Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) pigster válasza imibogyo (#47900) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi a válaszokat, de a sok privát miatt azért ne rám legyél kiakadva, mert én ide írtam az összes nyűgömet...

Hogy mi, mennyi, meg mekkora, azt még én sem tudom pontosan, próbálom körbejárni a témát, hogy egyáltalán mi az amiben méretben, árban, megvalósíthatóságban gondolkodjak. Éppen most fogok nekiülni és Sketchupban próbálkozni, hogy mi hogyan férne el úgy, hogy valahogyan azért ki is nézzen.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#47902) imibogyo válasza pigster (#47901) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi a válaszokat, de a sok privát miatt azért ne rám legyél kiakadva, mert én ide írtam az összes nyűgömet...
A privátjaimnak ehhez semmi köze, azt csak az általad felvetett "videós" hasonlathoz kapcsolódóan írtam le, ahogy a 144-szeres kibeszélést is. És nem vagyok kiakadva. Csak jeleztem, hogy ez a "kösz a semmilyen választ" jellegű hozzászólás egy olyan témában amiben (végső soron) pontatlan kérdést tettél fel, és amire többen is "azonnal" válaszoltunk, hogy segítsünk, hát nem az igazi. Meg ez amúgy is egy elég kis családias topik, nem ide illő. ;)

Hogy mi, mennyi, meg mekkora, azt még én sem tudom pontosan, próbálom körbejárni a témát, hogy egyáltalán mi az amiben méretben, árban, megvalósíthatóságban gondolkodjak. Éppen most fogok nekiülni és Sketchupban próbálkozni, hogy mi hogyan férne el úgy, hogy valahogyan azért ki is nézzen.
Na viszont ha ez meg van, akkor szerintem bármelyikőnk pár perc alatt tud válaszolni/segíteni neked, mert onnantól már tök egyszerű a megoldás, addig viszont csak tapogatózunk a sötétben. Bár saját tapasztalatom szerint (már ami a "gép-asztal-elektronika" építéssel kapcsolatban van) már mindenre kaptál kielégítő választ már csak szintetizálni kell az infókat. :K

Ha csak egy-két ötlet kell szellőzéshez, vagy gépéítéshez, talán itt is találhatsz a mappáimban.

Famunkákhoz és bútorépítéshez pedig itt van pár általam összegányolt cucc. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47903) dewil666 válasza Sokimm (#47896) üzenetére


dewil666
őstag

Én a gépembe flízvattát használok. Kb fél cm vastagságban szétszedem és méretre vágom.
Nagyon jól megfogja a pórt. Igaz hogy rendszeresen mosni kell hogy a légáteresztés jó legyen (ilyenkor elég piszkos víz jön ki belőle).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47904) imibogyo válasza dewil666 (#47903) üzenetére


imibogyo
veterán

Én abból a 150g/m2-est használtam és én úgy tapasztaltam, hogy eléggé lefogta a légáramot. Bár abban az időben olyan ventijeim voltak, amiknek a statikus nyomási jellemzője elég alacsony volt (slim ventik). Neked mik a tapasztalataid ilyen téren?

Nekem eddig a nylon harisnyával volt a legjobb tapasztalatom, ráadásul baromi olcsó, mert amint leszakad az asszony lábáról, már mehet is a gépbe. :DDD

Még a Spunbond is érdekes lehet. Emlékeim szerint (mármint bútoron) elég vékony az is, hogy átfújható legyen, viszont elég "sűrű" ahhoz, hogy a port megfogja, hiszen eredetileg is ilyen szerepben használják.

[ Szerkesztve ]

(#47905) Sokimm válasza imibogyo (#47902) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ilyen "nyitott" keretet mennyiért csinálnál nekem? :)
Nagyobb lehet, mint az átlag atx... :P

Ezt körbeharisnyázom, szivacsozom, meg amit csak lehet, és nem kell nekem fém ház, a merevsége miatt nem aggódnék. :D Úgyis csak itthon van, nem cipelgetném sehova. :)

Szóval árajánlatot privátban dobhatnál, vagy ha eladod a tied, az sem rossz. :P
Elég a kaszni, nem kell semmi belőle. :D

(#47906) Irmscher 353 válasza imibogyo (#47904) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Most találtam ezeket itt. Nem vészesek az árak, egy szűrő 120-as ventihez ~100Ft, szerintem az kibírható. A 172mm átmérőjú meg kb 10Ft-tal drágább...

