Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) s3toraph válasza s3toraph (#39345) üzenetére


s3toraph
senior tag

Gumi vagy szilikoncsíkra amit kérdeztem, ötlete van valakinek? Nem látok ilyet neten, autósboltban találtam csak de ott viszonylag nagy tételben kell venni és marha drága is.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39352) MasterHUn válasza s3toraph (#39351) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nyomd körbe szilikonnal :p

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39353) s3toraph válasza MasterHUn (#39352) üzenetére


s3toraph
senior tag

Annyira nem legyen most gyány, jó? :U Szilikon OK de valami egyenletes vastagságú cucc kellene, pl. egy szilikon szalag vagy hasonló, ami méretre vágok.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39354) MasterHUn válasza s3toraph (#39353) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Akkor teflonszalag vizvezeték boltba kapsz. Fehér szinü kis tekercsbe kapni

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39355) psycho18


psycho18
tag

(#39342) Razer6666
Köszönöm :)
elnézést, rossz albumokat linkeltem be :DDD
link

(#39343) MasterHUn
Köszönöm :)

(#39344) Baltoafarkas
Köszönöm :)
A modding tényleg nem erősséged a képeid alapján de gányolásból csillagos 5-ös :D

(#39348) BRIKLY
Köszönöm :)
Annyira nem drágák a házak, átlagosan 3-5000 ft között megáll egy ház teljes átalakítása, az előlapokat itthon fellelhető hulladékanyagokból készítettem. Ha van otthon valami amit fel tudsz használni, használd, már annyival is kevesebb lesz az összköltséged :)

[ Szerkesztve ]

(#39356) blasko92 válasza s3toraph (#39353) üzenetére


blasko92
őstag

Wasquez kollégának van gumi élvédő szalagja.

(#39357) Intruder2k5 válasza blasko92 (#39356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biciklibelső... :)

(#39358) LarsR válasza macko20 (#39335) üzenetére


LarsR
tag

Fogom orvosolni :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39359) Livio válasza FatalEror (#39339) üzenetére


Livio
tag

"távtartókkal felcsavarozol egy sima alu lemezt"

Tök jó ötlet, remélem sikerül hosszútávon elmentenem az agyam valamelyik porosodó szegletében.

(#39360) BRIKLY válasza psycho18 (#39355) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezzel csak az a baj,hogy nem igazán van itthon semmi hozzávaló. :(

Nincs ilyen elkészített házad eladó? :B

(#39361) Andrew_31 válasza psycho18 (#39341) üzenetére


Andrew_31
Modder

Nagyon jól néznek ki. :R

(#39362) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Most jut eszembe,hogy van a padláson egy ilyen dögöm :D

(#39363) psycho18


psycho18
tag

(#39360) BRIKLY
Jelenleg nincs, az Apple G4-en kívül mind eladtam de nemsoká belekezdek egy újabb ház felújításába.

(#39361) Andrew_31
Köszönöm.
Örülök, hogy tetszenek a házak :)

(#39364) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, picit ketsegbe vagyoko esve es segitseget kernek a kovetkezoben: Van egy alienware gepem es eladtam belole a lapot hogy masra csereljem, de nem gondoltam a kompatibilitasi probelmakra.. van aki tud esetleg anglolul /angolul van egy forum ami leirja mit hogyan, bar a fo problema hoyg az alaplapba dugdosni kivant power stb kabel egy tombe van es az nem kompatibilis a mostani alaplappa/ honoralas megegyezes szerint, sajnos gondoltam igy olcson meguszom, de nem jott be... Ha az angolban segiten valaki az is nagy segitseg lenne. 4 oldalas a forum ami errol a temarol szol es nem tomenyen van irva, es a nagyabol ertes nem segit rajtam mert a finom reszletek kellenenek hogy megoldjam a problemam.

