Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) eventus


eventus
veterán

Egy kis muzsika ebben a témában :) [link]
Holdfény szonáta két vinyón + 6 floppy olvasón :DD

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#47852) SchumiBácsi válasza eventus (#47851) üzenetére

Király :D
Nekem ez a favorit ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47853) Zin válasza SchumiBácsi (#47852) üzenetére


Zin
senior tag

zsákos járólap ragasztók 25 kg hány hónapig álnak el?Mai naptol 25% minden termékra a baumaxba, s nekem kell majd 1-2 zsák, meg fagyálló fuga is...most érdemes megvenni vagy várjak Áprilisig?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#47854) Irmscher 353 válasza Zin (#47853) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

ha száraz, fagymentes helyen tárolod, akkor sokáig elállnak, lényeg, hogy víz ne érje őket, illetve ép legyen a csomagolás...

(#47855) Gyíkac válasza Zin (#47853) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Nekünk cementünk van otthon még árvíz óta.. Kicsit összeállt. De egy picivel több kell belőle meg használat előtt összetörni... Betonoztam vele kerítést, az állagaolyan amilyennek kell lennie már 2 éve áll szilárdan ( kiskaput tart a tömb, tehát használva is van.

ebből ki indúlva ha tényleg jó helyen tárolod, nem lesz baja.

(#47856) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Lenne egy amatőr kérdésem. :B

Távtartót szeretnék rakni az alplaptálcán olyan helyre, ahol nincs menet.
Hogyan tudom úgy megfúrni a lmezt, hogy menetes legyen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47857) Sokimm válasza AxBattler (#47856) üzenetére


Sokimm
senior tag

Én úgy gányolnám, hogy egy hajszállal kisebb lyukat fúrnék, majd beleerőltetném a csavart a lyukba, ami talán vág magának menetet... Ha csak nem a csavar menetét kapja le a lemez. :F Ez egy nagyon béna tipp! Csak ha sok csavarod van (minimum egyel több, mint amennyi kell), akkor próbáld meg!

(#47858) macko20 válasza AxBattler (#47856) üzenetére


macko20
őstag

A sima műanyag távtartó lenne megoldás sztem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47859) Pete55555 válasza AxBattler (#47856) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ha távtartót akarsz rakni baromi egyszerű. Kifúrod, másik oldalt anyával+alátéttel rögzíted. Ha jól meghúzod nem fog elfordulni, mikor rögzíted/oldod az alaplap csavarját.

...Szeretem leracsniztatni...

(#47860) AxBattler


AxBattler
félisten

Találtam ilyet, asszem' ez jó is lesz, és nem kell futároztatni:
Kolink alaplap T2 távtartó

Köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47861) Zin


Zin
senior tag

Tetőtérbe ahol lambéria van a fél szobába, még a plafon is az, oda milyen szinu falfesték dukálna? Most jelenleg fehér,de akarok egy kis változatosságot...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#47862) AxBattler válasza imibogyo (#47848) üzenetére


AxBattler
félisten

Megvan a mATX házad, most bárki vehet ugyanilyet... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47863) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Valaki foglalkozik házfestéssel? Aki profi és tudja is mit csinál:)

HAF 932 Advencedről lenne szó. :)

(#47864) macko20 válasza AxBattler (#47862) üzenetére


macko20
őstag

Nem csak az első 4

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47865) AxBattler válasza macko20 (#47864) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, tényleg! :D

Egyébként jó kis, masszív házak, elöl-hátul 1-1 120mm-es ventihellyel - szvsz tökéletes modding alapnak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47866) Irmscher 353 válasza Zin (#47861) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Amilyen Neked/Nejednek tetszene.
Igazából Te/Ti fogjátok nézni, úgyhogy én azt javaslom, hogy ezt Ti találjátok ki, ne pedig mi, mert nem mi leszünk azok akik nap-mint nap látjuk...

(#47867) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Na ez azért már a netovább netovábbja! :Y (Jól van nagyi :C )

/NotMyPic/

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#47868) DR|FTK|NG válasza ƬΛЯΛ (#47867) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mit akarsz? Ez csak egy banándugó. :DDD :DD :C

(#47869) macko20 válasza DR|FTK|NG (#47868) üzenetére


macko20
őstag

biztos nem a mikrofonos füles két jack dugója ?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47870) talpas válasza Zin (#47861) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem épp lambéria és gányolós téma....de tessék itt a festékkeverő mestervagyok

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47871) Satyricon


Satyricon
addikt

Szevasztok srácok

Rég jártam erre felé, üdvözlök mindenkit! :B .

