Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) sekli válasza liksoft (#3445) üzenetére


sekli
addikt

mind a ketto raid kartyan van, mert az alaplap nem sata-s, de eddig megsem irt hulyesegeket, es a smart is mukodott...

(#3452) gyulabs válasza sekli (#3451) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!

A vezerlokartya jol illeszkedik?Esetleg a kartya BIOS-aval nem tortent valami?

(#3453) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Az alábbi a gondom.

Nemrég újitottam konfigot és Vista32 került fel oprendszernek. Az alaplap Gigabyte M57SLI, Nforce 570SLI chipsetes. 6 SATA2 konnektora van, amikre egy 160 GB-os Maxtor SATA150-es vinyó a rendszer, 1 db 400 GB-os és 1 db 500 GB Samsung SATA2-es vinyók vannak még rákötve. Mivel csak 1 PATA konnektort kinál a deszka ezen van a 2 NEC DVD-RW. Van még 1 250 GB-os és 300 GB-os WD PATA vinyóm és egy Samsung 250 GB-os. Ezek konnektor hiányában egy Silicon Image 0680 chipes ATA133 Medley RAID kártyára vannak téve. Samsung 250 Master, WD 300 GB slave 1 csatornán, WD 250-es meg master a másikon. A tápom egy LC Power 550 W-os táp.

Na most olyat produkál a Vista hogy pár percenként ki-be kapcsolgatja a PATA vinyókat.Lekapcsolja menet közben, aztán 1-2 perc múlva ismét felpörgeti valamelyiket. Marhára idegesitő és gondolom nem is tesz jót a vinyóknak se. Főleg akkor kellemetlen ha épp arról a vinyóról nyitottam meg vmi (Mp3, film)akkor több másodpercre lefagy az egész kóceráj, mire felpörög a vinyó és megy tovább.

Korábban, régebbi Nforce3 chipsetes ASUS alaplappal is használtam Vistát és a HDSentinel program nagyon jól ment rajta, látta az összes vinyómat, és helyesen jelezte ki a vinyók SMART, hőmérséklet adatait. Mióta ez az új alaplap van, az összes vinyót ismeretlennek jelöli és nem hajlandó semmit látni holott a SMART be van az alaplap BIOS-ában is kapcsolva.

Kérdés: 1. a tápom gyenge? 2. A Vistában van vmi félreállitva és azért cseszegeti a vinyókat? 3. a HDsentinel a ludas?

Tippeket és válaszokat várom.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3454) Thrawn válasza Cickánykoma (#3453) üzenetére


Thrawn
félisten

A 2. Megoldás

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3455) archlame


archlame
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e, de vettem új alaplapot és dvd-írót. Már megvolt 1 wd 3200ks hdd-m, most pedig egy pioneer 212kb írót vettem, mindezt 1 ASrock ALiveNF7G-HDReady-re kötöttem.

A problémám az lenne, hogy ha a winyó van bekötve, akkor nem megy semmi (mármint nem bootol semmilyen oprendszer, ami azon van, az nem elérhető, amint valami hozzá akar férni a dvd-hez, azonnal széthal), amikor viszont a vinyó nincs bekötve a dvd simán működik. (van még pata vinyóm is, arra raktam fel 1 win-t, de ha a sata vinyót bedugom ez se bootol)

Minden BIOS a legfrissebb. (író firmware-t is égettem, nem segített). Dugdostam mindenféle sorrendben a sata kábeleket. Semmi sem segített. Van egyáltalán megoldás?

Előre is köszi

(#3456) gyulabs válasza archlame (#3455) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Ha jol emlekszem a BIOS-ban a sata eszkozok elsodlegesseget engedelyezheted ill. nem. Az sincs kizarva, hogy a RAID funkcioval kozosen talalhato ez a beallitas.Nezd meg hatha van ilyen lehetoseg!

(#3457) Cyno válasza Cickánykoma (#3453) üzenetére


Cyno
tag

Hehe! Nekem is ilyen lapom, és ilyen problémám van, mármint hogy a SMART nem működik. Kipróbáltam mindent: Bios csere, mindenféle SMART-ot kezelni tudó progik, de semmi. Én már feladtam.
Ami érdekes, hogy XP alatt tökéletes a SMART. Valamint próbáld ki ha tudod, hogy az IDE-s winchestereknek is olvassa VISTA alatt, csak a SATA-sokat nem kedveli. Ha te kiderítettél valamit akkor írj plz.

