Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) FID válasza imibogyo (#48196) üzenetére


FID
őstag

Evvel semmi csak már öreg volt és nem csináltattam meg. Nem szólt a center és a 2db hátsó. Így oda adtam havernak ingyé 10év után.

És vettem egy logitech z506-ot, de többre vágytam így oda adtam asszony gyerekének. Így vettem egy creative inspire digital 5700at és hozzá egy samsung 5.1et ami filmre tökéletes és az erősítő profi cucc a gépes kategóriába. De a hifi topikba megfertőztek így a creative ment apróra. A Yamaha hifi meg útban felém. Sőt találtam egy igazán sokat nem tudó 5.1 yamaha erősítőt olyan mint ami most jön csak az stereo. Így szép hifitornyom lesz.

Bár a hifi topiknak sem sok értelme van szerintem iszonyatos emberek járnak oda pfff.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#48202) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Turbónyomás mérőt szeretnék csinálni egy VW Golfba. Olyat képzeltem el, ami digitális és számokkal jelzi ki a bar értéket. Nem tudtok véletlenül valami jó kis kapcsolást?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#48203) Irmscher 353 válasza FID (#48201) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

ez a hifi dolog is el tud menni a mocskos drága hobby irányába, pedig egy átlagfelhasználó a büdös életben nem fogja észrevenni a különbséget, főleg ha mp3-at hallgat :W

kalozhun100: ehhez mit szólsz?, vagy ehhez?
És az ára is egész tűrhető...

[ Szerkesztve ]

(#48204) kalozhun100 válasza Irmscher 353 (#48203) üzenetére


kalozhun100
őstag

Olyan kéne, ami barban méri.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#48205) Irmscher 353 válasza kalozhun100 (#48204) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

(#48206) kalozhun100 válasza Irmscher 353 (#48205) üzenetére


kalozhun100
őstag

Esetleg egy linket tudsz küldeni hol?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#48207) Irmscher 353 válasza kalozhun100 (#48206) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

3 hozzászólással hamarabb (beállítástól függően, fentebb/lentebb), ott a 3. link: - csak a görgess lejjebb, vagy használd a keresőt...
hsz 48203

[ Szerkesztve ]

(#48208) kalozhun100 válasza Irmscher 353 (#48207) üzenetére


kalozhun100
őstag

Oks köszi:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#48209) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy kérdésem lenne, egy amatőr gányolással kapcsolatban. A gépem egy ilyen "gépdobozvan" van ami gyakorlatilag egy szekrény. Van ajtaja stb, hátuljára vágtam egy 12 cm sugarú kört és abban egy 12es venti van bepréselve ferdén perpillanat. Gondolkozok egy upgrade-en: vágjak rá egy magasabb lukat és 2 12es ventit össekábelkötegezve belerakni(egy 2 ventis hűtőbordás cpu hűtő is bemehetne ide azért lenne jó opció), vagy egy nagy 20 centis ventit rakjak bele és jónapot. Ha 20 centiset rakok bele lehet hogy még a tetejére beférne egy 12 centis.
Melyik lenne e legjobb opció szerintetek? :F

(#48210) flymi válasza BazsiBazsi (#48209) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egy kép sokat segítene... ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#48211) Zotya21 válasza Irmscher 353 (#48199) üzenetére


Zotya21
senior tag

nálunk is koaxos net van

a Tarr kft nyomatja
de falun nicns sok lehetőség

t-home vagy tányéras net vagy koax

t-homeal már régen próbálkoztunk de jelszavas és ha esett mindig szakadozott és az elmúlt évben elég sokat esett szóval jobb a koaxos nekünk :DDD

és nem is a földben jön

de miket tud összeszedni ? :D

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#48212) BazsiBazsi válasza flymi (#48210) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag


Ha más szögből is kéne akkor csinálhatok még képet, a kábel a venti kábele ami ott van mellette.

[ Szerkesztve ]

(#48213) imibogyo válasza BazsiBazsi (#48212) üzenetére


imibogyo
veterán

Abszolút ON-Topik. ;] :P Különösen a sorja-mentes kivágás fogott meg. Amúgy én inkább egy 20-as ventire tenném a voksomat, egy ekkora légterű "házban".