Szeretném lefóliázni a dobszerkóm külső részét. Valami fényes fekete fóliára lenne szükségem. 3D hatású, kockás fóliától hányingerem van, azt zárjuk ki. Helyette esetleg valami vagány kinézetűt tudnátok ajánlani?

Nekem mondjuk ez a minta tetszik kegyetlenül :Y(bár ez eredeti szín)

Szóval valami hasonló fóliát tudnátok ajánlani? Még külföldi oldalról is rendelnék, csak találjak valami hasonló, vagy ugyanilyen fóliát...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47872) imibogyo válasza AxBattler (#47862) üzenetére


imibogyo
veterán

Várjá-várjá. Ezek szerint én drágán vettem. ;] :P

De jó is az a kis házikó. Hátul és elöl is 12 centis venti hely stb..
Sajnálom is, hogy befogtam CNC-s gépnek, jó kis modding alap.

(#47873) Rivaul válasza macko20 (#47869) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem az. Ez igy eleg meleg :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47874) AxBattler válasza imibogyo (#47872) üzenetére


AxBattler
félisten

Biztos Ők nem tisztogatták le olyan gondosan, mint én. :B

Jó helye van ott, passzol a munkakörnyezetbe!
Az alaplapi tálcája is végigér a házon, nincs kilyuggatva, és magában is masszív, nem nyeklik. Hiába, az OEM szegmensben nem a csilivili számít, másra helyezik a hangsúlyt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47875) Pete55555 válasza imibogyo (#47872) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Nekem egy ilyen MAXDATA van a pc-maxból, azt is nagyon szeretem. Nem egy nagy, tágas konfig, gyárilag csak 92 mm ventihely van elől, de módosítás nélkül belefért egy 14 centis is, a rács nagyobb jóval mint a venti :D Hátulra meg 12-es megy. Kivehető HDD tartó van abban is, meg elég jó masszív ház. A tálca mögött meg van egy centi hely is kábelt rendezni.

Én is gondolkodtam már, hogy szétvágom, de sajnáltam :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#47876) Irmscher 353 válasza Satyricon (#47871) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Debrecenben a Nyugati ipari park (egykori házgyár területe) van egy V-Design 2000 Bt., akik foglalkoznak mindenféle fóliázással, és elég jó áron dolgoznak. Legutóbb egy új Luxusautót fóliáztak be, mert a tulajnak nem tetszett a gyári színe. Szerintem keresd meg őket, hátha tudnak segíteni...

Ha reklámnak minősül, akkor kicsillagozom a cég nevét..., vagy moddoljátok ki...

(#47877) spanglee001


spanglee001
addikt

van egy strauss akkus csavarbehajtóm, lehet nem tett neki jót a tél behaltak az akkuk :W (2 tél a fészerben))
életre lehet kelteni még valahogy? vagy mókolni kell hozzá adaptert és akkor konektorból használható?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#47878) Rivaul válasza spanglee001 (#47877) üzenetére


Rivaul
addikt

2 tél a fészerben, akkor marad a gány. Van pár bejegyzés itt ilyesmiről, keress rá.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47879) Irmscher 353 válasza spanglee001 (#47877) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

lehet érdemes lenne hozzá egy új akkupakkot gyártani...
esetleg akkus oldalakon nézz szét, néha igazi gyöngyszemeket is be tudnak rendelni...

(#47880) #90933760 válasza spanglee001 (#47877) üzenetére


#90933760
törölt tag

2 tél alatt tuti hogy 0V-ra merült. Onnan nem hozod vissza. Kereshetsz hozzá másik akkut, vagy konnektoros adapterrel. Csak legyen elég erős az adapter. A gyári töltője nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#47881) Satyricon válasza Irmscher 353 (#47876) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Köszi szépen!

