Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) liksoft válasza 04ahgy (#3599) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A konfigurációval kapcsolatban nincs ötletem. Viszont ha a céldrive a gyorsabb, akkor azt csak "etetni" kell. Így ha jó szinkronban fut a rendszer, akkor nincs másra ideje. Míg fordítva vagy egy drive-on belül biztosan van várakozási idő a mechanikára. Akkor más is "szóhoz tud jutni".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3602) tammmy


tammmy
tag

Hali!

Van egy haldokló WD winyóm, tele van dab sectorral. Az adatokat szeretném lementeni róla, de már sok helyen azt írja hogy nem tudja olvasni a file-t. Amit mégis tud másolna azt iszonyú lassan másolja át másik winyóra.
Hogyan tudnám kimenteni az adatokat? Van valakinek ötlete?

(#3603) Imperator999 válasza tammmy (#3602) üzenetére


Imperator999
aktív tag

Egyik haveromnak is elszállt egy 120as winyója, csak neki a particiót sem lehetett már megnyitni, Get Data Back-el a fontosabb adatokat, képeket, doksikat visszatudták hozni és kimenteni.

(#3604) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

Hali mindenki !
Help ilyenkor mi van [link]
Kuka :F :F :F :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#3605) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Már régebben kérdeztem, h-h kell két vinyót egy IDE kábelre rákötni. Kaptam a választ, h az első vinyót slavre a másodikat masterre kell jumperelni.

De mi van akkor ha két különbőző IDE kábelre kötöm a két vinyót egy géppen. Akkor is kell jumperelni?

(#3606) liksoft válasza SIKIRIKI (#3604) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatokat másikra célszerű átmásolni. Ezt a winyót hurcolászósnak használd inkább. Vagyis soha ne legyen "csak ezen" a fontos adat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3607) liksoft válasza n00n (#3605) üzenetére


liksoft
nagyúr

A két kábel végére célszerű tenni a winyókat master állásban. Vagyis egyformán. A két PATA kábel a két alaplapi csatlakozónál két controllerhez kapcsolódik, így egymást nem látják.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3608) greatchaos válasza n00n (#3605) üzenetére


greatchaos
addikt

akkor célszerű mindkettőt masternek jumperelni

mod: liksoft megelőzött:R

[ Szerkesztve ]

(#3610) tammmy válasza Imperator999 (#3603) üzenetére


tammmy
tag

Szerencsére itt még nem tart a dolog. Az adatok többségét tudja olvasni, 5-6 file van amit nem tud olvasni. Ezeket hogy tudnám megmenteni?

(#3611) liksoft válasza tammmy (#3610) üzenetére


liksoft
nagyúr

A mentésből visszatöltöd.

Nem olvasható területet hogyan szeretnél olvashatóvá tenni? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3612) 04ahgy válasza liksoft (#3601) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm. Akkor arra tennéd voksod, hogy a két HDD közt kicsi volt a sebességkülönbség, de a Samsung javára, és olyan jó szinkronban futott a rendszer, hogy még a Winamp olvasási kéréseit is csökkent prioritással kezelte? Ezt vajon OS szinten ütemezte valami, vagy az NCQ működése, kanyarodunk vissza ismét a kérdéshez...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3613) liksoft válasza 04ahgy (#3612) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó kérdés, erre a választ nem tudom. Számomra a munkám során elegendő, ha egy progi kezeli a winyót. A többit ki is gyilkolom, nekem ne dolgozzanak keresztbe. Munka után meg nem óhajtok már gépet látni. Valahogy elegem van belőle.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3614) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Mi van ha HD tune pirossal kiemelve ezt írja a health-nál?

Reallocated Sector Count
Current:60
Worst:60
Thresshold:63
Data:1958
Status:Failed

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#3615) liksoft válasza kem (#3614) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mentsd le az adatokat amig van rá lehetőséged.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3616) kem válasza liksoft (#3615) üzenetére


kem
addikt

tegnap vettem a vinyót.
80Gb MAxtor, 3nap garanciával.

Köszi!

