Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Olyan gondom lenne h vettem egy 500-as Samsungot, betettem a gépbem és ha be van dugva akkor némely ujra indításkor (legalábbis eddig csak akkor jött elő) kiírja h:
Lemezolvasási hiba
Ujraindítás Ctrl+alt+del

Hibás lenne a vinyó vagy csak összeakad a 160-as Samsungommal?
Jumperolva nincsenek, lehet h kéne őket? Sata-s mind a kettő.
HD160HJ és HD501LJ

[ Szerkesztve ]

(#3802) liksoft válasza Matthew (#3800) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive belső adminisztrációja sérült, valamilyen program letiltotta (esetleg hazárd utasítással), vagy a drive kitiltotta működési bizonytalanság miatt.

Esetleg tedd másik csatornára, hátha ott van a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3803) liksoft válasza Mr-Pamacs (#3801) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha SATA 1-es a meghajtásuk, akkor célszerű jumperrel is tudatni ezt a drive-al.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3804) Mr-Pamacs válasza liksoft (#3803) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Mióta megírtam az előző hszt,nem bírom elindítani a gépem.
Eljut a bios a tesztelésig, majd bejön a sata biosa vagy mi a szösz.
Ez után már csak villog a kurzor a bal felső sarokban, crtl+alt+del-re se reagál.
Mintha lefagyna az egész.Pedig ki kéne írnia hogy tegyek be rendszer lemezt mivel vinyó sincs rádugva.
Jah és amikor a biosban állítok valamit és elmentem a save and exit-el akkor kb 17-20 mp-t kell várni ami sztem baromi sok.
Lehet elpukkant az alaplapon a bios vagy a sata vezérlő?

[ Szerkesztve ]

(#3805) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Most már Bios rom chechsum error-t ír ki majd már a cd-rom-ra Failt majd eljut a rendszerlemez bekéréséid, pedig a sata vinyó már rá van dugva.Lehet h totál meghalt a sata-s bios vagy az egész?

(#3806) liksoft válasza Mr-Pamacs (#3805) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy a tápegység hibájából össze-vissza működik minden.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3807) Mr-Pamacs válasza liksoft (#3806) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A tápot már kicseréltük egy másikra és azzal se ment.

(#3808) liksoft válasza Mr-Pamacs (#3807) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor alaplap, RAM, video. Valamelyik valószínűsíthető. (Esetleg még a proc.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3809) Mr-Pamacs válasza liksoft (#3808) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Memót felismeri mind a 2 GB-ot.
Videókari se hiszem, mert a monitor működik.
Proc szintén.
Én nagyon arra tippelek h a Silicon Sata Controller nevű egység vagy a Sata vezérlő szállt el (amiben lehet állígatni a RAID-es cuccot aszem) mert ugy kezdődött h először csak 5 indításból 1* nem indult aztán 5-ből 1 indult már csak el.
Most meg már nem indul.
Megtalálja a vinyót, kislemezt,cd-t, utána jönne a TAB-os sata bios, annak felvillan a "fejléce" aszem a gyártó van ott meg a verzió szám, aztán jön a kurzor.Próbáltam letiltani a biosban ezt a vezérlőt de nem segített, ha teljesen letiltom a satas dolgokat akkor sem indul.
Most már a bios helyre jött, gyorsan ment mint régen. De hogy mitől azt nem tudom.
Sztem ebből lap csere lesz mert azt a sata-s biost nem lehet törölni, ujraírni, vagy teljesen behalt a bios vagy a lap.
:(

(#3810) R


R
aktív tag

újraindításnál már leáll a winchester (eddig volt benne egy olyan h 4-et kattan és akkor indul újra, valami védelmi?),
mennyi esély van átmásolni , ghost tükrözni az adatokat egy két NTFS partícióról?
nagyon beteges, halál közeli a hangja a winchesternek
200 GB Maxtor DiamondMax Plus 9 ATA133

[ Szerkesztve ]

(#3811) liksoft válasza R (#3810) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az esélyét ne latolgassuk. Különben is van adatmentéses téma, ide az egyéb problémákat célszerű tenni. A kattogás induláskor legtöbb esetben azt jelenti, hogy a gyári adatokt nem tudja az első kópiából olvasni, így már a tartalék adatokat veszi elő. Ez felület vagy fej hiba szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3812) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Uj fejlemény:
Töröltem a CMOS-t.
Elindul a gép és amikor oda ér h megtalál minden hardvert akkor és keresné a bootszektort akkor folyamatosan csipog,másodpercenként ugy 5-6-ot.Ami meg lehetetlen. :)

(#3813) zsiga667


zsiga667
addikt

Érdekes problémába ütköztem.
Vettem másfél hónapja egy vinyót, boltban, garival. Hazavittem, döglött, másnap ment vissza, kaptam cserébe másikat. A cserevinyó két hete megadta magát, most hoztam el az "újat" a boltból. Ami viszont különös az az hogy a számlán lévő sorozatszám szerint ez a vinyó az amit először vittem vissza. Ezt támasztja alá hogy nem bontatlant kaptam, illetve hogy a HD Sentinel egyből felismerte a működési idejét (ami mellesleg nagyjából annyi amennyit nálam ment meg amennyit a szervízben tesztelgethették). És most jön az érdekesség. A SMART értékei alapján se gyege szektor, se hibás szektor, se áthelyezett szektor, pedig épp ezért cseréltettem ki.
Lehet valahogy nullázni a SMART adatokat?

