Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) FatalEror válasza M0ng00se (#38699) üzenetére


FatalEror
addikt

Vegyél egy picit kisebb,és vagy egy darab szívószálat húzzál rá,vagy tekerd be szigszalaggal.A a nyák alá és fölé,egy gumi,majd fém alátétet tegyél.

HardCore is my LifeStyle

(#38702) M0ng00se válasza FatalEror (#38701) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi a tippet :)

V6

(#38703) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sziasztok!
Házilag, gány módszerrel mivel lehetne egy kábelt leszigetelni? (mármint zajszűrésre gondoltam) Sajnos nincs pénzem professzionális mélynyomó kábelre, a jelenlegi pedig már akkor is zúg, ha közel kerül a tápkábelhez (a mélynyomóéhoz) Egy egyszerű dupla japán jack-es (chinch) audió kábelről volna szó. :P
Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#38704) #90933760 válasza Eddie141 (#38703) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alufóliába tekered? Én úgy akartam, csak mivel nem búgott, nem kellett. Nem tudom működne-e.

(#38705) #21346560 válasza #90933760 (#38704) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem működne, csak nem szabad elfelejteni az alut "földelni".

(#38706) FatalEror válasza Blabcsi (#38675) üzenetére


FatalEror
addikt

Sokat nem tudok róla én sem,anno így csináltunk TV kártyába antennát,egy darab 2 eres kábel blankolva és kész,ami kellett az jött rajta,szóval egy vékonyabb kábel oda befogatva megteszi szerintem,illetve valami kell a végére,valami nagyobb fém.De van a neten rengeteg alufóliából tákolt "coton" ami ráraksz az antennára,és jobb lesz,de nem nagyon hiszek benne.

HardCore is my LifeStyle

(#38707) Menetíró válasza #21346560 (#38705) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Megfelelően rátekerve igen. Koaxiális antenna kábelek árnyékolása is alu. ;)

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#38708) Eddie141 válasza #90933760 (#38704) üzenetére


Eddie141
senior tag

Köszönöm a tippeket srácok!

Még egy témakörben lenne néhány kérdésem:
Házilag hűtést szeretnék barkácsolni az erősítőmre. Létezik valamilyen relés megoldás, vagy talán valami még ennél is egyszerűbb amivel el tudnám érni, hogy csak egy bizonyos hőfoknál kapcsoljon be a ventilátor a tetején? (Egy nagy 20-as Cooler Master ventilátort vettem, és egy állítható adapterrel hajtom 12V-os feszültségen) A cél az lenne, hogy ne kelljen minden alkalommal bemásznom mozizás előtt az asztal alá bedugni az adaptert, majd a film végeztével kihúzni
Egyébként ártalmas egy ilyen adapternek, ha terhelés nélkül be van dugva a hálózatba? (mert ha esetleg nem annyira gáz, akkor csak rakok a pozitív ágára egy kapcsolót, belefúrom az asztalba, és viszlát :P )
Köszönöm ismét előre is a segítséget! :P

(#38709) #21346560 válasza Eddie141 (#38708) üzenetére


#21346560
törölt tag

Létezik. Gyárilag is így van megoldva sok erősítőben.

Egyébként a transzformátoroknak nem árt, ha nincs terhelve, csak fogyaszt egy minimális áramot.

(#38710) _nexter16


_nexter16
csendes tag

Üdvözletem.. mivel láttam ,hogy sokan milyen kis megoldásokat mutattak be.. gondoltam most akkor én is megmutatom az enyémet!
Az Áldozat: Galaxy GeForce GT220
Gyárilag így nézett ki:

De egy szörnyű dolog következtében el tört a ventilátora(bele nyúltam.. full véletlen.x.DDD).. és gyors megoldás kellett!!

És ez a megoldás tűnt a legideálisabbnak és költség hatékonyabbnak:

A Felfogatásban Gépkapcsot hívtam segítségül.. :D

Viszont amin meg lepődtem ,hogy a gyári hűtéssel 40-42fokos üres járat volt..
Ezzel viszont 30-34.. :Y :Y

Gondoltam egyet és kicsit túl húztam a VGA-t .. és amint nem vártam volna egy ilyen régi VGA-nál.. ,hogy jelentős túlhúzás után max 55fokos hőmérsékletet produkált 1órás aktív COD4:MP után.

