Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Milo629 válasza edari (#47300) üzenetére


Milo629
aktív tag

"Madzagos" megoldás a tápnál van, ahol a 24-es ATX csatinál összekötöd a feketét a zölddel (ha jól emlékszem). Neked az alaplapon kell megkeresni a PWR / POWER feliratot és a mellette/felette/alatta lévő két tűt rövidre zárni valami fémmel (toll / csavarhúzó / stb.) ha nincs feltüntetve az alaplapon akkor keress rá az összeszerelési manual-ra neten és keresd ki hogy hova kéne bekötni a power gombot.

Szerk.:
Még annyit hozzátennék hogy nem elég egy pillanatra összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#47302) Ribi válasza Milo629 (#47301) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég azt 1 pillanatra összeérinteni.

(#47303) xigris válasza Ribi (#47302) üzenetére


xigris
őstag

+1, én rendszeresen szoktam gépeket így indítani, volt amit autós pillanat kapcsolóval oldottam meg

(#47304) Milo629 válasza Ribi (#47302) üzenetére


Milo629
aktív tag

Most nézem hogy félreírtam, pont azt akartam hangsúlyozni hogy csak egy pillanatra kell. :B

(#47305) Juliuska válasza LarsR (#47201) üzenetére


Juliuska
senior tag

erről a légrugóról jut eszembe: én macskás megoldással láttam ilyet ;] -> video

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#47306) dzso22 válasza Juliuska (#47305) üzenetére


dzso22
senior tag

:Y Szegény macsek

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#47307) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!
Ha egy ilyenfajta műveletet szeretnék egy fsp raider 550-en végezni azt ugyanúgy megtudom? Sajnos forrasztani meg ilyesmit nem tudok szóval ezt a megoldást szeretném választani. Mert már gecire idegesít a ventije. A garancia meg nemizgat.
https://www.youtube.com/watch?v=6zCm8cXLZHA&index=1&list=FLMVBhB4-TcOnqVWPNdQoEhQ

(#47308) szab.tam válasza edari (#47300) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én az alaplapon, ahová a ház kapcsológombjának a saruji mennének,a power button 2 tüskéjét szoktam egy csavarhúzóval egy pillanatra rövidrezárni.
így nem kell a táp vezetékeit csesztetni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47309) #21346560 válasza dzso22 (#47306) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miért az? Segítettek neki, semmi baja nem lett. Ha nem segítettek volna, na akkor szegény lett volna..
Mondjuk én azt hittem, egy újabb hőcsöves hűtést láthatunk, macskával megspékelve :DDD

(#47310) quailstorm válasza #21346560 (#47309) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért alul írja hogy nem azonnal vették észre hanem megutaztatták picit.
Biztos kellemes volt, de hát minek megy oda?

(#47311) dzso22 válasza #21346560 (#47309) üzenetére


dzso22
senior tag

Jaaj tudom :D
Csak belegondoltam,hogy a szegény macska mit élhetett át még így is.
Én nem is tudom mit csinálnék ha beleszorulnék egy spirálrugóba.
Lehet összesikítanák mindent,már ha tudnék :U de valószínű hogy erősen próbálkoznék

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#47312) tatabike válasza csumpa93 (#47307) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, meg tudod, csak arra nagyon oda kell figyelni, főleg egy 550 wattos tápnál, hogy nem szabad kisebb légszállítású ventilátort betenni, mint amilyen most van benne, mert az a hűtéshez van méretezve. Beleraksz egy lassú fordulatú, halk ventit, aztán esélyes lesz, hogy megsül a cucc, illetve megfelelő védelem esetén le fog oldani, és leáll a móka...
Gondolom nem alsó tápos házad van, amiben külső levegő hűti a tápot, mert akkor nem pörögne fel a venti. Ez a gond a hagyományos házakkal, hogy a belső levegővel hűtik a tápot, amit már minden más hőtermelő egység felmelegített. Én erre azt találtam ki, hogy megfordítottam a tápot, felül van a ventilátor, és vágtam egy nyílást fölé a ház tetejébe. Így sosem pörög a venti, mert állandóan a külső, hideg levegőt kapja.
Régen, mikor hátul volt a kis 80-as venti a tápokon, akkor meg a ventit fordítottam meg, és befelé tolta a levegőt a tápba, onnan meg a házba, aztán meg felül ki a szabadba...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47313) szab.tam válasza #21346560 (#47309) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kabbe.
1 nap banér' már nem szólok ilyenhez hozzá...
:N :D

