Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) _voodoo_


_voodoo_
tag

Hali!

Vettem egy samsung hd161hj vinyót, de nem tudom hogy lehetne vissza állítani sata1-re, van egy régebbi hd160jj, amit jumperrel kellett, de ennek a leírásában az van hogy vmi szoftverrel kell, amit samsung oldaláról lehet leszedni. A HUTIL-t leszedtem, de azzal nem lehet.
A másik gond a vinyóval, hogy sem everest, sem hdsentinel nem látja a smart adatokat, sem hőfokot, semmit, everestben smart-nál meg sem jelenik ez a vinyó.
Lehet hogy ha sikerülne visszalőni sata1-re akkor menne a smart is?

Ötlet?

(#3952) ANT válasza _voodoo_ (#3951) üzenetére


ANT
őstag

Nekem nemrég ugyanilyen gondom volt egy HD501LJ-vel. Jobbról a második érintkezőpárt jumpereld, az lesz a sata1 mód. Legalábbis nálam az volt a nyerő.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3953) _voodoo_ válasza ANT (#3952) üzenetére


_voodoo_
tag

Azt volt az első ötletem nekem is, de nem történt változás, egyébként működik a vinyó, csak zavar ez a smart dolog. Nálad látszanak a smart értékek?
Most nézem a HD501LJ-t jumperral kell visszatenni sata1-re, rajta van a vinyón is, ahogy az én hd160jj vinyómon is, de a hd161hj vinyon nincs ilyen, és a manual sem írja...

(#3954) ANT válasza _voodoo_ (#3953) üzenetére


ANT
őstag

Igen, kijelzi a SMART értékeket. Viszont a vinyóm címkéjén nem volt jelezve a SATA1 mód, én is ebben a topikban kérdeztem rá.
(Ja, és az a szoftveres SATA1 beállítás nálam is le volt írva egy kis fecnire, de szerintem az vakvágány.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3955) _voodoo_ válasza ANT (#3954) üzenetére


_voodoo_
tag

Na megjumperoltam, változás nem történt. Egyébként mi szokott történni ha nincs visszabutítva? (mert nálam végülis a smartot leszámítva nem volt vele gond sata2-ként sem...azt viszont most sem látja...)
Adatvesztés, vagy nem is látja a gép?

(#3956) ANT válasza _voodoo_ (#3955) üzenetére


ANT
őstag

Új vinyóról van szó? Pl. működési időt, hőmérsékletet, kondíciót kijelzi vagy még mérés alatt van a drive?
Azt pedig nem próbáltam ki, hogy mi van, ha nem korlátozom sata1-re. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3957) _voodoo_ válasza ANT (#3956) üzenetére


_voodoo_
tag

Igen zsír új. Semmit nem, tehát everestben a HÁTTÉRTÁR --> SMART ablakban meg sem jelenik, csak a másik két vinyóm, de amúgy meg műxik hibátlanul...eddig legalábbis... :)

(#3958) ANT válasza _voodoo_ (#3957) üzenetére


ANT
őstag

Akkor sztem azért nem jelez semmit. HDSentinelt izzítsd be, nézz rá azzal is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3959) liksoft válasza _voodoo_ (#3957) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt tessék elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3960) japy válasza liksoft (#3930) üzenetére


japy
őstag

Sentinel mindent rendben talál! 100%-ban! A több particióra valo felosztás nem lassíthatja?

(#3961) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sziasztok! :R

Olyan problémám volna, hogy írás közben egyszerűen eltűnik a buffer, teljesen leesik 0%-ra majd lassan felmegy vissza 100%-ra. Már az is elég neki ha egy kisebb progit megnyitok. Az írás egy külön particióról megy. A 2 lemez írását egyszerre meg sem merem próbálni. Mi lhet a hiba? A vinyóm egy Samu HD501LJ-s 500GB-os.

A válaszokat köszönöm. A konfigom az adataimnál.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3962) _voodoo_ válasza ANT (#3958) üzenetére


_voodoo_
tag

Sentinellel is néztem, írtam az elején, ennyi látszik. Ez gondolom nem attól van hogy még új, hőfokot legalább kellene mutatnia nem?

