Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) s3toraph válasza imibogyo (#39598) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, nekiesek beállítani. Néztem már pár tutorialt a sketchupról, mert magamtól nem tudtam szerkesztést gyorsító trükkökre rájönni, de most már kezdek képbe kerülni, viszont optimalizációt eddig nem láttam egyikben sem, így nagyon örülök a segítőkészségednek! :R Amit még nem találok, hogy hogyan lehet az egyes "ábrákat" összekapcsolni, hogy egyetlen modellként mozogjon? Ilyen csoportba foglalás szerűen. Pl. az egyik gyári minta objektum, egy fapad is ugye kb. 30 elemből áll, és szét is lehet szedni kisebb nagyobb darabokra. De nem több elemet összekapcsolni, hogy ha már jól elhelyeztem, együtt mozogjon.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39602) Satyricon válasza ati012 (#39591) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem a piros ventire gondolhatsz... :U

Nekem sem tetszik a kék és a piros együtt, sőt! ez a gép 2008-as, úgyhogy még akkoriban az ilyesmi nem érdekelt, hogy most mi megy melyik színhez. Volt az a 8cm-es piros ledes venti, aminek aztán 2 piros ledjét lecseréltem két kékre. Szóval két piros és két kék volt benne. Nagyon szép volt addig, amíg a kék ki nem égett(később olvastam itt PH!-n, hogy miért.)

ez a metálkék szín pedig tényleg nagyon gyönyörű! sajna már elfogyott az a festék, de még emlékszem milyen volt a doboza. Lehet már nem is gyártanak olyat! A Very Well-es metálkék színt és ezt a metálkék színt nem lehet egy napon említeni! A very well-es sötétebb. És másképp mutat. Lehet kevesebb benne a fém szemcse vagy mi... Mindegy, nem is ez a lényeg...

Azt a gekkót kérlek szépen nővéremtől nyúltam. Fürdőszobai törölköző akasztó a farka :DD A 4 lábán volt gyárilag 4 tappancs(azért van a 4 lábán lyuk), de azokat leszedtem és feltaktam az amd ventire. Szr volt először, mert nem érte át a gekkó, de aztán vágtam a feje alá és a farka alá parafa dugóból darabot, amivel meghosszabbítottam a gekkot. A feje alakjához szépen hozzá tudtam alakítani a patafát, talán a farkánál lehet jobban látni, hogy tákolva van szegény. [link] :DDD

Szerk.: Ha akarsz ilyet, akkor valami 100ft-os boltba, vagy fürdőszobai kellékes voltba biztos találsz ilyen gekkó fogast! ;)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39603) Livio válasza Pete55555 (#39600) üzenetére


Livio
tag

Ha nem tervezel nagy kábeltengert, meg vinyókat, meg akármit a nagy venti meg a lap közé, akkor szerintem nincs nagy szükség a kiszívó ventikre is. Így gyakorlatilag a bővítőkártyák magassága felett el is vághatod. Max a rácsozást úgy csinálnám meg, hogy 3db 92es ventit be lehessen tenni igény esetén.
Persze ha valami szénnéhúzóversenygépet akarsz összerakni, az más tészta lehet, de másfél fokot nekem nem érne meg.

(#39604) imibogyo válasza s3toraph (#39601) üzenetére


imibogyo
veterán

Edit --> Make group. Vagy kijelölsz több tárgyat (shift + katt), majd jobb egérgomb és ott Make Group. Amúgy a programon belüli navigációba idővel belejössz. Nekem már fel sem tűnik, ha egyik programból átmegyek egy másikba. ;)

