Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) lazydog válasza TazLeacher (#2497) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon valószínű, hogy ez tápkábelhiba. A vezeték és a csatlakozó között, vagy a csatlakozó és a vinyó között bizonytalan az érintkezés. Különösen gyakori ez elosztó ''Y'' kábel használata esetén.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2502) Amazonas válasza Archer (#2500) üzenetére


Amazonas
senior tag

Feltételezem, hogy a lapod is tudja a SATA2-őt...
A meghajtó-tömörítés ki van kapcsolva, ugye?

(#2503) Archer válasza Amazonas (#2502) üzenetére


Archer
őstag

Meghajtó tömörítés nuku. A lapom meg már tudja a SATA2-t.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2504) TazLeacher válasza lazydog (#2501) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azaz, akkor megvan a hiba. Na, lecserélem oszt jó lesz, pont egy ilyen Y kábel.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2505) dobati


dobati
csendes tag

Üdv mindenkinek! A gyors seítség miatt írok Nektek!
A minap úgy döntött a naccerű windózxpm h a racként használt p-ata samsung 160 gigás vinyómat formázatlanként ismeri fel. Hát enm is kicsit lepődtem meg (kb 130giga hasznos adat van rajta)! Gondoltam lecsekkolom dosban (win98 boot cd támogatással és ott nc vel néztem) és ott mindent lát (videót is át tudtam másolni olyan meghajtóra amit a windóz lát) még a rajta levő xp ghostot is futtattam hátha friss windózal megoldódik a probléma de nem. Akinek van vmi ötlete h a hibát h lehetne megoldani plíz segítsen! Köszönöm!
Attila

(#2506) lazydog válasza dobati (#2505) üzenetére


lazydog
addikt

Telepítsd az SP2-t!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2507) dobati válasza lazydog (#2506) üzenetére


dobati
csendes tag

de az bele van integrálva a mostani xpmbe, akkor is toljam fel?

(#2508) lazydog válasza dobati (#2507) üzenetére


lazydog
addikt

Ha ez biztos, akkor ne told fel mégegyszer. A 130 GB miatt gondoltam az SP2 hiányára.
Tolj fel egy HDSentinel-t, és azzal vizsgáld meg a vinyódat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2509) dobati válasza lazydog (#2508) üzenetére


dobati
csendes tag

hát az sem segített, de szereztem getdatabacket igaz így kicsit macerásabb lesz visszanyerni de meglesz remélhetőleg, bár még mindig nincs ötletem mitől szállt el

(#2510) lazydog válasza dobati (#2509) üzenetére


lazydog
addikt

A HDSentinel nem is arra való hogy segítsen az elveszett adatot visszanyerni. Ezzel inkább megelőzni tudod azt, mivel időben jelzi a vinyód esetleges állapot romlását.
Egyébként hibátlan a vinyód a Sentinel szerint?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2511) zaba


zaba
tag

Háj. Volt itt lejjebb néhány hozzászólásba szétdarabolva egy winyóprobélmámról néhány post. A mostani kérdésem, hogy a GDB-vel darabokban is le lehet menteni a visszanyerendő adatot a másik drive-ra vagy csak egyben? Amit meg kéne menteni, az kb 70 GB, és kb 6 GB helyem van a másik drive-on, azaz DVD-n ként dudnék menteni és kiírni adatot. Ez lehetséges?

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#2512) liksoft válasza zaba (#2511) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak a kiválasztottat menti, így nem csak darabolást, de a fontossági sorrendet is Te adod meg neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2513) Beaver


Beaver
csendes tag

Szia mindenki!

Találtamegy csomó kattogós témát, de gondoltam ez generálisabb topik és talán többen olvassák..

Szóval, van egy SAMSUNG HD501LJ típusú, 500 gigás SATA2-es wincsi, felosztva két ntfs partícióra, az egyiken vista fut. A probléma az, hogy bootolás után nem sokkal, kb 20-30 másodperccel a wincsi kattogni kezd, ez az a tipikus 2-3 másodperces periódusidejű wincsikattogás :D Kattan kb 10-15-ször, majd abbahagyja, és a dolog nem is jelentkezik újra egészen a következő boot-ig. Halottam valami olyasmit is, hogy valami hőkompenzációs (???) hiba lehet ha hidegen indítod, csakhogy nálam egy újraindítás után is ezt csinálja, amikor már nem hidegen indul...