(#3617) liksoft válasza kem (#3616) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a hosszú használatod alatt megérett a garancia érvényesítésére. Ha a SMART átlépi a küszöbszintet, akkor a gyár is garira érettként foglalkozik vele.

Nyomtasd ki az eredményt, és vidd vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3618) SIKIRIKI válasza liksoft (#3606) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Köszi és valami okoság hogy helyre hozam nincsé :F :R

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#3619) tammmy válasza liksoft (#3611) üzenetére


tammmy
tag

Gondoltam valaki tud valamilyen módszert, vagy progit amivel esetleg lehetne javítani a dolgon.

(#3620) liksoft válasza SIKIRIKI (#3618) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valamint tammmy-nak:

Miért hiszi egyre több ember, hogy fizikai hiba programmal javítható? Ha az auto motorja szétszakadt, akkor a chiptuning majd megoldja?

Elnézést, ha indulatos vagyok, de a virtuális élet visszavetítése a valósra nem működik. Ez olyan, mint a szilikonmellű nők. Egy nő nem attól lesz szép ha bombázóvá válik, hanem ha összhangban van magával, és ez kisugárzik belőle. Akkor a csúnya is a jelenlétével el tudja hitetni, hogy Ő szép.

Az összes hibát először a fizikai oldalról kell megközelíteni. Az anyag nem nélkülözhető. Utána lehet csak továbblépni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3621) littlelion21 válasza liksoft (#3620) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszönöm segítséged, a problémám[link] megoldódott! Nem volt leformázva a winchester... :B Leformáztam NTFS formátumra, remélem jól tettem! Még egyszer köszönöm!

(#3622) gpatrik válasza liksoft (#3598) üzenetére


gpatrik
tag

Igaz igaz! Osztályfőnököm alkotott valamit szóval nem igazán tudom a dolgokat, de azt hiszem egy quantumról lenne szó, hibajelenségnek meg az elszállást jelölte meg. :W

Ő mondta a setupot, én csak írtam. De valójában a bios nem láthatja.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#3623) liksoft válasza gpatrik (#3622) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Quantum drive-ok már nem maiak. Mindegyik szériának más hibája volt. Pontos típusszám kellene. Ha több fejes és mechanikai hibás, akkor drága mulatság hiába kis kapacitású. Azért van több lehetőség is, de többet kéne tudni az eszközről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3624) liksoft


liksoft
nagyúr

Egy kis érdekesség a mai hírekből: [link]

A lényeg a végén van. Ha egy mai technikát használó programozó csak kétszer gyorsabb egy régi MECHANIKÁT is használó számítógépnél, akkor a mechanika "lassúsága" csak relatív.

Tudom, ez egy extrém eset. De mindenkinek a winchester mechanikájával van baja, nyomják az alternatív tárolási rendszereket. Igaz, kell a fejlődés! De amig nincs korlátlan mértékben újraírható félvezető, addig valódi teret nem fognak nyerni. Csak speciális alkalmazásokban (fényképezőgépbe, floppy helyett - pendrive, stb...) van létjogosultságuk.

Érdemes végiggondolni minden oldalról. Nem csak a "legnagyobbat, legolcsóbbat, leggyorsabbat" szemléletet nyomni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3625) SIKIRIKI válasza liksoft (#3620) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Köszi értetem csak nem tudtam hogy ez fizikai hiba jelenség. :B

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#3626) lbalog01


lbalog01
tag

Sziasztok!
kicsit furcsállom a rendszervinyóm hd tune eredményét, főleg a másik 2 vinyóval szemben :F
mindegyik frissen defragmentált, mi lehet az oka ennek a sok "fűrészfognak" ??

[link]

[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#3627) lbalog01 válasza lbalog01 (#3626) üzenetére


lbalog01
tag

ezekkel a linkekkel mindig bénázok :B szerintetek mi lehet a gáz a rendszer vinyóval??
szóval itt a rendes kép:


[ Szerkesztve ]

***ROGER***

(#3628) tammmy válasza liksoft (#3620) üzenetére


tammmy
tag

Nem teljesen értek egyet veled.
Egy scandisk után aza adatok nagy része olvashatóvá vált...
Üdv.