(#3963) liksoft válasza _voodoo_ (#3962) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó reggelt! - [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3964) liksoft válasza F.B.I. (#3961) üzenetére


liksoft
nagyúr

A két partíció között veszettül ugrál a fej. A pozicionálás viszi el a legtöbb időt, így gyors írás esetén (pláne ha véletlenül még egy kábelen is van az íróval) nem képes kiszolgálni az írót. DVD-t illik 6-szoros tempóval írni, és a winyó másik controlleren legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3965) _voodoo_ válasza liksoft (#3963) üzenetére


_voodoo_
tag

Léci írd már le hogy itt mit kell nézni, mert az előbb is végigolvastam, de nem vágom hol a megoldás a problémámra :U

Thx

(#3966) F.B.I. válasza liksoft (#3964) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm válaszod! :R

Az írás 4-szeresen megy nálam és az író illetve a vinyó is sata csatolós. Ezért nem értem a problémát.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3967) liksoft válasza F.B.I. (#3966) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy SATA controllerre (ami a chipsetben van) két eszköz tehető. Bár az alaplapról két kábellel történik, de elektronikai szempontból a master/slave kapcsolatuk miatt egyszerre csak egyikkel tud a rendszer foglalkozni. A winchester és az írót két controller master csatlakozására kéne tenned. (Hogy az alaplapodon ezek mely csatlakozók, az alaplap témájában vagy a lap gépkönyvében tudod meg.) A két controller ugyanis egymás mellett párhuzamosan is tud dolgozni. Látható, hogy így jóval nagyobb teljesítmény préselhető ki ugyanabból a gépből (ha van rá lehetőség).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3968) liksoft válasza _voodoo_ (#3965) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az OS driverei pocsék módon kezelik a SMART funkciókat (#6). Hogy egyes esetekben ez mekkora anomáliákat okoz, a honlap másik részén lehet megtekinteni a "sláger" controllereknél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3969) _voodoo_ válasza liksoft (#3968) üzenetére


_voodoo_
tag

Köszönöm, így már minden tiszta, akkor ezért nem volt a maxtoromról smart info, amíg a második sata ágon volt adapterrel. Most hogy átkerült IDE-re, egyből van róla info...
Hát ez a silicon image akkor nem egy főnyeremény, ilyen szempontból legalábbis...

Thx :R

(#3970) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régebbi gépem,amiben még nincs SATA vezérlő.Vettem egy SATA Samsung HDD-t, és ehy SATA vezérlőkártyát mellé.A vezérlőkártya felismeri a vinyót.
Hogyan tudok rendszert tenni rá?Hogy tudok erről bootolni?ezt szeretném használni rendszer vinyóként.
az alaplap A7N8X-x.

Előre is köszi a segítséget.

(#3971) venember83 válasza gaben (#3970) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

tudtommal kell legyen sajat BIOS-a a kartyanak, ott be kellene tudjad allitani, de jonnek majd a tapasznyaltabb kollegak s eligazitanak.

(#3972) liksoft válasza gaben (#3970) üzenetére


liksoft
nagyúr

Válaszd ki a boot sorrendnél az SCSI-t vagy bővítést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3973) gaben válasza liksoft (#3972) üzenetére


gaben
aktív tag

F4-el belépek a kártya bios-ába,ezek a pontok vannak:
create raid set
delete raid set
rechaild mirror setresolva conflicts
low level format
itt nem állítottam semmit.

Az alaplap biosában SCSI-re állítottam a second boot device-t,de az xp telepítésnél még mindig azt írja,hogy nem talál merev lemezt.Bővítést nem találtam.
mit tegyek?

(#3974) liksoft válasza gaben (#3973) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Az SCSI az jó. F4 nem kell. Viszont az XP-s driver a kártyához floppyról igen. Az install elején kiírja, hogy más gyártó általi meghajtó adható neki, ehhez az F6-ot kéri leütni. Na ekkor odaadod a kártyád XP-s driver-ét, és megy tovább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3975) F.B.I. válasza liksoft (#3967) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm uram! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3976) pandemonius


