Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) lorcsi válasza liksoft (#2298) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi a linket :R :C

(#2302) Doris Lune válasza liksoft (#2300) üzenetére


Doris Lune
tag

Már próbáltam egy kábellel az én gépemen, de meg se nyikkan. Ezért vettem a hosszabbítót. Két kábellel műxik a noti USB-jébe dugva is, de nagyobb fájlok másolásánál itt is kiadja a hibaüzit. És kell a hely másnak is, ezért van a hosszabbító megoldás. Ott teljesen úgy viselkedik, mint közvetlenül a notihoz kötve.
Gondolkodom, milyen progik használhatják még a vinyót, hogy nem lehet simán kiiktatni, de nem jövök rá.

(#2303) Redy


Redy
tag

Sziasztok
Nekem olyan problémám lenne hogy van egy 120 gigás maxtor vinyóm amit egy ideig nem használtam most betettem a gépbe feltette a drivert kiirta használható minden... sajátgépbe lehet is látni két 60 gigás lett belőle de belépni nem tudok... azt irja formázzam meg... elkezdem formázni és kiirja hogy nem tudta befejezni.
Ilyenkor mi van? magátol tönkrement?

(#2304) lorcsi válasza lorcsi (#2297) üzenetére


lorcsi
veterán

tesztelgetés eredménye: nem akar rackben sehogysem menni :(
kiürítem, samu tesztet engedek rá meg írok egy mailt a samsungnak

(#2305) McSzaby


McSzaby
őstag

Szevasztok!
Van egy Samsung 80 gb IDE vezérléses vinyóm...na most az vele a gáz hogy nem lehet se másolni rá se formázni és a windows is beadta a kulcsot...beraktam egy másik gépbe és ott érzékelte de másolni és formázni nem tudtam. Töröltem a particiókat és még mindig nem engedte formázni.. Partition Magic-cal és Windows formázóval próbáltam mert nem nagyon vagyok jártas az iesmikben...esetleg tudnátok segíteni??? létezik oan progi ami esetleg le tudja formázni???? vagy vessek rá keresztet és dobjam a kukába a vinyót???

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2306) McSzaby


McSzaby
őstag

Öhm megnéztem a HD Sentinel-lel közelebről...ez azt írja h a kondíció: 22%..akkor ez még menthető vagy nem???68 bad sector-t talált én szerintem ez nem menthető de a tudtok segítsetek pls pls!!!!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2307) pityeszka válasza lazydog (#2290) üzenetére


pityeszka
őstag

Special samuról lenne szó,nekem van sata2-s és lehet jumperolni,akkor ebből kifolyólag minden samu jumperolható ??

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2308) lazydog válasza pityeszka (#2307) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, a SATA2 Samsung vinyók jumper-el állíthatók SATA1-re.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2309) pityeszka válasza lazydog (#2308) üzenetére


pityeszka
őstag

Köszönöm szépen :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2310) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
ezt mi dobja és hogyan lehet vajon orvosolni?

(#2311) lazydog válasza lorcsi (#2310) üzenetére


lazydog
addikt

Miért kéne orvosolni azt, hogy megfelelően működik? :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2312) szab.tam válasza liksoft (#2286) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezt már hallottam, hogy a ''rack winyógyilkos''. ami a melegedést illetei nem feltétlen. 2 pata rackom van. a hátsó ventik rég bedöglöttek, csak elsők szívják be a levegőt. a winyótartó fiókok felső borítását rá sem teszem. a ház oldala nincs fent. ha benyúlok a szabadon lévő 2 sata winyóm sokkal forróbb alapjáraton, mint egy kiadós másolás-adatmentés után a rackban lévő, amire erősen is csak azt tudom mondani, hogy langyos...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2313) lazydog válasza szab.tam (#2312) üzenetére


lazydog
addikt

A régi 5400 RPM-es vinyók sokkal kevésbé melegszenek. Például az én jó kis Seagate U4 ST34311A vinyómon nem olvadna meg a fagylalt, még rack-ben sem. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2314) szab.tam válasza lazydog (#2313) üzenetére


szab.tam
nagyúr

7200-es samsungok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2315) lazydog válasza szab.tam (#2314) üzenetére


lazydog
addikt

Konkrétan, milyen típusúak?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2316) poffsoft válasza lazydog (#2311) üzenetére


poffsoft
addikt

lehet, csak maga az alert windows zavaraj......
De ez csak egy tipp

[ Szerkesztve ]

