Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) LarsR


LarsR
tag

Most tervezek légrugót dobni a verda alá! Az enyém csak egy légkamrás oldalanként. Remélem megtalálom költözés után! :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47202) DR|FTK|NG válasza LarsR (#47201) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ez milyen kocsi?

De ez benne van a TOP 10 legdurvább gányolásban, amit valaha láttam. :DDD

(#47203) LarsR válasza DR|FTK|NG (#47202) üzenetére


LarsR
tag

Nem tudom, de mutatós darab. :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47204) tatabike válasza tvamos (#47199) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem Scythe hdd-tartó van, ami ilyen gumibakokon keresztül kapcsolódik a házhoz, 5.25 helyre kell beszerelni. Olyan jól csillapít, hogy a Velociraptorból semmit sem hallok. Sima helyre betéve meg kerreg, kattog, fütyül, 30dB fölött van gyárilag a zajszintje megadva, de ebben a cuccban totál kussban van. A vinyók és a lemez között is van egy gumiréteg. Legjobb rezgéscsillapító cucc, amit eddig használtam, már a 4. házban van, mióta megvettem. Ez az egy fix alkatrész van, ami minden gépemben ott van már évek óta. Használtan vettem bagóért, talán 2ezer forint volt...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47205) tvamos válasza tatabike (#47204) üzenetére


tvamos
nagyúr

+ (#47200) macko20 válasza tvamos (#47199) üzenetére

Koszi az otleteket! Ugy latom, nem uszom meg a reszelest... :N

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47206) macko20 válasza tvamos (#47205) üzenetére


macko20
őstag

És mit akarsz reszelni?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47207) tvamos válasza macko20 (#47206) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg nem tudom, de a vason valamit kell alakitani, mert az also HDD melle egy papirlap, ha befer...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47208) macko20


macko20
őstag

Jön a tél egy kis folyékony kabát mindenkinek jól jöhet:

Tehát a ruhatáram: birs alma,körte ,körte ágyas, szilva ,szilva aszalt szilva ágyon szűretlen és szűrt ,szatmári szilva,meggy .

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47209) talpas válasza macko20 (#47208) üzenetére


talpas
aktív tag

Jöhet..tesvírem, jól szóltál. :K

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47210) Rivaul válasza macko20 (#47208) üzenetére


Rivaul
addikt

Te jó kedvvel viseled majd ezt az évszakot asszem :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47211) tvamos válasza macko20 (#47208) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, en meg mar megfaztam...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47212) tatabike válasza macko20 (#47208) üzenetére


tatabike
őstag

Hát, sajnos az ittas ember előbb megfagy, mint a józan... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47213) szab.tam


szab.tam
nagyúr

látom, megint kell a napi morbid, öreg bölcsesség:

1.
- mivel lehet megelőzni a sok alkohol okozta májrákot?
- természetesen, tüdőrákkal.

2.
- és a lakásban való kihűlést?
- még természetesebben: co mérgezéssel...

***

valójában viccesnek tűnnek, de nem.
mert tényleg...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47214) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Szeretnék barkácsolni magamnak de valamilyen tervezőprogramra lenne szükségem amivel 2D-ben méretarányosan lehet szerkeszteni. Volna valamilyen javaslat? Tudom AutoCAD, de ha van valami egyszerűbb, az is elég lenne számomra.
Esetleg volt már itt olyan megoldás amivel az 5.25-ös meghajtóhelyekre lehetne egy 120mm-es (vagy akár 140-es) ventilátor függőlegesen szerelni amivel extra levegőt lehet vezetni a gépbe?

Segítségért előre is köszönet.

(#47215) Pete55555 válasza pepejoe (#47214) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Program

Topik

Venti beépítő is létezik

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#47216) macko20


macko20
őstag

A következő kép alkalmas a nyugalom megzavarására ,csak erős idegzetűeknek!!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47217) imibogyo válasza pepejoe (#47214) üzenetére


imibogyo
veterán

Annyival kiegészíteném, hogy készítettem hozzá "oktató" videókat is. ;)
Videó 1 ---- Videó 2

(#47218) tvamos válasza macko20 (#47216) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszetos kollekcio!
Nekem ez az uj beszerzesem:
TEC1-12706 12V 60W Heatsink Thermoelectric Cooler

Remelem jo lesz valamire.... :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47219) talpas válasza macko20 (#47216) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez az egész az egér mozgásának a korlátozása!! Kapsz majd a á.védőktől.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47220) donmackó válasza macko20 (#47216) üzenetére


donmackó
őstag

Valójában ez egy csomó "lapos" hűtés? :R

Release the cable hounds!

(#47221) Gyíkac válasza tvamos (#47218) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

hy valamire... én egy 120W.ossal hűtöttem egy p3-as procit.. de ugye jelentősen függ mennyire hűtjük le a másik oldalát.... hát így nem lett nagy sikerem vele.. :(

(#47222) macko20 válasza talpas (#47219) üzenetére


macko20
őstag

Mindenki nyugodjon /le a p..."facebook"/ meg ,az egér mozgástere korlátlan

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47223) #90933760 válasza macko20 (#47208) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én is betankoltam.

