Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) liksoft válasza laci6600GT (#2250) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, nem vagy érthető! :(((

A kapkodás nem ment fel a gondolkodás és az értelmes leírás illetve fogalmazás alól! :(

A SATA dolog nem érdekel, azt üres rendszerben kell belőni, utána nincs vele gond.

Az adatvesztésed meg egy másik pont. Erre a GDB nevű programot tudom ajánlani. Fizetős, tesség megvenni, olcsóbb mint egy adatmentő cég. A téma linkje: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2252) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi mindenkinek!

ez szigorú értelemben raid kérdés, de itt is feltenném, mert sietős....

tegnap vettem 2 wdc 320 sata2t. van egy asrock alaplapom, 2 db sata1-el. raid 0-ba szeretném kötni. követtem a leírások szerint mindent. a telepítő cd-ről kellett csinálnom egy sata raid driver floppy-t. megtörtént. a biosban beállítva raid mód, sata controller engedélyezve. megkreáltam a raid 0-t, azaz: stripping 590 valahány gb. tehát ott van egyben raid 0-ban. ekkor jön a win telepítés, elején f6, floppyról xp-hez való raid driver telepítése. a folytatásnál az xp telepítő felajánl 2 db 131 gb-os helyet a telepítéshez. és nem 1 db 600 gb-osat. hát itt akadtam el...

ötlet please!!!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2253) happymondays


happymondays
csendes tag

Sziasztok!
Már az adatmentéses fórumba is leírtam 1x, de itt is megőpróbálom, hátha...
Valaki tudna nekem segíteni az alábbi problémakörben?Előre is köszönöm.

Van két vinyóm, egy Seagate Barracuda IV (St 380021A)80 GB, és egy Samsung 250GB SP2514N, sajnos egy táphalállal mindkettő meghibásodhatott, mert egyszerűen nem ismeri fel őket a BIOS sem, más géppel is hiába próbáltam. Azt gyanítom, hogy az elektronikájuk ment tönkre, de kellenének róluk az adatok, mert ott van az elmúlt 4-5 év levelezésem pl., amiben elég fontos dolgok is vannak, fotók stb. Sajnos egymás archiválására használtam őket, így eléggé megszívtam. Szegeden lakom egyébként, de az adatmentés érdekében utaznék is. Persze ha van vkinek felesleges elekktronikája ilyen vinyókhoz, szívesen megvásárlom, bár kéne hozzá szereznem olyan kis kulcsot is, amivel lecsavarom róla, mert az nincs.


(#2254) liksoft válasza szab.tam (#2252) üzenetére


liksoft
nagyúr

A válasz a világon a lehető legegyszerűbb. A legújabb driver kell hozzá és SP2 !

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2255) liksoft válasza happymondays (#2253) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hiába kiabálsz bele több csatornába !!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem kapsz hamarabb választ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2256) szab.tam válasza liksoft (#2254) üzenetére


szab.tam
nagyúr

leújabb driver, ok megnézem. (mondjuk ez is kérdés, mert ez is max csak a floppyra ír más raid drivert...) de a sp2 a win telepítés elején még sehol sincs.

azért thx, majd visszajövök....

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2257) liksoft válasza szab.tam (#2256) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem viszont nem mindegy, hogy 28 bites vagy 48 bites címzéstartománnyal kezeli a rendszer a winyót!

Szerezz be integrált SP2-es telepítőt! Ma már nélkülözhetetlen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2258) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Vettem egy 250GB Sata-s vinyót és az a gondom vele, hogy amikor rákötöm a gépre akkor nem ismeri fel a bios, De viszont előtte egy másik gépbe rálettek másolva adatok és ment rendenesen. Nem tudom milehet a gond :F Esetleg a biosba kell valamit be állítani ?

Visca el Barcelona!

(#2259) lazydog válasza CsigaGyilkos (#2258) üzenetére


lazydog
addikt

Miből gondolod, hogy bárki segíthet neked?
Semmi részletet nem közöltél az alaplapodról, vinyód típusáról, egyebekről.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2260) CsigaGyilkos válasza lazydog (#2259) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Alaplap : Gigabyte K8N, kezeli a Sata II vinyókat
Vinyó: Maxtor 250GB Sata
Van valami információ amit ki hagytam a segítség adáshoz ?

