Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) Thrawn válasza Drizzt (#2850) üzenetére


Thrawn
félisten

A SMART értékeket olvassa ki és konvertálja át emészthetőbb formába. Komolyabb teszteléshez a gyártó oldaláról lehet letöltened programokat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2852) Drizzt válasza Thrawn (#2851) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Samunak kerestem az oldalán, de csak doshoz való driverek voltak fent. Norton Disk doctor azt mondta, hogy nincsen hiba, de az se volt teljesen meggyőző, egy ideje a Symantec termékek kifejezetten ellenszenvesek.

I am having fun staying poor.

(#2853) Thrawn válasza Drizzt (#2852) üzenetére


Thrawn
félisten

Samsung-nál HUTIL-nak hívják a gyári programot, van CD-ról indítható változata. Ha van olyan adat a vinyón ami még kellhet, azt célszerű lementeni előtte.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2854) Drizzt válasza Thrawn (#2853) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez rögtön tör zúz is, hogy menteni kéne előtte? :D Akkor majd lehet kiírom egy rw-re úgy látom win alól futó nincs... :-\

I am having fun staying poor.

(#2855) Thrawn válasza Drizzt (#2854) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem ismerek egy olyan gyári programot sem ami Win alól futna. Érdemes velük óvatosan bánni mert eltűnhetnek adatok, de ezt indulásukkor meg is említik szép piros kiemeléssel :D
A tapasztalataimra nem merek építkezni, de a Maxtor és Samsung gyári programok nem okoztak adatvesztést. Nálam. De másnál ki tudja? Engem ne szidjon senki :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2856) Drizzt válasza Thrawn (#2855) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nahhhmmm. És win alól nemgyári progi? :D

I am having fun staying poor.

(#2857) FireShadow


FireShadow
senior tag

hali

utobbi idöben hangokkal foglalkoztam és hangosan sokszor létrejött tartós 40 és 70hz közötti rezgés mélnyomo által.
a gép egy asztalon van a mélynyomóval.
lehetséges hogy a rezonancia káros hatással van a vinyókra? :F
elég fura hangja van a 6 éves maxtoromnak

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2858) liksoft válasza FireShadow (#2857) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak asszimilálódott. :D

Érdemes lenne biztonságos helyre tenni róla a fontos adatokat. SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2859) FireShadow válasza liksoft (#2858) üzenetére


FireShadow
senior tag

hát most ezzel a hard disk sentinellel beparáztam
azt irja az alig 1 éves vinyómra hogy majdnem olyan allapotban van mint a 6 éves maxtor...
feltöltöttem ide az egesz html reportot, valaki segitene kideriteni hogy melyik vinyot kellene sürgösen lecserélni vagyhogy mennyire komoly a helyzet?

[L]http://www.partysounds.hu/firsh/hdd/report.html][/L]

Disk: #0: ST3160023AS - ez a legjobb vinyom egy 160as seagate sata ezen tarolom a fenykepeket es a dokumentumokat

Disk: #1: Maxtor 6 Y160M0 - 160as maxtor sata - filmek, sürün használom mint letöltési cél (napi 5giga kb) + lapozofile ezen van

Disk: #2: ST3320620A - 320as seagate ide - zenék, filmek, sorozatok, legjobban igénybevett (napi 5-10giga adat kicserélödik rajta) (torrent+zene erröl megy) (ja és a windowsnak is ebböl van csinálva egy particio) There are 402 bad sectors on the disk surface. - sztem ez huzos :Y

Disk: #3: Maxtor 6Y120L0 - ez az öreg tesó, régi cuccok vannak rajta, ritkan hasznalom (program és jatek telepitök, regi windowsok backupjai, 'asztal' mappa tartalmak stb)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2860) FireShadow válasza FireShadow (#2859) üzenetére


FireShadow
senior tag

nemmegy a linkelés macera valamiert most :B
http://www.partysounds.hu/firsh/hdd/report.html

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2861) zso73 válasza Jarod1 (#49) üzenetére


zso73
veterán

Többe kerül a posta........, mint egy ilyen winyó. Ha nincs rajta fontos adat cseréld le.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2862) liksoft válasza FireShadow (#2859) üzenetére


liksoft
nagyúr

A link miatt nézd meg a súgót! Változott a használata, megjegyzést is kér!