[ Szerkesztve ]

(#48214) flymi válasza imibogyo (#48213) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én szívesen megcsodálnám a "bélést" is! :D

imibogyo: +1

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#48215) Irmscher 353 válasza Zotya21 (#48211) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Komolyan kérded? :)
Kollégáméknál konkrétan rázott a koax kábel...
Nálunk csak egyszer, vitt, tv-t beltérit, PS3-at, mindent amit lehetett...

(#48216) #90933760 válasza imibogyo (#48213) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt úgy robbantotta ki. :DDD
Én mondjuk még mindig rohadtul nem értem mi akar ez lenni. Szóval egy szekrénybe van a gép és ez lenne a szellőztető? És hol a másik lyuk a levegő átáramoltatásához, vagy ez szembe nyitott szekrény?

(#48217) flymi válasza #90933760 (#48216) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valahogy én is így képzelem. Nekem is ilyen íróasztalom van. Épp betehetném a szekrénybe, de szerintem szellőzés szempontjából nem ideális + kábeleknek is kéne vágni likat. :DDD De legalább ha nem szellőzik, nem porosodik. ;]

Ja + 1: Ilyen körülményekkel lehet csak igazán megizzasztani a hardvereket! Minek ide stresszteszt? Irány a szekrény! :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#48218) AxBattler válasza #90933760 (#48216) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, ezt a hörcsöggel rágatta körbe. ;]

Egyébként +1 a 200mm-es ventire, bár azt a későbbiekben problémásabb felhasználni, vagy továbbadni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#48219) BazsiBazsi válasza imibogyo (#48213) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

A technika elég érdekes volt: megkerestem a legvastagabb fúrófejet amit találtam a barkácskészletben és csináltam ezer lukat rá mire kész lett ez. A pláne az volt hogy nem is fához való fúrófej volt :DDD

(#48220) Rivaul válasza AxBattler (#48218) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is valamiféle rágcsálóra tippelnék. Ilyet saját kezűleg max kiskanállal lehet. Sztem gyönyörű :C


BazsiBazsi

Egy igazi barbár vagy. Üdv a csapatban ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#48221) Hilfiger83


Hilfiger83
újonc

(újonc)

Üdv mindenkinek! Van egy gigabyte hd6850 karim, és a gyári windforce hűtő az egyik teljesen feladata, a másik még éppen csak hűt de csapágy hangja van, szeretnék rá valami olcsó hűtés megoldást házi barkácsba ugye az alap a hűtő borda az oké, arra kéne nekem valami olcsó és jó 2 darab hűtő ventilátor, ha valaki már barkácsolt ilyet kérem jelezze üziben, vagy itt a fórumon, előre is köszönöm

(#48222) Rivaul válasza Hilfiger83 (#48221) üzenetére


Rivaul
addikt

2 darab bármilyen 8-as venti egy számtech boltból. Nézhetsz légszállítást, hangot, stb-t de vehetsz valami random-at is sztem ami egy ezres fölött van (darabonként). Azt meg rá kötözőpánttal és kész.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#48223) Zotya21 válasza Irmscher 353 (#48215) üzenetére


Zotya21
senior tag

Eddig tapasztalat szerint tv be bedugva ráz

ilyenről még sose hallottam hogy a koax beba**a őket

https://500px.com/slayer_art

(#48224) lysgb


lysgb
tag

Hello. Van pár ilyen hűtőbordám és a kérdés az, hogy érdemes lenne-e felrakni ezeket a pucér ramra és ha igen, hogyan?
Köszi előre is.
http://kepfeltoltes.hu/view/150130/20150130_104913_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#48225) #90933760 válasza lysgb (#48224) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semmi értelme felrakni. Ha fel is raknád akkor kellene alá gap pad aztán gyorskötözővel vagy erősebb fém csipesszel, pillanatszorítóval stb. :DDD

Ezek amúgy tápegységek fetjeit hűtötték eredetileg. Régen én is kibeleztem a kukás tápokból, de aztán kidobáltam mert használhatatlan. Legalábbis én évek alatt semmire se tudtam használni. De ezek szerint te se találtál nekik hasznos helyet, ha most a ramokra akarod feltenni. :DDD