Ők gyártanak fóliát, vagy csak forgalmaznak? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47882) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Nappaliba szeretnék bútort, amibe többek között egy számítógép és egy erősítő is kerülne. Gondoltam, hogy valamilyen (1-2 darab) ventillátort beleteszek a hűtés miatt. Ehhez persze valamilyen tápegység is kellene. Létezik valamilyen kisméretű, csendes megoldás? Esetleg 220V (230V) hálózatról múködtethető ventilátor?(eddig csak a vaterán láttam hirdetve, de nem volt túl bizalomgerjesztő)

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47883) Pete55555 válasza pigster (#47882) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Sima AC/DC 12V-os adapterből van elég sok. Van változtatható kimeneti feszültségű is, 1,5V-tól 12V-ig tud. Én a helyedben olyat vennék, azzal még szabályozni is tudnám őket.
De van 220-as venti is, azok viszont hangosak.

...Szeretem leracsniztatni...

(#47884) do3om


do3om
addikt

Új projekt van készülőben ugye a régi házamra talán emlékeznek páran: a teljesen fekete amiben alig van kábel.

Eddig hűtések rögzítésével szórakoztam de úgy néz ki nem lesz újabb szállítmány, pedig sokan jutottak nagyon olcsón fasza hűtőkhöz, a rögzités azóta gyári szinttel vetekedő megoldássá fejlődött:
[link]

A mostani terv egy gépház amit úgy kéne megcsinálnom hogy jones965 az általam legjobb házépítő-módosítójához is felérjen. :B
Persze ez lehetetlen de most erre ráállok rendesen.
Az alany megvan, ki kel hozni belőle a legtöbbet:
[link]

A gépem elsősorban léghűtésre lesz fejlesztve mint eddig is.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47885) pigster válasza Pete55555 (#47883) üzenetére


pigster
senior tag

Szép, általános, nesze-semmi-fogd-meg-jól válasz. Pont az érdekelne, hogy tudna-e valaki konkrét eszközt, terméket, megoldást javasolni, lehető legkevesebb házilagos gányolással.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47886) imibogyo válasza pigster (#47885) üzenetére


imibogyo
veterán

A tiéd meg egy szép. általános, nesze-semmi-fogd-meg-jól kérdés volt. Erre mit vársz válasznak? Pete szerintem leírta azt a választ, ami a tök általános kérdésedre adható..... Nem írtad milyen venti, mekkora terheléshez kell? 0,3A-es ventikről beszélsz, vagy 5A-eskről? stb.... Erre, hogyan lehet pontos választ adni.

És amúgy meg 7 másodperces google keresés ezt adta vissza. Innen már csak ki kell választanod a ventijeidnek megfelelőt (ha nagyobb a terhelhetősége a tápnak nem baj, sőt...). Tehát ha kétszer 0,5A-es ventit akarsz használni (rajta van a ventin valahol matricán, hogy mekkora A igénye van), akkor mondjuk egy 12V / 1,5A-es adapter megfelelő (én itt a minél nagyobb annál jobb híve vagyok, mert lehet 2 hónap múlva 4 ventit akarsz majd hajtani és akkor gondolom nem akarsz újra tápegységet venni).

Ehhez jön még a Pete által említett feszültség állíthatóság és meg is vagy. Ennél nem tudom mit kellene még többet, pontosabb választ adni.

De TESSÉK. Én ezt venném két ventihez (a későbbiekben 6 is rá mehet, például a fenti 0,24A-es ventiből), valamint állítható a kimeneti feszültsége is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47887) Danex válasza pigster (#47885) üzenetére


Danex
addikt

Mivel a géped benne lesz, ezért már az fog zajt csapni, így akár a gépre is dughatod a PC ventilátorokat és onnan még szabályozhatnád is őket a jobbik esetben..

De ha külön tápra szeretnéd rakni őket, akkor veszel egy szimpla dugalj tápot (legyen mondjuk 9V,hogy ne legyenek hangosak) (mint pl a telefontöltők) és arra kötöd a venti pozitív szálát a pozitívra, a negatívot pedig a negatívra.

(#47888) do3om válasza pigster (#47885) üzenetére


do3om
addikt

Én sem értem mit akarsz: számítógépbe szeretnél olyan csendes ventit ami 220v-ról megy. Szoba ventilátor kel vagy mi, és számítógépbe raknád bele.
Már nem azért de nem szoktunk 220-as ventit rakni főleg ha halk kel a gépbe, menj a ventis topikba olvas bele vegyél egy olyat amit halknak írnak és rakd a gépbe de ne a konnektorba akard bedugni hanem a gépre :DDD

Nem kel gányolni meg semmi vannak kifejezetten számítógépbe való ventik amiket csak rá kel dugni vagy a tápra vagy az alaplapra.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47889) Irmscher 353 válasza pigster (#47885) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Nézz szét itt Náluk, van ventijük bőven.
Ha táp kell, azt is fognak tudni Neked ajánlani.
És ha felhívod őket, még lehet a kérdéseidre is fognak tudni válaszolni...

