni!
Elrőe is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3789) liksoft válasza xlalix (#3788) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A gyakorlati tapasztalatom, hogy ha valódi szektorhibáid vannak, akkor adatok archiválása, új winyó, telepítés, adatok vissza a járható út. Az összes többi csak időszakos megoldás, és nem tudhatod melyik pillanatban adja be a kulcsot végleg. (Legtöbbször a legrosszabb időben, totál adatvesztéssel.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3790) v.tom válasza liksoft (#3789) üzenetére


v.tom
őstag

Helo! Ha sérült a fájlleíró adatbázis milyen módja van hogy a hdd-met ujra jól használhatóvá tegyem? Az adatmentés meg lett oldva, nem kell vele foglalkoznom.

(#3791) 4d válasza liksoft (#3786) üzenetére


4d
aktív tag

Minden teszt sikeresen lement! A gépben a memók vannak csak húzva. A tápot mint hibaforrást kilőném mert egy másik gépben ugyanez volt az eredmény. Most elkezdem a lemezkezelőben karbantartani. Köszönöm az eddigi segítségedet!!

(#3792) ANT válasza liksoft (#3787) üzenetére


ANT
őstag

Thx. :R

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3793) liksoft válasza v.tom (#3790) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egész drive felszabadult? Nincs rajta értékes adat?

Ha nincs, akkor a gyártó oldaláról letöltött tesztprogrammal írásra majd olvasásra a teljes felületet célszerű végigtesztelni. Ha hibátlan, akkor a lemezkezelőből inicializálni, partícionálni majd formattálni kell.

Ha több partíció van a drive-on, akkor a lemezkezelőből (nem intéző!) a partíciót törölni, újra létrehozni, majd formázni (nem gyors formattal).

Mindezeket az alaplap default beállításai mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3794) v.tom válasza liksoft (#3793) üzenetére


v.tom
őstag

Értem, köszi a segítséget. Lemezkezelőnek megfelel a Partition Magic vagy inkább valami mást javasolsz? Esetleg vista vagy xp boot-lemez beépített lemezkezelője?

Még régebben írtam egy vinyóról ami I/O hibával nem működött. Akkor egy gépben sem tudtam működésre bírni, de tegnap csak ugy próbaképpen beraktam a gépbe, és csodák csodája! Tudtam rá írni olvasni. 60000 körüli sebességgel, és mindent le tudtam menteni róla. Hát érdekes dolgok vannak. Igaz hogy a HD Sentinel folyamatosan nyavalygott, de a lényeg hogy az adatok megvannak. Lehet hogy amiatt van hogy most vista alatt próbáltam, akkor viszont csak xp alatt? Na mindegy. Nem értem :F

(#3795) liksoft válasza v.tom (#3794) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden OS tartalmaz saját lemezkezelőt. Azt érdemes használni.

Statikus töltődések, elektrolitok szerkezeti átalakulása miatt van ilyen jelenség. Nagyon ritka, a szakma is ritkán találkozik ilyennel, de van, hogy hosszú állás után (a leírtak miatt) elindul olyan eszköz ami előtte bizonytalanul vagy sehogy nem működött.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3796) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Beírom ide is hátha valaki itt tudna segíteni.......

Van nálam egy maxtor 160-as winyó...... Powermaxos tesztet futtatva..dobott egy olyan hibakódot (hatalmas recsegések közepette) :) hogy...... d3aaa0610...

Na ehhez szóljon valaki valamit, hogyan, merre tovább............

Köszi........... :)

(#3797) liksoft válasza Gézengúz (#3796) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha kiadott hibakódot, akkor garanciára érett. Ha nincs garanciája már, akkor kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3798) Matthew válasza Nimda (#1697) üzenetére


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Erre a májusi hsz-re válaszolok mivel nálam ugyanez a hiba, ugyanilyen vinyó, a másolás róla nagyon gyors 70MB/s az írás meg nem akar 5MB/sec fölé menni?
Mi lehet szerintetek?

(#3799) liksoft válasza Matthew (#3798) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tesztprogrammal vagy két winyó között tesztelted? A HDSentinel a főoldalon az Információk fülnél az ATA Jellemzőkön belül az írási gyorsítótárat támogatottnak jelzi-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3800) Matthew válasza liksoft (#3799) üzenetére


Matthew
senior tag

Két vinyó között, meg volt egy windows telepítés próbálkozásom is de az tragikusan lassú volt, nem is futtattam végig.
Este megnézem azt a HDSentinel-t, ha azt írja hogy nem támogatott akkor mi lehet a hiba?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.