(#3814) lazydog válasza zsiga667 (#3813) üzenetére


lazydog
addikt

Bizonyos S.M.A.R.T. adatok nullázhatóak a vinyók gyári tesztprogramjaival.
Ez egyébként teljesen korrekt eljárás a logikai íráshibák bejegyzésének törlésére. Ez akkor lehetséges, ha nincsenek fizikai hibák a vinyón.
Nekem is van egy ilyen Hitachi-m, aminek 26 %-os Health értéke volt, mielőtt megkínáltam a Feature Tool-al. Ezt követően hónapok óta tartósan 100 %-os őkelme. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3815) liksoft válasza zsiga667 (#3813) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontos típust kérhetek? Ugyanis az áthelyezett szektorokat nem illik visszaminősíteni. Egyébként elképzelhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3816) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Na azt hiszem itt jött el az a rész h nincs tovább a lapnak, de legalább kiderült mi is a gond és ez nem a vinyó volt:

Alaplap leírás szeritn csináltam mindent de már nem tudta újra írni a biost.

Ez után már abszolult nem indul a lap csak pár mp-et megy és leáll, csere lesz. :(

(#3817) zsiga667


zsiga667
addikt

Pontos típus WD5000AAKS, mindjárt megnézem van-e lementve riportom arról hogy mi volt vele pontosan a csere előtt.

(#3818) liksoft válasza zsiga667 (#3817) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R Sentinelnek küld el mail-ben ha meg van, a történettel együtt. Köszi! :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3819) zsiga667 válasza liksoft (#3818) üzenetére


zsiga667
addikt

Találtam egy riportot (bár sajnos nem volt túl up-to-date) meg egy chkdsk-logot, mail ment a freemailes címre. :)

(#3820) Matthew válasza liksoft (#3802) üzenetére


Matthew
senior tag

Megpróbálom másik csatornán, ha nem megy akkor mi van?
Lehet ezzel kezdeni vmit?

(#3821) liksoft válasza Matthew (#3820) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplapot a kép alapján már "rendbe tetted". Ezek után milyen másik csatornára tennéd? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3822) Mr-Pamacs válasza liksoft (#3821) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Sztem kicsit összekevertél minket! :)

(#3823) liksoft válasza Mr-Pamacs (#3822) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt hiszem igazad vagyon! :B :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3824) liksoft válasza Matthew (#3820) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elnézést! :B

A másik csatorna esetleg driver problémát küszöbölhet ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3825) Lejszi


Lejszi
senior tag

Van a gépemben egy SATA II-es MAXTOR vinyo.
Letoltottem a Powermax nevu gyari MAXTOR teszt programot, elinditom hogy leteszteljem a vincsit, de hibat ir ki. mit tegyek?

A HDD sentinel nem ir ki semmit, nem értem miert, csak annyit ir ki hogy meghibasodas varhato. :W

A floppy-t keresi???? :F

Szaval a tunet:

(#3826) liksoft válasza Lejszi (#3825) üzenetére


liksoft
nagyúr

A letöltött Powermax progi nem futtatható Win alatt. Így most szeretne boot floppyt készíteni. Utána arról kéne indítani a winyót.

A Sentinel meg meg szokta mondani mi a hiba. Hányas verzió? Küldj riportot (mail-ben) az írójának. Ha programhiba segítesz, hogy jobb legyen a progi, ha viszont gond van, azt meg fogja mondani ha kérsz választ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3827) Lejszi válasza liksoft (#3826) üzenetére


Lejszi
senior tag

ment egy mail a info@kralik.hu -ra

(#3828) Matthew válasza liksoft (#3799) üzenetére


Matthew
senior tag

Az írási gyorsítótár: 'támogatva'.

(#3829) Matthew válasza liksoft (#3802) üzenetére


Matthew
senior tag

Másik csatornán sem megy.

Mit lehetne tenni?

