Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) murga


murga
tag

Lenne egy problémám a winyóműveletekkel.
Van egy pár hónapja használt alaplap(P5K)-proci(C2D6750)-mem(2GB)-winyó(2db 400-as Sams) A beüzemelés elején semmi gond, de kb 1-1.5 hónapra rá elkezdett iszonyatosan belassulni. Ami abban nyílvánul meg, hogy újraindítás után szinte az összes program percekig töltődik be, van mikor 15-20 perc miközben a winyó folyamatosan pörög, teker. Ha már egyszer elindult a progi, akkor amíg nem kapcsolom ki a gépet de a progit bezárom, mejd vmikor újraindítom, akkor minden normális, bejön 1-2mp alatt.
A kérdésem az lenne, hogy valahogy meg lehetne-e nézni, hogy a programok betöltésekor mit teker annyit a winyó, min dolgozik annyit. Ezt a feladatot nehezítí néha, hogy ilyenkor a többi programot nem lehet használni, olyan mintha lefagyott volna agép, de ha befejezi a tekerést, akkor minden jól működik, addig amíg elindítok egy újabb progit.
Vírusírtót próbáltam már(igaz csak 1-et)
A rendszer egy több éves 250-es Samsungon van, és a Sentinel nem ír semmi hibát (sztem) semelyik winyóról

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#3352) lazydog válasza khalim (#3350) üzenetére


lazydog
addikt

Veszel egy külső mobilrack-et, és USB, Firewire, esetleg eSATA felületen csatlakoztathatod a géphez. Itt nézz szét!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3353) gyulabs válasza murga (#3351) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Kozvetlen net eleresed van? Kapcsold ki az automatikus frissitest, ill nezd meg a hatterben fut e valami program!Tuzfalad, kemprogramkeresod van?(jol be van allitva?)

(#3354) kpista


kpista
tag

Szervusztok!

Segítséget kérek Tőletek, hátha valaki találkozott már ilyen jelenséggel, üzenettel...

Pár hónapja újratelepítettem a gépet ugyanazokkal a driverek-kel, szoftverekkel miket évek óta használok, csupán a memóriát 256-ról 2x256-ra növeltem), és egészen tegnap előttig hibátlanul (se lefagyás, se akadás, semmi rendellenesség) ment a gép.
Megállt a fiamnál egy játék alatt és 2 napja nem indul. A gépem bekapcsolás után a nem hajlandó a winchesterről bootolni, hanem végig keresgéli a benne lévő összes DVD, floppy meghajtót, majd a következő üzenet jön:

Hiányzó NTLDR
Újraindítás: Ctrl + Alt + Del

És újraindítás után is ugyanez az üzenet jön.

A BIOS-ban Pri Master helyen az a HDD, amelyen az XP van, nem látszik: Not installed van.

Mi a fene baja van szerintetek? gondolkodik.gif
A HDD halt meg?
Vagy az alaplap? Tavaly pár kondenzátort cseréltek rajta, azóta jól ment.
Vagy az IDE kábel?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

Üdv.: kpista

(#3355) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Adott egy adatok tárolására tartott 120gb-os vinyó, 2*60-ra partícionálva.Egyik felén az oprendszer van a telepített dolgokkal, a másikon meg adatok. 2 napja vettem észre,hogy alig van hely az adatos vinyón 1,17Gb.
Ezért töröltem pár dolgot, kb 8gb méretben, és még mindig 1,17Gb helyem van. Futtattam scandisk-et többször is, de nem kapom vissza a helyet. a foglalt adatok elméletileg 52gb-on terpeszkednek. Swap fájl nincs ráirányítva, rejtett fájlokat nem találtam rajta.
Mivel nincs helyem ezt az 50gb-ot kimenteni, ezért formázni sem tudok. Mit tudnátok ajánlani?Esetleg valami programot?