(#47890) pigster válasza imibogyo (#47886) üzenetére


pigster
senior tag

Leírtam, hogy bútorba szeretném tenni a cuccokat, és erre keresek megoldást. Gondoltam, hátha van valaki, aki már csinált hasonlót. Mivel még nem csináltam ilyet, ezért nem is tudom konkrétan, hogy érdemes-e, és ha igen akkor milyen ventilátorokat használni, elegendő esetleg valamilyen szellőzőrács.
Arra én is rájöttem, hogy létezik a Google kereső, de - mint írtam - reméltem, hogy valaki csak csinált már hasonlót itt a fórumban.
Pont tegnap néztem a Sketchupos videóidat a Youtubon, és olvastam a PH-s hozzászólásaidat a témával kapcsolatban. A te logikád szerint kár bármit kérdezni, mert jönnek az okos googleisyourfriend válaszok. Ennyi erővel csinálhattál volna egy videót akár arról, hogyan kell a Google keresővel megkeresni pl. a Sketchupban történő méretezést.
Egyébként mindkét videó tetszett, remélem lesz folytatása.

Tehát magába a bútorba építeném bele a ventilátort (persze, csak ha feltétlenül szükséges). Főleg az a problémám, hogy az adaptert hogyan kössem össze egy vagy több ventilátorral. Forrasztani nem tudok, nincs hozzá eszközöm.
Látom, azért van, aki érti a problémát. Neki(k) köszönöm.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47891) Irmscher 353 válasza pigster (#47890) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Amúgy emlékeim szerint volt itthon is valaki, aki épített ilyesmit, de ha agyon ütsz se tudom már, hogy ki.
De találtam egy ilyen cikket: LINK1
Meg van még egy ilyen is: LINK2

De emlékszem még egy pirosas megvilágítású (ha jól emlékszem?!) íróasztalba épített gépre. De arról nem találom a cikket...
De találtam még párat, a teljesség igénye nélkül: LINK3; LINK4

(#47892) pigster válasza Irmscher 353 (#47891) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi a linkeket, majd tanulmányozom őket.
Sokkal egyszerúbb dologra gondoltam. Jelenleg egy ehhez hasonló állványon van a TV, alatta erősítő, Wii, külső winchesterek, mellette meg egy számítógép. Mivel rettenetesen porosodik minden, ezért szeretném valami zártabb bútorba tenni az eszközöket. Mivel az összes eszköz szépen termeli a hőt, ezért gondoltam, hogy a bútorba kellene esetleg valamilyen ventilátort és ehhez valamilyen tápegységet elhelyezni. Persze úgy, hogy a tápegység ne foglaljon plusz még egy csomó helyet, és valamilyen átalakítóval/elosztóval közvetlenül tudjam csatlakoztatni a ventilátorokra (forrsztgatási lehetőségem nincs). Ha ilyen megoldás nem létezik, arra az esetre gondoltam, valami olyan ventilátorra, amit közvetlenül dugaljba tudok dugni.
Szóval még igencsak elméleti síkon tart a probléma, ezért is nem tudom konkrétan, hogy milyet, mennyit szeretnék. Többek között erre is vártam (volna) tanácsokat.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47893) Pete55555 válasza pigster (#47890) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Főleg az a problémám, hogy az adaptert hogyan kössem össze egy vagy több ventilátorral. Forrasztani nem tudok, nincs hozzá eszközöm.