(#3458) liksoft válasza Cyno (#3457) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tessék a driver gyártóját b@szogatni. Ott lesz 99%-ban a hiba.

Egy próbát megér, töltsd le a DOS-os Sentinelt, ha az látja, akkor nem HW gond, hanem egyértelműen driver probléma.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3459) Biga123


Biga123
addikt

Egy érdekes jelenséggel találkoztam a napokba...:
Gigabyte lapra dugott SATAII-es winyó 2-particióval win telepítés utánn a tálcán megjelent a hardware biztonságos eltávolítása ikon.. :F a C és D lemezekre vonatkozólag.....
Igazából problémát nem jelent csak zavaró...
Nem szeretném véletlenül kilőni magam alól a rendszert.... :DDD
Esetleg valami ötlet hogy lehet eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3460) Thrawn válasza Biga123 (#3459) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy jó ahogy van, de ha nagyon zavar akkor szedd le az nVidia IDE drivert. Eltávolítani nem lehet (azért a Win nem ennyire hülye), próbáld csak ki nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3461) Biga123


Biga123
addikt

Valóban.... :B
:R
Az ikont meg csak elrejti.... :DD
thx

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3462) archlame


archlame
csendes tag

Megoldódott. Tényleg BIOS-ban kellett sata beállításnál non-RAID-ről AHCI-re állítani, majd 1 drv install, és minden megy ahogy kell.

köszi

(#3463) Goliath8


Goliath8
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a samsung 160as sata2 winyómról eltűnt vagy 30 gigányi hely egyik pillanatról a másikra.
Vissza lehet szerezni winreinstall nélkül?

kösz előre is.

(#3464) Rent válasza Goliath8 (#3463) üzenetére


Rent
senior tag

probalj meg egy partiton magicet :)

(#3465) gyulabs válasza Goliath8 (#3463) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Eddig mivel probalkoztal?

(#3466) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy kisebb sata winyot. Nem volt még sata winyom ezért az lenne a kérdésem hogy vistát ha telepítenék rá az menne simán?
Ja és a sima ata meg sata winyok megvannak egymás mellett?

(#3467) kali válasza mergal (#3466) üzenetére


kali
legenda

2 * igen :K

(#3468) mergal válasza kali (#3467) üzenetére


mergal
aktív tag

Igen úgy lenne hogy egy kicsi sata menne a vista a 250ata meg maradna tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#3469) kali válasza mergal (#3468) üzenetére


kali
legenda

semmi problémád nem lesz, nyugodtan mehet az általad leírt módszer!

(#3470) sunci02


sunci02
csendes tag

Sziasztok!!!

Hatalmas gonddal fordulok hozzátok.
Adott egy 120GB ATA 133 Maxtor vinyó. Töredezettségmentesítés közben ott hagytam a gépem és mire visszatértem, lefagyott valami a windowsban. Sikerült minden programot bezárni, a proci szintje lecsökkent de még mindig akadt, gondoltam újra indítom. Azóta ezt írja ki: "disk read error occurred ctrl+alt+del". Teljesen bevagyok pánikolva nem tudok mit csinálni. Felhoztam most a barátom gépébe de nem látja a win (XP) csak a bios de így nem lát hibát, hiszen nem arról bootol.

Ez megoldhatja a problémát: Acronis Disk Director???

HELP kérlek titeket!!

Köszönöm

(#3471) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség!
Van egy Samsunk vinyóm de már egy jó ideje amikor dolgozik egy tompa dörmögö hangot ad ki magából.
Nem melegszik és szektor hibát se találok rajta.
Van hangjuk a vincsesztereknek ,vagy csendben kellene dolgozniuk?
Még februárig garanciás,de azt mondták a hangja miatt nem cserélik ki
Üdv : István :R

(#3472) Thrawn válasza S.O.S. (#3471) üzenetére


Thrawn
félisten

Minden vinyónak van hangja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3473) S.O.S. válasza Thrawn (#3472) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Helló !