Részletes adatokat itt találtok: [link]

A HDD egyébként nem túl öreg, alig 4-5 hónapos. Mi lehet a probléma? Túl sok jót nem remélek, de hátha... Nem szeretném ha egyszercsak megadná magát és odalenne a sok-sok fontos adatom..

Mindenki válaszát előre is köszönöm!

(#2514) zaba válasza liksoft (#2512) üzenetére


zaba
tag

Ne haragudj, hogy ennyire értetlen vagyok, de nagyon nem akarom elcseszni a dolgokat:
Ezekszerint menni fog az, hogy DVD-nként, 4,7 GB-onként mentem az adatot a másik vinyóra és rögtön írom is ki, ugye? Egyszavas válasz elég. Köszi.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#2515) liksoft válasza zaba (#2514) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2516) liksoft válasza Beaver (#2513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy van egy nehezen olvasható szektorod a rendszer betöltésekor. Akkor kattog, ahogy túljutott rajta, megy rendesen. Le kéne tesztelni, hogy CD-s boot (Knoppix esetleg) után is csinálja-e, mert ebben az esetben más gond is lehet.

A fontos adatok (családi képek, könyvelés, stb...) mentéséről mindenképpen gondoskodni kell. Több példányban kell tárolni, lehetőleg nem csak a gépen belül, mert tápegység halálával az összes winyó ''elmehet az örök vadászmezőkre''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2517) mcmike


mcmike
őstag

Hi all!
Én is beállnék a sorba egy hibajelenséggel. Adott az adataimnál lévő konfig, egy WD5000KS 500GB SATA2 16MB cache HDD-vel. A Windowsban az alábbi hibaüzenet jelenik meg néha-néha:
The driver has detected that device \Device\Harddisk0\DR0 has predicted that it will fail. Immediately back up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

Most már XP x64 op. rnedszer van rajta, de az előző XP 32bit-nél is jelentkezett egyszer kétszer a hibaüzenet. Ami egyébiránt nem nagyon érdekelt, mert minden további nélkül rendesen működött a gép. Tegnap / tegnapelőtt kezdtem észrevenni lassulási tüneteket: másolás közben (bárhonnét bárhova, értsd: DVD->HDD, HDD->HDD, HDD->USB, stb) rendszeresen megakad, és ekkor a Windows is megáll...aztán pici szünet és megy tovább...aztán megint elgondolkodik...aztán megint megy tovább...és így tovább...
Lehet összefüggés a hibaüzenet és a jelenség között? :F

Múlt hétvégén raktam újra a teljes op. rendszert, teljes (nem gyors) NTFS formázást eresztettem az első partícióra. Semmi hibát nem jelzett, boot-ol is rendesen...

Ötlet? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2518) liksoft válasza mcmike (#2517) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, a SMART mit mond? (Pl: HDSentinel)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2519) mcmike válasza liksoft (#2518) üzenetére


mcmike
őstag

Azt még sajnos nem tudom, de délután amint hazaértem lefuttatok egy Sentinel test-et és belinkelem ide... :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2520) Beaver válasza liksoft (#2516) üzenetére


Beaver
csendes tag

Live ubuntuval nem kattog, szóval valószínűleg tényleg egy nehezen olvasható szektor lesz, a kérdés az, hogyan javítsam ki? Próbálgattam ilyen dosos bootcd-s lemezscannert de fel se ismerte a lemezem (gondolom mert sata :D).

(#2521) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Öcsém öreg Seagate Fireball 20GB vinyóján megsérült a mesterfájl tábla. Hogyan tudnám helyreállítani? Vagy az adatokat lementeni róla?
Előre is köszi a helpet!

Beauty is pain

(#2522) liksoft válasza Narancs (#2521) üzenetére


liksoft
nagyúr

A seagate nem gyártott Fireball winchestert. Csak a Quantum. Viszont a Fireball családnév, így tudni kéne a pontos típust ha fizikai hibája van.

A mesterfile alatt mit értessz? MFT-t? És melyik része?