[ Szerkesztve ]

(#39365) viperabácsi válasza s3toraph (#39345) üzenetére


viperabácsi
addikt

Na ez tényleg GÁNY apám

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39366) s3toraph válasza MasterHUn (#39354) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm jónak tűnik. :R
Két kérdés:
1.: Ez kb. milyen vastag?
2.: Öntapadós, tehát van valami ragasztó az egyik oldalán mint a szigszalagnak?

blasko92: Igen, köszi, láttam is, megkérdezem mit gondol a dologról, mert ha pont jó a vájat a lemez vastagságához, akkor is kérdéses, ha rányomom, ott marad-e vajon. Minden élre tennék mert az élek nagyon sérülékenyek, plusz kell valami a lábakra is mert amikor koppan az alsó lemezen, lepattan sokszor egy-egy darab festés.

viperabácsi: Igyekeztem. ;]

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39367) s3toraph válasza s3toraph (#39366) üzenetére


s3toraph
senior tag

A hűtési rendszeremhez pedig a kérdésem: van egy kétállású kapcsolóm - egy fsp blue storm burkolatot vettem ha minden igaz, még régen - , nem tudom működik-e, de gondolom ezek nem halnak olyan könnyen. Szóval ezt vajon, a megfelelő kábelek összekötözésével, be lehetne-e iktatni mondjuk a fan mate és az adapter közé? MErt így most úgy működik a rendszer, hogy bedugom az adaptert és indulnak a ventik. Kellene egy on-off kapcsoló, hogy ne kelljen kihúzgálni.

Képek a kapcsolóról:

Ha nem jó a célra, hol találok olcsón, lehetőleg Debrecenben? Mert nem találok csak pesten, pedig ez vagy ez jó lenne nem?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39368) imibogyo válasza s3toraph (#39367) üzenetére


imibogyo
veterán

A kapcsoló maga ha működik teljes nyugalommal bekötheted, egyszerű kétállású kapcsoló. ;)

(#39369) s3toraph válasza imibogyo (#39368) üzenetére


s3toraph
senior tag

Közben megtapogattam a kábeleit és valszeg bannolom az ötletet, ugyanis ezek a kábelek nagyon vastagok, nem tudom vele összetekerni, rásodorni az olyan vékony kábelt amik egy PC ventinél vannak. Affene. :((( Forrasztani nem tudok se itthon se máshol.

-----

Gumi vagy szilikon szalagból nem találok normálisat, ill. ahol van ott vagy nincs ár (kérjek ajánlatot), vagy marha drága, vagy csak óriási darabokat lehet venni.... valakinek nincs elfekvőben? Pl. hasonló?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39370) imibogyo válasza s3toraph (#39369) üzenetére


imibogyo
veterán

Egyszerűen vágd le róla a kábeleket és kapard le a gyári forrasztást, alatta ott kell lennie a kapcsoló füleken a lyukaknak amibe bele tudod "húzni" az új kábeleket.

Topic ON:
Ha nem jön le a forrasz, akkor pedig felhevített villával is le tudod olvasztani. Én annó egy villának levágtam a fogait, csak egyet hagytam meg és azt izzítottam fel. Nem tökéletes, de egyszerű barkácsoláshoz megteszi. Mondjuk ez csak egyirányú, szóval forrasztani nem lehet ezzel a módszerrel (legalábbis nekem nem sikerült), csak leolvasztani régi forraszt, de az új kábeleket meg úgy sem kell forrasztanod. :K

(#39371) s3toraph válasza imibogyo (#39370) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szétszedtem, és öröm van, mert mégis csak több szálból áll egy kábel, így össze tudom sodorni, csak a forrasztóanyag miatt nem látszott. :D Na most, meg van a 4 db kábel leblankolva a kapcsolón, bal oldalt 1 kék 1 barna, jobb oldalt szintén 1 kék 1 barna. Melyik a fázis, melyik a null vajon? Bekötési oldal az mindegy, vagy az legyen az adapter felől ami a tápcsatlakozó felől volt eredetileg? :F

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39372) Fail3D!