Köszi : :D

(#3474) kleinerbrude


kleinerbrude
csendes tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy a sajátgépben nem látom a 2. winchester partícióit. A lemezkezelőben és eszközkezelőben látom a partíciókat. Hibátlanul működik. Mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszi!

(#3475) Jarod1 válasza sunci02 (#3470) üzenetére


Jarod1
addikt

nézzétek meg valamelyik partíció managerbe.

(#3476) liksoft válasza sunci02 (#3470) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább Get Data Back mondjon rá valamit. A partícionáló programokkal elég egy rossz mozdulat és az adatok repülhetnek. TILOS a mentés végéig ÍRNI a lemezre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3477) sunci02 válasza liksoft (#3476) üzenetére


sunci02
csendes tag

Köszike most csinálja getdataback, csak soxor ERROR #23-at ír ki... nem tudja valaki ez mit jelent? Gugliban már kerestem de nem kaptam választ... remélem majd ti...

(#3478) jager8294


jager8294
csendes tag

Helo mindenki!
Van 1 nagy problémám.Van 1 2.5éves sokat megélt 160Gb-s Maxtor vinyom.Elkezdett kattogni.Ujraparticionáltam xp-vel.A 163Gb-ból lett 152Gb.Ezzel még nincs gondom, mert az a 11 Gb jelentéktelen lenne ha meg is tudnám formázni.Kb fél órája probálom formázni de semmi láccata sincs hogy formázodna is.
Mit csináljak ilyen esetben azon kivül hogy dobjam a kukába vagy rakjam a polra emlékül?

(#3479) alitak


alitak
senior tag

Hi!

Segítségre lenne szükségem. Pár hónapja vettem egy Western Digital 250GB 8MB EXT WDG1U2500 külső hdd-t. Gond nélkül fut, mígnem az asztali gépem azt írta ki csatlakozás után, hogy nem lehet felismerni az USB-s eszközt. Ezzel mit lehet csinálni?

Notival simán működik a hdd.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3480) gyulabs válasza jager8294 (#3478) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!

A Maxtor Powermax programmal lehetne megprobalni!

(#3481) sunci02 válasza liksoft (#3476) üzenetére


sunci02
csendes tag

még mindig csinálja a databack.... c particíó kuka 10GB-ból 10GB bad sector :D ... A többin még van remény... :B

(#3482) KisBundi


KisBundi
őstag

Szerintetek egy 250 gigás Sata2-es DM10 Maxtor meddig melegedhet? :F

(#3483) gyulabs válasza alitak (#3479) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Particiok illeszkednek egymashoz?(FAT, NTFS,EXT3, stb)
Driver, SP rendben?

[ Szerkesztve ]

(#3484) oliba


oliba
őstag

Üdv!

Lenne egy szörnyen egyszerű problémám. Van egy 500-as és egy 320-as WD vinyóm amiket hangosnak találok és olyan hangja volna, mintha homokszem került a gépezetbe. Szó szerint értsétek. Ilyen 1 másodpercenként 2 másodperces olyan hangja van mintha homokot majszolgatna az ember a homokoslapáthoz. Ezt gondolom nem lehet eltűntetni :(

A másik, hogy régen hallottam valami progiról, ami a vinyók hanját tudja csökkenteni. Hitachi fejlesztette ki és elméletileg jó minden vinyóhoz. Régen használtam a maxtorhoz és ott bevált. Itt is alkalmazni kellene valahogyan. Esetleg van másik ilyen halkító progi?

(#3485) oliba válasza oliba (#3484) üzenetére


oliba
őstag

Na közben megfejtettem mindent. Azért adott ki olyan homokos hangot, mert megvolt húzva jobban az egyik csavar :O

A halkító progit is megtaláltam, de azt meg nem tudom bootolni, mivel satás ODD-m van.

(#3486) sunci02


sunci02
csendes tag

Gondoltam leírom a GetDataBAck végeredményt:
C:\ 10GB ebből 10GB Bad sector (kuka lett)
D:\ + E:\ 110GB -ból MINDENT VISSZAHOZOTT!!! (kivétel azok ahol a lemez tönkrement:D)

(#3487) liksoft válasza KisBundi (#3482) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mindegy milyen winyó! 10000-szer leírtuk. Kereső is segít. De ha semmi sem segít már, akkor elő kell venni a gépkönyvet. (A gyártó honlapja megmondja.)