(#47907) imibogyo válasza Sokimm (#47905) üzenetére


imibogyo
veterán

Ugyanilyen "gyönyörű" hegesztésért még én fizetek neked. ;] :P
Amúgy már nincs meg, szóval csak újat tudok készíteni. PM ment.

(#47906) Irmscher 353: néztem én is ezeket, de nincs velük tapasztalatom, olyat pedig nem merek ajánlani. Mondjuk ennyiért még próbának is bőven megéri. :R

[ Szerkesztve ]

(#47908) johniee


johniee
senior tag

Kitaláltam a fürdőszoba szekrénybe egy kis tuningot :D
Ugye gyárilag két izzó volt benne, amit cseréltem LEDesre.
Majd a gyári kb fél kilós 12V váltóáramú trafót kivettem és raktam bele most egy kicsi 12V 1A adaptert.
És akkor jött az ötlet e remek kis USB-MP3-Bluetooth egységből, hogy akkor ezt is beleintegrálom :DDD
Egyébként már fehérre van fújva, nem fekete lesz :))
Ma helyre raktam a kábelezést és a helyükre próbáltam a cuccokat, hamarosan teljesen elkészül :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#47909) talpas válasza johniee (#47908) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez Neked gány, tákolás? :R

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47910) dewil666 válasza imibogyo (#47904) üzenetére


dewil666
őstag

A lényeg hogy vékonyan kell szétválasztani és akkor nem fogja meg annyira a levegőt, mégis a port feltartja.
Nekem egy 12, 17, 20cm venti előtt vannak. Ezek keresztül húzzák a levegőt a vattán. Persze vatta nélkül érezhető hogy sokkal jobb a ventik legszállítása.
Lehet a 100g/nm nincs olyan sűrű, talán jobb.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47911) johniee válasza talpas (#47909) üzenetére


johniee
senior tag

Néhány szál vezeték össze van ott tákolva :DDD :D :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#47912) Danex válasza johniee (#47908) üzenetére


Danex
addikt

A hangszórónak fordított állásban nem lenne jobb?

(#47913) Espla


Espla
aktív tag

(#47914) Rivaul válasza Espla (#47913) üzenetére


Rivaul
addikt

:C :)) :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47915) SchumiBácsi válasza Sokimm (#47896) üzenetére

Centrifugál szűrő még? ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47916) johniee válasza Danex (#47912) üzenetére


johniee
senior tag

A felső képen a fürdőszoba szekrény belsejét mutatja :)
Az alsón a két "lámpa" között kukucskál majd kifelé a hangszóró, belevágva.

Így néz ki festés és egy kis karosszéria munka után a lejátszó + kapott egy kapcsolót:

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#47917) szab.tam válasza dewil666 (#47903) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Nagyon jól megfogja a pórt"
de a nobilitas bejuthat.
a modernkori portaszolgálat őse.
( :U :DDD )

***

régen jártam erre, hajhálót néktek.
:))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47918) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#47917) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kész, végem van... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47919) Sokimm válasza SchumiBácsi (#47915) üzenetére


Sokimm
senior tag

Nem is tudtam, hogy abba van szűrő. :U

(#47920) dewil666 válasza szab.tam (#47917) üzenetére


dewil666
őstag

:W
:DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47921) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Sziasztok !

Telefonon a krómkeret kopását házilag lehet orvosolni ? (egy S Advance-ről lenne szó)
Arra gondoltam, hogy valamilyen barkácsboltban kapható króm színű festékkel lefújom a kopott részt. (nem kell tökéletesnek lennie csak fedjen.)
Valakinek van esetleg egyéb ötlete, vagy csinált már ilyet ?

no fate but what we make

(#47922) LarsR válasza voyager4.4 (#47921) üzenetére


LarsR
tag

Anno (kb 12 éve) sony ericsson t100 telót festettünk le arany színű Hammerite-tal. :DDD Elég vagány lett. Egy soron takar és tudod közvetlenül a rozsdára is lehet :DD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47923) talpas válasza voyager4.4 (#47921) üzenetére


talpas
aktív tag

A modellezőknél van elég drága. c702 öregnél már én is agyaltam ezüstös v. hasonlón. Azt lenne jó tudni mennyire kopásálló, mert festeni mindennel szinte mindent lehet.Krómhatásút használtam már de másra. Lakkozni a festés után nem szabad a krómhatásút, visszamegy a színe szürkébe.Valami vizesbázisút használnak a TV kávák festésére is, de lehet még az is külön alapozva van. Na és a kéz zsíros, savas hatásaira is gondolni kell.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47924) roliat


roliat
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni ennek a műanyag távtartónak a használatához! A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám átjuttatni a pöcköt az alaplapi tálcán lévő lyukakon? Vagy hogy kellene használni ezt a távtartót?