Visca el Barcelona!

(#2261) lazydog válasza CsigaGyilkos (#2260) üzenetére


lazydog
addikt

A pontos típust még mindig nem írtad be (K8N-E, Pro, SLI), de most ne ragadjunk le itt. :)
Ha már a BIOS sem látja, akkor valószínűleg nincs a SATA engedélyezve, tehát állítsd Enabled-re.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2262) CsigaGyilkos válasza lazydog (#2261) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

köszi, kipróbálom! :)

Visca el Barcelona!

(#2263) tlac válasza tlac (#2168) üzenetére


tlac
nagyúr

kernel cserélve, probléma megoldva

(#2264) szab.tam válasza liksoft (#2257) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx!

megoldódott a prob. más hibákat is ki kellett küszöbölni, de a te ötleteid is mind kellettek hozzá. volt integrált sp2-es legál oem xp-m, (csak már többször aktiváltm, és féltem, hogy nem nyeli be többet billgéc...), így egy régi sp1 nélküli, aktiválást nem kérő xp-vel próbálkoztam, azzal nem ment. az alaplap oldaláról pedig letöltöttem a floppyra való, legújjabb sata2 raid driver-t. ráadásul az xp telepítés elején a floppyról nem elég a raid drivert telepíteni, hanem még mást is, (1 nvidia-s valamit is kell). a raid0 kreálásnál is elrontotam valamit.. de most már műkszikl


''Szerintem viszont nem mindegy, hogy 28 bites vagy 48 bites címzéstartománnyal kezeli a rendszer a winyót!''

ez nekem kicsit lenni kínai... :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2265) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egyik, egyébként vadi új vinyóm a következő hibaüzenetet küldi:

''Nem sikerült a késleltetett írás a Windows nem tudta menteni a fájl sdkjsdf összes adatát.'' blablabla.

Egy másik, ugyanilyen tipusú vinyóval is kipróbáltam. Lecseréltem az IDE kábelt, kivettem a rackból, csökkentettem a sebességét, XP-t újratelepítettem, akkor is csinálja. Viszont három tény lényeges lehet:

- csak hibernálásból való visszatérés után csinálja
- villanyszerelők csináltak egy rövidzárlatot az egész házban, nekem éppen ment a gép, azóta van ez a gond
- nem a rendszer HDD-n csinálja. Ha valaki le tudná írni, hogyan kell SATA vinyóra (azon van a rendszer) a hibernálást beállítani, talán az is megoldás lehetne


Nagyon számítok az okos segítségekre, de nagyon kérek mindenkit, ne linkelje be a Microsoft support oldalát, a korábbi erről szóló agyhalott PH topikot, ami azokban van, azt már mind próbáltam.


Előre is köszi!


Hegyi

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#2266) liksoft válasza szab.tam (#2264) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ennek a témának [link] az első hozzászólása azt hiszem magyarázatot fog adni a kérdésedre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2267) liksoft válasza Hegyirabló (#2265) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Azt az oldalt nem szoktam olvasgatni. Viszont már a 95 esetében gond volt, hogy leálláskor elmentette az adminisztrációját amit legközelebb újból betöltött. Reinstallal egyenértékű volt anno a virtuális memória kitiltása, majd safe módú indítás, virtuális memória engedélyezése. Így újra készítette a belső adminisztrációt, és a driver csomagot is egyenként újra olvasta be.

Neked is talán egy próbát megér: hibernálás és virtuális memória tiltása, biztonsági módú indítás ebben az állapotban, majd újra engedélyezni a tiltott komponenseket. minden lépés után célszerű újra indítani a gépet.

Hátha.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2268) Hegyirabló válasza liksoft (#2267) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm szépen!


Az egyiket már megcsináltam, de még annyit árulj el, kérlek szépen, hogy hol lehet kikapcsolni a virtuális memóriát.

Köszönöm!

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#2269) liksoft válasza Hegyirabló (#2268) üzenetére


liksoft
nagyúr

Saját gép / Tulajdonságok / Speciális - Teljesítmény. Ezen belül megtalálod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2270) lorcsi


lorcsi
veterán

2 partíciómnál sír a winyóm, hogy nem sikerül a késleltette írás
mi lehet a gond? és hogyan orvosolható?