ELNÉZÉST!

NEM személy szerint Neked szólt a fenti kifakadásom. MINDENKINEK aki sokadszorra kérdezi meg azt, amire sokadszor adtunk választ! :W :W :W Hiába!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3488) sunci02 válasza liksoft (#3487) üzenetére


sunci02
csendes tag

Szia

Partition Magic elindulásnál CRC hjibát ír ki és nem indul el a program... :(

80GB Jó vinjyón oprendszer PM8.0
120GB ezt szerteném visszahozni

120GB utolsó 50GB Unallocated ezt szeretném elérhetővé tenni de nem tudom
Valami ötlet? :F

http://kepfeltoltes.hu/071112/23066928n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#3489) norbairt


norbairt
csendes tag

Hogyan lehet hsz-t törölni?Egy másik topicba való a bajom és véletlen ideírtam... :F

[ Szerkesztve ]

(#3490) liksoft válasza sunci02 (#3488) üzenetére


liksoft
nagyúr

PM-et nem használok, így nem tudom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3491) liksoft válasza norbairt (#3489) üzenetére


liksoft
nagyúr

A törlés Moderátori jog. Itt kérheted: [link].

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3492) gyulabs válasza sunci02 (#3488) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Nekem ajanlottak 1 programot ime:-EASEUS Data Recovery Wizard Professional 4.0.1
Nem hasznaltam, talan Neked segit probald ki!

(#3493) alitak válasza gyulabs (#3483) üzenetére


alitak
senior tag

Mindenhol NTFS van, driver elméletileg nincs. Régen gond nélkül ment, nemtudom mi okozta ezt.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#3494) sunci02 válasza gyulabs (#3492) üzenetére


sunci02
csendes tag

Liksoft:

Akkor mi ajánlasz? getDataback se látja..

Köszi.. meglessük:D

[ Szerkesztve ]

(#3495) polaris1


polaris1
csendes tag

Sziasztok van egy 80gbos maxtor winyóm,fél évig kiírta mielőtt bejött volna windows,hogy smart failure,de aztán mindig nyomtam a tovább-ra és bejött a windows sőt a winyót is teljes terjedelmében felismerte és a rajta levő adat se veszett el!Na most 2 hete már nem ismeri fel a winyót sőt semmi,pedig az elején még mindig kiírja hogy smart failure!
Próbáltam getdataback-el és stellar phoenix removerrel!Sajna semmi!A winyót pedig felismeri!

Mit tudtok ajánlani 2 rossz 80gb-os maxtor winyóm már porosodik ezekből 1 jót összerakni? :D :F

Viszont az adat nagyon kéne róla! :F

Lécci próbáljatok segíteni! :R

(#3496) KisBundi válasza liksoft (#3487) üzenetére


KisBundi
őstag

Gondoltam hogy ez lesz a válaszotok, de előtte keresgéltem a fórumokban, de konkrét választ nem kaptam ezért szögeztem neki én is a kérdést. :(

(#3497) liksoft válasza KisBundi (#3496) üzenetére


liksoft
nagyúr

max 50 fok

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3498) liksoft válasza polaris1 (#3495) üzenetére


liksoft
nagyúr

Profi adatmentő céget keress fel. A rendszer szólt előre, hogy nem minden OK-s!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3499) gyulabs válasza alitak (#3493) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Mivel USB kapcsolatrol van szo, elmondok 1 erdekes dolgot.Az USB infrahoz kapott drive-ot
az egyik ismerosom feltelepitette.Ezutan nem tudott semmifele USB eszkozt felimerni az XP.
Ujra kellet telepiteni mindent.Ezert emlitettem a drive-ot, hogy nincs-e felulirva esetleg.Nezd meg a BIOS-t is engedelyezve van az USB ?

(#3500) alitak válasza gyulabs (#3499) üzenetére


alitak
senior tag

BIOS-t megnézem ha otthon leszek.
USB-re csak egy modem lett telepítve, de az eddig is, és előtte nem volt gond. De megnézem majd.
Köszi a tippeket.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.