(#39605) jim bcs válasza do3om (#39590) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akármelyik webshop házhoz viszi :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39606) do3om válasza jim bcs (#39605) üzenetére


do3om
addikt

Most nézegetem de sok helyen van minimális rendelés.
Valakinek van tapasztalata már ilyen bolttal, akik kiszállásnak kisebb menyiséget is?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39607) Pete55555 válasza Livio (#39603) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Nem tervezek, az összes kábel egyből megy az alsó szintre, konfigom adatlapon olvasható, ugyan húzva van, de most sem igényel nagy hűtést (2 db 12-es venti van a mostani házban)
Úgy lesz, ahogy mondod, a rácsokat úgy oldom meg, hogy később tudjak 92-es ventiket berakni.
Köszönöm a segítséged.
És persze azoknak is, akik eddig hozzászóltak :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#39608) seniman


seniman
addikt

Kocsmai hangulat :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#39609) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez szab.tam álma.... :o

(#39610) zolee5016 válasza #90933760 (#39609) üzenetére


zolee5016
őstag

Ezen a videón mit lehet látni 3 piros csíkon kívül? :F

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39611) #90933760 válasza zolee5016 (#39610) üzenetére


#90933760
törölt tag

A hangja a lényeg. Egyébként meg a telefongyártókat kell csókoltatni amiért a 1698563 MP fontosabb lett a normális szenzornál meg objektívnél. Két 100W-os égő világított miközben videóztam. :U

(#39612) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Egy 10mm-es vörösréz darabot szeretnék pontosan derékszögbe kifúrni 3mm-es fúróval... Mivel nincs oszlopos fúrógépem, és mivel a vörösréz anyagom nagyon 0-n van, ezért nem akarok kockáztatni. Van valamilyen tuti megoldás, amivel pontosan derékszögbe ki tudnám fúrni az adott anyagot? :F

Az, hogy a fúrószárra(nekem fúrószár marad örök életemre) teszek derékszöget(vinklit :DDD ), az felejtős! Esetleg valami más, tuti biztos megoldás? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39613) zolee5016 válasza Satyricon (#39612) üzenetére


zolee5016
őstag

átfúrod ahogy sikerül,és ahol derékszög kell hozzáreszeled a furathoz az anyag szélét :DDD :DDD
Oszlopos fúró nélkül nehéz mutatvány.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39614) Satyricon válasza zolee5016 (#39613) üzenetére


Satyricon
addikt

3mm-es furathoz nem tudom honnan szerzek reszelőt...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39615) zolee5016 válasza Satyricon (#39614) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem a furatot reszeled az anyaghoz...az anyagot a furathoz....De ezt hülyeségből írtam
ON Valami ismi aki ki tudbá böketni...mert derékszöget fix anyag,ill fúróbefogásnélkül nem igazán tudsz fúrni.....
ami megoldás lehet,egy vastag minimum 3cm es anyag amin van ilyen furat....ahhor hozzá pillszorítod a rezet és az megvezeti a fúródat...csakhát a 3mm -es furódat nem teheted 6os lyukba ugye.....
Meredek ez kézi fúrógéppel.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39616) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#39614) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gitárhúr. :DDD

Anno gondolkodtam egy ilyesfajta gépen. A szalagfűrész és a lombfűrész keresztezése egy csavarral. Egy érdes, végtelenített, kör keresztmetszetű huzal menne benne. Nem lenne "iránya", mint a fűrészeknek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39617) Satyricon


Satyricon
addikt

(#39615) zolee5016
(#39616) TESCO-Zsömle

Támadt 1 kvajó ötletem! :DDD Holnap mennek róla a képek! Már most röhögök, de akkor is megcsinálom! ;] :DD
Remélem megúszom sérülések és ujjszétfúrás nélkül...

Szerk.:

Ha nem jön össze a dolog, marad a gitárhúr... :S Viszont az sztem puhább anyag, mint a vörösréz...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39618) Irmscher 353 válasza Satyricon (#39612) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Én fognám a kifúrandó munkadarabot, és elvinném szakemberhez, megéri azt a párszáz Ft-ot, minthogy lyukas ujjakkal kelljen élnem :D

(#39619) Elvagyok válasza Satyricon (#39612) üzenetére


Elvagyok
senior tag

A "fúrószár" elnevezés Téged is,meg Szakoktatód is minősíti.

Soha többé ...

