Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) betegphiu válasza betegphiu (#47448) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ezt a részt vágnám ki :-)

(#47452) tvamos válasza imibogyo (#47450) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert egy fa gombot kimarhatnal neki! (Asszem az OBI-ban a multkor sikerult furoba valo marofejet vennem, amivel szep boritasokat lehet marni fabol, a csavarfejeket eltakarni - nincs a kozepen lyuk. Azzal a gomb tetejere lehetne kis fa boritast marni.)

Gondoltam, hatha "bonyolitod" a design-t, es mindket oldalt lecsereled uvegre. (Lofauszt... nem emlekeztem en mar arra!.. :)) )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47453) imibogyo válasza tvamos (#47452) üzenetére


imibogyo
veterán

Még lehet az is megtörténik. De ennyi fért bele a hétvégébe. ;)
Mondjuk nekem így is nagyon tetszik.

(#47454) do3om


do3om
addikt

A HDD elhelyezése nagyon ötletes :C

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47455) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Gázkazánnal kapcsolatban kérdeznék, jó öreg 17 éves Junkers. Az utóbbi két hétben kivirágzott a gázégője teljesen. Nagyon sok helyen látható vörös izzás. Ez mitől lehet? kép (bocs, hogy béna, de nem akartam beledugni a telót)

(#47456) Rivaul válasza quailstorm (#47455) üzenetére


Rivaul
addikt

ITT jobban jársz sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47457) Irmscher 353 válasza quailstorm (#47455) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Hívj egy kazánszerelőt, jobban jársz.

(#47458) donmackó


donmackó
őstag

Nem házi barkács, de gányolás:

Kókány BT. csatornát készít

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#47459) talpas válasza quailstorm (#47455) üzenetére


talpas
aktív tag

Csak a karbantartás hiányától. Átfolyóst is min. évente 1x portalanítani kellene. A kazán sem lehet ez alól kivétel. Hívj papíros szerelőt ha a 17-év alatt ezt nem tetted.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#47460) macko20 válasza donmackó (#47458) üzenetére


macko20
őstag

Nekem is ilyen Daewoom van ,jól leért ,és hogyan jöttetek ki?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47461) donmackó válasza macko20 (#47460) üzenetére


donmackó
őstag

Sehogy.Megfeküdt. Kihúzták.Az a röhej, hogy előtte a föld szinelt az úttal. Csak valószínűleg elfelejtették ledöngölni, és mi voltunk a mai napi első átkelők.

Szerk 1.5 Lanos ;] Öreg de lehet húzni neki.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#47462) Rivaul válasza donmackó (#47461) üzenetére


Rivaul
addikt

Mennyit eszik a lanos? Nekem volt kalosom es matizom is. Mind a ketto rettenetes zabagep volt. Matiz 9l :Y 0.8ccm, Kalos 12l 1.6... Bar porgetem neha a gepeket de nah...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47463) LarsR válasza Rivaul (#47462) üzenetére


LarsR
tag

:Y a 2.0-as mondim eszik 12-t városban, azért néha pöppet füstöl a gumi 1-ben, meg néha 2-ben is :DDD :DDD, de szigorúan csak 50km/h-ig, fölötte már célfotót küldenek :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47464) Speedhs válasza LarsR (#47463) üzenetére


Speedhs
őstag

De ezeknek a szemeteknek sikerül mindig éles, jó fotót készíteni...

(#47465) LarsR válasza Speedhs (#47464) üzenetére


LarsR
tag

Szerencsére nem szoktam száguldozni (német ótópályát kivéve :D ) Hamar megtalálják a csekkel az embert :K

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47466) Speedhs válasza LarsR (#47465) üzenetére


Speedhs
őstag

Jaja ezt nem felejtik el, törődnek velünk, tök jó érzés. Headshot. :DDD

(#47467) donmackó válasza Rivaul (#47462) üzenetére


donmackó
őstag

8-9 litert kajál, használattól függően.

Release the cable hounds!

(#47468) quailstorm válasza Irmscher 353 (#47457) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De szípen írta mindenki hogy hívjam. Hát épp az a baj, hogy nem gyün, mert nem kap tömbszelencét :W
Folyik a viz bele az elektronikába csak hogy jó legyen, aztán nem kapcsol ki a szivattyú.