(#3356) Thrawn válasza Spirit (#3355) üzenetére


Thrawn
félisten

Lomtárat kiürítetted?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3357) Spirit válasza Thrawn (#3356) üzenetére


Spirit
őstag

Nem használok lomtárat, de igen, teljesen üres a könytár(volt benne 22kb-nyi index)

(#3358) lazydog válasza Spirit (#3355) üzenetére


lazydog
addikt

Próbáld ki ezt a jó kis freeware programot: CCleaner

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3359) murga válasza gyulabs (#3353) üzenetére


murga
tag

[link]

Nem közvetlen net elérésem van, mindig bekapcsolom ha kell...de legtöbbször be van kapcsolva. Vírusírtót kikapcsolva nem javul a helyzet, és a többit meg nem tudom micsoda...
A linken található felsorolásból tudja vki melyik lehet a ludas?
Biztos, hogy nem automatikus frissítéskor jön elő a rengeteg lemezművelet, hanem mikor megnyitok egy progit.

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#3360) gyulabs válasza kpista (#3354) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Tegyel a HDD helyere valami eszkozt(jumperolva),ha azt sem ismeri fel akkor lap ha igen akkor HDD(felteve hogy az IDE ill. tapkabelek nem hibasak)

(#3361) gyulabs válasza murga (#3359) üzenetére


gyulabs
tag

Szia !
Bocs, defragot csinaltal?

(#3362) kpista válasza gyulabs (#3360) üzenetére


kpista
tag

Gyulabs, köszi az ötletet.
Holnap tesztek sorozata jön, kérek egy kábelt.

Egyébként van benn egy másik HDD is, azt látja (az a Pri Slave).

Ha netán a HDD lesz a hunyó, létezik hogy valamilyen vírus kinyírhatja?

(#3363) AMD Power


AMD Power
titán

Milyen progit ajánltok a HDD tesztelésére? (HD Tune már van) Bad sector ilyesmi...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3364) lazydog válasza AMD Power (#3363) üzenetére


lazydog
addikt

Használd a gyártó programját. SeaTools

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3365) AMD 4ever


AMD 4ever
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy kis gondom: a gépemben (egy 2.0-ás NF7-es deszka van benne) elszállt a 250 gigás PATA WD winyóm (ez az egy volt benne, egybe partícionálva ezen volt a rendszer), ki is cserélték egy 250 gigás PATA Samsungra (SP2514N). A BIOS felismerte rendben a winyót. De XP telepítéskor érdekes dolgokat produkált: teljesen random újraindult a hardver vizsgálat után még a fájlok másolása előtt, és ha ez után kikapcsoltam majd újra be, hajlandó volt felmásolni a fájlokat (memtest lefutott hiba nélkül, IDE kábel csere volt, a jelenség megmaradt). Ez ugyan nem lenne probléma, de amikor a telepítő végig ment normálisan (2. próbálkozásra általában mindig felmásolt mindent), de amikor újraindult azt az üzenetet kaptam hogy "Hiba a rendszer indításakor". Többször formáztam a lemezt: először elsődleges partícióra (még először a másik gépemben NF8-V2-es alaplappal) mert az előző WD-m is így ment hibátlanul, utána hallgatva a partícionáló programokra hogy így lehet nem fog bootolni újra partícionáltam logikai partícióra, partícionáltam az XP telepítővel is, de sehogy sem akart bootolni (érdekes hogy csak a boottal van gond ha elindítok egy live XP-t hibátlanul olvassa/írja a lemezt). Kiváncsiságból gondoltam végig járom a telepítési procedúrát az NF8-al is, legnagyobb meglepetésemre itt nem tapasztaltam se random újraindulást mindent felmásolt rendben, és aztán bootolni is tudott róla normálisan. A kérdésem az lenne ki látott már hasonlót? Esetleg van valami ötlete hogy lehetne használni a winyót az NF7-es deszkával?