Előre is köszi!

(#47925) Balathruin válasza roliat (#47924) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak simán átnyomod a lyukon, utána bele lehet pattintani a lapot. Legalábbis kép és leírás alapján így működik.

(#47926) roliat válasza Balathruin (#47925) üzenetére


roliat
csendes tag

Igen, én is így gondoltam, mielőtt megrendeltem, csakhogy a pöcök átmérője nagyobb, mint a lyuké, és elég tömör műanyagból van, szóval nem nagyon lehet összenyomni se. Ezért állok kicsit értetlenül előtte.

(#47927) Balathruin válasza roliat (#47926) üzenetére


Balathruin
veterán

Melyik oldalát próbálod az alaplapba nyomni?

(#47928) roliat válasza Balathruin (#47927) üzenetére


roliat
csendes tag

Az alaplapba a "hegyes" végét, és a nagy pöcköt próbálnám az alaplapi tálcába. Vagy nem így kellene?

(#47929) Balathruin válasza roliat (#47928) üzenetére


Balathruin
veterán

De úgy kéne... Próbáld meg összenyomni párszor a végét, hátha.

(#47930) #21346560


#21346560
törölt tag

semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#47931) macko20 válasza roliat (#47926) üzenetére


macko20
őstag

Ha csak pl a ram benyomkodásakor érdekes h ne hajoljon az alaplap akkor az az alsót levágod snitzerrel benyomod a nyílvégűt az alaplapba és becsavarozod a többi helyen

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47932) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

hello,

én ilyen anno a régi gépeknél láttam ahol a házban nem mentek voltak a távtartónak, hanem csak lyuk volt.

Ilyen elvileg van menetes végűbe is, ahol simán bele kell tekerni a távtartó helybe s lehet rátolni az alaplapot.

Mivel ennek a vége nem menetes :DD hááááát barkács topik az barkács topik..

Vagy ha jó régifajta p3-as 2-es ház akkor lehet van rajta olyan lik amibe belemehet a "nem hegyes vége".

S ha jól rémlik ezzel csak berögzítették az alaplapot s azért még be volt az fogatva csavarokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#47933) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem találtam azóta se a neten nyákrajzot a DDC-mről, akkor próbáljak meg multival rámérni arra a két lábra? Egyik végét a +12V lábához és a másik végét a másik két lábhoz. Ha nincs közöttük feszültség akkor rávezetem az alaplap fordulatérzékelőjére és ha tényleg fordulatszámmérő az egyik akkor jeleznie kell. Jól sejtem?

(#47934) tvamos válasza pigster (#47890) üzenetére


tvamos
nagyúr

230-as ventilatorok: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47935) viperabácsi válasza #90933760 (#47933) üzenetére


viperabácsi
addikt

Vagy megölöd a lapodat :(

Törődj bele ( ha nincs egy amúgy is kidobandó tesztkonfigod) , hogy ez nem fordulatjelzős pumpa.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#47936) roliat válasza macko20 (#47931) üzenetére


roliat
csendes tag

Lehet, hogy ez lesz.
Egyébként egy olyan lyukba kellene ez, amibe nem lehet becsavarni réz távtartót, mert egyszer túl lett húzva, és nem szorul meg, hanem csak forog körbe-körbe...

(#47937) #90933760 válasza viperabácsi (#47935) üzenetére


#90933760
törölt tag

De akkor minel az a ket lab? Az alap ddc nyakjan ketto hely van, ez is egy oskovulet de mar pc verzio negy hellyel. Szerintem az egyik fordjelzo lehet.
Ha kimerem es nincs rajta feszultseg miert ne kothetnem az alaplapra? Vagy nem mutat majd semmit ha nem fordjelzo vagy igen.