(#2317) szab.tam válasza lazydog (#2315) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát, majd ha ki lesz kapcsolva megnézem, a gépben most egy 250-es samu, és egy 30-as maxtor van bent a rack-ekben. de ami kint van, azokat mondom:
samsung sp1213n
maxtor 80-as, annyi számmal a hátán, hogy fel sem tudom sorolni...
ami mindegyikben közös, hogy 7200-as, 8 mega cache, ata133, és egyik sem melegszik a rack-ben....
ja, és nem rég a 80-as maxtor bent volt a házban, lent, és ott viszont forró volt. szerintem hiába nincs a háznak oldala, így elvileg jobb a szellőzés, de a gyakorlatban úgy látszik a rack előtti kis venti okozta huzat többet jelent. lent pedig lehet, hogy a winyóknál megszorul a levegő, és ami cug jön, az is csak a vga-tól, és a procitól a meleg....

(összekavarodtam: a 30-as maxtorban csak 2 mb a cache...)

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2318) lorcsi válasza lazydog (#2311) üzenetére


lorcsi
veterán

az alert miatt gondoltam hogy vaalmi problem van

:R

(#2319) tupuk


tupuk
aktív tag

Pls segítsen, ha tud valaki... 2-es számú gépemben kipurcant a vinyó. Irtó gáz, tele van létfontosságú cuccokkal, nem ragozom, szörnyű.

Nem is indult a gép, system lemezt kért, szóval kivettem, és beraktam a másikba, hátha slave-ben még ki tudom menteni a cuccost, de hiába. a rossz vinyóval a másik gép sem indul. próbáltam a jumpert több állásban is, csökkentet módot így, úgy, amúgy, de semmi...
A BIOS még látja, érzékeli, de nem indul vele a rendes gépem sem.

Valahogy vissza akarom menteni a fájljaimat. Lehet itt még tenni bármit is???


:(((((((((((((((((((((((

(#2320) lazydog válasza tupuk (#2319) üzenetére


lazydog
addikt

Sajátkezűleg semmit, illetve tovább ronthatod az adatmentés esélyét.
Keresd liksoft kollégát, ő talán tud segíteni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2321) tupuk válasza lazydog (#2320) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszi a gyors választ.
Ilyen szar a helyzet? Engem az, hogy a BIOS még látja, reménnyel töltött el, no de akkor megy a mél liksoft kollégának.

Ja, amúgy mégis milyen alapon megy gajra egy idén márciusban vásárolt 160 GB-os Matrox vinyó, hm??? Tele van fontos fájlokkal! Van még pár vinyóm, soha semm bajuk nem volt, pedig van köztük 5+ éves is...

(#2322) Khaal


Khaal
őstag

Van egy maxtor vinyóm, a hddsentinel szerint a kondíciója 60%ra csökkent, én viszont semmi problémát nem tapasztaltam és a powermax program advanced testje is azt adta ki hogy tökéletes a hdd.
HDsentinel szerint a #10 Spin Retry Count 11-re növekedett az utóbbi időkben. Milyen jelentősége van ennek az értéknek? Többször lett mostanában resetelve a gép memóriagondok miatt, lehet ez a szám a resetek miatt nőtt meg?

(#2323) lazydog válasza tupuk (#2321) üzenetére


lazydog
addikt

Még az is előfordulhat, hogy távgyógyítással is tud segíteni, de ebbe én nem nagyon élném bele magam.
Sajnos mindenkit fenyeget ez a veszély, mégis szinte senkisem archivál. Az okok sokfélék lehetnek: szakszerűtlen kezelés, gyártási hiba, túlmelegedés, táphiba, zivatar miatti feszültség-kimaradások és/vagy túlfeszültség.......

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2324) Integra


Integra
titán

következő a gond, hátha tudtok segíteni:)

van egy usb2-n bedugott mobil rackben figyelő 200 gigás samsung vinyóm, másolnék rá, van még 30 giga szabad hely. erre kiírja hogy nem tud többet másolni, disk is ful..