(#3830) Lejszi


Lejszi
senior tag

radugtam a floppy meghajtot, csinalja a boot lemezt.... :C

(#3831) Lejszi


Lejszi
senior tag

:W Fejlemény, ezt irja ki bootolaskor:

Cannot load DOS. Any kay to retry

[ Szerkesztve ]

(#3832) liksoft válasza Lejszi (#3831) üzenetére


liksoft
nagyúr

Úgy tűnik nem sikerült tökéletesre a lemez készítése. Vagy lemez, vagy drive hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3833) liksoft válasza Matthew (#3829) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor marad, hogy másik gépben kellene egyet tesztelni. Vagy az alaplap környékén lehet gond, vagy a winyónál. De inkább a winyóra tippelek sajnos.

A gyári tesztprogramot kéne ráküldeni. Talán az valamilyen gyártó specifikus érték alapján többet tud mondani. A további hibakereséshez szét kéne választani a mechanikát az elektronikától, és azokat külön-külön ellenőrizni. Ez viszont már több ezer forintos "játék" lehet, vagyis nem biztos, hogy megéri.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3834) Matthew válasza liksoft (#3833) üzenetére


Matthew
senior tag

A másik gépben való tesztelést megpróbálom elintézni.
Elektronika cserében tudsz segíteni? Esetleg neked lenne hozzá?

(#3835) misu


misu
aktív tag

Hy!

Ma délelőtt kaptam egy WD 320-as PATA vinyót, ami lassú..:)
Everestel néztem egy Linear Read-et, es nem éri el a 1 MB-t! :Y
Randomban, a többiben jó...

Win xp-t telepítettem rá, szépen megformázza (gyorsba), normál sebességgel, hiba nélkül feltelepül, elindítom, lassú. :O

Smart ok, chkdsk oké sentinel szerint 100%!!!! :Y , nincs bad, nem csörög, nem csattog de lassú, és fagyasztja a gépet :O

5let? :U

Köszi előre is!

Bye!

Bűn az élet.

(#3836) gban válasza misu (#3835) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam akkor történt ilyen amikor 40 eres kábelt használtam, nem volt hirtelen másik.

Postázást nem vállalok.

(#3837) misu válasza gban (#3836) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Sajna 80-eres és ki is cseréltem már...
Másik gépben néztem, dettó ua...:(

Köszi!

Bye!

Bűn az élet.

(#3838) liksoft válasza misu (#3837) üzenetére


liksoft
nagyúr

UDMA vagy PIO módban megy? Kábelen egyedüli?

Szerk: Csak randomban? Akkor az akusztika nincs a leghalkabbra állítva?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3839) misu válasza liksoft (#3838) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Uhh, nehéz kérdések ezek nekem..:)
Na, az udma, pio szerintem auto-n van, vagy legalább is nem látok ilyen opciót, ha találok, akkor melyikre tegyem?

A kábelen párban van a DVD-vel, mert máshogyan nem tudtam telepíteni, az alaplapomon egy r*hadt IDE port van és a dvd is Idés...:(
Ilyen:

Csak Lineárban lassú!
A többi okénak tűnik...(később írom milyen adatokat produkál)

Az akusztikát hol kell állítani?
Egy Asrock ...valami nf6g dvi lapom van, azon szerintem csak úgy tok akusztikát állítani, ha le, vagy felteszem az oldallapját... ;]

Délután tudok csa szöszölni vele, megírom mi a helyzet.

De addig is szívesen veszem az 5leteket!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Bűn az élet.

(#3840) liksoft válasza misu (#3839) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Win eszközkezelőben a driver milyen üzemmódban hajtja meg?

Szerk: A teszt idejére tedd master-ként egyedül a kábel végére. Ki fogsz bírni egy kis időt optikai cucc nélkül.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3841) Lejszi válasza liksoft (#3832) üzenetére


Lejszi
senior tag

Mit javasolsz? Kuka?

Vagy hasznaljam slave-ként csak fontos adatokat ne tegyek rá?

(#3842) liksoft válasza Lejszi (#3841) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mail-t olvastad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3843) realzeus


realzeus
csendes tag

Hello!

Pár hete vettem egy Samsung 500 Gb-os HD501LJ Sata II-es merevlemezt.
És azt tapasztaltam, hogy a gép indításánál (nem minden indításnál) kattog és olyankor fel sem ismeri a Sata vezérlő a vinyót. Egy gép ki-be kapcsolás után mindig működik. A merevlemez amúgy látszólag jól működik, de zavar ez a kattogás, nehogy meghaljon egyik pillanatról a másikra. Ötlet esetleg, hogy mitől lehet ez?

(#3844) liksoft válasza realzeus (#3843) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Például nem korrekt tápellátástól.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3845) realzeus válasza liksoft (#3844) üzenetére


realzeus
csendes tag

Egy 400W-os passzív PFC-s DTK táp van a gépben, eddig nem volt vele probléma, a többi vinyó rendesen működik.

