Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) liksoft válasza poffsoft (#2200) üzenetére


liksoft
nagyúr

Stimmel! A bus interface bithibás. Vagy csatlakozó, vagy prochiba. Ezért írtam, hogy szériaazonos mechanikai hibás paneljával van esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2202) poffsoft válasza liksoft (#2201) üzenetére


poffsoft
addikt

ahha, köszi!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2203) liksoft válasza poffsoft (#2202) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért annyira ne örülj. Sok széria volt belőle. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2204) slett27 válasza lazydog (#2197) üzenetére


slett27
addikt

Na igen, azt még megnézem... thx. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2205) slett27 válasza lazydog (#2197) üzenetére


slett27
addikt

Win reinstall segített ! :C Most már a szokásos 23-25MB/s partícióról partícióra.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2206) tlac válasza tlac (#2168) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet mégsem.... :W
(gondolom már senki nem érti, hogy miről van szó)

kaptam egy everest képet innen a ph-ról, akinek pont ilyen vinyója van (rev is egyezik)
csak windows-t használ és neki az a méret van, mint a specifikációban meg van adva, viszont ha csak win-t indítok, akkor nekem a kisebb érték lesz, de ha indítok egy linuxot, akkor utána átválthat a nagyobb méretre

vmi nagyon furcsa ezekkel a vinyókkal, nem értem miért ismerik fel össze-vissza a rendszerek

[Szerkesztve]

(#2207) nandi100


nandi100
csendes tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni HDD ügyben, remélem valaki itt már többet tud nekem segíteni mint az ismerőseim.

A problémám az, hogy a saját figyelmetlenségem miatt egy alaplapcserénél nem formáztam előre a rendszerpartíciót és ennek hatására eltűnt a szemem elől kb. 220 GB adat. RAW partíciót lett a vinyómon. Megnéztem egy progival és az adataim rajta vannak csak nem tudom, hogy mivel és hogyan kell a számomra fontos adatokat, dokumentumokat lementeni róla. Kérek valakit, hogy segítsen rajtam!

Köszönöm!!!! :W

(#2208) Dobozossör


Dobozossör
tag

Helló!

Küldött valaki mostanában Maxtor winchestert vissza garanciába? Garijegye nincs meg, de még 2008.05.08-ig garanciális. Németorszgába küldeném. Állják még mindig a visszaküldést?

Üdv!

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#2209) tlac válasza nandi100 (#2207) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt hogy csináltad?

(#2210) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok én abban kérnék segitséget hogy miért jobb az hogy a vinyómat AHCI vezérlövel használom és ne normál sataként van ennek jelentösége valami, vagy egy MAGYAR oldalt, ahonnan lehet infókat szerezni erröl.... :F :F

Elöre is nagyon köszönöm!!! :R :R

(#2211) lazydog válasza nandi100 (#2207) üzenetére


lazydog
addikt

Ezen rágd át magad, és tudni fogod, mi a teendő. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2212) nandi100


nandi100
csendes tag

getdataback demo verzióját próbálgatom és folyton bad sectorokat dobál ki

most már tényleg segíthetne valaki, mert már nagyon idegesítő az a tudat, hogy oda lesz minden adatom

[Szerkesztve]

(#2213) lazydog válasza nandi100 (#2212) üzenetére


lazydog
addikt

Nehéz lesz többet segíteni annak alapján, amit eddig meglehetősen zavarosan leírtál.
Mi értendő az alatt, hogy elfelejtetted ''előformattálni a rendszerpartíciót alaplapcsere előtt''?
Én például ezt mindig szándékosan ''elfelejtem'', és az új alaplappal teszem ezt a telepítés során.
Ennek ellenére megpróbálom kitalálni, mi okozhatta nálad az adatvesztést.
1. A legelső tippem az SP2 nélküli XP használata.
2. Dinamikus lemezre formázás.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2214) nandi100 válasza lazydog (#2213) üzenetére


nandi100
csendes tag

nos, vissza tudja nekem nyerni róla az adataimat?