Fail3D!
addikt

ezeket a kis pockoket honnan lehet beszerezni? illetve a vezetek bejutattasa megoldhato?:) szet kene bontanom a regit es ilyenkebe kene belrakni hogy normalisan tudjam hasznalni a hazam.

(#39373) s3toraph válasza Fail3D! (#39372) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szerintem ha valakinek van tropára gányolt pc háza, abból. Lehet boltban is árulják, az nem tudom. Sokan javasolnak itt méhtelepről beszerezni dolgokat, de újabban az a hír járja hogy nem lehet kihozni semmit...

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39374) imibogyo válasza s3toraph (#39371) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem teljesen értelek ezek a kapcsolók két állású egyszerű kapcsolók. Csak zárt, vagy nyitott állásuk van. Azért van rajta négy kábel, mert egyszerűen két kört is tud kapcsolni natívan (ennél sokkal többet, ha forrasztasz, de ezt most hagyjuk). Az egyik kör a kék-kék, a másik kör a barna-barna. Ennyi.

Amit te meg akarsz szakítani azt kösd rá, vagy a kék-kék, vagy a barna-barna körre és kész. Itt nincs fázis meg null. Vonalat szakít meg. Kösd be a vezérlő 12V-os ágába (molex csatlakozó esetén sárga vezeték) és készen is vagy.

Valami ilyesmire gondoltam.

(#39372) Fail3D!: például nekem van elfekvőben jó pár darab. :K A gond csak az, hogy három hétig biztosan nem tudok hazamenni, szóval csak október 13-án tudok felhozni Pestre pár darabot. Amúgy igen cserélhető bennük a kábel, csak kicsit szöszölős. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39375) Fail3D! válasza imibogyo (#39374) üzenetére


Fail3D!
addikt

ha addig nem oldom meg akkor zevagy az en emberem, koszonom:) eleg fontos lenne hiaba filleres alkatrrsz a semmiboo nemtudok szerezni es pocsoles lesz bkotogetni de muszaly lesz valahogy megoldani:)

(#39376) s3toraph válasza imibogyo (#39374) üzenetére


s3toraph
senior tag

Fhuu ezt jól megmondtam akkor.... :)) Bocsi nem értek hozzá azért is kérdeztem. Szóval, mivel a tápban a tápkábelt fogadó csatihoz volt belülről forrasztva 1 kék és 1 barna, a másik kék és barna pedig a levegőben lógott, a képeken amiket beraktam látszik (utóbbi kettő fekete zsugorcsövezve), azt hittem, mindkettő kell a megszakításhoz. Ezek szerint akkor csak a 12V-os ágat kell megszakítanom, mindegy melyik színű kábellel, csak azonos színre menjen pl. a 2 db kékre.
Akkor még annyit kérdeznék, hogy ha 3 pines PC-s ventillátor csatihoz való 3 pines hosszabbító kábelbe iktatnám be, akkor melyik kábelt kell megszakítani? A feketét? Van fekete, piros, sárga ugyebár.

Látom már a linken ott van hogy a piros a 12V. :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39377) imibogyo válasza Fail3D! (#39375) üzenetére


imibogyo
veterán

Parancsolj! És tüskék is vannak hozzá, de a boltban biztos segítenek, ha biztosra akarsz menni. Bár az adatlapja szerint ez kell hozzá.