Az SCSI-n lévő MAXTOR RAID controller-en van, így nem tudja a program kiértékelni. Az öreg winyó "relatív" jó állapotban va, a kevés ideje inkább a hosszú élete miatt jelentkezik, nem a visszaadott hibák miatt. Viszont a 320-as eléggé ramaty állapotban van.

Nem néztem, tud eléggé hülni? Korrekt a tápellátása? Ugyanis ezek kritikusak! Célszerű a Sentinel súgóját is használni. Ha magyarul érthetőbb, akkor a honlapján megtalálod. Rengeteg kérdésedre fog magyarázatot adni, főleg ha elolvasod ott a SMART menüpontot is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2863) zso73 válasza FireShadow (#2859) üzenetére


zso73
veterán

Nem kell azt komolyan venni. :( Töltsd le a gyártó hivatalos progiját, és azzal nyomasd. Esetleg az akusztik menedzsmentet állítsd. Nekem utána a Sentinel jónak jelezte a winyát. Előtte meg kidobásra volt ítélve.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2864) liksoft válasza zso73 (#2863) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg ezt olvasd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2865) zso73 válasza liksoft (#2864) üzenetére


zso73
veterán

Persze ezzel tisztában vagyok. Téged "ismerlek" innen, és adok a szavadra.
De a HD Sentinell progiban annyira nem bízok. A gyári teszt progik biztos, hogy jobb képet adnak a winya állapotáról. A SMART kiolvasás, pedig passz.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2866) lazydog válasza zso73 (#2865) üzenetére


lazydog
addikt

Az úgynevezett "gyári" teszt programok egyáltalán nem biztos hogy jobb képet adnak az állapotot illetően. Viszont az igaz, hogy általában szebb, kedvezőbb, a user számára megnyugtatóbb az általuk becsült állapot.
Ha neked a hamis biztonságérzet a fontos, bízz inkább ezekben. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2867) Zs0lt1


Zs0lt1
csendes tag

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudom, mi a neve és nem tudom, hogy honnan tudnék beszerezni egy olyan winchesterekhez való kelléket, ami a könnyű hordozhatóságot teszi lehetővé. Több gépen láttam már olyat, hogy a DVD lejátszó, író helyén egy kar segítségével kihúzható winchester lapul. Na nekem erre lenne szükségem. Kerestem a neten, de nem találtam sehol. Segítségeket előre is köszönöm.

(#2868) liksoft válasza Zs0lt1 (#2867) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Azt "mobil keretnek" vagy "fióknak" hívják. Szinte minden boltban kapható.

Pár dologra viszont oda kell figyelni:

Általában PATA winyó kezeléséhez jók. Ez ellenőrizendő! A PATA winyót célszerű "kábel szelekt"-be állítani, mert több gépben más (master , slave) beállítás lehetséges. Fontos, hogy a fogadó gépben is korrekt legyen az eszközök beállítása, mert különben "ütközni" fognak.

Ezen kívül a szabványos kábel kiegészítést kap. A plusz csatlakozók mindig érintkezési gondokat hoznak magukkal.

Ha nem szükséges a nagy adatok mozgatása, gyors adatátvitel, és elegendő az USB 2.0, akkor inkább egy saját tápegységgel rendelkező külső házat tudnék javasolni. A külső táppal többet kell cipelni, a winyóház gondolatnyit nagyobb, de a sokkal kevesebb érintkezési probléma miatt talán jobb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2869) repvez


repvez
addikt

tudnátok mondani egy jo progit ami kijelzi a hibás vagy gyenge sectorokat a vinyon ?Régeben használtam egyet csak nem emlékszem mi volt az amelyik ugy müködött mint a töredezettségmentesito és ahol rosz volt a szektor azt pirossal a jokat zölddel jelölte.
Mert a sentinel szerint 4888 hibás és ugyan ennyi gyenge sector van a vinyomon és 16%-os kondiciot ir ki és 45 napja van még hátra.És valamivel le akarom tesztelni még hogy biztos legyek bene hogy tényleg rossz-e és hol, mert még garis a winyom és hogy ki cseréltethetem-e a hibák miatt.Esetleg mivel tudom igazolni nekik amit el is fogadnak, hogy tényleg rosz és nem küldik vissza nekem hogy még használhato?
A SMART szerint minden zöld pipás.Már egyszer low level format volt rajta,mert máshogy nem tudtam formázni és particionálni.
Amugy egy seagate 320gb winyo

(#2870) liksoft válasza repvez (#2869) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive a háttérben a hibás szektorokat jókra cseréli. Mivel így kívülről hibátlannak tűnik, sok felülettesztelő program hibátlannak mutatja. Azok a hibák deríthetőek fel, melyek vizsgálat alatt vannak a SMART szerint. Az áthelyezettek felületteszt alapján hibátlanok, csak a SMART ad róluk darabszámra jelzést.