akár még fizetek is érte

nem ez a legjobb út, de nekem nincs időm foglalkozni vele

a munkám ez t nem teszi lehetővé

(#2215) lazydog válasza nandi100 (#2214) üzenetére


lazydog
addikt

Látatlanban senki felelősen nem ígérheti, illetve garantálhatja az adatok mentését.
Másrészt adott esetben, a legtermészetesebb dolog, hogy fizetni fogsz az ezt felvállaló illetőnek. Másnak sincs arra ideje, hogy vatikáni valutáért foglalkozzon a problémáddal.
Viszont ne lepődj meg, ha nem egy túrórudi árába fog kerülni, hanem esetleg egy hatszámjegyű összeget kell majd erre a célra átcsoportosítanod. :D
Persze ha valóban fontosak az adatok, meg is érhetnek ennyit. Javaslom keresd meg itt a P.H.-n liksoft kollégát. Ő szakavatott művelője ennek a témának.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2216) poffsoft válasza liksoft (#2203) üzenetére


poffsoft
addikt

ááá, mivel még garis, cserés lesz. :)
Azt meg, hogy semmit sem ír fel azért mondtam, mert úgy nézett ki: dolgozatt a pqmagic, aztán semmi sem változott. A diskeditnél derült ki, hogy egyébként bármi írható a winyóra..

Azért akkor is köszi! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#2217) stanmarsh


stanmarsh
csendes tag

Sziasztok, friss hús vagyok, üdvözök mindenkit...

máris egy kisebb problémával kezdeném

van egy abit IS7-V2 alaplapom, meg egy zsírúj, formázatlan 400 gb-os Samsung Hddm. Bios látja a vinyót, bebootol cdről (XP Prof) elkezdi a fájlok töltését, lemeg yminden, és feljön a telepítőablak, ahol már csak 139 gb van meg neki

nem értem, biztos én nem értek hozzá, mondtak biosfrissítést, mondtak alaplap-cserét, de egyelőre innkább tőletek érdeklődnék, talákozott-e már vki hasonlóval, és ha igen, mi volt a megoldás..

előre is köszi

SP-rulez

(#2218) lazydog válasza stanmarsh (#2217) üzenetére


lazydog
addikt

Ha két helyre írod, akkor is egy a válasz. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2219) strebacom


strebacom
senior tag

Úgy látszik, hogy nem tudjátok mi is az a AHCI és NCQ, na mindegy ti sem tudthattok mindent, azért köszi hogy segitettetek!!! :R :R

(#2220) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

szasztok. nagy az én problémám, adott kb 5 éves vinyó. 2 héttel ezelőttig mobil rekkben éldegélt, ami fixen benne volt a gépben, az utóbbi 1 évben már nem hurcolásztam. a gép bekapcsolása után egy halk kattanást hallottam, a hdd ledek merev pirosan világítottak, gép lefagyott. pár ilyen hiba után kivettem a rekkből, utána tökéletesen működött. viszont tegnap megint elkezdte ezt csinálni immáron rekk nélkül. bekapcsolás után kb 5 perccel halál. restart, megint pár perc, megint halál. kivettem, így a gép megy rendesen, tehát egyértelmű a hdd a bűnös. lehet ezzel valami értelmeset kezdeni, hogy azért 20gb adatomat lementsem róla? hallottam, hogy esetleg lehet elektronikát cserélni. ötletek?
a hdd: maxtor 541DX 5400rpm 20gb ultra ata/100 3.5 series
köszi előre is.

(#2221) liksoft válasza Louloudaki (#2220) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kivéve erős hűtés mellett próbáld meg fontossági sorrendben menteni az anyagot róla. Valószínűleg a fejszerelvény főzte meg magát. Várj pár napot, és éjszaka a hűvösben próbálkozz. Ha van légkondi, akkor az elé tedd a hidegre. Versenyt futsz az idővel. Valószínűleg tiszta teres bontás és mechanikai átépítés után nagyobb az esély, de ezt otthon csak megpróbálni lehet (menteni NEM), adat NEM fog lejönni, mert a por a bekapcsolás pillanatában a felületet és a fejet örökre menthetetlenné teszi. Így nem ajánlott. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2222) Louloudaki válasza liksoft (#2221) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

majd befagyasztok jégakkut és arra teszem. :D
de 20gb hdd hogy főzte meg magát? az nem melegszik annyira. :( ráadásul a 80as hdd felett volt, és annak a vencsije ezt is érte, illetve kihajtotta alóla a másik által termelt hőt. :(

ha besétálnék vele valami szervizbe, kb mennyit gombolnának le rólam?

(#2223) liksoft válasza Louloudaki (#2222) üzenetére


liksoft
nagyúr

Úgy netto 100e körül.

Szerk: Adatmentés címszó alatt. Vagy többet. Sima szervíz tiszta térrel nem rendelkezik, olyan mentést képtelen elvégezni. A panelcsere meg otthon is megy. :D De kicsi az esélye a típust ismerve.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2224) Louloudaki válasza liksoft (#2223) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

100e csak hogy rányomjanak egy új lapot az aljára? :(( füff... na nem.
A panelcsere meg otthon is megy. De kicsi az esélye a típust ismerve. miért kicsi az esélye? nehéz lenne találni?

