Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) littlelion21 válasza liksoft (#3550) üzenetére


littlelion21
addikt

Igen a nagy kapacitású pendrive az jó ölet, a baj csak az, h feleekkorát láttam 3x-4x drágábban (ez 7000.- volt).
Particionálással, formattálással /már ha nincs/ mit lehet kezdeni, h nem látja a gép?

(#3552) liksoft válasza littlelion21 (#3551) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajátgép (jobb klikk) / Kezelés / Lemezkezelés

Itt nézd meg, látja-e. Illetve az eszközkezelőben megjelenik-e. Lemezmeghajtóként kell bejelentkeznie, meg USB eszköznek is (illesztés miatt).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3553) !player!


!player!
aktív tag

Üdv!

Drága öcsém sikerrel beleborította a teát az asztalon lévő S-ATA winyómba (ami fejjel lefelé volt szal a panel alá folyt be) miközbe másoltam, persze a gép egyből fagyott, kikapocsoltam ujrainditottam. Kiszárítottam a winyót, de amitől féltem az beigazolódott a winyó nem akar elindulni. Nem pörög fel a winyó szal áramot tuti nem kap.
Van v.mi ötletetek hogy mit kéne csinálni egyűltalán lehet-e v.mit csinálni vagy megmarad levélnehezéknek.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#3554) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ciao
Valaki meg tudná mondani, hogy miért van az, hogy ha ki akarok csomagolni valamit...
4GB:
- Winyóról -> másik winyóra = 100s
- Winyón belül egyik partícióról -> másik partícióra = 300s

Meg lehetne ezt valahogy hackelni, hogy hasonlóan gyors legyen mindkettő??

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3555) liksoft válasza !player! (#3553) üzenetére


liksoft
nagyúr

Drive típusától függően más és más lehetőséged van. Ha a mechanikán belül tönkre ment valami, akkor levélnehezék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3556) liksoft válasza s7evcsenko (#3554) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem.

Ha két drive között másolsz, akkor két mechanika dolgozik két pozícióban. Ha viszont egyen belül, akkor a két file helye között folyamatosan ugrál a fej. Az egyikből olvas, a másikba ír. Vagyis a veszteség a mechanika mozgása. Ezért nem hackelhető!

Vegyél SSD-t. Ott nincs mechanikai mozgás. (Igaz, szerintebb rövidebb élettartammal és több 10-szeres árszorzóval kell számolnod.) ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3557) s7evcsenko válasza liksoft (#3556) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm! :R
Így már teljesen világos... és szomorú... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3558) !player! válasza liksoft (#3555) üzenetére


!player!
aktív tag

Ezt hogy tudom megállapítani hogy mi mehetett tönkre?

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#3559) liksoft válasza !player! (#3558) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha adat is kell, akkor adatmentéses szakemberhez vidd, ha nem, innen kérdezz szervizest privátban.

Szerk: Ennek ellenére egy pontos típust megadhatnál! :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3560) !player! válasza liksoft (#3559) üzenetére


!player!
aktív tag

Samsung S-ATA
SP1614C

Adatmentés nem fontos inkább az hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#3561) liksoft válasza !player! (#3560) üzenetére


liksoft
nagyúr

Emlékem szerint szériára készített a panel, így másikkal is van esély elindítani (bár több széria jött ki tudtommal). Viszont ha 2 évesnél idősebb és használtad becsülettel, akkor várható élete közepén már nem biztos, hogy érdemes ekkora macerát és pénzt felvállalni érte.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3562) !player! válasza liksoft (#3561) üzenetére


!player!
aktív tag

kössz a segítséget valószínű ujat fogok szerezni.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Pannka

(#3563) Shomci


Shomci
tag

sziasztok.
ma vettem egy hitachi sata2 16 cache 500 gb winyot, (samut nem akartam rossz tapasztalat, seagate nem volt, wd dragabb sokkal, hitachirol jokat hallottam)

szoval beszereltem, es valami irto magas frekvencian olyan 14000 hz kornyeken sipol.
hol erosebben hol gyengebben, de aza helyzet h marhara zavar, söt idegbajt kapok tole..

mit lehet tenni ez ugyben?
visszavigyem?
esetleg valami progi?

elore is koszi
Shomci

ez a 10000hz, kepzelj ennel magasabbat, eppen hallhatoan...:@
[link]

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#3564) Shomci


Shomci
tag

dupla lett

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#3565) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok

nagyon nagy problémám van, szerettem volna partition magic-el két partíciót összevonni és a végén egy ilyen hibaüzenetet kaptam Error 1520: External attribute header mismatch
MOst csak a partition magicben látom az összevont pratíciót de a windows nem látja!!!
Mit csináljak?