MIVAN?:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2325) liksoft válasza Integra (#2324) üzenetére


liksoft
nagyúr

A szabad hely adminisztrációja (cluster szabad vagy foglalt - FAT esetén láncolás, NTFS-nél bitmap) és a szabad terület nyilvántartása (egy összesített szám - boot szektorban rögzíti a rendszer) nem egyezik. Ez bizonytalan működésből, vagy leválasztás nélküli kihúzásból adódhat.

A fontos adatok mentése (vagy biztonságba helyezése) után egy lemezellenőrzést kéne ráfuttatnod.

Ha a file-ok mérete és a szabad hely között van lényeges eltérés, lehet még rejtett könyvtár vagy file, sőt a rendszer által lefoglalt terület is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2326) Integra válasza liksoft (#2325) üzenetére


Integra
titán

hm.. nincsen rejtett folder rajta, ez biztos, ntfs természetesen
tény és való, hogy másolás után egyszerűen lehúzom az usb dolgaim, de természetesen nem másolás közben. szóval akkor már nincsen adatmozgás.
megpróbálom ezt a checkdisket, hátha
disk cleanup se talál semmi takarítani valót rajta

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2327) Integra válasza liksoft (#2325) üzenetére


Integra
titán

megcsináltam, nem talált problémát, viszont most sem enged másolni... :(
?????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2328) Thrawn válasza Integra (#2327) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha van másik vinyón elég helyed akkor másolj le mindent róla és gyaluld le.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2329) Integra válasza Thrawn (#2328) üzenetére


Integra
titán

nincsen hely:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2330) Khaal válasza Khaal (#2322) üzenetére


Khaal
őstag

UP #2322
Spin Retry Count mit jelent, gond-e ha megugrott a száma?

(#2331) liksoft válasza Khaal (#2330) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet winyó probléma, de tápellátás is. Tápegység, csatlakozó...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2332) liksoft válasza Integra (#2329) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha szabad helyként mutatja (nem a teljes - foglaltból jön ki), a chkdsk nem ad hibát, akkor csak jogosultsági gondot tudok elképzelni. Rendszergazdaként sem megy a másolás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2333) Thrawn válasza Integra (#2329) üzenetére


Thrawn
félisten

Hát akkor vagy kiírsz egy csomó mindent DVD-re, vagy kölcsönkérsz egy vinyót. Esetleg veszel egyet. Nem tudom egy töredezettségmentesítés mennyit segítene a helyzeten.
Megfordult még a fejemben az is, hogy a lomtár foglal magának helyet, de 30 GB egy kicsit sok lenne. Rack nélkül nem próbáltad még beüzemelni a vinyót?

Khaal: Spin retry count: a lemezek felpörgésének újrapróbálását jelzi, ez mechanikai hibára utalhat. Minden 5 felpörgés után újraszámításra kerül.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2334) Khaal válasza liksoft (#2331) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi az infot, ha a powermax program szerint rendben van a vinyo akkor ugye megnyugodhatok?

(#2335) Integra válasza liksoft (#2332) üzenetére


Integra
titán

csak admin loginom van a gépen és csak én használom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2336) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó estét!

Segítséget kérek, könyörgöm!!! :O

Nagykerből ma hozott Asus A8V Delux alaplap nem látja Win XP telepítés közben, meg sehogy sem SATA II WD 80GB vinyót.
SATA driver lemez, BIOS beállítások ellenére sem, ha lehúzom az IDE cuccokat, akkor sem.

Mitől lehet ez?

Gyors segítséget előre is köszönöm! :R

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#2337) liksoft válasza Integra (#2335) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gépbe téve is ugyanez a helyzet? (Nem kéne máshogyan viselkednie, de jobb ötletem már nincs.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2338) Integra válasza liksoft (#2337) üzenetére


Integra
titán

igen, ezt fogom még megcsinálni, kicsavarozom és rádugom paralellel, hogy ott mit csinál..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2339) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#2336) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ennek van valami köze a problémámhoz?

[link]

Aquila non captat muscas.

(#2340) liksoft válasza Hegyirabló (#2339) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet. De ezt a kérdést inkább az alaplapok témakörben kéne feltenned.

Megpróbálhatod a winchestert beállítani SATAI-re. Ha így működik, akkor valóban ez volt a gond. Nem jelent teljesítmény csökkenést az egy vagy kettő állapot, ha egyedül használod a gépet. Igazi különbség csak többfelhasználós server üzemmódban jelentkezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2341) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hy!