(#2225) liksoft válasza Louloudaki (#2224) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elolvastad amit írtam? Értelmezted?

A panelcsere otthon is elvégezhető típusazonos darabbal. Vagyis nem kell hozzá szerviz. De a panel hibájára 2-3 ezrelékes esélyed van.

A mechanikát sem otthon, sem PC szervizben nem szabad bontani. Azt csak gyártói tisztaságú környezetben (tiszta tér) lehet, és ennek a mentésnek az ára az előbb említett összeg. Ez a hazai adatmentő cégek esetén az alsó átlagár !!!

Vagyis otthon, vagy kifejezetten adatmentő cégnél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2226) Louloudaki válasza liksoft (#2225) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

így már érthetőbb. köszi. akkor marad, hogy megpróbálom átmásolni róla a cuccot, amíg még bír valamit csinálni, aztán annyi.

(#2227) poffsoft válasza strebacom (#2219) üzenetére


poffsoft
addikt

őőő, próbáltad már pl itt:
[link]
esetleg a kereső...
meg a logout (raid...)
csak tippnek.

[ Szerkesztve ]

(#2228) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok :)

Van itt nálam egy 120-as Maxtor vinyó, kb 400 bad sectorral. Csomó adatot lementettem már róla, de van rajta olyan, amit nem lát, de foglalja a helyet (gondolom az is ottvan)
Milyen progival lehetne visszahozni? Mert fontos lenne :U
Jó lenne, ha free progi lenne, de ha nem az, akkor majd megoldom :)

Segítsetek plz :O

(#2229) liksoft válasza KrAt (#2228) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos CP/M alá free-t nem tudok. :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2230) KrAt válasza liksoft (#2229) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor mondj lécci akármilyet, kolegámnak megígértem, h lementem (megpróbálom :) )

(#2231) liksoft válasza KrAt (#2230) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod, egy file-rendszer nem ártana. Azért gonoszkodtam a DOS előtti OS megemlítésével, hátha rájössz mi is a gondom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2232) KrAt válasza liksoft (#2231) üzenetére


KrAt
veterán

Jóó, nem vettem a lapot, sry :B
NTFS lenne a bajos partícióm :)

(#2233) liksoft válasza KrAt (#2232) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a Get Data Back for NTFS lehet nyerő. Viszont a hűtésre vigyázz, szükség lesz rá! A program fizetős!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2234) KrAt válasza liksoft (#2233) üzenetére


KrAt
veterán

Köszönöm, már fut a progi, meglátjuk, milyen ereménnyel :) Azt majd ''megveszem'' :)

Köszönöm mégegyszer :R

(#2235) hossszú


hossszú
őstag

Sziasztok!

Van 2db Hitachi 160GB-os vinyom amit nem tudok formatálni csak gyorsformázással.
Normál formázás 1%-nál tovább nem megy se WinXP telepítésnél se WinXP alól.

Mi lehet a baj? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2236) liksoft válasza hossszú (#2235) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

SMART mit mond? Mondjuk HDSentinel?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2237) hossszú válasza liksoft (#2236) üzenetére


hossszú
őstag

A teljesítmény mind a kettőnél 100% a kondíció az egyiknek 89% (18 gyenge szektor) a másik 77% (39 gyenge szektor)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2238) KrAt


KrAt
veterán

Liksoft! Kérlek segíts :O

Megvan a progi, végigfutott, megtalálta. Hogy a francba kell lementeni? :O Egyszerűen fél órája ülök itt, és nem tudok rájönni.. :O
Kép: [link]

Idáig eljutottam, nehogymár itt hasaljak el :O

(#2239) liksoft válasza KrAt (#2238) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon egyszerű. Kijelölöd mi kell, majd fizikailag is másik winyóra átmásolod. (copy). Helyre nem állít, csak ment. A demo mindent megcsinál, csak másolni képtelen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2240) KrAt válasza liksoft (#2239) üzenetére


KrAt
veterán

Azt tom, h a demo nem másol. Ezért ''megszereztem'' fullban, majd azzal próbálkoznék, de:
-drag & drop nem működik
-ha jobbklikk / copy akkor se működik, nem csinál semmit..

Lehet, h amit ''megszereztem'', az rossz? :U Vagy én nemtom, de vagy én vagyok nagyon béna, vagy vmi nemjó, de mi? :O
Itt szenvedek 1 órája lassan, és semmi..

(#2241) liksoft válasza hossszú (#2237) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hibás szektorok azok amelyek gondot okoznak. A gyári tesztprogrammal kéne leellenőrizni. Írás és olvasási tesztet is küldjél rájuk.