pandemonius
csendes tag

Üdv mindenkinek
A problémám a következő lenne: vettem kb másfél hónapja egy Wester Digital 250Gb Sata II winchestert és mostanában kezdtem telerakni filmekkel mindennel, tehát nem sok hely maradt rajta. 2 napja elkezdett szemétkedni, álatalában HDD munka közben megáll az élet, a HDD LED világít, a vinyó hangot nem ad és a windows sem mutat életjelet, néha az egér mozog azért, néha nem. Ugyanígy néha utána hirtelen folytatódik a munka, de legtöbbször már resetelni kell. Egy ilyen ujraindítás után előfordult hogy a BIOS-ig se jutottam el, a LED világít hogy munka van, de a gép áll.
Lefuttattam a WD saját diagnosztikai szoftverét teljes teszttel, de kb 20%-nál kiirta hogy "too many bad sectors....". A windows saját teszte is meghalt, csak nem fűzött hozzá semmit. Beraktam másik gépbe, ott egy harmadik programmal néztem meg, és ott is bad sectort mutat és miközben nézelődök a winyón szintén behal, tehát nem tudok sokáig a meghajtón ügyködni adatmentés miatt se.
Csináltam hát egy teljes formattot, ami nem írt ki hibát, és a programok se nagyon akarnak bad sectort mutatni a winyón. A S.M.A.R.T-ot kiolvasva az Everest nem talált hibát de egy másik progi egy "unknown" értéknél hibát jelez.
A kérdésem az lenne, hogy merjem e így tovább használni a meghajtót, tehát a format esetleg eltüntetett valami hibát és rendben van a dolog, vagy vigyem vissza a boltba, mert garancia van rá bőven. (3 év) Elképzelhető hogy ha a boltos arcok se találnak rajta hibát egy-két teszt alapján akkor nem is veszik vissza, és a nyakamon marad egy winyó ami pillanatnyilag jó de murphy törvénye szerint akkor fog elromlani amikor az életem fog függeni tőle.

(#3977) Pety válasza pandemonius (#3976) üzenetére


Pety
senior tag

Valószínűleg letesztelik ők is a winyót,ha ott nem fog hibát jelezni akkor nincs baja,rossz esetben visszaadják de akkor tudod,hogy jó.Másik gépben próbáltad már?Én már majdnem kivágtam így a mostani winyóm azután kiderült az alaplap IDE vezérlője csinálta a fesztivált.
Esetleg nem melegszik túl?Nézz valami tesztprogramot pl HD TUNE

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3978) pandemonius válasza Pety (#3977) üzenetére


pandemonius
csendes tag

Igen próbáltam sajnos ott is ugyanazt művelte a formattig, a hőmérséklettel nem volt gond, 32 fok körül járt a gépemben mindig. Engem tulajdonképpen az zavar hogy ez most igy találomra előjött nekem és nincs sok kedvem havonta formázni hogy majd megjavul, főleg hogy sok olyan adatot tárolok rajta ami nehezen mozgatható és fontos.
A HD Tune-t próbáltam ő irta (és irja most is) azt a SMART gondot és a hőmérsékletet is azzal mértem. Bad secort most nem jelez, de a meghajtó gyakorlatilag üres, és attól tartok akkor jön majd elő a gond ha írok rá.
-és köszi a gyors választ-

[ Szerkesztve ]

(#3979) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Mondja már meg nekem valaki a viyóknál mi az a ACHI mód?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3980) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Adott két winyó. Egy 80-as WD és egy 200-as Samsung. A WD 2 partícióra (C, E) van bontva, a Samsungon egy partíció van, a D.
Egy pár napja minden windows indításkor megjelenik a konzisztencia ellenőrzés.
Van amikor csak az E-t vagy a D-t, van amikor mindkettő ellenőrzi.
Windowsban a chkntfs-sel megnéztem, a D és az E inkonzisztens (A C rendben van)
HDSentinel mindent rendben talál.

Mi okozhatja a hibát? Jól sejtem hogy haldoklik a winyó? Furcsa lenne, hogy mindkettő egyszerre. Esetleg a windows szórakozik velem?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3981) gardener


gardener
senior tag

Az scsi vinyókat nem szokás hűteni?

Igaz nem nagy kapacitású (18Gb), de 10.000 rpm-es és gyárilag még sincs hűtve a serveremben.

Meglepődtem.

:F

(#3982) gaben válasza liksoft (#3974) üzenetére


gaben
aktív tag

Hálásan köszönöm! :R

(#3983) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok

van egy 40 gigás seagate ide-vinyóm. szeretném feltuningolni 250 gigás sata II-re

segítsetek!!! :DDD

(#3984) liksoft válasza animatrix11 (#3979) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3985) liksoft válasza tPedro_ (#3980) üzenetére


liksoft
nagyúr

Memória?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3986) liksoft válasza gardener (#3981) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, de ha a ház átszellőztetése biztosított, akkor sokszor elegendő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3987) liksoft válasza #27070592 (#3983) üzenetére


liksoft
nagyúr

"Némi" készpénz árán szívesen. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3988) gjon


gjon
csendes tag

Üdv Mindenkinek
Vettem egy IDE-s, Maxtor 250GB-os (MAXTOR STM3250820A) vinyót. A probléma annyi vele, hogy a winxp (sp2) ugyan látja, lehetne is formázni, azonban a 250GB helyett mindössze 127GB "lát". Slave-re jumpereltem, a bios -helyesen- 250GB-nak látja. Nem telepítettem még hozzá semmit. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#3989) #27070592 válasza gjon (#3988) üzenetére


