Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) Reggie0 válasza DonDennis (#70180) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg, hogy SDS a tokmany nem csak betont lehet vele furni. Kb. barmilyen furot kapsz SDS szárral.

[ Szerkesztve ]

(#70202) imibogyo válasza Reggie0 (#70201) üzenetére


imibogyo
veterán

Én az SDS-es gépemhez vettem 5 darab ilyen tokmányt 6.000 Ft-ért (akkor még 1400-1500 Ft volt), így ha nincs nálam több gép (pl. az akkumulátorosak), akkor is meg van oldva a gyors szerszámcsere. Nem kell tökölnöm a fúrószárak, behajtók stb. cserélgetésével. :B

(#70203) Reggie0 válasza imibogyo (#70202) üzenetére


Reggie0
félisten

Amit en hasznalok AEG gep, annak gyarilag cserelheto a tokmanya es adtak hozza simat is. De igazabol tok feleselges, amit befognek sima tokmanyba, arra igazabol a csavarbehajto is eleg, minden mashoz meg van sds-es furoszar.

(#70204) Barret001 válasza Bile Demon (#70200) üzenetére


Barret001
addikt

Nem feltétlenül! Popszegecs és sziloplaszt kombó örökös,és a bádogosok is használják.

(#70205) imibogyo válasza Reggie0 (#70203) üzenetére


imibogyo
veterán

Amit en hasznalok AEG gep, annak gyarilag cserelheto a tokmanya es adtak hozza simat is.
Nekem is van olyan gépem is, de azért kényelemben messze nem ugyanaz, mint akár 2-3 másodperc alatt váltogatni a fejeket. Persze ez is már az ízlések és pofonok kategória.

De igazabol tok feleselges, amit befognek sima tokmanyba, arra igazabol a csavarbehajto is eleg, minden mashoz meg van sds-es furoszar.
Alapvetően igen, de azért itt is több szempont és felhasználási mód van (természetesen értem a tiédet...). De például nekem egyrészt van egy csomó 13+ mm-es munkafelületű fafúróm, amiket nem igazán bír el egy csavarbehajtó, de sokszor még a kisebb fúrógépek sem és nem szívesen venném őket újra sem csak azért, hogy SDS-es szárúak legyenek, másrészt van néhány 13+-os befogási szárú eszközöm is, amiket egy átlagos csavarbehajtó, fúrógép biztosan nem tud fogadni, harmadrészt velem már többször előfordult, hogy egy adott szituációban csak ez az ütvefúró volt nálam a plusz tokmányokkal (nem melóra készültem) és ilyenkor is nagyon jól jön a több fej, negyedrészt bagóért volt az egész, ennyiért megint csak simám megéri. :K

(#70206) lemmy71 válasza Barret001 (#70204) üzenetére


lemmy71
őstag

Na én erre csak azt tudom mondani, hogy az a "szakembör" aki a horganyzott csatornát szilóval és popszegeccsel rakja össze az egy kókler :K
Három éve volt komplett tető és csatorna csere nálam, pórszórt acélcsatornát rakattam fel szilozva meg popszegecselve van illesztve, nem győzőm javítgatni mert hol itt hol ott csepeg az illesztés, egy rakás sz....r az egész.
A különálló garázson horganyzott, kívül belül forrasztott illesztékes csatorna van már vagy 15 éve, hibátlan sehol nem szivárog, igaz azt bádogos szakember rakta fel :D

(#70207) darvinya


darvinya
titán

Ma este bőr maradékból csináltam kulcsos svájci bicskának új tokot, mert a műbőr tok tropa.
Ez sikerült készíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70208) fonok87 válasza darvinya (#70207) üzenetére


fonok87
aktív tag

Jó lett :K
Te hol szerzed be az alapanyagaidat? Én ezt a boltot találtam tavasszal, szerintem nem rossz, de pl patentból csak egyfélét árulnak, meg egyébként is jó lenne több helyen válogatni :)

Truss me, I'm an engineer.

(#70209) AxBattler válasza darvinya (#70207) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70210) Inhouse válasza hzsolee (#70191) üzenetére


Inhouse
őstag

Szia!