Szerintem eléggé jelentős túlhúzásról van itt szó, de helyettem beszéljen a kép:

Végszó: a megoldás kicsit kókány vót.. :D ,de elég hatásos.. :D

-NeXter

(#38711) M0ng00se válasza _nexter16 (#38710) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Aztán még jobban is néz ki mint az alap. F@sza lett :D

V6

(#38712) MasterHUn válasza _nexter16 (#38710) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ien Házi barkácsom nekem is van csak CPU hűtésnél :D intel gyári alu borda hőálló akril szilikon és egy dell gépből kiszedett ventillátor :D

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38713) Ribi válasza MasterHUn (#38712) üzenetére


Ribi
nagyúr

ien? :O
A hőálló szilikont ugye nem pasztának használtad :)

(#38714) MasterHUn válasza Ribi (#38713) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nem ragasztóanyagnak :) a venti és a borda között :) és ott is csak a tömör magon van :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38715) _nexter16 válasza M0ng00se (#38711) üzenetére


_nexter16
csendes tag

Köszi.. igyekszem.. :D :D

(#38716) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok! első full saját HARDver :DDD
a ram vinyó sün!
álló vinyóm volt mindig a pc legforróbb eleme....ezt kiküszöbölendő készült ez az alu csoda :)
de nem sikerült felrakni kétoldalas hővez. híján :O

sajnos nem sokáig maradhat...jön az ssd...így a hdd csak 2. lesz....így végleg elhallgat a ph tesztgyőztes leghalkabb barracuda :) mely most a leghangosabb eleme a gépnek...
szemléltet egy vga ramsüni

a gép még alakul! az acceleron is a noctua :)


ide jönne

(#38717) #90933760 válasza perecKING (#38716) üzenetére


#90933760
törölt tag

S1 és Ninja. Mint a régi gépem..... Az a borda meg üt, bár én kicsit másképp oldottam volna meg, de így is jó.

(#38718) M0ng00se válasza perecKING (#38716) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Szerintem kevés lesz vinyóhűtőnek ;]

V6

(#38719) FatalEror válasza M0ng00se (#38718) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja még végig kell ragasztani,s370-s bordákkal.

HardCore is my LifeStyle

(#38720) M0ng00se válasza FatalEror (#38719) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem két darab van itthon :DDD

V6

(#38721) FatalEror válasza M0ng00se (#38720) üzenetére


FatalEror
addikt

De miután felragasztottad,ellentétesen beletuszkolsz,még ugyan annyit.

HardCore is my LifeStyle

(#38722) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

amúgy nem szeretnék hirdetni egyáltalán, de van egy kis hardcore gépszerelős vidim.
[link]

V6

(#38723) #90933760 válasza M0ng00se (#38722) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez rohadt nagy. Mint imi tőgyei.

A vizet én már beszereltem, elég emlékezetes lett. [link]

[ Szerkesztve ]

(#38724) FatalEror válasza M0ng00se (#38722) üzenetére


FatalEror
addikt

Légyszíves legyen egy vízhűtés beszerelés ápgréd videó.

Baltoafarkas
Szerencsétlent teljesen elűzöd,hogy állandóan Rozit szapulod,de lehet most is könnyes szemmel olvassa a tehénygyalázó hsz-eid,vagy éppen a garázsában simogatja a flexet,az állványos fúróval párhuzamban.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38725) blasko92 válasza M0ng00se (#38722) üzenetére


blasko92
őstag

:C Ezerszer jobb, mint az unboxingos videók :C

(#38726) FatalEror válasza blasko92 (#38725) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez egy onboxing videó.

HardCore is my LifeStyle

(#38727) #90933760 válasza FatalEror (#38724) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak udvarlásból írok neki, hogy felkeltsem a figyelmét. Szexi tehén ám.