(#2271) lorcsi válasza lorcsi (#2270) üzenetére


lorcsi
veterán

basszus...olvasnom tudni kellene :W

(#2272) Boglya


Boglya
senior tag

Hellow! Van egy 160 gigás samsung vinyóm és az utóbbi időben érdekes hibajelenséget produkál. Az első partíción van egy hibás rész, amire ha valamilyen adat kerül, többet nem másolható át, mert egy része olvashatatlanná válik. A gond az h a részletes scandisk se találja a hibát, hogy tudnám kiszűrni? Most egy fél gigás videó van azon a területen, így más adat nem kerülhet oda, de ez azért nem a legjobb megoldás.

(#2273) tlac válasza Boglya (#2272) üzenetére


tlac
nagyúr

samsung progikat nyomathatnál rá

(#2274) Boglya válasza tlac (#2273) üzenetére


Boglya
senior tag

Megnéztem a honlapjukon, hogy milyen progik vannak, Ehhez a vinyóhoz csak egy HUTIL nevű van, de fel se ismeri :(. Van egy külön progi ami hibaellenőrzésre való, de az ezt a típust nem is támogatja, így az se ismerte fel a vinyót.

(#2275) villamos


villamos
őstag

Izé...
Ez nem konkrétan HDD hiba, mivel a nevezett tulajdonképpen működik, de mégis ő az, aki anomáliát okoz a rendszerben.
Számítógép zúg mint állat. De tényleg. Ez önnmagában nem lenne nagy baj, viszont nagyon szexuális hangfrekvencián teszi ezt. Kis nyomozás után rájöttem, hogy az egészet a vinyó okozza, mivel berezonál tőle a ház, az asztalok, és még a másik számítógép háza is. Ez valami 120 -as Samsung SATA.
Próbálkoztam hogy valahogy elnyomjam ezt a zúgást, szigetelőszalaggal körbetekertem kétszer a vinyó oldalát, hátha nem rezonál tőle a ház, de ez sajnos nem segít. Érdekes, ha pont a gép előtt állok, alig hallani, viszont ha kicsit oldalra állok, akkor jobban hallom.
Hiába próbálom üvöltetni a TV-t úgy is hallom, és a másik gép zúgását is elnyomja valahogyan, olyan mintha a másik gép is ugyanígy zúgna, pedig nem.
Érdekes, ha az asztal tetejére teszem a gépet akkor nem hallani, viszont ha leteszem a két asztal között kialakított polcra, egyből rezonálni kezd. Gondolom az asztalok is erősíthetik a hangját, nemtom. Tegyek a gép alá gumilapot?
Végső kétségbeesésemben arra gondoltam, hogy belerakom a csapágyas 6600Gt -t a gépbe, visít mint a franc, hátha az elnyomná.
Hogyan tudnám megszüntetni ezt?




[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#2276) lazydog válasza villamos (#2275) üzenetére


lazydog
addikt

Függeszd fel a vinyót gumiszalagokra.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2277) hossszú válasza liksoft (#2241) üzenetére


hossszú
őstag

Fontos tudni, a Hitachi (IBM) winyók a tápra és az időzítésekre kényesek. Ezért minőségi táp ajánlott, alaplap meg default beállításban.

Most jutott eszembe,hogy mit írtál! Alaplap defaultban? :F
Ha Hitachi vinyó van a rendszerben meg sem próbálhatom a tuningot?
A DFI-t nem tuningolni bűn :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2278) lorcsi válasza lorcsi (#2270) üzenetére


lorcsi
veterán

ha raidkártyára kötöm a winyót be se jön csak molyol vele :F
egy másik winyóval is néztem a kártyának semmi a baja
ha alaplapra kötöm megy normálisan, de a virtu memó kikapcsolása sem segített

hogyan lehet a hibás szektort megtalálni és leválasztani?