****

ha macska téma van, már messzire megyek.
a ph-n megtanultam, hogy a macskaimádók sokkal bosszúállóbbak, (évekig nem felejtenek), mint az általános állatvédők, vegetáriánusok és ufóhívők abszolút részhalmazába esők. (aki régen járt isibe: 3, egymást metsző karika, és középen ott az az a pici izé...)

tehát semmi konkrét vélemény. :N
(és ne úszíts g*i....) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47314) #21346560 válasza dzso22 (#47311) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát ha annyi eszed lene, hogy bemássz egy spirál rugóba, akkor megérdemelnéd, hogy beszorulj :DDD

(#47315) szab.tam válasza #21346560 (#47314) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jájjj..
hétvégi ph okosság ráadásul.
idézem:
"Macskafigyelő, okospárna, perek, apró számítógépek"
hozzá tarozó link:
[link]

el sem olvasom, hozzá sem szólok.
de elmentem az egész beszélgetést, mert a saját pélámdból okulva, hátha 5 év múlva valakinek eszébe jut valami.
mert hát itt nincs elévülési idő... :)
(tapasztaltam már ilyent, szép volt fiúk!) :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47316) #21346560 válasza szab.tam (#47315) üzenetére


#21346560
törölt tag

:DDD

(#47317) dzso22 válasza #21346560 (#47314) üzenetére


dzso22
senior tag

Köszönöm hogy ilyen együtt érző emberekkel lehetek itt együtt :DD

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#47318) #21346560 válasza dzso22 (#47317) üzenetére


#21346560
törölt tag

áá hagyd csak, nagyon igyekszünk vissza fogni magunkat :P
És hogy on is legyen... szereztem egy ledobott hangszóró szettet, de elég gyengus volt mind hangerőben, mind hang minőségben.
Fénycső tartó "doboz" átalakítva, Sony TV-ből hangszóró bele aplikálva, s bár mono-ra oldottam meg a dolgot, még így is sok-sok-sokszor jobb, szebb hangja van, mint eredetileg... rezeg az asztal rendesen, amin a laptop van :DDD
Úgymond mélynyomó cső lett a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#47319) szab.tam válasza #21346560 (#47318) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó.

és hogyan oldottad meg, hogy csak a mély mennyen rá?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47320) tvamos válasza #21346560 (#47318) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudon topic-e a kerdes...
Szeretnek venni egy regi, szep, nem tul nagy, tekeros radiot, raspberry pi netradio beepitesenek szempontjabol.
Tudtok ebben segiteni? Elore is koszonom! / Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47321) #21346560 válasza tvamos (#47320) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mármint ilyenbe?
Persze, tudunk, jövő héten megyek haza, van pár órám barkácsolni, de elötte rajzold le az elképzelésedet ;)

(#47319) szab.tam Hát a padlóig nyomja a hangot, szóval mély(re)nyomó cső lett ;)

[ Szerkesztve ]

(#47322) csumpa93 válasza tatabike (#47312) üzenetére


csumpa93
tag

Köszi a választ, persze odafigyelek a helyes ventire, hogy fasza légszállítása legyen és szerencsére alsó tápos a házam :) és köszi a választ még egyszer. Annyi esetleg, hogy tudnál nekem valami ventit ajánlani bele ami halk és jó a légszállítása és persze nem drága.

(#47323) tvamos válasza #21346560 (#47321) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aha! Ilyesmi kene, csak kisebb...
Meghekkelem en, csak nem tudtam, hol arulnak ilyet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47324) tatabike válasza tvamos (#47323) üzenetére


tatabike
őstag

Árulnak...? :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47325) veze válasza tatabike (#47324) üzenetére


veze
őstag

talán, a nemzeti rádióellátó bótba, ha létrehozzák, idő kérdése és lesz az is :D

[ Szerkesztve ]

(#47326) tvamos válasza tatabike (#47324) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegulis vannak kisebbek, nagyobbak... De ott az olx-en van sok, mar latom en is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47327) nézzbe


nézzbe
aktív tag

OFC :D Frissen szerzett NOKIA 9000 akku bikázás

(#47328) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Üdv urak!