(#3366) gyulabs válasza AMD 4ever (#3365) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
fdisk/mbr
Particionalas es formazas elott!
Bios-ban engedelyezd hogy az MBR-be irjon az XP!

(#3367) AMD 4ever válasza gyulabs (#3366) üzenetére


AMD 4ever
csendes tag

Hali!
A BIOS-hoz hozzá se nyúltam, az előző 250-es WD-vel ugyanezekkel a beállításokkal ment hiba nélkül. (Meg ilyen beállítással még nem is találkoztam a BIOS-ban, merre keressem?)
De ha az MBR-rel lenne baja, akkor az NF8 se lenne képes bootolni róla nem?

(#3368) Goldye


Goldye
aktív tag

Sziasztok! Mekkora az elfogadott hdd hőmérséklet és mennyi a határ?

Előre is kösz!

(#3369) liksoft válasza Goldye (#3368) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hosszú élettartamhoz 35-42 fok, a maximum az 50. Hosszú távon viszont nem célszerű itt üzemeltetni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3370) Goldye válasza liksoft (#3369) üzenetére


Goldye
aktív tag

Köszi, bár nekem még idegen h szerverem legyen valaha is. Majd egyszer.

(#3371) gyulabs válasza AMD 4ever (#3367) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Valami olyan hogy HDD Protected?(en... dis....)vagy valami ilyesmi.Ez akadalyozza meg hogy pl. a virus az mbr-be irjon.Azert nezz korul abban a BIOsban!

(#3372) murga válasza gyulabs (#3361) üzenetére


murga
tag

Defragot csináltam, de nem javult. Időközben kiderült, hogy a Zone alarm vsmon.exe kavar be ennyire, most próbálom beállítani, hogy jó legyen.

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#3373) liksoft válasza Goldye (#3370) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem server-t írtam, hanem üzemeltetési hőmérsékletet. Vagyis nyáron a nagy melegben se menjen 42 fok fölé ha 3-5 évig használni szeretnéd a winyót. Ehhez nem kell 24 órában futtatni, eég napi egy-két órán át használni. Ha 55-60 fok közelében használod, akkor pár óra használat alatt is szenvedhet maradandó sérülést!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3374) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Hi all!

A második serial ata 2es winchestert nem hajlandó megformázni illetve adatot irni rá illetve olvasni róla. A raptor winchester az elsődleges amelyen az Op rendeszer van. Cseréltem más tipusu winchesterre de az sem volt jó. a raptor WD winchester.

köszi

(#3375) Stimpy96


Stimpy96
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy kis problémám. Van egy hp nc 6000-es notebook-om. Múlt hét csütörtökön este semmi gondom nem volt a géppel, péntek reggelre már be sem indult. Az Xp feliratig eljutott, de utána mindig újra indult. Mivel nem jutott más eszembe, beraktam az XP cd-t, és megpróbáltam javítani a hibát.:)
Megpróbáltam vagy 3x, utána már az xp cd sem indult el. Nem forgatta az olvasó. Hétvégére hagytam pihenni a gépet.Hétfő este megpróbáltam újra telepíteni az XP-t, ami végül is sikerül, de csak úgy, hogy 2 partícióra bontottam a wincsit.
c: 2 Gb
D: 37Gb
C-re telepitettem az xp-t.
Mikor végre sikerült, fel akartam rakni a programokat a D-re, de azt írta ki, hogy 0Gb!!! Vagyis valószínű nem látja
(Igen! A partíciót létrehoztam!)
Mi lehet a probléma. Kidobhatom a winchestert, vagy javítható. Előre is köszi a segítséget.

Élsz, vagy csak létezel?

(#3376) gyulabs válasza Stimpy96 (#3375) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Szerintem a C:2GB-on csak maga az op.rendszer sem fer el rendesen.
Particionald ill. formazd ujra az egesz HDD-t es a C:-nek tobb helyet biztosits!
Sok sikert!:gyulabs

(#3377) Stimpy96 válasza gyulabs (#3376) üzenetére


Stimpy96
csendes tag

Próbáltam több helyet biztosítani, de akkor nem formázza le, és nem telepíti az Xp-t.