(#3566) liksoft válasza Sz.Miki (#3565) üzenetére


liksoft
nagyúr

Leformázod, és visszatöltöd az adatok mentését.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3567) Sz.Miki válasza liksoft (#3566) üzenetére


Sz.Miki
őstag

ezt el...tam mivel nem csináltam adatmentést :(
máűr nem lehet helyrehozni valahogy???
ennyit találtam

http://service1.symantec.com/SUPPORT/powerquest.nsf/pfdocs/2004088730601962?Open&src=bar_sch_nam&docid=2004088730601962&nsf=powerquest.nsf&view=92374e26e66cc3a188256e97004b8ff5

(#3568) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

rendszervisszaállítás nem segíthet?:(

(#3569) liksoft válasza Sz.Miki (#3568) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az összevonás során az adatterületet átmozgatja a PM. Hiszen a két partíció nem folytonos, így azzá kell tenni. Vagyis szakember az adatok 90%-át megközelítőleg jól vissza tudja adni Neked. Viszont nincs rá olyan program ami automatikusan segítene.

Esetleg képek, stb... visszanyeréséhez a RAW recovery működhet, de ahhoz, hogy hibátlanok legyenek, töredezésmentesnek kell lennie az állományoknak.

Vagyis három lehetőséged van:
1. Szakemberhez viszed akit megfizetsz.
2. Próbálkozol free progikkal.
3. Ment a levesbe, tanultál belőle.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3570) Sz.Miki válasza liksoft (#3569) üzenetére


Sz.Miki
őstag

megnyugtattál :)
Akkor ezt most csúnyán benéztem! 130GB adat repül...
csak máskorez ment gondnélkül, most pedig a befejezés előtt kidobta ezt! érdekes annyit tudtam tenni, hogy átkonvertáltam Primary-re a pratíciót, és az egyik meghajtó adatai megjelentek és olvashatóak, de a másiké az nem! ha most rányomok a meghajtóra azt írja, hogy 140Gb foglalt de csak 20gb-t látok:(

Valami olyasmit ír, hogy futtassam a scandisket a helyreállításhoz vagy tévedek ?:( Most azt futtatom dolgozik vagy 30 perce

[ Szerkesztve ]

(#3571) liksoft válasza Sz.Miki (#3570) üzenetére


liksoft
nagyúr

A konverzió egy megszakíthatatlan folyamat. Ha valahol megáll, a sérülés mértéke függ a szakadás helyétől. Így ha az adatok gyűjtésénél, akkor visszaállítható az eredeti állapot, ha az utolsó szektornál, akkor az új állapot. Viszont ha valahol középen, akkor a második partíció anyaga ment a levesbe (elsőből még lehet kiszedni adatokat).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3572) Sz.Miki válasza liksoft (#3571) üzenetére


Sz.Miki
őstag

és a scandisk tud valamit csinálni? vagy fölöslegesen futtatom?

(#3573) liksoft válasza Sz.Miki (#3572) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legtöbb esetben ilyenkor az inkonzisztens (hiszen félbe maradt a folyamat) adatok miatt adatvesztést okoz. Mentendő drive-ot NEM buzerálunk! Csak rontani lehet rajta. Csak olvasunk, adatmentő programmal kimásoljuk a fontosat, majd újraépítjük a rendszerrel 0-ról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3574) Sz.Miki válasza liksoft (#3573) üzenetére


Sz.Miki
őstag

értem, tehát akkor ez már megy a levesbe, sajnos nincs cirka 200000ft-m az adatmentésre :(
A partitionmagic-el nem tudok valahogy javítani a helyzeten?

(#3575) Daneeka


Daneeka
senior tag

Van egy SAMSUNG HD082GJ (Spinpoint S166) típusu 80 gigás SATA-s merevlemezem. Ez a bios, különböző progik (pl.:Everest) szerint is 80 gigás. Ellenben a Win kb. 40 gigásnak látja összesen és annyi is az elérhető hely rajta (minusz win, minusz egyéb)
A wint (xp) nem én telepítettem rá szóval nem tudom, hogy ott esetleg lehet-e valami baj. Ránézésre nincs particionálva vagy a win nem tud róla.
Hogyan tudnám "felszabadítani" a rejtett kb. 40 gigát?

(#3576) liksoft válasza Sz.Miki (#3574) üzenetére


liksoft
nagyúr

Visszaállításhoz nem készít adatokat. Én nem használom, így ebben segíteni igazából nem tudok. Tudomásom szerint nem lehet helyrerakni.