Esetleg valakit érdekel jó minőségű (nem az az össze vissza hajló lemezből készült) alaplap tálca modding alaphoz? Egy Monsterért bárki viheti ;)

Dobjatok egy privátot nyugodtan :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#47329) #90933760 válasza ƬΛЯΛ (#47328) üzenetére


#90933760
törölt tag

Há, edrink társ.
Most én is a gépházamat vagdosom majd, fekvő gépet csinálok belőle, de az alja, teteje ki lesz vágva és csak az alaplaptálca marad a gépház elejével meg hátuljával. Ahogy itt páran a próbapadokat is csinálják. Valami ilyesmit tervezek. És előre a dupla helybe fogom a radit betenni két ventivel aztán azok fújhatnak hátra fele a gép fölött kis légáramlatot keltve, annyi ölég. Esetleg hátul az egy ventihelyre is mehet majd egy single radi ott is kavarhat kis levegőt az. Ki lesz vágva az ODD tartó is hogy legyen hely.
Kicsit tartok tőle hogy nagyon el fog gyengülni, még gondolkozom rajta, lehet felül a felső sínt meghagyom.

(#47330) ƬΛЯΛ válasza #90933760 (#47329) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Edrink hát :C Sok sikert a tervekhez :K :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#47331) tatabike válasza tvamos (#47326) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem van egy ilyenem, kicsit öreg, kicsit kontaktos, de működik:

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47332) Pttypang válasza nézzbe (#47327) üzenetére


Pttypang
veterán

Jezus teste oltalmazzon, mikor feltamasztod a keresztfiat :D

Everybody lies.

(#47333) tatabike válasza Pttypang (#47332) üzenetére


tatabike
őstag

:)

Erről jut eszembe, kaptam egy kukázásra ítélt Acer N35 kütyüt, ez ilyen érintőképernyős, ceruzás, win6.1-es cucc. Van kihajtható GPS antennája, ha kihajtom, elkezd villogni rajta egy kék LED, de nem csinál semmit, nincs is rajta GPS progi.
De nem is ez a lényeg, hanem hogy meg volt dögölve az akkuja, de olyan szinten, hogy ha egy napig töltőn volt, akkor is rögtön kikapcsolt, ha lehúztam a töltőről. Ezekbe ugye ilyen fix, beforrasztott akku van. Szétszedtem, rámértem, volt benne 0.3 volt... :DDD Szétbontottam az akkut, és sikerült sérülésmentesen kibányásznom belőle a töltőelektronikát, ezekben még az akkuval van egybeépítve. Ez egy ilyen EPROM-os cucc, egy chip és vagy fél tucat smd-alkatrész.
Elővettem a telefonos dobozomat, és megtaláltam benne a régi SonyEricsson V640i-t, annak a 900mAh-ás akkujára rámókoltam ezt az elektronikát, és egy fél óra töltögetés, ki-be kapcsolgatás és néhány hard-reset után kezeli is, tölti rendesen és kiírja a töltöttségi szintet is a win. Maga a készülék annyira komoly, hogy este, ha nem tudok elaludni, a passziánszot nyomom rajta fél-egy órát, így egy hétig elprüntyög egy töltéssel. Másra nagyon nem jó szegénykém, még esetleg ébresztőórának. 260MHz proci, meg 50MB ram van benne, és normál méretű SD-kártyát kezel. Viszont gond nélkül vagy 8 órát elzenél mp3-mal a saját hangszóróján.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47334) macko20 válasza tatabike (#47333) üzenetére


macko20
őstag

Egy gyenge felbontású 2D-s igo el fút rajt biztosan,nekem anno ilyen hp-m volt ,ez az első olyan palm amiben volt gsm is ,érintős ,gps ,két féle sd aljzat,már majdnem okos telefon csak windozos..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47335) tatabike válasza macko20 (#47334) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem is volt egy Ipaq-om, de az csak egy gsm-es tokba dugva "tudott" telefon "lenni", de úgy már akkora volt, mint egy BigMac... :)
Meg volt wines telóm nem is olyan régen, méghozzá egy ilyen Gigabyte csodakütyü... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47336) nézzbe válasza Pttypang (#47332) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Szegényt hiába keltettem életre 5 perc van benne , habár nem egy takarékos gépet kell ellátnia :D

(#47337) quailstorm válasza nézzbe (#47336) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De innentől ha szabvány nokia töltőn lóg akkor is megy nem?
Demózni jó az. Magas a menőségi faktora.

(#47338) tatabike válasza nézzbe (#47336) üzenetére


tatabike
őstag

2db mobilakku sorba kötve pakkba, nem megoldás? Mekkora ez az akku? Mármint fizikai méretei.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47339) nézzbe válasza quailstorm (#47337) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Persze úgy megy , csak akkor már nem mobil :D majd turizok bele két hasonló méretű cellát.

A cella mérete 47mm*33mm*7mm H-SZ-M

[ Szerkesztve ]

(#47340) tatabike válasza nézzbe (#47339) üzenetére


tatabike
őstag

Az nem túl nagy hely... Kár, hogy 7.2 voltos.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47341) nézzbe válasza tatabike (#47340) üzenetére


nézzbe
aktív tag

vagy bekötök két 18650 3Ah cellát szigszalaggal a hátára oszt jóvan :D

(#47342) Balathruin


Balathruin
veterán

Minőségi.