(#39620) Ribi válasza Elvagyok (#39619) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a beszólás meg téged... :O

(#39621) Intruder2k5 válasza Elvagyok (#39619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem teljesen mindegy ez, egy amúgy is "gányolás, tákolás" címmel rendelkező topikban? Amúgy meg mindenki nagyon jól tudja mi az a fúrószár, Google-nek sem mondasz vele újat!

[ Szerkesztve ]

(#39622) imibogyo válasza Satyricon (#39612) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha odaadod nekem az anyagot, vagy eljössz egyik hétvégén Tápióbicskére, akkor kifúrom én neked vele. ;) Csak jó lett volna ha előbb szólsz, mert a mostani és a következő hétvége is kuka. :(

(#39623) FatalEror válasza Satyricon (#39614) üzenetére


FatalEror
addikt

Tűreszelő.
Amúgy egy vízmértéket hozzá ragasztod a fúrógéphez,és figyelsz rá,hogy végig a 2sáv közt tartasd a bubit.

HardCore is my LifeStyle

(#39624) siti válasza imibogyo (#39622) üzenetére


siti
senior tag

na jó van ám, ilyen +18 -as képek előtt legalább egy figyelmezetést.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39625) Elvagyok válasza Ribi (#39620) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Ha Neked is tetszik a "fúrószár" elnevezés akkor Téged is.

Soha többé ...

(#39626) zolee5016 válasza Satyricon (#39617) üzenetére


zolee5016
őstag

Remélem megúszom sérülések és ujjszétfúrás nélkül
Hahó! élsz még??
Gépelni tudsz?, vagy csak olvasgatni???? :F :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39627) Beretvás válasza Elvagyok (#39625) üzenetére


Beretvás
addikt

azt hiszem már vagy 100x ki lett a téma vesézve. nem értem neked minek kell állandóan idejönnöd kötekedni miatta ha érdemben nem tudsz hozzászólni, mért nem mész el a modikhoz bepanaszolni???

(#39628) Intruder2k5 válasza Beretvás (#39627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van akit ez elégít ki!

(#39629) NEMO1968 válasza Elvagyok (#39625) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ettől eltekintve értjük miről van szó.
Ennyi!
Én pl. ismertem mind a 2 szakkifejezést.
Na erre varjál gombot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#39630) Beretvás válasza Intruder2k5 (#39628) üzenetére


Beretvás
addikt

ez elég baj.

(#39631) Mici80 válasza seniman (#39608) üzenetére


Mici80
tag

Mintha már láttam volna! ;]

---

(#39632) szacsee válasza Elvagyok (#39625) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szia!
Időhiány esetén olvasni szoktam csak a topikot, viszont ha van időm, vagy valamit "gányolok", akkor aktivizálom magam.
A csigafúró vs fúrószár vita kb havonta előjön, remélem a hsz-om után nem lesz ebből már gond.
Sok magyar szó, mint a csigafúró is egy speciális két, vagy többélű, furatok megmunkálására készült forgácsoló szerszám. Szakmai anyagokban biztos pontosabban is meg van fogalmazva, de szvsz nagyjából helyt álló ez a leírás. A furatok megmunkálására ugyebár nem csak csigafúrók léteznek... pl központosító fúrók, koronás, lapos stb. Mivel nem egy komoly márka is fúrószárként emlegeti, maradhatnánk abban, hogy köznyelvben elfogadott.
Szakmai berkekben a helyesség megőrzése érdekében leteremtik a csigafúró helyett fúrószárt mondókat, de szerintem a fúrószár csoportnévként értelmezve helyes. Az, hogy lapos, csiga, központfúrók, süllyesztők, fúrórudak, koronás és lépcsős fúrószárról van szó, már lényegtelen.
Szakmai berkekben a csigafúró kétélű szerszám, de mégsem megyek reklamálni, hogy módosítsák az MSZ-t kérem szépen, mert ugye ez csigafúró és ha jól tudom nem két éle van, de nem is szeretnék szőrszálat hasogatni. Maradjunk annyiban, hogy ha forgácsoló, vagy fémmegmunkáló topikot látsz, akkor az ifjú titánok okítása végett nyugodtan okíts, de ez a gányolós topik és legközelebb légy szíves akkor erre fáradni, ha a Hilti, vagy a Bosch levette a weblapjáról a fúrószár kifejezést.... amúgy Peace! :R