De ha van egy darabod elfekvőben akármelyik házadban, vagy havernál akkor egyszerűen mérjétek le a méreteit és hasonlítsátok be a táblázatba, jónak kell lennie. :K

(#39376) s3toraph: Annyira én sem értek hozzá, csak kisakkozom. Egyébként igazad van. Ventikábel esetében a piros a 12V, molex esetében pedig a sárga. :K

De ha biztosa akarsz menni rakj össze egy kis elemes rendszert és meglátod máris hogyan kapcsol a kis kütyü, mármint melyik láb melyikkel kapcsolódik. Persze ha van multimétered akkor azt szakadásvizsgálatra állítva is meg tudod ezt tenni, így nem kell mini áramkört sem készítened. Én mindig először kisfeszültséggel kísérletezem ki a kapcsolókat, mert nem mindegyik egyértelmű. Például amikor a LED-es kapcsolómat kötöttem be életemben először, hát volt anyázás rendesen. Semmi jelölés, semmi leírás. Maradt a kísérletezés. :K

[ Szerkesztve ]

(#39378) s3toraph válasza imibogyo (#39377) üzenetére


s3toraph
senior tag

Most hogy a nevét már tudom tőled (NSR csatlakozó), tudok egy jó kis boltot ajánlani Fail3D!-nek ahol sok mindent meg lehet venni házi barkácsoláshoz.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39379) imibogyo válasza s3toraph (#39378) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez egy jó kis bolt én is szoktam innen vásárolni, de most nem álltam neki ár alapján a legjobbat kikeresni, pusztán csak prezentáció volt a célom. Amit google elsőre kidobott azt betettem. Gondoltam majd ki keresi már magának a legolcsóbb helyet. :D

Egyébként "tüskesor" a becsületes nevük ezeknek. Az NSR a típus kódjuk.
Van ezekből NDR, ZL stb. is. :K

[ Szerkesztve ]

(#39380) Fail3D! válasza imibogyo (#39377) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx, az a kettes jonek is tunik:) 2x5 sorba van bektove de ugye minden alaplapnal mashol helyezkedik el igy sajnos ahoz hogy mindent betudjam kotni kikell szednem a regibol es akkor talan vegre ujra jo lesz a ledmegvilagitas:)

[ Szerkesztve ]

(#39381) s3toraph válasza imibogyo (#39379) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem is azért írtam, hanem azért, mert ilyen eszközök fellelhetősége szempontjából szerintem a legjobb bolt. :R

Akkor vágom kettő a pirosat és bekötöm.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39382) MasterHUn válasza Fail3D! (#39372) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nekem van egy ilyen fehér vackom valahol ha kell

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39383) Fail3D! válasza MasterHUn (#39382) üzenetére


Fail3D!
addikt

1?:) v 2 kene:p nem a 2x 5 soros kell:)

(#39384) s3toraph válasza s3toraph (#39381) üzenetére


s3toraph
senior tag

imibogyo, köszi a segítséget, megcsináltam, működik! Már csak be kell építenem valahogy normálisan. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39385) MasterHUn válasza Fail3D! (#39383) üzenetére


MasterHUn
senior tag

megkeresem hun van mert itt kallódott az asztalon vagy 2 hónapig

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39386) Fail3D! válasza MasterHUn (#39385) üzenetére


Fail3D!
addikt

:D thx

(#39387) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Egy sima ventinek aminek csak 2 vagy 3 vezetéke van mindegy hogy meyliket vágom el egy kapcsoló bekötéséhez?(+vagy-)

Samsung Galaxy S10+

(#39388) #90933760 válasza pcgamer01 (#39387) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindegy, de amúgy a pirosat érdemes. A fekete a gnd. A másik színes meg a fordulatszámjelző. Általában így szokott lenni, de van olyan ventim amin máshogy vannak a színek. Tehát van egy +12V, egy gnd meg egy fordjelző. A +12V-ot kell kapcsolóra tenni.

[ Szerkesztve ]

(#39389) pcgamer01 válasza #90933760 (#39388) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm.