(#47224) tatabike válasza macko20 (#47222) üzenetére


tatabike
őstag

Az egér mozgástere tuti korlátlan, mivel a gazdája nem éppen egy etióp embertípus, egy laza legyintés, és semmi sincs az asztalon... :DDD

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47225) szab.tam válasza tatabike (#47224) üzenetére


szab.tam
nagyúr

g* :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47226) pepejoe válasza Pete55555 (#47215) üzenetére


pepejoe
tag

Köszi a linkeket!

A topikot tényleg elnéztem, eredetileg oda akartam írni de ide sikerült :)

Azt elfelejtettem odaírni hogy a ventihez egy radiátor is csatlakozik aminek 150mm-es méretéhez egy 4 férőhelyes keret kellene. Sajnos ilyet nem találtam ezért kell sajátot gyártanom.

@imibogyo Köszi, szerintem hasznát fogom venni.

(#47227) Rivaul válasza #90933760 (#47223) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a csikos fuzet az egerpadod? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47228) #90933760 válasza Rivaul (#47227) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja. Ha koszolódik akkor lapozok. Aztán ha betelt akkor kuka. Sokáig bírja.

(#47229) Rivaul válasza #90933760 (#47228) üzenetére


Rivaul
addikt

Lapozok :D Otletes es meg on topicnak is jo :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47230) tatabike válasza #90933760 (#47228) üzenetére


tatabike
őstag

Menő. A kapcsolós elosztóban az egy kínai karácsonyfa-fényfüzér dugója? Mert mintha kettéválna a vezeték pár centivel a dugó után... :))

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47231) Rivaul válasza tatabike (#47230) üzenetére


Rivaul
addikt

Feltesz egy kepet par energys dobozrol egy puritan kornyezetben de azt a minimalisat is kiboncoljuk. :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47232) blasko92 válasza #90933760 (#47223) üzenetére


blasko92
őstag

csinálhatsz belőlük radiátort a vízhűtéshez.

(#47233) donmackó válasza blasko92 (#47232) üzenetére


donmackó
őstag

Vagy feltöltheti energiaitallal a jövőbeni vizes rendszerét. ;]

Ám nekem is egy csíkos füzet a patkány padja. :R

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#47234) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali!
Ma takarítottam a gépemet sűrített levegővel de kicsit bedöntöttem a cuccost és egyből fagyasztott :S
Hagytam h felengedjen a cucc amire ment.
Szerintetek mennyire para a gépre nézve ?
Remélem nem lesz később se baja :P

(#47235) imibogyo válasza Fisherhun (#47234) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha hagyod rendesen kipárologni, akkor semennyire. Olyan a cucc, mint az alkohol. Ha kap megfelelő mennyiségű időt (ma már biztosan nem kapcsolnám be és nem adnék neki áramot), akkor nem lesz gond. Én lehet még a 48 órát is megkockáztatnám, hátha a párásodás miatt sima lecsapódott víz is kering most az alkatrészeken. Az pedig a szűk helyekről nem szeret gyorsan kijönni. Rakd radiátor elé, úgy, hogy minél jobban tudjon a pára mozogni, például oldalára fektetve. Hajszárító és hőlégfúvó is segíthet. Remélem elég sok lehetőséget kínáltam fel. ;] :P

(#47236) zolee5016


zolee5016
őstag

Srácok
kellene egy kis infó.......
Van nekem ezeaze csodamashinám......
.

KÉPEK MÉG

szóval a régi megfostosodott pentium másfél helyére kap egy itx-et,a monitor alá, az fdd, meg a cd helyére beapplikálnék egy autós erősítőt..kb 20-30 w-osat.
zenegép lenne a cégnél majdan....
szóval a kérdés:megoldható -e PC tápról egy ilyen erősítő áramellátása?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#47237) #90933760 válasza tatabike (#47230) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, kari izzók, az volt régen az esti lámpa amit lecseréltem. Mert a kép amúgy tavalyi, csak bedobtam reakciónak.

(#47238) FID válasza zolee5016 (#47236) üzenetére


FID
őstag

Szerintem nem bírná. Elég keményet terhelnek az autós erősítők. De akkor már miért nem egy használt 5.1 mellé?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#47239) zolee5016 válasza FID (#47238) üzenetére


zolee5016
őstag

Hm valamit kiötlök..
.mindenképp egydarabban kell lennie,meg ki is csinosítgatom..persze csak a flex,fúró,kalapács gyakorlatok után ;]
csak előbb befejezem ezt!!
LINK

vettem 2 négyzet míherácsot ..a hétvégén megcsinálom készre a házat,ha minden jól megy...