[ Szerkesztve ]

(#39633) zolee5016


zolee5016
őstag

hm Satyricon egész nap sehol.....Vajon mi történt..................... :F

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39634) FatalEror válasza zolee5016 (#39633) üzenetére


FatalEror
addikt

Csiszolja az elbaxott festést.

HardCore is my LifeStyle

(#39635) zolee5016 válasza FatalEror (#39634) üzenetére


zolee5016
őstag

Én a fúrógépes kaszkadőrmutatványtól félek........ ;]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39636) FatalEror válasza zolee5016 (#39635) üzenetére


FatalEror
addikt

Mondtam,hogy szikszalagozzon egy vízmértéket a fúrógépre.Lehet azóta is egy tővel kaparja a lyuk közepét.Reméljük azt a réz darabot nem kell lefesteni. ;] :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#39637) Lompos48 válasza zolee5016 (#39633) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem indul a számítógépe, sajnos. :K Másik topikban panaszolja és keresi a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#39638) zolee5016 válasza Lompos48 (#39637) üzenetére


zolee5016
őstag

:R Tehát él! :DDD

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39639) Satyricon válasza zolee5016 (#39633) üzenetére


Satyricon
addikt

Túléltem gyerekek! Megúsztam 1 kéztöréssel! :DD

Csak hülyülök! :DDD

Minden oké, faterral kifúrtuk kézzel. Ő volt az állvány, én meg tapostam a lábát! :DDD Baromi jól sikerült a dolog. Mindjárt dobok is róla képet, mit csináltunk(Fatelerror: festve is lesz! :DDD)

A hosszó a vörösréz rúd, aminek két végét kifúrtuk. Két csavar megy bele és így lesz rögzítve az alaplaphoz. Fúrtunk rá még1 lyukat, hogy az EK blokkot, a másik oldalról szintén csavarral fel tudjuk fogatni. Meg lett zenkolva a lyuk is, csak vigyázni kellett, nehogy belekapjon az anyagba.

Mikor kész lettünk, gondoltam csinálok Intel-AMD proci blokk átalakítót. Mivel nem volt kemény anyag, amiből csinálhattam volna, egy ilyen EK backplate-t használtam a mod-hoz.

És akkor jöjjenek erről is képek:




Ami a tegnap említett oszlop fúró tákolással kapcsolatos téma az lett volna, hogy fogom a fúrógépet és gyorskötekelővel a salgó polchoz kötegelem(közvetlen a satupad mellett van) úgy, hogy pont függőbe legyen. Majd alátettem volna a kocsi emelőt és rá a réz rudat. Szóval nem a fúró mozgott volna fel-le, hanem maga a kocsi emelő. :DDD Ez cask 1 hülye ötlet volt, amit végülis nem csináltam meg.

Úgyhogy ne aggódjatok, minden ok!

Szerk.: (#39636) FatalEror: de lesz festve! :DDD De az már pcsafsz meló lesz. Menni fog, mint az ágyba...

(#39619) Elvagyok : Ne haragudj meg, de értelmesebb embernek gondoltalak, minthogy ilyen semmiség dolgon kiakadj. A te szakmádba csigafúrónak hívják. Az asztalosoknál meg fúrószárnak.Ezt a témát már kiveséztük párszor. Ez meg téged minősít, hogy ilyen hülyeségen akadsz ki. Aminek az értelme: 0 Részemről ennyi, nem nyitok vitát! Pont! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39640) imibogyo válasza Satyricon (#39639) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor ok, pedig szívesen segítettem volna. ;)

