Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Elvagyok válasza Satyricon (#38348) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!Jó a hűtés!!!

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#38352) djdaniel válasza Satyricon (#38348) üzenetére


djdaniel
senior tag

kár hogy a ventilátorról nem vette le a rácsot, pedig úgy hatékonyabb és jobb a légáramlás :DDD

(#38353) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

A festék vezeti az áramot? Ha nem ,akkor arra gondoltam ,hogy lefújom feketére a memória modulokat. Persze a "foglalatot" nem festeném be, de a többit igen. Jó ötlet? :DDD

V6

(#38354) ƬΛЯΛ válasza M0ng00se (#38353) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Egyáltalán nem. Melegedne... Minden baja lenne a ramnak :N

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38355) Elvagyok válasza djdaniel (#38352) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Amit írsz hülyeség mert a ventilátor lapátja,egy,:beleakadnak a Notebook-ba és azt szétverik,kettő,:ha nem is akad bele de gátolja a forgásban.

Soha többé ...

(#38356) M0ng00se válasza ƬΛЯΛ (#38354) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Kár :( pedig szerintem jól nézne ki :)

V6

(#38357) ƬΛЯΛ válasza M0ng00se (#38356) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Attól függ milyen módon festenéd... De szerintem hülyeség. Nem véletlenül gyártották úgy ahogy. Inkább vegyél rá pár szép ramhűtőt.

Egyszerűbb:

Kicsit komolyabb:

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38358) djdaniel válasza Elvagyok (#38355) üzenetére


djdaniel
senior tag

viccnek szántam, nem gondoltam komolyan.
NE HOGY VALAKI KIPRÓBÁLJA, MERT BEDARÁLJA!

Látom nem értetted a viccet.

(#38359) Elvagyok válasza djdaniel (#38358) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Ja!?Az más.

Soha többé ...

(#38360) #90933760 válasza ƬΛЯΛ (#38357) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nagyon komolyabb.

(#38361) ƬΛЯΛ válasza #90933760 (#38360) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Igen ezt én is láttam, csak nem linkeltem be, mert gondoltam ez kicsit drága :)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38362) Keeperv85 válasza Satyricon (#38348) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:DDD

Nekem is pont ilyesmi megoldáson jár az eszem, de nem jó, mert visszafelé fújja a meleget és majd leég a kezem a bill. felett...

(#38363) M0ng00se válasza #90933760 (#38360) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Azért nem durva ez egy kicsit? Mekkora órajelen kell ez? :D

V6

(#38364) ƬΛЯΛ válasza M0ng00se (#38363) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

mondjuk 2600felett szerintem nem árt... meg feljebb...

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38365) #90933760 válasza ƬΛЯΛ (#38364) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezek szerintem még bőven DDR1 ramok lehetnek, sokkal nagyobb feszt kért, annak kellett a hűtés.

(#38366) ƬΛЯΛ válasza #90933760 (#38365) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Az is meglehet. Bár szerintem egy ilyen böszmeséget inkább pakolnak bele tuning pc-be :)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38367) #90933760 válasza ƬΛЯΛ (#38366) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mer' DDR1 nem volt tuning? :U

(#38368) ƬΛЯΛ válasza #90933760 (#38367) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Jó tudod hogy értettem :)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38369) Satyricon


Satyricon
addikt

Na felteszem itt is kérdésem: Rezgés elnyelőnek venti alá mit ajánlotok? Jó valami tuti biztos home made megoldás is, mert nem fog látszódni! :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38370) Keeperv85 válasza Satyricon (#38369) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én bicikli belsőből szoktam talpakat vágni hozzá... Megér egy próbát. :K

(#38371) Satyricon válasza Keeperv85 (#38370) üzenetére


Satyricon
addikt

Én anno a bicikli belsőt a winyó oldalára ragasztottam. Arra jó volt, hogy minden erőmet összeszedve betapossam a helyére :DDD Igen, 1 próbát megér. - Előtte lehet felpumpálom, és úgy teszem rá

Esetleg valakinek van még más ötlete?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38372) Trebron09 válasza Satyricon (#38371) üzenetére


Trebron09
őstag

Radírból vágsz csíkokat.. de ez könnyebben is kopik/törik, szerintem is a kerékbelső a legjobb házi mod az ilyen helyzetekre. :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#38373) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Kicsit off a kérdés, de hátha tudtok segíteni.
Autóba be fogok építeni a gyári helyre, egy motoros, gyári 6,5"-os monitort, amit eredetileg távirányítással lehet vezérelni.
Több blog alapján láttam, h a 6,5"-os touchpanelt bele lehet illeszteni, így a kezelését touch-osra szeretném moddolni. A navigáció egy külső GPS Box-ról menne, amin Win CE fut.