Fontos tudni, a Hitachi (IBM) winyók a tápra és az időzítésekre kényesek. Ezért minőségi táp ajánlott, alaplap meg default beállításban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2242) liksoft válasza KrAt (#2240) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyorsan vásárolt cuccokkal lehet gond. Állj le, próbáld jó winyón. Ha már korrekt módon megy minden, akkor vedd elő a mentendőt. Soha nem azon kisérletezünk.

Mára vége. Sorry.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2243) wagi


wagi
senior tag

Hali.

Van egy 3 hónapos Samsung 320-as vinyóm és van rajta 11 hibás szektor.
Nem tudjátok erre lehet kérni garanciás javítást vagy cserét?

(#2244) liksoft válasza wagi (#2243) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem javítják.

Garis cserére akkor érett, ha a SMART valamelyik gyári paramétere átlépi a gyári küszöböt. A BIOS jelzi a küszöbszint átlépését, ha engedélyezve van a drive-nál.

Ha nem jelent működésbeli problémát (a gyári tesztprogram megmondja), akkor nyugodtan használható.

A hibás szektor keletkezhet táphibától vagy túlmelegedéstől is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2245) KrAt válasza liksoft (#2242) üzenetére


KrAt
veterán

Megoldódott :) Megvettem gyorsan egy másik verziót, régebbit, és azzal elsőre ment, megvan 4400 szám :) All heppi :R

(#2246) hossszú válasza liksoft (#2241) üzenetére


hossszú
őstag

Mind a kettő vinyón lefutattam a HDD Regeneratort, ledöbbentem!
Az egyiknél 114 a másiknál 219 szektorhibát talált és javított és ami nagyon érdekes a winchesterek legelején 3GB környékén.
A Sentinel mind a kettőnél most 100%-os kondicíót jelez.
A kérdésem az lenne mi okozhatta ezt a nagyon egyformának tűnő hibát?
A tápom Chieftec 450-es a BIOS defaulton volt-van.
A winchesterek mekkora hőfokig bírják károsodás nélkül?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2247) liksoft válasza hossszú (#2246) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek a szektorok azért lehettek olvashatatlanok (vagy nehezen olvashatóak), mert írás során történt hiba. Ez lehet meleg, alacsony vagy zavart tartalmazó tápfeszültség is.

A drive-ok gyári adatok alapján 50 fokig kell, hogy hibátlanul működjenek. Azért célszerű 45 alatt tartani őket, mert a hőérzékelőjük nemegyszer 5 foknál többet is téveszthet.

A tápellátás esetén a 220V-os hálózati zavar, a tápcsatlakozó (220 és Molex 12/5 is) okozhat gondot, valamint a táptoldó szokott még hibás lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2248) selejodani


selejodani
csendes tag

Hellósztok!! nekem olyan problémám lenne ,hogy van nekem egy 200 gigás winyóm(samsung) ami 3 felé volt osztva s egy 50gigás partíciót hozzá szeretnék csatolni egy nem elsődleges partícióhoz!! lehetséges ha igen hogyan?? :( :) :W

(#2249) liksoft válasza selejodani (#2248) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha két partíciót szeretnél összevonni, akkor a Partition Magic lesz a nyerő program.

VIGYÁZAT !!! A folyamat megszakíthatatlan. Vagyis bármilyen hiba esetén (nem olvasható szektor, áramszünet, adminisztrációs hiba a drive-okon, stb...) mindkét partíció összes adata elvész! Vagyis csak akkor szabad nekiugrani, ha a fontos adatokról van másik winyón (esetleg másik gépen, DVD-n, stb....) leellenőrzött minőségű biztonsági másolat.

Tehát megoldható ha a progi támogatja a Te változatodat is, de nagy körültekintés mellett szabad csak használni!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2250) laci6600GT


laci6600GT
tag

Sziasztok!

Nagy problémám van :O

Van egy S.ATA-s DVD íróm egy 250 GB-os Samsung winchim, meg egy IDE-s Maxtor 40-es winchesterem. Mivel hogy ebben az S.ATA-s dologban nem vagyok otthon, ezért az egyik kérdésem az lenne, hogy itt is van Master ill Slave? :F
Eddig 3 részre volt partícionálva a Samsung, és miután feltettem a Norton Ghostot, azóta csak egy partíciót lát az egészből, de az adatok a megvannak rajta, amikor Windows - reinstall volt / lett volna. Segítsetek pls, az összes cuccom ezen van :O

Remélem, hogy érthető voltam, a választ előre is köszii :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.