Akkor miért nem ezt kérdezted :F
Azértválaszoltam azt, és úgy, mert aki ide betéved, arról általában feltételezzük, hogy forrasztani pl tud. Kivéve ha nem mondja hogy nem tud. Te nem említetted.
De segítek akkor.
Veszel egy tápot. Terhelhetősége nagyobb legyen, mint a ventik áramfelvétele. (Mondjuk 1A-es táp jó 2 vagy 3 db 0.3A-t felvevő ventire) Levágod a végéről a csatlakozót. Ventik végéről is levágod a csatlakozót. És mivel forrasztani nem tudsz, simán csak összetekered kézzel az előtte megblankolt (megcsupaszított) vezetékeket. Értelemszerűen polaritásra figyelve. Rá szigszalag, és kész vagy.
Egyébként érdemes nyilván, gépet nem szoktunk zárt dobozba berakni.

(#47892) pigster Hagyd a francba az egész külső tápos dolgot. Számítógépből vezess ki egy molex ágat. Mondjuk a PCI hátlapon keresztül. Azon elvileg 2 molex csati van. Abba beledugsz 2 db molexes ventilátort, és kész vagy.
DE! Ventilátorok elé kell majd porszűrő is, legalábbis az elé, amelyik befelé fog fújni.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#47894) pigster válasza Pete55555 (#47893) üzenetére


pigster
senior tag

Akkor miért nem ezt kérdezted
Mivel ezen agyalok már egy ideje, nekem valahogy egyértelműnek tűnt, de beláttam, hogy másnak esetleg nem, ezért is próbáltam újra leírni a problémát.

Hagyd a francba az egész külső tápos dolgot.
:)) Bennem is felmerült.

Ventilátorok elé kell majd porszűrő
Ez meg a másik gondom. Hardveraprón láttam hirdetve valamilyen 5mm vastag porszűrót, csak azt nem tudom, hogy azon keresztül mennyire bír egy ventilátor beszívni/befújni?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47895) Speedhs válasza pigster (#47894) üzenetére


Speedhs
őstag

Ezeknek az anyagoknak eléggé nagy a légáteresztése, nem lesz belőle gondod szerintem.

(#47896) Sokimm válasza pigster (#47894) üzenetére


Sokimm
senior tag

Porszűrők terén nincs tapasztalatom, de én most tesztelek egy dm-ben (igen a drogéria :D) árult teafiltert, ami fehér, és a tea szűréséhez használják. Vagdosva pici (max 12cm-es venti helyet) egyszerre lefog, bár a tearészecskéknél kisebb porszemekre lehet nem a legjobb. Az biztos, hogy az "ipari" szivacsokkal meg volt már olyan kézzelfogható tapasztalatom, hogy idővel úgy elöregedtek, hogy a kezemben porladtak szana szét.... Nah ugye ezt tudjuk mért "gáz".

Szóval a portalanítás terén figyelemmel kísérem még a válaszaitokat, mert olcsó, hatékony, (porszívózsákra is gondoltam, vagy annak a motor felüli szűrőjére, mert zsákkal együtt adnak tartalék szűrőt is mindig, esetleg az autóban használatos levegőszűrő "kihajtogatására") és megbízható (mondjuk fél év, éves szinten ne kelljen takarítani, se palackos levegőt (kifújásra) vennem... ) porszűrőt nem találtam még.

Ugye a porszűrő SZÓVAL az a baj, hogy luxus manapság, ha valaki a porra figyel, ahelyett, hogy időnként kifújná... Aki meg ugye erre a "butaságra" is figyelne, az fizessen rendesen a szivacsért... (gondolják az eladók), mert nem hinném, hogy annyira drága dolog a szivacs előállítás. :U (bár lehet csak én vagyon naiv skót?) :B

(#47897) Irmscher 353 válasza Sokimm (#47896) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak, jó páran írták korábban itt, hogy női harisnya több rétegben egész jól használható porszűrő gyanánt.
Ami a papír porzsákot illeti, azzal én picit szkeptikus vagyok, egy porszívó motorja, rendre 800+ W-os, míg egy a PC-ben alkalmazott venti ennek a töredéke, szerintem (de ez csak az én véleményem!) egy porzsákból készített szűrő, annyira lekorlátozná a venti légszállítását, hogy az jóformán értelmét veszítené.