(#38728) Menetíró válasza perecKING (#38716) üzenetére


Menetíró
csendes tag

Nagyon komoly lett, szerintem király! :C

Ami nem romlik az nem is működött soha...

(#38729) perecKING


perecKING
senior tag

köszi mindenkinek :R

(#38730) perecKING válasza #90933760 (#38717) üzenetére


perecKING
senior tag

ez a 2 alu csoda mesés az s1 plus is...főleg noctuával! :K
de h a nem mai ninja rev.b, egy 500/800rpm noctuával a hátán, elviszi a 6 magot, ami 3900mhz-n ketyeg...ezt én sem hittem! :C
főleg, ha még kap kis friss levegő forrást.....

megérte lecserélni? főleg a fülednek? :)

Menetíró!
élőben szebb...mert szálra húztam....csak középső heftek nem kellettek volna...nem lehet normálisan hozzáférni....
azt még lehet kiflexelem... :K

[ Szerkesztve ]

(#38731) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A sziloplaszt mennyire mondható jó rezgés elnyelőnek? 2x3 db ventivel szendvicsbe vágott 36 cm-es radiátor lenne a gépház tetejének belső részére felfogatva. Szóval lenne súly bőven kb 1-1,5 kilo. Ajánlottatok radírt, de olyan megoldás kellene, ami nem egy adott ponton, hanem a venti teljes felfekvésénél csillapítja a rezgést. Ezért gondoltam arra, hogy ahol felfekszik a venti, kinyomom sziloplaszttal, elegyengetem 2-3 mm vastagságúra, majd hagynám megszáradni. Aztán mehetne a radi a ventikkel... Szerintetek? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38732) MasterHUn válasza Satyricon (#38731) üzenetére


MasterHUn
senior tag

acetátos hőálló szilikon 20 perc alatt szárad és elég jol tart :D nem az elszakadós fajta :D és ugyanugy rugalmas marad

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38733) Mici80 válasza Satyricon (#38731) üzenetére


Mici80
tag

Én csak ajánlani tudom a sziloplasztot. Nálam ez és hungarocell szolgál a rezgések csillapítására. :U :K
Én háznak a lemezelését is kinyomtam szilóval belülről. :D Drámai a javulás, a hungarocell meg már csak bónusz! :B

---

(#38734) szab.tam válasza Mici80 (#38733) üzenetére


szab.tam
nagyúr

winyóhalkításoknál sokat kísérleteztem hungarocellel és szivaccsal.
a szivacs elnyeli a rezgést, de átengedi a hangot.
a hungarocell kevésbé engedi át a hangot, viszont a rezonanciát igen.
a rétegelt kombó az igazi. hogy melyik kell kívülre kerüljön, a hangforrástól függ.
de alapból a szivacs menjen belülre. pl így:
így...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38735) Satyricon válasza Mici80 (#38733) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, én is kinyomtam sziloval anno az alaplapi tálca és a ház közti részt, meg az 5,25-ös és a winyó tartó közötti részt is. de túl sok javulást nem tapasztaltam :(

szab.tam: Nekem a Laing DDC vizes pumpám alatt hungarocell anyagú álmennyezet darab van vágva, és úgy van odaragasztva az 5,25-ös helyre a gépházba. Néha berezonál a pumpa, de ha kicsit megfogom, akkor 1 pár napig nem kell hozzá nyúlni! :DDD

Szerk.: am mennyire biztonságos ez a winyó állítva, ill. fejjel lefelé történő elhelyezés? Nem rövidül ettől a winyó élettartama? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38736) Rivaul válasza Satyricon (#38735) üzenetére


Rivaul
addikt

Asszem csak hosszába nem ajánlott sehogy állítani. Ezen kívül fejjel lefelé vagy oldalt lehet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38737) szab.tam válasza Satyricon (#38735) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gyakorlatban totál mindegy, milyen pozícióban áll.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38738) Mici80 válasza szab.tam (#38734) üzenetére


Mici80
tag

Egész komoly ahogy a winyót elhelyezted benne. :C

---

(#38739) Mici80 válasza Satyricon (#38735) üzenetére


Mici80
tag

Én amit lehetett kinyomtam vele. :U Plusz csináltam távtartót az oldallemezek közé, hogy azok se rezegjenek. :D

---

(#38740) #90933760


#90933760
törölt tag

Ezen be fogtok sírni. Paszta sincs alatta, mert nem pazarlok. Terhelve alapon 50 fok max. Ja és a venti is csak felet pörög.