(#3629) liksoft válasza lbalog01 (#3627) üzenetére


liksoft
nagyúr

Több dolog lehet.
1. A rendszerwinyót nem csak a tesztprogram használja (esetleg a rendszer is bizonyos időnként) és ezért a kettős használat miatt beesik a sebesség.
2. A driverek sok "csalafintaságot" okoztak már.
3. Más típusú controlleren van mint a többi.
4. A felület elérésének algoritmusa miatt vannak "beesések". (Egy fejjel lépdel előre egy szakaszon, majd vált a másik oldalra, de ilyenkor vissza kell pozicionálni. A fejváltás + seek több időt emészt fel mint a sávról sávra váltás egy fej használatával. Tipikus példa erre a lapos MAXTOR aki gyorsabb volt mint a többfejes rokona.) Ennek a típusnak a szervezését nem ismerem, így ez csak egy lehetséges ok.

Szerintem az egyes lesz a nyerő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3630) liksoft válasza tammmy (#3628) üzenetére


liksoft
nagyúr

A chkdsk vagy scandisk csak akkor képes javítani, ha adminisztrációs terület sérült. Még az is követelmény ilyenkor, hogy a drive hibája hibás tápellátásból, vagy túlmelegedésből származott. Adatokat NEM tud javítani. A teljes felület végigolvasásakor a drive-ba épített SMART rendszer próbálja korrigálni a felületről nem, vagy nehezen olvasható szektorokat. Vagyis nem a chkdsk végzi a javítást, csak rákényszeríti a drive-ot.

Mivel a 17 éves adatmentéses időszakom alatt pár azonos mentés volt csak (minden mentés egyedi - az azonosak a nem menthetőek között volt), így minden esetre ugyanazt a "gatyát" nem lehet ráhúzni. Viszont ha 90-95%-ban igaz, akkor azzal kezdem. Nálad sem javult meg minden ha jól olvastam. Nem véletlenül. Valamint a "jókat" végigellenőrizted tartalom szerint is? Nem 100% ugyanis, hogy minden tökéletes lesz. Elérhető, de tartalmilag lehet sérült.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3631) tammmy


tammmy
tag

Jól értem, attól függetlenül, hogy az adatokat átmentettem másik winyóra lehet hogy mégis sérült? Mikor a winyó adatokat olvas be és átmásolja másik winyóra nem elenőrzi a CRC-t, vagy egyáltalán nincs is ilyen védelme? Ha ellenőrzi és nem jelez hibát akkor is lehet az átmásolt fileban hiba?
Nem néztem végig mindnet csak 1-2 file-t szúrópróbaszerűen, azokkal semmi probléma nem volt.

(#3632) Skynet258 válasza tammmy (#3631) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem volt olyan, nem is régen, hogy a vinyót totál nehezen olvasta a win, adatokat tároltam rajta. 5-ből 2-szer szarakodott az olvasással. Adatokat lementettem, format vinyó, adatok vissza. A probléma nem szűnt meg... Aztán egyszer valami véletlen folytán meg akartam nyitni egy fájlt, erre nem ment :F Töröltem az adott cuccot, és soha többet nem jött elő a hiba... Arra tudok gondolni, hogy amikor meg akartam nyitni a vincsit, a rendszer le akarta gyorsan futtatni, hogy minden ok-e. Amikor meg odaért ahhoz a file-hoz, akkor beakadt, és eldobta magát (nem volt restart, de a rendszer befagyott, és 1 percig nem reagált semmit).
Szal simán lehet, hogy hasonló a problem!

https://geekpulse.hu

(#3633) liksoft válasza tammmy (#3631) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jól értetted. Van CRC, használja is. Nem itt fog sérülni. A felületen sérült szektorok korrekciója során maga a drive olvas sokszor rá a szektorra, és egy matematikai algoritmus alapján állítja helyre az ott tárolt adatokat. Ha ez nem sikerül neki de úgy érzi, akkor sérült lesz a file. Nem sűrűn, de előfordul. Mindenki hibázhat. Még így is sokkal kisebb a veszteség mintha ezt nem csinálná a drive. Ezt a SMART végzi. Egy kis információ róla.