A software-es adatmentés meg az általad írt összeg töredéke még szakembernél is. Nézz utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3577) liksoft válasza Daneeka (#3575) üzenetére


liksoft
nagyúr

Látni kéne, így nincs ötletem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3578) Sz.Miki válasza liksoft (#3576) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Rendben!

Akkor marad az újraparticionálás formázással !

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#3579) Daneeka válasza liksoft (#3577) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez ilyen titokzatos valami? :F

(#3580) liksoft válasza Daneeka (#3579) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. De nem tudom, hogy jumperrel, firmware-ben lett-e limitálva a kapacitása, vagy van rejtett partíció rajta, vagy van ugyan szabad hely de tiltott a partíciós tábla módosítása, vagy speciális program virtuális drive-ként adja ezt a területet, vagy az OS "szemetelt" ennyit, stb...

Van még kérdésed, esetleg ezek után ötleted?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3581) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok
Van egy sata-s winyóm, amit 2 felé 20G és 140G-re szedtem szét... 20G rendsezrnek többi adatnak--> lemezkezelővel csináltam , remélem jó így is?
másik kérdés ami ennél neccesebb, hogy van egy ata-s winyóm amin a minden elmentett dolgom lapul, asus p5w dh deluxew lapom van amin egy eide és egy ide is van...
Első bekapcosláskort mindent látott a biosban, majd mikor cd-ről bootolni akartunk volna csak a kis ata-s winyót látta-> nyomtma egy bios default settings-t, nomármost eddig baba volt mert a telepítőnél látta mindkettő winyót, de mikor xp felkerült csak a 20G-s sata-s részt látta.
(Ezt megoldotttam , szal nem gond ) Sajnos a ata-s winyót nem látja azóta se és nagyon kellene emrt fontos adatok vannak azon.
MI lehet a baj szerintetek?
Ütközne valamivel vagy jumper vag mi?
Köszi előre is:)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#3582) Daneeka válasza liksoft (#3580) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ezek közűl mennyit tudok kideríteni magamtól?

Azt tudom, hogy ilyen volt már amikor csak egy windows volt rajta. Ezzel azt akarom mondani, hogy a spec program talán ki van zárva. FS: NTFS

OandO Defrag mutat belőle 36 gigát ott az ilyen lefoglalt (Res. for MFT) kb. 10%

HD Sentinel 80 gigásnak írja de partícióknál ő is csak annyit lát mint az OandO vagy akármi.

Windowsban ha rámegyek arra, hogy formázás csak 36Gb-t választhatok.

HD Tach-ban szerintem jól teljesít: Avg Read: 65mb/s RandAcc.: 13,4 BrstSpeed: 207mb/s (ezt azért írtam, hogy nem lehet sztm komoly hardveres vagy csatlakozási defektje)

Szóval úgy néz ki, hogy akármelyik program nézi a hardver tulajdonságokat 80gb-t ír, de az összes csak 36Gb-t ér el belőle.

Amiket írtál abból, hányat tudok kizárni magamtól? (vinyó kiszedése nem akadály, ha így a jumpert megtom nézni)

[ Szerkesztve ]

(#3583) kem válasza Daneeka (#3575) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Acronis Disk Director Suite-ot szerezd be ha tudod, avval egy sávként mutatja a lemezed, és minden particióra ráírja, hogy miféle meg ilyenek. Ott lehet törölni, bővíteni meg ilyenek.
Így néz ki
szürke rész a foglalt terület, fehér az üres. szines sáv meg partició.

Amugy mindenkinek ajánlom ezt a remek programot.
Evvel szoktam a vindowsból legegyszerübben újraparticionálni és 0ra formatálni azt a vinyót, amiről éppen fut a windows:D reboot után bootol, és eltűnteti a vinyó tartalmát telljesen.

Köszi!

(#3584) liksoft válasza Daneeka (#3582) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajátgép (jobb klikk) / Kezelés / Lemezkezelés

Itt nézted már? Ugyanis az Intéző csak partícionált területet formáz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3585) Daneeka válasza liksoft (#3584) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi ez egy nagyon jó tipp volt.

Itt úgy néz ki a "C" hogy

-36Gb kifogástalan,rendszer
-Mellette fekete fejlécű, szürkesávos négyzetben van a hiányzó 40Gb, azt írja, hogy nem lefoglalt.

Itt lehet adatvesztésnélkűl egyesíteni a kettőt?