#27070592
törölt tag

Elvileg az ikszpé sp2-nek gond nélkül fel kell ismernie a 127gb-nál nagyobb hdd-ket is. Ez volt az egyik fontos javítás az sp2-ben.
Xerintem a master vagy slave jumperbeállítás ebből a szempontból érdektelen (hacsak nincs ugyanazon a vezérlőn egy másik hdd masterben)
Én nemrég dobtam ikszpé sp2-t egy vadiúj sata II-es hamszung hdd-re, particionálás nélkül a telepítővel formáztam a teljes meghajtót és minden problem nélkül felment.
Nemtom mi lehet a gond nálad. Biztos hogy nem sp1 az az sp2?

(#3990) gjon válasza #27070592 (#3989) üzenetére


gjon
csendes tag

Biztos, hogy sp2 van fenn. De van tippem, hogy a jumpereléssel lehet a gond. A vinyón van ugyan egy kis útmutató, hogy milyen jumper állás mit jelent, de csak a master és a cable selected van feltüntetve. Simán slave nincs. Egymás mögé van felfűzve egy 30GB Quantum (Pri. Master) és a 250GB Maxtor (Pri. Slave). Megnéztem a Maxtor honlapját ott találtam egy képet a jumper kiosztásáról, ezen rajta van minden. Remélem, hogy csak rossz helyre tettem a jumpert. Meló után otthon kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#3991) gardener


gardener
senior tag

Átraktam az egyik 320as ide vinyóm a serverembe.
Ott viszont 3000körüli értékkel tudok csak másolni a vinyóval a másik vinyóra az eddigi 55000-60000 helyett (kbyte/mp)

Mi lehet a problem? :F

[ Szerkesztve ]

(#3992) ssolitude válasza gardener (#3991) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem került PIO-ba?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3993) gardener válasza ssolitude (#3992) üzenetére


gardener
senior tag

Nah látod ez nem jutott eszembe.

Mindjárt meglesem.

(#3994) gardener válasza ssolitude (#3992) üzenetére


gardener
senior tag

udma33ba rakja a bios :(((

(#3995) ssolitude válasza gardener (#3994) üzenetére


ssolitude
őstag

Kell ott lenni magasabb módnak is, nem?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3996) liksoft válasza gardener (#3994) üzenetére


liksoft
nagyúr

40 vagy 80 eres kábel? Szabványos bekötés?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3997) gardener válasza ssolitude (#3995) üzenetére


gardener
senior tag

van persze a DVD-rw-t udma66nak teszi be.

Most már azt is lehúztam mellőle.

Jumperelgettem,de nem segített.

(#3998) gardener válasza liksoft (#3996) üzenetére


gardener
senior tag

Ez egy dual P3-as Fujitsu-siemens Primergy.

Eredetileg egy 40eres cable volt benne.

Kicseréltem 80eresre.

Próbáltam már minden jumper módot.

Masternak raktam a kábel végére.

(#3999) tPedro_ válasza liksoft (#3985) üzenetére


tPedro_
őstag

Erre nem is gondoltam.
Köszi a tippet, amint tudom letesztelem őket.

(#4000) BanThIsIP


BanThIsIP
csendes tag

üdv.
a következő problémával küzdök:
gépet cseréltem, és 2 db ide vinyóval működtem. az egyikena windows másikon a progik.
miután az egyik vinyóra újra raktam windowst, az uj gép alatt,, és később mellé kötötem a régi adatos ide vinyót akkor kezdőteka problénák.
ugyanis amikor mind2 ide vinyó rávan dugva a gép nem is hajlandó bebootolni.
viszont a vinyók együt másik gépben szépen muzsikálnak.
a másik rendellenesség hogy az ujonan össze tákolt gép nem látja a usb-s memóriámon az adatot, formázatlannak titulálja.
ezek a jeléenségek mind egy asus m2n deszka altt történnek.
segítséget kérnék az ügybe.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.