160 samu

(#2279) liksoft válasza hossszú (#2277) üzenetére


liksoft
nagyúr

A teszt idejére mindenképp alap beállítások kellenek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2280) liksoft válasza lorcsi (#2278) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ''samu'' vacakol, akkor a fontos adatokat pánikszerű gyorsasággal célszerű menteni róla. Utána először a gyári tesztet ráengedni (írás és olvasás több menetben!), esetleg ha nem ad fatális hibaüzenetet, a HDD Regenerátorral célszerű próbálkozni.

Ha így stabilizálódik a drive állapota akkor jó. Viszont ha még így sem ''százas'' (nem 100%-ost mondok, hiszen átallokált szektorok lehetnek), akkor elhasználódott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2281) lorcsi válasza liksoft (#2280) üzenetére


lorcsi
veterán

a hdd sentinel már régóta nem tudja olvasni (smart-ot se)

gyári tesztet üres állapotban vagy dadatokkal együtt is lehet?

(#2282) liksoft válasza lorcsi (#2281) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehetőleg üres állapotban. Ugyanis az írásteszt után üressé fog válni. :D

Szerk: Ha az üres állapotot a mentés utáninak gondolod.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2283) lorcsi válasza liksoft (#2282) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, úgy gondoltam
ok, akkor gyorsan mentek amit csak tudok

2. samsung romlott el :W
több samu nem lesz :(
ez meg már csak gyári garos :((

[Szerkesztve]

(#2284) liksoft válasza lorcsi (#2283) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rendesen hűtöd? Mostanában helyenként szarvval és patával megáldott lényeket láttak a melegebb területeken. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2285) lorcsi válasza liksoft (#2284) üzenetére


lorcsi
veterán

vipower rackben van(venti nélkül) és nagyon keveset megy. olyan heti 4-5 óra
előtte meg hűtve volt

(#2286) liksoft válasza lorcsi (#2285) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rack winyógyilkos tud lenni. A szellőzés és az érintkezések miatt is.

Tisztességes hűtés csak fém rack esetén várható, ahol a fém kivezeti a meleget. Műanyagtól ilyent nem szabad várni.

A csatlakozó és plusz rövid kábel (mind adat mind tápvonalon) nem túl egészséges. Nem véletlen, hogy SCSI esetén a rack nem egyedi, hanem csoportos kialakítású. Van egy hátsó panel, és az adat és tápkábel oda fut be. Erre a panelra közvetlenül csatlakoznak (általában 3-4 db) a 80 pólusú csatlakozós (UW 64 pólusú + tápcsati) winchesterek.

A fentiek miatt a winyó tesztelését rack nélkül próbáld! Lehet, hogy semmi baja nem lesz. Ebben az esetben a rack-et tessék a kerek iktatóba helyezni (kuka).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2287) lorcsi válasza liksoft (#2286) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, a felmelegedés miatt nem is aszoktam sokat egyhuzamban bekapcsolni

rackból már ki is vettem
még megnézem, hogy másik rack-ban is hibázik e

(#2288) lorcsi válasza lorcsi (#2287) üzenetére


lorcsi
veterán

plussz minden újraindításnál konziszenciát ellenőriz :F valószínű a hibás részen

(#2289) pityeszka


pityeszka
őstag

Hello!!

Nekem csak annyi kérdésem lenne,hogy mindegyik sata2-s vinyót le lehet Jumperolni sata1-re :B

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2290) lazydog válasza pityeszka (#2289) üzenetére


lazydog
addikt

Nem mindegyiket. :)
De amelyiket nem, azt a hozzávaló programmal lehet állítani.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2291) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem:
Van egy notim, amihez külső vinyót használok, 2.5-ös USB csatis aluminium házban van, 60 GB, Samsung. Mikor bedugom az USB-be, felismeri a gép, kisebb adatokat tudok rá másolni, de mikor 200-300 megákra kerül a sor, kiírja, hogy nem sikerült a késleltetett írás, minden adat el fog veszni. Ezután volt már olyan, hogy elveszett, volt olyan is, hogy nem. Mi lehet a baj? Ja, és azt sem engedi, hogy a biztonságos hardvereltávolítóval kapcsoljam le, mert arra meg azt írja ki, hogy a Windows most nem tudja leállítani, próbálja meg később... (Jó, mi?). Így aztán kihúzom, és szegény egyszerűen leereszt, mint egy luftballon. Ezzel okozhatok kárt benne?
Köszi, ha valaki kiokít!