Samsung Galaxy S10+

(#39390) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

nem tudom lehet-e ilyet itt megosztani de remélem nem gond :P GÉP pucolás rendezés közbe egy kis nóta :P [link]

aztán nem elcsöppenni :P

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39391) szacsee válasza s3toraph (#39367) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép fekete lett a körmöd... mint az enyém, csak nekem mástól. ;]
Kompi nem indult 2 bárnál gondoltam rásegítek kicsit, ami össze is jött, de megnéztem mennyi a hézag az ékszíjtárcsa és az ékszíj között... hát nem volt sok. Ez kb másfél-két hónapja volt. Pakolászás közbe ma ugrott le a körmöm, de most már szép rózsaszín a helye. Gondolom nálad a nitrohigító megoldotta a problémát. :D

(#39392) storm4


storm4
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Egy-két képpel szeretnék hozzájárulni ehhez a topikhoz.
Próbáltam barkácsolni (vagy gányolni) egy kis kuckót az adatlapomon szereplő konfighoz.
A képeket ITT lehet megtekinteni.
A képek elkészülte óta a radiátor kapott egy fehér Arctic Colling F12PWM ventit.

Köszönöm a megtisztelő figyelmet és várom a reakciókat :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#39393) Elvagyok válasza storm4 (#39392) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Sötétben egész jó,világosban első ránézésre olyan mint egy aqarium.Laci. :R

Soha többé ...

(#39394) storm4 válasza Elvagyok (#39393) üzenetére


storm4
aktív tag

Lehet,ha kiönteném egy kis műgyantával még halak is úszkálhatnának benne :DD

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#39395) LarsR válasza MasterHUn (#39390) üzenetére


LarsR
tag

Új munkaruházati divatbemutató? :DDD :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39396) s3toraph válasza szacsee (#39391) üzenetére


s3toraph
senior tag

Így van, nitró kellett, miután rászáradt, szappan sehogy sem hozta le. A javítgatások miatt történt, mert az éleket kell lefújni csak, de közben meg fogni is kell a lemezt, a festékszóró meg terít, ami mellé megy azt meg letörölni gyorsan a lemezről.... kezemre nem jutott idő és rászáradt. :D
Máskor légy óvatosabb, és jobbulást!

storm4: Látszik hogy melóztál rajta. A házikó jó lett, az más kérdés, hogy én nem szeretem a plexi házakat és a sok különböző rikító színes kábeleket, így nem nagyon tudom dicsérni. Ötletesen van összerakva, csak kissé szűkös lett, nem? Nagy bent a dzsungel. :D
A lábak azok mik, vagy miből vannak? Tudod linkelni? Valamint, honnan szereztél ilyen faja usb 2-es 3-as előlapi panelt? :Y

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39397) szacsee válasza s3toraph (#39396) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hasonlít a Bitfenix Outlaw, Core, Shinobi USB3-as előlapi paneljához... nemrég vettem egyet, ezért gondolom, hogy az lehet.... :)

(#39398) s3toraph válasza szacsee (#39397) üzenetére


s3toraph
senior tag

Valóban, csak a powert kicsit messzebb rakta mert azokon közelebb van a jack-hez. De a többi tekintetben kísértetiesen hasonlít! :K

Tervezgetek a jövőre nézve egy házikót én is (nem lesz rá pénz egy éves belül, úgy néz ki, mert lenne vagy 30K ha mindent megvenni kell hozzá, p.l alulemezekkel burkolni, nem ilyen többféle gépház oldalából összefaragni), majd dobok fel róla egy kézi rajzot aztán jöhetnek az ötletek, mit hogy csináljak másképp, szerintetek. :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39399) PPC


PPC
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 70 fokos környezetben kellene routereket üzemeltetnem.
Esetleg van valakinek valami jó megoldása, hogy miként tudnám ezt megoldani? Ha valakinek kész megoldása van, az még jobb :)
Gondolom nem én vagyok az első ezzel a problémával.

(#39400) sinya85 válasza PPC (#39399) üzenetére


sinya85
senior tag

megveszed telepíted és már üzemel is :)
persze ha a környezeti hőmérséklet mellékhatásaira gondoltál az teljesen más :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.