Ezen kívül az adatok hibajelzés nélkül sérülhetnek a memóriában, winyó cache-ben, vagy hibás UDMA átvitel esetén is. Adminisztrációs területek vizsgálata során nemegyszer találkozom több byte-os "elcsúszással" a szektoron belül.

Egy bizonytalan tápegység például csodákra képes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3634) liksoft válasza Skynet258 (#3632) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nálad a többszöri írás/olvasás során a SMART kitilthatta a sérült területet, a tartalékról meg hibátlant "ollózott" be oda. Így a drive hibátlan, "csak" adatvesztésed volt. Ugyanaz az algoritmus mint a "kollégánál".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3635) Hitman


Hitman
aktív tag

Hali
A következő a hibajelenség: tegnap tökéletesen megy minden [konfig: MB asus a7n8 delux, Barton 2,8+, vga: gef4 Ti4200, dvd-író; vinyók: rendszer: 60GB maxtor IDE (hd sentinel szerint 40%-os health); adat: (másik gépből ideiglenesen áthelyezve)- maxtor 120GB IDE, WD 400GB SATA2, Hitachi 250GB SATA2 táp:450W fsp blue storm I. mindegyik vinyó hűtve van...]
Ma reggel indításkor nem látja a 60GB-os maxtort az alaplap, így a WD-re telepített vistát akarja indítani (ami persze másik konfigban volt installálva, így kék képernyő, restart)
2. reboot után már látja az alaplap a 60GB-os maxtort, tökéletesen indul minden. Leállítás közben halk kattanás, mintha leparkolta volna a maxtor (60Gb) az ír/olvasó fejet, winxp természetesen megfagyott.
Következő próba: ideiglenes vinyókat lehúztam (WD, hita, maxtor 120), csak a 60 Gb-os maxtor marad (jumper: master, sima szalagkábelen egyedül az elsődleges ide vezérlőn). Indításnál csinált egy ki-be kapcsot a vinyó, mintha a táp részével lenne érintkezési gond, vagy nem tudom mi lehet, elég idegesítő. Ötletek jöhetnek.
Kezdjek gondolkodni az adatmentésen ?

(#3636) liksoft válasza Hitman (#3635) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 60GB-os Maxtor több fejes, és a fejek számától függ a menthetősége. Vagyis hiába gondolkodsz mentésbe, még az sem biztos, hogy műszakilag lehetséges. Tudom, szomorú hír, de csak azt tudom mondani, a Sentinel nem véletlenül adott 40%-ot. Az algoritmusa úgy lett belőve, hogy 50% felett lehetőleg ne legyen adatvesztés, alatta viszont a hiba fajtájától függően bekövetkezhet bármikor. Mivel a pontos hiba nem határolható be a SMART alapján, így elképzelhető, hogy 0%-nál is megy még hosszú ideig a drive, de kritikus hibáknál 50% alatt életveszélyes lehet a drive használata. Vagyis nem véletlen a szigorú ítélete a programnak. Inkább hamarabb szóljon többször, mint későn.

Visszatérve a gondodra. Pontos típust kérek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3637) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Szisztok

A samu 200asomon lett egy bad sector meg 103 gyenge a sentinel szerint, az olvashatatlan fajlok kivetel nelkul a documents and settings all users mappajaban vannak ahova minden programom ir es olvas. a sentinel azt irja athelyezte a rossz szektort, de a programok inditasa szinte lehetetlen mert csak kattog a vinyo?

erre van valamilyen megoldas?

koszi a valszokat elore is.

90 87.5 87.8 87.5

(#3638) liksoft válasza kicsitomi88 (#3637) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatok sürgős másolása másik winyóra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3639) kicsitomi88 válasza liksoft (#3638) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha hasznalom meg egy ket napig igy a feltetlen szukseges dolgokra az is baj?