(#38741) FatalEror válasza #90933760 (#38740) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó ez.Nélküled üres lenne a topik.

HardCore is my LifeStyle

(#38742) Mici80 válasza #90933760 (#38740) üzenetére


Mici80
tag

Mi a fene az ott keresztbe? Csak nem colstok? :DDD

---

(#38743) föccer válasza Mici80 (#38742) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon úgy néz ki :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38744) Mici80 válasza föccer (#38743) üzenetére


Mici80
tag

Akkor megnyugodtam! :DDD

---

(#38745) #90933760


#90933760
törölt tag

Mondjuk ezt nem értem, ha a 150W-os vidit megfogja, akkor egy 150W-os procit is meg kéne neki? Az elég hihetetlennek tűnik. A többszörösen nagyobb léghűtők max. Ezt ha félbehajtom gondolatban meg összébb tolom a lamellákat akkor ezeket a kis kuki léghűtőket adja ki, mikor voltak azok képesek 150W-ra? Mert ha ez igaz akkor ezzel le kéne tudnom futtatni 4.5 GHz-en 1.5V-on is a bencheket, akkor zabál kb. 120W-ot.

Hétvégén majd valami biztonságosabb módon is rögzítem, meg akkor dobok alá pasztát, meg átrendezem a ventik helyeit is. És akkor aláhúzok.

(#38746) szab.tam válasza #90933760 (#38745) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fogyasztás, melegedés és így hűtés tekintetében nem szabad a cpu-kat és gpu-kat összevetni.
pl egy 100w-os cpu nagyobb hűtést igényel, mint egy 100w-os gpu. túl hosszú lenne leírni, miért.
de csak a legegyszerűbb szempont: ha egy cpu 60-65 fokos terhelve, már a júzerek 90 %-a rinyál, de a 80-fokos gpu sima ügy...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38747) Ribi válasza szab.tam (#38746) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haver hónapokig hajtotta a CPU-t beszáradt pasztával, ami miabb BF3 alatt állandóan visszavette az órajelet, mert nem szerette a 90+ fokot :) Ez a 60+ fok ez inkább AMD fronton gond. Intel jobban bírja.

perecKING: Gumik minek és hogy esnek mellé?
Kicsit bővebben plz.

[ Szerkesztve ]

(#38748) perecKING


perecKING
senior tag

Nincs otletetek hogy a fent mar linkelt ninhara hogyan tegtek egy szivo ventit is? A gumik pont melle esnek! Es igy felrakva beleer a ventibe a cooler. Hatfalra sem tudom tenni a ventit. Nem fervidz oda. Pedig van fanduct hozza... a drotok helyett van mas a rogzitesre? Hajtsak olyat mint a gyari? Van awi hegesztohuzal.... :DDD

(#38749) perecKING válasza Ribi (#38747) üzenetére


perecKING
senior tag

A ninja a sarkain vekonyabb mint a venti. Tehat a rezgescsillapitok nem erik el a hotot. Igy viszont hozzaer! :)

Ja es a vga-n is elakadtam...hogyan tegyem fel a noctua-t...gumi es kotozo nelkul...

(Mobilrol)

[ Szerkesztve ]

(#38750) Ribi válasza perecKING (#38749) üzenetére


Ribi
nagyúr

Áhh, így már vili.
Lehet valami drót hajtogatós táma a jó megoldás.esetlegesen egy hosszabb csavarral az első ventihez rögzíteni. Bár az kicsit hülyén nézne ki. De barkács topikban mi mást javasolhatnék :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.