Amúgy ez nem igaz, hogy ne lenne szervizelve, meg portalanítva is volt augusztus óta. Egy teljes, porszívóval, meg egy kisebb.

Ha valaki kicsit is ért hozzá, a képen az őrláng dőlésszögéből lehet következtetni hogy kurvára nem poros, sőt. Általában fel szokott állni a láng, annyira, hogy még a hőszenzort se éri, és kikapcsol az egész, ha nincs takarítva nagyon sokáig.

(#47469) #90933760 válasza donmackó (#47461) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én ekkora lyukat észre se veszek ha átmegyek rajta. Traktorral. :DDD
De még kocsival se lenne probléma, nálam az autó csak 4x4 lehet és szerencsére csak ilyen van családba, melóhelyen is, nem véletlenül.

(#47470) linuxuser666


linuxuser666
tag

Van pár méter nem működő led szalagom ami 230v-ról megy.
Annak az elején van egy egyenirányító dióda ugye?
Csak akkor lehet kezdeni vele valamit ha az utolsó 1-2 darab rossz nem?
Valaki próbált már ilyet javítani?
Én arra tippelek hogy ha pl a második fele nem működik, és kettévágom akkor már túl sok áramot kap az első fele. De nem merek próbálkozni amíg nem tudom biztosan.Lehet hogy csak az előtte lévő vezeték rossz, azt levágom, és kipróbálom egy másikkal.

(#47471) Andrew_31 válasza #90933760 (#47469) üzenetére


Andrew_31
Modder

Ez is 4x4. :DDD
[link]
De lehet nem menne át rajta. :DDD

(#47472) #90933760 válasza Andrew_31 (#47471) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ó, dehogynem csak használni kell a gázpedált benyomott állapotban. Lendület átviszi, max leborotválja alul. Ez kétértelmű vazze. :DDD

(#47473) pjen válasza linuxuser666 (#47470) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed a led szalagon legalábbis a 95%on olló jelek vannak,a legtöbbön 3 ledenként,ott alltalában vágható..Biztos hogy hálózati feszen megy az a led szalag?Álltalában 12 vagy 24 voltos táppal szoktak menni.

betegphiu:Végeredményben mi hátráltat benne?

[ Szerkesztve ]

(#47474) s3toraph


s3toraph
senior tag

Házat tervezek, de nem bírok normális ajtókinyitási megoldást találni. Valami mindig elcsúszik, vagy nem nyílik ki megfelelően mert valami útban van. Ti hogyan oldanátok meg? Milyen zsanért használnátok? Jobbról kellene nyílnia a kékes átlátszóval jelzett ajtónak, úgy hogy lehetőleg 90 foknál jobban kinyíljon és a zsanér se lógjon ki a ház síkjábol. A váz 1x1 cm alubol lesz, a burkolat 2mm alulemez lesz. Már próbáltam így is ahogy a képen van, a váz belső oldalára, raktam a váz külső oldalára, besüllyesztve a vázba (bemarás kell), sehogy nem akar összejönni. :W

Képek:

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#47475) tvamos válasza s3toraph (#47474) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kivetőpánt?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47476) donmackó válasza s3toraph (#47474) üzenetére


donmackó
őstag

És ha esetleg 2-2 rövid sínt raknál bele a 2 oldalára, és abba csúszna bele? Majd az a kivehető részt meg valami módon oda fogatnád a vázhoz (pl. csavar).

Release the cable hounds!

(#47477) s3toraph válasza tvamos (#47475) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ezzel az a baj hogy bemélyítést tartalmazó része is van, ahova befordul az a nem tudom hogy hívják lemezke ami összetartja a két részt + úgy látom ezt a felét kellene az ajtóra rakni, ami problémás.

(#47476) donmackó: Mindenképpen ajtó szerűen akarom megoldani, csappantyúk fogják oda a helyére, csavarmentes megoldás kell. De azt hiszem meg van a hiba, most így frissen úgy látom, sketchupban rossz zsanért rajzoltam. :W Van olyan is aminek az egyik oldala síkban van, tehát a hengeres rész nem a szárnyai közepén van. No hát ha így jó lesz zsanérral is. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#47478) donmackó válasza s3toraph (#47477) üzenetére


donmackó
őstag

Grat. az ötlet szép, majd jöhetnek a fotók. :C

Release the cable hounds!