Élsz, vagy csak létezel?

(#3378) gyulabs válasza Stimpy96 (#3377) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Nincs rajta floppy meghajto igaz?

(#3379) Stimpy96 válasza gyulabs (#3378) üzenetére


Stimpy96
csendes tag

Nincs! :(

Élsz, vagy csak létezel?

(#3380) misx


misx
senior tag

Hello!
Olyan gondom van, hogy vettem egy Samsung 320GB SATA2-es merevlemezt, és megpróbáltam rá telepíteni egy Windows-t. Amikor a formázásra került sor, akkor leállt a csík 8%-nál és a vinyó úgy 5mp-enként halk kattanó hangot ad. Mintha az olvasófej pattana. Ez akkor azt jelenti, hogy hibás??? A vinyók ilyet normális esetben nem csinálnak. Kérlek válaszoljatok minél hamarabb, mert netről rendeltem és fontos, hogy minél előbb jelezzem ha cserére szorulok.
Egyébként van mellette egy 120 gigás szintén Samsung PATA vinyó, azon van a jelenlegi rendszerem. Ha rajta hagyom az újat, akkor ha a régiről bootolom a win-t, akkor is kattog, pedig nem is arról megy.

[ Szerkesztve ]

(#3381) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Olyan bajom van hogy c2d alá keresek lapot. Azt vettem észre hogy szinte minden alaplapon csak egy ide csatlakozó van. Lehet kapni olyan ide-kábelt amire 2winyot meg egy dvd írót ráköthetek? Én úgy emlékszem nem láttam még ilyet csak 2-st.

Alaplap lenne 2ide helyes csak ezek sli-s ek és ez tök felesleg lenne nekem.

(#3382) lazydog válasza mergal (#3381) üzenetére


lazydog
addikt

Nem lehet három meghajtót kötni egy IDE csatlakozóra.
Ha ez az elsődleges szempont, vegyél IB9 alaplapot, ez olcsó és nem SLI-s.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3383) Rambovits válasza misx (#3380) üzenetére


Rambovits
senior tag

Hy all! Csatlakozom az előttem szólóhoz igaz nekem egy 120 gigás maxtorrol van szó...
Nekem is ugyan ezt csinálja... felpörög, majd kattanik! Van hogy a bios sem ismeri fel mint winchestert, csak akkor ha masterben jumperolom... :(((
Ötletek?!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3384) gyulabs válasza misx (#3380) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Surgosen csereld ki!

(#3385) misx válasza gyulabs (#3384) üzenetére


misx
senior tag

Köszi! Nagyon egyértelmű, de azért jól esik a megerősítés. :R
Ez pech. :(

(#3386) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok .
lenne egy kérdésem van 2vinyóm az egyik 200gb a másik 120as a 200as ketté van osztva azon van a winfos .és hogy lehet hogy a 120as is kell a rendszerhez nélküle nem áll fel.
ez nagy gáz nem tudom formázni
help

[ Szerkesztve ]

(#3387) lazydog válasza szucsinka (#3386) üzenetére


lazydog
addikt

Telepítsd a Windows-t úgy, hogy csak az egyik (a 200GB-os) vinyó legyen csatlakoztatva.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3388) szucsinka válasza lazydog (#3387) üzenetére


szucsinka
őstag

kössz a gyors választ :R

(#3389) dome24


dome24
csendes tag

üdv!

Kovetkezovel kapcsolatban szeretnek segitseget kerni : berakom a vinyot (Maxtor 120GB /IDE), a bios felismeri. Elindul az XP, az mar nem latja a sajatgepben. A lemezkezeloben meg egy piros X van a sarkaban:

http://kepfeltoltes.hu/view/071101/hdd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mit lehet ezzel kezdeni? Kuka? Ugye nem...nagyon fontos lenne a cucc ami rajta van. Valami adatvisszamento progis segithet rajtam talan?