A progi: HD Tune

A tapasztalatom szerint Seagate winyó akkor döglik meg hamar, ha túlmelegedett, vagy hibás a tápellátása, vagy anno szállítás közben "pofont" kapott. Ritka a gyári hibás darab (van azért). Amit Te tudsz tenni a drive hosszú életéért: minőségi és teljesítményben tartalékkal rendelkező tápegység használata, tuning kerülése (SATA drive-ok esetén szokott gondot okozni), megfelelő hűtés biztosítása (lehetőleg a nyári nagy melegben se menjen 45 fok fölé).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2871) Geli


Geli
senior tag

Sziasztok!
Egy bekapcsolás után már nem tudott felállni a win,lefagyott, ugy döntöttem csinalok egy format:c-s reinstallt. A vinyon két particio van, 15gb a winnek. Xp boot, formázás, elindul a telepités majd lefagy. Újra próbálom de megint lefagy.Pár próbálkozás után már nem jut el addig, a formázás utáni telepitofajlok másolásánál jópár fájlt nem tud átmásolni. Mégegy formázás, akkor se sikerült telepiteni. Ezt eljátszottam legalább 20szor...most kiirta a vin formázás közben(végén) hogy nem tudja formazni a c-t mert sérült. Hát jolvan, akkor formázzuk a d-t. Itt is kiirta, hogy sérult :F Linux liveról megnézem, és már nem tudja elérni a d-t, lefagy az ablak :(
Mit csinaljak? Mivel lehet tesztelni hogy télleg megdöglött-e, vagy csak a win xar?

Szerk: kábelt megnéztem, táp egy chieftec delta 400as, hűtő egy zalman 2hd2.

(#2872) liksoft válasza Geli (#2871) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A SMART mit mond? (Win alatt HDSentinel?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2873) Drizzt válasza liksoft (#2870) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Teljes surface tesztet mivel lehet csinálni? Engem az érdekelne, hogy most fizikailag teljesen okés-e a vinyóm. Nameg még mindig áll a kérdésem: mi a helyzet az indexeléssel xp alatt? Ntfs fájlrendszer, registry, vagy valami másnak a része?

I am having fun staying poor.

(#2874) Geli válasza liksoft (#2872) üzenetére


Geli
senior tag

Nincs win :DDD linux live van, meg egy dvd-irom (floppy meghajto sincs)
ezekre a lehetosegekre kéne vmi program vagy barmi :)

(#2875) repvez válasza liksoft (#2870) üzenetére


repvez
addikt

MODE COM 500W-os tápom van.Ezzel elviekbe nem lenne gond.Mennyi lenne a normális höfok a winyonál mert a szentinel szerint( 1 honapja használom ) a napi maximum a legmagasabb eddig 46 a legalacsonyabb 36 fok volt.Pedig csak ez az 1 meghajto van a gépbe a DVD drivon kivül igy elég szellösre tudtam a házba tenni.
Köszi a progit.Ha ezzel is hibák ir ki akkor kérhetem a garancia cserét ?

(#2876) liksoft válasza Drizzt (#2873) üzenetére


liksoft
nagyúr

User szintű tesztből amit írtam a HD Tune, vagy gyengébbekből a Google segítségével egy pár összeszedhető. Valós képet adó tesztért a gyártót kell nyaggatni. Amit kiadtak, az középút a Win alatt futók és a HW felületanalizálás között. Van ilyen, de a gyártó szépen csücsül rajta, belső tesztprogram. Több változatát használni sem tudnád, mert a tesztelő szekrényekhez készült, ahol sok-sok winyó fut egyszerre. Vagyis nem egy mezei PC.