Ha igen, akkor a fizetős Get Data Back program tud Neked segíteni. Vigyázat! A mentendő drive és a céldrive nem lehet ugyanaz! Fizikailag is másik eszközre illik készíteni a mentést. Különben csúna további adatvesztés az eredmény.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2523) liksoft válasza Beaver (#2520) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az Ubuntuval ráláttál a winyón tárolt adatokra?

A drive tesztelését a gyártó programjával teheted meg. Viszont a hiba olyan, hogy a teljes felület tesztje írásra és olvasásra is kéne, így a rajta tárolt adatokat a teszt idejére máshová át kéne másolni. (A fontosakról gondolom amúgy is van mentésed!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2524) Beaver válasza liksoft (#2523) üzenetére


Beaver
csendes tag

Ráláttam. Írási jogom az mondjuk nincs. De megy a gép rendben (most is használja a tesóm épp), csak a windwos indításakor kattog egy darabig. A fontos adatokról van másolatom, viszont lenne még ott több mint 300 gigabájt adat, amit nem tudok hova tenni. Nem oldható meg úgy, hogy csak a rendszerpartíciót nullázom ki? (a HUTIL maunalból mondjuk nem úgy tűnik hogy megoldható :( )

HUTIL: [link]

[Szerkesztve]

(#2525) lorcsi


lorcsi
veterán

le szeretném tesztelni a samu winyóm a samu teszt progival, ez lenne az a progi: [link] ?

(#2526) liksoft válasza Beaver (#2524) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a progi egyben kezeli a winyót.

Próbálj egy új installt rá teljes partíciótörlés után. Tedd be egy másik gépbe, törölj le a partícióról mindent, írd felül avi-val, töröld le, majd utána install. Így az adatok a másik partíción megmaradnak, és ha szerencséd van, a SMART teszi a dolgát a hibás területen.

Ennek ellenére hibás install során törlődhetnek a másik partíció adatai, így nem életbiztosítás!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2527) liksoft válasza lorcsi (#2525) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a HUTIL az!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2528) Beaver válasza liksoft (#2526) üzenetére


Beaver
csendes tag

Megpróbálom. Akárhogyan is lesz, köszönöm szépen a válaszaid és a segítséged!

(#2529) mcmike válasza liksoft (#2518) üzenetére


mcmike
őstag

Azt hiszem a továbbiakban nincs mit beszélni a WD5000KS-emről... :O :
[link] :Y

már keresem az utódot... :(

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2530) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Lefuttattam a HD Tune nevű progit a 160GB-os Samsungomra (Error Scan). A hibakereső kockái teljesen zöldek egy kivételével. Az egyik kis kocka piros.
Ez pontosan mit jelent? A chkdsk parancs is megerősíti, hogy van 4kb rossz szektor a lemezen.
Van valami progi, ami ezt ki tudja javítani? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2531) lazydog válasza Dr. Romano (#2530) üzenetére


lazydog
addikt

A HddRegenerator ezt állítja magáról, és átmenetileg el is szokta tüntetni a rosszaságokat.
Egy próbát megér: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2532) Dr. Romano válasza lazydog (#2531) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi!

Fel is tettem és csinált egy bootcd-t, amit elindítva megy is a progi. Azonban iszonyat lassú a keresés (kb. 1 óra alatt átnézett 10gb-ot, és a hdd-m 160-as :Y ).

A progi elején be lehet állítani, hogy mely ''szektoroktól?'' kezdje a keresést és hol fejezze be (számokkal kell megadni).

Nincs véletlenül egy olyan progi, ami így számszerűsítve megmutatja nekem, hogy a hiba mely szektorban van?
Sajna a hd tune nem jelzi ki: [link]

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2533) lazydog válasza Dr. Romano (#2532) üzenetére


lazydog
addikt

Lassú és (alapos) munkához idő kell. :) Holnapra készen is lesz vele.
Ha ki is jelezné a HdTune a hibás szektor helyét, akkor is ajánlatos volna végig kerestetni az egész felületet a Regenerator-al. Ez olyan területeket is vizsgál, amiket az előbbi program nem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2534) nolika


nolika
aktív tag

Halihóóó!! :)

Ultragyors választ szeretnék! :R

Mivan, ha a merevlemezem sectorhibás, és vannak rajta gyenge szektorok?
Ettől meghalhat a merevlemez?
Garanciára visszavihetem?
Milyen proggal vizsgáltathatom be?
Miért lett benne?? :O

Samsung HD160JJ a merevlemez, és a HDSentinel informál engem(89%-os kondíció)
3 nappal ezelőtt voltam LAN-on, és akkor is 4x rebootolt a gépem, a naplóból kiderül a szektorhiba. Ezelőtt talán sose volt...