Nem vagyok szakmabeli, ezt a sínt csak mostanában láttam. Kicsit ódzkodtam tőle, mint új dolog nekem lehetnek buktatói. Elsőre az zavart, hogy egy egyenes falon is eláll miatta a faltól a szekrény. Vagy be kell marni az oldalába annyit, hogy szintben legyen. Így utólag a sok szívás után és látva, hogy mennyire megy a fal mindenfelé, lehet, hogy jobb lett volna.
Elvileg ennél látom rögtön, hogy hova mennyit kell alá rakni és ki lehet hozni egyenesre és persze vízszintesre. Aztán már csak akasztgatni, meg állítani kellene :R ...majd, ha nem lesz megfelelő az eredmény, akkor lehet ez marad és átszerelem. Egyébként azért lehet állítani fel/le, jobbra/balra, csak a faltól nem lehet. Egyébként lehetne ehhez is egy szerelvény, persze még egy luk, de azon keresztül állítható lenne egy csavarral. Még a te alsó megoldásodhoz hasonlót is lehetne alkalmazni... :U
Tegnap későn értem haza, pihentünk, ma elvileg az ajtótól jobbra fixálunk mindent. A bal oldalhoz valószínűleg kell egy férfikéz pluszban, az asszony mégiscsak nőből van. Egy darabig nem lesz falra szerelt bútor készítés, max egy egyedi íróasztal a kisfiamnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#70211) darvinya válasza fonok87 (#70208) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Itt vettem a bőrt, mert Ő volt közelben. [link]
Nem olcsó manufaktúra, de van választék, és tanácsot ad.
Cérnát maga ajánlotta fel.
Patent közelben lévő méterárú bolt és Obi -ból.
Még 1 kés tokot csinálok, mert első tok nem sikerült annyira jól.

AxBattler

Köszönöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70212) fonok87 válasza darvinya (#70211) üzenetére


fonok87
aktív tag

Jé, ezt a helyet ismerem, nekem is közel van :) Pár éve egy övet vittem el hozzájuk, pontosabban csak a csatot ami maradt belőle, egy nagyon szép és masszív marhabőr szíjat készítettek rá.
Nem tudtam, hogy alapanyagot is lehet venni náluk, ezt jó tudni, köszi :R

Truss me, I'm an engineer.

(#70213) mephi666 válasza pjen (#70198) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyesmi van nekem, csak régebbi és valamivel nagyobb teljesítményű... nagy ésszel anno betonra vettem és kínlódtam is vele sokat (akkor még nem sok fogalmam volt, hogy miben más egy kalapács...) ...azóta vettem egy parkside fúrókalapácsot kb 13ért, ami sds-es és volt hozzá gyorstokmány, valamint vésőfej is :K szombaton 25db 6-os lukat kb szűk 10 perc alatt vertem bele a falba

a sima ütvefúró meg maradt finomabb munkákra: pl ha a fürdőben kellett az 5centis falba fúrni csempén keresztül, még mindig azt használtam... ütés nélkül, míg a csempét nem viszi át a fúrószár, utána pedig szép lassan ütve a betont... (soha nem repesztettem még így csempét, vagy ütöttem le a falat a túloldalon) ...lassan halad, de nem járok legalább úgy, mint asszony unokahúgáéknál a szaki, aki olyan szépen végigfúrta az 5centi vastag falat, hogy a másik oldalon mindenhol tenyérnyi területen leesett a beton :C (szerencséjükre festés előtt voltak és utána nem volt még késő kijavítani)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70214) DonDennis


DonDennis
senior tag

Köszönöm a segítségeket akkor nézek hagyományos fúrót. Kettőt találtam: az egyik olcsóbb Bosch UniversalImpact 700 - ez kb. 20.000 a másik a Bosch MaxImpact 900 - pedig 40.000. Van értelme a 900-at venni? Alapvetően, most fogunk költözni családi házba, arra venném, hogy legyen otthon egy jól működő fix erős fúró, eleinte nyilván többet lenne használva amíg minden a helyére kerül, de amúgy is szeretek barkácsolni és magam megcsinálni a dolgokat a házban. Ha a 900-at ajánljátok akkor azzal sincs bajom, mert nekünk családba 25 éve egy Bosch fúró van ami nagyon jól teszi ma is a dolgát tehát ezt felfogom egy befektetésnek. Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#70215) DJGABI válasza DonDennis (#70214) üzenetére


DJGABI
addikt

Ez a Bosch asszem már nem az a Bosch. Meg asszem pont ebben a topicban írták: ha mégis ragaszkodsz a márkához, akkor a kék a normális szint. [link] innen esetleg

De Aldi/Lidliben 2 havonta szokott lenni saját márkás, ház körüli munkára szerintem bőven jók azok is.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#70216) talpas válasza darvinya (#70207) üzenetére


talpas
aktív tag

5 pont az ötből. :K Én a nejem ledobott csizmáját, hogy kuka, nagyon megnéztem legutóbb, hogy mi került akkor annyiba, mikor megvette. Jutottam már akkora igazi bőrhöz, hogy én lepődtem meg milyen finom kidolgozású és nem is lehelet vékony. Nincs szívem ezeket a lebányászott nem kis darab bőröket kidobni. Szikét neki és gyorsan kiderül, miféle anyag valójában az a csizmaszár. Nekem bicskatartó még Szlovákiából lett, iszonyat mit kibír, benne az agancsos burkolatú bicsakkal. De az már nem ide való téma.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#70217) Reggie0 válasza imibogyo (#70205) üzenetére


Reggie0
félisten

No igen, en pl. faval semfoglalkozok igazan, nem is nagyon szeretem, mint anyagot.