(#3586) liksoft válasza Daneeka (#3585) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, itt új partíciót tudsz készíteni. Az egyesítésről kérdezz meg egy pár embert az adatmentés résznél. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3587) Daneeka válasza liksoft (#3586) üzenetére


Daneeka
senior tag

Belegondoltam kicsit és jó lesz nekem az új partíció.
Ha minden jól megy akkor az utolsó kérdésem mára: Ha nagy file-okat akarok tárolni inkább rajta akkor mekkora legyen a foglalási egység?

És köszi az eddigi segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#3588) liksoft válasza Daneeka (#3587) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én soha nem szoktam változtatni rajta. Ha valami gond van és adatmentésre kerül a sor, akkor ezzel is meg kell küzdenie a proginak. Biztos lehetne optimalizálni, de soha nem volt rá energiám, és hátrányát sem éreztem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3589) Daneeka válasza liksoft (#3588) üzenetére


Daneeka
senior tag

Na akkor köszi a segítséget, megoldódott a problémám :R

(#3590) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziaszok!

Lenne egy maxtor 80gbos winyó, ami televan bad sectorral, egy windows XP scandisk ellenőrzésnél 2GBra ugrott a foglalt terület, tehát gondolom ennyi badsector van a winyón.
A kérdésem az h, tudnátok-e olyan progit ajánlani, amivel lehet jó particiót csinálni? (a rossz badsectorokat kihagyja) A particio magic 8 nem észlel bad sectorokat.

tudtommal létezik ilyen de én nem ismerem, régebben egyik haveromnak volt ilyen progija, és nekem volt egy 3gigás winyóm amin volt itt ott bad sector és csak akkor birtam hibátlanul üzemelni ha több kis particiom volt, és dos-al formáztam mindig, igy tudtam h azokon nem volt egy db bad sector sem, erre a haverom egyesítette egy meghajtóvá, (állitólag a bad sectorokat kihagyta) , és igy ugyanugy hibátlan volt a winyó.

Nos vki?
Jöhet privi is!

(#3591) gyulabs válasza Imperator999 (#3590) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!

Ha vegkepp nem boldogulsz: Maxtor Powermax-al probald meg, talan ez segit! ADATOK TORLODNEK!!!

(#3592) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv népek

Van egy elvileg uj 160-as pata-s samsung vinyóm, beraktam gépbe, fel akartam telepiteni, kiirt valami olyasmit hogy a meghajtót nem lehet formázni, hdd hiba miatt, restart, felmegy az xp de mire betöltené újraindul...
kivesz másik vinyó berak, azza megy rendesen, most az emlitett vinycsit beraktam egy másik gépbe, elvileg tökéletes még be is bootol róla, az emlitett gépben az ide kábelek használtak voltak, lehet hogy ez volt a baja és a vinyó tökéletes?

tudtok ajánlani valami vinyótesztelő progit? de ne olyat amit 8 napig tesztel

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3593) JaniS


JaniS
senior tag

Igazából ez nem probléma, hanem egy kérdés:

Van egy második SATA vinyó (HD501LJ) a gépemben, amelyet naponta csak egyszer-kétszer használok. Mivel rajta kívül elég csendes minden, ezért szeretném, ha az idő javarészében állna a motorja (OK, tudom a felpörgetés annyira nem tesz jót neki, de naponta 1-2 éppen annyi lenne, mint ami egyébként is érné.) Végigolvastam több külföldi fórumot és kiderült, hogy a SATA controllertől függ, hogy tudja-e ezt a feature-t, de az esetek nagyrészében nem. (Vagyis pl. energiagazdálkodásnál hiába állítja be az ember, hogy 3 perc idle után kikapcs, nem történik semmi.) Idáig OK, értem. Samsung honlapján viszont ez van a vinyó mellé írva:

"device initiated power management
When there are no commands on the HDD, this feature automatically switches on power saving mode and cuts down on electricity through the SATA cable. It can effectively reduce power consumption."

Szóval értsem ezt úgy, hogy vinyó tudja, de a controllernek is tudnia kellene?

JaniS

(#3594) Imperator999 válasza JaniS (#3593) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Hali!

Nekem is van 4sata winyóm a gépbe, de ebből 1et max 2-t használok 1nap, a többin filmeket meg minden sokmást tárolok. A vezérlőpultban beállitottam az energia beállitásoknál h olyan 5perc után kapcsoljanak le a winyók, amiket nem használ a gép, igaz ha véletlenül arra a meghajtóra kattintok akkor sajna újra bekapcsolnak, én ezt végül úgy oldottam meg, h vettem 2db sata alu USB-s házat, azon van külön power kapcsoló, és igy nem mennek feleslegesen a winyók, ezeket bármikor betudom kapcsolni, és mivel USB-ek nem kelll restartolni sem a gépet.