(#47479) Ribi válasza s3toraph (#47474) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha jól sejtem 1 csuklóssal nem nagyon lehet megoldani anélkül, hogy a síkból kiemelkedjen.
2 csuklóssal lehetne megoldani, csak az meg fityegne. Zuhanyzó fülkéknek van jó zsanérja, mert abban gondolom van valamennyi rugó is, de azok meg nagyok. Esetleg ha a zsanér oldalra is raksz 1 mágnest ami odafogja az ajtót akkor az jó lehet.

(#47480) Ribi válasza s3toraph (#47474) üzenetére


Ribi
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#47481) tvamos válasza s3toraph (#47477) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van olyan, amihez kell, de 180 fokos, van amihez nem kell, es 90 fokos. De ugyis nagy. Szoval sajatot kell csinalni, de mintanak, hogy lenezze az ember hogy mukodik, arra jo.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47482) tvamos válasza s3toraph (#47477) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt nezted mar? Mutatos darab!
(Bar, en jobban orulnek, ha terveznel egy kivetopantot, es nem nekem kene a 3D modelt epiteni, csak megosztanad! :)) )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47483) TESCO-Zsömle válasza quailstorm (#47468) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet a gáztól is, ha olyan cucc van benne, ami reagál a forró fémmel. Azt meg csak a Jóisten tudja, hogy mit kevernek ma a gázba... Egyik héten 10 perc alatt forr a fazék, másikon már 15 kell neki és mocsok, sárga lángja van...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47484) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Sziasztok.
segítség/ötlet kellene.
Adott egy Scythe Ninja PLUS Rev B jelenleg lga775-ön pihen, ezzel a lefogatóval felszerelve, másom nincs hozzá:

Ezt a hűtőt ezzel a felfogatással szeretném majd (ha megérkezik) felvarázsolni erre a lapra:
Asus P7H55-M

Lehetséges? Megoldható? Fúrás faragás amíg a hardver nem sérül meg gond.
Lehet esetleg ehhez való lefogatót kapni?
Vagy hagyjam a fenébe adjam el és vegyek új hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#47485) imibogyo válasza DiamondBack (#47484) üzenetére


imibogyo
veterán

3 mm különbség van a furattávolságokban. Az oldalanként 1,5 mm plusz. Szerintem egy egyszerű fúróval is ki tudod szélesíteni ennyivel a felfogatást.

[ Szerkesztve ]

(#47486) DiamondBack válasza imibogyo (#47485) üzenetére


DiamondBack
senior tag

És akkor a mostani csavarrra kerül majd egy anya a túloldalon. Megpróbálom. Köszönöm :R

(#47487) Andrew_31 válasza DiamondBack (#47484) üzenetére


Andrew_31
Modder

Veszel kb. 20mm hosszú M3-as csavart gumis alátéttel és anyacsavarral.Azzal felrakod.
Én is így oldottam meg hasonló hűtő felfosatásgát.

(#47488) s3toraph válasza Ribi (#47479) üzenetére


s3toraph
senior tag

Két csuklóstól én is tartok, hogy fityegne.
Mágnest nem akarok rakni a gépházba, még kicsit sem.

(#47481) tvamos :
Ezzel az a baj hogy a kép alapján úgy látom, becsukott állapotban nem kerülnek síkba a burkolati lapok.
Sajátot nem készíttetek mert az drága lenne. Nézek valamit egy megfelelő boltban. Ha más nem, a külső oldalára rakom a váznak a zsanért, bemarással besüllyesztett helyre. Úgy elvileg lesz helye hogy kiforduljon az ajtó rendesen.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#47489) Irmscher 353 válasza s3toraph (#47488) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Szerintem első körben a HBZ oldalán nézz szét, ők zárakra zsanérokra specializálódtak, vagy ha időd engedi, akkor menj el hozzájuk személyesen. Biztosan fognak tudni mutatni Neked megfelelő alternatívát.

(#47490) macko20 válasza DiamondBack (#47484) üzenetére


macko20
őstag

ez a lefogató nem biztos h kiadja,a piros nyíl irányába kellene nagyobbra nyitni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47491) tvamos válasza s3toraph (#47488) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a ganyolos topic, nem? ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47492) Pete55555 válasza Irmscher 353 (#47489) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

HBZ +1

De honlapjukon is sokminden fent van.