Koszi!
dome

(#3390) gyulabs válasza dome24 (#3389) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Az emlitett HDD-n milyen fajlrendszer talalhato?

(#3391) ABE


ABE
őstag

Sziasztok!

Van egy laptopom, amibe nemrég vettem egy 160Gb-os SATA csatolós Samsung vinyót (3 hetes mindössze), és a következőt produkálta: DVD írás félúton megállt hibaüzenettel, majd XP lefagyott. Újraindítás után XP már nem állt fel, csak fekete képernyőt adott. A BIOS és a Windows telepítő felismeri a HDD-t, lehet particionálni, de teljes formázásnál 0 százalékon meghal. Ha gyorsformázást választok, akkor el is indul a telepítés, csak az első újraindítás után hibaüzenettel meghal, amikor HDD-ről kellene már bootolnia. USB-s házban szintén felismeri a winchestert a gép, de Windows alól sem tudom formázni. Ha két részre van osztva a vinyó, akkor a második partíciót meg lehet formázni, de az elsőt nem. Egyébként lehet rá adatot másolni, azzal nincs gond, csak gyanítom, hogy az MBR halt be, vagy ilyesmi. Próbálkoztam a Windows telepítőnél a javítás opcióval, kipróbáltam a "fixboot" és "fixmbr" parancsokat, semmi változás. Próbáltam FAT32-re átkonvertálni, nem ment. Valami ötlet, hogy lehetne rábírni, hogy erről a vinyóról is tudjon indulni a gép? Vagy inkább vigyem vissza garanciában, ne szenvedjek vele feleslegesen?

(#3392) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!

Két problémám lenne, mindkettő mostanában történt.

1.) A másik gépben van egy vinyó, ami néha egy kattogó hangot adott ki, és utána néha újraindult. Fel voltunk rá készülve hogy meg fog halni, úgy látszik hogy most elérkezett ez a pillanat.

Típusa: ExcelStor J360 - egy 60Gb-os ATA/100 darab (NTFS-be volt formázva ha érdekes). 2003-as konfigban vettük. Egy rossz szektor volt rajta.

Történet:
Ma gondoltam hogy újrarakom a másik gépet: vinyó ki, adatok le, két partíció töröl, új formáz, készenvan. Adatok vissza: 67% - egyszercsak baromi hangosan ugyanaz a kattogó hang, de egymás után többször. Majd újraindítottam a gépet, mert teljesen le voltam meredve azt se tudtam hova kapjak :B . Gép bekapcs - hang ugyanaz, Windowsig el sem jut. Másik gépben ugyanez.
Azt is észrevettem hogy ha egy másik vinyót megfogok, és elkezdem "pörgetni", akkor hallani hogy forog benne a lemez. Na ez semmi ilyet nem reagál.

Ha valakinek lenne valami ötlete hogy hogyan lehetne valamit kezdeni vele, esetleg valamilyen rész cseréjével, akkor az legyen szíves és ossza meg velem, szívesen fogadom. Természetesen nem gondolom hogy ezután teljes értékűen lehet használni, de egy próbát csak megér.

2.) Már írtam erről a vinyóról ide, de röviden:
Maxtor DiamondMax Plus 9 (a szeretett széria) 80Gb ATA/133. Jó régi vinyó, haverom nyúzta sokat, majd egyszer csak eltűnt róla a partíció adatokkal együtt. Formázni sem lehetett. Kiderült hogy van rajta 132 rossz szektor. Aztmondta hogy ő már ezt nem fogja használni, ha akarom vigyem. Vittem.
Még aznap este sikerült újraformázni, isten tudja nekem miért sikerült. Azóta használtam hordozó vinyónak, teljesen jó volt egyészen péntekig. Ugyanennél a havrnál voltam, néhány filmet gondoltam elkérek, ez a vinyó volt kéznél. Vonakodott berakni, hogy nem lesz jó, mondtam hogy de mert nekem jó volt. Beraktuk, teljesen jó volt, 50000-rel másolt rá.