(#3846) nbl2 válasza realzeus (#3845) üzenetére


nbl2
senior tag

Én is erre tippelnék először, lehet, hogy a tápd nem bírja. Indulásnál veszik fel az eszközök a legnagyonn áramot, ekkor szokott előfordulni, hogy ha nincs elég teljesítmény akkor valami nem indul el, vagy néha nem indul el. Próbáld ki, hogy egy másik vincsit lehúzól a tápról, és akkor is előjön-e ez a probléma, ha nem akkor a táp a ludas, ha igen akkor húzz le mindent, csak a vincsi maradjón, és ha úgy is csinálja, akkor tuti vincsi gondok lesznek.!!!

Lehet,hogy a kiskerben fociztak vele. :)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#3847) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Üdv!

Szeretném a segitségeteket kérni, hogyan tudnám megszüntetni azt, hogy a Vista a merevlemezeimet bosszantó módon ki-be kapcsolgatja. (SATA ATA-sat is). Idegesitő, plusz fagyásveszélyes és gondolom a Vinyóknak se tesz ez jót. Az Energiagazdálkodási sémát hiába vettem Teljesitményorientáltra ugyanúgy kapcsolgatja őket. A tápom egy 550W-os LC Power szóval nem hinném h. túl gyenge lenne hozzá, mert XP alatt ilyet nem művelt, illetve korábbi Vista telepités alatt se.

A másik kérdésem kicsit bonyolultabb. Azért használok tegnap óta Vistát mert behalt az XP-m. De annyira h. 5x-i nekifutásra se tudtam úgy felrakni h. ne fagyjon. A Vista viszont jól megy- leszámitva ezt a vinyókapcsolgatós dolgot.
Az XP-m amikor behalt megkutyulta a az egyik vinyómat is -fogalmam sincs hogyan. Összeomlott és újratelepitettem (1.próbálkozás). Ekkor első bejelentjezéskor a 300 GB-os szinte adattal teli levő WD ATA vinyómat csak 127 Gigásnak látta és tök üresnek. Ráeresztettem a Runtime Getdataback 3-asat de nem tudom hogyan lehetséges, a fizikailag 300 Gigás vinyón egyszerre látott 127 és 300 gigás NTFS "réteget". aztán annyira elkutyuldhattak az adatok h. amiket meg tudtam menteni, azok nagy része sérült volt (értsd. képek nagy fehér semmik, mp3-t nem játssza le, Videó Cannot load hibaüzenet) vagy 0 kbyte méretű.

Hiogyan lehetne visszamenteni az adataimat úgy, hogy ne vesszek el belőlük sokat?

Egy Rendszegazda ismerősöm azt javasolta hogy vegyek egy ugyanilyen méretű vinyót, és majd tükrözzük a kettőt és úgy eséllyel át lehet menteni az NTFS particiót a másikra.

Tippeket ötleteket szivesen elfogadnék, pont ezen a vinyón voltak sajnos a legfontosabb dolgaim :(

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3848) misu válasza liksoft (#3840) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Tegnap valamim x@rakodott, nem tudtam délután belépni.. :O
Szal UDMA-ba hajtja mind az alaplap, mind a winXP.

Kipróbáltam madzagvégen is, ua. hiba...:(

MBR újrarakva, semmi, talán még rosszabb lettt.. :((

5let?

Előre is köszi!

Szép napot!
Bye!

Bűn az élet.

(#3849) lazydog válasza Cickánykoma (#3847) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem hanyagold a Pistát, helyette szerezz be egy normális, SP2-t is tartalmazó XP telepítőt.
A leírtak alapján az ősrégi, nagyméretű vinyók kezelésére alkalmatlan XP ötszöri telepítése kutyulta össze az adataid.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3850) liksoft válasza Cickánykoma (#3847) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Először a legfontosabbak:

A feltett kérdésed adatmentéses illetve Vista gond. Mindkettőnek van másik témája. Itt a winyó megmentése a cél, így kaphatsz olyan ötletet is ami azonnal az adatok halálához vezet. Pont ezért lett szétválasztva az adatmentés és winyó probléma.

A feltelepített XP-d első változat ami nem tudja kezelni a nagy winyókat. Itt olvashatsz a problémáról. Vagyis az SP2-t tessék feltenni!
Mivel az alap XP már az adminisztrációdat tönkre tette, a következőket célszerű csinálni. Szűz winyóra (egyedül legyen a gépben!) feltenni az XP SP2 változatát. A HDSentinellel kikapcsoltatni az automatikus CHKDSK-t (ne tegyen még nagyobb kárt). Feltenni a GDB-t. Berakni és formázni a célwinchestert. Legutoljára berakni a mentendő drive-ot és elkészíteni a mentést.

Az alap hiba viszont valahol a gép hardware-e. Memóriahiba, stb... Legelőször (a mentés előtt mindenképp) ezt kéne megszüntetni. Ugyanis további folyamatos gondokat fog okozni!

Szerk: :D Nem csak én látom így! :R

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.