Az index az NTFS-ben a gyorsabb file-elérést, listázást biztosítja. Az NTFS egy speciális file, melyben a rekordokat ezzel a rendszerrel lehet csoportosítani, így gyorsul a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2877) liksoft válasza Geli (#2874) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor fordulj Linux guruhoz. Nem tudom ott hogyan kell, de parancssorból van SMART lekérdezési lehetőség. Az így megkapott anyagot ha elküldöd mail-ben, akkor segítek az értelmezésében.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2878) liksoft válasza repvez (#2875) üzenetére


liksoft
nagyúr

Számomra úgy tűnik, hiába tetted szellős helyre, nem hül. Nyáron nem szabad 48-50 fok fölé mennie. Ha most ennyi, akkor nyáron mi lesz? A winyót légáramlásba kell tenni, nem szellős helyre. (Leírtam :O )

Hivatalosan ha a gyártó által megadott küszöbértéket lépi át (piros jelzés kerül a SMART paraméterhez), akkor válik garissá a winyó.

Mivel nincs a kezemben, többet nem tudok mondani. A hibaokok, tapasztalat és megelőzési ötletek után Neked kell végiggondolnod. Vagy szervízbe viszed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2879) Drizzt válasza liksoft (#2876) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tudom, hogy mi az index, de a fájlrendszerben vannak az indexek tárolva, vagy az xp-ben? Azért kérdem, mert azt hittem, hogy az Ntfs valamilyen leírójában, de akkor egy win reinstall miért oldaná meg az indexhibákat?

I am having fun staying poor.

(#2880) liksoft válasza Drizzt (#2879) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na akkor tisztázzunk valamit. Az XP egy operációs rendszer, ami a programok futtatásához biztosítja a környezetet (sok összetevő). Az NTFS egy tárolási struktúra. A kettőnek csak annyi köze van egymáshoz, hogy az XP kezeli az NTFS típusú rendszert (hiszen kezeli a FAT-ot is). Index két helyen is van (tudtommal). Az NTFS-ben opcionálisan engedélyezhető a format során (mint a tömörítés is), valamint tartalmaz a registry is (ez nem opcionális, tetszik vagy nem, van).

Az NTFS-é a file-rendszer része (nem tartozik az OS-hez ha szigorúan szétbontjuk), a reg-é az OS része. Hiszen ha Linuxot veszünk elő, az fogja kezelni tárolási rendszerként az NTFS-t, de OS szinten rá sem bagózik a reg-re.

Most melyik indexet kérdezed? A válasz feljebb olvasható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2881) FireShadow


FireShadow
senior tag

seatools-al neki estem a vinyóknak, a 320as amire a sentinel eleg halálos értékeket mondott, nem fut le a teszt, végigmegy, de kiirja hogy aborted..
a régi 120as maxtoron meg végimegy és zöddel kiirja hogy pass

de ennyi lenne ez a progi? mert ez a hivatalos seagate diagnosztikai szoftver de elég szegényesnek tünik, marmint semmit nem tudok meg a vinyorol, hu most vegigment egy teszt és passed, akkor mivan :F

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2882) liksoft válasza FireShadow (#2881) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egyszer működik, egyszer meg nem valami, akkor ott a környezettel lesz valamilyen gond. Meg kéne nézni a drive-ot másik számítógépben, többször lefuttatni a gyári írás és olvasási tesztet (nem a gyors, hanem a teljes változatát). Így a drive belső hibakorrekciója nagy valószínűséggel stabilizálja a drive állapotát. Utána kellene használni, és figyelni a SMART változását még mindig a másik gépben. Ha ott is tovább romlik és bizonytalankodik, akkor a drive a hibás, de ha nem, akkor a környezet (számítógép) a "bűnös". Tápellátás, túlhúzás, hűtés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2883) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Pliz valaki segitsen!!!!!
Ma vettem egy WD 400GB Sata2 winyót és az XPsp2 telepitő nem látja mikor fel akarom tenni a wint de partition magic meg norton ghost igen
Alaplapom egy regi Asus a7n8x-e deluxe amin van Sata1 csatlakozó
Talán nem birja a 400 gb-ot vagy én már nemtom :(

(#2884) Thrawn válasza bogarfx (#2883) üzenetére


Thrawn
félisten

A SATA vezérlőnel nem kell külön driver amit telepítés közben kell beadagolni a Windows-nak? A vinyót ha lehet jumpereld vissza SATA1-re ha lehet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2885) bogarfx válasza Thrawn (#2884) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Hát floppyt nem kaptam hozzá jumperelni pedig még nem jumpereltem.Na de hamar megnézem
Amugy a 400 winyót fel kell ismerje a gép nem?