(#70218) darvinya válasza talpas (#70216) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
Ez inkább bőr övnek való bőr, így kellett borotválnom, hogy viszonylag vékony legyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70219) darvinya válasza darvinya (#70211) üzenetére


darvinya
titán

Elkészült az új tok multi késnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70220) lemmy71 válasza balazs1956 (#70153) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem valami ilyesmi kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#70221) Stylewars_kp válasza darvinya (#70219) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jól sikerült!

(#70222) Samus


Samus
addikt

Födémet szeretnék szigetelni, de költséghatékony módon (amennyire lehet). Kádár kocka, betontálcás födém, benne a szokásos salak, rajta valamiféle misung (kavics nincs benne, de beton színe van). A költségeket növeli, hogy a padlástér használatban van, pakolunk fel-le, jóféle füstölt terméket is tárolunk fent egy pár hónapig, szóval teljesen járható megoldás kell. A tető pala, de alatta fóliázott, szóval jó száraz.

A szigetelésnek üveg vagy ásványgyapotot gondoltam (a tekercsest megoldást) 2x10cm vastagságban. A tetejére az OSB tűnik a legköltséghatékonyabb megoldásnak (12 vagy 15mm). A problémám a deszkázás alatta. Azt mondják a zsaludeszka a legolcsóbb, de nekem az 5x10es palló is hasonló árban jött ki. Nyílván ezt két sorban képzelem el keresztben egymáson.

Az első gondolatom, hogy a deszkákat 50 centis sorközzel rakom le, és a sorok között 1 méterenként keresztben is lécezek. Elvileg ennyi elég az OSB-nek.

A kérdéseim. Minden milyen fóliát rakok az egész cucc alá? Ha fedem a tetejét, felülre kell fólia az OSB alá?

Mi a legolcsóbb anyag a szerkezethez? Üveg vagy ásványgyapot legyen?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70223) A Zéé válasza Samus (#70222) üzenetére


A Zéé
addikt

60 cm legyen a raszter(de inkább 59), mert olyan széles a kőzetgyapot, meg asszem az üveggyapot is.
Fóliának párazáró fólia kell, amire tökéletesen megfelel az agrofólia, vagy bármilyen létrázható takarófólia.
12-es OSB sztem kicsit karcsú lenne, ha gyakran jártok rajta.

Just a simple Lineman...

(#70224) Samus válasza A Zéé (#70223) üzenetére


Samus
addikt

A tekercses gyapot 1.2 méter széles (szerencsére könnyű vágni), legalábbis az ásvány, aztán lehet van fele akkora is, mondjuk a lényegen nem változtat, akkor 59 centis osztás kell.

15ös OSB már megfelelő lehet? Az alá is kell fólia?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70225) A Zéé válasza Samus (#70224) üzenetére


A Zéé
addikt

ja, tekercses, valamiért csak a táblás járt az eszemben :) Mindegy, azt is félbe kell csak vágni, és nincs hulladék. A lényeg, hogy kicsit szűkebb legyen a raszter, mint a szigetelés, hogy bele kelljen nyomni, ne csak beleessen.
15-ös már sztem jó lehet, bár a közepén még akkor sem kell táncolni :)
hőszigetelés és OSB közé már nem kell.

Just a simple Lineman...

(#70226) lemmy71 válasza Samus (#70224) üzenetére


lemmy71
őstag

Én 18 -as osb nél vékonyabbat nem raknák :N
Nálam a terasztetőn anno cserép volt de lecseréltem és egy az egyben, a cseréplécezére 22 -es osb raktam, arra pedig zsindelyt. Kilencven egy két kiló vagyok de amikor járkálok rajta, frankon érezhető ahogy hajlik alattam az osb :K
A második felső réteg gyapottekercsből kasírozottat vegyél, ahhoz már nem kell fólia és ne nyomd össze a paplant, mert úgy veszít a hőszigetelési képességéből.

(#70227) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Úgy látom, hogy majd 1 napja "kihalt" a topic.
Nos akkor következzen, az elmúlt 3 hónap "gyümölcse".