90 87.5 87.8 87.5

(#3640) liksoft válasza kicsitomi88 (#3639) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudom megmondani. Műtét után egyből fog gyógyulni a beteg, vagy jön egy-két kritikus nap, vagy belehal? Meg tudod mondani látatlanul?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3641) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Én ilyet még nem éltem! Ezt hallgassátok (röviden): adott egy alaplap (AsRock ALive XFire eSATA2), rajta az északi híd ATI RD480X, a déli híd AMD (ATI) SB600. Ez az alaplap nem hajlandó Samsung gyártmányú merevlemezekkel elfogadhatóan dolgozni. Vagy fel sem telepíthető a windows, vagy csigalassú. 3 különböző típusú, sorozatú, csatolójú Samsunggal ugyanez a helyzet. Más márkákkal minden gond nélkül, csatolótól függetlenül tökéletesen megy. 7 különféle HDD-vel teszteltem, ebből volt 3 Samsung, ez már mérvadó mennyiségű minta lehet. Bővebb leírás: [link]

Gondot nem okoz, csak kis kellemetlenséget, mire a hibát megtaláltam. :W

Hallottatok már ilyen hibáról, vagy elvi síkon valaki lehetségesnek tartja-e a fentebb leírt jelenséget?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3642) liksoft válasza 04ahgy (#3641) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mivel mindegyik interface mára már gyakorlatilag egy mikroszámítógép, előfordulhat kompatibilitási gond. Viszont nézted a winyót SATA 1-re visszavéve? Ugyanis a SATA2-es esetében voltak gondok már több alaplappal. Igaz, azok inkább csak az 1-et támogatták, de a drive nem volt képes korrekt módon alkalmazkodni (vagy az alaplap).

Az inkompatibilitási információkat innen a Fórumról gyűjtöttem, nem valós gyakorlati tapasztalat részemről.

Szerk: A BIOS NATIV módba van állítva?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3643) Hitman válasza liksoft (#3636) üzenetére


Hitman
aktív tag

Maxtor 6Y060L0 a típusa.
a hd sentinel "véleményezése":

"A lemez felületén található 96 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"A 60GB-os Maxtor több fejes, és a fejek számától függ a menthetősége. Vagyis hiába gondolkodsz mentésbe, még az sem biztos, hogy műszakilag lehetséges."

Félreértések elkerülése végett, perpill a vinyó tökéletesen megy, a korábban leírt probléma ma reggel jött elő első alkalommal (de biztos nem utóljára :DDD ), tehát ha most áthúzok mindent az üres 120 GB-os maxtorra, már nem izgat nagyon a 60-as maxtor, megy ameddíg megy aztán béke poraira...

[ Szerkesztve ]

(#3644) liksoft válasza Hitman (#3643) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor gyors mentés! Elindult egy folyamat, ha nem a tápellátás a hibás. De ha az, akkor is már nem mai típus, és a táphiba miatt kaphatott annyit, hogy nem célszerű sokáig nyúzni.

A fogyasztói társadalom miatt van egy olyan érzésem, a mai winyók nem biztos, hogy 5 évig is ki fogják húzni. A fejlődésben is van egy hullámzás. Én ma inkább a 3 évre tippelek. Ez nem azt jelenti, hogy nem lesz 6-8 év mulva is tökéletesen menő darab, de a 95% alá fog esni a 3 évnél idősebb hibamentes drive-ok aránya.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3645) lbalog01 válasza liksoft (#3629) üzenetére


lbalog01
tag

köszi az infot!
valóban az 1. pont volt a ludas: Vista-bol is elindítottam a hd tune-t és mivel az nem ezen a vinyon volt, így teljesen kisimult görbét kaptam, a Vista partíciót tartalmazó lemez görbéje viszont kicsit megbokrosodott, ergo valami tehát használja szépen a háttérben néha a vinyót :K

***ROGER***

(#3646) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Adott egy Asrock 775i945gz alaplap és egy hitachi hds721616pla380 160gb vinyó. Xp sp2-őt szeretnék telepíteni de a telepítés közben kékhalál, fagyások, olvasási hibákkal kilépések történnek. Próbaképpen rádugtam egy egy nem sata maxtort és simán felment az xp. Aztán kivettem a hitachit és átraktam egy másik (sata 1-et támogató) gépbe a telepítés igy is simán lefutott. Tehát úgy tűnik külön külön jók de együtt nem. A hitachi által kiadott kis programmal visszavettem sata 1-re, kicseréltem a sata kábelt, kipróbáltam a biosban a különbözö sata üzemmódokat, megpróbáltam telepíteni vistát, ubuntut. De az eredmény mindíg ugyanaz, megfagy a telepítő valahol. Teljesen tanácstalan vagyok. Mi itt a probléma?