Ha precizen akarod megcsinálni akkor ezt ajánlom, vegyél 2sata aluházat és ha zavar h a gép körül vannak vegyél hozzá 5m-es usb hosszabbítót, igy akár szekrényben is tárolhatod őket, nálam pl igy van megoldva a zsinórok meg a szoba szélén vannak rögzitve.

(#3595) JaniS válasza Imperator999 (#3594) üzenetére


JaniS
senior tag

Ez jó ötlet, köszi! Ha már van benne úgyis tapasztalatod, kérdezném, hogy milyet vettél, milyet ajánlassz? Kérdeznék még valószínűleg egy hülyeséget is, de sebességben ugye nincs különbség így használva a vinyót?

JaniS

(#3596) Imperator999 válasza JaniS (#3595) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Tgrass kollégától vettem a 2db 3,5" házakat, mivel USB-s kicsit lassabb a másolgatás, először azt hittem h 12mb/sec lesz, régen ide winyóval ennyi volt, de nem, meglepetésre volt 28-33mb/sec a másolgatás szóval én megvok ezzel elégedve. Nyilván gépben sata kábeleken keresztül gyorsabban dolgoznak a winyók, min. 55mb/sec.

LINK:
[link]
USB2.0-ás külső alu mobilrack 3,5'' SATAI-II HDD-hez 6490Ft/db

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3597) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok! Lenne egy vinyó, amit nem lát a setup, de vannak rajta olyan adatok, amik kellenének. Tudtok vmi olyan progit ajánlani, ami ezt meg tudná csinálni?

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#3598) liksoft válasza gpatrik (#3597) üzenetére


liksoft
nagyúr

A setuppal törölni, installálni lehet, nem adatot menteni. Mentendő drive-ra NEM írunk. Viszont sem a drive típusát, sem a hibajelenséget NEM írtad le. Így hogyan segítsünk? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3599) 04ahgy válasza liksoft (#3598) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Érdekes dolgot tapasztaltam mostanság. Jelenleg két HDD található a rendszeremben: Egy 250GB-os Maxtor 6L250R0, IDE csatolós. Az aláírásomban is szereplő lap egyetlen IDE vezérlőjén csücsül, manuálisan jumperelve. Társasága egy Pioneer DVR-110D, és ő a master, a HDD a slave. Azért döntöttem így, mert a merevlemez egy belső, IDE-s mobil rackben van, és az optikai meghajtó nem szeret egymaga slave lenni. (Írási problémák, lassú olvasás, Windows boot iszonyat lomha.)
Így a winchester ki-be rakosgatásakor is kedvező helyzetben marad az optikai egység. A másik HDD-m egy NCQ-s, SATAII, 500GB-os Samsung HD501LJ.

A tünetek: az IDE eszközről a SATA-ra való másoláskor a rendszer belassul, a Winamp is szaggat (real-time priorityre állítva is), még a böngésző is csigalassú. Mindamellett a másolt adat hibátlan, a másolás is egészséges (50-60MB/s) sebességgel történik.
A SATA winchesteren történő, önmagára való másoláskor ez nem jelentkezik, huszon gigabyte alatt sem, a sebesség itt is rendben van. A Maxtor IDE eszközön történő önmagára másolás szintén rendben van. És a legmeglepőbb dolog: a Samsung, SATA-s eszközről másolva az IDE eszközre megint csak rendben van minden, sem szaggatás, sem géplassulás. Ez az utóbbi kizárja az alaplapi chipsetet, mert ha az egyik irányba szűk az áteresztőképesség, akkor a másik irányba is, a szimmetria miatt. Az IDE winchester UDMA-6 módban üzemel, tehát nem is a PIO módba való "visszaverés" okozza a gondot. (Habár akkor a sebesség is gyalázatos lenne. Sőt, mi több, a procihasználat is 100%-ra ugrana, ami a legelső esetben is meglepően alacsony.)

Amit én feltételezek ezek után, az az érdekes. Szerintetek lehetséges-e az, hogy az NCQ működését tapasztaltam meg eképpen? Furcsállani ugyan furcsállanám, de nem tartom lehetetlennek.

Vélemények?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3600) tarti19


tarti19
senior tag

Sikerült:)
szépen kihúztam a ata-s winyót majd a cd rommal egy kábelre tettem:)
ezután méág egy bios trükkött kellett megcsinélnom mivel automatikusan 1 heylre vette az ata winyót:) mondom akkor csere és már ment is :)
szal msot mind az ata-s winyómat mind a sata-s 2 particióra osztott winyómat is látja a rendszer;)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.