"Építettem" egy bluetooth-os hangszórót, nem kell nagy dolgokra gondolni, csak berendeltem Kínából a kész elektronikákat és csak összekötöttem őket.

Készüljetek, igazi topic on megoldás, sok-sok meleg takonnyal :DDD . Illetve külön felhívom a figyelmet a törött csillagkulcs nyitó fogantyúra, az talán a legkreatívabb része az egésznek. :DD Ami talán nincs a képen, azaz ajtó zárása, azt mágnessel oldottam meg.
[kép] [kép] [kép] Alert: [kép] [kép]

Alkatrész lista:
2 db CC CV modul (~380 ft/db)
Erősítő (~500 ft)
Bluetooth modul (~400 ft)
Laptop táp (ingyen volt, kaptam)
Marmon kanna (ingyen volt, kaptam)
Hangszóró, magas sugárzó (30 éves Aiwa HiFi-ből bontottam ki)
Szövet (szintén a HiFi-ről mentettem meg, vágtam méretre, ragasztottam)
Csavarok, alátét, önzáró anya, pántok (~500 ft)
2 db 120-as venti rács (Pilóta kekszre cseréltem)
Mágnes (régi HDD bontottam szét)
Törött 13-as csillagkulcs (150 ft, helyi bolha piacon)
2 állású kapcsoló (~200 ft)
Cappy-s kupak (itthon kukáztam ki)
Kábelek (itthoni évek alatt összegyűjtött gyűjtemény)

Az egész projektre nem szántam többet 3-4k.nál. Ami sikerült is, persze kellett hozzá némi kreativitás, meg persze pár ingyen cucc is.

Jöhet hideg-meleg, illetve kérdés is :DDD . Ez még csak az 1.0-ás gyakorló verzió, majd ha lesz időm és akarok egy igényesebbet, és pénzt is szánok rá, akkor készítek egy másikat. Addig is ez a célnak megfelel, illetve puszta szórakozás/hobbi miatt készült el.

szerk.: az ajtó kap majd körbe egy szilikon cső "szigetelést", mivel kinyitva kissé éles a perem és nem szeretném, ha valaki összekaszabolná magát részegen :D .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#70228) darvinya


darvinya
titán

Csalódott lettem Parkside Ütvecsavarozójában.
Leírásban és hirdetésben is 400Nm-t írnak, de 182Nm-rel meghúzott csavart nem.tudott kicsavarni csak.a krómot leverni. :((

Dani_kp

:C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70229) #21346560 válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


#21346560
törölt tag

Naonkafa! :C
Amúgy miért nem hordozhatóra csinálod aksival?
Van benne hely neki! :DDD

(#70230) Dani_kp válasza #21346560 (#70229) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sokkal több vele a baj, mint amennyit ez hordozva lesz és akkuról üzemelne, plusz most időm sincs. De a lehetőség később adott lehet, mivel hely az van benne. :B

darvinya: :R

https://ingatlan.com/33821564

(#70231) imibogyo válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon "minőségi" munka. Grat hozzá. Én még kitömném valamivel, hogy szebben szóljon. ;)

(#70232) batyuska100 válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


batyuska100
senior tag

Jó lett! :)
Nem zörög a kanna nagyobb mély hangoknál?

(#70233) Dani_kp válasza batyuska100 (#70232) üzenetére


Dani_kp
őstag

Érdekes, de nem zörög, meg is lepődtem rajta. Egész szépen szól és hangos is, persze nem egy vájt fülű számára, de itthoni kerti partyhoz teljesen szuper.

imibogyo: én is gondoltam rá, hogy ragasztok valamit a belsejébe, de mit kellene? :F

https://ingatlan.com/33821564

(#70234) batyuska100 válasza Dani_kp (#70233) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szeritem sima szivacs jó lehet.

(#70235) fonok87 válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


fonok87
aktív tag

Gyönyőrű :DD Nem is tudtam hogy a vaslemezen átmegy a blutusz :)

(#70228) darvinya: Néztem tavaly én is, hogy jajdejó veszek de aztán még magamnak sem tudtam eladni, hogy vegyek egy gépet gyakorlatilag évente 2x-i kerékcserére. Végül nem vettem csak utánaolvastam, itt elég jól kivesézik (videóban is). Lényeg, hogy a 400 Nm-t úgy hidd el mintha kínai mondaná (sehogy), de a külön kapható csőkulcsok jobbak, mint ami a dobozban a géphez jár (szorosabban illeszkednek, kevesebb az energiaveszteség gép-kulcs és kulcs-csavar kapcsolatoknál; 400Nm azzal se lesz).