Viszont a fényerővel gondban vagyok.
Megoldható egyáltalán valahogy, h a fényerőt tudjam állítani? Nyilván este kevésbé kell magas fényerő.
Legjobban az automata fényerőszabályzónak örülnék, amelynek az érzékelőjét pl a kijelző tetején lévő infra modul mellé simán be lehetne építeni.

Szerintetek kivitelezhető valahogy?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38374) MasterHUn válasza runner 125 (#38373) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Szerintem megoldható csak idő és türelem kérdése :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38375) Troll56


Troll56
tag

elkészült az előlapi usb panel íme

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38376) MasterHUn válasza Troll56 (#38375) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Ügyes Grat :) bár én átfújtam volna a házhoz legközelebb álló szíre az előlapot :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38377) Keeperv85 válasza MasterHUn (#38376) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én meg kivettem volna azt a rusnya kéken világító borzalmat a gombból... Amúgy: a műanyagokat nem túl nyerő ötlet festeni. Persze nem lehetetlen, csak kicsit macerás.

(#38378) MasterHUn válasza Keeperv85 (#38377) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ha 100-120as papírral kicsit pofáncsapod a műanyagot lefujod 2-3-4x nics az az osten hgy az csak ugy lerepedjen a flületről :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38379) Keeperv85 válasza MasterHUn (#38378) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nincs, viszont frankón nem szokott megszáradni még 2 hét múlva sem és kopik utána, ha nincs lealapozva is. :N

(#38380) szab.tam válasza Troll56 (#38375) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem én szeretnék lenni a topic mindenkit kioktató főmuftija, de számodra is lenne egy jótanácsom.
nem túl nyerő ez a képfeltöltés.hu. idővel elérhetetlenek lesznek rajta a képek. valaki egy év múlva olvassa a topic-ot, és egy darab képet nem fog látni, amiket belinkeltél.
amikor még tuningolgattam a procikat, a guta megütött, hogy a céltopic-ban 1 db. beállítást nem tudtam lepuskázni, mert a többéves képek már nem működtek.

helyette itt van a gyors és egyszerű saját képfeltöltés a ph-n, ami a hsz írásánál, szerkesztésénél elérhető.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38381) Troll56 válasza szab.tam (#38380) üzenetére


Troll56
tag

Eddig észre se vettem köszönöm a segítséget ezentul igy fogom felrakni a képeket :R

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38382) ST05 válasza szab.tam (#38380) üzenetére


ST05
őstag

de valami oknál fogva mégis a topic-ok elején javasolják az ilyen olyan képfeltöltö oldalakat?! -
-talán hogy ne terheljük tele a hardverapró adatbázisát?
( én ezen megfontolásbol szoktam máshova feltölteni itt meg csak linkelni,,,,)
vagy csak nagyon-nagy méretű képnél nem ajánlott a hardveapró képfletöltése? :R

(#38383) szab.tam válasza ST05 (#38382) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudom, ho és mit ajánlanak az 1. hsz-ban. itt sincs ilyen...
lehet, hogy a régi topic-oknál ajánlották, amikor itt még nem volt képfeltöltő. és sokéves 1. hsz pedig ottmaradt ugye....

ha jól tudom, már a feltöltő automatikusan lebutítja, és átméretezi.
de én ezt sem tudom, mert feltöltés előtt kb. pár mp alatt az összes képet, (amit eleve 2mp-re készítek), átméretezem max 1920x1080-ra, és mentésnél a jpeget 30%-osan mentem el.
így az össze általaám feltöltött kép 100-200 kb között van.
és a havi tárhelyem sem fogy el így soha, az oldalt sem terheli...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38384) Satyricon válasza szab.tam (#38383) üzenetére


Satyricon
addikt

Az imageshack is ilyen. Valamelyik nap vettem észre, hogy sok feltöltött képem van törölve lett(a kép helyére kiírja, hogy removed, pedig vízhűtéssel kapcs.ba töltöttem fel kéepeket), vagy egyszerűen nem találom a többi között, akárhogy keresem! :Y Mi a francért lehet ez? Azt hittem, hogy az imageshack 100%-ig megbízható oldal! Tévedtem :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38385) föccer válasza szab.tam (#38383) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem butítja le, csak a amikor megjeleníti, akkor a motor automatén összenyomja, de a teljes teljes képet letölti a böngésző. Ha a kép szélesebb, mint a fórum hasábja, akkor automatán kapsz egy trumbnailt is a feltöltött képből.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38386) szab.tam válasza föccer (#38385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. értem.
:)