(#39641) zolee5016 válasza Satyricon (#39639) üzenetére


zolee5016
őstag

na faxa lett...... :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#39642) Satyricon válasza imibogyo (#39640) üzenetére


Satyricon
addikt

Figyu. Nem arról van szó, hogy lusta vagyok, meg sajnálom az 1000 ft-ot, hogy kifúrják nekem oszlop fúróval a réz tömböt. Az a baj, hogy vidéken vagyok(Füzesabony mellett) és még halvány lila gőzöm se volt, hogy éppen kinek is van ilyen fúrója, ki tudná nekem megcsinálni. Pesten azért csak könnyebb helyzetbe lennék, hisz ott tudok 1-2 helyet, ahol meg lehetett volna oldani!

De nagyon köszönöm, hogy felajánlottad! :R Lehet elment volna a mai napom arra, hogy elugorjak Hozzád, meg vissza! :DDD

Na de mostmár csak legyűrök egy üveg Heinekent a rhadt életbe. ;]

Szerk.: Am írtam volna hamarabb, de mint ahogy Lompos48 kolléga is írta előttem, gáz volt a gépemmel. Fogalmam sincs mi volt a baja, de nem adott képet! Mindent szétkaptam, újra összeraktam. előtte kifújogattam a csati helyeket, majd újra össze mindent. De nem adott képet. Új vga, új táp, de semmi. Semmi hangjelzést nem adott a gép. Majd alaplapi elem ki, és újra be. És akkor 1 csipogás és végre... Feléledt a monitor! Azt hittem megdöglött a lapom. De nem tudtam volna, hogy mibe. Lehet túlságosan is hímes tojásként bántam vele... Hihetetlen, mik vannak... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39643) imibogyo válasza Satyricon (#39642) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem lecseszésből írtam egyáltalán, csak hogy megoldottuk volna, ha nagyon nem sikerül neked. Erre van ez a kis közösség. ;)

Amúgy zárójeles gondolat. Szoktam néha járni ilyen-olyan topik találkozókra.
Egyszer összehozhatnánk egy "gányolós" találkozót. Szerintem jó lenne. Én még csak szab.tam-ot ismerem innen egyedül személyesen, meg egy két betévedőt (Fail3D-t, föccer, radi8tor hoffman_ például), de nem sok embert.

[ Szerkesztve ]

(#39644) s3toraph válasza imibogyo (#39598) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszi a tippeket, kicsit jobb lett a helyzet, de csak 5-6 modellig, fölötte akad mint a rossebb... be fogom rakni a 3870x2-t.... Látom a konfigodat, hát nem csodálkozom hogy nem akad! :C

Mindenkihez:

Íme, ahol tartok vele, vagy 3-4x átterveztem, mert nem fért el a vízszintes dvd író, meg a hdd dokkok is jobban elférnek így, hogy megnöveltem az alapját 40x40-ről 44x44 cm-re. A magassága 30cm, de valszeg emlnem kel ezen is pár centit, 2-nél többet nem akarok, így is nagyobb már mint akartam. De hogy miért is vacakolok vele ennyit? Az alapterv egy rubik kocka szerűség volt, 8 egyforma egybevágó kocka, ami egy nagyobb kockát tesz ki. Ebből lett aztán 8 egyforma téglatest. A neve cub3 lenne (fordított E betű = 3-as, ami így utalna a 8 építőelemre is, amiből elméletben áll). Ez lehet marad, bár már nem igaz, mert téglatestek lettek, de tetszik attól még. Szóval, a vacakolás, variűálás oka, hogy egy moduláris házat akarok, amiben az alaplapot el tudom fordítani, most a helyzete az A, amikor balra vannak a hátlapi catik, B amikor meg hátra. Ehhez persze tálca is árhelyezhető, valamint a falak is lecsavarozható lemezekkel, átrakhatóak lennének, ezért is kell az azonos falméret. Két szintes, alul lenne a hdd részleg fő része, 2-2 normál 3,5" hely, 2-3 db 2,5" hely, és a táp, meg a kábeleknek valami ely/csatorna, plusz a légcsatorna. Ez megint átvariálható lenne, mi hol legyen, ízlésnek megfelelően, a 4 rekeszből legalább 3 szabadon cserélgethető (nem egy-az-egyben, hanem pl. oldalfalak lecsavarozhatóak, vinyóblokkok áthelyezhetőek). Tápnak minimum 1 db álló és 1 db fekvő pozíciója legyen, most ott ahol van. Aztán, szemből van egy dokkoló, itt lenne 2 db 3,5" vinyónak egy-egy burkolat, ami hot-swap (ezeket a himoro-kkal szemléltetem), és olyan panellal szeretném ezt megoldani ami a haf xb-ben van. Mellettük van az álló dvd író, aminek szintén egy ilyen háza lenne, csak nagyobb valamivel, szintén hot swap. Így lenne egy vízszintem és függőleges ODD hely is, ami azért kell, hogy ha valamelyik oldalára akaro fordítani a házat, akkor se jelntsen gondot vízszintben használni az ODD-t. Van elöl még 3 DB 5,25-ös hely és egy 45 fokban döntött 3 db-os egybe 5,25 tömb. Ezekbe kisebb, rövidebb cuccok mehetnek, mint ventiszabályozó, kártyaolvasó, ilyesmi. Lesznek még usb panelek, elöl és bal odalt, valami felülre is kellene egy, továbbá power és reset gombok. Összesen 6 db házventit tervezek, ebből legalább 4-nek 12cm-esnek kellene lennie, többi 8cm ha muszáj mert nem fog elférni.

No, előre bocsátva ennyi.

Vélemények, kritika, ötletek, javaslatok? Hajrá! :D :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39645) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#39598) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

+ s3toraph: Szerintem be kéne kapcsolni a Hardware Acceleration-t, hogy ne a CPU renderelje a cuccot, hanem az IGP. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39646) s3toraph válasza TESCO-Zsömle (#39645) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm, oké kipróbálom. Nem is tudtam hogy van benne ilyen opció.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39647) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#39645) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nem is volt eszembe, hogy felmerülhet. Úgy gondoltam ez alap. :B
Én az ilyen hardverigényes programoknál mindig a setup-pal kezdek.

(#39648) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#39647) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alap akkor lenne, ha alapból be lenne kapcsolva. Nekem volt már ilyen gondom 4870-nel meg integrálttal is. Egy közepes kidolgozottságú alaplap modellje megfektette az egészet...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39649) Beretvás


Beretvás
addikt

Barkácsoltam tegnap egy picikét. jöjjenek a képek..

(#39650) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#39648) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze ez lenne a normális. Én úgy értettem, hogy "alap", hogy én át szoktam nézni mindig a beállításokat és alapból ha látok ilyet bekapcsolom. De csak, hogy lássuk mennyire nem "alap" ez a funkció például Maya-ban 3DS-ben és SolidWorks-ben sincs alapból bekapcsolva. Ezért szoktam rá, hogy az ilyen beállításokat mindig megnézem az ilyen erőforrásigényes programokban. Persze ennek nem így kellene lennie. Értelmesebb programok már régen is nyomtak egy hardver-check-et és ahhoz lőtték be magukat, de ez valahogy elfelejtődött a programozók részéről. :(

(#39649) Razer6666: nagyon minőségi lett, gratula hozzá. Nekem is bele kellene már fognom a sajátomba, de egy darabig biztosan nem lesz belőle semmi. Mondjuk én fali tartót fogok generálni, nem "karosat". :K

(#39651) TESCO-Zsömle: na igen, csak én azokon "nőttem fel", ezért nálam fordított volt a tanulási sorrend. Ezek után én már a Sketchup-on sem lepődtem meg. Persze igazad van. Más a célcsoport, és nekik megfelelően gondolkodhatna a Google is, mert szerintem a többség aki Sketchup-ot használ előtte nem dolgozott nagyobb nevű programokkal. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.