(#3647) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A táp probléma topikból jövök, hátha itt célszerűbb segítséget kérnem.
A probléma a következő:

Az elmúlt 2 napban 3-szor is leállt a gép működés közben.
A táp kapcsol le, valószínűleg egy másik hardware miatt.
Próbáltam kideríteni mi okozza, lehúztam amit lehetett, és egyesével rakosgattam vissza.

Lehetséges, hogy az egyik HDD okozza a leállást?

A nagy kábelmozgatásban, akkor állt le a gép, ha ez a winyó is be volt kötve.
Két külön tápkábellel is kipróbáltam, tehát nem hiszem, hogy a kábel lehet a ludas.
(A leállás úgy tűnik mindig a kábel mozgatásakor jelentkezett, bár pl dvd íróra kötve nem állt le az író, tehát nem igazám értem).

Köze lehet ahhoz ennek ahhoz, hogy a winyó éles sípoló hangot ad ki?
(Ez a hang változik ha a gép dolgozik, de pl. ha interneten böngészek és lapot tölt be akkor is, sőt ha egy már betöltött oldalon görgetek fe-le, akkor is sípol, mintha valami interferencia lenne)

Előre is köszönöm.

(#3648) 04ahgy válasza liksoft (#3642) üzenetére


04ahgy
nagyúr

SATA1-re visszatéve nem néztem. De egy SATA + két IDE meghajtóval jelentkeztek a tünetek... Azokat meg sem visszajumperelni, sem egyéd módon babrálni nem lehet.
SATA controller: igen, natív módban van feltehetőleg. Ezeket kínálta fel: AHCI, RAID, IDE. Itt az IDE-t választottam, ez természetesen a SATA Operation Mode menüpont alatt volt.

Tehát a probléma továbbra is a nem ismert kategória.

Viszont így sikerült a következő egy-az-egyben cserét eszközölnöm.
- Én adtam: Maxtor 6L250R0, IDE, 7200rpm, 16M cache, ~700 Start/Stop count, ~5000 üzemóra, ~1,5 éves, még 1,5 év garival. HD Sentinel szerint is 100% kondíció, 0 reallokált, 0 pending szektor.
- Én kaptam: Samsung HD250HJ, SATA2, zsír új, 3 év gari, 8M cache, 7200rpm. Amikor kézbevettem az eszközt, olyan fogása volt, mintha csak egy tányéros lenne. De ezt nem tudom biztosra.

Ennyire,

ennyire,
ennyire,
ennyire,
ennyire vagy
ENNYIRE jártam jól a cserével? :DDD

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3649) liksoft válasza kenguru99 (#3646) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az install elején a SATA driver-t is megkapja? A tápellátása korrekt? (A Hitachi (IBM) winyók a korrekt tápra NAGYON kényesek!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3650) liksoft válasza tPedro_ (#3647) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az a sípolás a tápból jön. A tápcsatlakozókat igazítsd meg, mert kilazulnak. A molex csatlakozó csövecskéit kicsit összébb kell nyomni, így oválissá válik. A drive-okon a csatlakozók kicsit más átmérőjűek, így lehet, hogy az egyiken jó, míg a másikon érintkezési hibás ugyanaz a csati.

Ha viszont a mozgatás során a tápegység lekapcsol, akkor ott vagy határértéken dolgozik és túlterhelés miatt áll le, vagy valahol zárlatot csinálsz a mozgatással, és a rövidzár védelem kapcsol be. Mindkettő nagy probléma, sorozatos ismétlődése esetén az eszközök halálát is okozhatja!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.