...Szeretem leracsniztatni...

(#47493) s3toraph válasza Irmscher 353 (#47489) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi a tippet! :R (És neked is Pete55555)
Ma voltam egy boltban és ami elég masszív lett volna zsanérbol az vagy igénytelen volt, vagy a forgó része/tengelye kb. 1 cm átmérő, ami bazi nagy, nehéz lenne megoldani vele a helyzetet.

(#47491) tvamos: De de sorry de itt sokan megfordultok akitöl tippeket tudok kérni mit honnan tudok beszerezni. Viszont ezt a házikót nagyon szépre, igényesre akarom megcsinálni/csináltatni, nem gányolósra. :B

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#47494) trialboj


trialboj
őstag

Át szeretnék festeni két műanyag kart pirosról neon zöldre, festéksprayel. Viszont nem tudom hogy ez működik-e vagy csak összegányolom? Pl nem fog ragadni a lefestett felület? A 2. képen látható hogy egy rácsos szerkezete van, itt nem fog cseppekben megmaradni a festék?

Valamiért bugos a rendszer, ;s nem tudtam linkelni a képeket.

http://1.bp.blogspot.com/-SRXNbCx9ywI/VIGzw4YkpEI/AAAAAAAAASU/QkUOQA7mwSo/s1600/DSCN1516.JPG

Ezen a képen jobban látszik az anyaga:

http://s11.postimg.org/kmp8m6gnn/DSCN1578.jpg

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#47495) Rivaul válasza trialboj (#47494) üzenetére


Rivaul
addikt

Amennyiben ezekhez hozzá is érsz a jövőben bármikor úgy nem lesz elég simán lefújni. Kicsit megcsiszolod és alapozod, ezután mehet a festés. Messzebbről és ködölve fújd, akkor nem folyik és cseppesedik. Ha nem akarsz ilyesmit akkor sztem a plastidip lenne a legjobb de az elég húzós áron van.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47496) trialboj válasza Rivaul (#47495) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm a gyors választ. Annyit még kérdeznék, hogy az alapozás mit jelent? Lemosom róla a csiszolást követően felkerülő por réteget?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#47497) pjen válasza trialboj (#47496) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen alapozó festékkel befested.

(#47498) #90933760


#90933760
törölt tag

A kábeltoldás új generációja. Három sorkapocs a stabil és erős kontaktért, és szigszalag a védelemért és szigetelésért.
[link]

(#47499) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!

Van egy haf 932 plus házam, az oldalát szeretném kivágatni és átlátszó plexit tenni rá, mert így baromira porosodik ilyen porszűrős megoldást oldalra meg nem akarok, olyan helyen van hogy bele látni. :) Nem csináltam még ilyet, viszont nem vagyok egy ügyetlen :D, szerintem ha tudtok pár dologban segíteni itthon meg tudom csinálni. A kivágást lyukakat illesztéshez csináltatnám, mivel szerszámom nincsen hozzá, úgyhogy azzal sokat nem kell foglalkozni.

Tudtok esetleg valami jó leírást, bemutató, ami bemutat ilyen plexizést? Az sem baj ha angol. Illetve ilyen dolgokat nem tudok, milyen plexit érdemes venni, tudtok-e valami boltot, ahol neten lehet venni/vágatni?
Ragasztani szokták vagy valamilyen csavarozással?

Kivágás, plexi illesztés után éleket mivel lehet zárni takarni? Valami ilyesmi végeredmény nem lenne rossz.

Köszi előre is. Ha esetleg nem teljesen jó a topik akkor bocs. :D

(#47500) #90933760


#90933760
törölt tag

Memtestet toltam gépen, első kör lefutott 20 perc alatt ahogy szokott, második kör már egy órát érte el még mindig csak 40%nál volt mondom valami itt nem oké, hiszen ugyan annyi idő alatt le kéne futnia. Leállítottam, bebootol Win akkor látom proci 80 fok fölött. Ja mondom bassza meg a memtest pörgeti a procit is nem csak a ramot, én meg elfelejtettem felpörgetni a ventit. Persze hogy ilyen lassú lett a végére, mert egy jó fél órát 100 fokon ment végig throttlingolt ez a szerencsétlen. :DDD
Faszom a kézi ventilátorszabályzókba. Végre tudnám már összerakni a vizet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.