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#70236) Dani_kp válasza fonok87 (#70235) üzenetére


Dani_kp
őstag

Amint látod, azért elég szellős lett az a vaslemez :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#70237) darvinya válasza fonok87 (#70235) üzenetére


darvinya
titán

Nálam feszesek fejek rögzülése, ezzel semmi gond nem volt.
Anyáról verte le a krómot, de megmozdítani nem tudta.
Ekkor vettem elő az 50cm-es nyomaték kulcsot beállítottam 182Nm-t, egyből megoldott az anya, ezután már géppel szedtem le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70238) Trebron09 válasza darvinya (#70237) üzenetére


Trebron09
őstag

Nyomatékkulccsal nem szabad lazítani csak meghúzni csavart, nem? :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#70239) biker válasza darvinya (#70228) üzenetére


biker
nagyúr

a legtöbb ütvecsavarozó MEGHÚZÁSI ereje van feltüntetve, az OLDÁSI nem, ami merőben eltér. Akár fele is lehet gagyibb kivitel esetén.
Én a 250Nm-es makitával cseréltem kereket többször autón. Igaz 6-8-10mp-ig kalapálta de leszedte mindet.
No meg kell hozzá spéci fej, mert az átlag csőkulcs fej sajnos rugalmas, és elnyeli az energiát. Az ütvecsavarozóhoz kapható fekete edzett fejek iszonyat merevek, nem torzulnak.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70240) darvinya válasza biker (#70239) üzenetére


darvinya
titán

Ez még meghúzni sem tudja.
Fejjel semmi gond szerintem, de kipróbálok egy CrMo fejet is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70241) Dani_kp válasza darvinya (#70240) üzenetére


Dani_kp
őstag

Maga a gépek jók, csak hitvány a szerszám amit adnak hozzá. Tapasztalatból mondom, így vagyok a dekopír és az orrfűrésszel is. A géptest bírja csak a befogott szerszám nem ér 5 ft-ot se. Ugyan így van az olcsó bitfejjekkel is.

https://ingatlan.com/33821564

(#70242) biker válasza darvinya (#70240) üzenetére


biker
nagyúr

Vagyis továbbra sem ütvecsavarozóhoz való rigid fejet hanem normál kulcsfejet tennél rá. Sok sikert.

Az is le van írva a kezelésiben, mekkora kulcsfejen érhető el a nyomaték és hány mp "kalapálás" után, ehhez van egy nyomatékgörbe is.
Pl egy M8-at és egy M14-et tök más nyomatékkal tud húzni, illetve a csúcsot 4-5mp után éri el.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70243) biker válasza darvinya (#70240) üzenetére


biker
nagyúr

Ajánlom az utolsó két oldal ábráit olvasgatni
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70244) inf3rno válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hogy szól? :D

szerk:
Ja látom közben írtad, de gondolom van hangszíne is. Hideg fémes. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70245) macilaci78 válasza darvinya (#70228) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs meglepetés, tavalyi tesztben is 200 Nm alatt teljesített.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70246) darvinya válasza biker (#70242) üzenetére


darvinya
titán

CrMo fej legjobb minőségű ütvegép fej. [link]
Kevered CrV kézi szerszám fejjel, amit linkeltél is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70247) Dani_kp válasza inf3rno (#70244) üzenetére


Dani_kp
őstag

Csinálok ma videót is, de nincs fémes hangja. :N vagy süket vagyok :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#70248) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#70227) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Patent lett Töki!

(#70249) inf3rno válasza Dani_kp (#70247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha előbb hozod le, lehet, hogy én is nekiálltam volna egy ilyennek, ahelyett, hogy veszek aktív hangfalat. Nem gondoltam volna, hogy az ilyen DIY elfogadhatóan szól.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#70250) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

segítséget kérnék. van egy íróasztalom otthon. erre szeretnék egy monitor tartó dobozt barkácsolni. ezzel idáig nincs is gond.
viszont ezt a dobozt rögzíteni szeretném az asztalhoz, úgy hogy a dobozt nem gond megfúrni, csavarozni. de az asztalhoz rögzítés oldható legyen és ne rongálja az asztalt.

valami ilyen szorítóra gondoltam: [link] de a végének egyenesnek kellene lenne (ahol most a "50mm" felirat van), amit hozzá tudnék csavarozni a monitor tartó dobozhoz, alul meg (oldhatóan) rögzíteném az asztalhoz.
Tudtok az elképzelésemnek megfelelő eszközt vagy másik megoldást ajánlani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.