Én inkább a robogóknál is használt légszűrőszivacsban gondolkodnék, mert azok nagyobb méretben kaphatóak, s az áruk sem feltétlen eget verő. LINK

(#47898) Irmscher 353 válasza Sokimm (#47896) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Esetleg a páraelszívókban alkalmazott betéteket lehetne megpróbálni. LINK

(#47899) imibogyo válasza pigster (#47890) üzenetére


imibogyo
veterán

Leírtam, hogy bútorba szeretném tenni a cuccokat, és erre keresek megoldást. Gondoltam, hátha van valaki, aki már csinált hasonlót. Mivel még nem csináltam ilyet, ezért nem is tudom konkrétan, hogy érdemes-e, és ha igen akkor milyen ventilátorokat használni, elegendő esetleg valamilyen szellőzőrács.
De legalább 4 féle megvalósítása létezik a dolognak, ezért mondtam/mondtuk, hogy konkrét elképzelés nélkül nehéz válaszolni. Ha meg még csak agyalsz, akkor abba az irányba kell kérdezni, hogy mit és hogyan éri meg megoldani és nem rögtön a tápegységre, meg a ventikre kérdezni, hanem hogy egyáltalán kellenek-e....

Arra én is rájöttem, hogy létezik a Google kereső, de - mint írtam - reméltem, hogy valaki csak csinált már hasonlót itt a fórumban.
Pete pl. elsőre konkrétan leírt egy megoldást, az egyedüli amire nem válaszolt az az Amper-szám (amit én megtettem), amit ugye nem tudhatunk biztosra, vagyis elmondta, hogy a legegyszerűbb dolog külső tápot feltételezve az AC/DC táp, állítható kimeneti feszültséggel és mivel a gépben 12V-ot kapnak a ventik, ezért maximum ekkora kimeneti feszültségre van szükséged. Ennél mi kellhet pontosabb infó?

Pont tegnap néztem a Sketchupos videóidat a Youtubon, és olvastam a PH-s hozzászólásaidat a témával kapcsolatban. A te logikád szerint kár bármit kérdezni, mert jönnek az okos googleisyourfriend válaszok. Ennyi erővel csinálhattál volna egy videót akár arról, hogyan kell a Google keresővel megkeresni pl. a Sketchupban történő méretezést. Egyébként mindkét videó tetszett, remélem lesz folytatása.
Először is köszi, másodszor pedig több nagyságrendnyi bonyolultsági különbség van a két téma között...... Arról nem is beszélve, hogy nem "NEM kaptál" választ, csak szerinted nem kielégítőt. A kettő megint csak nem ugyanaz. És én erre írtam, hogy ha nem vagy elégedett, akkor a google nagyon gyorsan segít. Ettől függetlenül eddig még szinte mindenki adott neked ötletet, vagy választ.

Tehát magába a bútorba építeném bele a ventilátort (persze, csak ha feltétlenül szükséges). Főleg az a problémám, hogy az adaptert hogyan kössem össze egy vagy több ventilátorral. Forrasztani nem tudok, nincs hozzá eszközöm.
Szerintem szükséges plusz venti, persze ez a kialakítástól is függ, amit tervek nélkül nem igazán tudunk megmondani. De én egy bútorban "lefojtott" géphez biztosan tennék ventiket, csak épp jól leszabályozva (nekem anno 2 darab venti megoldotta a dolgot, a tervvel ellentétben vízhűtés nem került az asztalba). Tápot viszont megoldanám a gépről és akkor még forrasztanod sem kell.

Látom, azért van, aki érti a problémát. Neki(k) köszönöm.
Ezt annak fényében is köszönöm (mivel úgy érzem nem rám gondoltál), hogy én is konkrét eszköz linkjével és elég pontos problémamegoldási lehetőséggel válaszoltam. De ezek szerint ez sem volt megfelelő/kielégítő. :U

Ventilátorok elé kell majd porszűrő. Ez meg a másik gondom.
Sűrű szövésű nylon-harisnya két rétegben. Problem solved. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47900) imibogyo válasza imibogyo (#47899) üzenetére


imibogyo
veterán

A te logikád szerint kár bármit kérdezni, mert jönnek az okos googleisyourfriend válaszok.
Még annyi kimaradt, hogy ha tényleg így gondolkodnék, akkor nem kapnál válaszokat, mármint tőlem. Márpedig kapsz. Ahogy a másik topikban is mindenkinek válaszolok. Bár tény, hogy ugyanazt a témát 144-jére megbeszélni tényleg elég fárasztó. A videó is ezért készült, hogy ne naponta legyen 30-40 megválaszolatlan privátom, mert azért nekem is van más dolgom, minden segítő szándékom ellenére. :B ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.