(#47938) viperabácsi válasza #90933760 (#47937) üzenetére


viperabácsi
addikt

Te tudod

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#47939) Elvagyok válasza roliat (#47936) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Ez olyan tálcához való ahol a tálca úgy van kiképezve hogy a műanyag tartók alsó,nagyobb átmérőjű hengeres része belemegy és a kisebb átmérőjű hengeres rész belemegy az erre a célra kialakított vágatban előre tolható,ütközésig.Ha csak furatba akard rakni akkor a vastagabb (nem azt ami a legnagyobb átmérőjű) megfaragod olyan átmérőre mint a kisebb átmérőjű csap.Arra vigyázz hogy a legnagyobb átmérőjű korong felfeküdjön a tálcára.Vagy még azt csinálhatod hogy síkban a legkisebb átmérőjű csapot éles késsel síkban levágod és a hegyes végét belenyomva az alaplapba távtartó.Ezzel azért kell vigyázni mert ha az összes vékony átmérőjű csapot levágod,akkor az alaplap oldal irányba és bármerre elmozdulhat.Ezért legalább két rögzítőhelyet meg szoktak tartani.Egyébként "Macko20"jól írta!!!Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#47940) imibogyo válasza #90933760 (#47937) üzenetére


imibogyo
veterán

Én találtam legalább 4-féle képet a neten DDC bekötéséről, de szinte mindegyiken máshogy volt a négy bekötési pont. Ezen így nehéz elindulni. Ráadásul tudni kellene azt is, hogy a bekötési pont túloldala ténylegesen be is van-e kötve, tehát nem csak egy "üres" forrasztási pont. Ezt pedig csak a PCB átnézésével tudod meg. ;)

(#47941) #90933760 válasza imibogyo (#47940) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, közben már abba is hagytuk a tanakodást mivel nincs szabad hely az alaplapon ahova dughatnám a drótot úgyhogy eleve értelmetlen.

Viszont akkor másik kérdés. Két Zalman ventiszabit össze lehet kötni? Ezek 6W-ot bírnak a Zalman oldala szerint, ha molexről táplálom és összekötöm őket és pontosan belövöm a feszt mind a kettőn, összekötöm őket és úgy a szivattyúra akkor működnie kéne nem? Az úgy ha minden igaz eloszlik a terhelés és 5-5W lenne. 10-es a DDC. 6V-ra akarnám levinni.

(#47942) roliat válasza Elvagyok (#47939) üzenetére


roliat
csendes tag

Értem. Köszönöm mindenkinek a tippeket! :R

(#47943) FID válasza #90933760 (#47933) üzenetére


FID
őstag

Ez pont az a ddc ami nekem szét repedt :DDD Iszonyat hangja van 18w. Csodálkoztam is rajta, hogy mi ez a hang a fordulat visszajelzős ddc sokkal halkabb. 2008ban vettem olyat és amikor be izzítottam ezt a piros fekete kábeles szörnyet el kellett gondolkoznom azon, hogy bekössem-e a ddc szabályzót vagy nem. Még jó, hogy 5nap után megadta magát mert ami volt tarcsiba rpm visszajelzős az minden szempontból jobb.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#47944) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Remelem nem jövök rossz helyre a kerdesemmel.Nemsokära tervezek venni egy ilyen häzat.A kerdesem az lenne, hogy, hogy tudnek valami porszüröt rävaräzsolni az olyan problemäs helyekre (täp szellözöje az oldallapon illetve a felsö ket venitnel ) ahol nincsen.Totäl nem vagyok egy barkäcsolos tipus igy fogalmam sincs hogy kezdjek hozzä.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#47945) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Ezek a szilikonos hővezető pad-ek ugyan olyan hatékonyak, mint a hővezető paszta?

(#47946) voyager4.4 válasza krisztianAMG (#47945) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Persze. A felhasználási területük viszont inkább a gpu. Bár ha nincs pad-em én azt is pasztázni szoktam. :DDD

no fate but what we make

(#47947) Rivaul válasza krisztianAMG (#47945) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Közel sem olyan a teljesítményük. Legfeljebb harmada egy jó szilikonnak. A gapot még gpu esetén is ajánlott megkenni pasztával.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47948) Lompos48 válasza Rivaul (#47947) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inkább össze kellene vetni a katalógusadatokat. Ott szerepel a hővezetés nevű paraméter. A kérdezettnél ez 3.2w/m-K, míg egy kapásból talált pasztánál 5w/m-K

(#47949) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Megkéstem, de nem eredménytelenül. :)

A katalógusban/adatlapban található értéket érdemes/érdekes elhelyezni ebbe a grafikonba:

(#47950) szab.tam válasza voyager4.4 (#47946) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"A felhasználási területük viszont inkább a gpu."
a gány topikban vagyunk, így végül is belefér ez a gondolat.
amúgy pedig nagyon nem igaz.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.