Nekem van egy Maxtor 6G160P0 150 Gb-os vinyóm (Sorozatszám G20D8BCG Revízió KA201V00 Eszköz típusa ATA-133).Nos evvel nincsen semmi baj. Viszont a BIOS kiírja hogy nincsen SMART a winyóban. Az Everesttel megnéztem és télleg nincsen. Evvel nincs is semmi baj. Viszont mikor telepíteni akartam rá a WIndows Vistát nem látja az IDE meghajtóimat. Egy PIII-as Mastonic gép 13000 Cerkával 512 rammal. Jó mondom akkor az XPből telepítettem. Ott látta a kát winyót. Viszont miután felmásolta a fájlokat az újraindítás után kék képernyő fogaott és valamit a disk.sysről írt. Lehet hogy az a baj hogy nincsen benne smart?

Amúgy egy 40GBos vinyó is van a gépbe az is Maxtor és neki van SMARtja. Erre fel is települ, de ha csa kegyedül van azaz a 160as nincsen a gépbe. De mikor benne van nem telepíthető a Vista

Másik: Va negy LD DVD íróm 40 eres ide kábellel az alaplaphoz csatlakoztatva.(Secondary Master) A másik ágon efy DVD/CD-RW kombó (lg) Slaveként a Secondary vezérlőn. Kérdés: Gyorsulhat e az írás, ha 80 eresre cserélem a kábelt? Eddig max. 4xen tudtam írni 5500Kb/s-sal.

--- N/A ---

(#2342) Hegyirabló válasza liksoft (#2340) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszi!

Egy baj van, hogy nem tudom hogyan kell a vinyót átrakni SATAI-re. Van ugyan rajta 4 jumper lehetőség, de nincs a tetején semmilyen ábra, ami jelezné, hogy melyik mire szolgál. Össze-vissza meg nem akarom jumperelni.

A következők vannak írva a jumperhez, a NYÁKra:

- SSC
- PM2
- OPT1
- OPT2

Mond ez neked valamit?
Előre is köszi!

Hegyi

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#2343) liksoft válasza Hegyirabló (#2342) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg pontos típusjelzés alapján utána lehetne keresni a neten. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2344) Hegyirabló válasza liksoft (#2343) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Találtam is valamit, de egyértelműen ott sem írja, csak olyat, hogy ''Spread spectrum clocking enabled/disabled.'' illetve hogy ''150MB/s data transfer speed enabled''.

Nincs más hátra, mint végigpróbálni az összes lehetőséget.

Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#2345) liksoft válasza Hegyirabló (#2344) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt ne! Keresd LeC-et!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2346) Hegyirabló válasza liksoft (#2345) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mit keressek? :F

Aquila non captat muscas.

(#2347) liksoft válasza Hegyirabló (#2346) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem mit, hanem Kit? : [link]

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2348) jimmy399 válasza jimmy399 (#2341) üzenetére


jimmy399
senior tag

UP!

--- N/A ---

(#2349) liksoft válasza jimmy399 (#2348) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg senkinek sincs ötlete. Talán azért nem válaszoltak. Én a harmadik helyesírási hiba után feladtam.

Ha egy 160GB-os winchester nem rendelkezik SMART-tal, akkor ott más hiba is elképzelhető. Ez a funkció ugyanis a firmware része. Vagyis sérült lehet a drive firmware-e. A gyári tesztprogrammal kéne letesztelni. Ha az hibát ad rá, akkor nem kell csodálkozni.

A Vista meg nem biztos, hogy szereti azt a PIII-as konfigurációt, így sok hibalehetőséget kell még végignézni.

Az optikai eszközöknek elméletileg a 40 eres kábel elég. Meg lehet próbálni a 80 ereset is, de az igazából zavarvédelemben tud többet, ezért lehet gyorsabb adatátvitelre használni. Nem lehet, hogy PIO módban volt UDMA helyett? Akkor ugyanis simán elképzelhető ez az adatátviteli sebesség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2350) lazydog válasza Hegyirabló (#2344) üzenetére


lazydog
addikt

''150MB/s data transfer speed enabled''.

Pont ez a SATA1 mód. :)
Ehhez a WD vinyóknál az 5.-6. tüskére kell jumper-t tenni. A számozás a Molex csatlakozótól kezdődik, tehát ez itt levő két tüske az 1.-2.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.