Mod: Lazydog által ajánlott progival megnézem

[Szerkesztve]

(#2535) Dr. Romano válasza lazydog (#2533) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor nincs más választás, jöjjön a laza egy napos generálozás! :)

Köszi mindent és üdv!!! :R


[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2536) Dr. Romano válasza nolika (#2534) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pont most ajánlott lazydog fórumtárs egy ilyen progit, ami javítja a badsectorokat: hdd regenerator.

Egy viszonylag gyors teszteléshez meg ott a hd tune.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2537) nolika válasza Dr. Romano (#2536) üzenetére


nolika
aktív tag

Már megtaláltam :B Most még mélyebben kutakodok a fórumban...
Most szedtem le, majd holnap ki próbálom.

De miért lettek ezek nekem? Gyenge szektorral mit tegyek? Meghalhat a merevelemez?Garancia érvényes erre(3 év van, 1 év eltelt)?

(#2538) Dr. Romano válasza nolika (#2537) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát annyira én sem vagyok benne ezekben a hdd-s dolgokban. De mivel azt írtad hogy hálópartyzni voltál, így elképzelhető, hogy fizikai behatás miatt, esetleg véletlenül valaki megrugta a gépet mikor olvasás/írás közben, vagy csak egyszerűen gyárihibás, vagy fogalmam sincs :D
Mindenesetre szerintem akkor kezdhetsz aggódni, ha a badsectorok elkezdenek szaporodni a lemezen és kattanásokat is hallassz onnan.

De majd mindjárt jön valaki (remélem), aki jobban vágja ezt mint én :D

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2539) Nightquest


Nightquest
csendes tag

Sziasztok!

Nem is tudom, jó helyre írok-e, de megpróbálom.
Szóval az történt, hogy egyszer csak nézem az egyik partícióm és minden könyvtárban csak zagyvaság volt, teljesen össze-vissza karatkerekből álló fájlok, könyvtárak. A chkdsk kijavítja ezt a hibát, de ugye utána beazonosítani, hogy melyik .chk micsoda, az szinte képtelenség, meg szerintem nem is sikerül neki mindig jól a feladata. Ez ugyan már megtörtént régebben is velem (de ugyanezzel a vincsivel), csak akkor mivel gépbővítés során bénáztam kicsit a tápellátással, azt hittem, az volt a baj, de most semmi ilyen nem volt, talán csak az a közös, hogy Windows XP javító telepítés történt akkor is és most is (ezért nem tudom, nem-e szoftverhiba ez). Aztán láttam, hogy a többi partíciómon is történt némi kár, de nem vészes, viszont összesen így is sok-sok giga veszett (talán csak majdnem) kárba.
1. Mi lehet ez, mi okozhatja és mit tehetek ellene, hogy többször ne forduljon elő?
2. Még nem engedtem mindenhol a chkdsk-nak, hogy fájllá konvertálja az elveszett cuccokat, létezik olyan progi, ami jobban végzi a dolgát? (Egy részénél meg azért engedtem, mert azt hittem, ez nem megint ugyanaz a hiba.)
3. Tudtok olyan programot, amivel a chk-kból a lehető legtöbb infót vissza lehet nyerni? (Lehetőleg ne kelljen érte fizetni mindenképpen.)

A választ előre is köszönöm!

(#2540) mcmike válasza mcmike (#2529) üzenetére


mcmike
őstag

#2529-re senki? :F

Érdemes ráereszteni a HDDRegenerator-t?
Természetesen az alábbi mondat figyelembe vételével: ''ha már lúd, legyen kövér!'' :D

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2541) Dr. Romano válasza mcmike (#2540) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én a helyedben megpróbálnám... Sokat nem vesztesz rajta, max megjavul a hdd ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2542) nolika válasza Dr. Romano (#2538) üzenetére


nolika
aktív tag

Hát nehezen lehet, mert előttem volt a monitor mellett, lehetetlen!