(#2886) Thrawn válasza bogarfx (#2885) üzenetére


Thrawn
félisten

Fel kell hogy ismerje az SP2. Itt van SATA driver ha kell. Letöltés

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2887) bogarfx válasza Thrawn (#2886) üzenetére


bogarfx
aktív tag

És akkor evvel a zip fajlal mit csinaljak ha kicsomagoltam?
Csak felinstalalom a windowsra?
Megnéztem a jumperelést de nincs olyan hogy csak serial ata 1bemenjen
Uj wint akarok feltenni es arra kellene valami megoldas hogy felismerje a winxp telepitoje.Mas winyot nem fogok hasznalni csak ezt es csak ez van bedugva amikor telepitem akarnek

(#2888) Thrawn válasza bogarfx (#2887) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélhetőleg lesz benne olyan, hogy driver floppy készítése. Én is töltöm majd megkukkantom, de elég lassan jön :s
Milyen winchester ez a 400-as egyébként?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2889) bogarfx válasza Thrawn (#2888) üzenetére


bogarfx
aktív tag

nekem is lassan jon :((
Amugy egy WD 400 16mb cache-s a kicsike :)

(#2890) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Ja es meg telen havernak a samsung 250GB sata2 es winyojat felismerte :W
es most meg nemtom miert nem akar menni :O :O

(#2891) Thrawn válasza bogarfx (#2890) üzenetére


Thrawn
félisten

Nna lejött (FlashGet rulz)
A zip fájlban a két könyvtár kivételével minden fájlt másolj rá egy floppyra. Win telepítésnél F6-al lehet ezeket a drivereket beadagolni.

A WD vinyók ha jól tudom alapból SATA1-ként működnek, a gyári programukkal lehetne SATA2-re ösztönözni őket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2892) bogarfx válasza Thrawn (#2891) üzenetére


bogarfx
aktív tag

OK es mi van akkor ha nem megy a floppy :(
Dolgozok rajta de nem biztos hogy menni fog az a nyamvat floppyolvasó :))

(#2893) Thrawn válasza bogarfx (#2892) üzenetére


Thrawn
félisten

Az pech, az XP csak floppyról tud beolvasni plusz drivereket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2894) lazydog válasza Thrawn (#2891) üzenetére


lazydog
addikt

A WD vinyók, mint a Hitachi és talán a Maxtor kivételével mindegyik, SATA II módban van alapból. Jumper felhelyezésével állíthatók át SATA I-be.
A WD-k esetében az 5.-6. tüskére kell tenni az átkötést.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2895) Thrawn válasza lazydog (#2894) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi, ma is tanultam valamit :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2896) bogarfx válasza lazydog (#2894) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Na megy a floppy!
Felteszem a fájlokat és megpróbálom feltenni a wint :)

(#2897) Kötelező


Kötelező
senior tag

sziasztok!

egy problémám lenne egy ATA-S 80GB-os Maxtor vinyóval.
egyszer totál káros lett a wow, és ujjra akartam rakni, és telepítésnél kiírta hogy rossz a cd miközbe én ugyanazt használom mint eddig, felraktam volna mást is a gépre, de azt se engedte.hameg letöltök vmit akkor crc hibát ír ki. ISO-ból akarok telepiteni a gépre azt se engedi. De az XP fut rajta arról irok.Olyan mintha egyre nagyobb terület eltünne róla.
Ötlet? :F :Y

:(

(#2898) Thrawn válasza Kötelező (#2897) üzenetére


Thrawn
félisten

Ajjajj. Tedd fel a HDSentinelt nézd meg mit mond rá. Lehet hamarosan venni fogsz egy új vinyót.

lazydog: :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2899) lazydog válasza Thrawn (#2895) üzenetére


lazydog
addikt

Örülök hogy segíthettem. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2900) Kötelező válasza Thrawn (#2898) üzenetére


Kötelező
senior tag

HDD Sentinel: Minden 100%. Everestben SMART állapota: minden rendben.
Más ötlet? :F :R
Lehet hogy az IDE kábel? Vagy nem is a HDD okozza hanem valami más?

:(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.