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#47240) dewil666 válasza zolee5016 (#47236) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Igen jó a pc-táp is!
Én egy 800W-os (bemérve ~780Wattot tud) autós erősítőt csináltam meg úgy hogy házimozihoz kötve subwoofer legyen. 2db 30cm Clarion 2x375w-os mélyet hajt egy 500W+80 Chieftec táp de ha nagyon odalövöm akkor kezd elfogyni a táp (igaz ekkor már reped az üveg is :D ).
Szerintem egy minőségi táppal (ami tudja is ami rá van írva) simán kivitelezhető. 300-400W elég is lenne (12V-on azért tudja a 15 Ampert).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47241) tatabike válasza zolee5016 (#47239) üzenetére


tatabike
őstag

Nem ajánlott a pc-táp ilyen terhelésre, és itt nem a wattok száma a mérvadó. A pc-táp jobbára folyamatos terhelésnek van kitéve, arra is van tervezve, folyamatost itt úgy értem, hogy a terhelésváltozások nem másodpercenként vagy még gyakrabban követik egymást. Egy audió erősítő meg igencsak rángatja a tápot, ehhez inkább a hagyományos tápegység való, nem a kapcsolóüzemű. A legtöbb pc-táp már ott elhasal, mikor bekapcsoláskor fel kell(ene) töltenie a pufferkondikat.
Mindazonáltal egy 20-30 wattos végfokkal nem lenne gond, de szimpla 12 voltból nem lehet kivenni 2x30wattot egy sima végfokkal. Az autóban használt, sokszáz wattos végfokok sem 12 voltról mennek, hanem egy bazi erős inverter állítja elő a végfoknak szükséges 2x30...70 voltos szimmetrikus feszt. Tehát a 12 volttal csak egy áramátalakítót táplálsz, az pedig tápolja a végfokot magát. Ezért zabálnak annyit, ezért kellenek rövid és kétujjnyi vastag tápkábelek, meg 1-2 farádos pufferkondik.

Amúgy meg régen építettem végfokokat, és 2x30wattal is lehet ablakot rezegtetni, semmi szükség több száz wattra, de még 50-re sem egy szobában vagy egy nappaliban.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47242) spanglee001


spanglee001
addikt

Érdekes kérdés, de trollok kjméljenek. ;]
Adott egy szivacsos franciaágy, ami "használat" közben nyikorog, már 2 ágyat cseréltem emiatt, iszonyat zavaró számomra.
Esetleg nincs rá valami megoldás házilag?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#47243) #90933760 válasza spanglee001 (#47242) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez már volt téma korábban is. Az összeillesztéseknél nyikoroghat ha szivacsból van amúgy. Szét kell szedni aztán filcet alátenni és úgy összecsavarozni. Persze attól függ milyen az ágy, mennyire szétszedhető.
Vagy csináljátok a szőnyegen.

[ Szerkesztve ]

(#47244) Heimdallr75 válasza spanglee001 (#47242) üzenetére


Heimdallr75
őstag

[link] :R

الغريبة في هذا الكوكب

(#47245) #90933760 válasza spanglee001 (#47242) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Itt a kiindulás, innentől vannak tanácsok hogy kb mit lehet vele kezdeni.

(#47246) TESCO-Zsömle válasza spanglee001 (#47242) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ágyak akkor nyikorognak, ha baj van az illesztésekkel. Egészen pontosan, ha a szerkezet az illesztések mentén elmozdul.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47247) szab.tam válasza spanglee001 (#47242) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"de trollok kjméljenek"

nem megy:
intézzétek el a kádban vagy a padlón.

****

én az ágybetéteken áthaladtam.
megfájdult a hátam.
mindig.
(ez nyikorgásmentes ugyan, de fáj.)
rég óta a kitaposott phenőszékemben alszom.
úgy, ahogy még azelőtt még soha.
jó ideje.
fura, de ez van...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47248) imibogyo válasza szab.tam (#47247) üzenetére


imibogyo
veterán

Én meg lassan ott alszom, ahol csak tudok. Mindent alkalmat ki kell használni.
Mióta megszületett a fiam nem vagyok válogatós. :D

(#47249) szab.tam válasza imibogyo (#47248) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, értem.
elaludni én is mindenhol tudtam.
és most is.
csak fél-egy óra múlva már nem mindegy.
azt akartam kifejteni, hogy a pihenőszékemben bármenyit tuddok pihizni, az ágy a keletkező hátfájás miatt idővel kidob.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47250) imibogyo válasza szab.tam (#47249) üzenetére


imibogyo
veterán

Értettem én. Csak gondoltam bedobok egy félig vicces, félig komoly gondolatot kiegészítésnek. Mondjuk én az ágyunkkal vagyok úgy, hogy bármennyit tudok (-nék) benne aludni. Magamtól soha nem költöttem volna ennyit egy normális matracra, de ezt kaptuk nászajándékba és most már nem is tudom eddig, hogy tudtam aludni máson. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.