Bár egyszer mintha a Raptor oldalára odacsavaroztam volna őket és lehűtötte passzívan pár fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#48226) lysgb válasza #90933760 (#48225) üzenetére


lysgb
tag

így van, tápegységből való :D és igen, gondolkoztam mi hasznát vehetném. De a végén akkor lehet, hogy csak "dísz" lesz valahol :D azért köszi

(#48227) SchumiBácsi válasza Irmscher 353 (#48199) üzenetére

Ezt a hálót egy ma már nem létező kft. építette ki. Utána természetesen csőd, bevásárolta az egészet a Fibernet, amit később bevásárolt az Invitel. Tehát most inviteles, hogy mit tákoltak bele és mit nem az évek során azt nem tudom. A jel végig a föld alatt jön, csak az a pár doboz van kint ami sztem nem sok vizet zavar.

Egyébként egy ilyet valamelyik "rendszerváltásnál" beépítettek: a jel bemegy, egyik oldalt a TV, másik oldalt a Modem megy.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#48228) szab.tam válasza #90933760 (#48225) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"pillanatszorítóval"

aztán valamelyik még komolyan veszi. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48229) pigster


pigster
senior tag

Egy-két hete tettem fel kérdést bútor hűtéssel kapcsolatban.
Van egy vázlatom, kiváncsi lennék hozzáértő véleményekre.

Ez hátsó nézet, középen balra egy erősítő, mellette meg a egy pc. Elöl - terveim szerint - teljesen zárt, szükség esetén persze szellőzőréssel. Kerülne még a szekrénybe néhány apróság (wii, külső hdd), nem hinném, hogy sok vizet zavarna a két nagyfogyasztó mellett.
Ventilátork 12 cm, hogy pontosan milyen, azt a darabszám, meg persze az ár dönti el.

Kérdéseim:

1.) Ha a hátsó falra teszek szívóventilátort, akkor kell-e ennyi?
2.) Elég lenne-e esetleg egy teljesen nyitott hátsó fal?
3.) Ha ventilátor van a hátulján, akkor legyen-e minél zártabb a hátulja, hogy tényleg a cuccok felől szívja ki a meleg levegőt?
4.) Gondoltam, hogy esetleg felülre teszek ventilátort, de így csak 1-1 darab férne el, mert felül középen van egy centersugárzó, elég lenne-e a vázolt elrendezésben kettő ventilátor fölül?
5.) Van-e értelme akár mind a hat darab (esetleg több) ventilátort is beépíteni?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#48230) #90933760 válasza pigster (#48229) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem elég hátul a 2-2 venti ami szív. És ha nem akarod hogy a szívónyílások látszódjanak akkor a szekrény alját furkálod meg hozzá, de valahol az első felén, hogy a kereszthuzat meglegyen azért.

(#48231) macko20


macko20
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#48232) #90933760 válasza macko20 (#48231) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem értem.

(#48233) Rivaul válasza macko20 (#48231) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a linken semmi nem jön be. Lehet csak azért mert nem vagyok regelve arra a szemétre. A feliratok nincsenek felcserélve?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#48234) szab.tam válasza Rivaul (#48233) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem hinném, hogy fel lennének cserélve.
a bal oldali mosdó csillog.
és mint tudjuk, ez csak úgy érhető el, ha még nem használták. ( :U :DDD )

***

(#48235) Rivaul :D

ettől függetelenül jól kitört az a fos.
borotválkozás közben az egyik kézzel nem kell rátehénkedni, ha 90 kilós az ember.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48235) Rivaul válasza szab.tam (#48234) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy ha újra festették ;] Ne vonj le hirtelen következtetéseket (persze valószínű igazad van :) )

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#48236) macko20 válasza #90933760 (#48232) üzenetére


macko20
őstag

A linken olvasható a történet..most már nyilvános...