Hazaviszem, berakom, mondom jé, az IDE kártya (mivel csak egy IDE port van a lapomon kénytelen vagyok kártyát használni) 60gb-osnak látja. Winfos elindult, játékok, filmek leszed(ne) ha tudná olvasni. Kb. 40Gb cucc lejött róla, a többi, ami gondolom azon a helyen volt ahova a 60Gb és a 80Gb közötti különbség esett, azt nem olvassa. Pont 20Gb adatot.

Nézem, a vinyó 60Gb (minden ezt írta rá) de 80Gn-nak van megformázva. Most ezen gondolkodok hogy hova lett az a maradék 20?? :F Levágta magáról a rossz szektoros részt? :C Ha valakinek van valami ötlete nagyon örülök.

Köszi előre is, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3393) gyulabs válasza ABE (#3391) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Probald meg torolni az MBR-t! Esetleg ha van a jo oreg DOS bootlemez inditsd el a bootolast es ird be a: FDISK/mbr (torolni fogja az MBR-t) Ezutan szerintem formazhatod a HDD-t

[ Szerkesztve ]

(#3394) ABE válasza gyulabs (#3393) üzenetére


ABE
őstag

Szia!
Sajnos nincsen a laptophoz floppy meghajtó, csak a Windows install CD javítókonzolját tudtam használni. A fixmbr parancs elvileg sikeresen újraírta az MBR-t, de nem javult meg, utána sem tudtam formázni. Esetleg tudsz olyan parancsot a javítókonzol alatt, amely még szóba jöhet?

(#3395) hugos válasza ABE (#3394) üzenetére


hugos
csendes tag

csatlakozom az elöttem szólóhoz probáld meg egy másik gépben dosos módszerrel ugyanis a fixmbr csak arra a vinyóra érvényes amelyikre a vindows van telepítve

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#3396) hugos válasza mergal (#3381) üzenetére


hugos
csendes tag

vegyél egy pci-ide karit pár 100 ft-ért már lehet kapni

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#3397) ABE válasza hugos (#3395) üzenetére


ABE
őstag

A HDD be volt téve a gépbe, nem USB-n keresztül baszkeráltam. Igaz, mikor a fixmbr-t próbáltam, már nem volt rajta a Windows, de Windows-t nem tudok már visszavarázsolni rá. Másik gépbe meg elég nehézkesen tudom berakni, mert SATA csatolós, 2,5 colos, és jelenleg csak egy IDE csatolós PC van kéznél. Tudtommal DOS alatt ráadásul fel se ismerné a SATA csatoló miatt.

(#3398) gyulabs válasza ABE (#3397) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!

"veletlenul" nincs 1 bootolos win98 CD-d?
Samsung HDD Utility a gyari program.

(#3399) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Adott egy 300Gb Seagate satás vincsi ha másolok rá olyan kerregő hangot ad folyamatosan mint egy kávédaráló de üresjáratban is előjön ez a hang.a hd sentinel szerint minden 100% hiba nincs.Elképzelhető hogy mégis az utolsókat rúgja?

(#3400) liksoft válasza fjani (#3399) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát lehet. De mégsem. De, valóban meg fog halni. Nem, dehogyis, ez rendes működési hang. Akkor is meg fog halni. De nem. De igen.....

Honnan tudjuk? Nem halljuk, nem látjuk mi történik. Az a hang Neked lehet, hogy hangos, másnak meg halk.

Hibakeresés:
- Rendesen van hűtve?
- Korrekt tápot kap?
- Nincs tuningolva a gép?
- Nem túl töredezett?
- Stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.