(#2292) lazydog válasza Doris Lune (#2291) üzenetére


lazydog
addikt

Szia!
Valószínűleg kevés neki a noti által biztosított áramellátás, amit az USB csatlakozón keresztül kap.
Külön tápegységről (adapterről) kéne az energiaellátást biztosítani. Másik megoldás lehetne egy aktív USB-hub vásárlása, amely szintén megoldja a tápegység problémát.
A kihúzás utáni leeresztést nem igazán értem. :F :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2293) Doris Lune válasza lazydog (#2292) üzenetére


Doris Lune
tag

Azt nem mondtam, én butus, hogy külön USB-s hubról működtetem, abba dugom bele, és azt pedig egy adapterről működtetem a jó öreg konnektorról.
Mikor kihúzom az USB-ből a vinyót, olyan hangot hallat, mint mikor egy lemez lejár, vagy egy lufi leereszt. Mivel hogy nem tudom biztonságosan eltávolítani a tálcán lévő biztonságos hardvereltávolító ikon segítségével, mert azt írja ki, hogy próbáljam később...

(#2294) lorcsi válasza lorcsi (#2278) üzenetére


lorcsi
veterán

próbálkozom más rackbe tettem, 2-vel nem megy jól win indításakor rengeteget molyol, de egy 3.-ban jól megy :F

(#2295) liksoft válasza lorcsi (#2294) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán nem a molyokat kéne repülni tanítani.

Azt írtam, vedd ki a rack-ből és direkt kábelen próbáld. A hiba nem csak a fiókban lehet, hanem annak fogadó részében is. Valamint lehet kábelhiba is. Ezeket csak direkt kapcsolat esetén tudod leellenőrizni.

Sok reptetési kisérlet során maradandóan károsodhat a winyó. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2296) liksoft válasza Doris Lune (#2293) üzenetére


liksoft
nagyúr

És egy vagy két USB kábelt használsz? Valamint próbáltad-e később is eltávolítani? Az eszköz eltávolítását megtagadja a rendszer ha valamilyen program azt használja. Elég, ha a Total Commander ablaka ott lebzsel!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2297) lorcsi válasza liksoft (#2295) üzenetére


lorcsi
veterán

egész éjjel a racken kívül volt és tökéletesen ment
ezért gondoltam, hogy ott is kipróbálom
direkt hozdozgatós winyó, de ha random ismeri fel a gép nagyon nem jó :O

(#2298) liksoft válasza lorcsi (#2297) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pár tucat fiókot már elhasználtam. :O Tudod annyira jó minőségűek és megbízhatóak. :D

Inkább egy külső jó hőleadással és SMART figyeléssel ellátott USB2-es házat használnék hurcimbának. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2299) Doris Lune válasza liksoft (#2296) üzenetére


Doris Lune
tag

Két kábelt, egy pirosat, és egy szürkét, (ha a szin számít). Később nem próbáltam eltávolítani, ez igaz.
Nincs Total Commanderem. Milyen progi használhatja még?
Két USB helyem van, az egyiken a négyes USB hosszabbító van, a hoszabbítókon pedig egy egér, egy vinyó két kábellel, s néha PDA-t szinkronizálok rajta. A másikon egy 3G-s modem van, mindezt egy Vaio noti cipeli. Ami a röhej, hogy a párom notiján egy kábel elég a vinyó működéséhez, az is közvetlenül az USB-jébe van bekötve, s ez egy sokkal kisebb subnoti, szintén Vaio.

(#2300) liksoft válasza Doris Lune (#2299) üzenetére


liksoft
nagyúr

A modem nem tehető a hosszabbítóra? Ugyanis akkor Te is megnézhetnéd egy USB-s porton a winyót. Sokszor elég egy csatlakozó is, de ezt csak az USB port terhelhetősége határozza meg, ami ugyebár egyedit. Még két azonos gép között is lehet különbség.

Szerk: Víruskeresőtől kezdve még sok másik is. Kicsi lenne ez a téma az összegyűjtéséhez. :D

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.