***

(#38384) Satyricon
én a picasawebes gugliizé linkjeimmel szívok. amikor nem ment a ph-s képfeltöltő, oda toltam fel őket.
és a berakott képlinkek helyén egy idő után egy behajtani tilos tábla lett.
pl.
pedig nyilvánossá tettem, működött is sokáig, nem változtattam semmit. de ők úgy gondolták, hogy...
:((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38387) Satyricon válasza szab.tam (#38386) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, baromira idegesítő tud lenni! Főleg ha a gépre nem mented el a képeket, csak feldobod az adott képtárhelyre, és onnan meg eltűnik! :W Am a google képtár mennyire megbízható? Van ott is fenn képem, csak már nem tudom hogy kell használni. Szóval megbízható? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38388) #90933760


#90933760
törölt tag

Ja, hát sajnos nem tudok hűtést szerkeszteni erre az alaplapra az tuti. De mivel sürgősen kellett és nem volt más ezért mégis ezt vettem. Mindegy úgy is konfigcsere lesz, csak gondoltam hűtésráoperálás után többért adható majd el. Fet hűtés.
[link] Ilyen van, mint látható a fetek a kockák között vannak és oda a büdös rohadt élet se tesz be semmit ami ér is valamit. Mondjuk azért annyira nem kell ezeket félteni, kétmagos procit szénné lehet így is hajtani, négymagosnál kell csak kicsit észnél lenni.
[link] Ezt a hűtést akartam amúgy rátenni, ha elfér akkor az egészet, de szerintem nem, akkor levágtam volna a fet részét. Bazi vastag réz talpa van amúgy és abból jönnek ki a lamellák.
[link] Ilyen alaplapra tudtam volna rászerelni, bár itt is két részen vannak, olyan kellett volna ahol egybe vannak.

(#38390) #90933760 válasza Buvarruha (#38389) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt tudom, csak többért lehetett volna eladni úgy. Jobb, meg egyénibb, meg marketing. Nem kell rá hűtés, mert ezek valami spéci kis hőtermelésű fetek, csak az az érdekes, hogy az UD3-as meg kapott bordát pedig azokon ugyan ez van ráadásul sokkal több réz van alattuk a nyákban. Na mindegy.
Egyébként a Prescottot is hajtottuk anno bőven 100W felett és a francot se érdekelte hogy mi az a fet, ha lerobbant akkor le ha nem akkor nem. Ez csak mostanában divat, hogy jáááj 3+1 fázis az már gáz nehogy beletegyél 95W feletti procit stb.......

[ Szerkesztve ]

(#38392) szab.tam válasza föccer (#38385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az este csak rábólintottam, mert nem figyeltem.
dehogynem butítja le.
átméretezi, és tömöríti is. feltéve, ha szükség van rá.
én pl eleve olyat töltök fel, ami már elő van készítve.
ezt tessék elolvasni + lezso6 hsz-ait.

lealásbbis így értem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38393) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Tisztelt Kollegák! Ma összeraktam a gépemet az új házikómba de nem bírtam kivárni míg a plexit rádobom így előbb volt a költözés minthogy a tető fel legyen építve :D Íme Pár kép :) (LOGOUT blogomba a cikk alá is szívesen várok kérdéseket :) )





[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38394) Elvagyok válasza MasterHUn (#38393) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Tetszik de lehet hogy azért mert a feketét szeretem,Én feketére fújtam volna le a házat.

Soha többé ...

(#38395) MasterHUn válasza Elvagyok (#38394) üzenetére


MasterHUn
senior tag

eredeti színe fekete volt :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38396) ST05 válasza MasterHUn (#38395) üzenetére


ST05
őstag

mi ennek a színnek a hivatalos neve? nagyon kellemes bézs ..
jól látom? tojás fehér? vagy mégis mi ez a szín? :R

(#38397) Zotya21 válasza ST05 (#38396) üzenetére


Zotya21
senior tag

megsárgult fehér ? :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#38398) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tudtok esetleg valakit (magatok közül? :D), aki tudna nekem "építeni" egy olyan kapcsolót, amivel a gépházban levő 3 ventit ki-be kapcsolhatnám?

Nem kell nekem semmi hőszabályozás, lassulás-gyorsulás.

Természetesen nem ingyen gondoltam. :)

(#38399) #21346560 válasza BomiBoogie (#38398) üzenetére


#21346560
törölt tag

Zalaegerszeg.... :))

(#38400) BomiBoogie válasza #21346560 (#38399) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól tartok, nem értem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.