(#48234) szab.tam kösz a csak 90kg-t,ja és igen új

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#48237) szab.tam válasza macko20 (#48236) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48238) LarsR válasza macko20 (#48231) üzenetére


LarsR
tag

Az asszonynak én is a macskás történetet adnám be, de lehet nem hinné el, nincs macskánk :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#48239) Rivaul válasza LarsR (#48238) üzenetére


Rivaul
addikt

Te szegeny csak szelloztettel es a szomszed franya macskaja beugrott az ablakon, aztan szetk..rt mindent :D Csak eleg sajnalatramelto kepet kell hozza vagni :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#48240) szab.tam válasza macko20 (#48236) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"sajnos a hátammal eltörtem ,de még a helyén maradt ,másnap a nagyobb macskám felugrott megszokásból...."

ja, én csak most olvastama szöveget:
"sajnos a hátammal eltörtem ,de még a helyén maradt ,másnap a nagyobb macskám felugrott megszokásból...."
azt meg hogyan csináltad?
te is belekuporodtál, mint a macskád? :DDD
hátával prcelánt tör. te kis karatéka. :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48241) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ezt gányoltam tegnap! :D

[link]

(#48242) sellerbuyer válasza pigster (#48229) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez bazihangos lesz ám! :) Ráadásul az összes meleget a szobába fogja ontani, mint valami levegős-ventis fűtő, ami nyáron a 40 fokban igen kellemes lesz.

(#48243) pjen válasza pigster (#48229) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha mondjuk 5cm re elhúzod a faltól+maximum perforált lemez hátulját csinálsz a szekrénynek,és hátul a Tv mögött 2-3 függőleges szellőzőt fúrsz ráccsal lezárva,elég lesz.

(#48244) pigster válasza sellerbuyer (#48242) üzenetére


pigster
senior tag

Ez bazihangos lesz ám!
Van ilyen félelmem is...
Ráadásul az összes meleget a szobába fogja ontani
Hát az most is oda megy...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#48245) do3om


do3om
addikt

Nekem is kész lett a ház, de nem olyan amilyennek szántam, csak keveset módosítottam rajta. Persze ezek is sok időbe kerültek. Aprón fent van a leírása meg a képek aki akarja megtalálja, nem linkelem újra az egészet mert ahhoz nincs kedvem :DDD
[link]
[link]
[link]
[link]

szerk
A SATA kábelhez nem volt harisnyám, aki karja behúzza de egyszerűbb alkoholos filccel végigmenni rajta. Kábelek színezésének legesszerűbb mórja, csak közelről venni észere a turpisságot. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#48246) macko20 válasza szab.tam (#48240) üzenetére


macko20
őstag

A mosógép szűrőjét tisztítottam ,és háttal a mosdónak felálltam ,de a derekam a mosdó alatt volt ...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#48247) #90933760 válasza sellerbuyer (#48241) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igeeeeeeeeeeen. ;]
Én a gépházam hátulját téptem így le pár napja, mert az északi híd blokk csavarjai nem fértek el. Majd dobok képet. De mondjuk már sokszor csináltam ezt, ventinyílásokat stb így tépkedtem ki. Bár azokat azóta megcsináltam szépen.

[ Szerkesztve ]

(#48248) #90933760 válasza #90933760 (#48247) üzenetére


#90933760
törölt tag

Először is az északi híd szigetelése rajzlappal.

Meg a csavarhely kialakítás.

(#48249) Sokimm


Sokimm
senior tag

Gányolni szeretnék! Érdekel a véleményetek, mennyire megoldható a tervem.
Szereztem egy rossz felültöltős mosógépet, aminek a dobja tökéletesen használható. Az egyik oldali tengelyt ki szeretném vezetni egy bicikli lánchajtásos tárcsájára, amit lábbal tekerve lehetne forgatni. A nehézségi fokozat kiválasztását a simano váltó segítené. :DDD
Nyáron a locsoló slagban felmelegedett vízzel feltölteni a gépet, majd lábbal hajtva kimosni a ruhákat, ezzel sok sok áramot megspórolnák. (vagy nem? :D)
Rossz biciklim van, aminek a váltó része még tökéletes, a lánc is, a mosógép dobja jó, a kérdés az, hogy mik a kritikus részek?
A tengely felfogatás, a tengely meghosszabbítás?

(#48250) flymi válasza Sokimm (#48249) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kondi helyett jó alternatíva lehet... :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.