De sztem már azelőtt is ott volt, csak akkor restartolt először. Kattogásokat egyenlőre nem érzékelek.

tehát a skilles embereknek a kérdéseim:
-
Milyen hőmérsékleten tartományban üzemelhetnek a merevlemezek?
Ha szektorhibás a merevlemez, visszavihetem garanciára?
-

(#2543) tothbe válasza nolika (#2542) üzenetére


tothbe
addikt

az ideális az a 20 és 40 fok között van, de 50-ig nincs nagy gáz.
Egy szektor hibával nem fogják kicserélni, csak ha nö a szektorhibák száma folyamatosan.

Hiába mondom én, hogy ne vegyetek Samsung vinyót, most aztán megint itt egy jó példa. :(

By(e) Tothbe

(#2544) lazydog válasza nolika (#2542) üzenetére


lazydog
addikt

Gyenge szektorok megléte még nem elegendő a garancia érvényesítésére. Akkor lehet ezt érvényesíteni, ha az illető gyártó tesztprogramja is hibásnak találja a vinyót.
Nagyjából ez a helyzet akkor, ha mondjuk a HDSentinel szerint 0% a Health értéke.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2545) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van egy kis problémám a HDD Regeneratorral.

Az 1.51 verziót használnám a 160-as samsungommal, de mivel tudom hol van a hiba helye ezért szeretném ha ott kezdene.
4kb rossz szektor van a 107GB körnékén és kiszámoltam szektorra is (~195363630).
A gond ott kezdődik, mikor a regenerator kéri, hogy írjam be a kezdési helyet vagy hadjam nullán.
Be is írtam hogy 100000 majd nyomtam egy m-betűt, hogy MB-ba értse az adatot. Ezután enter és nem csinál semmit csak kinyomja alá a dos promptot (a:\). A hdd led nem világít és a számláló sem pörög.
Megpróbáltam hogy a szektorszámot írom be, de akkor sem csinál semmit.
Azt azonban észrevettem, hogy ha 30 GB alatti számot írok kezdésnek, akkor a keresés simán indul. 40 és afölötti számokkal már ismételten nem csinál semmit... :F

Miért van ez? és hogyan lehet rábírni, hogy 100GB-nál kezdje a scant?
Vagy ha ez valami hiba és nincs rá megoldás, akkor tudnátok ajánlani egy ehhez hasonló progit?


[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2546) lazydog válasza Dr. Romano (#2545) üzenetére


lazydog
addikt

Tegnaptól már rég lefutott volna a teszt, ha nem görcsölnél vele. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2547) Dr. Romano válasza lazydog (#2546) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen tudom, de akkor nem esne szó a progi eme hibájáról! :D ;)

Nem igazán van kedvem 4kbyte-ért egy egynapos tesztet futtatni a géppel és ha a progi felajánlja hogy ne az elejéről kezdjem, akkor élnék a lehetőséggel...

(+ még az is, hogy tegnap 1 órás scan után a windows 53 fokot mutatott a hdd-re! Ilyen magasra még soha nem ment, és ezért félek picit a teljes teszttől)

Szerinted mi a gond vele és van valami olyan progi, amivel ki lehet váltani a regeneratort? :)

bocsi hogy fárasztalak csak erre nagyon kíváncsi vagyok ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2548) lazydog válasza Dr. Romano (#2547) üzenetére


lazydog
addikt

Tegnap arról is szó esett, egyáltalán nem biztos az, hogy csak 4KB-ról van szó.
Nem hiszem el, hogy nincs egy ventillátorod a vinyó hűtésére. ;)
Nem ismerek más hasonló programot, sőt még ennek a használatára sem volt eddig szükségem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2549) Dr. Romano válasza lazydog (#2548) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor úgy néz ki nem marad más választásom és igazad van; tényleg lehet még több hiba a hdd-n.
A hűtés is alakul, a szomszéd ideadja a szobaventit :D

Köszi a segítséget! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2550) nolika válasza Dr. Romano (#2549) üzenetére


nolika
aktív tag

ájájjj az nem a legjobb sztem...Szerezz be egy 8cm-es hűtőt, és kösd alulról rá(rézdróttal) a hdd-re(nekem is így van xDD)az meghűti rendesen :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.