(#47343) #90933760 válasza Balathruin (#47342) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az igen, jó kis TFX táp. Én nem így tervezem majd megoldani azért...

(#47344) imibogyo


imibogyo
veterán

Na végre én is alkottam. Még nincs teljesen kész, de legalább már van hova költöztetni a konfigot.

A képek között látható, hogy majd milyen egyedi élvédő fog rá kerülni a jövőben, csak még el kell készítenem. És láthatóak, hogy nútok futnak körbe a fenyőlapokon alul felül és elöl, ide majd vagy füstüveg, vagy egyedi oldallemezek fognak becsúszni hátulról (ezek szintén "work in progress" státuszban).

Az előlapra ideiglenesen felfogatott szúnyogháló is valószínűleg fémhálóra lesz cserélve, de ez még a jövő zenéje. Azt még nem döntöttem el, hogy a 4x120-as ventihelyet fel is töltsem-e ventikkel? Eddig nem látom szükségét a proci is jól elvan passzívan, de ha később jön dVGA akkor valószínűleg kelleni fog neki.

Egyébként 300mm-es dVGA fér el, a képeken egy 280mm-es hibás 9800 GTX látható sablonnak. Az előlaphoz rövidebb videokártya esetén a 4x120-as radiátor is elfér (bár nem tervezek vizet). Egyelőre egy szintén ideiglenes nem-moduláris tápegység látja el a feladatokat, mert az aktuálisom meghalt és csak ilyen volt itthon. Látszik, hogy nem 20 méter tápkábel elrejtéséhez terveztem a gépet. :B

Az egyedi SSD és HDD tartó újrahasznosított IKEA-s bútorrögzítő derékszög elemből készült (csak az SSD hátsó részét tartó végét majd szebben le kell kerekítenem, mert így ronda. Tervben volt, de ennyi fért bele a hétvégébe).

[ Szerkesztve ]

(#47345) szab.tam válasza imibogyo (#47344) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tetszik.
elég fa-sza. :))

******

"Egyébként 300mm-es dVGA fér el"
ezt a bazári, bóvlidumát a ph-n az alsókategóriás, túlárazott házaknál szokták bevetni.
tudod, a gémer házak híreinél, elemzésénél. :DDD

de tényleg kalssz.
egyre jobban tetszenek a kockák. :)

az más kérdés, hogy én mindig a tetejét, és az alját, vagy az oldalát alul nyitnám..

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47346) zolee5016 válasza imibogyo (#47344) üzenetére


zolee5016
őstag

Jó látni téged is a tettek mezején!!!!!!!!! :))
faxa lesz......... :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#47347) imibogyo válasza szab.tam (#47345) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Mondjuk az egész nem háznak indult, csak ki akartam próbálni végre a CNC-t működés közben. Ez a 4x120-as előlap lett az eredménye, meg a hátfal "lyukai". A többit még régebben kézzel vágtam méretre, ez meg is látszik rajtuk. De mindegy. Majd tökéletesedik. :K

ezt a bazári, bóvlidumát a ph-n az alsókategóriás, túlárazott házaknál szokták bevetni.
Csak azért gondoltam megemlíteni, mert ITX-hez méretezett házaknál ekkora VGA befogadása nem szokott alap lenni. :B

az más kérdés, hogy én mindig a tetejét, és az alját, vagy az oldalát alul nyitnám..
Meg lesz majd az is. ;) Vagyis elsőre csak a tető (az alján még gondolkodom, mondjuk hasznos lenne "átszellőztetésre"). Két hét múlva jutok ismét a maró közelébe és akkor majd ki akarom marni a tetőt is (gondolva egy passzív 750Ti beszerzésén a jövőben).

(#47346) zolee5016: köszi. Nekem mondod, azt hittem soha nem jutok el idáig. Semmire nincs időm. És mint fentebb már írtam, most egy két hétig megint nem tudom építgetni. De hát nehéz a bányászok élete. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47348) ƬΛЯΛ válasza ƬΛЯΛ (#47328) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nos senkit nem érdekel? :U

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#47349) imibogyo válasza ƬΛЯΛ (#47348) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Engem most nem. Pont beújítottam alaplapi tálcákkal.
Van, vagy kettő-három feleslegbe, nem kell egy negyedik is. :R

(#47350) ƬΛЯΛ válasza imibogyo (#47349) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.